PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل خاموش شدن لبتاپ هنگام بالا آمدن سیستم

arman199
13-04-2013, 15:58
سلام
من لبتاپم رو برای سرویس برده بودم به یک تعمیرات لبتاپ، که فن cpu اش رو تمیز کنه ، ولی به صورت سر خود ورژن بایوس رو هم به صورت سخت افزاری ارتقا داد! لبتاپ من از اون موقع این مشکل رو پیدا کرده که وقتی که برای مدت دو سه ساعت به صورت معمولی کار کنم فن سی پی یو به صورت غیر معمول بیش از اندازه و روی دور تند کار میکنه. مثلا وقتی که یک فیلم رو پخش میکنم در حالت معمول نباید فن روی دور تند کار کنه و یا هنگام کار با اینترنت، به عنوان مثال همین الان!. و این که اگه دو سه ساعت با لبتاپ کار کنم و ریست کنم دیگه ویندوز بالا نمیاد و در صفحه آغازین ویندوز (starting windows)، لبتاپ خاموش میشه. از هنگامی که لبتاپ رو ریست میکنم تا خاموش شدنش 1 دقیقه تقریبا طول میکشه و در این یک دقیقه فن سی پی یو با تمام سرعت کار میکنه. و مشخصه که سی پی یو خیلی خیلی داغ میکنه و این داغ کردن زیاد باعث خاموش شدن لبتاپ میشه.
سوال من این جاست که دلیل این داغ کردن بی مورد چیه؟ در صورتی که قبل از بردن برای سرویس فن لبتاپ ، سیستمم خیلی سرحال تر از الان بود. مدل لبتاپ من اینه :dell 1557 studio
لبتاپم رو بعد از این مشکل دوبار دیگر به آن تعمیرات لبتاپ بردم و یک بار خمیر سیلیکون رو عوض کرد و گفت که سیلیکونی که هنگام سرویس لبتاپ گذاشته بوده غیر اورجینال بوده و ایندفه اورجینالش رو خرید و گذاشت و فکر کرد که شاید مشکل از آنجاست . بار دیگر گفت که نمیدانسته که IC بایوس لبتاپ من dual core هستش و نصفه نیمه بایوس را آپدیت کرده! و از نوع بایوس رو آپدیت کرد. در این دوبار مشکل برطرف نشد و کماکان همان مشکلاتی که ذکر کردم رو داره لبتاپ .
اگه میشه بهم کمک کنین ممنون میشم واقعا.

chaos theory
13-04-2013, 19:25
خاموش شدن ناگهاني لبتاب همچنين دور بالاي فن نشان از بالا رفتن بيش از اندازه ي دماي پردازنده داره
1- ميتونه مشكل از مادربرد لبتابتون باشه
2- با توجه به اينكه ميفرماييد بايوس لبتاب آپديت شده ممكنه تنظيمات پيشفرض سيستم كولينگ cpu و هماهنگيش با دورفن بهم خورده باشه
و در صورت مشكلات ذكر شده اين چيزي نيست كه با دستكاري كردن شما مشكلش حل بشه بنظرم تا آسيب جدي تري نخورده بهتره به يك مركز تعميراتي معتبر بفرستيد حالا اگر تهران شد كه خيلي بهتره!

arman199
14-04-2013, 08:44
خاموش شدن ناگهاني لبتاب همچنين دور بالاي فن نشان از بالا رفتن بيش از اندازه ي دماي پردازنده داره
1- ميتونه مشكل از مادربرد لبتابتون باشه
2- با توجه به اينكه ميفرماييد بايوس لبتاب آپديت شده ممكنه تنظيمات پيشفرض سيستم كولينگ cpu و هماهنگيش با دورفن بهم خورده باشه
و در صورت مشكلات ذكر شده اين چيزي نيست كه با دستكاري كردن شما مشكلش حل بشه بنظرم تا آسيب جدي تري نخورده بهتره به يك مركز تعميراتي معتبر بفرستيد حالا اگر تهران شد كه خيلي بهتره!

خیلی ممنونم بابت راهنماییتون