PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه پرنده پیدا کردم..کسی میدونه چیه ؟؟

majid322
01-05-2013, 09:23
داداشم دم مغازش یه پرنده پیدا کرده ما حدس زدیم پرستو باشه...خیلی کوچیکه و پرواز نمیتونه بکنه زخمی نیست
اما خودشو رو زمین میکشه ..چی میتونم بهش بدم ؟؟ ..شندیم پرستوها حشره میخورن...حشره از کجا بیارم :دی

ابو یکم میزارم رو انگشتم میزنم به نوکش میخوره ...یکم اینجوری شیر بهش دادم یکم سر حال شد.

این عکسشه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shabe.saket
01-05-2013, 11:30
بنظر میاد که حشره خوار و دانه خواره...

majid322
01-05-2013, 11:48
بنظر میاد که حشره خوار و دانه خواره...

الان مسئله اینه که نوکش رو باز نمیکنه برای خوردن غذا....اگه دهنشو باز میکرد حشره هم میاوردم براش :دی
الان نمیدونم گشنش هست ، نیست ... نمیدونم اون یکم شیر اصلا کفافشو میده یا نه..

h-blade
01-05-2013, 12:00
به نظر ‍چکاوک میاد..... دانه خوار هم هست

Hatek
01-05-2013, 12:12
خب هیچ پرنده ای به زور دهنشو باز نمیکنه که دونه بذاری دهنش حتی اگه گرسنه باشه که معمولا بخاطر ترسه
یه ظرف بذار کنارش خودت برو شاید تنهایی خودش خورد

majid322
01-05-2013, 12:13
الان یه لحظه هم نمیشینه...فکر کنم گشنش نباشه که اینجوری ورج و وورجه میکنه ... درسته ؟؟
چکاوک فکر نکنم باشه..اخرم مطمئن نشدم چیه.

خب هیچ پرنده ای به زور دهنشو باز نمیکنه که دونه بذاری دهنش حتی اگه گرسنه باشه که معمولا بخاطر ترسه
یه ظرف بذار کنارش خودت برو شاید تنهایی خودش خورد

غذا و اب گذاشتم براش...اصلا سمتشونم نمیره..خیلی بچه ست اصلا نمیتونه غذا بخوره..نوکش نرمه هنوز
هیچ حالت ترسی هم اصلا نداره...حتی بعضی وقتا نوازشش میکنم میشینه و خیلی خوشش میاد..

ata.royalfalcon
01-05-2013, 12:55
من احتمال ميدم از لانه اش افتاده باشه پايين . پيشنهاد ميدم در همان محدوده اي كه اين پرنده را پيدا كرديد بگرديد و لانه اش را پيدا كنيد و بذاريد سرجاش . احتمالاً كه نميتونه تنهايي غذا بخوره و حتماً بايد توسط والدين تغذيه بشه .

خودشو رو زمین میکشه

احتمالاً به خاطر سقوط از بلندي پاش شكسته ...

V E S T A
01-05-2013, 14:09
شبیه بادخورک هست (بادخورک معمولی یا بادخورک کوهی- بادخورک ها خانـواده ای از پرندها هـستن که شباهت زیـادی به پرستو و چلچـله دارن ..)

از حشره های در حال پرواز هم تغذیه میکنن .. این نوع پرنده هوازی هست هم تهـیه غذا هم جفت گیری و هم خواب در هـوا هست، برای شکـار باید

پرواز کنه ..

شاید بال یا پاش آسیب دیده + اینکه اگر روی زمین بشینه چون پاهای کوچک و بال بزرگتری نسبت به جثه داره نمی تونه پرواز کنه اگر اطمینان دارین که

آسیب ندیده میتونید پرنده رو پر بدین که پرواز کنه ولی مواظب باشین سقوط نکنه یا جایی نیفته که آسیب ببینه مثلا یه محیط داخل خونه که اگر سقوط

کرد آسیب نبینه ولی اگر دیدین میتونه پرواز کنه تو هوای آزاد پرش بدین ..

یه توصیه دیگه : اگر آسیب دیده لطفا ببرینش پیش دامپزشک بعد درباره غذا هم سوال بپرسین که جایگزینش چی باشه ..

majid322
01-05-2013, 15:57
من احتمال ميدم از لانه اش افتاده باشه پايين . پيشنهاد ميدم در همان محدوده اي كه اين پرنده را پيدا كرديد بگرديد و لانه اش را پيدا كنيد و بذاريد سرجاش . احتمالاً كه نميتونه تنهايي غذا بخوره و حتماً بايد توسط والدين تغذيه بشه .

احتمالاً به خاطر سقوط از بلندي پاش شكسته ...

دور و ورو خوب گشته داداشم..متاسفانه لونه ای پیدا نکرده ....پاش هم نشکسته فقط به دلیل اینکه خیلی بچه ست توانایی کنترل بالاشو نداره..به خاطر همین با پا راه میره و پراشم میکشه رو زمین .

شبیه بادخورک هست (بادخورک معمولی یا بادخورک کوهی- بادخورک ها خانـواده ای از پرندها هـستن که شباهت زیـادی به پرستو و چلچـله دارن ..)

از حشره های در حال پرواز هم تغذیه میکنن .. این نوع پرنده هوازی هست هم تهـیه غذا هم جفت گیری و هم خواب در هـوا هست، برای شکـار باید

پرواز کنه ..

شاید بال یا پاش آسیب دیده + اینکه اگر روی زمین بشینه چون پاهای کوچک و بال بزرگتری نسبت به جثه داره نمی تونه پرواز کنه اگر اطمینان دارین که

آسیب ندیده میتونید پرنده رو پر بدین که پرواز کنه ولی مواظب باشین سقوط نکنه یا جایی نیفته که آسیب ببینه مثلا یه محیط داخل خونه که اگر سقوط

کرد آسیب نبینه ولی اگر دیدین میتونه پرواز کنه تو هوای آزاد پرش بدین ..

یه توصیه دیگه : اگر آسیب دیده لطفا ببرینش پیش دامپزشک بعد درباره غذا هم سوال بپرسین که جایگزینش چی باشه ..

نه اسیب ندیده..ولی همینطور که گفتم اصلا اماده پرواز نیست....توانایی کنترل بالهاش رو نداره..وقتی پراش باز میشه نمیتونه ببندتشون..پروزا که دیگه هیچی

حتما میبرمش باغ پرندگان اونا بهتر میدونن چیکار کنن...اما الان در حال حاضر پیشنهادی ندارین ؟؟

ho3in0861
01-05-2013, 16:27
منم دوبار ازینا پیدا کردم
فکر کنم پرستو باشه

sienna
01-05-2013, 16:35
این پرنده تو جنوب زیاده و ما بهش میگیم ابابیل نوعی پرستو هست که حشره خوار هست . لونه این پرنده تو دیوارهای خشتی و گلی هست و از صبح تا شب در حال پرواز هستند تا حالا ندیدم روی زمین بشینه .

majid322
01-05-2013, 17:01
منم دوبار ازینا پیدا کردم
فکر کنم پرستو باشه

چیکارشون کردی ؟؟

این پرنده تو جنوب زیاده و ما بهش میگیم ابابیل نوعی پرستو هست که حشره خوار هست . لونه این پرنده تو دیوارهای خشتی و گلی هست و از صبح تا شب در حال پرواز هستند تا حالا ندیدم روی زمین بشینه .

دستت درد نکنه..درسته همون ابابیل هست ... فقط موندم چیکارش کنم

sienna
01-05-2013, 17:05
مگه نمیتونه پرواز کنه ؟ اگه نمیتونه ازش مراقبت کن گناه داره

majid322
01-05-2013, 17:14
مگه نمیتونه پرواز کنه ؟ اگه نمیتونه ازش مراقبت کن گناه داره

نه نمیتونه پرواز کنه..ما هم طالبیم بدونیم چجوری باید نگهدرای کنیم ازش :دی

الان عین خفاشا رفته چسبیده به گوشه قفس خوابیده..البته عین خفاشا بر عکس نشده :دی

sienna
01-05-2013, 17:18
هر حشره ای دور و بر خونتون دیدی بگیرش بده به این زبون بسته بخوره از گرسنگی تلف نشه خونش میفته گردنت . :n12:

majid322
01-05-2013, 17:38
هر حشره ای دور و بر خونتون دیدی بگیرش بده به این زبون بسته بخوره از گرسنگی تلف نشه خونش میفته گردنت . :n12:

به جان خودم دهنشو باز نمیکنه اصلا..مگرنه میدادم بهش بخوره..

شاهزاده خانوم
01-05-2013, 17:39
اگه خیلی کوچیکه . خودش که غذا نمیخوره باید دو نفری بهش غذا بدین یکی منقارش و باز کنه اون یکی غذا رو بزاره تو دهنش وگرنه میمیره
من زیاد بزرگ کردم اینا برنج له شده هم مخورند

majid322
01-05-2013, 17:50
اگه خیلی کوچیکه . خودش که غذا نمیخوره باید دو نفری بهش غذا بدین یکی منقارش و باز کنه اون یکی غذا رو بزاره تو دهنش وگرنه میمیره
من زیاد بزرگ کردم اینا برنج له شده هم مخورند

پرنده فروشی سوال کردم میگه اگه دهنشو باز نمیکنه یعنی اینکه امادگی غذا خوردن نداره..فقط بهش اب بده..حالا شما میگی به زور میده اونیکی میگه فقط اب بده..گیج شدم خداییش !!!
ولی خودمم فکر میکنم فعلا اصلا نمیتونه غذا بخوره..چون اصلا نه نوکشو باز میکنه و نه صدا میکنه...

V E S T A
01-05-2013, 18:54
نه اسیب ندیده..ولی همینطور که گفتم اصلا اماده پرواز نیست....توانایی کنترل بالهاش رو نداره..وقتی پراش باز میشه نمیتونه ببندتشون..پروزا که دیگه هیچی

حتما میبرمش باغ پرندگان اونا بهتر میدونن چیکار کنن...اما الان در حال حاضر پیشنهادی ندارین ؟؟

این پرنده خیلی سریع پرواز میکنه و تو پرواز مهارت داره دلیل اینکه الان نمیتونه پرواز کنه هم همونطور که گفتم کوچک بودن پاهـا و بزرگ بودن بال نسبت به جـثه هست

اگر بشینه نمی تونه دوباره پرواز کنه برای همین می گم امتحان کنید پرش بدین تا پرواز کنه چون پرواز تنها راه حل زنده موندنش هست غذا رو هم از حشره در حال پرواز

به دست میاره و برای اینکه آسیب نبینه تو محیط بسته یا جایی که کف نرم داره پرش بدین که اگر سقوط کرد آسیب نبینه ...

شاهزاده خانوم
01-05-2013, 19:26
پرنده فروشی سوال کردم میگه اگه دهنشو باز نمیکنه یعنی اینکه امادگی غذا خوردن نداره..فقط بهش اب بده..حالا شما میگی به زور میده اونیکی میگه فقط اب بده..گیج شدم خداییش !!!
ولی خودمم فکر میکنم فعلا اصلا نمیتونه غذا بخوره..چون اصلا نه نوکشو باز میکنه و نه صدا میکنه...

در هر صورت من هم زیاد پرنده بزرگ کردم وقتی کوچک هستند همون طوری که شما می فرمایید نوکشون و باز نمیکنند
این باید غذا بخوره تنها راه غذا خوردنش هم گفتم وگرنه خودش امکان نداره اگه بچه باشه غذا بخوره , اب اونو رفته رفته بی حال میکنه و..

majid322
01-05-2013, 19:59
این پرنده خیلی سریع پرواز میکنه و تو پرواز مهارت داره دلیل اینکه الان نمیتونه پرواز کنه هم همونطور که گفتم کوچک بودن پاهـا و بزرگ بودن بال نسبت به جـثه هست

اگر بشینه نمی تونه دوباره پرواز کنه برای همین می گم امتحان کنید پرش بدین تا پرواز کنه چون پرواز تنها راه حل زنده موندنش هست غذا رو هم از حشره در حال پرواز

به دست میاره و برای اینکه آسیب نبینه تو محیط بسته یا جایی که کف نرم داره پرش بدین که اگر سقوط کرد آسیب نبینه ...

چند باری امتحان کردم و از فاصله تقریبا 1.5 متری پرش دادم اما اصلا پر نمیزنه و میفته رو زمین...به همون دلیلی که گفتم کنترل بالهاشو نداره اصلا.
از نوع پرهاش دقیقا مشخصه که توانایی بالایی در پرواز داره..چشمهای فوق العاده زیبایی هم داره

در هر صورت من هم زیاد پرنده بزرگ کردم وقتی کوچک هستند همون طوری که شما می فرمایید نوکشون و باز نمیکنند
این باید غذا بخوره تنها راه غذا خوردنش هم گفتم وگرنه خودش امکان نداره اگه بچه باشه غذا بخوره , اب اونو رفته رفته بی حال میکنه و..

امشب سعی میکنم بهش غذا بدم....اب هم زیادش خوب نیست اسهال میشه بنده خدا :دی

sienna
01-05-2013, 20:23
پروازش ربطی به پاهای کوچکش نداره من از این پرنده قبلا گرفته بودم فقط لمسش کردم بعد پروازش دادم فقط میگم همه پرنده هایی که تو طبیعت بزرگ شدن و از دست آدما غذا نخوردن وقتی شما پیشش باشی غذا نمیخوره و ازتون میترسه باید به زور بهش غذا بدی منقارش باز کن و بهش غذا بده وگرنه میمیره این نوع پرنده از حشرات تغذیه میکنه و همیشه در حال پروازه فقط موقع شب میره تو لونش روی پاهاش راه میره . خیلی هم خوشگل و چشمای بزرگی داره

V E S T A
01-05-2013, 20:35
بادخورک و یا ابابیل (اسم عامیانه که به پرنده ای مشابه چلچله گفته میشه) پای کوچک و بال بزرگی نسبت به جثه داره میتونید سرچ کنید تا مطمئن شین پروازش به پاها و طول بالش ربط داره یا نداره ..

sienna
01-05-2013, 20:43
پروازش به طول پاهاش ربط نداره

V E S T A
01-05-2013, 20:46
پزواز نکردنش به طول پاهاش ربط داره !

Ezel
01-05-2013, 21:23
عزیز شما که زحمت کشیدی و داری کار خیر انجام میدی : دی ، یه سر برو پیش یه دامپزشک تا معاینش کنه و یا حداقل به یه پانسیون پرندگان برو ، توی اینترنت سرچ کنی حتی هستند جاهایی که رایگان حیوانات مجروح و نیازمند کمک رو معاینه و یا حتی درمان میکنن /

majid322
01-05-2013, 21:30
عزیز شما که زحمت کشیدی و داری کار خیر انجام میدی : دی ، یه سر برو پیش یه دامپزشک تا معاینش کنه و یا حداقل به یه پانسیون پرندگان برو ، توی اینترنت سرچ کنی حتی هستند جاهایی که رایگان حیوانات مجروح و نیازمند کمک رو معاینه و یا حتی درمان میکنن /

حتما میبرمش باغ پرندگان بهشون نشون میدم..فقط خواستم اول ببینم چه نوع پرنده ایه بعد از تجربیات دوستان استفاده کنم...حتما میبرمش من خودم علاقه خاصی به حیوانات دارم مطمئن باشید رهاش نمیکنم : دی

5ajad
01-05-2013, 22:49
دقیق نمیدونم ولی فکر کنم جوجه طوطی(بدون پر:دی) با این جوجه خیلی فرق نداشته باشن!
جوجه طوطی رو که بیشتر سرلاک مخصوص پرنده میدن بهش...دهنشو باز میکنن و سرلاک رو با سرنگ یا قاشق میریزن تو حلقش!:دی
به نظرم یکم گندم و سیب مثلا ، له کن با کمی آب با سرنگ بریز تو دهنش! آب خالی من ندیدم به جوجه بدن:n27:
بیشتر باهاش بمون بهت عادت کنه ترسش بریزه:n12:

majid322
02-05-2013, 09:35
امروز یکم گوشت گذاشتم تو اب ، اب گوشت دادم بهش خورد :دی...به غیر از مخلوط با اب هیچ جور دیگه نمیخوره..هر چی بهش بخوام بدم باید با اب قاطی کنم

saye
02-05-2013, 13:56
دوست خوبم با این چیزایی که گفتین من حدس میزنم مشکلی داشته باشه
شما در قبال این پرنده مسول هستی و تا مورد جدی پیش نیومده
حتما ببریدش دام پزشکی
قبلش حتما حتما حتما تحقیق کنید که تخصص دامپزشک در زمینه ی پرندگان باشه :n06:

majid322
03-05-2013, 21:04
بردم تحویل دادم باغ پرندگان لویزان ، قسمت کلینیک...مطمئنا اونا بهتر میتونن بهش رسیدگی کنن.

behdesign
04-06-2013, 19:17
بردم تحویل دادم باغ پرندگان لویزان ، قسمت کلینیک...مطمئنا اونا بهتر میتونن بهش رسیدگی کنن.

آقا سلام
منم یه دونه از اینا پیدا کردم روزی 3 وعده بهش غذا میدم : نون و ارزن و پنیر رو با هم قاطی میکنم و با سورنگ میریزم تو دهنش ولی خیلی با احتیاط اینکارو میکنم !!!!!! سورنگ چون نوکش باریکه با یه میله بافتنی گشادش کردم که راحتیر غذا بریزه دهنش!!!! اگه برات امکان داره از عاقبت این پرنده یه پرسوجویی کن بمنم اطلاع بده ، احساس میکنم هنوز جوجه اس و توانایی ایستادن روی پاهاشو نداره !!!! میخام بدونم چند وقت باید اسیرش باشم تا بپره!!!

اگه امکانش هست جوابتو برام ایمیل کن و همینجاهم بنویس ممنونتم:n16:

majid322
04-06-2013, 20:51
آقا سلام
منم یه دونه از اینا پیدا کردم روزی 3 وعده بهش غذا میدم : نون و ارزن و پنیر رو با هم قاطی میکنم و با سورنگ میریزم تو دهنش ولی خیلی با احتیاط اینکارو میکنم !!!!!! سورنگ چون نوکش باریکه با یه میله بافتنی گشادش کردم که راحتیر غذا بریزه دهنش!!!! اگه برات امکان داره از عاقبت این پرنده یه پرسوجویی کن بمنم اطلاع بده ، احساس میکنم هنوز جوجه اس و توانایی ایستادن روی پاهاشو نداره !!!! میخام بدونم چند وقت باید اسیرش باشم تا بپره!!!

اگه امکانش هست جوابتو برام ایمیل کن و همینجاهم بنویس ممنونتم:n16:

اگه غذا میخوره مشکلی نیست ماله من غذا نمیخورد به خاطره همین دادمش رفت که بتونن ازش نگهداری کنن.

اما ماله شما غذا میخوره..بهش بده مطمئنا خیلی زود به پرواز میفته...اگه وقتشم نداری که ببر همین باغ رندگان لویزان .

behdesign
07-06-2013, 12:43
اگه غذا میخوره مشکلی نیست ماله من غذا نمیخورد به خاطره همین دادمش رفت که بتونن ازش نگهداری کنن. اما ماله شما غذا میخوره..بهش بده مطمئنا خیلی زود به پرواز میفته...اگه وقتشم نداری که ببر همین باغ رندگان لویزان .

آخه برام خیلی جالبه که چرا این پرنده با داشتن بال و پر بزرگ نمیتونه پرواز کنه!!!!!!

میخواستم بدونم شما دیگه نرفتی پیگیری کنی که عاقبت حیون به کجا رسیده؟؟؟؟؟

اگه رفتی بمنم خبرشو بده!!!!!!!

majid322
07-06-2013, 12:55
آخه برام خیلی جالبه که چرا این پرنده با داشتن بال و پر بزرگ نمیتونه پرواز کنه!!!!!!

میخواستم بدونم شما دیگه نرفتی پیگیری کنی که عاقبت حیون به کجا رسیده؟؟؟؟؟

اگه رفتی بمنم خبرشو بده!!!!!!!

نه .. دیگه نرفتم... به بال و پر بزرگ نیست...پرنده باید بالاش توان و قدرت داشته باشه تا بتونه پرواز کنه.

ملا نصرالدین
07-06-2013, 19:44
اگر یه سر به انجمن حمایت از حیوانات هم بزنید یا اینکه با شماره اش تماس بگیرید انها هم میتونند راهنماییتون کنند

Переклад не
07-06-2013, 20:54
دوستان منم یه بچه اردک خیلی کوچیک که حتی چشماشم باز نشده بودن پیدا کردم . تمامی تلاشم رو کردم اما زنده نموند.احتمالا از داخل قفس های بار ماشین افتاده بودپایین.چند لحظه قبلش یه ماشین پر جوجه موجه رد شده بود
خداییش ندونستم چی بدم بهم بخوره. چی باید بهش میدادم؟

behdesign
10-06-2013, 00:09
دوستان منم یه بچه اردک خیلی کوچیک که حتی چشماشم باز نشده بودن پیدا کردم . تمامی تلاشم رو کردم اما زنده نموند.احتمالا از داخل قفس های بار ماشین افتاده بودپایین.چند لحظه قبلش یه ماشین پر جوجه موجه رد شده بود

دوست عزیز اون احتمالا فاتحه اش خونده بوده!
الان میخای بدونی که چی بشه مرده دیگه!!!!!!!
بهش نون و ماست و نعنا قاطی میکردی میدادی!!!!!!

behdesign
10-06-2013, 00:11
اگر یه سر به انجمن حمایت از حیوانات هم بزنید یا اینکه با شماره اش تماس بگیرید انها هم میتونند راهنماییتون کنند

حالا انجمن حمایت از حیوانات کجا هست؟؟؟؟؟

Переклад не
10-06-2013, 06:08
دوست عزیز اون احتمالا فاتحه اش خونده بوده!
الان میخای بدونی که چی بشه مرده دیگه!!!!!!!
بهش نون و ماست و نعنا قاطی میکردی میدادی!!!!!!
خوب نبود ساندویچ درست میکردم میدادم دستش؟ یا شیشلیک؟
عزیز یه جوجه ی دو سانتی رو باید دهنشو باز کنی و غذا بریزی .خودش که نمیتونس بخوره. برای مورد های آینده میپرسم

ملا نصرالدین
10-06-2013, 07:25
حالا انجمن حمایت از حیوانات کجا هست؟؟؟؟؟

آدرس دفتر مرکزی
تهران - خیابان ستارخان - روبروی برق آلستوم - ابتدای کاشانی پور - شماره 3
طبقه همکف

آدرس پستی
تهران - صندوق پستی 746 - 14185

ساعات کار دفتر
شنبه تا چهارشنبه 9 تا 17 - پنجنشبه 9 تا 13

تلفن و فاکس
66906700 21 98+

پست الکترونیک
info@iranspca.com

behdesign
12-06-2013, 00:14

آغا راستی یعنی چی جوجه اردک چشماش باز نبوده؟؟؟؟؟؟؟؟:n27:
مگه میشه؟؟؟؟؟؟:n09:
در ضمن شیشلیکم بد نیست بدی بهش جیگر خان!!!!!! با سورنگ میریختی توی حلقش!!!!:n16:

behdesign
12-06-2013, 00:31
آدرس دفتر مرکزی
تهران - خیابان ستارخان - روبروی برق آلستوم - ابتدای کاشانی پور - شماره 3
طبقه همکف

آدرس پستی
تهران - صندوق پستی 746 - 14185

ساعات کار دفتر
شنبه تا چهارشنبه 9 تا 17 - پنجنشبه 9 تا 13

تلفن و فاکس
66906700 21 98+

پست الکترونیک
info@iranspca.com

آقا یا احتمالا خانم دمت گرم!!!!!

ممنونتم!!!!

Переклад не
12-06-2013, 08:03
آغا راستی یعنی چی جوجه اردک چشماش باز نبوده؟؟؟؟؟؟؟؟:n27:
مگه میشه؟؟؟؟؟؟:n09:
در ضمن شیشلیکم بد نیست بدی بهش جیگر خان!!!!!! با سورنگ میریختی توی حلقش!!!!:n16:
باور کن خیلی کوچیک بود چشماشم بسته.با دستماال نم چشماشو باز کردم .البته به زور میتونس رو پاهای خودش بایسته اما گشته بود و فوت نمود:دی

D N A
17-07-2013, 21:29
به نظر من يا پرستوهه يا بلبل خرما
به نظرم پرستو هه چون دمش قوس داره تازه بلبل خرما تو جنوب كشور زياده!!!!:n13:

Dr.know
04-10-2013, 11:51
این پرنده تو شهر ما دزفول زیاد دیدم ما تو شهرمون بهش می گیم « قندر »
حتماً باید از بلندی خودش رو از بلندی بندازه پایین که بتونه پرواز کنه و همه خوراکش رو از حشرات تو آسمون دریافت می کنه و پهاش اینقدر ضعیف شده که از روی زمین نمی تونه پرواز کنه و حتماض باید از بلندی خودش به پایین باندازه
اندازه بالغش هم خیلی از پرستو بزرگتر و روحیه تهاجمی داری و هنگام گرفتنش تو دست باید خیلی مراقب منقار تیزش باید

علیرضا.
19-06-2014, 10:31
با سلام.
منم یدونه از همینا پیدا کردم..... .چو کنم حالا؟نمیدونم چی بهش بدم بخوره؟
اصلا دهنشو هم باز نمیکنه.:n03:
به زور یه کم آب خورد.
یه نفر کمک کنه که من در نهایت باید چی کار کنم؟:n27:
ممنون

milad_gta
19-06-2014, 10:54
با سلام.
به زور یه کم آب خورد.
ممنون

ببرش باغ پرندگان، یا با شماره هایی که اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نوشته شده تماس بگیر...

tosan622
19-06-2014, 12:02
با سلام.
به زور یه کم آب خورد.
ممنون

این تاپیک تقریبا مربوط به یک سال پیشه . ولی این که شما هم توی همین فصل از سال پیدا کردید شاید نشون دهنده اینه که اینا توی یک دوره زمانی خاص از سال سر و کله شون پیدا میشه :n02:
ای کاش شما هم یک عکس ازش آپلود میکردی ولی اگه کاملا با عکس اول صفحه تطابق داره بنظر میرسه یک نوعی از پرنده گوشتخوار باید باشه. البته نمیدونم چه نوع گوشتی. حشره خوار ها هم یه جورایی گوشتخوار هستن یعنی منظورم اینه که موجودات دیگر رو شکار میکنن. با توجه به منقارش و چشمهاش فکر نمیکنم دانه خوار باشه.

نظر من اینه که این یک نوعی از swift ها باید باشه
مثلا اینو توی قسمت تصاویر گوگل سرچ کن
Common swift

شما توی کدوم منطقه ایران هستین ؟

tosan622
19-06-2014, 12:19
فقط یادت باشه توی جایی که کولر داره نباید نگهداری بشه.چون به سرما حساس هستن. توی هوای آزاد هم که خیلی گرمه نباید بمونه. توی یک اتاقی که نه گرم باشه و نه خنک باید بمونه. گاهی اوقات بهش آب بده ( مثلا با آمپول چند قطره داخل منقارش بچکون و مواظب باش باعث خفگیش نشه).

در ضمن غذاهاش اینهاست:

سوسکهای پرنده و جهنده مثل جیرجیرک

مگس

wax worm وکس ورم

اما اگه تمایلی به غذا نداره احتمالا بیمار هستش. چون اینا فقط وقتی مشکلی داشته باشن و نتونن پرواز کنن بدست انسانها میوفتن. اصلا سعی نکن با دست به بالا پرتابش کنی. چون با این وضعیتش احتمالا نمیتونه بپره و باعث میشه صدمه ببینه.

اگه توی تهران هستی همون کاری که دوستمون گفت انجام بده. ببرش باغ پرندگان و بعدش هم وضعیتش رو پیگیری کن طوری که احساس نکنن کسی هواشو نداره.
اگر هم توی تهران نیستی ببرش پیش یک دامپزشک و بهش بگو این یک سوییفت هستش. احتمالا دامپزشک میتونه بهش کمک کنه.(دامپزشک حیوانات خانگی)

در ضمن سوییفتها پرنده های با ارزشی هستن

majid322
19-06-2014, 14:19
این پرنده اسمش ابابیله بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که بری تحویل بدی به باغ پرندگان...نمیتونی نگهداری کنی حیوون تلف میشه.

علیرضا.
24-06-2014, 20:50
عاقا دمتون گرم:n06:....
من تو شهر قم هستم.
مشکلم حل شد:n20:
ممممننوووون.:n12::n12::n12:

Sara hamedi
08-01-2015, 02:18
Man az in parande hodude 1 salo nim negahdari kardam , vaghti khastam azadesh konam parastoohaye dge mohajerat karde boodand . Man tokhme morghe abpaz b oon midadam , b in shekl ke sefidaro ba meghdare kheyliiiii kam tu dastam leh mikardam , va kuchik kuchik jolo nokesh negah midashtam , oonam dahanesho baz mikard va man dar dahanash mizashtam ,. Ab ham ye ghatre ru nokesh michekundam , chon in parandeha nemitunan khodeshun ghaza bokhoran ya ab . Oona faghat tu asemoon hashare mikhoran . Oonam dahaneshuno baz mikonan va hashararo mibaland . Rasti man b in parande goosht ham midadam , amma deghat dashte bashin goosht nabayad na kheyli kham va na kheyli pokhte bashe . Kholase in ke parandehaye besiyar dust dashtani hastand . Oona baraye khab asheghe tariki hastand . . Mamulan miraft zire parche ya jayi k tarik hast mikhabid . Chand bar dampezeshki bordamesh , oona kalcium midand va vitamin ... . Amma behtare kasi mitune b in parande ghazaye khodesh k hasharast bede.

Sara hamedi
08-01-2015, 02:36
اين پرنده حشره خوار است . اون خودش نميتونه غذا بخوره يا آب . اونا تو آسمون دهانشان را باز ميكنند و از حشرات تغذيه ميكنند ، اما هر كسي از اين پرنده پيدا كرد مي تونه به طور موقت تخم مرغ آب پز را به مقدار كم ، طوري كه سفيدش بيشتر از زرده باشه له كرده جلو نوكش نگه داره ، خودش دهنشو باز ميكنه ، و بعد شما در دهانش بزارين . اينا دوست دارن به صورت عمودي واستن و بخوابن ، جاي تاريك هم براي خواب دوست دارن .من اين پرنده را اصلن در قفس نگه داري نكردم ، اما شما اين كار را نكنين ، چون ممكنه زير دستو بال خداي نكرده له شن . ميتونين يه قفس بزرگ بگيرين و يه چيز كنگره دار كه اين پرنده بتونه روش واسته . اين پرنده ها اصلن قفسي نيستن ، بنابر اين تا آنجا كه ميتونين در فصل مهاجرت پرستوها آنها را آزاد كنين ، البته نبايد دستي بشن ، وگرنه نمي تونن تو آسمان از پس خودشون بر بيان . گوشت هم ميشه به اونا داد اما نبايد خام باشه و نه خيلي پخته .آب هم ميتوان يه قطره رو نوكشان چكاند ، اگه مز مزه كرد يعني تشنشه مي توني يه قطره ديگه بدي . اما وقتي خودشو تكون داد يا روي برگردوند يعني نمي خواد يا خوشش نيومده .