PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در رابطه با دمای قطعات!

prskh13
29-03-2013, 15:51
سلام دوستان
من با لپ تاپم وقتی بازی میکنم دمای قطعات به 80 درجه میرسه!هم سی پی یو و هم گرافیک.می خواستم بدونم این دما طبیعیه؟!مشکلی در دراز مدت برا قطعات ایجاد نمیکنه؟!
سی پی یو لپ تاپ intel core i5-2430M 2.4GHZ
گرافیک Nvidia gt540M 2gb
ممنون میشم راهنماییم کنین تا بتونم با خیاله راحت بازی کنم :n02:
در ضمن اگر این موضوع رو تو قسمته اشتباهی زدم معذرت میخوام :n02::n01:

ess_1362
30-03-2013, 07:52
شما یک تا شات از hw monitor هنگام کار با سیستم(زمانی که احساس می کنید دما به 80 رسیده) بذارید تا بررسی بشه
در کل دمای بالا برای لپ تاپ مثل سرطان برای انسان هست و به شدت در عمر مفید دستگاه موثر هست
اول شات را بذارید و در صورتی که دما واقعا بالا باشه باید حتما یک کول پد مناسب تهیه کنید

prskh13
30-03-2013, 20:55
این هم اسکرین شات
اگه من رو راهنمایی کنین زودتر ممنون میشم!
فقط میخوام بدونم این دما هنگامه بازی در طولانی مدت رو دستگاه و عر مفیدش اثر منفی داره یا نه!
چه کارایی انجام بدم تا دما پایینتر بیاد؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ess_1362
30-03-2013, 21:44
دما بالاست
حتما باید کنترل بشه و پایین بیاد
اول از همه دقت کنید که شیارهای تهویه مسدود نباشند
بعدش هم حتما باید به فکر یک کول پد مناسب باشید
--------------------
تاپیک شما به قسمت مشاوره خرید لوازم جانبی لپ تاپ منتقل شد تا همکاران شما را در زمینه خرید کول پد راهنمایی کنند
موفق باشید

prskh13
31-03-2013, 01:12
کول پد هم دارم!چه کاره دیگه ای انجام بدم دما پایین بیاد؟!

supermax15
31-03-2013, 01:34
برای خنک نگه داشتن لب تاپ از این روش استفاده کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

prskh13
31-03-2013, 01:48
یک خورده سخته پیاده سازیش !! :n02:

Thor God
31-03-2013, 12:42
شما از چه کولپدی استفاده می کنی که دما اینقدر بالا میره ؟!
حتما از این 15 هزار تومنی ها که led خوشگل هم داره ؟ :n02:

بهترین نوع کولپد اونیه که خودت دستی بسازیش درسته که زیبا نیست ولی کاربرد خوبی داره
به این صورت که یه فن به قیمت 50 تومن میخری ( از این کوچیکا ) بعد از چهار طرف وصلش می کنی به پایه وسطشون هم یه فضا میزاری تا هوا راحت رد و بدل بشه. برای برق رسانی به فن هم با یه یوس اس بی میتونی این کار رو بکنی هم با یه آداپتور که یو اس بی تمیز تر در میاد/
این کار بیشتر به تجربه و خلاقیت خودت نیاز داره ولی در صورتی که خواستی میتونی یه کولپد با قیمت 80 تومن تو بازار بخری که واقعا تاثیر داشته باشه
دیزاین کولپد هم خیلی مهمه. حتما باید یه تو رفتگی برای رد و بدل شدن هوا داشته باشه.

موفق باشی

Dark_Night48
29-05-2013, 23:06
شما از چه کولپدی استفاده می کنی که دما اینقدر بالا میره ؟!
حتما از این 15 هزار تومنی ها که led خوشگل هم داره ؟ :n02:

بهترین نوع کولپد اونیه که خودت دستی بسازیش درسته که زیبا نیست ولی کاربرد خوبی داره
به این صورت که یه فن به قیمت 50 تومن میخری ( از این کوچیکا ) بعد از چهار طرف وصلش می کنی به پایه وسطشون هم یه فضا میزاری تا هوا راحت رد و بدل بشه. برای برق رسانی به فن هم با یه یوس اس بی میتونی این کار رو بکنی هم با یه آداپتور که یو اس بی تمیز تر در میاد/
این کار بیشتر به تجربه و خلاقیت خودت نیاز داره ولی در صورتی که خواستی میتونی یه کولپد با قیمت 80 تومن تو بازار بخری که واقعا تاثیر داشته باشه
دیزاین کولپد هم خیلی مهمه. حتما باید یه تو رفتگی برای رد و بدل شدن هوا داشته باشه.

موفق باشی

سلام میشه دقیق توضیح بدی نحوه ساخت یا مدل فن؟؟؟ یه عکس از این کول پد دست ساز اگه داری بزار:n06:
این کول پدهای توی بازار هوای گرم رو میگیرن یا هوای سرد رو به داخل لبتاپ میبرن؟؟؟