PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عبور سیم تلفن از کنار سیم برق

Iloveu-ALL
04-06-2013, 15:14
سلام دوستان من از اون اول که اینترنت گرفتم مشکل قطعی اینترنت هر چند دقیقه یک بار داشتم و
2تا نویز گیر (اسپلیتر) هم گذاشته بودم باز هم اگه گوشی رو بر می داشتی یا حتی بعضی مواقع اگه زنگ میخورد اینترنت قطع میشد.
این مشکل رو من با وصل کردن دو شاخه تلفن به پریز اصلی مشکلم برای یه مدت برطرف شد ولی چند مدتی مثل قبل شده.
یکی از دوست هام هم گفته بود که نویز گیر رو در بیار و تلفن هم در بیار به طور مستقیم دو شاخه رو بزن به پریز اصلی!! من همین کار رو کردم و مشکل زنگ خوردن تلفن برای یه مدت حل شد. این مشکل پیچیده و عجیبه :n13: چند مدت پیش هم رفتم مسیر عبور سیم تلفن رو دیدم که قشنگ 3-4 متر چسبیده به سیم برق بود :دی دوستان میخواستم بدون که آیا ربطی به کنار هم بودن سیم برق و تلفن داره یا نه؟ شما چه راهکاری رو پیشنهاد می کنید؟

Armin.Computer
04-06-2013, 15:56
سلام دوستان من از اون اول که اینترنت گرفتم مشکل قطعی اینترنت هر چند دقیقه یک بار داشتم و
2تا نویز گیر (اسپلیتر) هم گذاشته بودم باز هم اگه گوشی رو بر می داشتی یا حتی بعضی مواقع اگه زنگ میخورد اینترنت قطع میشد.
این مشکل رو من با وصل کردن دو شاخه تلفن به پریز اصلی مشکلم برای یه مدت برطرف شد ولی چند مدتی مثل قبل شده.
یکی از دوست هام هم گفته بود که نویز گیر رو در بیار و تلفن هم در بیار به طور مستقیم دو شاخه رو بزن به پریز اصلی!! من همین کار رو کردم و مشکل زنگ خوردن تلفن برای یه مدت حل شد. این مشکل پیچیده و عجیبه :n13: چند مدت پیش هم رفتم مسیر عبور سیم تلفن رو دیدم که قشنگ 3-4 متر چسبیده به سیم برق بود :دی دوستان میخواستم بدون که آیا ربطی به کنار هم بودن سیم برق و تلفن داره یا نه؟ شما چه راهکاری رو پیشنهاد می کنید؟
من دقیق نمی دونم
ولی تا جایی که می دونم
فقط اونجا نیست
تو مسیر تا مرکز مخابراتی کافیه یک جای سیم مشکل پیدا کنه
مشکل دار میشه خط
ولی تا جایی که می تونید مشکل سیم کشی داخل ساختمون رو بر طرف کنید

urumchi
04-06-2013, 16:01
سیم برق وقتی که ازش جریان رد میشه در اطراف خودش میدان الکترومغناطیس ایجاد میکنه که کاملا روی تلفن تاثیرمنفی میذاره

اگه میتونید یه سیم مستقل برای مودمتون از دم در خونه بکشید

ehsanbh
04-06-2013, 16:27

اول باید مشخص کنیم میزان نویز شما چقدر است.میزان SNR upstream و downstream رو بگو چنده؟
از این مقاله کمک بگیر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Armin.Computer
04-06-2013, 16:53
سیم برق وقتی که ازش جریان رد میشه در اطراف خودش میدان الکترومغناطیس ایجاد میکنه که کاملا روی تلفن تاثیرمنفی میذاره

اگه میتونید یه سیم مستقل برای مودمتون از دم در خونه بکشید
تایید میشه
ولی به نظر من بستگی به نوع ولتاژ و نوع برق هم داره
درسته؟

mehdi_08
04-06-2013, 17:41

برو سیم بخر از دم در که سیم اصلی اومده دورتر از سیم برق بکش تا پیش مودم اونجا اسپلیتر رو بزار یه سیم وصل کن مودم یه سیم هم وصل کن به پریز :n16:

loomina
04-06-2013, 17:55

راستش من از خیلی ها شنیدم و بعضی جا ها هم دیدم( البته برای خودم این مشکل پیش نیومده خدارو شکر ) که اگر سیم تلفن و برق از کنار هم رد شدن به خاطر یک سری دلایل سیم برق برای تلفن مشکل ساز میشه.
به علاوه بعضی مواقع هم هست که خود اون نویز گیر باعث کندی سرعت بیش از حد میشه .

نظر من اینه که اگر بتونید بین سیم ها فاصله بندازید بهترین راه حله که بعدا هم مشکل پیش نیاد دوباره از این جهت.

VAHID
04-06-2013, 18:07
کنار هم بودن باعث میشه نویز خطط بیشتر بشه برای من هم همینجوری بود

ار هم جداشون کردم خیلی بهتر شد..........

Iloveu-ALL
04-06-2013, 23:27
اول باید مشخص کنیم میزان نویز شما چقدر است.میزان SNR upstream و downstream رو بگو چنده؟
از این مقاله کمک بگیر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

loomina
05-06-2013, 01:05

down ش خوبه نسبتا ولی up خیلی ضعیفه. مال من فکر میکنم خدودا 28 بود.

Iloveu-ALL
05-06-2013, 01:11
down ش خوبه نسبتا ولی up خیلی ضعیفه. مال من فکر میکنم خدودا 28 بود.

چطوری باید upش رو بالا ببرم؟

loomina
05-06-2013, 01:16
چطوری باید upش رو بالا ببرم؟

نمیتونم راستش راه حل قطعی بدم ولی snr margin کلا به نویز خط بر میگرده.

Iloveu-ALL
05-06-2013, 01:26
نمیتونم راستش راه حل قطعی بدم ولی snr margin کلا به نویز خط بر میگرده.

آهان پس مشکل احتمالا باید بخاطر مجاورت دو سیم باشه پس من باید از دم در یه سیم مستقیم میکشم به مودم. ممنون

wooooow
05-06-2013, 01:27

عبور ولتاز برق شهر از کابل باعث ایجاد میدان مغناطیسی اطراف کابل میشه
برای برق شهر که 220 ولت هست مقدار تاثیر میدان مغناطیسی حدود 3 سانتی متر اطراف کابل هست (( مقدار تئوری هست ))

شما اگه میخای مطمعا بشی که مشکلت همین هست
تو اون فاصله 3 الی 4 متری یه کاری کن کابل بهش نچسبه

یا فاصله بنداز یا با یه عایق دورش رو بپیچون
یا مثلا میتونی از یه جای دیگه کابل بکشی

ببین مشکل برطرف میشه
اگه نشد مشکل از یه جای دیگست و ربطی به اون کابل برق نداره
البته در هر حالت بهتره بهم نچسبن
:n01:

Iloveu-ALL
05-06-2013, 01:28
برو سیم بخر از دم در که سیم اصلی اومده دورتر از سیم برق بکش تا پیش مودم اونجا اسپلیتر رو بزار یه سیم وصل کن مودم یه سیم هم وصل کن به پریز :n16:

دوست عزیز میشه یه کم بیشتر توضیح

عبور ولتاز برق شهر از کابل باعث ایجاد میدان مغناطیسی اطراف کابل میشه
برای برق شهر که 220 ولت هست مقدار تاثیر میدان مغناطیسی حدود 3 سانتی متر اطراف کابل هست (( مقدار تئوری هست ))

شما اگه میخای مطمعا بشی که مشکلت همین هست
تو اون فاصله 3 الی 4 متری یه کاری کن کابل بهش نچسبه

یا فاصله بنداز یا با یه عایق دورش رو بپیچون
یا مثلا میتونی از یه جای دیگه کابل بکشی

ببین مشکل برطرف میشه
اگه نشد مشکل از یه جای دیگست و ربطی به اون کابل برق نداره
البته در هر حالت بهتره بهم نچسبن

بعد میرم وضعیت رو میبینم که چطوریه میشه فاصله ایجاد کرد یا نه

mohammad.t
05-06-2013, 02:28

ببخشيد بين اين همه اساتيد ما نظر مي ديم!
1-به نظر من خط شما مشكلي نداره توي دانلود كه تا 21 مگ ساپورت مي كنه اصلا مشكلي نداره توي آپلود هم خط شما رو روي 573 بستن و تا 1154 هم مي تونيد دسترسي داشته باشيد كه قابل قبوله.
الان snr خط من 13 براي دان و 5.8 براي آپ هست و ميرايي خط هم 42 و 23 ! پس اوضاع من خيلي بدتر از شماست!
2- عبور سيم برق از كنار سيم تلفن به دليل ميدان اطراف سيم برق تاثير داره ولي نه اونقدر كه تاثير گذار باشه. اغلب خونه هاي ما سيم ها از كنار هم عبور مي كنند.
3-من خودم هيچ وقت از خروجي اسپليتر براي مودم استفاده نمي كنم. مودم رو مستقيم به پريز وصل ميكنم و اسپليتر رو هم سر راه گوشي تلفن. شما هم اين كار رو انجام بده. يعني سر راه مودم و سيم تلفن هيچ وسيله اي نباشه.
4-از سلامت نويزگيرت هم مطمئن شو .

ehsanbh
05-06-2013, 09:30
خوب تا اینجا خوب پیش رفتیم و معلوم شد مشکل شما از نویز خط میباشد.:n01:دوست عزیز قبل از اینکه زحمت کارای اضافه به خودت بدی(مثلا بری سیم بخری و شروع کنی یه سیم کشی) یه آزمایش دیگه انجام بده و نتیجشو اینجا بذار.کلا بیاید سعی و خطا رو تا میتونیم از خودمون دور کنیم و از روش علمی جلو بریم.یه زحمت برات دارم این دفعه از پشت سیستم بلند شو .برو دم در اونجا که مخابرات سیمها رو بهت تحویل داده.سیمهای ساختمون رو جدا کن و مودمت رو بجاش وصل کن و نتایج بالا رو دوباره اینجا بذار.
*نکته: (اکسید روی سیمها(خاکستری رنگ) رو قبل از وصل کردن با یه تیغ بتراش یا با الکل تمیز کن تا رنگ مس رو ببینی ضمنا سطح تماس دو سیم رو یک سانت در نظر بگیر.)
**نکته : یادم رفت بگم از اسپلیتر استفاده نکن و مودم را مستقیم وصل کن.امیدوارم در تست قبلی هم این نکته رو رعایت کرده باشی.
***نکته: اگه لازم شد سیم بخری یه نکته در مورد ویژگی سیمها هست که بعدا راهنماییت میکنم.

smohsen
05-06-2013, 10:13
خوب تا اینجا خوب پیش رفتیم و معلوم شد مشکل شما از نویز خط میباشد.:n01:دوست عزیز قبل از اینکه زحمت کارای اضافه به خودت بدی(مثلا بری سیم بخری و شروع کنی یه سیم کشی) یه آزمایش دیگه انجام بده و نتیجشو اینجا بذار.کلا بیاید سعی و خطا رو تا میتونیم از خودمون دور کنیم و از روش علمی جلو بریم.یه زحمت برات دارم این دفعه از پشت سیستم بلند شو .برو دم در اونجا که مخابرات سیمها رو بهت تحویل داده.سیمهای ساختمون رو جدا کن و مودمت رو بجاش وصل کن و نتایج بالا رو دوباره اینجا بذار.
*نکته: (اکسید روی سیمها(خاکستری رنگ) رو قبل از وصل کردن با یه تیغ بتراش یا با الکل تمیز کن تا رنگ مس رو ببینی ضمنا سطح تماس دو سیم رو یک سانت در نظر بگیر.)
**نکته: اگه لازم شد سیم بخری یه نکته در مورد ویژگی سیمها هست که بعدا راهنماییت میکنم.
بهترین راه برای فهمیدن مشکلات سیم کشی داخلی همینه
اینکه از ابتدای ورودی تست بگیری
ولی پاک کردن همون سولفاته روی سیم ورودی خودش کلی تاثیر داره

Armin.Computer
05-06-2013, 22:22
خط شما طبق این عکس ظاهرا مشکل نداره
موقع قطعی لینک میره یا اینترنت قطع میشه؟

1-به نظر من خط شما مشكلي نداره توي دانلود كه تا 21 مگ ساپورت مي كنه اصلا مشكلي نداره توي آپلود هم خط شما رو روي 573 بستن و تا 1154 هم مي تونيد دسترسي داشته باشيد كه قابل قبوله.
الان snr خط من 13 براي دان و 5.8 براي آپ هست و ميرايي خط هم 42 و 23 ! پس اوضاع من خيلي بدتر از شماست!
2- عبور سيم برق از كنار سيم تلفن به دليل ميدان اطراف سيم برق تاثير داره ولي نه اونقدر كه تاثير گذار باشه. اغلب خونه هاي ما سيم ها از كنار هم عبور مي كنند.
3-من خودم هيچ وقت از خروجي اسپليتر براي مودم استفاده نمي كنم. مودم رو مستقيم به پريز وصل ميكنم و اسپليتر رو هم سر راه گوشي تلفن. شما هم اين كار رو انجام بده. يعني سر راه مودم و سيم تلفن هيچ وسيله اي نباشه.
تایید میشه

Iloveu-ALL
05-06-2013, 22:37

از 2تا نویز گیر جداگونه استفاده کردم ولی هیچ کدوم جواب ندادن حتی تلفن هم کندم ولی باز هم نشد.
چند بار هم خود مودم رو بدون نویزگیر زدم (تلفن هم از پریز کندم) به پریز زدم ولی باز هم جواب نداد که نداد!
من این روش ها رو چند بار انجام دادم

**نکته : یادم رفت بگم از اسپلیتر استفاده نکن و مودم را مستقیم وصل کن.امیدوارم در تست قبلی هم این نکته رو رعایت کرده باشی.
***نکته: اگه لازم شد سیم بخری یه نکته در مورد ویژگی سیمها هست که بعدا راهنماییت میکنم.

دوست عزیز چطوری تست بگیرم از مودم اونجا!!
ثانیا این قطع شدن هام که دقیقه به دقیقه قطع نمیشه (البته بعضی مواقع دقیقه به دقیقه قطع میشه بعضی مواقع 30 دقیقه بدون قطعی کار میکنه!)

خط شما طزق تین عکس ظاهرا مشکل نداره
موقع قطعی لینک میره یا اینترنت قطع میشه؟

تایید میشه

چراغ DSL خاموش میشه و در نتیجه اینترنت قطع میشه!

.... همین الان 4-5بار قطع شد :دی

پ.ن: مشکل عجیبیه! از هر روش جدیدی که استفاده میکردم برای چند ساعت یا حتی چند روز خوب میشد!!

ehsanbh
05-06-2013, 23:15
امیدوار بودم این مشکل را خودتون یه جوری حل کنید.
مثلا میتوانید از یک لپتاپ استفاده کنیدیابه کمک وایفای به سیستم خود وصل شویدیابعد از اینکه مودم خود را وصل کردید به ISP خود زنگ بزنید(با موبایل) و از آنها بخواهید اعداد را برایتان بخوانند.یا اگه هیچکدام نشد از یه سیم بلند مستقیم با خاصیت نویز گیر بهره برید.

Armin.Computer
05-06-2013, 23:55
از 2تا نویز گیر جداگونه استفاده کردم ولی هیچ کدوم جواب ندادن حتی تلفن هم کندم ولی باز هم نشد.
چند بار هم خود مودم رو بدون نویزگیر زدم (تلفن هم از پریز کندم) به پریز زدم ولی باز هم جواب نداد که نداد!
من این روش ها رو چند بار انجام دادم

ثانیا این قطع شدن هام که دقیقه به دقیقه قطع نمیشه (البته بعضی مواقع دقیقه به دقیقه قطع میشه بعضی مواقع 30 دقیقه بدون قطعی کار میکنه!)

چراغ DSL خاموش میشه و در نتیجه اینترنت قطع میشه!

.... همین الان 4-5بار قطع شد :دی

پ.ن: مشکل عجیبیه! از هر روش جدیدی که استفاده میکردم برای چند ساعت یا حتی چند روز خوب میشد!!
تا حالا زنگ زدی پشتیبانی؟
از کجا اینترنت داری؟

Iloveu-ALL
06-06-2013, 01:02
دوستان الان من بدون نویزگیر هم تلفن و هم مودم رو (به دو پریز مختلف) وصل کردم.
خوب کار کرد ولی وقتی گوشی رو برداری قطع میشه و همینطور خیلی خش داره اصلا نمیشه باهاش صحبت کرد!
با این وضعیت من احتمال میدم اگه زنگ هم بخوره بعضی مواقع قطع بشه و این هم مثله روش های دیگه موقتی هست و دوباره چراغ dsl قطع میشه درسته طولانی تر نگه میداره ولی با برداشتن گوشی قطع میشه و همینطور از شدن خش نمیشه با تلفن صحبت کرد و باید مودم رو خاموش کنم یا سیم مودم رو بکنم!

تا حالا زنگ زدی پشتیبانی؟
از کجا اینترنت داری؟

بله قبلنا چند بار زنگ زدم. ولی من رو میپیچوندن تا آخرش که میگفتن باید کارشناس بیاد. منم حاضر نبودم پول زور بدم به کسی!
اندیشه سبز خزر. بقیه مشکل ندارن فقط من این مشکل رو دارم. مشکلی که از اون اول با منه یعنی نزدیک 2 سال!

ویرایش: با این روش طی 2 ساعت فقط یک بار خود به خود قطع شد!!

Iloveu-ALL
06-06-2013, 01:06
پس تنهایی راهی که از نظر من مونده (که نه با زنگ خوردن و برداشتن گوشی قطع بشه و نه خود به خود) دور کردن دو سیم از هم دیگه است.
اگه سیم هارو از هم دور کردم نتیجه اش رو بهتون خبر میدم!

Iloveu-ALL
26-07-2013, 22:33
سلام دوستان مشکلم رو فهمیدم چیه مشکلم در واقع سیم کشی غیر استانداره (همینطور سیم تلفن از کنار کابل آنتن عبور کرده ولی فکر نکنم این تاثیر چندانی بزاره!)

RHoniNOne
27-07-2013, 00:25
دوستان الان من بدون نویزگیر هم تلفن و هم مودم رو (به دو پریز مختلف) وصل کردم.
خوب کار کرد ولی وقتی گوشی رو برداری قطع میشه و همینطور خیلی خش داره اصلا نمیشه باهاش صحبت کرد!
با این وضعیت من احتمال میدم اگه زنگ هم بخوره بعضی مواقع قطع بشه و این هم مثله روش های دیگه موقتی هست و دوباره چراغ dsl قطع میشه درسته طولانی تر نگه میداره ولی با برداشتن گوشی قطع میشه و همینطور از شدن خش نمیشه با تلفن صحبت کرد و باید مودم رو خاموش کنم یا سیم مودم رو بکنم!

مشکل قطع شدن نت بعد برداشتن تلفن ربطی به سیمکشی نداره
شما فقط تلفن رو به اسپلیتر وصل کن مودم رو مستیم به پریز

Iloveu-ALL
27-07-2013, 00:35
مشکل قطع شدن نت بعد برداشتن تلفن ربطی به سیمکشی نداره
شما فقط تلفن رو به اسپلیتر وصل کن مودم رو مستیم به پریز

این کار رو کنم نتم بیشتر قطع میشه. همینطور گوشی رو بر داری بیشتر مواقع قطع میشه (با اسپلیتر)

jafarr
27-07-2013, 01:35
کلا پورت از مخابرات noise داره . که باید زنگ زد و خط رو Noise گیری کنن .
مسیر سیم خیلی طولانی هست یا سیم ضعیفه یا ولتاژ خط ضعیفه . سیم رو که خودت باید عوض کنی ولتاژ هم باید بخش فنی زنگ بزنی . یادمه 2 متر !!! فقط سیم رو کوتاه کردم مشکل حل شد .
مودم رو عوض کن با یک مودم دیگه تست کن اخه این مشکل رو من خودم داشتم که فک میکردم زمین اسمون مشکل دارن جز مودم من .
حتما بیبن تو مسیر سیم جایی قطعی نداشته باشه یعنی تا میشه سیم یه سره به خوده مودم برسه . اخه زیاد دیدم سیم چند جا قطع وصل بوده و طرف همین مشکلو داشته .
چند مدت بدون اسپلیتر و مستقیم کار کن و نتیجه رو ببین .
اینا چیزایی بود که من تا بحال مشکل داشتم و مشکلم حل شد و بیشتر به ذهنم نمیرسه .

Iloveu-ALL
27-07-2013, 01:40
کلا پورت از مخابرات noise داره . که باید زنگ زد و خط رو Noise گیری کنن .
مسیر سیم خیلی طولانی هست یا سیم ضعیفه یا ولتاژ خط ضعیفه . سیم رو که خودت باید عوض کنی ولتاژ هم باید بخش فنی زنگ بزنی . یادمه 2 متر !!! فقط سیم رو کوتاه کردم مشکل حل شد .
مودم رو عوض کن با یک مودم دیگه تست کن اخه این مشکل رو من خودم داشتم که فک میکردم زمین اسمون مشکل دارن جز مودم من .
حتما بیبن تو مسیر سیم جایی قطعی نداشته باشه یعنی تا میشه سیم یه سره به خوده مودم برسه . اخه زیاد دیدم سیم چند جا قطع وصل بوده و طرف همین مشکلو داشته .
چند مدت بدون اسپلیتر و مستقیم کار کن و نتیجه رو ببین .
اینا چیزایی بود که من تا بحال مشکل داشتم و مشکلم حل شد و بیشتر به ذهنم نمیرسه .

مودم رو عوض کردم اما درست نشد. سیم رو کوتاه کردم تست کردم باز هم درست نشد!
مشکل از سیم کشی باید باشه چون وقتی رفتم بالاپشتمون سیم رو دست زدم درست شد. (3بار امتحان کردم هر 3بار جواب داد)

Le0nard0
27-07-2013, 01:59
مشکل از سیم کشی باید باشه چون وقتی رفتم بالاپشتمون سیم رو دست زدم درست شد. (3بار امتحان کردم هر 3بار جواب داد)
بهترین کار اینه که مودم رو به سیم های ورودی ساختمون وصل کنین و میزان نویزتون رو چک کنید اگه snr margin بالاتر رفت یعنی سیمکشی ساختمون مشکل داره

Iloveu-ALL
27-07-2013, 02:01
بهترین کار اینه که مودم رو به سیم های ورودی ساختمون وصل کنین و میزان نویزتون رو چک کنید اگه snr margin بالاتر رفت یعنی سیمکشی ساختمون مشکل داره

امکاناتش رو ندارم برم از دم در تست بگیرم. (مودم بی سیم داره ، لپ تاپ هم میتونم گیر بیارم)
در مواقع قطعی میزان snr من متغیره.

jafarr
27-07-2013, 14:56
خوبه که داری میگی سیم رو دست زدم درست شد . پس چرا اینقدر طولش میدی برو سیم رو عوض کن . من خودم از سیم 2 به 4 عایق دار استفاده میکنم که حتا کنار سیم برقو انجور چیزا هست و هیچ مشکلی نداره .

ehsan-king
05-10-2013, 14:51
جالبه من هم دقیقاً مشکل شما رو دارم. از سرچ توی نت به اینجا رسیدم و جالبتر اینکه من هم مثل شما از شرکت اندیشه ی سبز خزر استفاده میکنم!
فرق من با شما اینه که من 4 سال با همین سیم کشی بدون مشکل از اینترنت استفاده کردم ولی الآن دو ماهی میشه که دچار این مشکل شدم.
هر چی به پشتیبانی زنگ زدم مشکلم رو حل نکردند. من در حال حاضر دو اسپلیتر رو با هم سری کردم و با این کار در بیشتر اوقات مشکلم حل شده. فقط گاهی که بارون میباره دوباره دچار قطع و وصل مکرر میشم.
در این لحظه که این سطور رو مینویسم دوباره این مشکل قطعی برام پیش اومده. اطلاعات مودمم رو مینویسم شاید دوستان کسی بتونه کمک کنه. (ZyXEL P-660-HW)

SNR margin Upstream :
19 db

Line Attenuation Upstream :

22 db

SNR margin Downstream :
16 db

Line Attenuation Downstream :
30 db

Armin.Computer
05-10-2013, 22:34
جالبه من هم دقیقاً مشکل شما رو دارم. از سرچ توی نت به اینجا رسیدم و جالبتر اینکه من هم مثل شما از شرکت اندیشه ی سبز خزر استفاده میکنم!
فرق من با شما اینه که من 4 سال با همین سیم کشی بدون مشکل از اینترنت استفاده کردم ولی الآن دو ماهی میشه که دچار این مشکل شدم.
هر چی به پشتیبانی زنگ زدم مشکلم رو حل نکردند. من در حال حاضر دو اسپلیتر رو با هم سری کردم و با این کار در بیشتر اوقات مشکلم حل شده. فقط گاهی که بارون میباره دوباره دچار قطع و وصل مکرر میشم.
در این لحظه که این سطور رو مینویسم دوباره این مشکل قطعی برام پیش اومده. اطلاعات مودمم رو مینویسم شاید دوستان کسی بتونه کمک کنه. (ZyXEL P-660-HW)

SNR margin Upstream :
19 db

Line Attenuation Upstream :
22 db

SNR margin Downstream :
16 db

Line Attenuation Downstream :
30 db

سلام
دوست عزیز در تاپیک زیر هم مطالبی هست که شاید مطالعه ی اونها بد نباشه
بحث و بررسی نویز خط (پست اول مطالعه شود) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

L O L
06-10-2013, 14:29
______-----------

MANSOURSTAR
14-09-2014, 23:24
چرا همیشه فکر میکنید این مشکل از داخل خونه هست ؟

من هم مشترک شرکت اندیشه سبز خزر توی رشت هستم

این جریان قطع و وصل شدن و افت سرعت برای من هم بود خصوصا روزهای بارونی.هرعقل سالمی هم این رو متوجه میشه که وقتی توی روز بارونی مشکل بیشتر میشه یعنی جایی از سیم آب بهش میرسه.خلاصه که بدون اینکه این صفحه از انجمن رودیده باشم هزاران راه رو تست کردم که بی نتیجه نبود.سیم تلفنی که مخابرات از پست اصلی تحویل داده بود حدودا تا دم درخونمون 40 متری بود.و البته بدتر اینکه ی طول فاصله کامل روی دیوار ها هست و حتی محل وصل شدن این سیم به سیم منزل هم روی دیوار هست و هنر کرده باشن یه چسب برق کوچیکی داشه باشه روش.من این سیم رو از دیوار برداشتم و داخل خونه آوردم و جالبش اینه با اینکه یه روز آفتابی بود سیم کابل اصلی رو آویزون کردم تا حدود نیم ساعت ازداخل او آب میچکید.کابلی که مخابرات استفاده میکنه یه سیم معمولی با ناخالصی خیلی افتضاحه که هر چند روز یک بار اگه تیغ بکشی و تمیزش هم کنی باز اکسیدان میشه و سیاه میشه.

یک کلام ختم کلام.تنها راه حل این مشکل اینه که یه سیم با بهترین آلیاژ از جنس مس یا حداقل یه سیم مثل همین سیم فیش تلفن رو خودت به شخصه بخری و از پست اصلی تا خود خونتون به صورت انفرادی بکشی که مشکلت حل شه.البته باید در حضور یه نماینده مخابرات این کار رو کنید.اگه هم پست تلفن در مسیر آب و بارون باشه که باید یه فکر براش کنی مثل بارون گیری که رو آیفون خونه ها میزنن

امیرچهکندی
25-02-2017, 19:33
دوستان سلام
میخواستم از سر خط یه سیم دیگه برای خونه بکشم.آیا میتونم از سیم برق بجای سیم تلفن استفاده کنم؟
احتمال میدم چون سیمهای مسی بیشتری داره کیفیت بهتری داشته باشه؟

dvb55
25-02-2017, 21:19
دوستان سلام
میخواستم از سر خط یه سیم دیگه برای خونه بکشم.آیا میتونم از سیم برق بجای سیم تلفن استفاده کنم؟

خیر - 'گیر می دن . بهترین انتخاب سیم دو زوج هوایی هست( روکش مشکی).
من خودم مشکل نویز نوسانی رو داشتم( پارسال) با اصرار خودم (البته خرج کردن 15000 تومن فکر کنم ) یه کارشناس از طرف isp اومد بهش گفتم توی طول مسیر از کافو تا درب خونه اون جایی که وصله خورده رو قطع و تمیز دوباره بهم وصل کنه.
مشکل حل شد.

تا امسال باز فردای یه روز بارونی باز اوضاع بهم ریخت . اینبار دیگه پول کارشناس ندادم و با توجه به اینکه دو تا سیم مربوط به شماره خودم رو بار اول که کارشناس اومده بود توی کافو علامت زده بودم. با استفاده از خلوتی روز جمعه دست بکار شدم یه 50 متر سیم دو زوج هوایی گرفتم رفتم تو کارش.
کافو رو باز کردم سیوم قبلی رو با سیم جدید تا در خونه عوض کردم .

نکته: توی کافو و ورودی خونه هم بجای پیچوندن دو تا سیم به هم از کانکتور روغنی استفاده کردم چون در کافو همش بازه یا داره بارون می خوره یا دارن انگولکش می کنن.

خلاصه یه 30000 تومنی خرج شد

البته شما لازم نیست آرتیست بازی در بیار ی شما سیم رو بگیر زنگ بزن یکی از سیم بان های مخابرات بیاد برات سیم رو عوض کنه اگه ناز کردن خودت برو تو کارش.

zed2
25-02-2017, 22:49
دوستان سلام

در ادامه توضیحات dvb55
کابل برق بخاطر اینکه در داخل خودش پیچ نخورده در برد بخاطر مباحث میدان های مغناطیسی کیفیت ارتباطی کمتری را نسبت به سیم تلفن که پیچ خورده است فراهم می کنه.

پ ن:
تاپیک خیلی قدیمی ای را اوردی بالا:n02:

ali041
02-03-2017, 18:12
با سلام و عرض خسته نباشید
آقا من یه مشکل خیلی عجیبی دارم
سیم تلفن ما خیلی خوب کار می کرد حتی
تا ۶ مگ میرفت تا حالا نویز نداشت و خوب بود
یه مدتیه بدجوری نویز داره هرکاری کردم حل نشد
جالب اینجاست که وقتی مودم رو میبرم بیرون مستقیم میزنم به سیم تلفن اصلا چراغ هاش adsl &lan &internet اصلا روشن نمیشه جالب تر اینکه وقتی تلفن رو جدا میکنم و کنار تلفن میزنم به سیم اونجا هم نمیاره ولی وقتی میبرم اتاقم (یه سیم کشیدم از کنار تلفن) اونجا اینترنت میاره ولی با سرعت حدود ۲۰ کیلوبایت snr و attenuation و data rate همشون حدودا خوب هستن سرویس دهنده ام هم صبانت هستش به اونا هم زنگ زدم گفتن نویز داری و مار خاصی نتونستن بکنن