PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری .فوری........ ( وقتی برروی یک پوشه دوبار کلیک میکنم پنجره find یا search result نمایش داده میشود )

tt
15-04-2005, 16:07
آقا سلام .به من کمک کنید. وقتی برروی یک پوشه دوبار کلیک میکنم پنجره find یا search result نمایش داده میشود مشکل از کجاست

ممنون .

tt
15-04-2005, 16:08
البته در ویندوز xp

Mohammad
15-04-2005, 20:33
ميتونستيد در يه نامه ارسال كنيد نه سه تا!! :arrow:
بيشتر توضيح بديد.با برنامه هايه ديگه مشكلي نداريد؟از كي اينطور شده؟

Sina
18-04-2005, 11:01
عنوان رو عوض كردم

M.R.M
18-04-2005, 13:33
سلام دوست عزيز.
اين دو روش را امتحان كنيد :
روش اول ( به اصطلاح روش ساده :wink: ) :
از منوي Start وارد Run شده و در آن تايپ كنيد :
regsvr32 /i shell32.dll
و سپس Enter را بزنيد. بعد ببينيد مشكل حل شده يا خير.
اگر حل نشده بود روش زير را متحان كنيد :
روش دوم :
ابتدا از طريق Run برنامه Regedit را اجرا كنيد و كليد هاي زير را بيابيد :
HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell
HKEY_CLASSES_ROOT\Drive\shell
سپس در هر كدام از آنها ، در صفحه سمت راست يك كليد با نام ( Default ) خواهيد يافت.
مقدار اين كليدها بايد none باشد ( يعني همين عبارت none نه value not set ) . اگر نبود روي آن دوبار كليك كرده و none را به عنوان مقدار وارد كنيد.
توجه داشته باشيد كه اين كار را حتما براي هر دو كليد فوق انجام دهيد.
سپس از رجيستري خارج شده و براي اطمينان از انجام تغييرات يك بار سيستم خود را Restart كنيد.
اميدورام مشكلتان حل شود.
موفق باشيد. :)

Mohammad
25-04-2005, 14:27
M.R.M, جان
ميشه بيشتر توضيح بديد كه مشكل از كجا بود؟ :D

Mohammad
02-05-2005, 01:35
سوال من بي جواب مونده...
حس كنجكاويه ديگه :)

M.R.M
02-05-2005, 08:41
سلام محمد جان.
اگر يادتان باشد شما در يكي از سوالات خودتان در مورد اجرا نشدن فايلهاي exe در سيستمتان صحبت كرده بوديد و من به شما جايي كه اين مشكل در آنجا به وجود آمده بود را نشان دادم.
حالا اگر كمي بيشتر كنجكاوي ميكرديد در كنار دقت بيشتر ، دقيقا در مورد اين سوال نيز به همان قسمت ميتوانستيد شك كنيد !
در واقع اكثر چنين مشكلاتي از بهم خوردن تنظيمات File Types در قسمت Folder Options به وجود مي آيند ، كه اين بهم خوردن نيز به هر دليلي ممكن است رخ دهد ( از قبيل نصب برنامه اي خاص و يا تغييرات در رجيستري و ... ).
براي اينكه موضوع را بهتر درك كنيد از منوي Tools گزينه Folder Options را انتخاب و سپس وارد قسمت File Types شويد.
در ليست نمايش داده شده روي عبارت File Folder كليك كنيد و سپس دكمه Advanced را بفشاريد.
حال به دقت به گزينه يا گزينه هاي موجود در قسمت Actions نگاه كنيد.
عبارت find را در اين قسمت مشاهده خواهيد كرد ! و اين درست همان جايي است كه اشكال به اين قسمت هدايت ميشود. در واقع تمامي فايل ها در قسمتي تحت عنوان Shell در رجيستري تعريف و طبقه بندي ميشوند ( طبق پسوند فايلها ) كه ويندوز با كمك آن تك تك آنها را ميشناسد.
حالا اگر تنظيمات يك فولدر ( كه در واقع براي Shell نوعي فايل محسوب ميشود ، فايلي با پسوند folder. ) بهم بخورد ، طبق تعريفي كه در قسمت File Types آن شده برنامه find اجرا ميشود.
موفق باشيد :D ( در كنار كنجكاوي بيشتر :wink: )

Mohammad
02-05-2005, 08:47
سلام و يه دنيا ممنون
راستش من روز اول شك كرده بودم ولي ترسيدم بي ربط باشه.
به هر حال الان ديگه كامل متوجه شدم. :D