PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم نظامی

59bahman
10-06-2013, 23:44
سلام بر مهندسان عزیز
سوال و مطلب بسیار مهمی رو (از دیدگاه خودم) در سه تاپیک در بخش سیستم عاملها مطرح کردم که بسیار امیدوار به یاری شما صاحبنظران هستم
متاسفانه کل ماجرا را به دلایل معلوم نمیتوان تشریح کنم و از اونجا عرض میکنم که
........من(گروه ما)در حال بررسی .یک سیستم نظامی هستیم
در قسمت کامپیوتر این سیستم از سیستم عامل داس و لینوکس استفاده شده که ما را خیلی به چالش کشیده تا ببینیم آیا استفاده از این سیستم عاملها (لینوکس -ویندوز-داس و...)در بحث مهمی مثل سامانه های نظامی ایجاد مشکل میکند یا نه؟
البته این سامانه نه به اینترنت اتصال دارد و نه به هیچ شبکه ای.
اگر اساتید لطف بفرمایند و معایب استفاده از این سیستم ها رو از هر لحاظ(امنیتی-نرم افزاری-اورجینال بودن یا نبودن وووووووو هرمطلب ریز و درشت دیگر )را بحث نمایند بسیار سپاسگذار خواهم بود
با تشکر فراوان

DogForum.ir
18-06-2013, 18:39
اگر در نظرتون امنیت هستش شما ۳ آپشن دارین :

۱.مکینتاش
۲.Free BSD
۳.CloudLinux
۴.RetHat

شما در هر کدوم مزیت ها و نقاط منفی ای دارین ...

بین تمامی این موارد فقط FREE BSD رایگان هستش که البته شما باید با کانفیگ های لینوکس آشنا باشید

و CloudLinux البته برای هاستینگ ساخته شده اما از اونجایی که شخصا خودم این سیستم رو روی ۲ تا از سرور های شرکتمون داریم و بسیار از امنیت و محدودیت هایی که میتونید با پلاگین هاش ایجاد کنید راضی هستیم گفتم خدمتتون ...

مکینتاش هم اگر بخواهید باید ورژن سرورش رو کار کنید که اگر قابلیت های زیادی بخواهید میتونید از Mac OS Snow Leopard Server استفاده کنید که تقریبا برای ۳ سال پیش هستش اما بسیار از لحاظ کارایی - امنیت و مواردی جانبی قوی هستش ...

در مورد ویندوز به دلیل مشکلات امنیتی که که داره برای چنین سیستمی پیشنهاد نمیکنم...

لینوکس صد در صد انتخاب خوبی میتونه باشه اما شما باید تجربه زیادی در بحث کانفیگ ها داشته باشید .

موفق باشید