PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اعتبار دانشگاه های ایران برای اپلای؟

sinashan
21-04-2013, 11:30
با سلام می خواستم بدونم تو دانشگاه های ایران(مخصوصا تهران)کدوم دانشگاه ها در خارج از کشور اعتبار بیشتری برای اخذ پذیرش داره،مثلا من شنیدم دانشگاه های اونور دانشجو های شریف رو بدون توجه به رشته و رو هوا بر می دارن،آیا دانشگاهی مثل امیرکبیر و خواجه نصیر هم اینطور هستند ممنون می شم یکی جواب بده

farshad6990
21-04-2013, 11:58
با سلام می خواستم بدونم تو دانشگاه های ایران(مخصوصا تهران)کدوم دانشگاه ها در خارج از کشور اعتبار بیشتری برای اخذ پذیرش داره،مثلا من شنیدم دانشگاه های اونور دانشجو های شریف رو بدون توجه به رشته و رو هوا بر می دارن،آیا دانشگاهی مثل امیرکبیر و خواجه نصیر هم اینطور هستند ممنون می شم یکی جواب بده
سلام
اصلا اين طور نيست كه بخوان رو هوا بردارن…!، حداقل الان كه اين طوري نيست…! اسم يه دانشگاه براي اپلاي شايد مهم باشه ولي قطعا الويت اول و دوم نيست…! در ضمن خيلي كلي نميشه گفت كه كدوم دانشگاه برتر از اون يكيه…!؛ بهتره به صورت رشته اي بحث بشه، مثلا مكانيك پلي تكنيك اگر قوي تر از شريف نباشه قطعا ضعيف تر نيست يا عمران فني به همين ترتيب…، اما در مجموع ميشه گفت شريف، فني، پلي تكنيك و علم و صنعت از برترين دانشگاه هاي كشور هستند…

alavi71
21-04-2013, 12:31

سلام
شما میتونید رتبه بندی دانشگاهها رو ببینید.
و بهترین اونهارو مشاهده کنید.
برای رفتن به دانشگاههای خارج از کشور بسته به کشور مقصد دارد.برخی کشورها به راحتی ولی برخی مشکلتر هست
البته توجه کنید کشوراهایی را باید انتخاب کنید که مدرک اون کشورها معتبر باشد
موفق باشید

sinashan
24-04-2013, 20:58
با عرض معذرت یه سوال دیگه هم داشتم،الان در بین دانشگاه های خواجه نصیر و صنعتی اصفهان و خود دانشگاه اصفهان بدون در نظر گرفتن رنکینگ کدوم بهتره،من شنیدم میگن دانشگاه خواجه نصیر الان پایین تر از صنعتی اصفهانه،درسته این حرف؟

farshad6990
25-04-2013, 12:06
با عرض معذرت یه سوال دیگه هم داشتم،الان در بین دانشگاه های خواجه نصیر و صنعتی اصفهان و خود دانشگاه اصفهان بدون در نظر گرفتن رنکینگ کدوم بهتره،من شنیدم میگن دانشگاه خواجه نصیر الان پایین تر از صنعتی اصفهانه،درسته این حرف؟
١- صنعتي اصفهان
٢- خواجه نصير
٣- اصفهان

masoud glx
03-05-2013, 22:10

درود
اصولا هیچ برتری و اعتبار خاصی برای دانشگاه های ایرانی مثلا شریف و ... نسبت به بقیه وجود نداره . از اونجاییکه دانشگاه های تاپ ایران در بهترین حالت رنک 300 - 400 جهانی رو تصاحب می کنن خیلی به اینکه دانشگاهی شما رو روی هوا بزنه و مواردی از این دست که بین دانشجویان تازه وارد شایع هستش ، بسنده نکنید . بنده از دانشگاه آزاد کارشناسی گرفتم و برای ارشد و دکترا از خارج از ایران برای دانشگاه های خیلی خوب پذیرش گرفتم . دوستان بسیاری هم داشتم که به همین صورت یا صور دیگه بودن و موفق به اخذ پذیرش با فاند مناسب شدن .
مهم ترین آیتم ، رزومه علمی و پژوهشی شماست که شامل معدل ، مقالات ، تز ، نمرات تافل/آیلتس ، GRE و غیره متناسب با وضعیتی که دارید ، میشه .

البته ...
متاسفانه هستند بعضی بی خرد های فارغ التحصیل بعضی دانشگاه های خوب کشور مثلا شریف که هنگام اپلای دانشجو از اینها سوال میشه برای تصمیم گیری و ممکنه مقداری دانشگاه آزادی بودن یا دانشگاه دولتی شهرستان بودن برای اینها ، سنگین تر از رزومه علمی داوطلب باشه که باز هم میگم باعث تاسفه .

موفق باشید .

fdsn68
25-05-2013, 11:00
واسه شرایط ما چیزی که سرنوشت سازه اعتبار استادیه که معرفی نامه میده