PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت گرافیک HP

masoud_9861
08-04-2013, 09:48
سلام
من یک لپتاپ HP dv9500 دارم که کارت گرافیکش مشکل پیدا کرده
بعد از چند دقیقه کل صفحه نمایشگر رو خطهای موازی میگیره و ویندوز هم بالا نمیاد
این حالت حتی تو setup سیستم هم رخ میده که مشکل از سمت چیپ گرافیک هستش انگار

تو یه مقاله انگلیسی خوندم که برای حل این مشکل درجه حرارت کارت رو تا 200 درجه ببرید بالا درست میشه
این کار رو هم توسط یک فیلم آموزشی تو یوتیوب دیدم و انجام شدش

حالا سوال اینجاست کسی تو ایران این کار رو انجام داده که نتیجه بده یا نه
یا اصلا راه حل دیگه ای هستش برای درست کردن این سیستم

با تشکر

hasanoooooooo
08-04-2013, 11:32
این مشکل میتونه از پنل صفحه نمایش هم باشه که با وصل کردن به تلوزیون معلوم میشه... اما اگر از گرافیک باشه متاسفانه همون طور که میدونی خیلی سخت گیر میاد چیپ گرافیک البته همونطور هم که گفتی روشی هست که با هیتر چیپ رو گرم میکنن که اگه پایه ها قطع شده باشن دوباره به برد بچسبن... اگر این روش جواب نده باید چیپ ریبال بشه که احتمال برگشتش بیشتر از از دست رفتنش هست!!!! البتهه موقع ریبال و هیت دادن باید یک حرفه ای این کار رو انجام بده چون ممکنه برد هم با گرمایی که به چیپ میدی بیش از حد گرم بشه و بعدش مجبور بشی کلا مادر بورد رو هم عوض کنی... در اخر هم اگه اینکار ها جواب نده باید بیفتی دنبال چیپ گرافیک ..... شما یک تعمیر کار خبره پیدا کن بده برات هیت بدن به کارت... اگه شیراز بودی ادرس یک جای خوب رو بهت میدادم... به تعمیر کار بگو چیپ گرافیکم لوز شده.

masoud_9861
08-04-2013, 22:53
مرسی از راهنمایی
میدونم الان هر جا تو تهران ببرم سریع میگن باید مادر بورد رو عوض کنم

فردا میرم ببینم چی میگن این تعمیرکار های عزیز :n02:

masoud_9861
18-04-2013, 22:52
مشکل این دستگاه با یه حرارت حل شد

حالا یه مشکل دیگه دارم
درجه حرارت کارت گرافیکش خیلی زیاده بدون کار گرافیکی روی ۷۴ درجه هستش
فن سیستم هم همش دور بالا کار میکنه یه سره

حالا باید چی کارش کنم !

hasanoooooooo
19-04-2013, 11:33
اره خب گفتم که.... ببین داداش طبیعی هست... معمولا چیپی که ریبال داده میشه شدیدا توصیه میشه دیگه باهاش کار سنگین نکنن... وگرنه دوباره همون حالت براش پیش میاد... ولی اگه میخوای کمی بهتر بشه وضعیت دما باید هیت سینک رو باز کنی یا بدی برات باز کنن بری داخل بازار خمیر سیلیکون مخصوص اورکلاک که درصد نقره اون زیاد هست رو بگیری و روی چیپ ها بمالی تا گرما بهتر انتقال داده بشه .... و اینکه میتونی یه کول پد خودت براش درست کنی . کول پدی که مثلا یا موتورش هواکش استفاده شده در حمام باشه . یا از چند فن 8 یا 12 سانتی کیس استفاده کنی به این صورت که فن ها رو زیر سوراخهای زیر لپتاپ قرار بدی.... ان کول پدهای بیرون اصلا بازده نداره..... اینها تنها کارایی هست که میتونی انجام بدی.... ولی اگه میخوای دیگه اون وضعین برات پیش نیاد غید بازی رو بزن. اینکارارو هم انجام بده...

masoud_9861
03-05-2013, 01:28
باز هم خراب شده :n02:

نمیدونم مشکل باز هم همون هستش یا نه
تصویر نداره اصلا
فقط بالای مانیتور یک خط سفید 5 سانتی میادش که رنگی رنگی هم هستش توش
از طریق پورت VGA هم به یه مانیتور دیگه وصل کردم ولی تصویری نداشتش

جالب اینجاست که ویندوز بدون مشکل بالا میاد وصدای شروع ویندوز میادش (هم ویندوز 7 هم ایکس پی) ولی هیچ تصویری وجود نداره
کابل فلت رو چک کردم مشکلی نداره

یک بار هم از طریق پورت HDMI روشن کردم که تصویر دادش و ویندوز بالا اومد ولی وقتی که ریستش کردم دیگه این پورت هم چیزی نشون ندادش

فکر میکنم دیگه کاملا مرخص شده این نوت بوکه