PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نگه داشتن فایروال ویندوز در کنار استفاده از نورتن اینترنت سکیوریتی؟!

dez.fuli
12-04-2013, 06:51
سلام به همه اساتید
یه سوال برام پیش اومده : آیا میشه در کنار استفاده از اینترنت سکیوریتی نورتن به صورت همزمان فایروال ویندوز رو هم فعال نگه داشت؟
الان رو ویندوز 8 نورتن دارم و تمام تنظیماتی که روی فایروال خود ویندوز انجام دادم از کار افتاده! مهمترین اونها مسدود کردن BITS خود ویندوز 8 هستش! حالا راهی به نظر دوستان میرسه کمکم کنند؟؟؟؟
ممنون از همتون

M.Hashemi
12-04-2013, 20:03
با سلام
دو فایروال اگر هم زمان اجرا باشند باگ امنیتی محسوب می شود.
به نظر من یکی از کار های زیر را انجام دهید :
1- استفاده از NIS و مسدود کردن BITS با استفاده از فایل hosts (البته شاید فایروال خود نورتون هم بتونه. من تست نکردم)
2- استفاده از NAV در کنار فایروال ویندوز
3- استفاده از NAV در کنار فایروال دیگر (مانند comodo, outpost, private firewall, online armor, ...)
---
نظر شخصی من گزینه سوم با فایروال کومودو است.
با تشکر

dez.fuli
12-04-2013, 21:38
با سلام
دو فایروال اگر هم زمان اجرا باشند باگ امنیتی محسوب می شود.
به نظر من یکی از کار های زیر را انجام دهید :
1- استفاده از NIS و مسدود کردن BITS با استفاده از فایل hosts (البته شاید فایروال خود نورتون هم بتونه. من تست نکردم)
2- استفاده از NAV در کنار فایروال ویندوز
3- استفاده از NAV در کنار فایروال دیگر (مانند comodo, outpost, private firewall, online armor, ...)
---
نظر شخصی من گزینه سوم با فایروال کومودو است.
با تشکر
خب با این حساب که شما فرمودی باید یه تغییراتی ایجاد کنم حالا یه سوال:
اگر امنیت سیستم رو به خود فایروال ویندوز و ویندوز دیفندر بسپارم چطوره؟ این سبک ترین حالت ممکن برای سیستمه دیگه سرعت هم بالطبع بالاتر میره !
به نظر شما با توجه به اینکه اکثر اوقات آنلاینم اینطوری امنیت سیستم تامین میشه یا حتما بایستی یکی از گزینه های بالا رو انجام بدم؟

M.Hashemi
13-04-2013, 08:52
با سلام
به نظر من :
ویندوز دفندر خیلی ضعیف عمل میکنه و کار خاصی هم انجام نمیده و حتی database قابل قبولی هم نداره پس حتما یک ضد ویروس نصب کنید مثلا همین نورتون خیلی خوبه خصوصا اگر از sonar ان نیز استفاده کنید یا avast یا avira و یا ...
در مورد فایروال هم باید بگم :
فایروال ویندوز 2 مشکل اساسی دارد.
1- مشکل نداشتن هوش مصنوعی و بررسی خودکار انتقال اطلاعات و همچنین نداشتن proactive defence
2- به دلیل عمومی بودن این فایروال روش های دور زدن ان زیاد در دسترس است
---
پس به نظر من بهتره از نرم افزار های جداگانه استفاده کنید.
فایروال که تقریبا تاثیری در سرعت اجرای سیستم ندارد و ضدویروس هم می توانید از یک ضد ویروس سبک استفاده کنید.
پیشنهاد من :
اگر از کرک شده می خواهی استفاده کنی :
Norton Antivirus + Comodo Firewall
اگر می خواهی لایسنس خریداری کنید :
Kaspersky Internet Security
اگر می خواهی رایگان باشد :
Avira Antivirus + Comodo Firewall
یا
Avast Antivirus + Comodo Firewall
یا
Comodo Internet Security
با تشکر

dez.fuli
14-04-2013, 15:22
با سلام
به نظر من :
ویندوز دفندر خیلی ضعیف عمل میکنه و کار خاصی هم انجام نمیده و حتی database قابل قبولی هم نداره پس حتما یک ضد ویروس نصب کنید مثلا همین نورتون خیلی خوبه خصوصا اگر از sonar ان نیز استفاده کنید یا avast یا avira و یا ...
در مورد فایروال هم باید بگم :
فایروال ویندوز 2 مشکل اساسی دارد.
1- مشکل نداشتن هوش مصنوعی و بررسی خودکار انتقال اطلاعات و همچنین نداشتن proactive defence
2- به دلیل عمومی بودن این فایروال روش های دور زدن ان زیاد در دسترس است
---
پس به نظر من بهتره از نرم افزار های جداگانه استفاده کنید.
فایروال که تقریبا تاثیری در سرعت اجرای سیستم ندارد و ضدویروس هم می توانید از یک ضد ویروس سبک استفاده کنید.
پیشنهاد من :
اگر از کرک شده می خواهی استفاده کنی :
Norton Antivirus + Comodo Firewall
اگر می خواهی لایسنس خریداری کنید :
Kaspersky Internet Security
اگر می خواهی رایگان باشد :
Avira Antivirus + Comodo Firewall
یا
Avast Antivirus + Comodo Firewall
یا
Comodo Internet Security
با تشکر

واقعا ممنونم از راهنمایی شما
کسپر که واقعا فوق العاده ست واقعا به نظر من بهترین آنتی ویروس دنیاست فقط عیبش اینه که رو سیستمهای قدیمی تر (مثل سیستم خودم) باعث افت سرعت محسوس و قابل توجهی میشه!
نورتن هم که واقعا ازش راضیم من... تا حالا چندبار اساسی نجاتم داده
راستی من تعریف COMODO رو خیلی شنیدم ولی تا حالا خودم باهاش کار نکردم دوست دارم یه مدت هم با این برنامه کار کنم
به نظر شما comodo internet security رو نصب کنم و یا دو برنامه comodo antivirus و comodo Firewall رو در کنار هم؟

M.Hashemi
14-04-2013, 22:40
واقعا ممنونم از راهنمایی شما
کسپر که واقعا فوق العاده ست واقعا به نظر من بهترین آنتی ویروس دنیاست فقط عیبش اینه که رو سیستمهای قدیمی تر (مثل سیستم خودم) باعث افت سرعت محسوس و قابل توجهی میشه!
نورتن هم که واقعا ازش راضیم من... تا حالا چندبار اساسی نجاتم داده
راستی من تعریف COMODO رو خیلی شنیدم ولی تا حالا خودم باهاش کار نکردم دوست دارم یه مدت هم با این برنامه کار کنم
به نظر شما comodo internet security رو نصب کنم و یا دو برنامه comodo antivirus و comodo Firewall رو در کنار هم؟

با سلام
این بیشتر بستگی به خودتون داره.
من قبلا از comodo استفاده کردم و هم از norton
اما چون در ایران کسپر رایجتر است و من بعد از مدارک شبکه تونستم مدرک KLDST کسپر را بگیرم و در نمایندگی ان مشغول به کار بشم از کسپر استفاده می کنم.
---
اما اگر نظر واقعی من را بخواهید comodo خیلی عالی عمل میکنه و همینطور خیلی بد. به این معنا که اگر درست و مناسب با سیستم و محیط کانفیگ شود خیلی عالی و در غیر این صورت چندان تعریفی ندارد.
چیزی که باعث شده من عاشق این شرکت باشم اینه که مثل من به database و تا حدودی heurestic و nids زیاد بها نمیده و ترجیه میده از hips و sandbox و سایر تکنولوژی های جدید و عملی برای مخرب های نا شناخته استفاده کنه که برای یک مهندس شبکه یعنی قدرت و امنیت و کنترل بیشتر.
---
بنا به تعاریف بالا اگر حوصله سر و کله زدن با تنظیمات کومودو را داشته باشید بهترین گزینه است و بسا این که استاد این سوئیت دوست عزیزم jadda هم حضور داره و میتونه راهنمایی کنه.
اما اگر حال سر و کله زدن با تنظیمات و غیره را نداری توصیه میشه از ترکیبی که نام بردید استفاده کنید.
با تشکر

dez.fuli
21-04-2013, 06:42
سلام
چند روزه که comodo رو نصب کردم و دارم باهاش ور میرم
چیزای جالبی توش پیدا کردم گفتم اینجا قرارشون بدم
اول از همه اینکه فایروال کومودو windows firewall رو غیر فعال نمی کنه و در اصل با هم کار می کنن
یک نکته دیگه که برام خیلی جالب بود اینه که تا برنامه رو آپدیت نکنی هیچ چیزی رو اسکن نمی کنه و مرتب پیام میده که برنامه باید ابتدا آپدیت بشه!
و نیز اینکه پشتیبانی فوق العاده ای این برنامه از زبان فارسی داره. یعنی شما وقتی زبان برنامه رو فارسی میکنی به واقع محیط برنامه فارسی میشه و تمام عملگرهای برنامه به درستی ترجمه شدن به فارسی و این کار کردن با کومودو رو راحت تر میکنه
و نکته آخر جواب سوال قبلی خودم هستش: اگه روی آنتی ویروس کومودو ، فایروال رو جداگانه نصب کنیم بازهم تبدیل به comodo internet security premium میشه یعنی اصلا فرق نمی کنه که آنتی ویروس و فایروال جدا نصب بشن یا اینترنت سکیوریتی رو بجاش نصب کنیم . عملگرهای برنامه در هر دو حالت یکی هستن البته تا اونجایی که من تونستم سر ازش دربیارم!
با تشکر از همه دوستان