PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يك نفر ميگه داخل اين آموزشگاه هاي موبايل چي مي گن.

AMIR_EVILPRINCE
09-08-2006, 07:55
يه كمكي كنين ممنون مي شم.

سيد امير
09-08-2006, 10:35
اينجا از نظر خودشون تعمير تخصصي موبايل رو آموزش مي دن. اما تا اونجايي كه بنده اطلاع دارم ورشته ي من هم الكترونيك است در اين مورد آمورشگاه ها نقش تعميري ندارند بلكه تا 90 درصد نقش تعويضي دارند. زيرا اكثر قطعات موبايل تعويضي است و نيازي به تعمير ندارد چون ارزشش را هم ندارد. و در اين كلاس معمولا نقشه خواني گوشي هاي موبايل را بيشتر آموزش مي دهند زيرا با داشتن اطلاعات كافي درباره ي نقشه ي موبايل ها كه اكثرا هم به يك سيستم و به يك قانون و قاعده است مي توان اين كار را انجام داد و لي بعضي گوشي ها با داشتن يه سري امكانات مسلما يه سري قطعات هم بيشتر دارند كه در كل باز هم تاثير زيادي در نقشه خواني ندارد و قاعده كار تمام گوشي ها تقريبا به يك حالت است. و در آخر هم كار با برنامه هاي جانبي و خدمات ويژه موبايل ها كلاس به پايان ميرسد كلاسي كه دوره اش در بيشتر موارد به 1 ماه هم شايد نرسد و نهايتا تا 2 ماه مي كشد. چون چيز خاصي در اين مورد موبايل نيست كه وقت بر باشد.

سيد امير
09-08-2006, 10:38
و در ضمن هيج نيازي هم نيست كه شما از الكترونيك سر رشته داشته باشيد و از هر قشر و هر كاري كه باشيد مي توانيد يه تابلوي تعمير تخصصي تلفن همراه را در بالاي سر در مغازه تان بگذاريد. و واقعا هم يه تعمير كار تخصصي بشيد اگر بخواهيد. نه تعمير كار در مردم بمال.

andyan
09-08-2006, 12:54
اينجا از نظر خودشون تعمير تخصصي موبايل رو آموزش مي دن. اما تا اونجايي كه بنده اطلاع دارم ورشته ي من هم الكترونيك است در اين مورد آمورشگاه ها نقش تعميري ندارند بلكه تا 90 درصد نقش تعويضي دارند. زيرا اكثر قطعات موبايل تعويضي است و نيازي به تعمير ندارد چون ارزشش را هم ندارد. و در اين كلاس معمولا نقشه خواني گوشي هاي موبايل را بيشتر آموزش مي دهند زيرا با داشتن اطلاعات كافي درباره ي نقشه ي موبايل ها كه اكثرا هم به يك سيستم و به يك قانون و قاعده است مي توان اين كار را انجام داد و لي بعضي گوشي ها با داشتن يه سري امكانات مسلما يه سري قطعات هم بيشتر دارند كه در كل باز هم تاثير زيادي در نقشه خواني ندارد و قاعده كار تمام گوشي ها تقريبا به يك حالت است. و در آخر هم كار با برنامه هاي جانبي و خدمات ويژه موبايل ها كلاس به پايان ميرسد كلاسي كه دوره اش در بيشتر موارد به 1 ماه هم شايد نرسد و نهايتا تا 2 ماه مي كشد. چون چيز خاصي در اين مورد موبايل نيست كه وقت بر باشد.
كاملا تاييد ميشه. در واقع نام اصلي اين آموزشگاهها اينه: آموزش تخصصي تعويض كاري قطعات موبايل.

AMIR_EVILPRINCE
10-08-2006, 08:18
از اطلا عات شما متشكرم پس اگر كتابي در اين موضوع است يا اين تقشه هاي موبايل وجود دارد معرفي كنيد يا اگر ممكن است و مي توانيد به صورت pdf قرار دهيد.

با تشكر

whoami
10-08-2006, 21:00
بدم نيس يه آموزشگاه تعويضات موبايل به صورت آن لاين ...

AMIR_EVILPRINCE
11-08-2006, 07:14
يعني هيچ كسي اين جا وجود نداره كه رفته باشه آموزش گاه موبايل(تغيير قطعات)

سيد امير
03-10-2006, 13:06
خب من يه مدتي سرم شلوغ بود و نبودم. اما ان شاالله مي خوام كه يه كارايي بكنم. مي تونيد منتظر باشيد. من خودم به اين آموزشگاه ها نرفتم اما فكر كنم كه بتونم يه آموزشگاه مجازي راه بندازم. فعلا. باي

Kolang
03-10-2006, 13:21
منم میتونم کمکت کنم امیر جان
من یه عالمه آموزش در مورد تعمیر یه عالمه تلفن دارم (به صورت pdf یا html) اگه خواستی بگو شاید بتونم کمت کنم

saeid_ronaldo
03-10-2006, 13:38
مبحث اولیه اش الکترونیک و شناخت قطعات هستش.ینی اگه کسی با علم الکترونیک اشنا باشه اونجا راحته
بعد تعویض قطعات.
سپس وارد مبحث سخت افزار و عیب یابی میشن و ایراد های گوشی ها رو میگیرن
مهم ترین و سخت ترین عامل تعمیر هم نقشه خونی هستش که به راحتی بتونید ایراد گوشی رو پیدا کنید.
اخرین بخش هم نرم افزار و فلش دادن هستش

salar2010
03-10-2006, 14:22
ببينم بايد از الكترونيك هم سر رشته داشته باشي ؟

saeid_ronaldo
03-10-2006, 15:01
ببينم بايد از الكترونيك هم سر رشته داشته باشي ؟
اگه داشته باشی بهتره. ینی راحت تر یاد میگیری
ولی اجباری در کار نیست. در حد لازم رو خودشون اموزش میدن

سيد امير
03-10-2006, 15:28
صد در صد همينطوره. نيازي به آشنايي با الكترونيك نيست. و 90 درصد هم نقشه خواني است در اين كار.

AMIR_EVILPRINCE
03-10-2006, 15:46
صد در صد همينطوره. نيازي به آشنايي با الكترونيك نيست. و 90 درصد هم نقشه خواني است در اين كار.

همون 90 درصد رو اگه میشه یکی توضیح بده.

saeid_ronaldo
03-10-2006, 16:10
نقشه خونی هم مربوط به الکترونیک میشه
شما از فروشگاه کاوش سه چهار تا مغازه پایین تر از پاساژ علائدین کتاب نقشه های نوکیا و سامسونگ رو تهیه کنید
قیمت هر کدوم 10 هزار تومنه
بعد اگه با الکترونیک و طرز کشیدن مدارو شماتیک المان ها اشنا باشید میتونید مدار های مختلف رو از مدل گوشی دلخواهتون توی کتاب خارج کنید و قطعه هایی که تو هر مسیر قرار داره رو تشخیص بدید. بعد با اهم متر های دیجیتالی سالم بودن هر قطعه رو تست کنید تا بفهمید ایراد کار از کجاست.
البته اینکه نود در صد نقشه خونی هستش رو قبول ندارم. نقشه خونی فقط برای قطعی. لحیم سردی سوختگی و خرابی المانها کاربرد داره و خیلی وقتها گوشی با فلش کردن درست میشه و نیاز به باز کردن نداره. خیلی وقتها هم ایراد سخت افزاری هستش و نه الکترونیکی و بعضی وقتها هم با شست و شو و دفع براده های اهن جمع شده کنار قطعات و هیت دادن به قطعات مشکل برطرف میشه که احتیاجی به نقشه خونی نیست

sajjadb
03-10-2006, 18:36
من مدتي رفتم آموزشگاه / يعني حيف پول به قرآن

saeid_ronaldo
03-10-2006, 18:58
من مدتي رفتم آموزشگاه / يعني حيف پول به قرآن
خوب مثل من میومدی فنی حرفه ای شاد اباد. مجانی یادمیگرفتی
که غصه پولتو نخوری
دوستانی که قصد شرکت در این کلاسها رو دارن باید قبلش در این باره توجیه بشن تا مثل دوستمون پشیمون نشن بعدا
دوستان اگه فکر میکنید با یه دوره کلاس میتونید موبایل رو فوت اب بشید بهتون بگم در اشتباهید
کسی میتونه تو موبایل نسبتا تازه اونم نسبتا حرفه ای باشه که تحصیل کرده الکترونیک باشه و اطلاعات خیلی زیادی هم از رشته مخابرات داشته باشه و در کلاسهای بین المللی تعمیر موبایل شرکت کرده باشه
تعمیرات گوشی خیلی پیچیده تر از اون چیزی هست که فکر میکنید. این کلاسها نمیتونه از شما تعمیرکار بسازه. فقط میتونه رشته کلام رو دستتون بده و با پیکر بندی موبایل کمی اشنا بشید. همین.

سيد امير
04-10-2006, 12:49
رفتن به اين كلاسها نمي تونه تنها ملاك باشه. مطالعه ي آزاد خيلي مهمه. مخصوصا براي كساني كه آشنايي كمتري دارند. اما كار راحتيه. چيزي نداره كه نگي نيمشه. به جز كلاس هايي كه ميريد مطالعه هم فراموش نشه.

saeid_ronaldo
04-10-2006, 13:03
رفتن به اين كلاسها نمي تونه تنها ملاك باشه. مطالعه ي آزاد خيلي مهمه. مخصوصا براي كساني كه آشنايي كمتري دارند. اما كار راحتيه. چيزي نداره كه نگي نيمشه. به جز كلاس هايي كه ميريد مطالعه هم فراموش نشه.
در تکمیل حرف این دوستمون هم بگم 50 درصد تعمیرات موبایل به صورت تجربی ادم باید خودش یاد بگیره

alireza61
24-11-2006, 22:14
در تکمیل حرف این دوستمون هم بگم 50 درصد تعمیرات موبایل به صورت تجربی ادم باید خودش یاد بگیره

ميشود بگوييد كجا ميشود تجربه كرد؟

alireza61
24-11-2006, 22:18
خوب مثل من میومدی فنی حرفه ای شاد اباد. مجانی یادمیگرفتی
که غصه پولتو نخوری
دوستانی که قصد شرکت در این کلاسها رو دارن باید قبلش در این باره توجیه بشن تا مثل دوستمون پشیمون نشن بعدا
دوستان اگه فکر میکنید با یه دوره کلاس میتونید موبایل رو فوت اب بشید بهتون بگم در اشتباهید
کسی میتونه تو موبایل نسبتا تازه اونم نسبتا حرفه ای باشه که تحصیل کرده الکترونیک باشه و اطلاعات خیلی زیادی هم از رشته مخابرات داشته باشه و در کلاسهای بین المللی تعمیر موبایل شرکت کرده باشه
تعمیرات گوشی خیلی پیچیده تر از اون چیزی هست که فکر میکنید. این کلاسها نمیتونه از شما تعمیرکار بسازه. فقط میتونه رشته کلام رو دستتون بده و با پیکر بندی موبایل کمی اشنا بشید. همین.
اين فني حرفه اي شاد آباد كجاست كه ما هم بريم در ضمن الكترونيك را چه جوري شروع كنيم

tamkoroz
28-11-2006, 23:20
بریم یا نه

saeid_ronaldo
29-11-2006, 00:04
مركز فني حرفه اي شاد آباد.
از آزادي يه كورس ماشين ميخوره.
ادرس
شاد اباد. خيالان 17 شهريور. روبروي پرسي گاز. مركز فني حرفه اي.
براي الكترونيك هم كتاب الكترونيك كار عمومي نوشته محمدرضا خليق و كتاب دوجلدي نوشته مهندس خرازي كه اسمش يادم نيست رو بگير خوبه

active_277
29-11-2006, 03:13
آقا بالاخره تو این کلاس ها ثبت نام کنیم یا نه؟
دوره های خود فنی و حرفه ای چقدر طول میکشه ؟و چه موقعی برگزار میشه؟

ehsan30
29-11-2006, 20:57
منم میتونم کمکت کنم امیر جان
من یه عالمه آموزش در مورد تعمیر یه عالمه تلفن دارم (به صورت pdf یا html) اگه خواستی بگو شاید بتونم کمت کنم

سلام
اگه آموزش هات را اين جا قرار بدهي ممنون ميشم
باي

sia0368
29-11-2006, 22:20
به نظر من یکی که این کلاسها رو رفته تمام کتابها و اطلاعاتی را که به دست آورده اینجا بگذارد به صورت pdf یا doc

saeid_ronaldo
29-11-2006, 22:23
عزيز آموزش موبايل يه چيز كاملا عمليه

Hadi King
08-09-2008, 20:00
Lojkjkjfffffffffffffffffffffffffffffgh Ggggggggggggg

Lotfan Ye Amozeshga Ba Keyfit Bala Ra Moarfi Konid
دوست من عضويتت تبريك ولي شما تايپك خيلي قديمي بالا اوردينـــ :18:
08-09-2006
موفق باشيد!:40: