PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : The Incredible Adventures of Van Helsing

marmolak kocholo
29-05-2013, 22:59
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سازنده : [NeocoreGames]
ناشـــر : [NeocoreGames]
پلتفــرم : [Xbox360, Microsoft Windows]
تاریخ انتشار : [22 May 2013]
ســـبک : [Action role-pyaing]
مــــدها : [Single-player, Multiplayer]
رسـانه : [Download]
رده بندی سنی : [PEGI: 18]

Box Art

مقدمه:
با توجه به اینکه این بازی تاپیک نداشت و در عین حال از کیفیت و زیبایی خاصی برخوردار بود، تصمیم گرفتم یکی از Reviewـهایی که برای این بازی اومده رو ترجمه کنم تا شما با خوندنش از حال و هوای بازی با خبر بشید و یه جورایی با بازی آشنا بشید : )
این بازی در سایت Hooked Gamers ، توسط آقای Ingvi Snædal نقد شده و نمره عالی 9.0 از 10 رو گرفته...
The Incredible Adventures of Van Helsing بازی ای در سبک Action-RPG هست و توسط تیم NeocoreGames سازنده مستقل(Indie) مجارستانی که سری بازی های King Arthur رو در کارنامه خودش داره ساخته و منتشر شده،
شما [نامی که انتخاب میکنید] وَن هِلسینگ هستید، پسر هیولا کش افسانه ای که پادشاه خون آشام هارو کشته بود و شهر Borgova رو نجات داده بود. یا حداقل فکر میکرد که اینکارو کرده!!!
بعد از رسیدن نامه ای از طرف پدر که درخواست کمک میکنه، شما راهی شهر Borgova میشوید که کاروان شما در راه مورد حمله غارنگران قرار میگیره و باید از نا کجا آباد با کشتن هیولاها خودتون رو به شهر برسونید.
بانو کاتارینا همراه مورد اعتماد شماست، اون یه روح ـه که موظفه به خانواده ی ون هلسینگ خدمت کنه. شکل و قیافه اون در هنگام درگیری ها تغییر میکنه و شبیه به مِدوسا میشه، تقریباً تمام رفتارهای کاتارینا رو میشه شخصی سازی و تغییر داد.
شما میتونید انتخاب کنید که اون از نزدیک و یا از دور به دشمن حمله کنه، میتونید انتخاب کنید که دور بایسته و حملات دشمن رو دفع کنه، میتونید انتخاب کنید که به قویترین دشمن یا ضعیف ترین دشمن حمله کنه، میتونید انتخاب کنید که دفاع کنه، یا شمارو در کشتن دشمنی که دارید میزنید کمک کنه...!
شما حتی میتونید کاری کنید که اون یک سری آیتم مشخص رو به طور خودکار برداره، مثل طلا، جان، اساره ها، آیتم های کمیاب جادویی و ... . شما اون رو حتی میتونید به شهر بفرستید تا براتون خرید کنه! البته این باعث میشه شما تنها بشید.
شوخی ها و حرف های بین ون هلسینگ و کاتارینا به رابطه ـشون عمق میده شخصیت هاشون رو واقعی تر جلوه میده...

شخصی سازی:
شاید چیزی که خیلی شمارو در ابتدا تحت تاثیر بده قابلیت شخصی سازی بسیار بالای بازی باشه! شما میتونید تعیین کنید که کاراکترتون چه آیتم هایی رو به طور خودکار برداره، یا نوار مربوط به جون دشمن ها معلوم باشه یا نه و یا حتی میتونید انتخاب کنید که کلاه ون هلسینگ معلوم باشه یا نه!!
در هنگام ساخت کاراکترتون شما میتونید انتخاب کنید که کاراکترتون Casual, Normal, Hard یا Heroic باشه. بازی رو روی Normal و Hard تموم کردم و باید بگم این 2 واقعاً حس متفاوتی بسته به لول دارن. حالت Normal میزاره تا شما یه داستان غنی رو با سرعت و بدون درگیری خاصی تموم کنید.
در حالی که حالت Hard مهارت شمارو همراه با مدیریت توانایی هاتون رو امتحان میکنه. در کنار این ها آپشن Hardcore Character هست که در اون مرگ دائمی هست.

درخت مهارت:
در بازی 2 درخت توانایی وجود داره، یکی برای قدرت های از راه دور (Ranged) و دیگری برای قدرت های از نزدیک (Melee). در کنار این ها یک سری tricks و auras وجود داره که میتونن در مبارزات بدون در نظر گرفتن روش حمله شما، به شما کمک کنن.
این قدرت ها باعث به سلاح هاتون رسوخ میکنن و باعث قدرتمند شدنشون میشن، به کاراکترتون شانس بیشتر در فرار کردن از حملات میدن یا باعث میشن حملاتتون به بیشتر از یک هدف اصابت کنه و ...
Auras و Tricks هارو شما میتونید از NPCـهای مشخصی در شهر خریداری کنید
نوار Rage (خشم) دور تا دور گوی های مانا و سلامتی کشیده شده که به طور تدریجی با هر دشمنی که میکشید پر میشه. هر مهارتی که شما میخونید دارا 3 تا Rage هست که میتونید با مصرف Skill Point اون هارو فعال کنید.
3 Rage میتونن با هم تشکیل کومبو بدن که زدن کلید Space میشه از اون ها استفاده کرد. شما حتی میتونید از کل سیستم Rage چشم پوشی کنید، چون یه سری از مهارت ها هستن که به شما در Rage کامل، قدرت های خاصی میدن!
شما میتونید از پرک های داخل بازی هم استفاده کنید که به شما قدرت های دائمی و یا توانایی های خاص بدون در نظر گرفتن درخت مهارتی میدن.

توصیه شدید برای بازی کردن:

خب مسائل تکنیکی و خسته کننده تموم شد! حالا وقتشه که بگیم برای چی این بازی رو شدیداً به شما پیشنهاد میکنیم! در واقع گیم پلی هیچ چیز جدیدی نداره، اما تیم طراحی تو ساخت فضاهای steampunk عالی عمل کرده!
شما تو بازی هیولاها و شیاطین نمیکشید! (حداقل نه در کل بازی!) شما با گرگینه های برقی، سربازهای کلاه حلبی، غورباقه هایی که توپ به پشتشون بستن و دانشمندهای خیلی خیلی خیلی دیوانه مبارزه میکنید! این ها فقط تعدادی از دشمنان بودن که نام بردیم! گوشه گوشه ی
بازی پر از دشمنان جدید به همراه روش مبارزه ای نو، جاهای مخفی، ماموریت های فرعی و چیزهای برق هست که شمارو گیج کنه...
در کنار اینها سازنده های بازی هر چیزی استفاده کردن تا بازی رو بیش از پیش جذاب تر کنن! از داستان های رویایی اروپایی، دیگر بازی ها، فیلم ها و ...

امتیازات بازی:
HookedGamers - 9.0/10
BioGamer Girl - 9.0/10
Softpedia - 8.5/10
GameOver.gr - 8.5/10
Strategyinformer - 8.0/10
Hardcore Gamer - 8.0/10
Strategy Informer - 8.0/10
The Digital Fix - 7.0/10
thecontrolleronline - 5.0/10
Quarter to Three - 4.0/10

marmolak kocholo
29-05-2013, 23:38
بازی فوق العاده قشنگی هست!
بدون هیچ سر و صدا و تبلیغ خاصی ریلیز شد ولی واقعاً حرف های زیادی برای گفتن داره!
بعد از دیابلو 3 این بازی تو این سبک خیلی بهم حال داد!
بازی کو-آپ 4 نفره هم داره که با دوستاتون میتونید برید، این بخش هم برای خودش لذت خاصی داره...

همون طور که نویسنده تو نقد اشاره کرده بود، بازی از بازی های دیگه، فیلم ها و داستان های دیگه خیلی کمک گرفته تا بازی رو جذاب تر کنه
به طور مثال، تقریبا اوایل بازی برای یه سری ماموریت به جنگل بیرون از شهر میری، که یه شمشیر رو میبینی که تو داخله یه سنگ بزرگ گیر کرده!
وقتی روش کلیک میکنی ون هلسینگ سعی میکنه شمشیر رو از تو سنگ در بیاره بیرون ولی نمیتونه و میگه "زورم نمیرسه احتیاج به روغن دارم"، کاتارینا هم برمیگرده میگه "شاید تو اون کسی نیستی که باید شمشیرو برداره"!!
این قسمت مربوط به همون داستان و شمشیر معروف Excalibur میشه! البته بگذریم از اینکه بعد از این صحنه یه جایی روغن گیر میارید و میتونید شمشیرو از جاش در بیارید! بعد از در آوردن شمشیر، ون هلسینگ برمیگرده به کاتارینا میگه "دیدی گفتم فقط یه روغن میخواستم " : )) !! (اچیومنت هم داره)

Masterpiece
30-05-2013, 00:40
مرسی واسه معرفیش من خیلی این سبک بازیو علاقه دارم ولی این سازندش نا اشناس حالا تو چه سطحی هست بازیش
در حد NEVERWINET NIGHTS یا DUNGEON SIEGE هست؟

marmolak kocholo
30-05-2013, 00:49
مرسی واسه معرفیش من خیلی این سبک بازیو علاقه دارم حتما دان میکنم.
در حد NEVERWINET NIGHTS یا DUNGEON SIEGE هست؟
به نظر من بازی تو این سبک جایگاه خیلی خوبی داره! از DUNGEON SIEGE که خیلی بهتره!
این بازی بعد از Diablo و Torchlight به نظرم بهترین تو سبک خودش هست

Masterpiece
30-05-2013, 01:07
مرسی امیدوارم همین طور که میگی باشه دوست عزیز
تو این سبک خیلی وقته چیزه خاصی ندیدم به حز این اواخر که torchlight 2 اومد
تورنتشو پیدا کردم نسخه ریپک با حجم 4و نیم گیگ:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](Eng)_ReP ack_By_Audiosl ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _RePack_By_Audiosl)

msf66
30-05-2013, 03:19
ممنون بابت ترجمه نقد
به اونایی که بازی به سبک Diablo و Torchlight علاقه دارن توصیه میکنم بهیچوجه این بازی از دست ندن بازی خوش ساختیه:n01:

masoud93
30-05-2013, 10:44
یاد مانگای هلشینگ افتادم :n02:

pharm
30-05-2013, 11:09
torchlight رو من بازی کردم ولی اخراش خیلی خسته کننده میشه این اینطور نیست؟

Joaquin
30-05-2013, 11:33
این بازیش چندان جالب نیست، من بازی کردم. بهش نمره ی 5 از 10 میدم.

Layken
30-05-2013, 14:15
Quarter to Three - 4.0/10

جدا هدف این بشر از این که وارد دنیای گیم شده چی می تونه باشه ؟

تنها جمله ای که ازش در متا هست :

Van Helsing starts out slow and takes a while to get not terrible.

احتمالا ادم هایی که دور بر این فرد زندگی می کنن هم باهاش عقیده هستن ، یعنی داخل شرکت یا دفتر کاری این فرد که بالاخره یک تیم هستن دیگه کسی نیست بیاد بهش بگه که
چرا این کارها رو می کنه ؟ یا تو اون شهر یا کشوری که زندگی می کنه بالاخره چند تا گیمر پیدا میشه دیگه که برن پیشش ازش بپرسن واقعا هدفش چیه ؟ دنبال چی هستش ؟!
در کل خدا شفاش بده

marmolak kocholo
31-05-2013, 13:42
یکی از بزرگ ترین مشکلات بازی، صداگذاری بدشه! فکر میکنم کل آهنگ های بازی از انگشتای یه دست بیشتر نباشه! و همونا هی ریپیت میشه!
اونم بدون توجه به شرایط بازی! مهم نیست تو مبارزه هستی یا قدم میزنی!! :|

marmolak kocholo
01-06-2013, 19:51
امروز یکم دیگه بازی کردم، تو یه لوکشن بودم که دیدم اون طرف یه NPC دشمن داره هی میگه Precious, My Precious, ...
با اون صدا و اون طرز صحبت کردن فهمیدم همون Gollum خودمونه تو Lord of the ring !
خیلی سخت جونم بود!موقعی هم که میخواستی بهش حمله کنی هی در میرفت! خلاصه وقتی میکشیش یه حلقه دراپ میشه که کپی همون حلقه تو فیلمه D:

Gregar
02-06-2013, 12:05
امروز یکم دیگه بازی کردم، تو یه لوکشن بودم که دیدم اون طرف یه NPC دشمن داره هی میگه Precious, My Precious, ...
با اون صدا و اون طرز صحبت کردن فهمیدم همون Gollum خودمونه تو Lord of the ring !
خیلی سخت جونم بود!موقعی هم که میخواستی بهش حمله کنی هی در میرفت! خلاصه وقتی میکشیش یه حلقه دراپ میشه که کپی همون حلقه تو فیلمه D:

یعنی چی ؟ بازی چه ربطی به ارباب حلقه ها داره ؟ تا جایی که یادمه ول هلسینگ هیولا و خون اشام و ... میکشت

City 17
02-06-2013, 13:13
یعنی چی ؟ بازی چه ربطی به ارباب حلقه ها داره ؟ تا جایی که یادمه ول هلسینگ هیولا و خون اشام و ... میکشت

احتمالا یه جور Eastern Egg بوده البته از نوع شدیدا واضحش:n02:

marmolak kocholo
02-06-2013, 13:14
Gregar جان، پست های قبلی + پست اول رو میخوندی در مورد اینا توضیح دادم!
بازی کلاً از این جور چیزا زیاد داره!

احتمالا یه جور Eastern Egg بوده البته از نوع شدیدا واضحش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Easter Egg دیگه D:

City 17
03-06-2013, 12:32
Easter Egg دیگه

کاملا:n02: ... Eastern Time امریکا واسه پخش مسابقات تنیس زمینه ساز بود.
حدودا دو هفته دیگه بازی رو دانلود می کنم تا حتما این Easter Egg های زیادشو به چشم ببینم:n02:
صحبت از Easter شد، اون تاپیک Dear Esther هم خیلی زود فراموش شد، وعده هایی بود ولی عملی نشد:n02:

capitan black
13-06-2013, 16:13
دوستان کوئست secure the weapon shipment رو چطوری میشه حل کرد ؟!...همونجایی که یه موش کنار یه کشتی واساده ! ..مرسی

vahidgame
29-11-2013, 17:43
این بازی رو من موقع انتشارش فرصت نکردم برم ولی به زودی حتما اونو میرم
الان چند روزه یه نسخه ای از بازی به نام Van Helsing I: Complete Pack منتشر شده که کلی چیز اضافی نسبت به نسخه اصلی داره مثل تمام dlc ها و آپدیت های بازی
اونایی که بازی نکردن فرصت خوبیه که این نسخه اونو بگیرن
فکر کنم امسال برای پی سی تنها نقش آفرینی خوب همین بازی بودش!