PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید یک تشک خوب و مناسب

faded
07-06-2013, 13:52
برای خرید یک تشک مناسب و بهداشتی راهنمایی میخواستم
یک بار Tv میگفت بعضی از سازندگان تشک تشک های مصرف شده رو از خانه جمع میکنن و سپس ترمیم کرده دوباره به فروش میرسونن برای همین هم واقعا میترسم برم یک تشک نو بخرم ممکنه راهنمایی کنید در ضمن این تشک هایی که الیاف مصنوعی دارن داغن مخصوصا تابستون و پنبه ایی های سنتی این پنبه زن میره وسط میشینه ممکنه بهداشتی نباشه حالا من چیکار کنم؟

ملا نصرالدین
07-06-2013, 19:43
شما تشت خوش خواب میخواهید بخرید یا از این تشک معمولی ها؟

در مورد الودگی تشک های خوش خواب نو من که تا حالا چیزی نشنیده ام...در ضمن اگر از برند های معروف بگیرید مطمئن باشید نمیان چیز نامرغوب قاطی جنسشون کنند
ولی اگر تشک معمولی میخواهید و میخواهید از بهداشت مطمئن باشید پنبه ای بگیرید...روی تشکی که لحاف دوز درست میکنه رو اگر چند لایه ملافه بکشید دیگر الودگی نداره...1 لایه که استر هست که پنبه ها را نگه میدارد
1 لایه هم روی استر بکشید.1 لایه هم روی اون لایه قبلی
هر وقت هم که رویی کثیف شد در می اورید و میشورید و دوباره استفاده میکنید

faded
08-06-2013, 10:48
تشک خوش خواب نام یک مارک هست؟

ملا نصرالدین
10-06-2013, 07:22
نه تشک خوش خواب یعنی این تشک هایی که روی تخت می اندازند(این فنری ها)

faded
10-06-2013, 09:17
من تا حالا فنر دار نداشتم نمی دونم چه جوری هست؟ ولی نم یخوام سفت باشه معمولی میخوام مارک لایکو خوبه؟

ملا نصرالدین
10-06-2013, 10:28
ببینید منظورم این تشک ها هست(به اینها میگن تشک خوش خواب)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این تشک ها که الودگی ندارند
داخل اینها فنر هست
ولی به هر حال تشک براساس وزن خریده میشه.
هرچه وزن بالاتر باشه تشک مرغوب تری باید خریده بشه

Soroush-S
10-06-2013, 12:13
نگاه کن - کلا دونوع تشک وجود داره : طبی و فنری . فنری قابلیت ارتجاعی بیشتری داره و عمر کمتر . یه نوع تشک طبی هست که داخلش فوم 12 سانتی داره - اسفنج 3 سانتی و نمد مخصوص داره که روی هم میشه 20 سانت . این نوع تشک نه زیاد نرمه نه زیاد سفت بهترین نوعه خودشه
من یمدت داخل همین کار بودم - سوالی داری بپرس

faded
10-06-2013, 13:47
داخل همه این نوع تشک الیاف مصنوعی وجود داره و باعث ایجاد حرارت میشه تشک پنبه ایی هم فکر نمیکنم به صورت بهداشتی باشه مهمترین مورد اینه که خنک باشه این تشکی دارم اخیرا خریدم تشک خوبیه فقط برای تابستان مناسب نیست راستش نمی دونم ؟؟ گیج شدم یک تشک پنبه ایی خیلی خوب داریم که سابقا مهمون روش خوابیده دلم نمیاد ازش استفاده کنم

Soroush-S
10-06-2013, 16:22
داخل همه این نوع تشک الیاف مصنوعی وجود داره و باعث ایجاد حرارت میشه تشک پنبه ایی هم فکر نمیکنم به صورت بهداشتی باشه مهمترین مورد اینه که خنک باشه این تشکی دارم اخیرا خریدم تشک خوبیه فقط برای تابستان مناسب نیست راستش نمی دونم ؟؟ گیج شدم یک تشک پنبه ایی خیلی خوب داریم که سابقا مهمون روش خوابیده دلم نمیاد ازش استفاده کنم

شما اول سعی کن حتما از یه شرکت معتبر خرید کنی که گارانتی واقعی داشته باشه - چون خیلی از این مارکها مثل رویال جنس اصل نیست چون مارک خارجیه هیچ شرکتی نمیتونه اونو ثبت کنه
تشک استقبال ترکیه خیلی خوبه البته اگه پیداش کنی.

ali_phd71
08-09-2016, 15:50
سلام دوستان
بنظرتون بهترین تشک طبی برای تخت چی هست؟
توی نت سرچ کردم کلی مارک و قیمت های ممختلف دیدم رویا، رویال، خوشخواب و.... واقعا گیج شدم
بنظرتون بهترین مارک و مدل چی هست تا سقف 500؟ ی رویال 4 دیدم 480:n13:
لطفا راهنمایی کنید یا پ خ بفرستید
با تشکر فراوان

homa1345
11-09-2016, 12:25
سلام به همه دوستان
حدود دو هفته بررسی انواع تشک ها و تست اونها در فروشگاه ها بصورت خلاصه در اینجا بیان می کنم .
تشک ها از 3 نوع ساختار تشکیل شده اند ،‌فنری ، فنر منفصل و فوم . فنری که ساختار معمولی و ابتدایی تشک ها بوده و هست و خیلی نرم و انعطاف پذیره و برای کسانی که مشکل کمر دارند مناسب نیست ام مشکل بزرگ اونها بخصوص در دو نفره ها این هست که اگر نفر بغلی غلط بزنه و حرکت کنه این حرکت در تمام طول تشک پخش میشه و باعث بیدار شدن فرد کناری میشه . اما فنر منفصل این مشکل رو خیلی کمتر داره و انعطاف پذیری اون هم کمتره . تشک هایی هم هست که صرفا با فوم درست شده و خیلی کم فرو میره و انعطاف پذیری خیلی کمی داره . حالا کارخانجات مختلف اومدن و با ترکیب فوم و فنر وتزریف فوم لابلای فنرها تشک های مختلفی ساختن . نکته بعد استفاده از ساحتاری بنام فوم مموری هست که این قابلیت رو داره که وقتی جسمی روی اون قرار بگیره شکل جسم رو بخودش بگیره و بعد از برداشته شدن فشار به حالت اول برگره ولی به دلیل گرونی این جنس از لایه های 3 یا 5 سانتی بر روی یک طرف تشک و یا دو طرف تشک استفاده میشه . اما نوعی تشک با مارک ویستر هست که تماما" از مموری فوم هست به قیمت 5 میلیون تومن . درجه سختی تشک ها رو با اعداد 1 تا 10 نشان میدهند و هر چی به عدد 10 نزدیک بشه یعنی تشک سفت تر هست ،‌مسئله بعدی ارتفاع تشک ها است که هر چی ارتفاع اونها بیشتر باشه از کیفیت و ماندگاری بیشتری برخورداره بخصوص اگر شخص داراری وزن بالایی باشه . گول خارجی بودن تشک ها رو نخورین ، که هیچکدام خارجی نیستن بلکه بعضی قسمت ها از کشورهای ترکیه و اسپانیا و آلمان وارد میشن و در اینجا در واقع به هم متصل میشن . ولی تشک رویا بخصوص مدل اولترا 2 که دارای 5 سانتیمتر مموری فوم هست هم به لحاظ قیمت و هم به لحاظ کیفیت خیلی خیلی مناسب هستش . اما توصیه می کنم حتما به فروشگاهای بزرگ این شرکت ها برید و از نزدیک امتحان کنید ببینید با بدن شما کدومش سازگار تره ،‌این برای اونها یک روند عادی است . در خیابان ولیعصر تهران در محدوده پارک ساعی شما چندین فروشگاه تشک فروشی با مراک های مختلف خواهید دید . شاد باشید

arash2ta
05-02-2024, 15:46
سلام.من امسال یه تشک خوب خریدم....از شرکت رویال...خیلی راحته.....من کمر درد داشتم.بهتر شدم ی کم....
از این سایت خریدم
ww.royalmatress.com