PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالی درباره کانورت کردن فورمت های مختلف ویدیو

amirpers
18-04-2013, 21:14
دوستان من یه سوال بزرگ برام پیش اومده.
خیلی سایت ها هستن که کارشون گذاشتن فیلم برای دانلوده با کیفیت های مختلف.
یکی از مطرح ترین سایت های این چنینی خارجی گانوله همونطور که می دونید و خیلی از سایت های ایرانی فیلمهاشون رو از اون می گیرن.

اما سوالی که برای من پیش اومده اینه که چه جوریه که این سایت ها فیلم ها رو با فورمت های مختلف منتشر می کنند که مطمئنا خیلی از اون ها رو خودشون کانورت کردند اما من با نزدیک به 7 الی 8 برنامه مختلف معروف با حفظ جزئیات مختلف یک فیلم مثل رزولوشن و فریم ریت و بیت ریت و ... باز هم فایل خروجیم دچار افت کیفیت میشه و حتی گاهی اوقات هم افت کیفیت داره و هم حجم بیشتری داره ؟؟؟!!!

به عنوان مثال من یک فیلم با پسوند mkv رو که دارای رزولوشن 720 بود چون نمی تونستم تو موبایلم ببینم و پخش نمیشد، با این برنامه ها با همون پسوند و با همون مشخصات کانورت کردم اما دیدم که تصویر دچار افت کیفیت شده و حجمش هم بیشتر شده.

ممنون میشم پاسخ بدید.

keyvan13611361
19-04-2013, 22:06
سلام دوست عزيز
وقت شما بخير
نرم افزار MeGUI تست کرديد؟

amirpers
19-04-2013, 22:14
سلام دوست عزيز
وقت شما بخير
نرم افزار MeGUI تست کرديد؟

نه استفاده نکردم.
الان دارم دانلودش می کنم. اما آیا با این برنامه میشه مثلا کدک یه فایل ویدیویی رو هم تغییر داد تا مثلا تو موبایلم پخش بشه؟

keyvan13611361
19-04-2013, 22:28
دوست عزيز، اين نرم افزار بيشتر براي ريپرهاي حرفه اي استفاده ميشه، تا اونجايي که خودم تست کردم خوب کار ميکنه
.
.
.
براي تغيير کدک مخصوص موبايل، من خودم از اين دو نرم افزار (عکس پايين) بالاخص اوّلي خيلي راضي هستم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينم خوبه ولي اوّلي بهتره

amirpers
20-04-2013, 19:08
دوست عزيز، اين نرم افزار بيشتر براي ريپرهاي حرفه اي استفاده ميشه، تا اونجايي که خودم تست کردم خوب کار ميکنه
.
.
.
براي تغيير کدک مخصوص موبايل، من خودم از اين دو نرم افزار (عکس پايين) بالاخص اوّلي خيلي راضي هستم

اينم خوبه ولي اوّلي بهتره

ممنون از پاسخت.
ببین مشکل من دقیقا اینه که گوشیم فایل های MKV رو پخش می کنه اما ظاهرا با بعضیهاش مشکل داره. نمیدونم دقیقا اون هایی که مشکل داره چه کدکی دارند.
اما بحث من اینه که من تصمیم گرفتم که با برنامه مخصوص کانورت، فایل فیلمم رو دوباره کانورت کنم. یعنی از mkv کانورت کنم به همون mkv اما با کدک استاندارد و با همون مشخصات فایل اصلی یعنی رزولوشن و بیت ریت و ...
مشکل اینه که با کلی نرم افزار تست کردم از جمله همین دو تا که شما معرفی کردی اما بعد از کانورت کیفیت فیلم مقداری پایین میاد (علی رغم این که جزئیات با جزئیات فایل اولیه یکیه).

حالا من دارم دنبال برنامه ای می گردم که همین کار رو بکنم اما کیفیت افت نکنه. حالا نمی دونم اون برنامه MeGUI این قایلیت رو داره یا نه.