PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : DirectX

Nathan Drake
30-03-2013, 16:35
با سلام.:n26:
از دوستان عزیز تقاضا دارم اگر در رابطه با کامپوننت های دایرکت ایکس خصوصا DirecctPlay و DXGI اطلاعاتی دارید با من هم در میان بگذارید. لطفا اگر منبع یا سایت (ترجیحا فارسی) در این رابطه میشناسید معرفی کنید.
یکــ دنیا سپاس...:n16:

parvizamd
30-03-2013, 21:41
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این سایت مثال های خوبی داره یک سر بزن.

Nathan Drake
03-04-2013, 10:26

این سایت مثال های خوبی داره یک سر بزن.
ممنون. ولی این سایت همونطور که خودتون هم گفتید مثال داره. راستش من بیشتر به دنبال تعاریف جامع هستم.

parvizamd
03-04-2013, 15:06
دنبال کتاب بگردید اونم انگلیسی نه فارسی .

blossom111
20-04-2013, 09:05

سلام

از این سایته دانلودش کن اما به نظرم بهترینش
کتاب Game Programming All in One Bruno Miguel Teixeira de Sousa

باشه

Hotsun
20-04-2013, 18:36
اگه منظورت از DXGI همون DirectX Graphic Infrastructure هست باید این توضیح رو بدم که از زمانی که ویندوز ویستا و DX10 اومد شروع شد به این معنی که مفاهیم مورد نیاز خیلی ساده رو میاد بجایی که تحت DX10 یا 10.1 یا 11 یا 11.1 انجام بده از دید DX9 انجام میده؛به عبارتی یک جور Sub System میشه گفت بهش.

الان هم DXGI 1.2 معرفی شده که قابلیت Stereo Rendering و 16Bit Per Pixel Format رو هم ساپورت میکنه که تحت DX11.1 هست,اما DXGI 1.1 رو میشه تحت DX11 استفاده کرد.

DirectPlay هم بهت این اجازه رو میده که بتونی کارای تحت شبکه مثل بازی Multi-Player بسازی اما جزو دسته deprecated ها شناخته میشه و اصلاً ازش استفاده نکنی بهتره,تو DX10 به بالا هم اصلاً چنین مفهومی نیست(امیدوارم اشتباه نگفته باشم.)

در ضمن بجایی که بیای بگی منبع فارسی بذارید برو انگلیسیت رو قوی کن که علم ایرانیا تو این زمینه صفر هم نیست,کاری که با چند نفر نخبه بررسی کردیم دیدیم فقط روی DX11 میتونیم پیاده کنیم رو توی Crysis 3 روی کنسول هایی پیاده کردن که Shader Model 3 و Shader Model 3 plus بیشتر ساپورت نمیکنن :n04:

این مقایسه نخبه های داخل و خارج کشور بود,حالا ببین اوضاع منابع فارسی در مقابل خارجی چیه :n28: