PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بورس ! منبعی مطمئن یا دیواری سست ؟

Lugah
15-04-2013, 15:17
سلام دوستان

بدون شک همه روی این مسئله اتفاق نظر دارن که اوضاع معیشتی مردم به چالش سختی کشیده شده

و همه دنبال پیدا کردن راهی هستن که بیشترین بهره برداری اقتصادی رو برای خودشون و خانواده شون ( منظورم دلالی و سوءاستفاده نیست! جهت امرار معاش) انجام میدن

یکی از راههایی که شاید خوب باشه همین سرمایه گذاریه !

کسایی که پول خوبی دارن، با یه مشاوره گرفتن و دودوتا چهار تا ، پولشون رو جای مناسب قرار میدن و بهره برداری می کنن ولی

متأسفانه سرمایه ی خیلی از مردم به اندازه ای نیست که بخوان بطور مستقیم روی کسب و کاری متمرکز شن

بنابراین تنها راه سپردن پول دست بانکها ، موسسات یا بورس خواهد بود.

وضعیت بانکها و موسسات که معلومه ! فقط می مونه بورس که پر ریسکه !

درخواست من از دوستان باتجربه اینه با توجه به عنوان تاپیک، به نظرتون بورس جایی هست که بشه بهش تکیه کرد یا مثل یه دیوار سست ، هرلحظه آماده ی فروریختنه ؟

اینو نه بخاطر من ، بلکه بخاطر آگاهی هموطن هامون دربارش حرف بزنیم. شاید زندگی خیلی ها عوض بشه !

TLSD
17-04-2013, 13:00
موافقم تاپیک خوبیه . هستند کسایی که دارن توی تاپیکهای مربوط به بورس و غیره می نویسن ولی اونجا درمورد اتفاقات بورس با اصطلاحات خاص خودشه یا آموزشه

برای یکی مثل من که هنوز هیچ نظری (اعم از مثبت یا منفی) روی بورس نداره اون تاپیکها جای مناسبی نیست ا

از شرایط فعلی حرف زدیدو بانکها ! می خوام بگم که اتفاقا وضعیت بانکها هم معلوم نیست. خیلی چیزها داره روی کارشون تأثیر میذاره.

اونها هم یه روند مشخصی ندارن و هر روز اتفاق جدید براشون می افته

منتهی تنها فرقشون اینه که تغییراتشون لاک پشت واره . بعضی ها فکر می کنن که پول توی بانک گذاشتن ضرر نداره.

درسته اون ضرری که اونها فکر می کنن نداره. چون اونها ضرر رو توی کم شدن پول می بینن. اینو حساب نمی کنن که اون مقدار پول دارای چه ظرفیتهای بیشتری هست و اونها دارن به اون مقدار کم بسنده می کنن. این هم یه نوع دیگه ای از ضرره !

ببخشید طولانی شد.