PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سریال هوش سیاه 2

صفحه ها : 1 2 3 [4]

EngineeR EhsaN
27-06-2013, 18:55
میگم این کامران ترکی هم بلد بود نمیدونستیم؟
وقتی اون یارو رامین لوش داد که کجاست سریع اومد خلاصش کرد:n02:

مثل اینکه این کامران بچه ارومیه‌ست!! پس قطعا یه چیزی از ترکی استانبولی حالیشه :n02:

Thor God
27-06-2013, 22:01
دوستان قسمت قبل رو ندیدم میشه یه کم کامل ( در حد 6 خط ) قسمت قبل رو توضیح بدید ؟ خیلی برام مهمه که بدونم چی شد.

ممنون

Ghaioom
27-06-2013, 22:25
من عاشق شهابم.... ولی ازش ناامید شدم.... این احمق بیشعور واسه چی باید احد رو زنده بذاره؟ خو مرتیکه تو که اونجا بودی، خو اومدنی یه گلوله خالی میکردی تو کله‌ی پوک احد...!!

من واقعا عاشق شهابم.... خیلی دوستش دارم!! اصلا جون میده واسه نقش اسسین! یه سازمان تروریستی...

راستی یه چیز خنده دار بگم شاید باورتون نشه:
من این سریال رو دانلود میکنم از سایت ایران‌پراد و از تی‌وی نمی‌بینم!!!! هرکاری میکنم، نمی‌تونم دوباره با تلویزیون دیدن ارتباط برقرار کنم!!!! همش باید وسط فیلم بلند شم در یخچال رو باز کنم مطمئن شم از همه چی و اینکه کسی چیزی رو تغییر نداده و بیام.... تو کامی سریع اسپیس رو میکوبم! که فیلم واسته میرم و میام....!!!
من که اعصابمون خورده ازش به خاطر اینکاراش که هر کی رو میزنه میکشه! :n23:

دوستان قسمت قبل رو ندیدم میشه یه کم کامل ( در حد 6 خط ) قسمت قبل رو توضیح بدید ؟ خیلی برام مهمه که بدونم چی شد.

ممنون

هیچی دیگه کامی رفت ترکیه پیش عموش که دستور فرتشو داده بود!
قسمت بعدی رو دریابین :n09::n02:
در ضمن این کامی هم از اون قسمت که فهمید دستور دادن بکشنش هی اینور اونور میره سوال میکنه اخرش رسید به عموش ! :n02:

بعدشم سریال داره تموم میشه بعد تمومی چیکار کنیم؟! :n28: بعد مدتی یه فیلم باحال دیدما !

mojtaba2321
27-06-2013, 22:41
لااقل نکرده بودن برای طبیعی شدن سریال از بازیگرای بومی آذربایجان استفاده میکردن واسه مامورا.

Thor God
27-06-2013, 22:58
هیچی دیگه کامی رفت ترکیه پیش عموش که دستور فرتشو داده بود!
قسمت بعدی رو دریابین :n09::n02:
در ضمن این کامی هم از اون قسمت که فهمید دستور دادن بکشنش هی اینور اونور میره سوال میکنه اخرش رسید به عموش ! :n02:

بعدشم سریال داره تموم میشه بعد تمومی چیکار کنیم؟! :n28: بعد مدتی یه فیلم باحال دیدما !

پدرم که فیلم رو دیده بود همین جوری برام تعریف کرد:n02:
اگه میشه یه کم کامل تر توضیح بدید مثلا قسمت قبلش نشون داد، اون یارو که ماشین gmc داشت رفت تو خونه احد اینا ( اسمه دوست کامران احر بود یا احد ؟ ) خب چی شد دقیقا ؟ کامران فرار کره بود ؟ یارو رو کشت ؟

خب یه کم داستان رو خوب تعرییف کن دیگه

Ghaioom
27-06-2013, 23:09
پدرم که فیلم رو دیده بود همین جوری برام تعریف کرد:n02:
اگه میشه یه کم کامل تر توضیح بدید مثلا قسمت قبلش نشون داد، اون یارو که ماشین gmc داشت رفت تو خونه احد اینا ( اسمه دوست کامران احر بود یا احد ؟ ) خب چی شد دقیقا ؟ کامران فرار کره بود ؟ یارو رو کشت ؟

خب یه کم داستان رو خوب تعرییف کن دیگه

نمیکنم میخوای چیکار کنی؟! :n02::n09:

پدرت تعریف کرده دیگه! دی

اون رفت تو خونه دید نیستن ( حدس من تو صفحات قبل درست بود :‌دی) بعدش رف دنبالشون. که احد کامران رو برد پیش دوستش که از مرز به رده بعد احد موقع برگشت با شهاب رو برو شد که شهاب از احد در مورد کامی سوال کرد و به پاشم شلیک کرد (ناکس D) ولی نکشتش! بعدش نشون نداد. نتونست بره دنبال کامی. چون رد شده بود :دی :پی

بسه ؟دی

ادامه داستان را در برنامه بعد خواهید دید ( لطفا شبیه به دوبلر فوتبالیستها خوانده شود) :بهمن

senaps
28-06-2013, 10:54
لااقل نکرده بودن برای طبیعی شدن سریال از بازیگرای بومی آذربایجان استفاده میکردن واسه مامورا.

یعنی چی؟! خوب اگر احد و اون یکی ترکی حرف میزدن که ما متوجه نمی‌شدیم که؟! یا حتی پلیس ها هم اگر ترکی حرف میزدن که ما چیزی نمی‌فهمیدیم که؟

با شهاب رو برو شد که شهاب از احد در مورد کامی سوال کرد و به پاشم شلیک کرد (ناکس D) ولی نکشتش!
اقا چطور دلت میاد به شهاب اینجوری بگه عاخه؟
شهاب و کامران هر دو نیروی عملیاتی این سازمان تروریستی بودن و کلی اموزش در این خصوص دیدن!!!!
اون صحنه های سوارکاری و بالا رفتن از صخره و شلیک و بازجویی و اینا مثلا داره سطح حرفه‌ای بودن و خطرناک بودن اینا رو نشون میده! :|
خوب یه کسی که یه سازمان تروریستی بین‌المللی استخدامش کرده و اموزشش داده که ادم بکشه، اصولا باید دم به دقیقه ادم بکشه!! تمیز و زیبا مثل همونجوری که ایمان رو کشت!!!‌من واقعا حال کردم باش...

من تازه دارم ازش به عنوان پوستر و اینا استفاده میکنم تو تاپیکام!!!‌:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hatek
28-06-2013, 11:03
اقا چطور دلت میاد به شهاب اینجوری بگه عاخه؟]

ینی واقعا از شهاب خوشت میاد؟
خیلی نامرده پیرزن بیچاره و ایمان و اینا رو میکشه همش
ندیدی با خود کامران دعواش شد کم نخورد:n02:
شخصیتشم که :n09:

alone_boy
28-06-2013, 11:47
شهاب خیلی داره نقش بازی میکنه
بقیه بازیگرا طبیعی رفتار و بازی میکنن ولی شهاب حرکات دست و صورتش خیلی زیاده و بازی در میاره.اگر مثل بقیه طبیعی رفتار میکرد خیلی بهتر بود

Thor God
28-06-2013, 12:16
یعنی چی؟! خوب اگر احد و اون یکی ترکی حرف میزدن که ما متوجه نمی‌شدیم که؟! یا حتی پلیس ها هم اگر ترکی حرف میزدن که ما چیزی نمی‌فهمیدیم که؟

از صبح تا شب فیلم زبان انگلیسی میبینی با زیر نویس فارسی مشکلی نداره! ولی به دو خط ترکی گیر میدی ؟ پس زیر نویس برای چی اختراع شده ؟:n02:

خوب یه کسی که یه سازمان تروریستی بین‌المللی استخدامش کرده و اموزشش داده که ادم بکشه، اصولا باید دم به دقیقه ادم بکشه!! تمیز و زیبا مثل همونجوری که ایمان رو کشت!!!‌من واقعا حال کردم باش...

فکر نمی کنم سازمان تروریستی باشه. اخه یه جوریه، آدم فکر می کنه فراماسونری باشه. آخه هوش سیاه آدم بالاتر از خودش رو نمیشناسه و کسی هم با کسی حرف نمی زنه فقط به وسیله فیلم و نوشته و صدا. خیلی از اعضای گروه هم از پولدار های ایران هستن و بعضی ها هم بدون هیچ مشکلی تفنگ ترانزیت می کنن:n13:

mojtaba2321
28-06-2013, 13:51
دوستان خبر جدید اینه که هوش سیاه2 توی 26 قسمت تموم میشه و بعد از اون 2 قسمت پشت صحنه پخش خواهد شد.

arming900
28-06-2013, 16:22
یه چیزِ دیگه هم هست

این سرگردِ همش با لباس شخصیه اصلا لباس نظامی داره تو فیلم ؟!:n15:

senaps
28-06-2013, 18:27
این سرگردِ همش با لباس شخصیه اصلا لباس نظامی داره تو فیلم ؟!:n15:

رسته های اگاهی و اطلاعات و فتا! در پلیس لباس شخصی هستن کلا و بجز در مراسمات، فک کنم حتی حق!!! پوشیدن لباس نظامی رو هم ندارن!

senaps
28-06-2013, 18:34
از صبح تا شب فیلم زبان انگلیسی میبینی با زیر نویس فارسی مشکلی نداره! ولی به دو خط ترکی گیر میدی ؟ پس زیر نویس برای چی اختراع شده ؟:n02:

والا بی‌زیر نویس می‌بینیم به لطف دوستان زیر نویس کن!

ولی خوب اون فیلمه زبانش انگلیسه و بله گاهی معموله که برخی صحبت ها رو هارد ساب بکنن، ولی دیگه اون حرف پلیس ها بخواد هارد ساب بشه، یه جورایی تو ذوق میزنه!!
ضمن اینکه به نظرم میخواستن بگن که همه به زبان رسمی احترام میذارن!! در حالی که من اردبیل برام مشکلی پیش اومد رفتم پیش پلیس، افسره حاضر نشد فارسی حرف بزنه و یه بابایی که بازداشت بود و دست بند خورده بود، حرفای افسر رو برا من ترجمه میکرد...!!!

فکر نمی کنم سازمان تروریستی باشه. اخه یه جوریه، آدم فکر می کنه فراماسونری باشه. آخه هوش سیاه آدم بالاتر از خودش رو نمیشناسه و کسی هم با کسی حرف نمی زنه فقط به وسیله فیلم و نوشته و صدا. خیلی از اعضای گروه هم از پولدار های ایران هستن و بعضی ها هم بدون هیچ مشکلی تفنگ ترانزیت می کنن:n13:

نه خوب باندن دیگه!! یه عدشون کارای مالی سازمان رو میکنن، یه عدشون کارای نظامی رو میکنن، یه عدشون لجستیک میکنن( همون قاچاق سلاح و ادم و تجهیزات و اینا!!)...
اگر یادتون باشه، برا پول در اوردن هم سازمان از شرکت های حرمی استفاده میکرد و خودشون به خودی خود پولدار نیستن! :| یعنی اینا دنبال یه جرم از طرف سازمان های حرمی بودن که کارشون رسید به کامران و بعدش شهاب هاشمی اومد ترورش بنموه و بعد اون فرار کرد و بعدش متوجه شدن که کامران فقط قطره‌ای از دریای یه سازمان گنده تو کشوره!! :|

*M!L4D*
28-06-2013, 19:37
شرکت های حرمی

هــــرم

.................................................. .................................................

mohammad.asghari
28-06-2013, 19:55
هوش سیاه 3 هم در کار هس؟

mohammd1
28-06-2013, 20:20
نه به احتمال زیاد

ویرایش: الان نظرم عوض شد از زبان قادری نویسنده سریال

ما در شرایط اقتصادی موجود بزرگترین سریال را در حوزه جرائم سایبری تولید کردیم که بسیار کار دشواری بود و امیدوارم با حل مشکلات اقتصادی نسخه های بعدی این سریال حتی حرفه ای تر از نسخه موجود باشند.

Thor God
28-06-2013, 22:04

ولی خوب اون فیلمه زبانش انگلیسه و بله گاهی معموله که برخی صحبت ها رو هارد ساب بکنن، ولی دیگه اون حرف پلیس ها بخواد هارد ساب بشه، یه جورایی تو ذوق میزنه!!
ضمن اینکه به نظرم میخواستن بگن که همه به زبان رسمی احترام میذارن!! در حالی که من اردبیل برام مشکلی پیش اومد رفتم پیش پلیس، افسره حاضر نشد فارسی حرف بزنه و یه بابایی که بازداشت بود و دست بند خورده بود، حرفای افسر رو برا من ترجمه میکرد...!!!

درسته حق با شماست. یه مدت که فیلم با زیر نویس ببینیم یواش یواش به زبان وارد میشیم و میتونیم بدون زیر نویس هم دست و پا شکسته متوجه منظور بشیم.
ولی من که خودم ترکی خوب متوجه می شم. بندری هم بععله ! 3 تا زبون زنده دنیا :n02:

نه خوب باندن دیگه!! یه عدشون کارای مالی سازمان رو میکنن، یه عدشون کارای نظامی رو میکنن، یه عدشون لجستیک میکنن( همون قاچاق سلاح و ادم و تجهیزات و اینا!!)...
اگر یادتون باشه، برا پول در اوردن هم سازمان از شرکت های حرمی استفاده میکرد و خودشون به خودی خود پولدار نیستن! :| یعنی اینا دنبال یه جرم از طرف سازمان های حرمی بودن که کارشون رسید به کامران و بعدش شهاب هاشمی اومد ترورش بنموه و بعد اون فرار کرد و بعدش متوجه شدن که کامران فقط قطره‌ای از دریای یه سازمان گنده تو کشوره!! :|

درسته. دقیقا !
ولی فکر نکنم قرار بود داستان اینجوری پیش بره. یعنی تو فیلم یک کم آوردن و تو فیلم 2 داستان رو از اول نوشتن
فیلم 1 که فقط چند تا -- و نفوز به بانک و دزدی های کوچیک بود. تو قسمت 2 داستان جالب تر شد.

mojtaba2321
29-06-2013, 08:24
جلسه نقد و بررسی سریال هوش سیاه 2

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با حضور عوامل سریال

دوشنبه 10-04-1392 ساعت 18:30

در فرهنگسرای فردوس
واقع در تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه مخابرات
برگزار می شود.
حضور برای عموم آزاد و گنجایش سالن محدود است.

ghassam2
29-06-2013, 10:18
یه سوال فنی که بی ارتباط با یکی از صحنه های این سریال نیست ... ایا ارسال پیام متنی در اسکایپ وقتی طرف مقابل افلاین هست امکان دارد؟ یعنی بعدا که انلاین شد به دستش می رسه؟ ممنون میشم جوابمو بدین تا بعدا یه بحثهایی بکنیم.

mohammd1
29-06-2013, 11:09
یه سوال فنی که بی ارتباط با یکی از صحنه های این سریال نیست ... ایا ارسال پیام متنی در اسکایپ وقتی طرف مقابل افلاین هست امکان دارد؟ یعنی بعدا که انلاین شد به دستش می رسه؟ ممنون میشم جوابمو بدین تا بعدا یه بحثهایی بکنیم.
وقتی آنلاین شد به دستش میرسه:n06:

DariushGreat
29-06-2013, 11:21

درسته حق با شماست. یه مدت که فیلم با زیر نویس ببینیم یواش یواش به زبان وارد میشیم و میتونیم بدون زیر نویس هم دست و پا شکسته متوجه منظور بشیم.
ولی من که خودم ترکی خوب متوجه می شم. بندری هم بععله ! 3 تا زبون زنده دنیا :n02:
...
وُلِک مویوم نصفه نیمه عربی ایرانی بلدُم... هر چی باشه اصالاتا مو بچه شطُّم!!! :n02::n09:
ایشالله از شر همه پان ایسم بازیا و نژادپرستیا خلاص بشیم و همه یک رنگ و متحد بشیم بلند صلوات بفرست.

حالا باگ های سریال بماند. بعضی جاها بدجور سوتی داده. ولی در کل سریال باحالیه.
آقا یه چیزی برام عجیبه... یعنی پلیس فتا انقدر پیشرفته و پولداره که به جای قلم و کاغذ از تبلت گالکسی و به جای سیستم های کامپیوتری لینوکسی یا ویندوزی از سیستم های کامپیوتری مک استفاده می کنن...؟! اغراق نیست به نظرتون؟!!! :n23:

شاد باشید :n06:

mr_khodaei2008
29-06-2013, 20:14
سلام . من چند قسمت اخر را ندیدم چون ایران تیستم .تموم شد ؟ میشه بگید چی شد

Gazmali
29-06-2013, 21:01
من تلويزيون رو باز ميكنم الكي واسه خودش ميگه .. معمولا هم رو كانال 3 هست .. وقتي اين سريال رو نشون ميده جاهيا حساسش كه ميرسه آهنگي كه پخش ميشه قشنگ از آهنگ تيتراژ Walking Dead اقتباس شده :n24:

Reza31001
29-06-2013, 21:01
دیگه نشد!
این سریال تو ایران نیست
پلیسها رو یه طوری هضم کردیم ولی اون بیمارستان هیچ رقمه تو ایران نیست
یه بیمار رو یه هفته نگه داشتن (تازه طرف کلهم بیهوش بود) بدون هیچی:n23:
به همراه مرد تو بخش خانوما اجازه میدن شب بمونه اونم تو اتاقی که دختر مردم هست:n24:
یادمون باشه نحوه ساندویچ کردن یه آدم رو به نحوی که تو کوله پشتی جا بشه از کارگردان بپرسیم:sq_2:

سلام . من چند قسمت اخر را ندیدم چون ایران تیستم .تموم شد ؟ میشه بگید چی شد
تو نت ریخته راحت میتونید دانلود کنید

Ghaioom
29-06-2013, 21:44
تو نت ریخته راحت میتونید دانلود کنید
تایید میشه :دی

میگم اینا که از گوگل ارث مکان گوشی رو پیدا میکنن ما نمیتونیم؟اونا چی دارن مگه؟ :n02::n13:

Gregar
29-06-2013, 22:13
وُلِک مویوم نصفه نیمه عربی ایرانی بلدُم... هر چی باشه اصالاتا مو بچه شطُّم!!! :n02::n09:
ایشالله از شر همه پان ایسم بازیا و نژادپرستیا خلاص بشیم و همه یک رنگ و متحد بشیم بلند صلوات بفرست.

آقا یه چیزی برام عجیبه... یعنی پلیس فتا انقدر پیشرفته و پولداره که به جای قلم و کاغذ از تبلت گالکسی و به جای سیستم های کامپیوتری لینوکسی یا ویندوزی از سیستم های کامپیوتری مک استفاده می کنن...؟! اغراق نیست به نظرتون؟!!! :n23:

اره دیگه پلیس فتاست دیگه . مثل پنیر فتا:n08:من فکر نمیکنم اونا در این حد تکنولوژی داشته باشن . اخه اینایی که شما اشاره کردی واقعا تکنولوژی هاییست که هر جا پیدا نمیشه و توسط فضاییها به زمین اورده شده .

بابا خیر سرشون پلیس فتان ها . اون هم مرکز اصلی توی تهران . دیگه تبلت که تو این دوره و زمونه جواد شده و هر کی یه دونه تبلت یا فبلت دستش گرفته والا دیگه پلیس ها که جای خود دارن . بعد هم انتظار داری پلیس با این همه امنیت بیاد از ویندوز اون هم ترجیحا کرکی استفاده کنه ؟ بالشخصه اگه از ویندوز استفاده میکردن من یکی میرفتم تک تک ترورشون میکردم مخصوصا عطایی رو .:n24:

DariushGreat
29-06-2013, 22:38
اره دیگه پلیس فتاست دیگه . مثل پنیر فتا:n08:من فکر نمیکنم اونا در این حد تکنولوژی داشته باشن . اخه اینایی که شما اشاره کردی واقعا تکنولوژی هاییست که هر جا پیدا نمیشه و توسط فضاییها به زمین اورده شده .

بابا خیر سرشون پلیس فتان ها . اون هم مرکز اصلی توی تهران . دیگه تبلت که تو این دوره و زمونه جواد شده و هر کی یه دونه تبلت یا فبلت دستش گرفته والا دیگه پلیس ها که جای خود دارن . بعد هم انتظار داری پلیس با این همه امنیت بیاد از ویندوز اون هم ترجیحا کرکی استفاده کنه ؟ بالشخصه اگه از ویندوز استفاده میکردن من یکی میرفتم تک تک ترورشون میکردم مخصوصا عطایی رو .:n24:

حالا به فرض بگیم واقعا اینقدر خرج می کنن و واقعا فتا این شکلیه! اینا دردشون اینه که میگن گوگل، مایکروسافت، اپل و... همه جاسوسن و دزدی اطلاعات می کنن! البته زیاد هم بی ربط نمی گن (بحثش خیلی مفصله و از حوصله این انجمن خارج). واسه همینم چندسالی هست که بودجه کلانی رو اختصاص دادن به ساخت سیستم عامل ملی که در نهایت هم هنر کردن همون لینوکس رو شخصی سازی کردن (مثل فارسی کردن) و به عنوان سیستم عامل ملی معرفی کردن!!! الان حرف من این نیست که چرا تبلت و مک استفاده می کنن؛ حرف من اینه... اینایی که میگن فناوری بومی، اینایی که می گن این سازمانای تروریستی اجیر شده سیا و موساد و ام آی سیکس هستن، پس چرا از ابزاری استفاده می کنن که خیلی راحت ازشون اطلاعات نشت می کنه؟؟؟ کار کردن با این ابزار یعنی علنا داری اطلاعات رو دو دستی تقدیمشون می کنی...! حالا ماها برامون مهم نیست چون چیزی نداریم که بخوان ازش در راستای مقابله با کشور سو استفاده کنن، ولی مسلما یه نظامی باید نسبت به ابزار مورد استفاده اش دقیق باشه؛ چون اطلاعاتی که در اختیار داره در صورت درز می تونه یه کشور رو زیر و رو کنه.

شاد باشی :n06:

mojtaba2321
30-06-2013, 09:04
یعنی این سرگرده انقدر احمق بود که به اون کمسیر ترک سلام کرد و نمیدونست اون ایرانی نمیدونه و جوابشو نمیده و کنف میشه.

Thor God
30-06-2013, 11:53

داری می گی پلس فتا ! از پشت کوه که نیومدن. بالاخره باید یه imac داشته باشن تا بتونن با فردی مثله کامران که تو کله فیلم لپ تاپ اپل دستش بود مبارزه کنن. در ظمن سایر لپ تاپ هاشون هم اگه دقت بکنی تینک پد لنوو بود که فوق العاده با کیفیت و قوی هستن.
در ظمن همه دولت ها برای مبارزه با حملات تروریسی در ظمینه سایبری کلی هزینه می کنن. آمریکا که تولیدیِ هکر زده! :n02:

مِ چوکِ بَندِرُم. بَندِری ادُنُم. عرِبی چیزی نا فهمُم:n05:

حالا به فرض بگیم واقعا اینقدر خرج می کنن و واقعا فتا این شکلیه! اینا دردشون اینه که میگن گوگل، مایکروسافت، اپل و... همه جاسوسن و دزدی اطلاعات می کنن! البته زیاد هم بی ربط نمی گن (بحثش خیلی مفصله و از حوصله این انجمن خارج). واسه همینم چندسالی هست که بودجه کلانی رو اختصاص دادن به ساخت سیستم عامل ملی که در نهایت هم هنر کردن همون لینوکس رو شخصی سازی کردن (مثل فارسی کردن) و به عنوان سیستم عامل ملی معرفی کردن!!! الان حرف من این نیست که چرا تبلت و مک استفاده می کنن؛ حرف من اینه... اینایی که میگن فناوری بومی، اینایی که می گن این سازمانای تروریستی اجیر شده سیا و موساد و ام آی سیکس هستن، پس چرا از ابزاری استفاده می کنن که خیلی راحت ازشون اطلاعات نشت می کنه؟؟؟ کار کردن با این ابزار یعنی علنا داری اطلاعات رو دو دستی تقدیمشون می کنی...! حالا ماها برامون مهم نیست چون چیزی نداریم که بخوان ازش در راستای مقابله با کشور سو استفاده کنن، ولی مسلما یه نظامی باید نسبت به ابزار مورد استفاده اش دقیق باشه؛ چون اطلاعاتی که در اختیار داره در صورت درز می تونه یه کشور رو زیر و رو کنه.

شما چه قدر باهوشی !:n02:
جایی از فیلم دیدی از این تشکیلاتی که نام بردی استفاده کنن ؟ سیستم عامل که بومی بود تبلت ها هم لنوو بود. ( در جریان چند قسمت قبل نبودم اما تا اونجایی که دیدم لنوو بودش ) کامران هم از بینگ استفاده کرد. سستم عامل مایکروسافتی هم که استفاده کردن برای این بود که بتونن فایل های ویندوزی رو پردازش کنن ( گرچه تو لینوکس هم میشه اما ... )
در مورد تغییر لینوکس هم دقت که بکنی فقط فارسی سازی نیست بلکه رابط کاربری جدید هم ساختن (مثله همون gnome و ... ) که کاره ساده ای هم نیست.

یعنی این سرگرده انقدر احمق بود که به اون کمسیر ترک سلام کرد و نمیدونست اون ایرانی نمیدونه و جوابشو نمیده و کنف میشه.

فکر کنم سرگرد اوگاندایی هم باشه وقتی یه ایرانی بره پیشش و دستش رو دراز کنه سمتش و یه چیزی بگه متوجه منظورش بشه . حالا چه سلام باشه چه hello و هر چیز دیگه ...

DariushGreat
30-06-2013, 12:26
داری می گی پلس فتا ! از پشت کوه که نیومدن. بالاخره باید یه imac داشته باشن تا بتونن با فردی مثله کامران که تو کله فیلم لپ تاپ اپل دستش بود مبارزه کنن. در ظمن سایر لپ تاپ هاشون هم اگه دقت بکنی تینک پد لنوو بود که فوق العاده با کیفیت و قوی هستن.
در ظمن همه دولت ها برای مبارزه با حملات تروریسی در ظمینه سایبری کلی هزینه می کنن. آمریکا که تولیدیِ هکر زده! :n02:

بله... ایران هم ارتش مجازی آشیانه رو داره که ظاهرا فقط به جون سایتای اسرائیلی می افتن و باطنا رو الله اعلم؛ البته نمی دونم چرا چند وقتی دوباره سایتشون منهدم شده! :n29:

شما چه قدر باهوشی !:n02:
جایی از فیلم دیدی از این تشکیلاتی که نام بردی استفاده کنن ؟ سیستم عامل که بومی بود تبلت ها هم لنوو بود. ( در جریان چند قسمت قبل نبودم اما تا اونجایی که دیدم لنوو بودش ) کامران هم از بینگ استفاده کرد. سستم عامل مایکروسافتی هم که استفاده کردن برای این بود که بتونن فایل های ویندوزی رو پردازش کنن ( گرچه تو لینوکس هم میشه اما ... )
در مورد تغییر لینوکس هم دقت که بکنی فقط فارسی سازی نیست بلکه رابط کاربری جدید هم ساختن (مثله همون gnome و ... ) که کاره ساده ای هم نیست.

باهوشی از خودتونه! :n02: مث این که شما زیاد تلویزیون و اخبار رو نمی بینی. خوبه خودشون هر کی رو که دستگیر می کنن سریع توی بوق و کرنا می کنن که آی این طرف از سوی سازمان تروریستی فلان - که سیا و موساد دارن ازین سازمان حمایت می کنن - اجیر شده که توی ایران خرابکاری کنه! این سریاله؛ سر تا پاش هم ایراده!!! واقعیت چیز دیگه ایه دادا...
تبلت حالا لنوو، گالکسی، اصلا GLX :n08:!!!! آقا سیستم عامل آندروید هست یا نه؟! آندروید مال گوگل هست یا نه؟؟؟؟ گوگل سالیانه پول هنگفت و نجومی برای نظارت و جاسوسی بر اطلاعات از پنتاگون و وزارت دفاع آمریکا می گیره یا نه؟؟؟؟
من که توی سریال فقط مک دیدم، خبری از لینوکس ملی نبود.
درضمن دادا... من خودم رشتم کامپیوتره! توی درس سیستم عامل هم کار عملی مون افتادن به جون پدر جد لینوکس (مینیکس) بود. دیگه خودم می فهمم چیکار کردن چیکار نکردن. و یه نکته، فکر نکنم ساخت یه رابط کاربری برای یه سیستم عامل منبع باز این همه زمان و هزینه ببره! کار از جای دیگه ایراد داره.

Thor God
30-06-2013, 13:48
بله... ایران هم ارتش مجازی آشیانه رو داره که ظاهرا فقط به جون سایتای اسرائیلی می افتن و باطنا رو الله اعلم؛ البته نمی دونم چرا چند وقتی دوباره سایتشون منهدم شده! :n29:

شما مدرک معتبری داری برای این حرف ؟ آیا روئسای آشیانه این حرف رو تایید کردن ؟:n23:

باهوشی از خودتونه! :n02: مث این که شما زیاد تلویزیون و اخبار رو نمی بینی. خوبه خودشون هر کی رو که دستگیر می کنن سریع توی بوق و کرنا می کنن که آی این طرف از سوی سازمان تروریستی فلان - که سیا و موساد دارن ازین سازمان حمایت می کنن - اجیر شده که توی ایران خرابکاری کنه! این سریاله؛ سر تا پاش هم ایراده!!! واقعیت چیز دیگه ایه دادا...
تبلت حالا لنوو، گالکسی، اصلا GLX :n08:!!!! آقا سیستم عامل آندروید هست یا نه؟! آندروید مال گوگل هست یا نه؟؟؟؟ گوگل سالیانه پول هنگفت و نجومی برای نظارت و جاسوسی بر اطلاعات از پنتاگون و وزارت دفاع آمریکا می گیره یا نه؟؟؟؟
درضمن دادا... من خودم رشتم کامپیوتره! توی درس سیستم عامل هم کار عملی مون افتادن به جون پدر جد لینوکس (مینیکس) بود. دیگه خودم می فهمم چیکار کردن چیکار نکردن. و یه نکته، فکر نکنم ساخت یه رابط کاربری برای یه سیستم عامل منبع باز این همه زمان و هزینه ببره! کار از جای دیگه ایراد داره.

من نمی خواستم که از این سریال دفاع کنم ولی شما هم گیر الکی نده. مگه کارگردان این فیلم گفته که گوگل و مایکروسافت سازمان جاسوسیه. در ظمن هر نوع تغییر تو سیستم عامل اندروید هم مجازه.
اون سیستم هایی که شبیه کنترل پنل بازی ها هست و فارسی نوشته شده ، به احتمال زیاد باید هسته یونیکس داشته باشه. ( فکر نمی کنم بتونن یه سیستم عامل رو از ابتدا بنویسن ) صفحه لمسی بزرگ وسط مرکز فرماندهی هم همین طور

من نگفتم که هزینه بره اما بالاخره باید فکر و وقت گزاشت که یه رابط گرافیکی بسازن تا هر کسی نتونه با سیستم عامل کار کنه

senaps
30-06-2013, 13:52

این یه فیلمه..... سند و مدرک نیست که!! حالا مثلا تو فیلمای غربی فلان چیزا رو دارن و کار میکنن، همش واقعیه؟! نه اقا جان!!

فیلمه برا جذاب شدنش اینجوری کردن!! فصل اول اینجوری بود، مجبور شدن فصل دوم همینجوری ادامه بدن دیگه.... فصل سوم هم مجبورن همینجوری ادامه بدن!!....

همین هفته‌ی پیش، شرکت نفت استخدام هکر داشت....

حالا به فرض بگیم واقعا اینقدر خرج می کنن و واقعا فتا این شکلیه! اینا دردشون اینه که میگن گوگل، مایکروسافت، اپل و... همه جاسوسن و دزدی اطلاعات می کنن! البته زیاد هم بی ربط نمی گن (بحثش خیلی مفصله و از حوصله این انجمن خارج). واسه همینم چندسالی هست که بودجه کلانی رو اختصاص دادن به ساخت سیستم عامل ملی که در نهایت هم هنر کردن همون لینوکس رو شخصی سازی کردن (مثل فارسی کردن) و به عنوان سیستم عامل ملی معرفی کردن!!!
داداش، خود مک به اون عظمتش قسمتی از لینوکسه و کرنل اون رو به ارث برده!!!!
اینا یه توزیع جدید دادن از لینوکس که کارش کاملا مشخصه و جایی برای مسخره کردن نداره.... چرا که تقریبا 80٪ سیستم عامل های دیگه‌ی دنیا هم بر اساس گنو/لینوکس هستن و توزیعی از اون!!!! دیگه بک‌ترک به اون عظمتش توزیعی از اوبونتوه اونوقت ما خودمون سیستم عاملی بر اساس لینوکس داشته باشیم، مسخره باید بشه؟!

در خصوص جاسوسی شرکت‌های خارجی هم همون دردسر های سیسکو بس که برا هفت پشت این مملکت بسه! :|

الان حرف من این نیست که چرا تبلت و مک استفاده می کنن؛ حرف من اینه... اینایی که میگن فناوری بومی، اینایی که می گن این سازمانای تروریستی اجیر شده سیا و موساد و ام آی سیکس هستن، پس چرا از ابزاری استفاده می کنن که خیلی راحت ازشون اطلاعات نشت می کنه؟؟؟ کار کردن با این ابزار یعنی علنا داری اطلاعات رو دو دستی تقدیمشون می کنی...! حالا ماها برامون مهم نیست چون چیزی نداریم که بخوان ازش در راستای مقابله با کشور سو استفاده کنن، ولی مسلما یه نظامی باید نسبت به ابزار مورد استفاده اش دقیق باشه؛ چون اطلاعاتی که در اختیار داره در صورت درز می تونه یه کشور رو زیر و رو کنه.

در فیلم رو کار ندارم، ولی در واقعیت کارشناسای ایرانی همونایین که تجهیزات مربوطه رو تو هواپیماهای تحویل شده به دولت عراق کشف کردن!!( حالا برو پیدا کن که ایرانی ها چرا باید اون هواپیماها رو بررسی کنن!!!!!!!!!!!) همونایی بودن که تجهیزات روسی رو از تو بدنه‌ی زیر‌دریاییشون در اوردن!!!! داداشم، همونایی بودن که RQ-170 که لبه‌ی تکنولوژی بود مثلا رو نشوندن و کدش رو شیکوندن و تو تلویزیون پخش کردن و همونایی بودن که پهپاد 10 ساله‌ی از رده خارجشون نیم ساعت روی سر اسرائيل و پایگاه اتمیش چرخید و بعدشم مجبور شدن با جنگنده بزننش!! و همونی بود که از رو سر ناوهای هواپیمابر امریکایی فیلمبرداری کرد و وقتی پخشش کرد، اون ناوه رفت و 2 ساله برنگشته هنوز و حتی جرات نداره از اقیانوس هند رد هم بشه!!!!
اونوقت شما فکر میکنی یه تبلت یا لپ‌تاپ اطلاعاتشون رو درز میده؟!!
اگر خوردن، از اشتباهات انسانی خوردن که اون رو کاریش نمی‌تونن بکنن!!

من نمی‌دونم ی کی و چرا میگه اشیانه ارتش مجازی ایرانه! :|
به هر صورت، تا جایی که ما میدونیم، ارتش سایبری سوریه یه هفته قبل از تشکیلش سیستم های شبکه‌ی صنعتی اسرائيل رو -- کردن!!( خبر رسمیش هست تو نت!) (خوب سوریه که اصولا مشخصا از این حرفا نداره و معلومه کار کی بوده!!)....
خبر نفوذ ایرانی ها به سیستم انرژی و صنعت امریکا هم هنوز یه ماه نیست که خبرش پخش شده!!...
بحث -- های صنعتی هم که RQ-170 -- شدن خودش، -- شدن سیستم کد گذاریش و غیره‌اش هست...!!
-- شدن سیستم و کدگذاری اسکن ایگل!!!
و چندین و چند نوع پهپاد و سیستم جنگی دیگه‌ی امریکا نشون میده که هکر های ارتش سایبری، از اهالی اشیانه نیستن! حتی اگر چند نفر از اعضای اون سایت جزو این ارتشه باشن!!....!!

صدا امریکا رو یادتون سهت که تقیربا 10 روز سایتشون دی‌ان‌اسش خراب بود؟!! یا تویتر؟!! اینا هم سایت‌اسرائیلی هستن؟!!!

it's a movie not a document!

من برم برا دانلود قسمت دیشب، ولی الان چرا این پست من اینقد طولانی شد! :|

من نگفتم که هزینه بره اما بالاخره باید فکر و وقت گزاشت که یه رابط گرافیکی بسازن تا هر کسی نتونه با سیستم عامل کار کنه
دوست عزیز، کسی که به یه همچین شبکه‌ای نفوذ میکنه، اصولا با چیزی به اسم رابط کاربری بیگانس!! سیستم های تحت لینوکس، هرچقدر هم که عوض بشن، در نهایت بازم اون زیر میرا یه سری دستوارن شل رو میخونن و اجرا میکنن که یه بچه‌ی 6 ساله میتونه از تو نت همش رو پیدا بکنه!!!!
اینا یه فیلمه!! فیلم..... برای اینکه زیبا باشه ساخته شده!! توی این فیلم اصولا چیز لینوکسی دیده نمیشه!!‌توی این فیلم حتی یه اسکن کردن هم دیده نمیشه.... کاری که تو فیلم تو نیم ساعت انجام میشه تو دنیای واقعی بحث روز و هفته هستش! :|
خیلی از این چیزایی که تو این فیلم‌میبینید، در زیر ساخت های کشوری ما نیستن و رویایی هستن!!

DariushGreat
30-06-2013, 14:39
داداش، خود مک به اون عظمتش قسمتی از لینوکسه و کرنل اون رو به ارث برده!!!!
اینا یه توزیع جدید دادن از لینوکس که کارش کاملا مشخصه و جایی برای مسخره کردن نداره.... چرا که تقریبا 80٪ سیستم عامل های دیگه‌ی دنیا هم بر اساس گنو/لینوکس هستن و توزیعی از اون!!!! دیگه بک‌ترک به اون عظمتش توزیعی از اوبونتوه اونوقت ما خودمون سیستم عاملی بر اساس لینوکس داشته باشیم، مسخره باید بشه؟!

کرنل سیستم عامل مک بر پایه یونیکس هست نه لینوکس ( منبع: سیستم های عامل - دکتر طرقی حقیقت/ سیستم عامل مینیکس - اندرو تننبام - ترجمه: دکتر طرقی حقیقت ). درضمن مک فقط کرنلی که داره بر پایه یونیکسه. بقیه متعلقات و رابط ها و لایه های سیستم عامل همون مک هست که فقط تطبیق داده شده با هسته جدید که البته به لطف همین تغییر کرنل هم پیشرفت های زیادی داشته.
وقتی برای اولین بار بحث سیستم عامل ملی مطرح شد، قرار بود سیستم عاملی از بیخ و بن طراحی و ساخته بشه که بیگانه نتونه به آسونی باهاش کار کنه. نه این که آخر سر بشینن یه توزیع لینوکس بدن بیرون... این کار چند تا دانشجوی خوره کامپیوتر و آشنا به کد نویسی کرنل لینوکس هست با هزینه اندک، نه کار یه گروه تحقیقاتی بزرگ از دانشگاه شریف با هزینه سرسام آور!!!!

من نمی‌دونم ی کی و چرا میگه اشیانه ارتش مجازی ایرانه! :|
به هر صورت، تا جایی که ما میدونیم، ارتش سایبری سوریه یه هفته قبل از تشکیلش سیستم های شبکه‌ی صنعتی اسرائيل رو -- کردن!!( خبر رسمیش هست تو نت!) (خوب سوریه که اصولا مشخصا از این حرفا نداره و معلومه کار کی بوده!!)....
خبر نفوذ ایرانی ها به سیستم انرژی و صنعت امریکا هم هنوز یه ماه نیست که خبرش پخش شده!!...
بحث -- های صنعتی هم که RQ-170 -- شدن خودش، -- شدن سیستم کد گذاریش و غیره‌اش هست...!!
-- شدن سیستم و کدگذاری اسکن ایگل!!!
و چندین و چند نوع پهپاد و سیستم جنگی دیگه‌ی امریکا نشون میده که هکر های ارتش سایبری، از اهالی اشیانه نیستن! حتی اگر چند نفر از اعضای اون سایت جزو این ارتشه باشن!!....!!

صدا امریکا رو یادتون سهت که تقیربا 10 روز سایتشون دی‌ان‌اسش خراب بود؟!! یا تویتر؟!! اینا هم سایت‌اسرائیلی هستن؟!!!

سال 2006 بود. من تازه پیش دانشگاهی بودم و کلم هم بوی قرمه سبزی می داد! همش دنبال سوژه توی روزنامه ها بودم. هیچ وقت یادم نمیره... برای اولین بار وقتی مساله ه.ک. سایت های اسرائیلی مطرح شد، نام تیم امنیتی آشیانه به عنوان بخشی از ارتش مجازی در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار برده شد. که ازون به بعد شرکتای خارجی شروع کردن به بلاک کردن آدرسهای این گروه و شرکت های هاست هم عذرشون رو خواستن!
در مورد توانمندی ایرانی هم هیچ جای شک نیست! شما می گی اگه خوردن از جانب انسان خوردن، درست؛ استفاده از ابزاری که می تونه به هر نحوی اطلاعات ازش نشت کنه توسط آدم هم می تونه جزو این اشتباهات باشه. بحث اینه اگر قراره با کل دنیا سر ستیز داشته باشیم، ارگان های امنیتی حق ندارن از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری غیر ایرانی استفاده کنن؛ چون حتی اگه خدای امنیت هم که باشن بازم راه برای نشت اطلاعات وجود داره. حتی اگه لینوکس باشه! ما که به کل شمای نرم افزاری یا سخت افزاری وسایل واقف نیستیم. همیشه راه های مخفی زیادی وجود داره. در غیر این صورت باید با همه کنار بیایم مثل زمان پیش از انقلاب که همه تجهیزات از اون طرف بود و کشور هم بدون مشکل اداره میشد.

ما هنوز تکلیفمون رو با خودمون نمی دونیم! فقط ادعا داریم... فقط ادعا. همش هم مشغول کل کل سر توانمندی هامون با دیگران هستیم. بابا ما توانمند... ولی دیگه خدای تکنولوژی که نیستیم که بتونیم با قدرت های برتر مقابله به مثل کنیم. درست میگم؟!

mojtaba2321
30-06-2013, 16:06
با توجه به مصاحبه های متعدد عوامل سریال، به نظر من کامران در آخر فیلم کشته میشه.

mojtaba2321
30-06-2013, 16:07
فکر کنم سرگرد اوگاندایی هم باشه وقتی یه ایرانی بره پیشش و دستش رو دراز کنه سمتش و یه چیزی بگه متوجه منظورش بشه . حالا چه سلام باشه چه hello و هر چیز دیگه ...

اگه شعورشو داشته باشه که بفهمه دارن بهش سلام میدن خیلی مسخره بود که جواب سلامشو نداد.

mojtaba2321
30-06-2013, 16:08
یه چیز دیگه که من فکر میکردم فقط توی ایران اتفاق میفته ، خاموش بودن صفحه گوشی موبایل حین تماس توی چند تا برداشت ها بود،
اما توی یکی از قسمتهای ترکیه و بازی بازیگر ترک هم متاسفانه این اتفاق افتاد.

pouyasony
30-06-2013, 16:25
امشب پخش میشه؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

payam178
30-06-2013, 17:26
سلام
متاسفانه امشب نداره:n21:

5ajad
30-06-2013, 18:31
یه چیز دیگه که من فکر میکردم فقط توی ایران اتفاق میفته ، خاموش بودن صفحه گوشی موبایل حین تماس توی چند تا برداشت ها بود،
اما توی یکی از قسمتهای ترکیه و بازی بازیگر ترک هم متاسفانه این اتفاق افتاد.
نه گوشی های جدید سنسور مجاورت دارن و وقتی میبری نزدیگ گوشت صفحش خاموش میشه که تماس قطع نشه!

mojtaba2321
30-06-2013, 19:43
نه گوشی های جدید سنسور مجاورت دارن و وقتی میبری نزدیگ گوشت صفحش خاموش میشه که تماس قطع نشه!

درسته دوست عزیز اما توی صحنه ای که بازیگر ترک داشت با گوشی صحبت میکرد وقتی کامران رو دید گوشی رو از خودش دور کرد اما باز گوشی خاموش بود.
در اوایل سریال هم سرگرد داشت با گوشی صحبت میکرد باز نور گوشی خاموش بود.
متاسفم که چنین سریالی با این همه عوامل و هزینه از همچین چیز کوچکی غافل میشن.

safffat
30-06-2013, 21:01
وای چرا امشب نمیذاره؟!

البته خودمونیم ها ولی من یک لیست از سوتی هاش رو تنظیم کردم که بگم و پی دی اف کنم و بذارم تو نت!!!

ما فقط هر جلسه یه عالمه می خندیم!!!:n08:

کیش همین دیروز میگه باید ایمیل رو سینگ کنیم در حالی که تلفظش ساینه !!:n04:

Kurosh
30-06-2013, 21:12
وای چرا امشب نمیذاره؟!

به خاطر والیبال ...

چیزی که می فرمایید هم برداشت نادرست شماست ؛‌ منظور ایشون Sync بوده، نه Sign

5ajad
30-06-2013, 23:07
درسته دوست عزیز اما توی صحنه ای که بازیگر ترک داشت با گوشی صحبت میکرد وقتی کامران رو دید گوشی رو از خودش دور کرد اما باز گوشی خاموش بود.
حالا چیز خیلی مهمی هم نیست
میشه با یه برنامه تاخیر روشن شدن صفحه بعد از دور شدن از گوش رو تنظیم کرد و صفحه دیر تر روشن شه!

Gregar
30-06-2013, 23:18
وای چرا امشب نمیذاره؟!

البته خودمونیم ها ولی من یک لیست از سوتی هاش رو تنظیم کردم که بگم و پی دی اف کنم و بذارم تو نت!!!

ما فقط هر جلسه یه عالمه می خندیم!!!:n08:

بابا اشتب شنیدی دیگه :n02: میگه سینک (Sync) که فکر کنم معنیش رو خودت بدونی دیگه . دیگه sign که که تابلوئه و معمولا با یه up هم بعدش میاد :n09:
از لحاظ فنی نمیدونم دقیقا چطوری ایمیل رو سینک میکنن اما یه طوریه که یه نسخه از ایمیل روی هارد هم میاد .

safffat
01-07-2013, 00:13
بابا اشتب شنیدی دیگه :n02: میگه سینک (Sync) که فکر کنم معنیش رو خودت بدونی دیگه . دیگه sign که که تابلوئه و معمولا با یه up هم بعدش میاد :n09:
از لحاظ فنی نمیدونم دقیقا چطوری ایمیل رو سینک میکنن اما یه طوریه که یه نسخه از ایمیل روی هارد هم میاد .

سلام

بابا شما دیگه چقدر زرنگید :n19:

من میدونستم سینکه حتی خودم هر روز یک سینک می گیریم تو هاردم :n23:

فقط قصدم این بود که ببینم چقدر با دقت فیلم نگاه می کنید که ما شاالله هزار ماشا الله همه چهار چشمی سریال رو زیر نظر دارن!!!:n04:

با با شما دیگه ایول دارید(!!!!!!!!!):n05:

Gregar
01-07-2013, 01:34
سلام

بابا شما دیگه چقدر زرنگید :n19:

من میدونستم سینکه حتی خودم هر روز یک سینک می گیریم تو هاردم :n23:

فقط قصدم این بود که ببینم چقدر با دقت فیلم نگاه می کنید که ما شاالله هزار ماشا الله همه چهار چشمی سریال رو زیر نظر دارن!!!:n04:

با با شما دیگه ایول دارید(!!!!!!!!!):n05:

ما رو گرفتی داداش ؟ :n23:

safffat
01-07-2013, 01:47
ما رو گرفتی داداش ؟ :n23:

سلام داداش:n11:

واقعا ببخشید منظوری نداشتم!:n16:

فقط می خواستم علاقه ی مردم رو به فیلم نامه ی شوهر خاله ی شوهر خالم بدونم همین.:n26:

Gregar
01-07-2013, 11:57
سلام داداش:n11:

واقعا ببخشید منظوری نداشتم!:n16:

فقط می خواستم علاقه ی مردم رو به فیلم نامه ی شوهر خاله ی شوهر خالم بدونم همین.:n26:

من دارم کم کم بهت شک میکنم که واقعا ما رو گرفتی ؟ :n27: یعنی چی شوهر خاله ی شوهر خالت ؟
اخه علاقه ملت که همینطورری معلومه . تعداد پستهای همین تاپیک رو نگاه کنی میفهمی . ولی لازم نبود ما رو سرکار بزاری :n06:

Jang Bogo
01-07-2013, 16:38
ماوس دستته بذار زمين...
هه

VAHID
01-07-2013, 17:11
اگه قسمت 3 درکار نباشه و بخواین تو همین یه قسمت تکلیف همه چی رو روشن کنن به نظرم حتما مسخره تموم میشه.......

Переклад не
01-07-2013, 18:05
دوست عزیز وقتی شما گوشیتون رو در حال مکالمه روی گوشتون و کلا در حالت حرف زدن قرار میدید ، نورش خاموش میشه!! من نمیدونم از چه گوشی استفاده میکنید اما اینو میدونم که حتی یه گوشی 400 تمنی آندرویدی این امکان رو داره

senaps
01-07-2013, 18:15
من میدونستم سینکه حتی خودم هر روز یک سینک می گیریم تو هاردم :n23:.

شما واقعا از ایمیلت تو هاردت سینک میگیری؟! یعنی حتی خدای سینک کردن اپل هم توی هارد سینک نمیکنه که شما میکنی....
حاجی، اکانت ایمیل رو با کلاینتش توی سیستم عامل سینک میکنن که تو این فیلم سینکش با اوتلوک بودش... نه با هاردش...!!

--------------------
به نظرم اونقدر پیچیده کردن داستان رو که یا باید یه فصل دیگه ببرنش جلو، یا اینکه باید گند بزنن بهش...!
حدس شخصیم اینه که دار و دسته‌ی کامران رو میگیرن، ولی کلیت سازمان در میره و فصول بعدی دنبال شهاب و کلیت سازمانشون میگردن!‌:|

(اون یارو باشگاه بدن‌سازیه وقتی بهش گفتن زن حبیب رو کشتن، براش مهم نبود و یه تیکه هم به خود حبیب انداخت! واسه همین فکر میکنم که دیگه اینا اینجوری میرن و خود سازمان میمونه!)....

---------------------

سال 2006 بود. من تازه پیش دانشگاهی بودم و کلم هم بوی قرمه سبزی می داد! همش دنبال سوژه توی روزنامه ها بودم. هیچ وقت یادم نمیره... برای اولین بار وقتی مساله ه.ک. سایت های اسرائیلی مطرح شد، نام تیم امنیتی آشیانه به عنوان بخشی از ارتش مجازی در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار برده شد. که ازون به بعد شرکتای خارجی شروع کردن به بلاک کردن آدرسهای این گروه و شرکت های هاست هم عذرشون رو خواستن!
بیخیال بابا! روزنامه ها رو شما خودت هم میدونی چی به چیه توشون!!...

در مورد توانمندی ایرانی هم هیچ جای شک نیست! شما می گی اگه خوردن از جانب انسان خوردن، درست؛ استفاده از ابزاری که می تونه به هر نحوی اطلاعات ازش نشت کنه توسط آدم هم می تونه جزو این اشتباهات باشه. بحث اینه اگر قراره با کل دنیا سر ستیز داشته باشیم، ارگان های امنیتی حق ندارن از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری غیر ایرانی استفاده کنن؛ چون حتی اگه خدای امنیت هم که باشن بازم راه برای نشت اطلاعات وجود داره. حتی اگه لینوکس باشه! ما که به کل شمای نرم افزاری یا سخت افزاری وسایل واقف نیستیم. همیشه راه های مخفی زیادی وجود داره. در غیر این صورت باید با همه کنار بیایم مثل زمان پیش از انقلاب که همه تجهیزات از اون طرف بود و کشور هم بدون مشکل اداره میشد.

عرض کردم، its a movie not a document!
و شما خودت رشته ات اینه، میدونی که نمیشه یه پلتفرم از 0 نوشت و استفاده کرد!!‌کلی مسئله‌ی مختلف دخیلن که نیاز به کلی تجربه‌ی برنامه نویسی داره... همینجوری که می‌بینی، هیچکس حاضر نیست مجدد سرمایه گذاری بکنه و از 0 سیستم عامل بنویسه!! ویندوز از نسخه‌ی 9x داره از ویروس نیوفولدر میخوره تا ویندوز 8 اش هنوز داره از ویروس NewFolder میخوره!!...

داشتن این توقع از ایران هم اشتباهه...

در خصوص هزینه‌های صورت گرفته توسط رفقای شریف هم کاملا مشخصه که یه پروژه‌ی اسمی دیگه بوده و بس.... یعنی کسی که کار رو خواسته نمی‌دونسته چی میخواد و فقط خواسته که اسم ایرانی داشته باشه و کلی پول هم حاضر بوده بده و یه عده دانشجو هم بهترین فرصت رو داشتن که حسابی تیغ بزنن!!...:n21:

مقابله مثل هم بله! شاهدش عینی و رسمی اش هم جنگ نامتقارن هستش که دکترین و سیاست اصلی نظامی و سیاسی کشور هستش و به خوبی هم داره صادر میشه حتی! :|

2lombe
01-07-2013, 20:51
هوش سیاه 3 صد در صد! :n02::n02::n05::n05:

سونامی
چه جالب تموم شد

من که خیلی حال کردم برای اولین بار همه چه مشخص شد در پایا ن فیلم های ایرانی

وین رونی
کلاً سر کار بودیم :n02: ولی شک خوبی بود فکر می کردم تموم میشه.
و...
هوش سیاه 3 هم کلید خورد
این آقای هوش سیاه هم خوب بچه ها رو تو فیس بوق پیچوند فکر کردیم می میره
و...
راستی دختر پسر سرگرد همچنان باید بلرزن

DariushGreat
01-07-2013, 20:54
بسیار مسخره به پایان رسید...
بی سر و ته!
:n15:

mohammad ahmadi
01-07-2013, 20:55
حیف شد!!!!!!!!!:n22::n22:

ahriman323
01-07-2013, 21:06
واقعا سکانس های اخر مضخرف
حیف این همه هزینه که کردن ولی اخر شو اینجوری ماس مالی کردن

هوش سیاه 3 صد در صد! :n02::n02::n05::n05:
یارو با ار پی جی زد همه رو ترکوند 3ش کجا بود

majid322
01-07-2013, 21:10

یعنی به نظرت اینقدر ابلهانه بود اخرش ؟؟؟ اونی که زدن یه قایق دیگه بود احتمالا .

وین رونی
01-07-2013, 21:12

نه بازوکا اولی که زدن و خورد تو آب صد در صد کامران پرید تو آب

Ghaioom
01-07-2013, 21:15
اصن حال نکردم اینجوری تموم شد! :دی فک میکردم نشون میده چی شد!
به نظرم همون اول که شلیک کردن و نخورد پرید تو آب و دومی رو هم زدن به هدف. به نظر منم نسخه سه باید حتما باشه :n09:

جوابتو همون بالاییه دی

اونی که زدن یه قایق دیگه بود احتمالا . چی چیرو یه قایق دیگست؟ خودش نشون داد تو شلیک اول ! D: :پی

در ضمن دوستمون گفته بود پشت صحنه دو قسمت داریم پس چرا زیرنویس نکرد؟!

mohammad ahmadi
01-07-2013, 21:15
قطعا کامران فرار کرد..............:n24::n24::n24::n24::n24::n24:

amin_g_p
01-07-2013, 21:16
مسخره آخه بازوکا برای چی بود مگه رفتید جنگ خوب زنده بگیریدشون کجا سران همچین گروه هایی را می کشن (باستثنا بن لادن :دی)!!! یعنی چرت تر از این نمی شد یعنی فرار کامران جور دیگه ای ممکن نبود.

وین رونی
01-07-2013, 21:24
راستی شهاب چی شد این وسط؟نکشتنش که؟

Meisam.apk
01-07-2013, 21:25
بهتر می تونست تموم بشه:n05:

Ghaioom
01-07-2013, 21:25
راستی شهاب چی شد این وسط؟نکشتنش که؟

نه باب. چند قسمته که نشونش هم نداده! دی :پی
فکر کنم تو سری بعدی ظاهر بشه! :n09:

Azot
01-07-2013, 21:29
قسمت آخرش اصلا روش کار نشده بود، چی میشد به جای 26 قسمت، 28 قسمت باشه ولی بیننده رو راضی کنه؟!

pouyasony
01-07-2013, 21:31
اخر فیلم نوشت ادامه دارد دیگه.باز شما هنوز تو این که قسمت 3 رو میسازن شک دارین؟؟؟؟

h-blade
01-07-2013, 21:45
1:کاملا مطمئنم که سریال به هر صورتی تموم میشد باز یه عده غر میزدن.......

2: تا حالا تو سریال های متعدد ایرانی که دیدن این طور پایانی ندیدم...عالی به دور از تکرار و بی نقص

Gregar
01-07-2013, 21:47
قسمت آخرش اصلا روش کار نشده بود، چی میشد به جای 26 قسمت، 28 قسمت باشه ولی بیننده رو راضی کنه؟!

ربطی به قسمت نداره . کلا بد تمومش کردن . مثلا میشد نشون بده همه رو دستگیر کردن و کامران هم مرده و اثری ازش نیست . ولی یهو زنده نشونش بده و پایان فصل 2 .

کلا تعجبه واسم که برخلاف فصل یک بد موقع فصل تموم شد . معمولا همه سریالها واسه پایان فصل یا یه جمع بندی میکنن که هر کی چی شد عاقبتش یا اینکه یه اتفاق میفته و به نظر همه چی تموم میشه اما یهو یه اتفاقی میفته که پیش زمینه فصل بعده .
اینجا اومد ارپی چی زد و فصل تموم شد . قسمت هم اینطوری تموم نمیشه والا چه برسه به فصل .

فصل یک که تموم شد همه تو کف بودن که چرا کامران به این راحتی دستگیر شد که دلیلش رو توی فصل دو دیدیم .

hossein019940
01-07-2013, 21:49
خوب این مجموعه هم تموم شد:n02:

majid322
01-07-2013, 22:00
چی چیرو یه قایق دیگست؟ خودش نشون داد تو شلیک اول ! D: :پی

در ضمن دوستمون گفته بود پشت صحنه دو قسمت داریم پس چرا زیرنویس نکرد؟!

من ندیدم دقیقا نشون بده اونی که زدن همون قایقه..مطمئنی درست دیدی ؟؟ دوستان دیگه نظرشون چیه ؟؟

به نظرتون اون قایق یه قایق دیگه نبود ؟؟

به نظر من اون یه قایق دیگه بود و قایق اصلی یه جایی خارج از اون محدوده بود نه جایی که پلیسا اومدن.

وین رونی
01-07-2013, 22:05
کامران زنده هست و تو یه صحرا سخت داره کار می کنه تا انتقام بگیره:

Reza31001
01-07-2013, 22:08
سکانس نهایی داستان شروع نشده تموم شد :n15:
نظر من آخر کار به این خاطر ماست بندی شد که وسط پروژه تصمیم گرفتن (یعنی دستور اومده!) سریال یه فصل دیگه داشته باشه
وگرنه دسگیری 10-20 نفر رو قایق ساحلی کاری نداره که
اون وقت سرگرد ما 7-8 تا پلیس برداشته تو قایق موتوری میره باندی رو دستگیر کنه که کل خاورمیانه رو ساپورت تروریستی میکنن!!
تازه به قول دوستمون زیاد راه دوری نمیرفت که این فینال داستان یه دقیقه بیشتر ادامه پیدا میکرد و مثلا 4 نفر رو دستگیر میکردن 4تاچسد پیدا میکردن و با پیدا نشدن کامران میفهمیدیم زنده مونده

Azot
01-07-2013, 22:59
اخر فیلم نوشت ادامه دارد دیگه.باز شما هنوز تو این که قسمت 3 رو میسازن شک دارین؟؟؟؟

واقعا نوشت؟ من فقط و... رو دیدم. البته شایدم دقت نکردم...
ضمنا تو مصاحبه هایی که تو این تاپیک گذاشتن صحبتش بود که سریال ادامه نخواهد داشت، به خاطر اون شک داریم...

2: تا حالا تو سریال های متعدد ایرانی که دیدن این طور پایانی ندیدم...عالی به دور از تکرار و بی نقص

دوست عزیز اسمشو غر زدن نذاریم! با توجه به اینکه اگر حتی قسمت سومی از این سریال وجود داشته باشه، بدون شک زودتر از سال آینده پخش نمیشه، مطمئنم اکثر بیننده های این سریال انتظار دارن پرونده ی کاراکتر ها به شکل بهتری بسته شه!
شما دقت کنید سریال چجوری شروع میشه و چجوری تموم میشه! حدود 10 اپیزود از این مجموعه تو زندان و کاملا با ریتم آروم جلو رفت و واقعا به نظر من قشنگ بود، اما آخر سریال یهو تو 2-3 قسمت خواستن سر و ته سریال رو به هم برسونن و از نظر من ماسمالی شد!
البته من نظر شخصیمو عرض میکنم و به نظر شما هم احترام میذارم...

من ندیدم دقیقا نشون بده اونی که زدن همون قایقه..مطمئنی درست دیدی ؟؟ دوستان دیگه نظرشون چیه ؟؟

به نظرتون اون قایق یه قایق دیگه نبود ؟؟

به نظر من اون یه قایق دیگه بود و قایق اصلی یه جایی خارج از اون محدوده بود نه جایی که پلیسا اومدن.

نظر من اینه که همچین اتفاقی دور از ذهنه! یعنی پلیس بیاد یه قایق دیگه رو که احتمالا افراد بی گناه هم توش هستن منهدم کنه؟! فکر نمی کنم...

majid322
01-07-2013, 23:02
نظر من اینه که همچین اتفاقی دور از ذهنه! یعنی پلیس بیاد یه قایق دیگه رو که احتمالا افراد بی گناه هم توش هستن منهدم کنه؟! فکر نمی کنم...

اخه اون قایق دقیقا در مختصاتی بوده که اینا دنبالش بودن و شکی نداشتن که همون قایقه...اما امکان داره جای ملاقات تغییر کرده و پلیسا هم متوجه نشدن.

به نظر من این دور از ذهنه که کامران پریده باشه بیرون .... دیگه هر کاریم بخواد بکنه اونا داشتن میومدن و بالاخره میگرفتنش.

البته چیزی که منو به شک انداخت اینه که سرهنگ با دوربین نگاه کرد.

mohammad ahmadi
01-07-2013, 23:11
قایق که درست بود چون وقتی آر پی چی اول افتاد نزدیک قایق یه لحظه قایق رو نشون داد و همه جیغ زدن........:n02::n02:

ghassam2
01-07-2013, 23:19
دوستان اینکه به بهانه سری سوم فاجعه های این سریال که بی حد وحصر بودن رو درنظر نگیریم اولا به شعور خود توهین می کنیم مشکل اینه که نویسنده با بینش عمیق نداریم فردا با این نویسنده هم سری 3 و 4 و 5 و 6 هم ساخته بشه که چی ... نویسنده هایی که از بیننده خیلی عقبترن بدرد نمی خورند فقط وقت ملتو تلف می کنن...اصل این سریال سفارشی سازی صد در صد با رنگ لعاب تکنولوزی و -- و سایبری مبتدیانه بود اگر اینجور می پذیری پس حرفی نیست

Thor God
01-07-2013, 23:29
به مسخره ترین شکل ممکن داستان تموم شد :n02:
ولی خیلی ناراحت شدم که دوست کامران اونجوری مرد. آخه اون ماله این حرفا نبود. اصولا هکر ها و مخ های شبکه برای این جور کارها ساخته نشدن

در ظمن" و ..." و رو آخر قرار دادن که ملت تو دو راهی باشن. اگه کارگردان حوصله داشت میسازه اگر هم نداشت نمیسازه.

میتونستن مثله دارک نایت بسازن که آخرش ماشین "بت من" منفجر میشه ولی خودش زنده میمونه. در ظمن نمیدونستیم پلیس های ایران اینقدر باهوش هستن و مخ توشون پیدا می شه که فهمیدیم.:n09:

آخه کجای تاریخ، ایران تونسته از یه حمله تروریستی که جهان رو تحدید می کنه پرده برداری کنه و جهان رو نجات بده که تو این فیلم دوومی بود :n08:

elahe_n12345
02-07-2013, 00:22
بزرگترین اشتباهی که توی سری 2 کردن، س.ی.ا.س.ی کردن سریال بود، وگرنه اگر داستان فقط همون کامپیوتر و ه...ک و این حرفا بود خیلی بهتر میشد

Thor God
02-07-2013, 00:38

شما تا به حال فیلم ایرانی دید که خوب تموم شده باشه ؟ ( به قول اون یارو تو خنده بازار ) اصلا دارریییییم ؟ :n02:

بزرگترین اشتباهی که توی سری 2 کردن، س.ی.ا.س.ی کردن سریال بود، وگرنه اگر داستان فقط همون کامپیوتر و ه...ک و این حرفا بود خیلی بهتر میشد

کاملا موافقم. خیلی مسخرش کردن که سیاسی شد. فکر کنم قرار نبود قسمت 2 ساخته بشه چون داستان فیلم 1 کلا با فیلم 2 فرق می کرد تو فیلم 1 یه هکر بدبخت بود که فقط با تروژان و یه فلبانک -- میکرد.اما اینجا یه تروریستِ بمب گزارهِ نامردِ ابلهِ خونخوار! آخه چرا اینقدر میخواستن چهره کامران ر منفی نشون بدن و خانواده سرهنگ رو متمدن ؟
من خیلی از کارگردان فیلم دل پُری دارم:n24:

پ.ن:
دقیقا مثله فیلم های ماه/+واره ای بی محتوا تموم شد. تنها فرقی که داشت این بود که تو ماه/+واره یه فیلم رو 2 سال طول میدن اما اینجا سره 4 هفته سر و ته فیلم رو هم آوردن
شباهتشون هم اینه که تو فیلم های ماه/+واره ای همه یا دیوونه میشن یا میمیرن یا میرن زیر تریلی یه عده هم که پولدارن دست زم و بچه رو میگیرن میرن خارج. هوش سیاه هم همین جور. آخرش همه مردن :n08:و خانواده سرهنگ هم برای امنیت از اون محله میرن. آخه تا این حد شباهت ؟:n08:

ghassam2
02-07-2013, 09:09
اینو بدونیم که هر فصل از یک سریال خودش یک سریال کامل محسوب میشه ... شما سریالهای خارجی رو دیدین هدف از هر فصل یک سریال ادامه روند سریاله نه پاسخ دادن به جاهای مبهم سری قبل که غیر از این فصل سازی معنی نمیده .... مثلا اسپارتاکوس رو درنظر بگیرید فصل اول بر خط اصلی و کامل داستان یعنی رابطه برده ها با هم و اربابشان در اون ویلا بنا گذاشته شده بود و در قسمت اخر با فرار برده ها سریال کامل شد. در پیش فصل یا همون فصل دوم که 6 قسمت بود کاملا به شخصیتهای غیر از اسپارتاکوس بها داده شده بود و بی کم و کاست و بی عیب و نقص با آزادی و قهرمانی یکی از برده ها به پایان رسید ... در فصل سوم به نبرد برده های آزاد با سردار مامور شده از طرف روم اختصاص داده شده بود و با کشته شدن این سردار در پایان قسمت دهم این فصل هیچ جای سوالی باقی نموند در هر کدام از این فصلها قصه و خط اصلی از مسیرش خارج نشد و ...

Gregar
02-07-2013, 10:05
ولی نه برعکس به نظرم میتونست با همین روند سیاسی گونه پایان قابل قبولی داشته باشه . یه سریال مثل قلب یخی هم کمی سیاسی بود که اونجوری پدرش رو در اوردن و همه میدونن که تا اخر فصل دو داشت خوب پیش میرفت و اگه ادامه اش میدادن خیلی عالی میشد .
من حدس میزنم این ماست مالی اخرش به خاطر یه سری محدودیت ها بوده که توی ساخت سریال به وجود اومده . یعنی موقع ساخت به یه سری محدودیت مثل فیلم برداری در خارج از کشور ، مسائل ترکیه و محدودیت تعداد قسمت و ... (چه میدونم حالا هر چی) بر خوردن که مانع شده قسمت اخر رو خوب بسازن و خیلی عجله ای شده و گرنه دیدیم تو زندان چقدر کارگردان موافق کش دادن سریال با جزییات هستش .
یادمه سریال ساخت ایران هم ماست مالی شد . شاید این سریالهای ایرانی که این همه لوکیشن تو خارج دارن واسشون گرون تموم میشه یا محدودیت دارن .

Hatek
02-07-2013, 10:31
گفتنی ها گفته شد و فیلم به حالت واقعا مسخره ای تموم شد
اصلا با سابقه ای که صدا و سیما داره مشخصه فیلمی که براش تقریبا تا این حد خرج بشه و روش کار بشه مطمئنا یه سود cاسی هم باید ازش ببرن
تو ایرانم که فیلم ها دو نوع ساخته میشن یه جور کاملا سفارشی یه جورم مسخره بازی و عشق و عاشقی
و متاسفانه کارگردان این حقو نداره بیاد جاهایی از فیلم رو هرطور که دوس داره پیش ببره
توی فرار از زندان دیدیم مثلا رئیس جمهور مملکت فاسد بود زندان جای خطرناکی بود خلاصه در کنارش کلی از بدبختی های جامعه و دولت رو هم نشون دادن ولی این فیلم یه جورایی خیلی تو ذوق زد
پلیس ها افرادی سالم و پاک و البته باهوش و یک مخ کامپیوتر یک وطن فروش تروریست که برنامه های کم خرجی برای نابودی قطب های هسته ای داره
مثلا نگفتن وقتی یه سازمان انقدر پیچیده و خطرناک هست که حوله فروش مملکت هم باهاش در ارتباطه چطور افرادی که کارمند دولیت یا پلیس باشن نداره؟
بنظرم قسمت اخرش توهین به شعور مخاطب بود که اینجوری شد
و متاسفانه یه کارگردان هم به خودش اجازه میده با نوشتن یه کلمه ( و ... ) سر ته و داستان رو به هم بیاره و مستقیما به همه بیننده ها میگه خوب سرکارتون گذاشتیم حالا بشینید تا 3 بیاد
به شخصه یه فرصت دیگه به صدا و سیما دادم تا شاید کاری کرد دوباره به تلویزیون برگردیم ولی نتونست
در مورد قایقم :
مثلا من توی مدرسه دانشگاه یا هرجا کوچکترین حرفی بزنم که با آرمان های جامعه یکی نباشه میان منو میبرن ناکجا اباد یه بلاهایی سرم میارن که از کی دستور گرفتی :n02: منم به کار های نکردم اعتراف کنم:n02:
بعد اینا میان یه قایق که توش 10.12 نفر راس سازمان تروریستس رو اونجوری منفجر میکنن
هرچند منم میگم اون یه قایق دیگه بود:n02:
پ.ن : فصل 1 خیلی بهتر بود لا اقل شخصیت منفی فقط هدفش پول بود نه زدن نطنز و بوشهر و...:n15:

mojtaba2321
02-07-2013, 14:30
حیف سریال به این قشنگی که با این مسخرگی هر چه تمام تر تموم شد.
اگه میخواستن آخر سریال رو باز بزارن خیلی راه های بهتری بود ولی این راهش نبود خیلی بد بود.

payam178
02-07-2013, 15:36
کامران زنده هست و تو یه صحرا سخت داره کار می کنه تا انتقام بگیره:

سلام دوست من
این عکسی که شما گذاشتی واقعیه؟
منبعش کجاست؟

وین رونی
02-07-2013, 18:36
سلام دوست من
این عکسی که شما گذاشتی واقعیه؟
منبعش کجاست؟

واقعی که هست اما نه برای این سریال و یا سری بعدش بلکه برای یکی از فیلمهایی که ایشون بازی کردند
منبعش هم یکی از پیجهای منتسب به آقای یاکیده است.البته فکر کنم تو نت زیاد باشه
بیشتر جنبه سرگرمی و فان داشت قرار دادن این عکس اون متن بالاش هم من درآوردی از خودم بود

وین رونی
02-07-2013, 19:34
آب‌پرور: شهروندان هم باید به ما کمک کنند / پاسخ عوامل مجموعه «هوش سیاه 2» به کاربران خبرآنلاین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فرهنگ > تلویزیون - کارگردان سریال «هوش سیاه 2» می‌گوید مردم هم باید هنگام ساخت سریال‌هایی که برای آن‌ها آماده می‌شود با گروه تولید همکاری کنند.
بهناز شیربانی: عوامل مجموعه «هوش سیاه 2» به تازگی مهمان کافه خبر شدند و در مورد این مجموعه پلیسی صحبت کردند.

کاربران خبرآنلاین پیش از برگزاری نشست پرسش‌های خود را از سازندگان سریال مطرح کردند. از آنجا که تعداد پرسش‌ها زیاد بود و تعدادی از آن‌ها نیز در خود نشست طرح شده بود، در نهایت سازندگان به تعدادی از پرسش‌ها پاسخ دادند که در ادامه می‌خوانید.

پرسش‌ها به‌‌‌‌ همان صورت که مطرح شده و بدون رعایت رسم الخط درج شده است.
مهدی: حیف سریال خوب هوش سیاه که با داستان مسخره تروریستی خراب کردین.
مسعود آب‌پرور، کارگردان: حتما سلیقه دوستی که این پرسش را مطرح کرده اینگونه است. ما در سریال «هوش سیاه» بحث فضای مجازی و آی‌تی را آغاز کردیم. پرداختن به تکنولوژی جدید فرهنگ خاص خودش را نیاز دارد و باید یاد بگیریم از این اطلاعات چطور حفاظت کنیم.

در سری اول این مسائل مطرح می شود و در سری دوم بحث امنیت ایران مطرح است. چرا باید با این ماجرا منفی برخورد کنیم؟ بزرگترین کشوری که در دنیا فیلم تولید می کند آمریکاست. ببینید چند درصد از فیلم‌هایش به بحث امنیت ملی می پردازد؟ همه اینها به این دلیل است که مردم آن کشور آمادگی روانی لازم را پیدا کنند.

ما هم به این موضوع نیاز داریم و شاید در این سال‌ها آن‌قدر در این زمینه ضعیف عمل کردیم که برای بسیاری جای سئوال است که چرا این موضوعات مطرح می‌شود. من عاشق کار کردن در این زمینه هستم و دوست دارم بیشتر روی آن کار کنم. از طرف دیگر قرار نیست «هوش سیاه» پاسخگوی این چیزها باشد. ما پرسشی را طرح کردیم که به آن پاسخ دادیم. ما پاسخگوی نهادهای اجتماعی نیستیم.
رضا: در کل با توجه به بضاعت سینما و تلویزیون ایران سریال خوبیه، اما جای کار بیشتری هم داره. نقطه قوت سریال بازیه عالیه آقای یاکیده‌ است، اما به نظر من پرداختن به خانواده آقای یاری بی‌مورد بوده. یعنی هیچ تاثیری رو روند قصه نداره یا پلیسهای زن هم عملا دکوری بیش نیستن ولی در کل بابت ساخت یک سریال به قول معروف شسته و رفته از آقای آب‌پرور ممنونم.
سیدمرتضی فاطمی، تهیه‌کننده: اگر قرار بود این سریال در تعداد قسمت‌های بیشتری ساخته شود نقش خانواده پررنگ‌تر می‌شد. ما به اندازه ظرف و تعهدمان می‌توانسیتم کارمان را انجام بدهیم و به اندازه 26 قسمت به سازمان تعهد داشتیم. با همه این‌ها فکر می کنم با همین تعداد قسمت هم نقش خانواده در سریال کمرنگ نبوده و در این سریال نشان دادیم پلیس با تمام ویژگی‌ها و زمختی‌های کار روزانه مانند ما زندگی می‌کند، خانواده دارد، با خانواده مهربان است، اهل مطالعه، عبادت و زندگی روزمره است و این نشان می دهد فردی که به دنبال مجرم بزرگی است و خودش هم آدم قدرتمندی است مثل دیگر شهروندان زندگی می کند.
آب‌پرور: معمولا در ژانر پلیسی بحث خانواده ضد ریتم است. برای جلوگیری از این اتفاق باید تدابیری اندیشیده شود. در سری اول، کامران پسر سرگرد احمدی را می‌دزدد و در سری دوم قرار بود وقتی کامران از ترکیه به ایران می‌آید، خانواده سرگرد احمدی را برباید. در آن صورت تک‌تک اتفاقاتی را که از ابتدای داستان از خانواده سرگرد احمدی دیدید به نظرتان اضافه نمی‌آمد و در نهایت به یک اتفاق بزرگ تبدیل می‌شد. به هر حال قبول دارم با میسر نشدن این اتفاق لطمه‌ای به شکل حضور خانواده در این سریال زده شده، اما قبول کنید فقط مشکل گروه سازنده نبود.
وحید-ف: در کل فیلمنامه و بازی‌ها خوبه اما مسائل طرح‌شده بسیار اغراق شده است.مثلا بحث‌های امنیتی یا تکنولوژی‌ها فقط در حد حرف هستند و به شدت اغراق‌آمیز و غیر‌قابل‌باور است. البته این بزرگ‌نمایی در بازی آقای یاری هم به شدت به چشم می‌خوره. لطفا بپرسید چرا آقای یاری در بازی‌هاشون آن‌قدر غلو‌آمیز بازی می‌کنند و بپرسید که اگر ما این همه تکنولوژی داریم که مثلا الگوریتم رمزنگاری سطح بالایی را از روی یک نرم‌افزار کلید‌هاشو باز می‌کنیم، پس چرا آن‌قدر از دنیا عقبیم و حتی نمی تونیم چیپست موبایل را خودمون تولید کنیم. یه سئوال دیگه هم اینکه آیا این مرکز پلیسی که نشون میدن واقعا هست؟ یا اینهم مثل بقیه قسمت‌هاش فیلمه؟ راستی اینم بگید که تبلت‌های دست بازیگرا مدلش چیه؟آخه اگه خارجیه که امن نیست. ایرانی که نداریم.
آرش قادری، نویسنده: من باید در اینجا از بازی آقای یاری دفاع کنم، چرا که به شدت بازی یکدست و روانی داشت. آقای یاری از فصل اول باید راکورد حسی خودش را حفظ می کرد و این اصلا کار ساده‌ای نیست و توانمندی شخصی مثل حسین یاری را می‌طلبید.
آب‌پرور: اینکه نقش کسی را بازی کنی که بر حسب ذات قصه از بدمن عقب باشی، اما مضحکه نشوی غیر از فیلمنامه خوب و قوی به توانایی بازیگر بر‌می‌گردد که حسین یاری این فاکتور را داشت.
قادری: اما در پاسخ به بخش دیگری از پرسش این دوست عزیز باید بگویم آیا ما در ایران سوزن تولید می‌کنیم؟ خیر، تولید نمی‌کنیم چون به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست. من برای نوشتن سریال دیگری با گروهی از افرادی که در حوزه فضای سایبری کار می کردند مدتی در رفت‌و‌آمد بودم و با چشم خودم دیدم این‌ها توانایی‌هایی ما‌فوق تصور ما دارند.

من بر حسب تخیلم چنین داستانی را نوشتم و دور از ذهن نبود که وقتی داستانی را برای مردم تصویر می کنی که تا به حال با آن برخورد نداشته‌اند، پسش می‌زند، تعجب می‌کنند و شاید به راحتی نپذیرند. زمانی که فیلمنامه «هوش سیاه» برای تصویب به یک شورا بردم به من جمله‌ای گفته شد که جزو توهین‌هایی بود که در طول دوران کاری به من شده بود و آن این بود که در سکانسی که کامران از زندان فرار می‌کند برای من نوشته شد: «این فرار به شوخی می ماند». من بر اثر یک اتفاق در طول تولید «هوش سیاه» با پرونده‌ای روبرو شدم که آقایی سال 76 با تکنیک ساده‌تر از این از زندان اوین فرار کرد. بنابر این اصلا به یک شوخی نمی‌ماند. وقتی مسئولین متوجه چنین چیزهایی نیستند معلوم است که برای مردم هم غریب است.
بی‌نام: آقای آب‌پرور بعد از پایان پخش فصل اول سریال گفته بودن «اگر روزی شاهد ساخت سری‌های جدید از «هوش سیاه» باشیم شخصیت سرگرد احمدی و حسین یاری می‌تواند به یک قهرمان ملی تبدیل شود». می‌خواستم بدونم موقع ساخت فصل دوم سریال چقدر این حرفشون یادشون بود و الان فکر می کنن آیا تونستن به اون چیزی که مد نظرشون بود در مورد سرگرد احمدی برسن؟ اگر نه، آیا مانعی برای رسیدن به این هدف داشتن؟
آب‌پرور: ممنونم از این دقت نظر. در فصل اول موقعیت را مطرح کردیم که اساسا چنین موضوعاتی وجود دارد. در سری دوم طرح موضوع و موقیعت کامران را پیش بردیم و در سری سوم پیش‌بینی من چیزی است که به آن اشاره کردم و در تمام این مدت ملکه ذهنم بوده و هست.
بی‌نام: چرا آهنگ‌هایی که رامین جوادی ساخته (آهنگ‌های سریال game of thrones و medal of honor) رو تو سریالتون پخش می‌کنید. مگه خودتون آهنگساز ندارید؟ این کار اسمش سرقت فرهنگیه!
آرمان موسی‌پور، آهنگساز: من در ساخت موسیقی هر گز از کسی کپی نمی‌کنم.
آب‌پرور: این اتفاق خیلی به آرمان ربطی ندارد. زمان پس از تولید ما برای رسیدن به پخش بسار محدود بود و زمانی برای اینکه به پخش برسیم موسیقی انتخابی را برای سریال گذاشتم و دیگر زمان بازسازی موسیقی وجود نداشت.
جم مهر: خدمت همه عزیزانی که برای ساخت این سریال زحمت کشیدن عرض سلام و ادب دارم. خدمتشون خسته نباشید عرض می‌کنم. در این فضایی که رسانه‌های خارجی دنبال جذب مخاطبان ایرانی هستن شما با ساخت یک سریال جذاب کار ارزنده ای رو انجام دادید و خیلی هارو پای رسانه ملی نشوندید . از بازیگران خوب این مجموعه بخصوص اقای یاری و یاکیده هم سپاسگذارم . چند سئوال داشتم از خدمت عزیزان : 1) پیج مربوط به سریال که در شبکه فیسبوک قرار داره و بعضی عوامل مجموعه در اونجا با طرفداران گفت‌وگو کردن واقعا مربوط به سریاله یا ساختگی و جعلیه؟ 2) چند خاطره جذاب از پشت صحنه تعریف کنید لطفا 3) نظر آقای حسین یاری وجناب آب پرور درباره ی شخصیت واقعی آقای یاکیده چیه ؟ چون فکر میکنم نقش کامران خیلی با شخصیت واقعی ایشون فاصله داشته باشه.
آب‌پرور: بله صفحه فیسبوک این سریال تحت نظارت خود من اداره می‌شود. تلاش ما این است که برای ارتباط بهتر با مخاطبانمان از شبکه اجتماعی استفاده بهینه کنیم. پاسخ به پرسش‌های کاربران، عکس‌های سریال و تصاویر پشت صحنه «هوش سیاه» در این صفحه قابل دسترسی است. هدف ما جذب مخاطبان جوانی بود که اغلب با شبکه‌های اجتماعی در ارتباط هستند که خوشبختانه این اتفاق افتاده است و ارتباط خوب و بی‌واسطه‌ای با آن‌ها برقرار کرده‌ایم.
خاطره جذاب از این سریال زیاد دارم، اما نکته‌ای که در ساخت سریال‌ها وجود دارد این است که ما به شدن نیازمند همیاری شهروندان گرامی هستیم، خصوصا سریال‌های پلیسی که صحنه‌های تعقیب و گریز بسیاری دارد.
گاهی برخوردهای بدی از هموطنانمان در زمان فیلمبرداری می‌گیریم و نمی‌دانم دلیل این اتفاق چیست. هر چند این اتفاق را رد نمی‌کنم که ممکن است برخی از همکاران من هم با مردم ارتباط خوبی نداشته باشند.

متاسفانه ما در کشوری زندگی می کنیم که مثل کشورهای اروپایی پلاتویی برای ضبط تصاویرمان نداریم و مجبور هستیم در سطح خیابان فیلمبرداری کنیم. بر همین اساس ما هم اغلب صحنه‌هایی که فیلمبرداری کردیم در کوچه و خیابان و یا اتوبان‌های شهر بوده است. در قسمتی که کامران برای گمراه کردن پلیس به اتوبان می‌رود در یک زمان یک ساعته مجبور شدیم اتوبان حکیم را ببندیم و گاهی این اتفاقات باعث اذیت مردم شد. اغلب رانندگان به ما فحش و ناسزا می‌گفتند، اما ما به جان می‌خریدیم. به هر حال ما برای آن‌ها کار می‌کنیم، اما فکر می‌کنم مردم هم باید در ساخت فیلم‌هایی که برای آن‌ها ساخته می‌شود با ما مشارکت داشته باشند.

docomid
03-07-2013, 00:36
فکر کنم این سیاسی کردن و ربط دادن به بالاها یه برداشت دیگه ای هم از پریزون بریک بود :n09:

اصلا وقتی طرف پلیس ترکیه با اون لانچرش شلیک کرد به طرف قایق با اون همه آدمای مهم داخلش یه لحظه فکر کردم این از اعضای بالاتر سازمانه که برای از بین بردن این سرکرده های دستگیر شده و حذف رد و نشون ها داره این کارو می کنه ، خیلی عجیب بود .... :n04:

Rhodes
03-07-2013, 07:52
از تموم شدنی که بد تموم شد .
فقط نمیدونم چرا !!!

توی خوشا شیراز کمند امیر سلیمانی گفت ما رو گروگان میگیره ؟! پس کو ؟! ( احتمالا اینو دروغ گفته )

روز قبل از قسمت اخر توی برنامه گلخانه که در مورد فیلمهای شبکه 3 صحبت میکنه کسی که به سوالا جواب میده گفت : " این سریال جمعا 30 قسمت هست !! یعنی این هفته که تموم بشه تا 1 شنبه هفته دیگه هم هست ."
ولی همین دوشنبه تمومش کردن. چرا ؟؟
من فکر میکنم چن قسمتش رو زدن .

و در مورد صحنه اخر !! میاد میگه خوب جلسه فردا فلا ن ساعته و مثلا کشف میکن..بعد کجای دنیا این طوری حمله میکنن !!
میرن که زنده بگیرن و حرف بکشن از اینا نه اینکه پخ پخشون کنن که ...

Gregar
03-07-2013, 09:01
اقا مثل اینکه امشب قراره پشت صحنه رو بزارن . از قرار معلوم دو یا سه قسمت پشت صحنه داره .

senaps
03-07-2013, 09:03
و در مورد صحنه اخر !! میاد میگه خوب جلسه فردا فلا ن ساعته و مثلا کشف میکن..بعد کجای دنیا این طوری حمله میکنن !!

تقریبا 99٪ عملیات های اینجوری امریکا طرف رو کشتن و نهایتش یه عکس ازش درز دادن‌:|

جلوه های ویژه‌ی قسمت اخر خیلی مزخرف بود....

اخر سریال تقریبا اونجوری بود که فکر میکردم! تفاوتش این بود که جمشید رو نکشتن!! :|

پر واضحه که فصل سوم، درگیری بیشتر بین پلیس ایران و سازمان تروریستی باشه و جمشید درش نقش کمتری داشته باشه نسبت به فصل دوم! :|

فصل سوم، حمله به تاسیسات و اینا هستش و به نظرم جذاب تر هم میشه!!‌:|

یه حالت دیگه‌اش هم اینه که جمشید کاملا تو سازمان پذیرفته بشه که اونوقت تقابل جمشید و شهاب و دار و دسته‌ی ایرانی سازمان و لزوم کار کردنشون با هم در ایران خیلی جالب تر هم میشه! !!

samanta.
03-07-2013, 09:18
فيلماي ايراني همشون تهش مسخره است

payam178
03-07-2013, 11:28
سلام دوستان
من فکر میکنم اون قایقی که منهدم شد، اصلا یک قایق گمراه کننده بود و قایق اصلی چند صد متر با قایق سوری فاصله داشت.
یا اگر دیده باشید اولین توپی که فرستادند خورد جلوی قایق و توپ دومی قایق را منفجر کرد. پس با وجود این که کامران ایستاده بود و نزدیک ترین فرد به لبه ی آّب بود، میتونست با اولین توپ که خطا رفت در آب پریده باشد

Alireza SM
03-07-2013, 12:09
از همون اولشم معلوم بود كه سريال قرار نيست تموم شه.
احتمالا هوش سياه 3 اين جمشيد/كامران شده فرمانده گروه تروريستي و داره عمليات ميكنه

Alireza SM
03-07-2013, 12:14
بچه ها اون قايق هايي كه زدن قايق هاي ديگه اي بودن كه محافظاي اين قايق اصلي بودن و پليس اونها رو زد تا بره سردسته هاشون رو دستگير كنه. پليس هيچوقت همچين آدمايي رو از بين نميبره همشون رو دستگير ميكنه اينها زندشون خيلي ارزش داره.
احتمالا جمشيد/كامران فرار ميكنه چون پليس ها تعدادشون خيلي كم بود

M E S S I
03-07-2013, 14:10
اتمام «هوش سیاه2» به سبک ایرانی!

اصولاً در پروسه سريال سازي به ويژه در آمريكا كه مهمترين و خوش ساخت‌ترين آثار تلويزيوني و سينمايي را توليد مي‌كند، در صورتي كه ايده‌هايي براي دنباله‌سازي وجود داشته باشد، در اپيزود پاياني به شكلي نسبي سرنوشت بيشتر كاراكترها در يك مقطع خاص، مشخص و يا در صورت لزوم يك تعليق فكر شده براي آنها طراحي و اجرا مي‌شود.

قسمت آخر «هوش سياه 2» دوباره اهميت ناديده گرفته شده طراحي فينال در سريال‌هاي ايراني را نشان داد. «خوب بود، اما آخرش افتضاح تموم شد»، «وقتمون رو هدر داديم يك ماه كه آخر سر به اينجا برسيم»، «بي‌سليقه‌ترين پاياني بود كه مي‌شد براي يك سريال پليسي در نظر گرفت» و...

اينها تنها بخشي از كامنت‌هايي بود كه مخاطبان سايت باني فيلم روز گذشته در خبرهاي مربوط به «هوش سياه2» نوشتند و نارضايتي شديد خود را از شيوه پايان‌بندي اين سريال منعكس كردند. سريالي كه در دوره فترت اين روزهاي تلويزيون توانست مخاطبان بسياري را جذب خود كند، اما تصميم احتمالی سازندگان براي ساخت سري سوم آن موجب شد تا در يك پايان غيرمنتظره البته از آن جنسي كه نتواند انتظار مخاطبان را برآورده كند، سرنوشت بدمن سريال ناشيانه مبهم باقي بماند.

اصولاً در پروسه سريال سازي به ويژه در آمريكا كه مهمترين و خوش ساخت‌ترين آثار تلويزيوني و سينمايي را توليد مي‌كند، در صورتي كه ايده‌هايي براي دنباله‌سازي وجود داشته باشد، در اپيزود پاياني به شكلي نسبي سرنوشت بيشتر كاراكترها در يك مقطع خاص، مشخص و يا در صورت لزوم يك تعليق فكر شده براي آنها طراحي و اجرا مي‌شود. در اين شيوه، بيننده در قسمت آخر از يك فصل سريال، شاهد فينالي منطقي خواهد بود كه هم اقناع و توقع بيننده در آن لحاظ مي‌شود و هم قصه در بزنگاهي جذاب با رعايت اصول فيلمنامه‌نويسي به پايان مي‌رسد. نكته‌اي كه در فينال «هوش سياه 2» برخلاف سري نخست آن منظور نشده بود.

شليك‌هاي ابهام آميز

دوشنبه شب گذشته در آخرين قسمت از سريال «هوش سياه2» درحالي كه پس از چند هفته پيگيري تعقيب و گريز‌هاي سرگرد احمدي (با بازي حسين ياري) و كامران بوريايي‌ (كيكاوس ياكيده) مخاطبان در انتظار روشن شدن تكليف خلافكار حرفه‌اي روايت و دست كم دستگيري او بودند، ماجرا شكل ديگري به خود گرفت. در اين بخش، سرگرد احمدي و پليس‌هاي تركيه‌اي به محض رويت قايق تفريحي حامل سران مخالف حكومت ايران و خود كامران، دستور شليك‌هاي پياپي را به طرف آن دادند و در نهايت با آمدن تيتراژ و حرف و... سريال به پايان رسيد. جالب آنكه سازندگان حتي يك نماي نزديك نيز از قايق در حال سوختن نشان ندادند و ماجرا در لانگ شات جمع شد. پاياني كه مسئله و اهميت تخليه رواني مخاطبان پس از هفته‌ها تماشاي جنايات و فرارهاي كاراكتر منفي داستان، به هيچ وجه در آن لحاظ نشده بود. در واقع بي‌ايده بودن احتمالي نويسنده و عطش شديد كارگردان براي آماده سازي بستري در راه كليد خوردن سري سوم، پايان سري دوم را قرباني كرد. پاياني كه در شكل فعلي، وابستگي شديد خود را به شخصيت كامران يا همان جمشيد عيان كرد و نشان داد سازندگان برنامه‌ريزي گسترده‌اي روي او انجام داده‌اند!

قطعاً در وضع فعلي، كامران از انفجار قايق‌ جان سالم به در مي‌برد و در سري سوم دست به اقدامات تبهكارانه جديدي خواهد زد. حال آنكه مي‌شد منطقي‌تر اين مواجهه را طراحي كرد و مثلاً پليس‌ها در قايق جسد سوخته ناشناسي را بيابند و او را كامران فرض كنند و چه بسا به قطعيت نيز برسند، ولي در سري سوم او با ظاهري تازه در قامت يك نجات يافته بازگردد و يا... . حال آنكه در پايان بندي پخش شده، نه شأن پر ابهت و ارائه شده اين بدمن باهوش مدنظر قرار گرفته بود و نه جايگاه پليسي.

فرجام‌هاي نافرجام مشابه

اما معضل عدم تدبير و طراحي زيركانه براي به سرانجام رساندن سريال‌هاي ايراني امري مسبوق به سابقه است كه نمونه‌هاي بسياري را مي‌توان براي آن شاهد مثال آورد. اما در همين دو سال اخير نيز در آسيب‌شناسي سريال‌هاي تلويزيوني اين نكته به چشم خورده است. سريال‌هايي چون «مهمانان ويژه» (جواد رضويان)، «خاطرات مرد ناتمام» (صادق كرميار)، «چمدان» (خسرو ملكان)، «پايتخت 2» (سيروس مقدم)، «مسير انحرافي» (بهرنگ توفيقي)، «يه تيكه زمينه» (مهدي كرم‌پور)، «بيدار باش» (احمد كاوري) و... از جمله آثاري هستند كه از سال گذشته روي آنتن رفتند و با وجود تمام ضعف و قوت‌هاي خود، در قسمت پاياني بدون آنكه حق مطلب را ادا كنند، با بينندگان خود وداع كردند. در صورتي كه يك پايان‌بندي جذاب، كمك شاياني به ماندگارتر شدن اثر كرده و آن را در حافظه بلند مدت مخاطب ثبت مي‌كند.

همچون پاياني كه اصغر فرهادي براي سريال «داستان يك شهر» نوشته و كارگرداني كرد و برخلاف تصور خيلي‌ها مبني بر وصال رفيع (علي قربان زاده) و خانم توانا (آتنه فقيه نصيري)، آن دو به يكديگر نمي‌رسيدند تا «مصداق يك پايان تلخ، بهتر از تلخي بي‌پايان» باشد. از نمونه‌هاي ايده پردازانه ديگر در همين مورد و طي ماه‌هاي اخير مي‌توان به پايان غيرقابل پيش‌بيني سريال‌هاي «دزد و پليس» (سعيد آقاخاني) و «زمانه» (حسن فتحي) نيز اشاره داشت كه يك قدم جلوتر از مخاطبان خود گام برداشتند. اما از نمونه‌هاي ناكام ذكر شده، به طور مثال «خاطرات مرد ناتمام» به گونه‌اي پايان يافت كه همه شب بعد منتظر پخش قسمت ديگري از سريال بودند! كارگردان اين سريال همان زمان در گفت‌و‌گو با «باني فيلم» اعلام كرد پايان ديگري براي سريال در نظر گرفته شده بود كه بنابر تصميم تلويزيون و كمبود زمان حذف شد.

همچنين پايان سريال مهمانان ويژه كه به ابتدايي‌ترين شكل ممكن انجام شد.

در هر حال تجربه چشم‌ انتظار گذاشتن مخاطبان با چنين فينال‌هايي كه اغلب در يك فصل نيز به اتمام مي‌رسند و دنباله‌اي را به خود نمي‌بينند، نشان مي‌دهد هر چه در طول سريال به قصه‌پردازي، كارگرداني و بازي‌ها اقبال لازم صورت گيرد، اما حسن ختام در كار نباشد، زحمات سازندگان از سوي مخاطب به راحتي ناديده گرفته مي‌شود. الگويي كه مي‌تواند در سريال‌هاي آتي تلويزيون با هوشمندي مورد توجه واقع شود و خاطره‌سازي آثار را در اذهان تضمين كند

منبع: مشرق نیوز

h-blade
03-07-2013, 14:33
1: دوستان این تاپیک ازتون عاجزانه خواهش میکنم جمله توهین به شعور مخاطب رو به کار نبربد حد اقل به خودتون احترام بذارید من به شخصه از این جمله متنفرم...یه جمله بی محتوای کلیشه ای با عرض معضرت میگم کسایی از این کلمه استفاده میکنن که کوچکترین اطلاعاتی از ساخت و و پخش یک سریال ندارن و معمولا برای عرض اندام و اینکه بگن ما یه چیزی بلدیم از این کلمات استفاده میکنن.... پس خواهشا این جمله کلیشه ای رو کنار بگذارید......

2: یه بنده خدایی میگه تا حالا دیدی سریال ایرانی خوب تموم شه بعدش یه لبخند زده من به این چیزی جز خود کم بینی نمیگم ایران سریال های زیابایی داره که بسیار هم زیبا تموم میشن......

3: یه سریال ممکنه اهداف متفاوتی داشته باشه و هدف این سریال بیشتر روایت یک داستان بود و نه پرداختن هر چه بیشتر به شخصیت ها یا مشخص کردن کامل جزئیات داستان.........

4: سوتی هایی هم داشت که بعضی ساده و بعضی دیگر در حد فاجعه بود که اگر با انصاف برخورد کنیم به نظر من واقعا از بقیه سریال هایی که تخیرا در سیما میبینم کمتر اشتباه داشت( برای مقایسه کافیست یادی از سریال ستایش بکنیم)

5: سوتی فوق العاده وحشتناک قسمت های آخر هم که همه میدونید چی بود . بله در این موارد امنیتی اولا که پلیس ایران با پلیس هیچ کشوری همکاری نمیکنه و دوما امکانش در حد صفره که نشستی با این بزرگی در کشور نا امن و نزدیک به ایران که با ایران نیز مراوداتی داره تشکیل بشه . سوما به نظرم اصلا ممکن نیست جلسه ای با این کیفیت برگذار بشه چون اگه ردشون بزنن و دستگیرشون کنن کل اون سازمان به فنا میره و چهارما اگه بخوان یه چنین افرادی رو دستگیر کنن نمیان با یه کلت و 6 تا سرباز و یه بازو کا برن سر وقتشون اون وقت تازه بزنن کشتی رو هم نابود کنن مضاف بر اینکه مطمئنا از افراد داخل اون جلسه به طور کامل محافظت میشه و به قول معروف همیشه مجرم از قانون جلوتره و چه بسا که اون ها تجهیزات مخرب تری داشته باشن

6: اگه فصل 3 ای در کار باشه به نفع کارگردانه که چند نفر از بازیگران اصلی رو حذف کنه یا بهتر اینکه تغییر بده......

وین رونی
03-07-2013, 20:58
از همون اولشم معلوم بود كه سريال قرار نيست تموم شه.
احتمالا هوش سياه 3 اين جمشيد/كامران شده فرمانده گروه تروريستي و داره عمليات ميكنه

فکر نکنم در قسمت بعدی کامران راس گروه یا هرم باشه چون اونوقت دیگه قاعدتا نمی تونه شخصیتش اکشن فصل اول و دوم را داشته باشه

Sent from my ST15i using Tapatalk 2

hossein019940
03-07-2013, 22:46
پس چرا اخرش ننوشته که در دست ساخت
چون دفعه قبل نوشته بود

Ghaioom
03-07-2013, 23:03
چون دفعه قبل نوشته بود

زد: و...

//

Thor God
03-07-2013, 23:44
2: یه بنده خدایی میگه تا حالا دیدی سریال ایرانی خوب تموم شه بعدش یه لبخند زده من به این چیزی جز خود کم بینی نمیگم ایران سریال های زیابایی داره که بسیار هم زیبا تموم میشن......

خیلی ممنون بایت توجهت دوست من
من این حرف رو زدم و هنوز هم تغییر عقیده ندادم.
شاید ایرانی ها تو ژانر عاشقانه و اجتماعی حرفایی واسه گفتن داشته باشن اما اون هم نه تو ایران بلکه خارج از کشور ( شاید به خاطر جو داخل ایران )
از حق نگزریم فیلم های طنز ایرانی هم بسیار خوب هستن. مثله همین فیلم برره که دیدم پایانش چی شد( واقعا پایانی در شاءن مخاطب داشت ؟)
ژانر اکشن و پلیسی هم معدود فیلم هایی پیدا میشه که با کیفیت باشن( یه فیلم بود اگه اشتباه نکنم اسمش ساختمان 85 بود. من فیلم رو ندیدم اما تعریفش رو شنیدم.)

همین فیلم هوش سیاه. داستان بسیار زیباست من واقعا خوشم اومد اما ( بلانسبت )مگه بیننده احمقه که الان داستان رو 2 فصل کردن و هر دو فصل، پایان بسیار مسخره داشته و همچنین ( به قول دوستمون تو همین تاپیک ) با نشون دادن یک " و ... " شعور مخاطب رو زیر سوال میبرن. به شخصه خیلی از این کارشون بدم اومد. داستان فیلم خوب بود اما من دلیلی نمیبینم که اگه ادامه این فیلم هم عالی بشه ( مثلا تو همین فصل 3 ) این سریال رو دنبال کنم ... .
شما همین فیلم رو از نظر داستانی با بت من مقایسه کن. بت من چه جوری تموم شد ؟ هوش سیاه چه جوری تموم شد ؟

در کل سینمای ایران ضعیفه. از نظر داستانی قوی هستن اما اغراق تو فیلم هاشون زیاده و نمیتونن پایان خوبی برای فیلم بسازن.

باز هم ممنون از توجهت. ببخشید که یه کم لفظم تند بود. امید وارم ناراحت نشده باشی.
بدرود

DariushGreat
04-07-2013, 11:05
1: دوستان این تاپیک ازتون عاجزانه خواهش میکنم جمله توهین به شعور مخاطب رو به کار نبربد حد اقل به خودتون احترام بذارید من به شخصه از این جمله متنفرم...

ببخشید... این طرز تموم کردن سریال رو بهش چی میگید؟ اکرام و تکریم شعور مخاطب؟! خب توهینه دیگه!!! این همه آدم بشینن پای سریال بعد این جور بی سر و ته تمومش کنن و این همه مخاطب رو مچل کنن بذارن توی خماری. حالا اگه خیلی از سریالا اینجوریه این دیگه مشکل از خود مردمه که جنم ندارن اعتراض کنن. خرجش هم اصلا زیاد نیست؛ فقط باید یه بار 162 رو بگیری اعتراض کنی. همین!

یه جمله بی محتوای کلیشه ای با عرض معضرت میگم کسایی از این کلمه استفاده میکنن که کوچکترین اطلاعاتی از ساخت و و پخش یک سریال ندارن و معمولا برای عرض اندام و اینکه بگن ما یه چیزی بلدیم از این کلمات استفاده میکنن.... پس خواهشا این جمله کلیشه ای رو کنار بگذارید......

استاد چه مرامی واسمون گذاشتی؛ دستت درد نکنه دمت گرم... لطف کردی! اصلا مرامکش کردی استاد!!!! من معذرت می خوام استاد. شما ببخشید همه که مثل شما اهل فیلمسازی نیستن و اطلاعاتشون کمه :n01:.

Gregar
04-07-2013, 11:30
چون دفعه قبل نوشته بود

سری قبلی به نظر هدفشون ادامه داستان بوده اما این سری چون یه دفعه شده دیگه نزده در دست تعمیر :n02:

mojtaba2321
04-07-2013, 11:55
پخش پشت صحنه امشب
مصاحبه با کارگردان فردا بعدازظهر در برنامه گلخانه.

Alireza SM
04-07-2013, 22:13
فکر نکنم در قسمت بعدی کامران راس گروه یا هرم باشه چون اونوقت دیگه قاعدتا نمی تونه شخصیتش اکشن فصل اول و دوم را داشته باشه

Sent from my ST15i using Tapatalk 2

سريال ايرانيه ها دوست عزيز.
اينجا تو فيلم و سريال هاش خلبان از توي كابين بلند ميشه ميره براي همه قهوه ميريزه :n02:

h-blade
05-07-2013, 22:05
ببخشید... این طرز تموم کردن سریال رو بهش چی میگید؟ اکرام و تکریم شعور مخاطب؟! خب توهینه دیگه!!! این همه آدم بشینن پای سریال بعد این جور بی سر و ته تمومش کنن و این همه مخاطب رو مچل کنن بذارن توی خماری. حالا اگه خیلی از سریالا اینجوریه این دیگه مشکل از خود مردمه که جنم ندارن اعتراض کنن. خرجش هم اصلا زیاد نیست؛ فقط باید یه بار 162 رو بگیری اعتراض کنی. همین!

استاد چه مرامی واسمون گذاشتی؛ دستت درد نکنه دمت گرم... لطف کردی! اصلا مرامکش کردی استاد!!!! من معذرت می خوام استاد. شما ببخشید همه که مثل شما اهل فیلمسازی نیستن و اطلاعاتشون کمه :n01:.

در مورد قسمت اول اینکه دوست عزیز شما این که پایان یک سریال از چه نوعی باشه رو به چه کعیاری میسنجید؟؟؟؟؟ مثلا من میگم پایان زیبا و قابل تحملی داشت ولی شما میگید توهین...... بود حالا چه معیاری وجود داره که ثابت حرف من درسته یا شما؟؟؟؟؟

ودر مورد قسمت دوم بنده نمیدونستم به شما بر میخوره.... بنده نگفتم شما بی سوادی یا من با سوادم بلکه این حرفی هم که زدم از روی تجربه بوده و یه خاطره هم براتون بگم.....
شما یا من احتمالا سریال های زیادی نگاه کردیم و اطلاعاتی هر چقدر نا چیز در این باره داریم یعنی در حدی که میدونیم سکانس چیه.....خب حالا من وقتی میرم تو اتوبوس افغانی که از سر کار تو ساختمون اومده داره با رفیقش صحبت میکنه حتی کوچکترین اطلاعی از سینما یا سیما نداره به دوستش میگه آخر فلان سریال توهین به شعور مخاطب بود بنده باید چه فکری بکنم. البته این یه مدل از خاطراتیه که بنده دارم.......

:n16:

amin_g_p
05-07-2013, 22:51
در مورد پایان این سریال خود کارگردان گفت: این پایان شایسته چشمان مخاطب نبود و پایان های زیاد و خیلی بهتری داشتیم ولی هیچ کدام نشد و در این زمینه هیچ کاری از زیرمجموعه من بر نمی آمد!!! همین چنین گفت: اگر دوماه بیشتر وقت داشتم کیفیت خیلی بیشتر میشد.

دیگه چیزی نمی تونم بگم

Meisam.apk
05-07-2013, 23:23
ای کاش فصل سومشو که می خان بسازن،مثله فصل دو اونقدر خیال پردازانه و آخرش بد تموم نشه.

Mohammad Yek110
07-07-2013, 18:07
بازم سریالای ایرانی شعور مخاطبو بردن زیر سوال؟:27:
خوب شد نتونستم ببینم ......

mojtaba2321
09-07-2013, 22:12
«هوش سیاه» در میان گله‌های کارگردان و تهیه‌کننده تقدیر شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مراسم تقدیر فرمانده نیروی انتظامی از عوامل سریال «هوش سیاه»، با گله‌هایی از سوی کارگردان و تهیه‌کننده همراه بود.

*** گله از نیروی انتظامی در جلسات خصوصی‌تر

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، سید مرتضی فاطمی‌نویس، تهیه‌کننده مجموعه «هوش سیاه» با اشاره به اینکه امنیت مهم‌ترین نعمت است و احساس امنیت قاعدتا از خود امنیت مهمتر است، گفت:‌ «هوش سیاه» در این راستا تلاش کرد احساس امنیت را به مردم القاء کند.

وی در ادامه‌ی صحبت‌هایش به ویژگی‌های سریال «هوش سیاه» و روند تولید و محتوای آن نیز اشاره کرد و گفت: بیش از 150 لوکیشن اصلی در این سریال وجود داشت. همچنین بیش از 30 هنرور نیز در این سریال ایفای نقش کردند. لوکیشن زندان نیز از جمله اتفاقات مهمی بود که برای اولین بار ساخته شد و به عقیده‌ی من این سریال در سطح سریال‌های الف ویژه کار ویژه‌ای است. همه‌ی این‌ها یک دلیل داشت و آن اینکه مردم احساس کنند پلیس هوشمند است.

وی در ادامه همچنین با اشاره به گله‌ای که از نیروی انتظامی در قبال همکاری با ساخت این سریال مطرح کرده بود، گفت: دوست داریم جزییات خیلی رسانه‌یی نباشد. امیدوارم در جلساتی خصوصی‌تر بیشتر در ارتباط با جریان ساخت این سریال و چالش‌هایی که به وجود آمد، صحبت‌هایی داشته باشم.

*** مسعود آب‌پرور: ذهنم تلخ است

مسعود آب‌پرور، کارگردان این مجموعه نیز که در مراسم تقدیر حضور داشت، در صحبت‌هایی که برایش نیز ناخوشایند بود، گفت:‌ ذهنم تلخ است و تلاش می‌کنم از این تلخی‌ها فاکتور بگیرم اما به گروه سازنده‌ی «هوش سیاه» تبریک می‌گویم به دلیل این که در این ایام مردم بعد از مدت‌ها سرور ملی را احساس می‌کردند و سهم کوچکی بود که خانواده‌ی «هوش سیاه» داشت. از اعتماد زیادی که به بنده شد، حداکثر استفاده را کردم اما ای کاش پیچ آخر را نیز می‌گذاشتم تا سکان سریال در دست خودمان باشد.

آب‌پرور در ادامه‌ی صحبت‌هایش خطاب به احمدی مقدم گفت: ادامه‌ی ساخت «هوش سیاه» را برای واریثینمان گذاشتم.

وی ادامه داد: یک محصول ملی شکل گرفت که حاصل زحمات خیلی زیادی است. پلیسی که در این سریال مشاهده شد روشنگری و آینده‌نگری را ترویج داد. با توجه به اینکه از سال 74 در عرصه‌ی کار رسانه‌یی هر کاری که کردم اختراع رسانه‌یی بوده است.

او همچنین به برخی از این اقداماتش اشاره کرد و گفت: ساخت ویدئو کلیپ،‌ اولین تله‌فیلم‌ها از جمله اقداماتی بوده است که قادر به انجام آن بوده‌ام و فکر می‌کنم اختراع رسانه‌یی بوده است.

این کارگردان همچنین در توضیحاتی گفت: امنیت را جزو وظایف خودم می‌دانم و راجع‌به آن تلاش می‌کنم و می‌جنگم.

حسن اسلامی‌مهر همچنین از جمله مدیرانی بود که در این مراسم حضور داشت.

این مدیر اسبق سیمافیلم که مجموعه‌ی «هوش‌سیاه» در زمان مدیریت وی ساخته شد در توضیحاتی ضمن تشکر و قدردانی از تیم تولید مجموعه‌ی «هوش‌سیاه» توضیحاتی در زمینه‌ی طرح‌های مربوط به جرم و نیروی انتظامی و مجرمین ارائه داد و گفت: «پلیس جوان»، «جرم و مجرمین»، «جرم‌اولی‌ها» از جمله طرح‌هایی هستند که سیما فیلم نسبت به ساخت آن پیشنهاداتی را مطرح کرده است.

آرش قادری، نویسنده‌ی مجموعه «هوش‌سیاه» نیز در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفت و در توضیحاتی گفت: معمولا زمانی که کار خوب می‌شود همه دور هم جمع می‌شوند. ساخت این مجموعه زحمت همه بوده است و من از نیروی انتظامی تشکر و قدردانی می‌کنم به جهت این که زمانی که دسترسی به پرونده و اطلاعات خاصی نداشتم به آنجا مراجعه می‌کردیم.

*** هوش سیاه 50 پیام داشت

در بخش دیگری از این مراسم فاطمی‌نویس، مدیر طرح و برنامه در سخنانی گفت: پلیسی که در این سریال ارائه شد پلیس توانمند، هوشمند و پلیسی بود که پیشگیری می‌کرد حتی متهم را در زندان هم رها نمی‌کرد.

وی ادامه داد:‌ این مجموعه اطلاعات فراوانی را به مخاطبان ارائه داد و 50 پیام داشت. البته در این شرایط سخت و با مشکل بودجه‌ای که وجود داشت، گروه موفق شدند آن را به تولید برسانند. در حالی که ساخت در شهر تهران به این راحتی نیست. البته اگر وقت بیشتر در اختیار این کار قرار می‌دادند، بیشتر دیده می‌شد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم که در محل فرماندهی ناجا برگزار شد، از عوامل مجموعه‌ی «هوش سیاه» تقدیر شد. همچنین از مدیر شبکه سه، مدیر جدید سیمافیلم، مدیر گروه مطالعات فرهنگی صداوسیما و حسن اسلامی‌مهر (مدیر سابق سیمافیلم) تقدیر شد.

در بخش‌هایی از این مراسم نیز بخش هایی از سریال «هوش سیاه» جهت بازبینی پخش شد و در حین پخش بود که سیستم تصویری مونتیور با مشکل مواجه شد و با واکنش مسعود آب‌پرور مواجه شد که این سریال بدون کیفیت پخش می‌شود، بهتر است پخش آن قطع شود.

_______
ادمین: هزینه ی تبلیغات در صدا و سیما به صورت ثانیه ای حساب می شود و حدوداً ثانیه ای 60 میلیون تومان است!
اگر فقط پول 3 بار تبلیغ کرم حلزون که هر دفعه حدود 30 ثانیه است به ساخت سریال هوش سیاه اختصاص داده می شد...
شما بگید چی می شد!

mojtaba2321
16-07-2013, 18:13
توضیح فنی نحوه فرار کامران (جمشید کاظمی) از زندان مرکزی هوش سیاه از زبان مهرداد صالح

بنام خدا
در پی سوالات بسیار در رابطه با نحوه فرار کامران از زندان و شبهات پیش آمده متنی فنی و در سطح متوسط به بالا تقدیم حضور می‌شود، لازم به توضیح است که هوش سیاه دوره‌ی آموزشی ام‌سی‌آی‌تی‌پی میکروسافت یا سی‌سی‌ان‌اِی سیسکو نبود، دانشش نزد ما بود اما باید دٌزی از تکنولوژی به جامعه تزریق می‌شود که اٌور نباشد! در این متن هم این دٌز رعایت شده و امیدواریم با فروم‌های تخصصی قیاس نشه!
برای این که تو فضای کامران قرار بگیریم باید خودمون رو یک زندانی تصور کنیم، با محدودیت های زندان، پس کلاً باید به چیزهای کهنه، و ازکار افتاده، نرم افزارهایی که هیچ وقت سراغشون نمیریم و... فکر کنیم و با اون ها باید کار رو پیش ببریم، همینطور میدونیم از بیرون هم محاله که چیزی بتونه به داخل زندان نفوذ کنه، چون چندین لایه امنیتی در پیش هست، پس دنبال امداد غیبی هم نباید باشیم. یک زندان داریم که از تجهیزات جدید تو بخش اداریش استفاده میشه و کارمندان اون دایم در حال رفت و آمد در این بخش هستند.
در بخش اداری از وایرلس هم برای ارتباطات استفاده میشه. در زندان، زندانی‌ها دنبال چیزهایی هستند که به چشم نیاد، ابزارآلات کوچکی به راحتی قابل پنهان کردنه، در بحث ارتباطات، وایرلس برای کامران همین حکم رو داره و ایده آله پس به سراغش میره!
علم مخابرات علم جدیدی نیست، در جنگ‌های جهانی از بی‌سیم و رادیو استفاده می‌شد، پس امروز هم پیرو آن زمان از اونها استفاده میشه، تولید فرکانس و دریافت فرکانس و تبدیل اونها جزو موارد پایه‌ی الکترونیک و مخابرات به حساب میاد، پس کامران دنبال کتاب‌های مخابراتیه.

برای ساخت یک فرستنده و گیرنده نیاز به حدود 15 قطعه‌ی الکترونیکی داریم. این قطعات در مدارهای دستگاهای قدیمی‌تر یافت می‌شوند، پس کامران باید دنبال لوازم قدیمی می‌گشت تا قطعات مورد نیاز رو انتخاب و مونتاژ کنه، در این حال دیده می‌شد که کامران در تخت خواب خود قطعاتی را کنترل و از سلامت اونها مطعمن میشه، و برای این که بتونه بدون دردسر اون‌ها رو حمل کنه به صورت طبیعی استتار می‌کنه و مثلاً داخل پسته قرار میده.

در این حال از مهندس اشراقی که تخصصش مخابراته کمک می‌گیره، در سلول می‌بینیم که درباره‌ی ساختار شبکه‌ی زندان صحبت میشه، یک ساختار قوی و منسجم با اصول طراحی شبکه های وایرلس، با توجه به وسعت زندان از چند ریپیتر (تکرارکننده) برای روت کردن استفاده میشه، گاهی هم بریدج (پل) زدن تا به صورت پوینت تو پوینت (نقطه به نقطه) ساختمان‌های زندان رو به هم متصل کنند.
در طراحی شبکه‌های وایرلس یک اکسس پوینت به عنوان اکسس پوینت مادر یا مین در نظر گرفته میشه که با دادن مک آدرس اون به بقیه اکسس پوینت‌ها می‌تونیم اون‌ها رو به عنوان ریپیتر تعریف کنیم، در این حالت وقتی آنتن دهی یک اکسس پوینت مثلاً 100 متر باشه ما می‌تونیم در شعاع 150 متری یک اکسس پوینت دیگه رو قرار بدیم تا با همپوشانی سیگنال‌ها 100 متر دیگه به آنتن دهی اولیه اضافه کنیم، پس در فاصله‌ی 250 متری هم ما آنتن خواهیم داشت و همینطور می‌توانیم با اضافه کردن ریپیتر این مقدار رو تا حدود 5 برابر افزایش بدیم. البته شیوه‌های جدیدتری هم برای پوشش وجود دارد که از حوصله‌ی این متن خارجه.
خوب پس کل فضای اداری به این صورت ساپورت می‌شد. اما تبادل اطلاعات در این شبکه به چه صورت بود؟
زیرساخت شبکه‌ی زندان کابلی است، برای اتصال وایرلس به شبکه‌ی کابلی کافی است به مین اکسس پوینت یک کابل لن و از طرف دیگه به یک سویچ متصل باشیم، از آن زمان به بعد روترها کار خود را شروع کرده و به شبکه‌ی کابلی زندان و درنتیجه به سرورها و کامپیوترهای بخش اداری متصل می‌شویم.

برگردیم به سراغ کامران، اون داره سعی می‌کنه کارت شبکه وایرلس درست کنه، اون در ابتدا قصد داره به اینترنت متصل بشه، پس به دنبال موبایل می‌گرده تا بتونه از طریق جی‌اس‌ام به اینترنت متصل بشه، تا این که باخبر میشه غیر از بخش اداری تمام باندهای جی اس ام و ... با جمر مختل شدن، جمر دستگاهیه که با انتشار فرکانس‌های معکوس اختلال در شبکه‌های وایرلس و موبایل ایجاد می‌کنه، پس قبلاً مسوولین آی‌تی زندان به این هم فکر کرده بودن، کامران میدونه که باید در بخش اداری این کار رو انجام بده تا از جمرها در امان باشه، پس نقشه‌ی انبار رو از هم سلولیش می‌گیره تا نزدیک‌ترین جا به بخش اداری رو تعیین کنه، همزمان در حال ساخت کارت شبکه وایرلسه، فلش مموری رو از سرباز می‌دزده و از اون مصرف دوگانه می‌کنه، هم برای انتقال درایورهای مورد نیاز جدید کارت شبکه از کامپیوتر کتابخانه که به صورت پیش فرض در ویندوز تعبیه شده و همینطور درایورهای یو اس بی تا اون‌ها رو به هرجا که خواست انتقال بده.
کامران به کامپیوتر کتاب خونه میرسه، کتاب خونه هم جمر داره، پس امکان ارتباط به اینترنت از این طریق نیست، کامران درحال نوشتن برنامه‌ی کتابداری دیده میشه، تنها نرم افزار کامران نوت‌پد بود و هیچ نرم افزار دیگه‌ای در اختیارش قرار نمی‌گیره، راحت‌ترین زبان برنامه نویسی با نوتپد اچ‌تی‌ام‌ال است! یادمان باشد که در زندان هستیم و از پک‌های 24 دی‌وی‌دی با تمام نرم افزارهای تخصصی خبری نیست پس اچ‌تی‌ام‌ال برای زندان کافی است، چرا که با یک فرم ورود اطلاعات و یک دیتا بیس به صورت فایل تکست می‌تونیم یک کار قابل قبول انجام بدیم.

حالا کامران چطوری باید فرار کنه؟ مثلاً یک قرار خارج از زندان با دوستانش و چیدن نقشه‌ی فرار، پس برای این کار نیاز به یک فرم ارسال ایمیل داره که به محضی که به اینترنت متصل شد بتونه فوراً پیامش رو مخابره کنه، پس دیده می شد که گاهی کامران رو یک فرم پست اس‌ام‌تی‌پی و پاپ‌3 کار می‌کنه و اون رو داخل فلش می‌ریزه، کار کردن رو فرم‌های تحت وب نیاز به مرورگر داره و با توجه به کار خلافی که کامران انجام میداد دیده میشد که فرم را داخل فلش کپی و فقط یک فولدر رو از ریسنت فایل ها پاک کرده و هیستوری مرورگر رو کلین می کنه.
چک کردن کامپیوتر توسط بخش آی تی به صورت روزمره انجام می شد، اما چون مامورین مطمعن بودن که کتابخانه دارای جمر است و هیچ ابزاری تحت اختیار زندانی نیست خیلی سر سری از آن می گذشتند و کار به جستجوهای پیشرفته با نرم افزارهای میکرو رکوردر یا کی‌لاگر نمی‌رسید، روزمرگی و انجام کارهای روتین گاهی انسان رو دچار تنبلی می‌کنه، حتی یک مامور رو!
کامران در انبار دیده میشه، پر از کامپیوترهای خراب و قطعات اون‌ها، برای افرادی که کامپیوتر اسمبل کردن قابل درکه، که میشه از هر کیس یک قطع رو برداشت و یک کامپیوتر اسمبل کرد، اما نصب ویندوز و درایورها در زندان و در اون شرایط معضلی به حساب میاد! پس کامران دنبال چندین هارد دیسک میگرده و دیدیم که سه تا از هاردها خراب بودن و یکی درست بود، برای شناخت هارد می‌بایست به بایوس مراجعه کنه تا ببینه که هارد دیتکت میشه یا نه، و اگر نه رو جامپرهای هارد کار کنه تا مستر و اسلیوشون رو تنظیم کنه. هارد شناسایی میشه و ویندوز بالا میاد! اما چطور؟!؟

یه فلاش بک بزنیم به تاریخچه‌ی این کامپیوترها، این‌ها قبلاً ابزار کار کارمندان بخش اداری بودن، و شاید چند سالی مثل ما خیلی منطقی از کامپیوترشون نگهداری می‌کردن تا روزی که به مشکل سخت افزاری برخوردن، مثلاً اشکال در رم، که ممکنه باعث ریست و هنگ پی در پی بشه، کارمند به بخش آی‌تی زنگ زده و تکنسین بالاسر سیستم حاضر میشه، رم خرابه و باید عوض بشه، همینطور 5 سال از عمر کامپیوتر گذشته و رم، با اون پین پیدا نمیشه یا سخت پیدا میشه، به بخش مالی اعلام میشه و برچسب اموال کنترل میشه و با توجه به استهلاک 5 ساله و این که ناوگان زندان درحال آپدیت شدنه تصمیم می‌گیرن سیستم رو از رده خارج کنن و یک سیستم جدید به کارمند اختصاص بدن، با توجه به استهلاک 5 ساله ارزش ریالی زیادی برای سیستم قدیم درنظر گرفته نمیشه و بنابراین کامپیوتر به انبار ضایعات و نخاله‌ها انتقال پیدا می‌کنه تا بعد از جمع شدن نخاله‌ها به صورت کیلویی به فروش برسه و این برگ برنده‌ی کامران بود. پس روی این سیستم ویندوز نصب بوده و همینطور احتمال نصب بودن نرم افزاری مثل فوتوشاپ! چرا که درصد بالایی از کاربران ایرانی پس از نصب ویندوز به صورت پیش فرض فوتوشاپ نصب می‌کنند، حتی اگر لازمشان نباشد!!! پس این احتمال احتمال بالایی است و گروه فیلمسازی از آن بهره برد.
حالا کامران کامپیوتر دارد، و نزدیک فضای اداری است.

تعریف درستی از استفاده‌ی شبکه‌ی وایرلس زندان نزد کارمندان نبود، چون رییس زندان با تکنولوژی جدیدی رو برو بوده ترجیح میده این ابزار نزدیک به خودش یا در اطاق خودش باشه! برای اتصال به شبکه‌ی زندان نیاز به پسورد وایلس داریم، به دست آوردن پسورد وایلس از طریق ماموان زندان امری محاله، -- کردن اون هم با توجه به نداشتن نرم‌افزارها و ابزارهای به روز از اون نشدنی تره، ورود به پرتال زندان نیاز به ورود اطلاعات داره که اون هم با چند لایه فایروال کنترل و مهار شده، پس کامران راه سختی در پیش داره.
نامه‌های بخش اداری به صورت پی‌دی‌اف در میومده تا کارمندانی که با لپتاپ و تبلیت‌هاشون در حال تردد بودن بتونن از اون ها استفاده کنن، چراکه پورتال زندان محدود به مک آدرس تعدادی کامپیوتر مستقر در زندان و از پیش تعریف شده بود و وقتی افراد با کامپیوترهای دیگه وارد می‌شدند اجازه ورود به پرتال و رسیدن به کارهای روزمره رو نداشتن، این محدودیت باعث میشه تا یک شبکه‌ی شیرنگ فولدری درست کنن و یکی مامور میشه فایل‌ها رو داخل فولدر‌ها بزاره و یا برداره، یک اشتباه ساده که در 80% شبکه‌های شرکت‌ها و ادارات دیده میشه!
پس ورود به شبکه‌ی وایرلس زندان و ارسال و دریافت اطلاعات به پرتال توسط کامران امری محال بود، اما در پروسه‌ی پرینت آی‌پی و پورت پورتال در زیر نامه‌ها پرینت میشه، حتماً افرادی که از وب سایتی پرینت گرفتن این رودیدن، البته کامران هم این رو دیده! زمانی که نامه‌های دادگاه به دستش داده می‌شد، پس شد دو تا اشتباه، اول شیرینگ فولدری بدون پرمیشن و دوم درج آی‌پی و پورت در زیر نامه اون هم تو محیط زندان.

کامران در انبار، در حال راه اندازی کارت شبکه‌ی وایرلسی که با کمک مهندس اشراقی (مهندس مخابرات) ساخته بود دیده میشه، می‌دونیم که فرکانس 2.4 تا 2.4835 فرکانس آزاد هستند و فیری لایسنس به حساب میان، کامران هم در همین رنج باید به اکسس پوینت کانکت می‌شد، البته اگر لازم بدونه به کل استانداردهای اف سی سی رو زیر پا میزاشت چون اینجا زندانه، همون جایی که دو سال طول کشید تا یک پروفیل شماره 4 رو ببره و الان هم 20 دقیقه وقت داره.
بلاخره به اکسس پوینت کانکت میشه و منتظره تا کتابدار کارشو انجام بده.
سومین اشتباه رو رییس زندان کرد و کتابدار زندان رو در کنار مین اکسس پوینت تنها گذاشت، و اون هم باتوجه به تهدیداتی که شده بود کار کامران رو راحت کرد.

کامران هیچ نرم افزاری همراه ندارد، پس محیط کامند نجات بخش است، می‌دونیم که اکسس پوینت های سیسکو وقتی ریست میشن در حالت دی اچ سی پی قرار میگیرن، و از رنج 192.168.1.1 شروع به آی پی دادن می کنند، همزمان تعدادی از کاربران بخش اداری در حال استفاده از وایلس هستند، مثلاً 40 نفر.

کتابدار اکسس پوینت را ریست کرده و تمام ریپیترها کلاً از شبکه خارج می شوند و مثلاً 34 کاربر از شبکه قطع می شوند، اما 6 کاربر مستقیم از مین اکسس پوینت آی پی گرفته اند حدود 2 دقیقه طول می کشد تا اکسس پوینت بوت شود، در این فاصله کامران چند پنجره کامنت باز کرده و شروع به گرفتن پینگ از آی پی 2 به بالا می کند به امید این که یکی جواب دهد، همزمان کارت شبکه‌ی 6 دستگاه با توجه به اتو آی پی بودن، اوتو ریپیر شده و از اکسس پویت آی پی جدید می‌گیرند همینطور کارت شبکه‌ی کامران.
پس یک شبکه‌ی داخلی شامل یک اکسس پوینت و 4 یا 5 کامپیوتر تشکلیل می شود و یکی از کامپیوترها همان است که فولدر شیر در آن درست شده، یک امر بسیار بدیهی و ساده، بدون این که بخواهیم تکنیک‌های خیلی سخت رو پیاده کنیم، کامران وارد شده و با دیدن تعدادی از نامه‌های محرمانه و تغیر اون با فوتوشاپ نامه‌ی فرار خودش رو درست و در فولدر روز نامه‌ها قرار داد.
در کمتر از20 دقیقه...

به یاد داشته باشیم که کامران هیچ جا رو -- نکرد و هیچ وقت هم به پورتال زندان و اینترنت دسترسی پیدا نکرد!
صبح کارمندان بخش اداری در سرکارهای خود هستند، ترکیده‌گی لوله مزید برعلت شده و نامه رو طبق روال هر روزه و کارمندوار پیش رییس برده و رییس هم با توجه به ذهنیت قبلی کاملاً آماده بود تا با این نامه مواجه بشه، و کامران به این صورت از زندان فرار کرد...
به این صورت یکی از های‌تک ترین فرارهای از زندان، به جمشید کاظمی یا کامران بوریایی تعلق می‌گیره.

مهرداد صـــالح
مشاور آی‌تی و ماهواره سریال هوش سیاه

3D-Max
26-07-2013, 16:04
اینم تموم شد رفت:دی
من قسمت آخرش یجایی بودم که نتی در کار نبود!
اومدم اینجا نظرات خوندم یه لحظه شک کردم پایان سریال خیلی خوب بود:n15:
انصافا پایان سریال خوب بود چند قسمت قبلش اگه یادتون باشه
کامران به عموش گفت وقتی بچه بودم منو تو دریا رها کردی و ...
الان بهترین شناگر شدم و آخرش هم که ...
کجاش بد تموم شد اگر ادامه داشته باشه از همونجا فرار کامران نشون میدن
اگرم ادامه نداشت خوب همگی نابود شدن دیگه:n02:
ولی به احتمال زیاد ادامه داره...
دوستانی که به پایان این فصل معترضن
اگه سریال شیاطین داوینچی ببینن چی میگن؟
پایان فصل 1 هیچی جمع بندی نشد
{البته سریال فوق العاده ای حتما ببیندش}
یا دفترچه خاطرات خون آشام پایان هیچ کدوم از فصلاش خوب نبود
باز هوش سیاه پیش این دوتا پایانش(حتی اگه ادامه نداشته باشه) عالی بود
{البته مقایسه این سریالا باهم واقعا ....:n02:}

Alireza SM
02-08-2013, 11:00
آخه اين پايان خيلي مسخره بود. پليس تركيه مگه احمقه كه رئساي كل گروهاي تروريستي رو با آر پي جي بزنه دد كنه بفرسته هوا ؟ همين پژاك و پ.ك.ك رو فقط سربازا و نوچه هاشونو ميكشه افسرا و بلندپايه ها رو كوماندو ميفرسته دستگير ميكنه. ممكن نيست پليس تركيه همچين كار احمقانه اي بكنه.
كلا پايان سريال غلط بود. حالا شايد بگن كه مثلا پليس تركيه آر پي جي رو به قايق رئيس ها شليك نكرده به محافظاشون شليك كرده ....
به هر حال اينجور حمله كردن به رئساي باندهاي تروريستي هيچ جا اتفاق نميافته همشون رو دستگير ميكنن هميشه.

mojtaba2321
26-11-2013, 23:02
کسی آخرش فهمید این صدای جیلیز ویلیز که روی 0 و 1 های روی مونیتور آگاهی دیده میشد واسه چی بود خدایی؟:n02:اصلا اون 0 و 1 ها چی بود!!!

راستی هوشی 1 رو داره از Ifilm میزاره.2 اش رو هم از پی ان تی وی.

payam178
28-11-2013, 15:20
کسی آخرش فهمید این صدای جیلیز ویلیز که روی 0 و 1 های روی مونیتور آگاهی دیده میشد واسه چی بود خدایی؟:n02:اصلا اون 0 و 1 ها چی بود!!!

راستی هوشی 1 رو داره از Ifilm میزاره.2 اش رو هم از پی ان تی وی.
سلام
هوش سیاه یک چه ساعتی از آی فیلم پخش میشه؟

Soroush-S
28-11-2013, 19:23
سلام
هوش سیاه یک چه ساعتی از آی فیلم پخش میشه؟

هرروز ساعت 18 و سی دقیقه

ziba12
14-01-2014, 01:27
سلام
دوستان هوش سیاه 3 ایا ساخته میشه ؟ واقعا سریال قشنگی بود. از این جور سریال ها خیلی خوشم میاد .

years
28-02-2014, 18:02
اصلا کل سریال غلط بود اومده بودن از تغییر متغیر پلیس ایران بجای وزارت اطلاعات استفاده کرده بودند
تمامی مسائل بمب گذاری و مسائل سیاسی حل اون بر عهده وزارت اطلاعات است
در ثانی فقط وزارت اطلاعات به مرکز ارتباطات رادیویی کشور دسترسی داره
کل سریال از ریشه غلط بود

Thor God
28-02-2014, 18:17
اشکالات فنی به کنار ! همون موقع که سریال پخش میشد شخصیت پردازی و داستان فیلم هم اشتباه بود و هم مسخره تمام شد. دیدن شخصیت هوش سیاه داره خیلی محبوب میشه با کارهای الکی خواستن بد جلوش بدن مثلا همون جا که دوستش رو میکشه یا همون جا که با الکتریسیته یکی از سران رو به قتل میرسونه.

لازم به مشکل گرفتن موارد فنی نیست :n09:

sansa
24-06-2014, 10:10
خبری از قسمت سوم این سریال نشده ؟

sansa
28-12-2014, 20:10
موندم که چرا نیروی انتظامی تجهیزات مدرنی رو برای فیلم هوش سیاه 2 به کارگردان این فیلم نداد ...بعدش یک سال بعد تجهیزات مدرنی رو در اختیار سریال مزخرف رهایی گزاشت .

کارگردان هوش سیاه گفته نیروی انتظامی همکاری نمیکنه برای ساخت هوش سیاه 3 !!!:n03:

fanixhd
05-03-2016, 09:06
ای کاش سری سوم این سریال هم ساخته می شد .

خیلی طرفدار داشت با همه ایرادات و کم و کاستی ها .......