PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد گرفتن وکیل و مشکل زمین ارثی

rafaelmehraban
20-04-2013, 11:42
سلام.
یه زمین حدودا 6 سال قبل توسط عموم بین برادر و خواهرانش تقسیم شد و در ضمن بخشی از زمین هم قبل فوت عموم توسط 2 نفر دیگه خریداری شده بود.از همون روزای اول یه سری شیاد مدعی شدند که زمین مال اونها ست و با نفوذی که داشتند موفق شدند بخش کوچکی از زمین رو تصاحب کنن و حالا بعد 6 سال ادعای کل زمین رو کردن و با این که ما سند 6 دانگ داریم ولی اونها از ما شکایت هم کردن.
الان من مشکل مالی دارم جایی هست بشه وکیل یا مشاوره رایگان گرفت؟من الان خودم به شخصه می خوام اقدام کنم چون بقیه وراث حاضر نیستن همکاری کنن ولی فعلا پول ندارم.
کسی وکیل واقعا خبره تو این کار می شناسه؟(اگر وکیل خبره تو این کار باشه بالاخره بقیه هم راضی میشن پول بدن.)

rafaelmehraban
20-04-2013, 21:58
بچه ها ببخشید که میگم ولی دادگاه بعدی خیلی نزدیکه(نزدیک 1 ماه) خواهشا زودتر کمکم کنید.

Mr_100_dolari
20-04-2013, 23:32
توی همه دادگاه ها یه مشاور داره که به صورت رایگان مشاوره میده توی روزنامه هم بعضی جاها هستند که مشاوره تلفنی رایگان یا مثلا جلسه اول رو مشاوره رایگان میدهند به صورت خیلی کلی نه جزئی

از وبلاگهای تخصصی و مشاوره افرادی که کارشون وکالت هستش و یا مشاوره دادن به صورت اینترنتی میتونید کمک بگیرید ولی چقدر طول بکشه تا جواب بدهند نمیدونم .

rafaelmehraban
21-04-2013, 00:33
توی همه دادگاه ها یه مشاور داره که به صورت رایگان مشاوره میده توی روزنامه هم بعضی جاها هستند که مشاوره تلفنی رایگان یا مثلا جلسه اول رو مشاوره رایگان میدهند به صورت خیلی کلی نه جزئی

از وبلاگهای تخصصی و مشاوره افرادی که کارشون وکالت هستش و یا مشاوره دادن به صورت اینترنتی میتونید کمک بگیرید ولی چقدر طول بکشه تا جواب بدهند نمیدونم .

سایت خاصی مدنظر دارید؟

osmaan
21-04-2013, 00:36
به نظر من بهتره یه وکیل بگیری هزینه اش رو هم بلاخره یجوری پرداخت میکنی بجاش خیالت راحته که زمین دست خودت میمونه
با صرفا مشاوره نمیتونی بگی دیگه زمین رو از چنگت در نمیارن

rafaelmehraban
21-04-2013, 09:24
به نظر من بهتره یه وکیل بگیری هزینه اش رو هم بلاخره یجوری پرداخت میکنی بجاش خیالت راحته که زمین دست خودت میمونه
با صرفا مشاوره نمیتونی بگی دیگه زمین رو از چنگت در نمیارن

بله.حق با شماست.ولی من تا حالا موردی برام پیش نیومده بوده که به وکیل نیاز پیدا کنم برای همین هیچ کسی رو نمی شناسم.در ضمن به 3 نفر وکیل هم مراجعه کردم قیمتشون زمین تا آسمون فرق داشته.برای همین این تاپیک رو راه انداختم که اگر کسی وکیل خوبی می شناسه شمارشو و یا آدرسشو برام پ خ کنه.

a6543210
25-04-2013, 19:55
بهترین مشاوره تو سایتهایی مثل راسخون (ثبت نام نمی خواد جواب به میلت می یاد)و تبیان (ثبت نام می خواد ) هست که تو قسمت مشاوره > حقوق می تونید سوال کنید و بهتون وکیلاشون جواب می دن...:n12:

کاربر شماره ی یک
25-04-2013, 23:22
سلام
ضمن تایید پست قبلی یه سری نکته ی دیگه هم هست که باید بگم :

بعضی ها دادگاه رو مثل بورس میبینن واسه خودشون ، سرمایه گذاری میکنن و سود میسازن . اگه سند شش دانگ دارید و طرف مقابل داره مقاومت میکنه ، یا یه دعوای

دومی میخواد راه بندازه (ضد و خورد) که از طریق اون به هدفش برسه یا از طریق یه وکیل قوی میخواد وارد بشه ، باید این رو هم بگم که بعضی وکیل ها درصدی حقوق

میگیرن ، یعنی ممکنه اصلا اونا برای دادگاه هیچ پولی ندن ، فقط قول یه درصدی از زمین رو به وکیلشون بدن اگه وکیل بگیرن . اگه درگیری هم پیش اومد خیلی مواظب باش که آتو ندی ، سریع هم خودت به پلیس زنگ بزن :n01:

در ضمن دادگاه شما فقط همین یکی نیست ، اگه مشکلی هم پیش اومد درخواست تجدید نظر میتونی بدی ، چون اینجور که من فهمیدم قیمت زمین بالاست پس نمیتونن

درخواست تجدید نظر رو قبل نکنن.

وکیل و مشاوره رایگان هم اگه باشه توی خود دادگستری هست ، شما یه سر بزن اونجا ، اولا اگه پول هم بگیرن زیاد نمیگیرن واسه مشاوره ، واسه قبول وکالت و حضور در

دادگاه زیاد میگیرن، دوما از نت نمیشه مشاوره درست حسابی گیر آورد البته تبیان خیلی خوب عمل میکنه اما مراجعه حضوری و توضیح دقیق شرایط و سوال و جواب خیلی

بهتره.

امیدوارم به حقتون برسید

موفق باشید:n26:

shabe.saket
26-04-2013, 15:52
مطمعن نیستم ولی اونجوری که من شنیدم دولت در دادگاهها وکلایی رو در اختیار داره برای افرادی که نمیتونن وکیل بگیرن
بدینگونه که کسی که نمیتونه وکیل بگیره درخواست وکیل مجانی از دادگاه میکنه
در صورتی که پیروز دادگاه شد از دادن حق وکالت معاف میشه
در صورتی که شکست خورد حق وکالت میده...
مدنظرتون باشه

وکیل هم وکیل رسمی دادگستری و بیطرف از طرف دادگاه تعیین میشه که معتمد دادگاهه

rafaelmehraban
26-04-2013, 19:54
ضمن تشکر فراوان از همه دوستای گلم.

باید بگم که بله درست گفتید اون شیادان وکیلشون یه فرد به اصطلاح معتبر و پر نفوذ تو اون منطقه هست متاسفانه و با قاضی دستشون تو یه کاسه هست.

نکته بعدی این هست که چون این وکیل با نفوذ هست با این که حتی فکر کنم 2 یا 3 بار هم قاضی دادگاه عوض شده بازم موفق شده با جعل و خیلی کلک های دیگه تجدید نظر های ما رو یا کلا رد کنه یا در دادگاه تجدید نظر اسناد جدید و جعلی با امضا رو کنه.

الان بهترین کاری که میشه کرد اینه که یه جوری بشه دادگاه رو عوض کرد چون همون طوری که گفتم این وکیل خیلی تو اون منطقه نفوذ داره ولی اگه مثلا یه دادگاه دیگه مثل دادگاه های انقلاب یا نظیر اون بشه برد پرونده رو خیلی کار ها راحت تر میشه.کسی تجربه ای در زمینه انتقال دادگاه داره؟

مصطفی
12-05-2013, 06:51
من پست های قبلی رو خوندم ونظرم :
1 - حتما یک وکیل خودتون بگیرید و بهش حق الوکاله بپردازید . شهرت رو نگفتی کجاست تا بشه آدرس وکیل رو داد . کلا مشاوره های توی وب و یا وکلای راهنمای توی دادگاه یا اونایی که وکیل مجانی هستند (بهشون وکیل معاضدتی میگن ) فقط به درد راهنمایی اولیه میخورند و وقتی پرونده جدی باشه اصلا کار راه انداز نیستند . هر قدر که پول بدید بهتون کمک میکنند .
2 - دادگاه رو اصلا نمیشه عوض کرد . طبق قانون دعوای حقوقی برای ملک فقط در دادگاه عمومی محل ملک بررسی میشه و دادگاه های جای دیگه اصلا دادخواستتون رو قبول نمیکنند . دادگاه انقلاب هم فقط به جرایم مواد مخدر و امنیتی و اسلحه رسیدگی میکنه .

y.live
16-09-2013, 16:01
با سلام و خسته نباشید،نزدیک دو سال هست ک ب اجبار پدر و مادرم ازدواج کردم و نامزدم ولی بعد گذشت دو ماه و چندین اختلاف از طرف خواهر نامزدم کارمون به اینجا کشید ک مهریه و نفقه رو نامزدم گذاشت اجرا-حدود ی ساله ک توی دادگاهها میچرخیم و ب هیچ وجه راضی نمیشه ک تفاهمی تموم کنیم این مسله رو ،چون واقعا کارایی کرده ک دیگه توان سازش با همدیگه نداریم و خیلی هم دهن بین و طرفدار خانوادش هست
مهریه 125 میلیون پول هست و بنده دانشجو هستم
کارشناس نفقه رو ماهی 200 تومان تایین کرد
الان حدود یه ماه هست ک از اخرین دادگاهمون میگذره و از حق حبس استفاده میکنه -مهریه عندالمطالبه هست و رابطه جنسی نداشتیم
قاضی گفت نفقه دادی ؟ گفتم اره دادم واقعا هم همینطوره چقدر احمق بودم هر ماه حدود صد تومن بهش میدادم ،گفت رسید داری ازش ؟ گفتم مگه شما ب خانومت پول بدی رسید میگیری ؟ گفت شاهد چطور ؟ گفتم باید یکی کنارش می ایستاد شاید پول دادنم میشد ؟

گفت الان این خانوم از حق حبس استفاده میکنه و ...
باید هم نفقه بدی و هم مهریه

الان من سوالم اینجاست من چ خاکی بریزم سرم ؟
این قانون انصاف هست ؟
حکم تمکین هم گرفتم - قاضی گفت تا مهریه کامل نرسه تمکین نمیکنه ! این حقش هست !

تو بد گرفتاری افتادم
میگه اصلا این بهم نفقه نداده و .....

من الان چیکار میتونم بکنم ؟ راهنماییم کنید ؟

هیچ حکمی هم صادر نشده فعلا