PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایجاد شبکه بین کامپیوتر و موبایل و لپتاپ با مودم ADSL و وای فای

hamedplus
12-06-2013, 23:37
سلام دوستان
بهترین راه برای شبکه کردن دستگاه های تو خونه مثل کامپیوتر و لپتاپ و موبایل چه روشیه؟
من یه مودم ADSL با قابلیت وای فای دارم، می‌خواستم بدونم به چه شکل می‌تونم یه شبکه بسازم که بین اونا بشه فایل به اشتراک گذاشت؟
زمان دانشگاه تو قسمت سایت دانشگاهمون یه شبکه‌ای وجود داشت که با وارد کردن یه آی پی خاص میشد به اون دسترسی داشت و همه هر فایلی رو که می خواستن به اشتراک بزارن اونجا قرار میدادن. میشه یه همچین شبکه‌ای ایجاد کرد؟

اگه ممکنه راهنمایی کنید. متشکر.

hamedplus
16-06-2013, 00:52
دوستان کسی نمی‌تونه در این مورد کمکی بکنه؟:n13::n27:

khelane
17-06-2013, 21:53
سلام دوستان
بهترین راه برای شبکه کردن دستگاه های تو خونه مثل کامپیوتر و لپتاپ و موبایل چه روشیه؟
من یه مودم ADSL با قابلیت وای فای دارم، می‌خواستم بدونم به چه شکل می‌تونم یه شبکه بسازم که بین اونا بشه فایل به اشتراک گذاشت؟
زمان دانشگاه تو قسمت سایت دانشگاهمون یه شبکه‌ای وجود داشت که با وارد کردن یه آی پی خاص میشد به اون دسترسی داشت و همه هر فایلی رو که می خواستن به اشتراک بزارن اونجا قرار میدادن. میشه یه همچین شبکه‌ای ایجاد کرد؟

اگه ممکنه راهنمایی کنید. متشکر.

میشه مدل دقیق مودم رو بزاری

hamedplus
18-06-2013, 20:44
مودم linksys wag200g

khelane
20-06-2013, 21:20
مودم linksys wag200g

خیلی شرمنده این چند روز نتونستم انلاین بشم الان هم زیاد وقت ندارم فقط تونستم براتون یه سرچ کنم اگه نتونستید راه حل اول رو برید راه دوم پورت فرواردینگ هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این راه شما ای پی و پورت مورد نظر رو کپی کرده و فایل مورد نظر رو میکیشی توش و از دستگاه مورد نظر ای پی رو وارد میکنی و میتونی لیست رو ببینی و دانلود کنی

hamedplus
17-07-2013, 05:35
خیلی شرمنده این چند روز نتونستم انلاین بشم الان هم زیاد وقت ندارم فقط تونستم براتون یه سرچ کنم اگه نتونستید راه حل اول رو برید راه دوم پورت فرواردینگ هست

در این راه شما ای پی و پورت مورد نظر رو کپی کرده و فایل مورد نظر رو میکیشی توش و از دستگاه مورد نظر ای پی رو وارد میکنی و میتونی لیست رو ببینی و دانلود کنی

دوست عزیز من اینا رو مطالعه کردم و یه کارایی کردم ولی موفق نشدم فایل رو بین دستگاه ها شیر کنم.
اگه میشه لطف کنید و یه کم بیشتر توضیح بدین.
خیلی سپاسگزارم.

m.m.m5651
17-07-2013, 14:02
از پروتوکل CIFS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])استفاده کنید (البته اگه گوشیتون برنامشو داره. مثلا تو اندروید ES Explorer داره قابلیتشو.)

hamedplus
21-07-2013, 22:10
از پروتوکل CIFS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])استفاده کنید (البته اگه گوشیتون برنامشو داره. مثلا تو اندروید ES Explorer داره قابلیتشو.)

دوست عزیز آیا برای این پروتکل در آیپد یا آیفون هم اپلیکیشنی وجود داره؟

m.m.m5651
24-07-2013, 22:00
متاسفانه تا حالا تو عمرم آیفون و آیپد نگرفتم دستم :دی ولی این سرچ کمک می کنه:
انگار برای این پروتوکل اسم SMB رو هم استفاده می کنند.