PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ipod ، خريدن يا نخريدن؟مساله پول است.

xmemol
09-08-2006, 12:03
قيمت ipod تصويري GB 60 ؟
از ipod بهتر چي توصيه مي كنيد؟

Ali Alizadeh Mansouri
09-08-2006, 12:19
سلام،
از طرف مجله ی PC World نسخه ی جولای 2006، Apple IPOD عنوان سی و ششمین و Creative Vision:M عنوان چهل و ششمین محصول برتر سال را به خود اختصاص داده اند.
قبل از اونها هم هیچ Player دیگه ای نیست.

lord-kianoosh
09-08-2006, 13:48
عزیز جان کریتیو بگیر پشیمون نمیشی...

xmemol
09-08-2006, 18:37
شما چه مدلي از creative رو پيشنهاد مي كنيد؟

Ali Alizadeh Mansouri
09-08-2006, 20:20
سلام دوباره،
شما دقیقا چه ویژگی هایی از دستگاه انتظار دارید؟
چون مدلهای متنوع و زیادی داره و چند مدل جدید هم به بازار اومده.

Ali Alizadeh Mansouri
09-08-2006, 21:14
من تو CNET و مجله ی PC Magazine August 2006 هم نگاه کردم فعلا بهترین مدل کریتیو Creative Zen
MicroPhoto هست. حجم 8 گیگابایت و رنگهای زیادی هم داره.

xmemol
09-08-2006, 22:49
سلام.
خوب كيفيت صدا ، مقدار گنجايش و پشتيباني از فرمت هاي رايج برام مهمه.
ميدونيد ، مي گم حالا كه قراره 300 / 400 تومن پول بدم دوست دارم يه چيز فوق العاده بگيرم.
ولي نمي دونم چي بگيرم.فكر مي كردم ipod بهترينه.

MATRIX_VB448
10-08-2006, 00:57
اي پاد بعدا باطريش مشكل پيدا ميكنه

Ali Alizadeh Mansouri
10-08-2006, 02:00
منظورتون از فرمتهای رایج فقط پخش موسیقیه یا تصویر و فیلم هم مد نظر شماست؟
چون برای هر کدام انتخابهای متفاوتی از کریتیو و اپل خواهید داشت.
پس دو حالت در نظر داشته باشید:
برای فقط پخش موسیقی

Apple:
Apple iPod (40GB, 4th generation)
Apple's fourth-generation iPod delivers notable improvements to an already excellent product--and at a lower price.
Specs: Hard drive, No built-in memory, MP3, AIFF, AAC, WAV, 40 GB, 1 x Lithium ion Rechargeable Player batteryBuilt-in

Creative:
Creative Zen V Plus (4GB, black)
The Creative Zen V Plus is a superb choice for anyone looking for a compact and feature-filled flash MP3 player with great sound quality. If you're looking for a more sophisticated design (or have large thumbs), check out the iRiver Clix instead.
Specs: Flash player, 4 GB, Lithium ion

برای پخش عکس و فیلم:

Apple:
Apple iPod (60GB, video, white)
Get the affordable, sleek, and ---- 5G Apple iPod for its audio virtues. Although video looks great, poor video battery life and a relatively small screen hamper its appeal to video heads.
Specs: Digital player, None, AAC, MP3, WAV, AIFF, Audible, Apple Lossless, 60 GB, Lithium ion Rechargeable Player batteryIntegrated, 5.5 oz

Creative:
1- Creative Zen Micro Photo (8GB, green)
The Creative Zen Micro Photo is an excellent full-featured MP3 player and, for its size, a decent photo viewer; it just doesn't combine the two effectively.
Specs: Digital AV player, 2 in x 3.3 in x 0.7 in, OLED 1.5 in - Color, Hi-Speed USB, WAV, MP3, WMA, ADPCM, 4.1 oz

2- Creative Zen Vision:M (30GB, black)
The dazzling, DRM-friendly Creative Zen Vision:M gives the iPod a run for the money as the current high-capacity WMA champ.
Specs: Hard drive, MP3, WMA DRM, WAV, WMA, 30 GB, Rechargeable Internal, 5.7 oz

با توجه به نظر کارشناسان و تجربه ی قبلی من با مدلهای کریتیو موافقترم (مخصوصا که غیر از کیفیت و امکانات گارانتی و پشتیبانی کریتیو تو ایران خیلی مطمئن تر از اپله). ولی بهتره تو این انجمن و از دوستان و آشنایان هم در مورد کارکرد این دستگاهها نظر سنجی کنید.
در ضمن مدل Creative Zen Micro Photo جدیدترین مدل این شرکته و تعریفات زیادی ازش شده.
در مورد گارانتی هم فعلا شرکت شاب گارانتی مطمئن تری نسبت به بقیه ارایه می ده.
موفق باشید.

X Ray
10-08-2006, 10:30
با سلام
آيپاد 60Gb ويدئو 395000 تومان هست....من دو هفته پيش يكي گرفتم فوق العاده هست...
يه خوبيه آيپاد اينه كه مي توني با استفاده از Road Trip تو ماشين هم آهنگ گوش بدي...!!!آيپاد هر نوع وسيله جانبي كه به خواهي داره...
يه خوبي آيپاد اينه كه موزيك ويدئو هم مي توني باهاش ببيني...
خلاصه پيشنهاد من اينه كه اصلآ طرف كريتيو نرو...

X Ray
10-08-2006, 10:33
باطري آيپاد رو اگه با USB شارژ نكني هيچ مشكلي پيدا نمي كنه...
در ضمن آيپاد International گارانتي داره...يعني هر كجاي دنيا كه ببري گارانتيش معتبره...و مثل كريتيو نيست كه مخصوص ايران باشه...

Ali Alizadeh Mansouri
10-08-2006, 12:32
سلامی دوباره،
قصد مخالفت با آقای بهنام-ن رو ندارم و نیز نمی خواهم از شرکتی خاص مثل کریتیو طرفداری کنم. ولی مدلهای ویدیوی کریتیو که گفتم قابلیت پخش فرمتهای ویدیویی هم دارند. در مورد گارانتی هم خودتون باید ببینید که زیاد پیش می یاد که سفر خارج از کشور بخواهید بروید و دستگاهتان را هم با خود ببرید و دستگاه (خدای نکرده) مشکل پیدا کنه و همون جا هم بخواهید برای گارنتی اقدام کنید؟! در این صورت به نظر من بهتره چه ای پاد چه کریتیو رو از همون کشور خارجی خریداری کنید چون تمام محصولات موجود در ایران وارداتی است و نمایندگی اصلی خود شرکتها نیست (بر خلاف ادعای برخی شرکتهای توزیع کننده) .
در مورد وسایل جانبی هم کافیه سری به خیابان جمهوری بزنید تا ببینید بیشتر از هر پخش کننده ی دیگه ای کریتیو وسایل جانبی داره.
به عنوان جمع بندی در نظر کارشناسان فعلا مدل Creative Zen Micro Photo با توجه به قیمت ارزانترش و کیفیت عالی پخش صدا و تصویر گوی سبقت رو از ای پاد ربوده و در نظر خریداران (دوستان و افرادی که شخصا با اونها صحبت کردم) کریتو کیفیت صوتی خیلی بهتری نسبت به تمام دستگاههای دیگه از جمله ای پاد داره.
پیروز باشید.

xmemol
10-08-2006, 15:05
ipod...creative...ipod...creative...؟!؟!؟!؟
در هر حال از راهنمايي هاتون ممنون بچه ها.يه كاريش مي كنم.

X Ray
15-08-2006, 15:08
سلامی دوباره،
قصد مخالفت با آقای بهنام-ن رو ندارم و نیز نمی خواهم از شرکتی خاص مثل کریتیو طرفداری کنم. ولی مدلهای ویدیوی کریتیو که گفتم قابلیت پخش فرمتهای ویدیویی هم دارند. در مورد گارانتی هم خودتون باید ببینید که زیاد پیش می یاد که سفر خارج از کشور بخواهید بروید و دستگاهتان را هم با خود ببرید و دستگاه (خدای نکرده) مشکل پیدا کنه و همون جا هم بخواهید برای گارنتی اقدام کنید؟! در این صورت به نظر من بهتره چه ای پاد چه کریتیو رو از همون کشور خارجی خریداری کنید چون تمام محصولات موجود در ایران وارداتی است و نمایندگی اصلی خود شرکتها نیست (بر خلاف ادعای برخی شرکتهای توزیع کننده) .
در مورد وسایل جانبی هم کافیه سری به خیابان جمهوری بزنید تا ببینید بیشتر از هر پخش کننده ی دیگه ای کریتیو وسایل جانبی داره.
به عنوان جمع بندی در نظر کارشناسان فعلا مدل Creative Zen Micro Photo با توجه به قیمت ارزانترش و کیفیت عالی پخش صدا و تصویر گوی سبقت رو از ای پاد ربوده و در نظر خریداران (دوستان و افرادی که شخصا با اونها صحبت کردم) کریتو کیفیت صوتی خیلی بهتری نسبت به تمام دستگاههای دیگه از جمله ای پاد داره.
پیروز باشید.
تا حالا صداي آي پاد رو شنيدي؟!!من صداشو بلند ميكنم و از هدفونش به عنوان اسپيكر استفاده مي كنم...اينقدر صداش بلنده و كيفيت داره...با اون هايي كه آيپاد داشتن هم صحبت كردي كه ببيني چي مي كن؟!
در ضمن گارانتي آيپاد در ايران هم معتبره... :blush:

X Ray
15-08-2006, 15:08
سلامی دوباره،
پیروز باشید.
تا حالا صداي آي پاد رو شنيدي؟!!من صداشو بلند ميكنم و از هدفونش به عنوان اسپيكر استفاده مي كنم...اينقدر صداش بلنده و كيفيت داره...با اون هايي كه آيپاد داشتن هم صحبت كردي كه ببيني چي مي گن؟!

Alireza_Shafaei_PCworld
15-08-2006, 15:36
آی پاد که از نظر کیفیت صدا حرف اول را میزنه و توی اون هم شکی نیست
و خودم هم اگر پول داشتم آی پاد میخریدم
آی پاد نانو 256 مگ 80 هزارتومان
و آی پاد 60 گیگ هم همونطور که گفته شده 395 هزار تومانه!

Ali Alizadeh Mansouri
16-08-2006, 00:21
تا حالا صداي آي پاد رو شنيدي؟!!من صداشو بلند ميكنم و از هدفونش به عنوان اسپيكر استفاده مي كنم...اينقدر صداش بلنده و كيفيت داره...با اون هايي كه آيپاد داشتن هم صحبت كردي كه ببيني چي مي گن؟!
سلام،
من هم صدای آی پاد رو شنیدم و هم کریتیو رو و به نظر من بهتره شما به یه کریتیو گوش بدی تا تفاوت رو حس کنی.
کیفیت صدا فقط بلند بودن صدا نیست گرچه برای شما ممکنه این طور باشه. به قول دوستی می گفت صدایی که برای تو زیباترین صداست ممکنه برای یکی دیگه غیر قابل تحمل باشه و برعکس. با این حال موقع خرید آدم به نظر کلی افراد و همین طور نظر کارشناسان که با تستها ی کاملا فنی دستگاهها رو در سخت ترین شرایط آزمایش می کنند، نگاه می کنه و البته نظر خودش (با اینکه تو ایران تا حد زیادی امکان تست دستگاه قبل از خرید وجود نداره). با این حال این طور که از گفته ی شما برمی آید کیفیت فقط در بلندی صداست. با این حساب یه رادیو ترانزیستوری قدیمی که من دارم کیفیتش از همه ی ای پادها بالاتره چون صداش از همه بلندتره!!! :laughing: :biggrin:
در هر حال مدلهای جدید هر روز اضافه می شه و پس از ماهها این ماه مدل کارت گرافیک nvidia تونست رتبه ی اول رو در مجله ی PC World از ATI بگیره. در ماههای قبل هم آی پاد در صدر فروش قرار داشته ولی کریتیو با چند مدل جدید مثل Creative Zen Micro Photo و Creative’s Zen V Plus با توجه به قیمت مناسبتر و کیفیت بهتر اپل رو به شدت به رقابت طلبیده طوری که فعلا فروش این دو دستگاه چه در ایران و چه در خارج از مدلهای مشابه اپل مثل آی پاد نانو بالاتر رفته.

X Ray
22-08-2006, 14:58
سلام،
من هم صدای آی پاد رو شنیدم و هم کریتیو رو و به نظر من بهتره شما به یه کریتیو گوش بدی تا تفاوت رو حس کنی.
کیفیت صدا فقط بلند بودن صدا نیست گرچه برای شما ممکنه این طور باشه. به قول دوستی می گفت صدایی که برای تو زیباترین صداست ممکنه برای یکی دیگه غیر قابل تحمل باشه و برعکس. با این حال موقع خرید آدم به نظر کلی افراد و همین طور نظر کارشناسان که با تستها ی کاملا فنی دستگاهها رو در سخت ترین شرایط آزمایش می کنند، نگاه می کنه و البته نظر خودش (با اینکه تو ایران تا حد زیادی امکان تست دستگاه قبل از خرید وجود نداره). با این حال این طور که از گفته ی شما برمی آید کیفیت فقط در بلندی صداست. با این حساب یه رادیو ترانزیستوری قدیمی که من دارم کیفیتش از همه ی ای پادها بالاتره چون صداش از همه بلندتره!!! :laughing: :biggrin:
در هر حال مدلهای جدید هر روز اضافه می شه و پس از ماهها این ماه مدل کارت گرافیک nvidia تونست رتبه ی اول رو در مجله ی PC World از ATI بگیره. در ماههای قبل هم آی پاد در صدر فروش قرار داشته ولی کریتیو با چند مدل جدید مثل Creative Zen Micro Photo و Creative’s Zen V Plus با توجه به قیمت مناسبتر و کیفیت بهتر اپل رو به شدت به رقابت طلبیده طوری که فعلا فروش این دو دستگاه چه در ایران و چه در خارج از مدلهای مشابه اپل مثل آی پاد نانو بالاتر رفته.
آيپاد هم صداش كيفيت داره و هم بلنده.... :tongue:

lovergod14amorousand
22-08-2006, 15:39
من تو CNET و مجله ی PC Magazine August 2006 هم نگاه کردم فعلا بهترین مدل کریتیو Creative Zen
MicroPhoto هست. حجم 8 گیگابایت و رنگهای زیادی هم داره.
تاييد ميشه مومن خدا بنده هم پيشنهادم همين هست...