PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب نشدن ویندوز روی یک درایو هارد

dr-m-a
26-04-2013, 22:38
سلام
هنگام نصب ویندوز وقتی که باید درایو رو انتخاب کنیم ارور میده که میگه نمیشه ویندوز رو روی این درایو نصب کرد چون dynamic value هایی نمیزارن ویندوز نصب بشه
قبلش هم من از طریق Disk Management هارد رو پارتیشن بندی کردم
فرمت هم کردم بعد از پارتیشن بندی و کوییک فرمت هم نبود
حجم پارتیشن ها هم به اندازه کافی هست

dr-m-a
27-04-2013, 11:18
کسی دلیلش رو نمیدونه؟

ata.royalfalcon
27-04-2013, 12:33
سلام .

پارتيسنها بايستي بصورت basic باشه .

dr-m-a
27-04-2013, 12:44
یعنی چی؟
چکار کنم من الان؟

Beta
27-04-2013, 13:01
ابتدا این نرم افزار رو دانلود کنید!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اجراش میکنی!
روی درایوی که میخای تبدیل کنی کلیک میکنی ، سمت چپ روی Convert to basic disk کلیک میکنی!یه پیغام ظاهر میشه Ok.

و طبق شکل زیر روی Apply کلیک میکنی!

2تا پیام Yes . No ظاهر میشه که شما هردورو رو Yes کلیک کنید.

dr-m-a
27-04-2013, 14:05
ابتدا این نرم افزار رو دانلود کنید!

اجراش میکنی!
روی درایوی که میخای تبدیل کنی کلیک میکنی ، سمت چپ روی Convert to basic disk کلیک میکنی!یه پیغام ظاهر میشه Ok.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و طبق شکل زیر روی Apply کلیک میکنی!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2تا پیام Yes . No ظاهر میشه که شما هردورو رو Yes کلیک کنید.
دیسک رو که انتخاب میکنم اصلا گزینه Convert to basic disk نیست

jafarian
27-04-2013, 15:17
شما از طریق دو تا روش پایین که میگم میتونید برین :n01:

روش اول

که این روش از طریق دیسک خود ویندوز هستش نیازی هم به برنامه خاصی نیست اگر که این پیغام برای یک درایو خاص دریافت میکنید طبق این روش برین

ابتدا دیسک ویندوز داخل دستگاه قراربدین بصورت بوت بالا بیاین بعدشم در همون صفحه اول کلیدهای shift + f10 همزمان فشار بدین که میشه عکس پایین

بعد در یک کادر که همون صفحه cmd برای شما باز میشه که باید بترتیب این دستورات پایین وارد اینتر کنید برای هرکدوم بصورت جدا

نکته: در دستور بالا وقتی فرمان list disk بزنید یک ستون برای شما باز میشه که در قسمت سمت چپش نوشته شده Disk 0 بطور مثال که این همون هارد شما میشه که در فرمان بعدی که میشه select disk باید وارد کنید select disk 0 که منظور از 0 همون هارد شما میشه

واما اون قسمتی که شما تایپ میکنید detail disk بعد یک جدول باز برای شما باز میشه که در این جدول تمامی درایوهای هارد شما به نمایش در میاد که در عکس پایین که من قراردادم اگر دقت کنید اون قسمتی که با شماره 4 مشخص کرده درایو c بصورت volume 2 مشخص شده که شما در دستور بعدی باید تایپ کنید select volume 2 اینتر کنید بعد دستور delete volume که بزنید درایو c شماپاک میشه بعدشم باید دستور select disk 0 بزنید باز که منظور از 0 همون هارد شما میشه که بهش اشاره داشتم بعدم فقط کافیه دستور convert basic بزنید اینتر این روش برای موقعی که این مشکل فقط برای یکی از درایوهای شما به وجود اومده با کلیک کردن روی اون درایو این پیغام دریافت میکنید بعدش از اون درایو c رو از طریق محیط بوت از نوع درست کنید فرمتش کنید اقدام به نصب ویندوز کنید

واما اگر هارد شما کامل به dynamic تبدیل شده باشه باید از طریق روش پایین برین

ابتدا دیسک ویندوز داخل دستگاه قراربدین بصورت بوت بالا بیاین بعدشم در همون صفحه اول کلیدهای shift + f10 همزمان فشار بدین که باز همون صفحه cmd باز میشه که اینسری کافیه دستورات پایین داخلش وارد اینتر کنید برای هرکدوم بصورت جدا بعدم از نوع اقدام به نصب ویندوز کنید

روش دوم

در این روش از برنامه Partition Wizard استفاده کنید البته در محیط بوت این برنامه اینکار انجام بدین به اینصورت که که این برنامه رو لینک پایین پست آخرش دانلود بعدش این برنامه رو روی سیدی یا که فلش بوت کنید از طریق بوت این برنامه بالا بیاین بعد طبق شکل بترتیب شماره فقط کافیه عمل کنید ابتدا روی گزینه شماره 1 که همون هارد شما میشه کلیک راست بعدشم گزینه شماره 2 رو انتخاب کنید که این گزینه باید برای شما فعال باشه از آخرم گزینه شماره 3 انتخاب کار به اتمام میرسد.

MiniTool Partition Wizard ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ahmad_mira
21-09-2013, 23:38
سلام . ممنونم جناب jafarian ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز . واقعا مطلب کاربردی و آموزنده ای ارائه کردید .... حیفم اومد فقط به دکمه تشکر بسنده کنم .... خیلی خیلی کارمو راه انداخت ....خدا قوت .....