PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آسیب رساندن به دستگاه با شکستن قفل Cd توسط نرم افزارهایی مانند کلون

khatat
09-08-2006, 12:11
کسانی که مبادرت به این کار می کندد حتی در صورت موفقیت نیز باید بدانند که اگر توانسته اند به اصطلاح قفل یک سیدی نرم افزاری را بشکنند در عوض به احتمال بسیار زیاد آسیب های جدی نیز به دستگاه CD-ROM و یا CD-Writer خود وارد آورده اند (شکست که جای خود را دارد) .
در توضیح باید عرض کنم که در حقیقت روند و پروسه شکستن قفل یک نرم افزار بر روی یک سی دی (البته بسته به مدت زمانی که طول می کشد که قفل شکسته شده و یک فایل Image از آن نرم افزار بر روی هارد ذخیره شود) ، به علت روش کار ، فشار بسیار زیادی را بر کل اجزا دستگاه وارد آورده و بخصوص هد لیزر آن را شدیدا تحت فشار قرار می دهد به این صورت که فرضا اگر با استفاده از برنامه Clone قصد شکستن قفلی را دارید هد دستگاه شما می بایست گاه تا دقایق طولانی و یا حتی در مواقعی بیش از یک ساعت و حتی بیشتر از آن تحت فشار بسیار طاقت فرسا ، بیت به بیت و سکتور به سکتور ، اطلاعات را خوانده و پس از آنالیز ، آنها را با زحمت و فشار فراوان استخراج نموده و سپس ذره ذره (حقیقتا ذره ذره) ، آنها را به روی هارد منتقل می کند در واقع شاید هیچ کاری بیش از این عمل نتواند دستگاه شما را معیوب نموده و به حد غیر قابل تصوری از عمر آن بکاهد .
از لحاظ فنی نیز ، این عملی است بسیار منفی ، چرا که حتی با انجام یک بار آن ، یه احتمال زیاد دیگر دستگاه شما ، آن کیفیت سابق و اولیه خود را نخواهد داشت و از آن پس به صورتهای مختلف برای شما مشکلاتی ایجاد خواهد کرد. مشکلاتی مثل خطاهای پی درپی ، عدم توانایی در خواندن برخی از CD ها ، وقفه درانجام جریان بازی و اجرای نرم افزارهایی که متکی به Cd هستند. ضمن اینکه اگر دارای CD-Writer باشید مطمئنا پس از انجام یک عملیات قفل شکنی سنگین ، دیگر هرگز نمی توانید به آن اطمینان داشته باشید ، زیرا همان طور که عرض شد کلیت اجزائ آن ، و به خصوص هد آن دچار چنان فرسودگی و فشاری شده است که همواره این احتمال وجود دارد در رایت CD ، خطا هم نموده و یک سی دی معیوب تحویل شما دهد . آن هم CDای که به ظاهر به درستی رایت شده و سر آخر هم پیغام (CD به صورت موفقیت آمیزی رایت شد) را مشاهده نمایید، اما عملا چنین اتفاقی نیفتاده و CDهای رایت شده توسط دستگاه مذکور ، همگی و یا یک خط درمیان و به صورت تصادفی ، دارای خطا در رایت (خواندن و نوشتن) هستند .
همچنین در مواردی طراحان قفل های نرم افزاری ، قفل مورد نظر را به گونه ای طراحی می کنند که در روند قفل شکنی ، در برخی لحظات ، هد لیزر دستگاه مجبور خواهد بود برای دقایقی به طور کامل در حال خواندن اطلاعات باشد . در چنین مواقعی شاهد خواهید بود که چراغ دستگاه شما به طور یکسره روشن است. این وضعیت در واقع خطرناک ترین مرحله قفل شکنی است، زیرا به احتمال زیاد اگر این جریان بیش از چند دقیقه به طول بینجامد به طور ناگهانی لیزر دستگاه شما ازکار افتاده و به اصطلاح می سوزد که این سوختن به معنی خرابی همیشگی و صدمه غیر قابل جبران به دستگاه شماست که در این حالت دیگر دستگاه مذکور از کار افتاده و غیر قابل استفاده است .
بنا براین قویا توصیه می شود ضمن اینکه قفل شکنی اصولا از لحاظ اخلاقی عملی صحیح محسوب نمی شود ، در عین حال اگر کسانی در بند مسائل اخلاقی آن نیز نباشند ، با انچه عرض شد ، باید پیش خود حساب کنند که آیا فرضا نرم افزاری که قیمت نازلی دارد، ارزش آن را دارد که به خاطر داشتن یک کپی قفل شکسته از آن (آن هم تازه در صورت موفقیت در انجام کار) ، یک دستگاه سی دی رام را که قیمت آن در حدود 15 تا 20 هزار تومان است و یا یک سی دی رایتر را که همین روزها قیمتی بین 25 تا بیش از 100 هزار تومان دارد ، اینگونه فرسوده نموده ویا از کار بیندازیم؟؟؟ قضاوت و تصمیم با شما!!!!

منبع : مجله دانش و کامپیوتر

persiankitty
09-08-2006, 12:32
منبع : مجله دانش و کامپیوتر

خداييش حيف اون پولي كه دور ريخته ميشه براي خريدن اين مجله ها. هرويين بخري بهتره تا اينكه مجله هاي گمراه كننده رو بخري .

peyman khatar
09-08-2006, 18:22
سیب رساندن به دستگاه با شکستن قفل Cd توسط نرم افزارهایی مانند کلون

هركي گفته شكر خورده عزيزم : :weird: :whistle: :biggrin:

بنا براین قویا توصیه می شود ضمن اینکه قفل شکنی اصولا از لحاظ اخلاقی عملی صحیح محسوب نمی شود ، در عین حال اگر کسانی در بند مسائل اخلاقی آن نیز نباشند ، با انچه عرض شد ، باید پیش خود حساب کنند که آیا فرضا نرم افزاری که قیمت نازلی دارد، ارزش آن را دارد که به خاطر داشتن یک کپی قفل شکسته از آن (آن هم تازه در صورت موفقیت در انجام کار) ، یک دستگاه سی دی رام را که قیمت آن در حدود 15 تا 20 هزار تومان است و یا یک سی دی رایتر را که همین روزها قیمتی بین 25 تا بیش از 100 هزار تومان دارد ، اینگونه فرسوده نموده ویا از کار بیندازیم؟؟؟ قضاوت و تصمیم با شما!!!!

بله :biggrin: :biggrin: :biggrin: :ohno:
خير اخلاقي حالا هم شما بريد ويندوز اصل بخريد و استفاده كنيد :tongue: :biggrin: :laughing:

عزيزم
بقولي پول خودتون رو واسه خريدن اين جور مجله هايي خرج نكنيد :biggrin: :tongue: :biggrin:

Vmusic
09-08-2006, 18:33
منم اين مقاله رو خوندم ولي چند ساله كه ددارم استفاده مي كنم چيزي هم نشده

mehdi_7070
09-08-2006, 23:09
آیا فرضا نرم افزاری که قیمت نازلی دارد، ارزش آن را دارد که به خاطر داشتن یک کپی قفل شکسته از آن (آن هم تازه در صورت موفقیت در انجام کار) ، یک دستگاه سی دی رام را که قیمت آن در حدود 15 تا 20 هزار تومان است و یا یک سی دی رایتر را که همین روزها قیمتی بین 25 تا بیش از 100 هزار تومان دارد ، اینگونه فرسوده نموده ویا از کار بیندازیم؟؟؟

حرف بدی هم نزده ... Cd های ارجینال با کیفیت بالا را 700 تومن ( باشه ! یک خورده بیشتر !! 1000 تومن ! ) بدهند .

این قسمت باید قابل توجه تولیدکنندگان محترم قرار بگیره ;)

mahsoft
17-08-2006, 22:50
منم این ادعا رو قبول ندارم

عزیزم این مجله ها کمی پاستوریزه مطلب میدن

موفق باشی

basterzt
27-02-2007, 01:40
بالاخره آسیب میزنه یا نمیزنه؟
من یه رایتر TDK اصل دارم از 4 سال پیش تا الان
هنوز هم کار میکنه و هم رایت میکنه
قفل های خفنی هم باهاش زدم
جدیدا فقط روی بعضی سی دی خام ها مثل Infomax گیر میده و خراب رایت میکنه
وگرنه مشکل خاصی نداره

v65j
27-02-2007, 10:38
بنظر بنده قفل شکنی به خرابی رایتر هم می ارزه . می دونی چرا چون سره همین 200 تومن یا 500 تومن معامله خیلی جالب می شه می بینی 5 تا سی دی اورجینال آورده یه مغازه هرکدوم 800 تومن مشتری میاد میگه اورجینال 800 کپی 500 مشتری می گه کپی اون 5 تا پک اورجینال هیچکدوم بفروش نمی ره ولی می بینی تنها از اون عنوان بالای 30 هزار تومن فروش داشتن پش می شه نتیجه گرفت خیلی هم بد نیست خمس و اینجور چیزای فروش می شه خرید یه رایتر جدید برای مغازه . (بابا با یه دونه قفل که رایتر خراب نمی شه فکر کن کمه کمش 2 تا اینجور سی دی پر فروش بشکنن پوله رایتر در اومده دیگه بقیه هم همش سود)

SCC
28-02-2007, 17:41
چرت میگه بابا
من 7 - 8 ده ساله رایترم داره 24 ساعته کار خفن می کنه آخ هم نگفته

شاید این رایترهای سوسول امروزی اینطوری بشه ولی من تا حالا ندیدم

hakhamanesh
28-02-2007, 18:38
اين صحبت هاش اصلا علمي نيست هيچي نباشه بالاخره يه كتاب تو عمرمون درباره طرز كار سيدي رام ها و طريقه خوندن اطلاعات از روي سيدي خونديم.
من خودم يه رايتر Teac دارم سرعتش 4 ايكسه (بيخود نخنديد اون موقع كه من اونو خريدم رايتر بالاي 4 ايكس اصلا اختراع نشده بود).چندين ساله داره مثل بلدوزور قفل ميشكنه آخ نگفته يادمه ورژن دوم نارسيس كه اومده بود براي اينكه ازش ايميج بگيرم 2 شبانه روز مثل بلدوزر افتاده بود به جون سيدي بيچاره.آخرم از سيدي ايميج گرفت و خيلي هم توپ كار ميكرد.تو اين چند سال هم از اين جور سيدي ها زياد زدم هيچ مشكلي هم تا حالا واسش پيش نيومده.
(صبر كنيد برم بزنم به يه تخته تا برگردم)
.
.
.
.
.
.
خوب برگشتم كجا بوديم آهان...
داشتم ميگفتم آره اين حرفا چرته.درباره رايترهاي سوسول امروزي هم كه Scc ميگه بايد عرض كنم اينا رو چه باهاشون قفل بشكني چه نشكني چه رايت كني چه نكني حتي اگه فقط براي قشنگي هم رو كيست ببندي عمرشون يه روزه.

persiankitty
28-02-2007, 19:36
(صبر كنيد برم بزنم به يه تخته تا برگردم)
.

تخته نميخواد كه ... منم يدونه W58E دارم.

ehsan30
01-03-2007, 15:09
سلام
این نویسنده محترم این مجله به خودش گفته من که دیگه مغزم کار نمی کنه و مطلب جور کنم و بنویسم خوبه در
مورد قفل شکستن کار کنم که هم اسمش دهن پر کن و هم خواننده هایه محترم مجله فکر کنند ما هم آره؟
یکی نیست بگه مرد حسابی تو تا حالا سی دی رایت کردی؟ آخه چه فرقی می کنه؟ این دستگاه که کار میکنه
حالا یکم بیشتر یا کمتر؟!
بای

persiankitty
01-03-2007, 23:49
سلام
این نویسنده محترم این مجله به خودش گفته من که دیگه مغزم کار نمی کنه ...

ميگم بد نيست يك Email براي اين مجله بنويسيم و وجود اين بحث رو بهش اطلاع بديم. شايد توبه كنه ! :)

meysamfire
23-04-2007, 17:54
ای بابا جمع کنین این شروورارو ... کی می یاد سایت این مجله رو هک کنیم تا دیگه از این حرفای بیخود نزنه
بیاید با هم دیگه شعار بدیم ....
مرگ بر امریکا
چه ربطی داشت بی تربیت !!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
ههههههه ههه هه ه ه ه هه ه ه هه ههه ه ه هه

SILWESTER
23-04-2007, 20:06
آقا دمت گرم! هر چی گردو خاک بود از رو تاپیکا ورداشتی!
به کارت ادامه بده!!!!!!!!!!!!!!

hakhamanesh
23-04-2007, 20:45
آره خداييش تاپيكاي قبل از دوران خدمت من رو داري يكي يكي مياري بالا.

mehdi_7070
24-04-2007, 13:27
آقا لطفا بدون دليل در تاپيك هاي قديمي پست ندهيد ...

اين ديگه ميشه spam !

لطفا قوانين را رعايت كنيد ...

ddddddark-hackerh
19-10-2007, 17:45
با با این بنده خدا هم حرف بدی که نزده ولی خداییش آدم بجای اینکه پول این مجله ها رو بخره بره دو سی دی که بکبرش بیاد بخره
نه؟؟

hakhamanesh
19-10-2007, 17:53
لطفا اگر مطلب به درد بخوري براي ارائه داريد تاپيك هاي قديمي رو بالا بياريد.