PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محاسبه ماليات

Scof
02-04-2013, 00:27
سلام

اطلاعاتي در مورد چگونگي محاسبه مالياتهاي شركت ها خصوصي ميخواستم ...

همچنين از نظر حساب ماليات تفاوتي بين موضوع شركت يا كارخونه هست مثلا يكي دامداري داره با يكي توليد تي وي ؟

چه زماني براي حساب رسي ميان و از اون شركت چه مداركي ميخوان ؟

و اينكه ايا از شركتهاي تبليغاتي هم ماليات ميگيرند ؟ اگر اره ، مانند ديگر شركتها هست

و ايا كانون هاي تبليغاتي هم بايد ماليات پرداخت كنند و همون شرايط ديگر شركت ها رو داره

ممنون

Scof
04-04-2013, 00:28
كسي اطلاعي نداره ؟

rafaelmehraban
04-04-2013, 10:16
سلام.بله از همه شرکت ها مالیات می گیرند.کی؟وقتی که سال مالی به پایان رسید و تا 3 ماه بعد اون فرصت ارایه اظهار نامه هست و گرنه بعدش هم جریمه و هم علی الراس شدن و نابودی شرکت در انتظاره.
به نظر من شما باید یه حسابدار خوب استخدام کنید که هم مالیات اضافه ندید و هم اینکه اظهار نامه درستی بنویسه که دردسر نشه.دقت کنید که حسابدار ارزون و ناوارد می تونه از بین برنده شرکت و ورشکستگی باشه.بازم سوال دیگه ای بود من می تونم راهنمایی کنم.

Scof
04-04-2013, 12:51
سلام.بله از همه شرکت ها مالیات می گیرند.کی؟وقتی که سال مالی به پایان رسید و تا 3 ماه بعد اون فرصت ارایه اظهار نامه هست و گرنه بعدش هم جریمه و هم علی الراس شدن و نابودی شرکت در انتظاره.
به نظر من شما باید یه حسابدار خوب استخدام کنید که هم مالیات اضافه ندید و هم اینکه اظهار نامه درستی بنویسه که دردسر نشه.دقت کنید که حسابدار ارزون و ناوارد می تونه از بین برنده شرکت و ورشکستگی باشه.بازم سوال دیگه ای بود من می تونم راهنمایی کنم.

تشكر
اگر امكانش هست در مورد دو سوال اخر مربوط به شركت تبليغاتي و كانون تبليغاتي توضيح ميديد
ايا معاف هستن كه كار فرهنگي انجام ميدن ؟

اگه شركت تبليغاتي معاف از ماليات نباشه
كانون تبليغاتي كه شماره ثبت نداره و مجوز از طرف ارشاد هست چي به اون ماليات تعلق ميگيره ؟

ممنون

*IN*
04-04-2013, 14:00
نه شامل معافیت نمیشن...
فقط تولیدی ها در مناطق محروم و دورافتاده اگه اشتباه نکنم تا چند سال معاف هستن...

شرکت ثبت نشده فکر کنم قانونی نیست و یعنی شخصیت حقوقی نداره و مالیات تعلق نمیگیره...

اگه اشتباه میکنم دوستان بگن...

Scof
04-04-2013, 14:22
نه شامل معافیت نمیشن...
فقط تولیدی ها در مناطق محروم و دورافتاده اگه اشتباه نکنم تا چند سال معاف هستن...

شرکت ثبت نشده فکر کنم قانونی نیست و یعنی شخصیت حقوقی نداره و مالیات تعلق نمیگیره...

اگه اشتباه میکنم دوستان بگن...

يعني كانون تبليغاتي معاف از ماليات هست ؟

rafaelmehraban
05-04-2013, 15:26
همه شرکت هایی که دفتر ثبت شرکت ها ثبت شده هستند موظف به پرداخت مالیات هستند و فرهنگی و غیر فرهنگی نداره.بهترین و مطمین ترین راه فقط مشاوره با یه حسابدار هست.