PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تکواندو

josef
01-12-2006, 21:28
آفتاب: هادي ساعي ورزشكار اعزامي كاروان جمهوري اسلامي ايران به بازيهاي آسيايي دوحه قطر و دارنده مدال‌هاي متعدد جهاني و المپيك ممنوع التصوير شد. «مجيد دانشور» دبير ستاد انتخابات سازمان صدا و سيما با تاييد اين مطلب مي‌گويد: ستاد انتخابات سازمان صدا و سيما در نامه‌‏اي كتبي به استانداري تهران خواستار ارائه ليست نامزدهاي انتخابات شوراي شهر تهران به سازمان صدا و سيما شد تا نسبت به ممنوع التصوير شدن اين افراد از تاريخ16 ‌ آذر ماه اقدام كند و در صورت پاسخ ستاد انتخابات و كميسيون بازرسي تبليغات استان تهران ، اين كار عملياتي خواهد شد.

اين اقدام سازمان صدا و سيما براساس تفسير شوراي نگهبان است.

دانشور در مورد پخش خطبه‌‏هاي نماز جمعه تهران به امامت سيد احمد خاتمي كه كانديداي انتخابات خبرگان است نيز مي‌گويد: در اين مورد نيز ابهاماتي براي مسئولان ستاد انتخابات سازمان صدا و سيما به وجود آمد كه خواستار ارائه تفسير شوراي نگهبان شديم و اعضاي اين شورا در جواب اعلام كردند به دليل آن كه وي كانديداي مردم تهران در مجلس خبرگان رهبري نيست ، امكان پخش خطبه‌‏هاي خاتمي در تهران وجود دارد ، اما به صورت سراسري امكان پذير نيست.

پيش از اين محمدحسين آقا زماني، مدير گروه ورزش شبكه سوم سيما ، با اعلام بي‌‏اطلاعي از اين موضوع گفته بود: بنده به عنوان يكي از اعضاي گروه اعزامي سازمان صدا و سيما در دوحه حضور دارم ، اما در هر صورت پاسخگويي در خصوص اين موضوع بر عهده مسئولان ستاد انتخابات سازمان صدا و سيماست.

گفتني است كه هادي ساعي در روز 16 آذرماه به مصاف حريفان خود در بازي‌‏هاي آسيايي مي‌‏رود. وي كه در ليست ائتلاف اصلاح طلبان براي انتخابات شوراي شهر حضور دارد از جمله پراميدترين قهرمانان ايراني حاضر در دوحه قطر است.

منبع:افتاب

Imantec
01-12-2006, 22:06
به بركت قوانين مضحك ما خوبه ممنوع المسابقه نكردنش

seyyed.ali
01-12-2006, 22:29
سلام
josef جان ممنون از زحماتت ولي چرا خبر هاي بي منبع مي دي؟
يا اگه منبع رو ذكر مي كني يه وبلاگ سادس؟
اخه وبلاگ فلان كس كه منبع خبري نيست دوست من!

josef
01-12-2006, 22:59
سلام
josef جان ممنون از زحماتت ولي چرا خبر هاي بي منبع مي دي؟
يا اگه منبع رو ذكر مي كني يه وبلاگ سادس؟
اخه وبلاگ فلان كس كه منبع خبري نيست دوست من!

دوست من,ممكنه خبر رو توي يه وبلاگ ديده باشم
و منبع اصلي رو ندونم
ولي هر خبري كه منبع رسمي نداشته باشه رو اينجا قرارنميدم
و اخباري كه به نظرم درست باشه رو ميگذارم

:)

josef
01-12-2006, 23:07
مجبورن موقع مسابقه , صورتش رو شطرنجي كنن!!!!! :biggrin: :laughing: :)

mohammadirani
01-12-2006, 23:35
منبع که نوشته شده افتاب
فوقش حالا میریم سایت افتاب ببینیم راسته یا نه
ولی در کل این جز قوانینه به دلیل اینکه بگن حق کسی خورده نشده
ولی این مورد خداییش خیلی جالبه

MaFia
02-12-2006, 05:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چه شود با اين اوضاع

bb
02-12-2006, 06:32
چه مملكتي داريم ما
جم×××ي خر تو خري

Behroooz
02-12-2006, 19:24
براي چي؟
توضيح بديد

WooKMaN
02-12-2006, 19:28
نميدونم چرا جديدا يه خورده اخبار مملكتمون شبيه جك شده خداييش ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mehran NZ
03-12-2006, 05:46
جديد كجا بود دوست عزيز؟ تا بوده همين بوده.

satttanism
16-05-2007, 23:55
ایونا – تهران
سرویس ورزشی

از اين پس تكواندوكاران زن مسلمان حق استفاده از پوشش اسلامی را در مسابقات جهانی ندارند .

به گزارش ایونا به نقل از Fox Sports ، بر اساس قوانين جديد فدراسيون جهانی تكواندو، از اين پس زنان مسلمان در مسابقاتی كه از سوی فدراسيون جهانی تكواندو برگزار می‌شود،‌ حق استفاده از حجاب را نخواهند داشت.

اين تصميم در پی درخواست فدراسيون تكواندوی كانادا مبنی بر تصويب قانونی برای مسئله حجاب زنان مسلمان در رقابت‌های ورزشی اتخاذ شده است.

فدراسيون جهانی تكواندو در نامه خود به فدراسيون تكواندو كانادا تاكيد كرده است كه مسائل دينی و مذهبی نبايد در مسابقات ورزشی دخيل باشد.

بر اساس مصوبات فدراسيون جهانی تكواندو، اين قانون بدون هيچ‌گونه تغييری اجرا خواهد شد و زمان آغاز اجرای اين قانون در مسابقات جهانی چين است.

بر اساس اظهار نظر مقامات اين فدراسيون، كميته بين‌المللی المپيك نيز با اين تصميم موافقت كرده است.

به گزارش ایونا اين در حالی است كه فدراسيون جهانی تكواندو هفته گذشته اعلام كرده بود، تا زمان تصويب قانون در اين زمينه زنان مسلمان حق استفاده از حجاب را در رقابت‌های ورزشی دارند.

پس از اخراج دو تكواندوكار زن مسلمان از مسابقات تكواندو در كانادا به دليل امتناع از برداشتن حجاب در حين مسابقه، مسئله اتخاذ تصميمات ناعادلانه و مغرضانه بر ضد اسلام و مسلمانان ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است.

iman_s
17-05-2007, 01:29
حالا قضیه تکواندوکارای ایرانی که الان به مسابقات اعزام شدند چی میشه؟

MOJIX
17-05-2007, 11:28
به تلافي از ايران اين کاروکردن

persian365
17-05-2007, 11:32
چه بد .. اگه این طوری باشه که ......

mohammadirani
17-05-2007, 17:08
خوب پس تو اين رشته هم از اين به بعد زنان ايراني نمي تونن شركت كنند

fery joon
17-05-2007, 17:53
بیچاره خواهره هادی ساعی :41: :31:

Behroooz
17-05-2007, 18:10
هیچی دیگه این هم پرید .

r_a_z
17-05-2007, 19:03
نه که تا حالا شاهکار می کردن اینطوری بهتر شد به این بهونه نمی رن تا ابروی تکواندو نره

*PiNk PaNTHeR*
17-05-2007, 19:08
خودشون میخوان حجاب داشته باشن یا قانونه ایرانه؟

nw_nk
17-05-2007, 20:47
این خبر جدیه؟

نمیشه اعتراض کرد!

وقتی ما خودمون حجاب رو اجباری میکنیم حتی برای خارجیها و توریستها در ایران! اونها هم حق دارن اینکارو بکنند!

تازه اونها فقط تو مسابقات و یک جاهایی مثل دانشگاه اینکارو میکنند! ما که همه جای کشور حجاب رو اجباری کردیم!

fery joon
17-05-2007, 21:35

چه خودشون بخوان چه خودشون نخوان اجباریه :2:

مثل همون قضیه که یه ورزشکار یه سال جون میکنه تمرین میکنه اونوقت که با قرعه میفته جلو یه ورزشکار اسرائیلی مجبورش میکنن انصراف بده اونوقت جالب اینجاس که خودشون میگن ورزش از سیاست جداست :2:

Hazy
17-05-2007, 21:35
فكر كنم مال خودمون باشه!!!

mehdidj
19-05-2007, 11:54
چه خودشون بخوان چه خودشون نخوان اجباریه :2:

مثل همون قضیه که یه ورزشکار یه سال جون میکنه تمرین میکنه اونوقت که با قرعه میفته جلو یه ورزشکار اسرائیلی مجبورش میکنن انصراف بده اونوقت جالب اینجاس که خودشون میگن ورزش از سیاست جداست :2:

هیچ چیز از سیاست جدا نیست!

prance_of_pirsia
19-05-2007, 13:15
خدا را شكر يكي اين زنها رو درك كرد

hamidreza_buddy
21-05-2007, 17:24
آخه مگه لباس تکواندو چه مشکلی داره؟
همه جاشون پوشیدس که! تنگم که نیست.

persian365
21-05-2007, 17:37
آخه مگه لباس تکواندو چه مشکلی داره؟
همه جاشون پوشیدس که! تنگم که نیست.

موافقم مشکلی نداشت
الان دارند برای شنا لباس درست می کنند که زنا شرکت کنند . اسکیت . خیل ورزشای دیگه
تکواندو بی چاره
بی چاره خواهر هادی ساعی

H @ M I D
21-05-2007, 20:42
مورد نداره خوب..
با چادر در مسابقات شرکت کنند ...:31:
شنا هم همینطور ..:31:

Diego
21-05-2007, 20:53
این خبر جدیه؟

نمیشه اعتراض کرد!

وقتی ما خودمون حجاب رو اجباری میکنیم حتی برای خارجیها و توریستها در ایران! اونها هم حق دارن اینکارو بکنند!

تازه اونها فقط تو مسابقات و یک جاهایی مثل دانشگاه اینکارو میکنند! ما که همه جای کشور حجاب رو اجباری کردیم!
یه ماچ بده من! دمت گرم.حرف منو زدی.

pirozabololo
21-05-2007, 21:34
همین تکواندو مانده بود که این هم خوشبختانه درست شد.
حجاب زنان ایرانی را خوار و کوچک کرده. در آن سو زنان چینی و هندی و آفریقایی و اروپایی و آمریکایی و ... در همه ی فعالیت های ورزشی و اقتصادی و اجتماعی شرکت میکنند.

ali_chenger
21-05-2007, 21:50
چقدر خواهر هادی ساعی اینجا طرفدار داره:31: خوش به حالش:27:

ali_chenger
21-05-2007, 21:51
مورد نداره خوب..
با چادر در مسابقات شرکت کنند ...:31:
شنا هم همینطور ..:31:
با این تیکت خیلی حال کردم دمت گرم:31:

sudotux
29-09-2007, 23:56
سرگروه تیم ملی تکواندو با شکست برابر نماینده چین تایپه از گردونه رقابتهای انتخابی المپیک حذف شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در آغاز دومین روز از رقابتهای تکواندوانتخابی المپیک هادی ساعی سرگروه تیم ملی تکواندو کشورمان در اولین دیدار خود نتیجه را 6 بر5 حریف خود از چین تایپه واگذار کرد و از جدول مسابقات حذف شد.

ساعی دقایقی قبل برابر "یوجی سونگ" از چین تایپه قرار گرفت و در پایان سه راند مبارزه سنگین و فشرده بازنده از زمین خارج شد. سونگ که سه ماه قبل در پکن عنوان قهرمانی جهان را بالاتر از ساعی کسب کرده بود در این دیدار نشان داد به خوبی ساعی را می شناسد و تاکیتک خود را براساس شگردهای ساعی طراحی کرده بود.

ساعی چهار سال قبل هم در پاریس برای رفتن به المپیک آتن به مشکل برخورد و در رقابتهای قاره ای جواز حضور در این رقابتها را کسب کرد و حالا پس از چهار سال بازهم باید در رقابتهای قاره ای شانس المپیک شدن خود را آزمایش کند.

منبع خبر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

fery joon
30-09-2007, 02:13
کسی که وارد سیاست بشه نتیجش همین میشه.....آخه یکی نیست بگه تو رو چه به سیاست که حالا نتیجش این میشه که اینجور گند زدی

Behroooz
30-09-2007, 13:01
هنوز يك فرصت ديگه هم داره . در بازي هاي اسيايي ميتونه جواز حظور در المپيك رو بگيره .

بردیا
01-10-2007, 02:22
گند زد رفت.وقتی از یه افغانی ببازه میخوای از تایپه نبازه؟

boys_won
01-10-2007, 07:58
دوران ساعی هم به پایان رسیده

Behroooz
01-10-2007, 12:47
يوسف كرمي هم حذف شد ....

sudotux
01-10-2007, 17:06
رقابتهای جهانی تکواندو قهرمانی جهان- منچستر

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز : یوسف کرمی" تکواندوکار وزن سوم تیم ملی تکواندو ایران در مسابقه‌های انتخابی بازیهای المپیک ‪ ۲۰۰۸‬پکن با قبول شکست در برابر حریف آمریکایی خود از گردونه رقابتها خارج شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران"ایسکانیوز، در این رقابتها که در شهر منچستر انگلیس در حال برگزاری است، کرمی که در دور اول موفق به شکست حریفی از فرانسه شده بود در مرحله دوم به مصاف "استیون لوپز" دارنده مدالهای طلای بازیهای المپیک ‪ ۲۰۰۰‬سیدنی و ‪ ۲۰۰۴‬آتن و قهرمان چهار دوره جهان از آمریکا رفت که در پایان با قبول شکست 4 بر 1 در مقابل حریف نامدار خود از دور مسابقات خارج شد تا آخرین امید کشورمان برای کسب سهمیه المپیک به ناامیدی تبدیل شود.
کرمی در مرحله نیمه‌نهایی بازیهای المپیک ‪۲۰۰۴‬آتن نیز در مقابل این حریف شکست خوردوه بود و از راهیابی به فینال بازمانده بود.

iscanews.ir
کدخبر: 138092-12-860708

MoJtaBa.R
08-03-2008, 13:30
مفقود شدن 40 هزار دلار از حساب فدراسيون جهاني تكواندو
جزييات كامل گزارش كميته‌ي تحقيق و بازرسي

فدراسيون جهاني تكواندو در آستانه‌ي مسابقات 2008 پكن، لحظات سخت و پراضطرابي را مي‌گذراند زيرا اتهاماتي كه اين روزها بر نحوه‌ي عملكرد "چوي" رييس WTF وارد شده، به ادعاي دبيركل فدراسيون جهاني اتحاد اعضا را به مخاطره انداخته است.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، چندي قبل فدراسيون جهاني تكواندو به دليل فشارهاي فزاينده طيف قابل توجه منتقدان خود، مجبور به تشكيل كميته‌اي با عنوان كميته‌ي بازرسي و تحقيق و تفحص شد تا بتواند گزارش رسمي از ابهامات مالي مطرح شده درمورد "چوي" ارايه كند. اين كميته به رياست ژنرال احمد فولي، رييس اتحاديه‌ي تكواندوي آفريقا و نايب رييس WTF تشكيل و پس از بررسي‌هاي لازم هفته‌ي قبل گزارش خود را به دبيركل فدراسيون جهاني تكواندو ارايه كرد.
نكته قابل توجه در عملكرد اين روزهاي WTF اختصاص كمك‌هاي قابل توجه مالي به كشورهاي عضو است كه از جمله مي‌توان به كمك 105 هزار دلاري "چوي" با عنوان همبستگي تكواندو و هم‌چنين تامين هزينه بليت تمامي اعزام‌هاي رسمي كشورهاي عضو مي‌توان اشاره كرد كه با يك حساب سرانگشتي رقم بسيار بالايي خواهد شد.
يانگ جين سوك، دبيركل WTF، سرانجام در واكنش به انتقادات اخير بيانه‌اي را در راستاي شفاف‌سازي وضعيت كنوني فدراسيون جهاني تكواندو خطاب به اعضاي عالي رتبه WTF و كشورهاي عضو ارايه كرد كه در پي مي‌آيد:
«اعضاي گرامي خانواده تكواندو؛ با حمايت‌هاي شما WTF همواره حركتي رو به جلو در توسعه و ارتقاء ورزش‌مان، برداشته است. من صادقانه اين مشاركت را قدر مي‌نهم و بدون حمايت‌هاي ارزشمندتان، هيچ اقدامي انجام پذير نبود.»
وي ادامه مي‌دهد: «ما اخيرا متوجه شديم كه برخي اعضاي جهاني تكواندو، دل نگراني‌هاي خود را درخصوص WTF و تكواندو به دليل پاره‌اي از اتهامات اثبات نشده كه همگي تلاش براي برهم زدن اتحاد و شان WTF و تكواندو است،‌اعلام كرده‌اند. به عنوان دبيركل WTF احساس مي‌كنم وظيفه من برطرف ساختن هرگونه نگراني از طريق شفاف‌سازي و تشريح وضعيت فعلي WTF است.»
دبيركل فدراسيون جهاني تكواندو يادآور شد: «در بررسي‌هاي سال مالي 2005، متوجه شديم نواقصي در بخش درآمدهاي ساليانه داوران بين‌المللي وجود دارد. WTF بلافاصله كميته‌ي تحقيق و تفحص را تشكيل داد كه متشكل از داي‌سون‌لي (نايب رييس فدراسيون جهاني)، كيونگ ميونگ لي (رييس كميته آموزش)، بيونگ روكيم و چوپونگ يون (حسابدار رسمي) بود. اين كميته تحقيقات خود را از 24 ژانويه تا 6 فوريه سال 2006 با هدف بررسي تخلفات احتمالي در صدور و ارتقاء درجات داوري بين‌المللي آغاز كرد. هم‌چنين ميزان هزينه‌هاي دريافتي در دوره‌هاي داوري بين‌المللي نيز مورد توجه قرار گرفت و به اين نتيجه رسيد كه حدود 40 هزار دلار از حساب WTF مفقود شده است. در ادامه كميته‌ي انضباطي WTF جلسه خود را در 25 جولاي 2006 در هوشي‌مينه ويتنام تشكيل و متخلفان را كه به دليل حفظ آبرو از ذكر نام آنها خودداري مي‌كنيم، به اخراج از WTF، تعليق سه ماهه، ‌انتقال به بخش‌هاي ديگر، بازگرداندن مبالغ مفقود، به علاوه پرداخت جريمه 900 دلاري و تذكر كتبي محكوم كرد.
وي گفت: حتي در بين 36 متخلف اين پرونده، كارمندان دبيرخانه فدراسيون جهاني بين دو تا پنج ميليون KRW جريمه نقدي شدند اما، اين پرونده هم‌چنان مفتوح ماند و فدراسيون جهاني، هم‌چنان شكايت‌هايي را نسبت به كارمندان بخش دبيرخانه كه محكوم هم شده بودند، دريافت مي‌كرد و هنوز اتهاماتي بر آنها وارد بود.
يانگ جين سوك خاطرنشان كرد: اتحاد WTF هم‌چنان وضعيت نامناسب‌تري پيدا مي‌كرد تا جايي كه يكي از چهار نايب رييس WTF، شكايت و اعتراض كتبي خود را در مورد نحوه‌ي گزينش داوران المپيك 2008 اعلام كرد. اين نامه به كميته بين‌المللي المپيك هم ارسال شد و مشكلات فدراسيون جهاني در آستانه‌ي المپيك به اوج خود رسيد. حتي خود من در جريان مسابقات جهاني كسب سهميه المپيك در سال 2007 متهم به رشوه خواري شدم، گرچه گزارش كميته بازرسي من را از اين اتهام تبرئه كرد.
وي گفت: كميته بازرسي و تحقيق WTF در اوايل سال 2008 درخصوص بررسي اين مسايل تشكيل شد و در بررسي‌هاي خود رسما اعلام كرد يك مربي به فردي از اعضاي عالي رتبه WTF رشوه داده است تا بتواند جدول رقابت‌ها را دست كاري كند. حتي يكي از داوران بين‌المللي نيز به فرد مذكور رشوه داده بود تا حضور خود را در مسابقات رسمي WTF تضمين كند. در پايان دو جلسه كميته‌ي انضباطي فدراسيون جهاني تكواندو، گزارش نهايي خود را اعلام كرد و WTF براساس قوانين و آيين‌نامه‌ها،‌ در حال انجام اقدامات لازم است.
دبيركل فدراسيون جهاني تكواندو كه با ارايه اين گزارش، عملا مهر تاييدي بر نابساماني‌هاي داخلي WTF زده است، ادامه مي‌دهد: « در چهارم ژانويه 2008 كه اوج اتهامات متوجه "چوي" و من شده بود، متوجه شكل‌گيري تشكلي با عنوا "مجمع حمايتي كار" شديم كه اعضاي آن همان افرادي بودند كه از طرف فدراسيون جهاني با جرائم مختلف روبرو و محكوم شده بودند. اين مجمع در ژانويه درخواست ملاقات با چوي را كرد و از آن تاريخ تاكنون، هفت جلسه مختلف نيز با آنها برگزار شده است. نمايندگان اين مجمع هيچ ارتباطي با WTF و تكواندو ندارند، ولي تلاش مي‌كنند تا عليه اقدامات انضباطي فدراسيون جهاني اعتراض كنند. علاوه بر اين انحراف افكار عمومي و رواج شايعات مختلف درخصوص سوء استفاده‌هاي مالي و رشوه‌خواري WTF نيز از ديگر اقدامات آنهاست.
وي افزود: بزرگترين مشكل ما اين است كه اين مجمع به دخالت‌هاي خود در كارهاي اجرايي WTF در آستانه‌ي المپيك و اين مقطع زماني حساس، ادامه مي‌دهد. آنها از اين امتياز كه فدراسيون جهاني به دليل قرارداشتن در كره، تحت قوانين كار دولت كره اداره مي‌شود، استفاده مي‌كنند. گرچه نامه‌هاي متعددي از اعضاي خود براي تداوم روند اصلاحات دريافت كرده‌ايم و همگي خواستار مقاومت در برابر شرايط دشوارتر از اين شده‌اند.
وي در پايان آورده است: با توجه به روح تكواندو، WTF هميشه بيشترين اولويت را در هماهنگي و اتحاد خانواده جهاني تكواندو دانسته است. اينك زماني است تا استراتژي خود را بازنگري كنيم و اين مسايل باعث خدشه‌دار شدن اتحاد و جدايي بين خانواده تكواندو در آستانه‌ي المپيك مي‌شود. از امروز ديگر تلاش‌هاي انجام شده در راستاي برهم زدن اتحاد تكواندو را تحمل نخواهيم كرد و حمايت‌هاي پيوسته شما در نبرد براي جستجوي حقيقت را قدرداني مي‌كنيم

sinath
18-10-2009, 23:18
مهر: تیم ملی تکواندو ایران در حالی که شایستگی ایستادن بر سکوی قهرمانی مسابقات جهانی دانمارک را داشت برای پنجمین بار به عنوان نایب قهرمانی جهان بسنده کرد.
پرونده حضور تیم ملی ایران در نوزدهمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با کسب یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز بسته شد تا این تیم در مجموع با 55 امتیاز سکوی نایب قهرمانی این رقابت‌ها را به خود اختصاص دهد.
تیم ملی تکواندو کشورمان که در مسابقات قهرمانی جهان به سال‌های 1999 کانادا، 2003 آلمان، 2005 اسپانیا و 2007 چین عنوان نایب قهرمانی را کسب کرده بود، این عنوان را در مسابقات 2009 دانمارک نیز تکرار کرد.
در این دوره از مسابقات تیم ملی تکواندو ایران با ترکیبی جوان پای به میدان رقابت با حریفان جهانی گذاشت که آماده‌تر از همیشه برای کسب مدال و افتخار به دانمارک آمده بودند.
در این مسابقات هفت عضو تیم هشت نفره کشورمان برای اولین بار حضور در میدان جهانی را تجربه می کردند اما توانستند جایگاه نایب قهرمانی دنیا را حفظ کند. این اتفاق در حالی رقم خورد که تا آخرین لحظه تیم ملی تکواندو ایران جدی‌ترین مدعی کسب عنوان قهرمانی بود.
متاسفانه باخت علیرضا نصرآزادانی به نماینده کانادا در وزن پنجم مسابقات جهانی که در عین ناباوری رقم خورد و در پی آن صعود تکواندوکار کره‌ای به دیدار پایانی این وزن باعث شد تا جام قهرمانی از دستان جوانان شایسته ایرانی خارج شود.
البته مسابقات تکواندو قهرمانی جهان همچنان در حال پیگیری است و پس از برگزاری دیدارهای نیمه نهایی و فینال وزن پنجم امتیاز و رده بندی نهایی تیم‌ها مشخص خواهد شد.

ROOTKIT
19-10-2009, 10:18
واقعا حیف شد شایسته قهرمانی بودن

osifa
30-04-2010, 19:16
فارس: در جريان مراسم افتتاح نخستين مركز جهاني تكواندو در تهران دان 7 افتخاري اين رشته از سوي رئيس فدراسيون جهاني به سعيدلو اعطا شد.

در اين مراسم كه عصر روز گذشته برگزار شد دكتر چو پيش از افتتاح مركز جهاني دان 7 افتخاري را به علي سعيدلو تقديم كرد.

همچنين از سوي محمد پولادگر، رئيس فدراسيون ايران نيز لباس تكواندو كه در سفر به عربستان به خانه خدا متبرك شده بود به رئيس سازمان تربيت بدني اهدا شد تا بر تن كند.

رئيس فدراسيون تكواندو نيز لوح يادبود نخستين مركز توسعه و گسترش تكواندو جهان در ايران را به دكتر چو داد.

به دنبال آن چو و سعيدلو بعد از افتتاح مركز از تمامي طبقات كه شامل سالن بدنسازي، خوابگاه و ... است، ديدن كردند.

شماري از پومسه روها در اين مراسم به اجراي نمايش پرداختند.

دكتر چو كه شب چهارشنبه به ايران آمده بود ديشب به كره بازگشت. او صبح ديروز در ارتفاعات توچال تهران حاضر شد.

در ابتداي اين مراسم پولادگر و چو سخنراني كردند؛ اما مثل هميشه سعيدلو سخنراني نداشت.
هادي ساعي اسطوره تكواندو ايران، كانگ سرمربي كره اي تيم ملي پومسه ايران به همراه جمشيد وزيري رئيس فدراسيون اسكيت و زارع پور رئيس فدراسيون پينگ پنگ نيز از ديگر مهمانان اين مراسم بودند.

دكترچو به دليل خستگي از شركت در مصاحبه مطبوعاتي كه از قبل هماهنگ شده بود، عذرخواهي كرد.

mohsen_gh1991
30-04-2010, 19:19
پس حتما داره خودشو برای المپیک اماده میکنه.

majidli
18-09-2012, 21:05
با سلام به همه ورزشکاران و رزمی کاران عزیز ایران زمین.
هدف از ایجاد این گفتگو بحث در مورد مساتل روز این رشته پر طرفدار و همچنین کمک به مبتدیان و کلیه بحثهای مرتبط با این رشته میباشد.
از دوستان تکواندوکار میخام که از خاطراتشون و اینکه چند سال هست که کار میکنن از کجا شروع کردن پیش چه استادانی کار کردند.در چه مسابقاتی شرکت کردند و...در این گفتگو همکاری کنند
ممنون از همکاریتون

شـیـفــو
19-09-2012, 18:09
سلام
ان شاالله که تایپیک خوب و پرطرفداری بشه ، خداروشکر کم کم تایپیک های رزمی هم داره اضافه میشه و ازین بابت خیلی خوشحالم .
من تکواندو رو تا کمربند سبز تونستم ادامه بدم ، حدود یک سال کار کردم ، اما به دلیل کمبود وقت نتونستم ادامه بدم .
مزیت های این ورزش اینه که فوق العاده پاها رو فعال میکنه و بدن ورزیده میشه ، آسیب دیدگی ها کم هستن و بابت آسیب ها زیاد اذیت نمیشیم .
اما تنها مورد ناخوشایندی که داره استفاده از محافظ های شکم ، سر و دست و پا هست .
شروع این ورزش از سنین کم مخصوصا شروع از 7-8 سالگی عالیه .
من وقتی سوم دبستان بودم رفتم ، می خواستم برم کونگفو ( به استناد از تخیلات و تصورات غلطی که درباره این رشته داشتم ) اما چون سنم کم بود مدیر باشگاه تکواندو رو پیشنهاد داد که تو این رشته هم سن های خودم هم خیلی بیشتر بودند .
یـادش بـخـیـر :12:

majidli
21-09-2012, 23:19
چرا سعی نمیکنی بازم ادامه بدی؟من خودم چند وقت به دلیل کش اومدن شدید کشاله خونه نشین بودم.اما تازگی بازم ادامه میدم هرچند هنوزم درد میکنه!
در مورد هوگو و...چون به عنوان محافظ به حساب میان به نظرم خیلی خوبه چون مسابقات تکواندو هدف امتیاز و اجرای تکنیک هست و نباید به فرد اسیبی برسه.هستن کسایی که در مبارزات ازاد تکواندو شرکت میکنن

شـیـفــو
23-09-2012, 14:23
من کلا از همه ورزش های رزمی خوشم میاد و روی هیچ رشته ای هم تعصب ندارم . اما علاقم و استعدادم رو تو ورزش دیگه ای دیدم و تکواندو رو دنبال نکردم .

اینم کلیپی از مبارزه یک تکواندو کار با یک موی تای کار :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته فکر کنم موی تای کاره خیلی ناشیه یا تکواندو کاره خیلی حرفه ایه ، مسابقه ی جالبیه .

Iman-Emperatour
23-09-2012, 14:48
منم بیش از دو ساله تکواندو کار میکنم
ورزشه بینظیر و خوبیه :46:

majidli
23-09-2012, 15:19
منم بیش از یه ساله تکواندو کار میکنم
ورزشه بینظیر و خوبیه :46:
تا چه کمربندی پیش رفتین؟

majidli
23-09-2012, 15:21
من کلا از همه ورزش های رزمی خوشم میاد و روی هیچ رشته ای هم تعصب ندارم . اما علاقم و استعدادم رو تو ورزش دیگه ای دیدم و تکواندو رو دنبال نکردم .

البته فکر کنم موی تای کاره خیلی ناشیه یا تکواندو کاره خیلی حرفه ایه ، مسابقه ی جالبیه .
موی تای یا همون بوکس تایلندی ورزش خشنیه که از ارنج و زانو استفاده میکنن/نمیشه گفت تو این کلیپ طرف ناشیه/چون تا موی تای کار بخاد زانوشو بکشه بالا صورتش توسط یه تکواندو کار میاد پایین!

شـیـفــو
23-09-2012, 20:21
پس تکواندوکار خیلی حرفه ای هست . البته موی تای هم ضربات جودان گیری و مواشی جودان و ... داره ولی خوب تکواندو بیشتر تمرکزش روی پاهاس و فرزتر هستند .
استاد تکواندوم رو هنوز میبینمش ، تا همین دوماه پیش کلاس هاش با کلاس من توی یک ساعت بود ، سنش خیلی بالاست اما هنوزم گرم نکرده راحت بیشتر از 180 میزنه . کلاس هاش هم مثل قبلا هم خیلی شلوغه و هم خیلی با نشاط .
یه استاد تکواندو دیگه تو باشگاه بود خیلی ادعا داشت ، هروقت یادم میوفته چیکار کرد میگم خدا لعنتش کنه ، همیشه من به کسایی که راهنمایی درباره انتخاب رشته و باشگاه و ... سئوال پرسیدن بهشون گفتم "رفتار و اخلاق و توانایی های استاد خیلی مهمتر از رشته هست" :
یه شاگرد داشت 13 سالش بود بعد 9 ماه نمیتونست 180 باز کنه ، هی بهش میگفت خاک تو سرت همه 5-6 ماهه راه میوفتن تو هنوز داری درجا میزنی ، پسره اینقدر ناراحت شده بود و جلو همه خراب شده بود و خجالت میکشید ، یه روز رفته بود تو حموم کف پاهاش و زمین صابون مالی کرده بود ، پاهاشو سر داده بود تا بتونه 180 باز شه ، نمیدونم چه اتفاقی براش افتاد و فکر کنم بدجور جر خورده بوش ( منظور بدی ندارم واقعا اعضای اونجاهاش مخصوصا کشاله هاش پاره شدن ) . اون سال خبرش بدجور تو باشگاه پیچیده بود ، یکماه بعد هم شاگردهاش دونه دونه کم شدند تا رفتش از اینجا ، پدر و مادرها فهمیده بودند استادشون رو عوض کردند .

majidli
23-09-2012, 22:36
وافعا استاد خوب تو هر رشته ای نعمته.استادی که جلو بقیه خردت نکنه،خیلی از بچه ها بودن که سر این جور حرکتا به کل از ورزش دور شدن.استاد باید دلسوز باشه نقطه ضعفاتو بت بگه و از همه مهمتر استاد باید با شاگرداش رفیق باشه تا بتون رو شاگردش تاثیر بزاره

Iman-Emperatour
24-09-2012, 03:20
تا چه کمربندی پیش رفتین؟

به تازگی مشکی شدم:46:

Iman-Emperatour
24-09-2012, 03:27
پس تکواندوکار خیلی حرفه ای هست . البته موی تای هم ضربات جودان گیری و مواشی جودان و ... داره ولی خوب تکواندو بیشتر تمرکزش روی پاهاس و فرزتر هستند .
استاد تکواندوم رو هنوز میبینمش ، تا همین دوماه پیش کلاس هاش با کلاس من توی یک ساعت بود ، سنش خیلی بالاست اما هنوزم گرم نکرده راحت بیشتر از 180 میزنه . کلاس هاش هم مثل قبلا هم خیلی شلوغه و هم خیلی با نشاط .
یه استاد تکواندو دیگه تو باشگاه بود خیلی ادعا داشت ، هروقت یادم میوفته چیکار کرد میگم خدا لعنتش کنه ، همیشه من به کسایی که راهنمایی درباره انتخاب رشته و باشگاه و ... سئوال پرسیدن بهشون گفتم "رفتار و اخلاق و توانایی های استاد خیلی مهمتر از رشته هست" :
یه شاگرد داشت 13 سالش بود بعد 9 ماه نمیتونست 180 باز کنه ، هی بهش میگفت خاک تو سرت همه 5-6 ماهه راه میوفتن تو هنوز داری درجا میزنی ، پسره اینقدر ناراحت شده بود و جلو همه خراب شده بود و خجالت میکشید ، یه روز رفته بود تو حموم کف پاهاش و زمین صابون مالی کرده بود ، پاهاشو سر داده بود تا بتونه 180 باز شه ، نمیدونم چه اتفاقی براش افتاد و فکر کنم بدجور جر خورده بوش ( منظور بدی ندارم واقعا اعضای اونجاهاش مخصوصا کشاله هاش پاره شدن ) . اون سال خبرش بدجور تو باشگاه پیچیده بود ، یکماه بعد هم شاگردهاش دونه دونه کم شدند تا رفتش از اینجا ، پدر و مادرها فهمیده بودند استادشون رو عوض کردند .

بنظرم اون استاد نبوده اون دشمنه بچه ها بوده:evil2:
الان توی باشگاه ما بعضی از بچه ها بیش از یه ساله کامل نتونستن 180 باز کنن ولی استادمون همش امیدواری بهشون میده و میگه تمرین بکنید تا یه روزی موفق بشید :rolleye:
من از استادم که خیلی راضیم هم با شعوره هم به کارش استاده :12:

Iman-Emperatour
26-09-2012, 13:38
خب بچه های دیگه بیان بگن رنگ کمربندشون چیه و چقدر تکواندو کار کردند؟!:46:

hacker_bala
15-12-2012, 01:00
سلام دوستان
احتمالا اواط بهمن یا اوایل اسفند مسابقات ازاد کشوری برگزار میشه
خدا کنه فقط مثل هرسال نندازنش وسط امتحانات تا بعد از یه مدت طولانی یه مسابقات به چشم خودمان ببینم و بریم یه محکی بخوریم
شرکت میکنید ؟؟

majidli
15-12-2012, 01:21
ما که زاونومون اسیب دیده چند وقتیه رنگ باشگارو ندیدیم
امیدوارم موفق باشین

hacker_bala
15-12-2012, 01:28
ما که زاونومون اسیب دیده چند وقتیه رنگ باشگارو ندیدیم
امیدوارم موفق باشین

ممنون ایشالله شما هم برمیگردید
منم زانوم اسیب دیدو دکتر گفت باید یک سال استراحت کنی و ورزش نکنی و فیوزیتراپی
خدارو شر خوب شد و الی یاید میرفتم توی هزینه سنگین یه عمل سنگین!
و دوره ورزشم خط میکشیدم
شما هم سعی کن فشار نیاری و درست اسارحت بدی پاتو
یا علی

NT7
29-05-2013, 20:03
دیدم تاپیکی برای تکواندو نیست این تاپیک و گذاشتم میخوام بترکونیم :n10:هرچی بلدین هرتصویری که در مورد تکواندو هست بذارین

arian.a
30-08-2014, 00:18

<<آموزش تکواندو (TKD.Support)>>

TKD.supportکامل ترین نرم افزار آموزش تکواندو که تحت پلتفرم اندروید جهت رفاه حال تکواندو کاران عزیز طراحی شده است..

لینک نسخه ی اصلی :

لینک نسخه نمایشی :

به تمامی مربیان و افراد مجرب در ورزش المپیکی تکواندو توصیه می شود جهت ارتقای دانش هنرجویان خود این برنامه را دانلود کنند

-آیا میخواهید اطلاعات جامعی در مورد ورزش تکواندو و تاریخچه ی آن داشته باشید ؟ (این اطلاعات در نسخه نمایشی و رایگان برنامه موجود است)

-آیا آزمون ارتقای کمربند شما نزدیک است؟ آیا در به خاطر سپردن اسامی فرم و تکنیک های دست و پا با مشکل روبرو هستین ؟ با TKD.Support به راحتی و بدون استرس به استقبال این مشکلات روید.(در نسخه ی اصلی ،اطلاعات لازم جهت ارتقا از کمربند زرد تا مشکی –دان 3 موجود می باشد)

-آیا شما مبارزه گری حرفه ای هستین ؟ تا چه حد با اصطلاحات گفته شده در حین مبارزات توسط داور و نحوه ی امتیاز دهی آشنایی دارید ؟ با TKD.Support اطلاعات خود را از پایه تا سطح پیشرفته ارتقا بخشید.

-آیا شما ترتیب اجرای فرم ها را به یاد دارید اما در به خاطر سپردن نام کره ای هر حرکت با مشکل مواجهید و یا در نحوه ی اجرای درست و صحیح (به طور مثال تقسیم بندی درست وزن بدن در نشست ها) آن تردید دارید ؟ (در TKD.Support نام کره ای اسامی تمامی حرکات فرم های یک تا 10 به ترتیب شماره دادن موجود میباشد ! که یکی از بهترین و نایاب ترین امکانات این برنامه است!)

- معانی تمامی حرکات موجود در فرم ها در بخشی تحت عنوان اسامی وتکنیک ها موجود میباشد.(این بخش بهترین و کامل ترین منبع برای ارتقا به هردرجه ای است.)

نرم افزاری بسیار مناسب برای :

1- افرادی که نگران آزمون ارتقای درجه خود میباشند و یا تمایل به یادگیری اصولی تکواندو دارند

2- مبارزه گران حرفه ای ، که از نبوده اطلاعات جامع و کامل در مورد اصطلاحات مورد استفاده در داوری و مبارزه رنج میبرند ، و گاهاً به دلیل این عدم آگاهی، امتیازاتی در مسابقات خود از دست داده اند.

3- افرادی که سال هاست تکواندو کار میکنند ، و یا افرادی که به قولی خود را در این ورزش تازه کار میدانند(یکی از جالب ترین و مهمترین ویژگی این برنامه کاربردی بودن و مفید بودن آن در تمامی سطوح مبتدی ،متوسط و پیشرفته است)

4- عاشقان تکواندو! در این برنامه ریز و درشت تکواندو مورد بررسی قرار خواهد گرفت ! (توجه فرمایید TKD.Support ماهانه آپدیت خواهد شد ،این ویژگی از تکراری شدن برنامه جلوگیری میکند،میتوانید آپدیت های آن را از بازار دریافت کنید.)

امکانات جانبی برنامه TKD.Support :

* قابلیت جستجو در متون و عنوان نرم افزار به صورت جداگانه

* امکان انتخاب اندازه متن و فونت دلخواه به صورت خودکار .

*امکان انتخاب پس رنگ پس زمینه ی متون به دلخواه

* امکان ارسال ایمیل به مؤلف و برنامه نویس این نرم افزار در درون نرم افزار

*امکان ارسال ایمیل به دوستان خود و معرفی برنامه TKD.Support.

و اما ، سرویس باشگاه یاب :

باشگاه یاب مکانی در نرم افزار TKD.Support برای درج تبلیغات استادان تکواندو میباشد،شما میتوانید نام باشگاه خود را به همراه توضیحاتِ لازم به diyardownload@gmail.com ارسال کنید .

شرایط درج نام باشگاهتان در نرم افزار Tkd.Support :

- معرفی نرم افزار Tkd.Support به شاگردانتان

- مسلما پس از معرفی نرم افزار به شاگردانتان ،آنها نسبت به خرید نرم افزار اقدام خواهند کرد،شما باید ایمیل سی نفر از شاگردانتان که نرم افزار را خریده کرده اند به همراه توضیحات لازم برای ما ارسال کنید.

- ارسال تصویر حکم مربیگری و یا حکم آخرین درجه ی کمربند.

- تبریک می گوییم،کار تمام است، نام باشگاه شما به همراه آپدیت های منظمِ ماهانه در نرم افزار قرار خواهد گرفت..

در زیر می توانید لیستی از عناوین موجود در نرم افزار را مشاهده فرمایید :

1- آشنایی با تکواندو

2- پیدایش تکواندو در ایران

3- مهمترین اصول اخلاقی تکواندو

4- کمربندهای تکواندو و نحوه ی دریافت آن ها

5- شروع تکواندو

6- اعداد در تکواندو

7- اسامی رایج در تکواندو

8- تکنیک ها ی دست و پا ، انواع چیروگی ،جیروگی و چیگی ها !

9- اسامی نقاط بدن

10- اصطلاحات مبارزه

11- اسامی تکنیک ها به صورت کامل از سفید تا دان 4.

12- اسامی کره ای تمامی حرکات فرم های یک تا ده به ترتیب شماره دادن، همراه سنبل و معنی آن ها.

13- اصلاحات آزمونی مورد نیاز به صورت دسته بندی شده از زرد تا مشکی دان 2.

14- آخرین تغییرات داوری 93

15- آموزش داوری ، تصویر کلاه جدید مبارزه

16- راهکارهای افزایش ریه برای ورزشکاران

17- تاثیر خواب بر کارایی ورزشکاران

18- نحوه ی تقویت عضلات ران

19- نحوه اندازه گیری فاکتورهای آمادگی جسمانی

20- چطوربفهمیم چربی خون بالایی داریم؟

21- گرم کردن یا سردکردن در ورزش های رزمی

22- گرفتگی عضلات

23- بدن ما چقدر کالری نیاز دارد ؟

24- آموزش تصویرسازی ذهنی

25- تمرینات ویژه عضلات تنفسی