PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : The Walking Dead: Survival Instinct

MASTER DEAD
01-05-2013, 18:40
THE WALKING DEAD : SURVIVAL INSTINCT
اخر الزمان به بدترین شکل

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مقدمه :

در اکتبر 2010 شبکه amc شروع به پخش سریالی کرد به اسم مردگان متحرک. این سریال بسیار محبوب شد و طرفداران زیادی از جمله بنده را به خود جلب کرد . حال کمپانی نامی Activision بازیی تحت همین عنوان با امید فروش خوب عرضه کرده است . حال به بررسی این بازی می پردازیم که ایا این عنوان اصلا در حد و اندازه عنوان پر اوازه واکینگ دد هست یا خیر ؟

داستان :

داستان بازی کاملا مربوط به داستان سریال واکنیگ دد است . در این بازی شما درنقش مرد شجاع و جسوری به اسم دریل هستید که همراه برادر خود مریل در دنیایی بی رحم که اکثریت انسان های ان تبدیل به مردگان متحرکی شده اند که موجود زنده را می خورند و هیچ حسی ندارند سعی در زنده ماندن دارد . داستان بازی پیچیدگی خاصی ندارد و فقط به حوادسی که قبل از داستان خود سریال روی داده اند می پردازد . این که چگونه دریل زنده ماند و وارد داستان سریال واکینگ دد شد . به غیر از این چیز هیجان انگیزی در داستان وجود ندارد که حداقل برای خود داستان بازی را ادامه دهید !!!

گیم پلی :

هسته اصلی گیم پلی بر اساس مخفی کاری درست شده ایت و این که چگونه بدون جلب کردن توجه واکر ها (مردگان متحرک) بتوانید به اهداف خود در بازی برسید . اگر خطای کوچکی از شما سر زند و توجه واکر ها به شما جذب شود گله ای از واکر ها به سوی شما حرکت خواهند کرد و کمترین شانسی برای زنده ماندن دارید . واکر ها تنها با دیدن شما به سمت شما حمله نمی کنند . بلکه با بو کردن شما نیز جذبتان می شوند . به همین دلیل خیلی نمی توانید نزدیک واکری بمانید و یا از کنار او به اهستگی رد شوید . سلاح اصلی شما تیر و کمانی است که خود دریل سریال واکینگ دد از ان استفاده کرده است . ولی می توانید از تفنگ هایی مثل اسنایپر و شاتگان و ... در بازی بهره ببرید که توجه واکر ها را به شما جلب می کنند و شما را در دردسر می اندازند . همچنین می توانید از سلاح های سرد مثل چاقو و چکش استفاده کنید که کمی کار را برایتان سخت می کنند چون باید حداقل با 3 ضربه واکر ها را از پای در اورید .و یکی از ازار دهنده ترین چیز ها در بازی این بود که از جاهایی که در ذهن به راحتی می باید رد شد نمی شود رد شویم و یک مرز نامرعی جلوی ما را می گیرد ! هدف ها در بازی تکراری و بعد از مدتی خسته کننده می شوند . این که دنبال غذا یا سوخت و ... برای گروه خود باشید و این که به انسان هایی که در راه می بینید کمک کنید . شما سرپرست گروه کوچکی هستید که سعی در رسیدن به اتلانتا دارد چون همه اعضا فکر می کنند که اتلانتا همچنان امن باقی مانده است . لذا باید غذا و سوخت و ... به همراه داشته باشید . یک جنبه دیگر بازی هم مدیریت گروه ایت . ما می توانید به اعضای گروه خود ماموریت هایی دهید که ان ها یا کار را به خوبی انجام یم دهند و بر می گردند و یا بر نمی گردند ! و در بین راه می توانید اشخاص دیگری را به گروه خود بیفزایید یا این که ان ها را به حال خود رها کنید . در مجموع به نظر بنده گیم پلی چیزی برای گفتن ندارد

گرافیک :

بی شک گرافیک این بازی جزو بدترین گرافیک های سال 2013 خواهد بود ! افت فریم شدید باگ های بسیار زیاد و مرزهای نامرعی و....... بسیار یسیار شما را در حین بازی ازار خواهند داد که خیلی وقت ها به سرتان می زند سی دی را از وصل دو تکه کنید !!! محیط ها بسیار خلوت هستند و جزعیات زیادی ندارند و حوصله شما را سر می برند .چهره افراد اصلا جالب طراحی نشده است و با وجود این که همه چیز بازی کپی شده سریال واکینگ دد است اما چهره ها کمترین شباهتی به خود شخصیت ها دارند ! مثلا در تصویر پایین ببینید چقدر چهره ها و لباس ها به هم شباهت دارند ! قطعا کارکنان اکتیویژن نباید با همچین کوتاهی هایی انتظار فروشی مثل کال او دیوتی داشته باشند !!!به شخصه بار ها شاهد این بوده ام که وقتی رو دیواری از نزدیک زوم می کردم صفحه به مربع های کوچکی تبدیل میشد که به جدیت کل بازی را زیر سوال می برد ! نور پردازی اصلا جالب از اب در نیامده است و اصلا حسی را که می باید به گیمر نمی دهد ! و تخریب پذیری نیز چنگی به دل نمی زند

موسیقی و صدا گذاری :

خوش بختانه بازی در این قسمت خیلی نا امید کننده عمل نکرده است و نسبت به بقیه فاکتور هایش عملکرد خوبی نشان داده است . صدا گذاری شخصیت هایی مثل دریل و مریل کاملا شبیه صدای شخصیت های ان دو در سریال است که برای هواداران سریال که این بازی را می کنند جذابیت خاصی دارد . موسیقی اصلی بازی همان موسیقی سریال است وحتی تغییر کوچکی هم در ان داده نشده است . و نسبتا می توان گفت موسیقی در ان جاهایی که باید حس هیجان را به گیمر می دهد . البته باید گفت که تعداد موسیقی هایی که در بازی وجود دارد واقعا کم است و شاید بعد از مدتی خسته کننده به نظر برسند ! صداهایی که از محیط اطراف می شنویم کاملا مصنوعی هستند و واقعا با عقل جور در نمی اید که ایا واقعا این صدا از این حرکت به وجود امده است ؟

حرف اخر :

شاید چون در حال حاضر قفسه های مغازه های بازی فروشی خالی از بازی های جدید هستند بد نباشد که این واکینگ دد را امتحان کنیم .اما می توان بدون شک گفت که این بار اکتیویژن در ساخت این عنوان شکست خوده است . چیزی که بنده از بازی دیده ام یک بازی کپی برداری شده از سریالی بی نظیر است که حتی همان کپی را نیز به خوبی نتوانتسه پیاده کند . شاید واکینگ دد تجربه ای جدید را برای ما گیمر ها رقم زند اما نمی توان این را که بازی اسم پر شکوه واکنیگ دد را یدک می کشد واقعا ارزش بازی کردن را دارد . بنده به شخصه با وجود دیدن اسکرین شات ها و تریلر های بازی فقط به این دلیل بازی را خریدم که فکر می کردم شاید می تواند مثل سریالش عالی عمل کند اما ظاهرا اشتباه می کردم ! این بازی را به هیچ عنوان نمی توان با واکینگ ددی که telltale games ساخت مقایسه کرد ولی در نوع خود شاید بتواند با وجود بخش انلاین ان که حداکثر دو نفر ظرفیت دارد نان عنوان پر اوازه واکینگ دد خود را بخورد و فروش خوبی را به دست اورد با اسم و رسمی که واکینگ دد Telltale games

به دست اورده است. اگر از بین این بازی و یک بازی دیگر شک دارید که کدام را بخرید پیشنهاد می کنم که روی این بازی خیلی فکر نکنید

نمرات :

گیم پلی : 7
گرافیک : 4
صداگذاری و موسیقی : 6
داستان : 5
هوش مصنوعی : 4
کل :5.2

نکته : بنده این بازی را روی پلتفرم Xbox بازی کرده ام و نقد خود رو بر همان اساس نوشته ام

کاری از امیرعلی . ص :n16:

MASTER DEAD
01-05-2013, 18:42
دوستان عزیز این نقد برای خود بنده هستش
من تو این جا تازه کارم ولی انشالله نقد های بیشتری از من خواهید دید
فکر این می کنم این یکی واقعا دیگه تاپیک نداشته باشه :دی
با تشکر و سپاس:n16:

Turok-71
01-05-2013, 20:53
ممنون بابت نقدت امیرعلی جان!

+
کلا انتظار بیشتری هم از این شرکت نمیرفت...موندم اکتیوژن چرا این عنوانو داد دست اینا..
متای درخشان بازی:

PC 39/100
PS3 35/100
X360 32/100

MASTER DEAD
01-05-2013, 23:05
ممنون بابت نقدت امیرعلی جان!

+
کلا انتظار بیشتری هم از این شرکت نمیرفت...موندم اکتیوژن چرا این عنوانو داد دست اینا..
متای درخشان بازی:

PC 39/100
PS3 35/100
X360 32/100

کاملا معلومه چرا !
چون همه مردم از واکینگ دد تین تیل ذهنیت خوبی داشتند و سریال هم که همه رو دیوانه کرده بود
یه پول کم به شرکته داده . در عوض به خاطر اسم واکینگ دد کلی فروش کرده
مگه براش بده ؟

pedram_sad
01-05-2013, 23:49
من با وجود نقد ها و نمرات بازی رو گرفتم برای PC
از تنها چیزی که خوشم اومد همون موسیقی صفحه Main menu بود که مال سریال شاهکارش بود

Daniel-Fire
02-05-2013, 10:41
من با وجود نقد ها و نمرات بازی رو گرفتم برای PC
از تنها چیزی که خوشم اومد همون موسیقی صفحه Main menu بود که مال سریال شاهکارش بود

دقیقا بهترین بخش بازی همین موسیقیشه که از خود فیلم برداشتن...:n02:

MASTER DEAD
02-05-2013, 10:52
دقیقا بهترین بخش بازی همین موسیقیشه که از خود فیلم برداشتن...:n02:
کلا هر چی فاکتوور خوب تو بازی بوده از سریالش الهام گرفته (کپی کرده :دی )

saeed19999
07-05-2013, 17:42
بازی مرده های متحرک رو دانلود کردم اما موقع اجرا این ارور رو میده.چه کنم؟ گیر کردم!!!! The Walking Dead Survival Instinct cant initializ 3d acceleration. cant create zbuffer at resolution ... fil : game.ccp line : 3852 time : tue may 07 17:44:14 2013 user : ... computer : ... pc source code revision : 2013/02/14 11:53:41 ( 132462 ) اینم عکسش ( تو کل اینترنت هنوز کسی نتونسته مشکلم رو حل کنه!!!! ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeed19999
09-05-2013, 07:55
آقا کسی نبود مشکل رو حل کنه؟!!! cant initializ 3d acceleration. cant create zbuffer at resolution ... fil : game.ccp line : 3852 time : tue may 07 17:44:14 2013 user : ... computer : ... pc source code revision : 2013/02/14 11:53:41 ( 132462 )

Layken
09-05-2013, 13:59
بازی مرده های متحرک رو دانلود کردم اما موقع اجرا این ارور رو میده.چه کنم؟ گیر کردم!!!! The Walking Dead Survival Instinct cant initializ 3d acceleration. cant create zbuffer at resolution ... fil : game.ccp line : 3852 time : tue may 07 17:44:14 2013 user : ... computer : ... pc source code revision : 2013/02/14 11:53:41 ( 132462 ) اینم عکسش ( تو کل اینترنت هنوز کسی نتونسته مشکلم رو حل کنه!!!! ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینجا که برای روزلیشن اخطار داده
اگه درست موقع ورود به بازی این اخطار رو میده پس روزلیشن سیستمت رو تغییر بده کمتر کن شاید درست بشه
اگه باز درست نشد در بخش حل مشکلات نصب یک تاپیک برای طرح سوالت ایجاد بکن

saeed19999
09-05-2013, 17:01
نه برا رزلویشن نیست چون هر بار که تغیرش دادم باز همون ارور رو میده!!

Daniel-Fire
09-05-2013, 19:27
نه برا رزلویشن نیست چون هر بار که تغیرش دادم باز همون ارور رو میده!!

داداش درست هم نشد اشکال نداره چیزی رو از دست نداری...بلکه وقت به دست آوردی..
چون بازی کردنش فقط هدر دادن وقته....

saeed19999
10-05-2013, 15:28
داداش درست هم نشد اشکال نداره چیزی رو از دست نداری...بلکه وقت به دست آوردی..
چون بازی کردنش فقط هدر دادن وقته....

نه بازیش برام مهم نیست.اما تا به حال نشده یه مشکلی رو حل نشده ول کنم.برا همین همه فکرمو ریخته به هم!!:n27:

Hamed48
15-05-2013, 11:03
بازی به درد بخوری نیست