PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رژیم گروهی

شاهزاده خانوم
29-03-2013, 05:11
سلام

دوستان من تصمیم به کاهش وزن گرفتم برای رسیدن به وزن ایده الم گفتم اگه کسی موافق باشه رزیم گروهی بهتر جواب میده
من تصمیم دارم 6تا 7 کیلو از وزنم کم کنم

شاهزاده خانوم
29-03-2013, 17:13
برای شروع روزی 8 لیوان اب فراموش نشه

رزیم زیر 900 کالزی توصیه نمیشه

برای این که بفهمید روزانه بدنتون به چند کالری احتیاج داره عدد 30 رو ضربدر وزنتون کنید مثلا اگه وزن شما 60 کیلوگرم هستش شما باید روزانه 1800 کالری مصرف کنید بیشتر یا کمتر از این مقدار باعث چاقی یا لاغری میشه

اگه نفخ دارید زیره فوق العادس

به ازای هر چیز شیرینی که میخورید 2 یا 3 تا خیار بخورید خیار تمام شیرینیشو میگیره

شاهزاده خانوم
29-03-2013, 17:23
" چربی‌سوز طبیعی "

گنجاندن زنجبیل و سیر در برنامه غذایی یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش وزن است. این گیاه دارویی به‌دلیل خاصیت چربی‌سوزی که دارد، اگر همزمان با مصرف غذا مصرف شود می‌تواند به چربی‌سوزی و کنترل افزایش وزن پرداخته و حتی در موارد...ی به کاهش وزن نیز کمک کند. برای مصرف این گیاه می‌توانید از پودر گیاه خشک‌شده زنجبیل در ماست یا غذا استفاده کنید یا این سبزی را به‌صورت تازه تفت داده و با کمک آن غذاهای خود را طبخ کنید. این گیاه به‌دلیل داشتن ماده‌ای اسیدی در بافت خود آنزیم‌های معده را تحریک کرده و موجب افزایش سوخت‌وساز و متابولیسم بدن می‌شود.

با زنجبیل کالری بسوزانید
همه افرادی که به کاهش وزن اهمیت می‌دهند با کالری آشنا هستند و می‌دانند که سوزاندن کالری‌های اضافه در بدن یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به وزن ایده‌آل است. زنجبیل به‌ دلیل خواصی که دارد، موجب تقویت حرکات حلقوی ماهیچه‌های دستگاه گوارش می‌شود و به این ترتیب شرایط بهتری را برای هضم و جذب مواد غذایی در دستگاه گوارش به‌ وجود می‌آورد، ضمن آن‌ که موجب افزایش سوخت‌ و‌ ساز چربی‌ها و کالری‌های اضافه در بدن می‌شود.

کنترل چاقی درونی با گیاه‌ درمانی
مصرف زنجبیل به‌ صورت پودر شده یا رنده شده گیاه تازه آن به همراه مواد‌غذایی تاثیر زیادی در کاهش جذب کلسترول خون و سطح کلسترول کبد دارد. مصرف این گیاه دارویی موجب از بین رفتن کلسترول در جریان گردش خون شده و در نهایت موجب دفع آنها از بدن می‌شود. بنابراین گنجاندن این گیاه دارویی در برنامه غذایی به انسان کمک می‌کند تا به تعدیل و کنترل میزان چربی دریافتی در بدن بپردازد و از جذب چربی‌های اضافی درون اندام‌ها و بافت‌ها نیز پیشگیری کند

شاهزاده خانوم
29-03-2013, 17:44
چی و با چی بخوریم تا تا ثیر بیشتری در بدن داشته باشد

تركيب: گوجه‌فرنگي+ روغن زيتون

نتيجه: پوست صاف و لطيفليكولين، آنتي‌اكسيدان قوي است كه در گوجه‌فرنگي وجود دارد و جلوي عوارض مضر آفتاب روي پوست را مي‌گيرد،‌ اما براي آن‌كه پوستي لطيف‌تر داشته باشيد گوجه‌فرنگي را به تنهايي نخوريد بلكه روغن زيتون حسابي روي آن بريزيد و بعد نوش‌جان كنيد. دكتر مگي مي‌گويد: «چربي‌هاي مفيد موجود در روغن زيتون باعث جذب بيشتر ليكولين توسط بدن مي‌شود. مطالعه‌اي كه توسط انجمن ملي تغذيه كانادا صورت گرفته نشان داده زناني كه روغن زيتون در رژيم غذايي آن‌ها جاي ثابتي دارد كمتر دچار چين‌و‌چروك مي‌شوند و سن ظهور چين‌وچروك در صورت آن‌ها بالاتر است. غذاهاي ايتاليايي بسياري هستند كه گوجه‌فرنگي و روغن زيتون در آن جاي دارند اما ما سالاد كاپاراسه را به شما پيشنهاد مي‌كنيم كه در آن گوجه‌فرنگي و فلفل به صورت بسيار آهسته در روغن زيتون پخته مي‌شوند و سپس به آن تخم‌مرغ به آن اضافه مي‌شود.

ماست گوارشي
تركيب: ماست+ فلاكسيد
نتيجه: هضم بهتر غذاهامعده انسان خانه بيش از 400 نوع باكتري است كه اكثر آن‌ها براي بدن انسان مفيد هستند اما برخي از آن‌ها هم خيلي مفيد نيستند. زماني كه ميكروب‌هاي مضر بيشتر از مفيد مي‌شوند در كار دستگاه گوارش شما اختلال پيش مي‌آيد و معده انسان دچار درد و نبود راحتي مي‌شود. ماست‌ها به خصوص ماست‌هاي پروپيوتيك مي‌توانند بر ميزان باكتري‌هاي مفيد معده اضافه كنند اما خب اين‌كه چند قاشق ماست پروبيوتيك نوش‌جان كنيد كافي نيست، براي باكتري‌هاي موجود در اين ماست‌ها هم بايد خوراكي جور كنيد، بهترين غذا براي آن‌ها فيبرهاي موجود در فلاكسيد است. پس خيلي راحت به كاسه ماست پروبيوتيك خود يك قاشق فلاكسيد اضافه كنيد.سيب را پوست نكنيد

تركيب: نخود+ فلفل قرمز

نتيجه: انرژي بيشتردر كشورهاي غربي حداقل يك نفر از هر 5 نفر زن دچار كمبود آهن است و طبيعي است كه دچار كمبود انرژي هم باشد اما مسئله مهم اين است كه بسياري از زنان نمي‌دانند خوردن غذاهاي غني از آهن به تنهايي نمي‌تواند اين مشكل را حل كند. دكتر هيتر مانيه‌ري، متخصص تغذيه ...در دانشگاه پيتسبورگ در اين مورد مي‌گويد: «نوعي از آهن كه در مواد غذايي گياهي وجود دارد به گونه‌اي است كه جذب آن براي بدن سخت است و در واقع بدن نمي‌تواند به خوبي از آن‌ها استفاده كند.» پس اگر اين‌طور باشد همه آهن موجود در نخود در بدن ما هدر مي‌رود؟ نه، البته به شرطي كه همراه آن فلفل قرمز مصرف كنيد. دكتر مانيه‌ري ادامه مي‌دهد: «ويتامين C موجود در فلفل قرمز مثل يك كليد عمل مي‌كند و آهن موجود در نخود را به شكلي در مي‌آورد كه قابل جذب از طريق بدن باشد.» ما يك پيشنهاد هم براي شما داريم، در خانه‌تان هوموس بپزيد، آن هم با فلفل قرمز تازه زياد، البته اگر هوموس دوست نداريد مي‌توانيد سالاد نخودفرنگي به همراه فلفل قرمز درست و نوش‌جان كنيد و از خوردن يك زوج انرژي‌زا لذت ببريد.براي آن‌كه مثل عقاب ببينيد

تركيب: اسفناج+ آووكادو

نتيجه: ديد بهتراسفناج سرشار از لوتئين و ويتامين A است كه هر دوي اين‌ها كاملا براي ديد مناسب لازم هستند آووكادو هم منبع غني از لوتئين و ويتامين A است اما مهم‌تر اين‌كه آووكادو سرشار از چربي‌هاي سالمي است كه بدن براي جذب لوتئين و ويتامين A و استفاده از آن‌ها به اين ويتامين‌ها نياز دارد. دكتر هوپ باركوكاس، پروفسور تغذيه در مركز تحقيقاتي كيس وسترن دانشگاه كليولند در اين مورد مي‌گويد: «اگر اسفناج را خالي بخوريد اكثر مواد غذايي مفيد چشمي آن بدون جذب شدن از بدن‌تان دفع مي‌شود.» اگر پيشنهاد غذا مي‌خواهيد سالاد اسفناج و آووكادو را به شما توصيه مي‌كنيم كه با روغن زيتون، فلفل، نمك و پودر سير هم بسيار خوشمزه مي‌شود و هم بسيار مقوي است، در صورتي كه دوست داشته باشيد مي‌توانيد كاهو، خيار، گوجه‌فرنگي و آبليمو را هم به اين سالاد اضافه كنيد.براي آن‌كه درد دوران ماهانه نكشيد

تركيب: كلم بروكلي+ تخم‌مرغن

تيجه: دردهاي كمتر قبل از دوره ماهانهبسياري از زنان و دختران جوان هر ماه چند روز را درگير دردهاي شديد دوره‌هاي ماهانه خود هستند اما براي خيلي از آن‌ها يك بشقاب ساده مي‌تواند تسكين و آرامش را به همراه بياورد. در مطالعه‌اي كه توسط انجمن طب زنان انگلستان و دانشگاه يورك انجام گرفت مشخص شد زناني كه ميزان زيادي كلسيم و ويتامين D را در رژيم غذايي خود دارند 30 تا 40درصد درد كمتري دارند

Atghia
29-03-2013, 17:44
البته عنوان رژیم هست نه رزیم :n02:((اصلاح بشه بهتره نه؟:n06:))
بنظرم رسیدن به وزن ایده ال سخت نیست مشکلتر از اون حفظ وزن هست! از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در مورد تثبیت وزن داره خوشحال میشم که توضیح بده کمی برامون
:n17:

شاهزاده خانوم
29-03-2013, 21:09
حق با شماست ولی کیبورد ما ساپورت نمیکنه ; )

شاهزاده خانوم
29-03-2013, 21:16
عزیزم فعلا ما راجع به تثبیت بحث نمیکنیم : )

شاهزاده خانوم
30-03-2013, 16:31
رزیم کانادایی

این برنامه انقلابی(رژیم 15 روزه) با سرعت و آسان باعثكم شدن و سوزاندن چربی در بدن می شود،بهترین مشخصه این رژیم این است كه بدن راوادار به سوزاندن سریع چربیها می كند و مانع بازگشت وزن از دست رفته میشود از همهمهمتر این رژیم روی مركز اشتها در مغز اثر میگذارد و اشتها كم میشود .

نكته مهم: ممكن است میزان از دست رفتن اب بدن در روزهای اول زیادباشد و حالت سستیبه شما دست دهد كه برای از بین بردن این حالت حتما در طول روز 8 لیوان آب بنوشید

این رژیم 15 روز است و به همین دلیل آسان است و در صورت اجرای دقیق بسیار موثر استبه دلیل اینكه رژیم خاصی دارد و شما از رژیم خسته نمی شوید . این رژیم سوخت وسازبدن را تغییر میدهد و به همین دلیل پس از پایان مدت آن میشود بصورت معمول غذاخورد،بدون آنكه اضافه وزن بیاورید.

لازم به ذكر است كه این رژیم را به همان صورت و بدون كوچكترین تغییری انجام دهید وبخاطر داشته باشید چنانچه بین وعده های غذا حتی آب نبات و یا شكلات خورده شود رژیمباید قطع گردد و پس از دو ماه دوباره از نو شروع كنید.

مدت آن فقط 15 روز است نه كمتر و نه بیشتر كه 12 روز آن رژیم اصلی است و به مدت 3روز رژیم نگهدارنده بسیار آسان گرفته میشود ،با گرفتن این 12 روز و رژیم قهوه یا چای نباید عوض شودو قند و خرما در همان موعد اعلام شده میلشود،چنانچه این رژیم را بطور دقیق انجام دهید پس از پایان آن بین 8 الی 10 كیلو ازوزن شما كاسته می شود و 10 الی 15 سانتیمتر از سایز شما كم میشودشاید باور نكنید ،ولی بعد از پایان رژیم باور خواهید كرد كه رژیم ما معجزه است.

اگر رژیم را بطور دقیق بگیرید ،یعنی چیزی اضافه بر مواد رژیم میل نكنید و به قولمعروف ناخنك به غذا ها نزنید حتما وزن و سایز كم می كنید.(هر یك از مواد رژیم بهمنظور خاصی تهیه شده) در صورتیكه وزن شما بیش از 70 كیلو گرم است میتوانید 12 روزرژیم را گرفته سپس 3 روز رژیم نگهدانده را بگیرید و بعد دوباره 12 روز رژیم بگیریدتا به وزن و سایز دلخواه خود برسید اگر در طول روز گرسنه شدید بین غذاآب یا چایكمرنگ بدون قند بنوشید.

این رژیم برای افرادی طراحی شده كه از سلامتی جسمی خوبی برخوردار هستند و بیماریخاصی مانند
بعد از 15 روز میتوانید بصورت معمول غذا بخورید حتی شیرینی جات ولی پرخوری نكنید.در صورتیكه بعد از 6 الی 10 ماه تا اندازه سه كیلو اضافه وزن پیدا كردید فقط كافیاست همین سه روز رژیم نگهدارنده را بگیرید

در صورت در دسترس نبودن و یا دوست نداشتن گوشت قرمز ،گوشت سفید و تخم مرغ موجود در این رژیم میتوانید مواد غذایی زیر را در وعده و جای گوشت سفید ،قرمز و تخم مرغ جایگزین كنید

1-بورانی كدو: 3 عدد كدوی متوسط را حلقه حلقه كنید و با یك عدد گوجه فرنگی خرد شده و یك قاشق غذا خوری روغن مایع پخته وبا یك لیوان ماست بدون جربی میل كنید .

2-بورانی اسفناج:نیم كیلو اسفناج را با كمی نمك پخته و با یك لیوان ماست بدون چربی میل كنید.

3-عدسی: یك فنجان عدس پخته را با آب لیمو میل كنید.

4- سالاد كرفس: دو لیوان كرفس ریز شده را به همراه نمك و یك عدد گوجه فرنگی به همراه سس آب لیمو میل كنیدو(این سالاد در لاغری بسیار موثر است)

5- سس آبلیمو:دو قاشق ماست و یك قاشق روغن زیتون و یك قاشق آب لیمو، نمك و فلفل به اندازه كافی.

6-سوپ مرغ یك لیوان: نصف فنجان سیب زمینی خرد شده ،یك فنجان هویج خرد شده و نصف فنجان نخود فرنگی كمی نمك و آب لیمو.

ورزش

روزی 6 نوبت و هر نوبت 11 مرتبه نفس عمیق ، این ورزش معادل 3 كیلومتر دویدن چربی را در بدن شما می سوزاند.

پاها را به اندازه عرض شانه باز كنید شكم و با سن را به داخل بكشیدوبوسیله بینی ریه ها را از هوا پر كنید و به آرامی دستها را بالا ببرید و از 1 تا 10 بشماریدوبعد از راه دهان هوای داخل ریه را خارج كنید و به آرامی دستها را پایین آورید و دوباره از نو شروع كنید تا 11 مرتبه.

.روز اول:
صبحانه:یك فنجان قهوه+یك حبه قند
نهار: 3 عدد تخم مرغ سفت+اسفناج پخته+یك عدد گوجه فرنگی
شام: 300 گرم گوشت پخته یا كبابی +كاهو +آب لیمو
روز دوم:
نهار:10 ورق كالباس مرغ+یك لیوان ماست كم چربی
شام: 300 گرم گوشت پخته یا كبابی +كاهو +آب لیمو
روز سوم:
صبحانه :یك فنجان چای+دو عدد خرما
نهار : نصف سینه مرغ پخته یا كبابی +كاهو+سس آب لیمو
شام:سالاد كرفس+گوجه فرنگی+آب لیمو
روز چهارم:
صبحانه:یك فنجان قهوه+یك حبه قند+یك ورق نان تست
نهار :یك لیتر آب میوه ترجیحا سیب یا هویج+یك لیوان ماست
شام: 3 عدد تخم مرغ سفت +هویج رنده شده+200 گرم پنیر رژیمی یا كم نمك
روز پنجم:
نهار:یك ماهی پخته یا كبابی كامل+یك قاشق چایخوری كره +آبلیمو
شام:300 گرم گوشت پخته یا كبابی+كاهو+كرفس
روز ششم:
نهار:10 ورق كالباس مرغ+یك لیوان ماست كم چربی
شام: نصف سینه مرغ پخته یا كبابی +كاهو+ آب لیمو+روغن زیتون
روز هفتم:
نهار: 3 عدد تخم مرغ سفت+یك ورق كالباس+كاهو
شام :سالاد كلم+گوجه فرنگی+سس آبلیمو+یك عدد میوه
روز هشتم:
نهار : نصف سینه مرغ پخته یا كبابی +كاهو+ آب لیمو
شام: 300 گرم گوشت پخته یا كبابی +كاهو +آب لیمو+یك عدد میوه
روز نهم:
صبحانه :یك لیوان شیر
نهار : نصف سینه مرغ پخته یا كبابی +كاهو+ آب لیمو
شام :سالاد كاهو+خیار+گوجه فرنگی+سس آبلیمو+یك عدد میوه
روز دهم:
نهار :یك لیتر آب میوه ترجیحا سیب یا هویج+یك لیوان ماست
شام:یك عدد تخم مرغ سفت+یك هویج پخته شده و رنده شده+200 گرم پنیر رزیمی یا كم نمك
روز یازدهم:
نهار:یك عدد ماهی پخته یا كبابی+یك قاشق چایخوری كره+آبلیمو
شام: 300 گرم گوشت پخته یا كبابی +كاهو +كرفس
روز دوازدهم:
نهار: 3 عدد تخم مرغ سفت+یك عدد هویج پخته و رنده شده
شام : نصف سینه مرغ پخته یا كبابی بدون پوست +كاهو+ آب لیمو

سه روز رژیم نگهدارنده:

روز اول:
صبحانه :یك لیوان شیر
نهار:گوشت یا مرغ كبابی یا پخته+سالاد كاهو(خیار –گوجه فرنگی-سس آبلیمو)
شام:سوپ آبمرغ یا گوشت+3 ورق نان تست+3 عدد میوه
روز دوم:
صبحانه: یك فنجان چای+یك ورق نان تست+عسل
نهار: 5 ورق كالباس مرغ+گوجه فرنگی+یك عدد خیار شور+3 ورق نان تست
شام : نصف سینه مرغ+سالاد كاهو+یك عدد خیار شور+3 ورق نان تست
روز سوم:
صبحانه:یك لیوان شیر
نهار:گوشت یا مرغ كبابی+سالاد خیار و گوجه فرنگی
شام:سوپ مرغ+2 ورق نان تست+2 عدد میوه

شاهزاده خانوم
30-03-2013, 16:36
لاغری سریع در یک هفته با رژیم 600 کالری در روز

من یه رژیم لاغری از سایتهای خارجی براتون ترجمه کردم که در یه هفته 3الی5کیلو از وزن رو کم میکنه البته این رژیم خیلی سخت گیرانه اس و تو ترجمه اش هم نوشته که نباید بیشتر از یه هفته ادامه داده بشه و باید به همراه این رژیم اب فراوان نوشیده بشه و اما خود رژیم لاغری:

روز اول
صبحانه:2 عدد سیب زمینی متوسط اب پز

ناهار :2 عدد سیب زمینی متوسط اب پز

شام :3 عدد سیب زمینی اب پز

روز دوم:
صبحانه:2عددسیب زمینی متوسط اب پز

ناهار:2عدد سیب زمینی متوسط اب پز

شام :2عدد سیب زمینی متوسط اب پز

روز سوم:
صبحانه :2 عدد سیب زمینی متوسط اب پز

ناهار :2عدد سیب زمینی متوسط اب پز

شام :3 عدد سیب زمینی متوسط اب پز

روز چهارم:
صبحانه: 1عدد سیب و یک عدد میوه فصل

ناهار:2 عدد سیب زمینی متوسط اب پز
شام:2عدد ران مرغ اب پز بدون چربی +1پرس سالاد+ 1قاشق مرباخوری روغن زیتون

روز پنجم:
صبحانه : 1 سیب و 1 میوه فصل

ناهار:1 عدد سیب زمینی متوسط اب پز

شام : 2 پرس ماهی یا گوشت قرمز بن فیله کبابی + سالاد مخلوط

روز ششم:
صبحانه:1 سیب و 1 میوه فصل

ناهار :1 سیب و 1 میوه فصل

شام :2 پرس ماهی یا گوشت بن فیله کبابی+1 پرس سالاد مخلوط +ا ق مربا خوری روغن زیتون

روز هفتم:
صبحانه:1 سیب و یک میوه فصل

ناهار:سالاد سیب زمینی و پیازچه +1 ق مربا خوری روغن مایع

شام :3 عدد تخم مرغ نیمرو شده بدون روغن در ماهی تابه تفلون+یک قطعه نان+1 پرس سالاد

و اما نکات مهم :

1. نوشیدن اب فراوان را فراموش نکنید.

2.اگه سیب زمینی خالی دلتون رو زد میتونید یکی شون رو با تخم مرغ جایگزین کنید.

3.زیاد به خودتون سخت نگیرید و هر وقت دلتون زیاد ضعف رفت یه دونه خرما بخورین

شاهزاده خانوم
30-03-2013, 16:50
"زردچوبه دارویی همه کاره در طبّ چینی‌ و هندی "

مهم‌ترین خاصیت زردچوبه در خاصیت ضد تورم ، ترمیم و بازسازی پوست می‌باشد ولی‌ خاصیت‌های دیگه هم داره که به درد ورزشکارا هم میخوره

۱:خاصیت ضّد سرطانی به خصوص سرطان روده ، سرطان پروستات و سرطان س...ینه

۲:خاصیت آنتی اکسیدان فوق‌العاده قوی که بعد از تمرین‌های سخت به جنگ با رادیکال‌های آزاد باش میرید

۳:کمک به کاهش وزن و کنترل آن

۴:کاهش کلسترول خون

خاصیت این ماده به قدری زیاد که خیلی‌ از شرکت‌های دارویی اقدام به ساخت کپسول فشردهٔ اون کردن ولی‌ اگه نمی‌خواین از کپسول استفاده کنید من پیشنهاد می‌کنم ۱ قاشق از اونو بعد تمرین با آب بخورید ، مزه بدی داره ولی‌ قورباغه رو همون اول قورت بدید ، به خاصیتش می‌ارزه هم چربی‌ سوزی می کنید هم ریکاوری بدنتونو سریع تر

شاهزاده خانوم
30-03-2013, 16:51
" ضد اشتهای گیاهی "

قطره زیره
زیره علاوه بر خواص فوق العاده ای که برای دستگاه گوارش داره . ضد اشتهای بی نظیری هم هست که قطره آن را میتوان از هر داروخانه ای تهیه کرد ....

کاربر شماره ی یک
03-05-2013, 23:53
منم دارم وزن کم میکنم ، تا الان هفت کیلو کم کردم ، هفت کیلو دیگه هم میخوام کم کنم ، من سبزیجات رو بیشتر کردم ، خواب رو دارم تنظیم میکنم ، تحرک رو هم بیشتر کردم ،

سوسیس کالباس کلا حذف ، چیپس و نوشابه و فست فود تعطیل ......

چه وزن کم میکنید چه نمی کنید ، فلفل دلمه خیلی خوبه ،حتما استفاده کنید ....:n01: اگه داخل غذا هم نمیریزید ،خام همراه باغذا بخورید ...:n01:

طوری وزن کم کنید که برگشت نداشته باشه ، یعنی برای همیشه عادات غذایی و زندگی روزانه ی خودتون رو تغییر بدید، کم کم این کار رو میتونید انجا بدید ....

آب خیلی مهمه ، من هم تاکید میکنم زیاد بنوشید ...:n01:

وزنتون رو اندازه گیری کنید ، هربار که میرید روی ترازو انگیزه ی بیشتری پیدا میکنید ....:n01:

کاربر شماره ی یک
11-07-2013, 22:07
من دوکیلو دیگه کم کردم ، کسی نبود همراهی کنه ؟؟!!!:n02:

M A S 0 U D
11-07-2013, 22:17
سلام
سوال اینکه سونا و جکوزی تاثیرش تو لاغری چطوره؟ و کلا برنامه ریزیش در هفته چگونه باید باشه؟
دوم اینکه من برنج رو از برنامه غذاییم تا حد خیلی زیادی حذف کردم چون تاثیر منفی شو و زیاد میدیدم -- به نظر شما تاثیر نان نسبت به برنج چطوره ؟ یا باید اونم تا حد قابل توجهی حذفش کنم ...

M A S 0 U D
11-07-2013, 22:20
منم دارم وزن کم میکنم ، تا الان هفت کیلو کم کردم ، هفت کیلو دیگه هم میخوام کم کنم ، من سبزیجات رو بیشتر کردم ، خواب رو دارم تنظیم میکنم ، تحرک رو هم بیشتر کردم ،

سوسیس کالباس کلا حذف ، چیپس و نوشابه و فست فود تعطیل ......

چه وزن کم میکنید چه نمی کنید ، فلفل دلمه خیلی خوبه ،حتما استفاده کنید ، توی زیبایی هم تاثیر داره ....:n01: اگه داخل غذا هم نمیریزید ،خام همراه باغذا بخورید ...:n01:

طوری وزن کم کنید که برگشت نداشته باشه ، یعنی برای همیشه عادات غذایی و زندگی روزانه ی خودتون رو تغییر بدید، کم کم این کار رو میتونید انجا بدید ....

آب خیلی مهمه ، من هم تاکید میکنم زیاد بنوشید ...:n01:

وزنتون رو اندازه گیری کنید ، هربار که میرید روی ترازو انگیزه ی بیشتری پیدا میکنید ....:n01:

هفت کیلو رو تو چه مدتی کم کردید؟
برنج و نان رو چطور مصرف میکنید؟ برنج میخورید؟
برنامه عمومی غذاییتان در طول یک روز چیه؟
ورزش رو به چه صورت انجام میدید؟برنامه ثابتی دارید؟
از سونا استفاده میکنید؟

کاربر شماره ی یک
11-07-2013, 22:33
دوماه کشید تا کم کنم

بله برنج هم میخوردم

برنامه ی مشخصی نداشتم ، فقط ورزش رو بیشتر کردم

هر روز یک ساعت یا ایروبیک یا رقص ، بعضی روزها بدنسازی سنگین

نه فقط آب بدن رو میکشه به نظر من ، طناب زدن بیشتر تاثیر داره ، فوق العادست

الان برنامم اینه که تا آخر ماه رمضون همین رو حفظ کنم و اگه بتونم ، یه کیلو کم کنم ، بعدسرعت تغییر وزن رو یکم بالاتر ببرم .

کاربر شماره ی یک
11-07-2013, 22:38
نان نسبت به برنج خیلی بهتره ، چون حجمش کمتره ، غذاهای حجمی زیاد نباید بخورید .

سونا و جکوزی وقتی تاثیر داره که بتونی بری توی سونا ، بعد اونجا حرکات ورزشی انجام بدی ، که گمان نکنم نه کسی بتونه اونجوری انجام بده ، اگه انجام بده هم شاید عوارض داشته باشه . بهتره کم کم وزن کنین تا این که سونا برین آب بدنتون رو کلا خالی کنید .

زمان اصلی کم شدن وزن ، وقتیه که شما آب بدنتون رفته و یکم خسته شدید ، از اونجا به بعد هرکاری انجام بدید وزنتون رو کم میکنه .

کم کردن ده کیلو وزن ساده نیست ، من هم چون وزنم خیلی بالا رفته بود ، به خاطر همین راحت تونستم کم کنم . هرچی وزن کمتر بشه ، کمتر کردنش سخت تر میشه .

M A S 0 U D
11-07-2013, 22:43
دوماه کشید تا کم کنم

بله برنج هم میخوردم

برنامه ی مشخصی نداشتم ، فقط ورزش رو بیشتر کردم

هر روز یک ساعت یا ایروبیک یا رقص ، بعضی روزها بدنسازی سنگین

نه فقط آب بدن رو میکشه به نظر من ، طناب زدن بیشتر تاثیر داره ، فوق العادست

الان برنامم اینه که تا آخر ماه رمضون همین رو حفظ کنم و اگه بتونم ، یه کیلو کم کنم ، بعدسرعت تغییر وزن رو یکم بالاتر ببرم .

دو ماه برای 7 کیلو ...
راستش من حدود یک هفتست که رزیم دارم ولی حتی یک گرم هم کمتر نشدم !
مشکل من کم تحرکیه...
البته دوچرخه سواری هم میرم ولی باور کنید تکون نخوردم...
شما چه ورزشهای متنوعی رو در خانه پیشنهاد میکنید؟

کاربر شماره ی یک
11-07-2013, 23:12
اگر وزنتان (بر حسب کیلوگرم) را بر مجذور قدتان (بر حسب متر) تقسیم کنید عدد حاصل را BMI گویند.

BMI کمتر از 19 یعنی کمبود وزن دارید.
BMI بین 19 تا 25 یعنی وزن مطلوب دارید.
BMI بین 25 تا 30 یعنی مقداری اضافه وزن دارید.
BMI بیش از 30 یعنی چاق هستید.

---------------------------------------------------------------------

من الان تقریبا سه واحد از وضعیت مطلوب زیاد هستم یعنی بیست و هشت هستم الان!

اگه شما شاخص توده بدنیتون رو بگید ، راحت تر میشه کمک کرد .... چون هر دوره از وزن یه سری فعالیت ها رو میطلبه .

اگه اضافه وزن دارید ، روی ورزش با فشار زیاد یا مثلا سونا حساب نکنید ، به ورزش های طولانی مدت فکر کنید .

من من پریروز سه ساعت طول مدت ورزشم شد !

طناب زدن از همه ی این ها بهتره اگه بتونید . البته نه ده تا و صد تا و هزار تا ، مثلا بیست دقیقه ، نیم ساعت طناب بزنید .

Atghia
11-07-2013, 23:17
اگر وزنتان (بر حسب کیلوگرم) را بر مجذور قدتان (بر حسب متر) تقسیم کنید عدد حاصل را BMI گویند.

BMI کمتر از 19 یعنی کمبود وزن دارید.
BMI بین 19 تا 25 یعنی وزن مطلوب دارید.
BMI بین 25 تا 30 یعنی مقداری اضافه وزن دارید.
BMI بیش از 30 یعنی چاق هستید.

---------------------------------------------------------------------

من الان تقریبا سه واحد از وضعیت مطلوب زیاد هستم یعنی بیست و هشت هستم الان!

اگه شما شاخص توده بدنیتون رو بگید ، راحت تر میشه کمک کرد .... چون هر دوره از وزن یه سری فعالیت ها رو میطلبه .

اگه اضافه وزن دارید ، روی ورزش با فشار زیاد یا مثلا سونا حساب نکنید ، به ورزش های طولانی مدت فکر کنید .

من من پریروز سه ساعت طول مدت ورزشم شد !

طناب زدن از همه ی این ها بهتره اگه بتونید . البته نه ده تا و صد تا و هزار تا ، مثلا بیست دقیقه ، نیم ساعت طناب بزنید .

اقا ما 22هستیم
اما راهنمایی پلیز
اگه اندک چربی پهلو رو بخوایم از بین ببریم چکار کنیم؟رژیم غذایی؟ایروبیک؟درازنشست؟از این حلقه هایی که دور کمرشون میندازن و میچرخونن؟یا...؟
مرسی

کاربر شماره ی یک
12-07-2013, 00:07
اگه حلقه ی لاغری رو به سرعت بچرخونین ، جوری که فقط حالت عقب جلو کردن کمر داشته باشه ، فایده نداره ، فقط خودتون رو خسته کردین ، اما اگه کل حرکت چرخش کمر رو انجام بدید خوبه . بهتره حلقه ی بزرگ بگیرید....

برای پهلو میتونید دوتا دمبل سبک دستتون بگیرید ، ایستاده ، پاها تکون نخوره ، فقط به چپ و راست خم بشید و فشار بیارید به پهلوها .

ایروبیک هم خیلی خوبه ، البته ایروبیک هم شامل همین حرکاتی میشه که یه مثال گفتم براتون .

کاش میتونستم فیلم بگیرم نشون بدم چند تا حرکت خوب رو :n29: اما خب دیگه ....

یه حرکت هم هست خوبه ، حالت همون طناب زنی رو داره منتهی دست ها و کمر رو هم در خلاف جهت هم حرکت میدید ، یعنی هم حالت طناب زدن ، ریز میپرید و هم دستها و پاها مخالف هم حرکت میکنن.

من خودم سیستم خاص خودم رو دارم برای کمر و اینا که اصن الان با این وضعیت بی ام ای ، هرجا چربی باشه ، توی ناحیه ی کمر ، شما چیزی مشاهده نمیکنید ....

M A S 0 U D
12-07-2013, 00:14
34.6 :n02:
لازم نیست کسی چیزی بگه ...
خودم میدونم افتضاحه
-----------------------------------------------------------------------------
تازه استارت و زدیم تا خدا ببینیم چی میخواد ...

کاربر شماره ی یک
12-07-2013, 00:52
شما سعی کن توی کارای روزانه ات بیرون رفتن رو بیشتر کنی ، پیاده روی کن فعلا ، وقتی از سی و یک به پایین اومدی اونوقت طناب و اینا استفاده کن .
چیپس ، پفک ، نوشابه ، ساندویچ نخور ،کلا هرچی که حس میکنی ضرر داره یا چربه نخور ، میوه جات رو بیشتر کن توی برنامه غذاییت .

فعالیت شدید بدنی نمیگم چون کسل میکنه توی این حالتی که هستی آدم رو ، ناامید میشه یکم ، باید یکم سبک تر بشی بعدش .

شب زود بخواب صبح زود بیدار شو ، الان من یک کیلو برگشت وزن داشتم ، مطمئن همش به خاطر بی خوابی شبانه ی این چند روزه ،هرچه شب کمتر بخوابی چاقتر میشی .

اگه بخوای کم کنی به سرعت وزنت میاد پایین اگه بلد باشی و سابقه ی وزن کم کردن داشته باشی .

M A S 0 U D
12-07-2013, 01:01
شما سعی کن توی کارای روزانه ات بیرون رفتن رو بیشتر کنی ، پیاده روی کن فعلا ، وقتی از سی و یک به پایین اومدی اونوقت طناب و اینا استفاده کن .
چیپس ، پفک ، نوشابه ، ساندویچ نخور ،کلا هرچی که حس میکنی ضرر داره یا چربه نخور ، میوه جات رو بیشتر کن توی برنامه غذاییت .

فعالیت شدید بدنی نمیگم چون کسل میکنه توی این حالتی که هستی آدم رو ، ناامید میشه یکم ، باید یکم سبک تر بشی بعدش .

شب زود بخواب صبح زود بیدار شو ، الان من یک کیلو برگشت وزن داشتم ، مطمئن همش به خاطر بی خوابی شبانه ی این چند روزه ،هرچه شب کمتر بخوابی چاقتر میشی .

اگه بخوای کم کنی به سرعت وزنت میاد پایین اگه بلد باشی و سابقه ی وزن کم کردن داشته باشی .

دو بار سابقه لاغر کردن دارم و اشنایی با فرایندش دارم ...
تاکتیک من در دفعات قبلی کم خوری و دوندگی زیاد بود ...

کاربر شماره ی یک
12-07-2013, 01:09
تا یه جایی باید بری با این دوندگی بعد تاکتیک و مدل ورزشهات رو تغییر میدی ، حالا برسیم به اونجا ، حرف میزنیم دربارش ....

M A S 0 U D
12-07-2013, 01:25
تا یه جایی باید بری با این دوندگی بعد تاکتیک و مدل ورزشهات رو تغییر میدی ، حالا برسیم به اونجا ، حرف میزنیم دربارش ....

مشکل اینه که من اکثر اوقات روز رو یک جای ثابت نشستم و تحرکی ندارم و وقتی هم خونه میام از خستگی بیهوشم...
مشکل کم تحرکیست ...
البته راه حل من برای این موضوع دوچرخه سواری و پیاده روی شبانست
انشاء الله تا دو سه ماه دیگه نتیجه معلوم میشه ...
وزن کنونی 100 کیلو !!!:n28:

کاربر شماره ی یک
12-07-2013, 08:54
شما شب ها دوچرخه سواری نکن ، اول نرمش های کششی ، بعد فقط نرم بدو ، دوتا دمبل یه کیلویی هم بگیر دستت بدو ، که عضلات بالا تنه بیشتر درگیر بشن ...

دوچرخه سواری اینجور که شما زمان نداری ، فقط وقت کشی هستش ، اگه هم دوچرخه سواری بکنید باید اصلا روی زین نشینید و سرپا دوچرخه سواری کنید...

اون اوقاتی که یک جا نشستید ، هر حرکت کششی که میتونید انجام بدید....

اگه کسی نیت کنه انعطاف پذیری بدنش رو بالا ببره ، بدن خود به خود لاغر میشه ، حالا هرجای بدن باشه ، سعی کنید انعطاف پذیری نقاط مختلف بدنتون رو بالا ببرید ... بدنی هم که با حرکات کششی آب شده باشه ، خوش فرم تر از بدنیه که با ورزش سنگین لاغر شده باشه ...

زیاد یه جا میشینید ، زانوهاتون اذیت میشه اگه دوچرخه سواری هم بکنید ....

M A S 0 U D
12-07-2013, 09:27
میشه چند نمونه از وسایل ورزش در خانه رو نام ببرید ...
غیر طناب اونو میدونم ... با اون حلقه ... وزنه ...
حالا سرگرم کننده هم باشه بد نیست ... منظور زیاد کسل کننده و طاقت فرسا نباشه و تنوع داشته باشه ...

Atghia
12-07-2013, 10:16
میشه چند نمونه از وسایل ورزش در خانه رو نام ببرید ...
غیر طناب اونو میدونم ... با اون حلقه ... وزنه ...
حالا سرگرم کننده هم باشه بد نیست ... منظور زیاد کسل کننده و طاقت فرسا نباشه و تنوع داشته باشه ...

شما که هدفتون پیاده روی یا دویدن و همچین دوچرخه سواری(باشرایط خاص) هستش میتونید از دوتا دستگاه تردمیل و دوچرخه ثابت ، استفاده کنید:n17:
تردمیل خیلی مجهز و خوب هست(البته بستگی به مدلش هم داره) اما خب خوبیش اینه که میزان کالری و ضربان قلب و...نشون میده و میتونید با برنامه ریزی ازش استفاده کنید:n06:

کاربر شماره ی یک
12-07-2013, 10:17
وسایل ورزش توی خونه که خیلی زیاده ، ولی بستگی به فضای خونه و هزینه ای که میدیم داره ، اما بهترین وسایل همینایی بود که گفتم ، فقط یه چیز دیگه هم هست که خوبه ، اونم کش هستش ، البته نه از این کش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این نوع کش خوبه :

حرکاتی هم که میتونید باهاش برید رو هم توی این وبلاگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونید مشاهده کنید .
فروشگاه های ورزشی اکثرا دارن از این کش ها .

اما به نظر من کسی که هدفش ورزش هست ، کمتر به وسیله نیاز پیدا میکنه ، یکم خلاقیت به خرج بدیم همه چیز میشه وسیله ی ورزشی ، فقط باید بلد باشیم ، حرکات استاندارد انجام بدیم که بدن ضربه نخوره یا فرمش خراب نشه ...

M A S 0 U D
12-07-2013, 11:36
شما که هدفتون پیاده روی یا دویدن و همچین دوچرخه سواری(باشرایط خاص) هستش میتونید از دوتا دستگاه تردمیل و دوچرخه ثابت ، استفاده کنید:n17:
تردمیل خیلی مجهز و خوب هست(البته بستگی به مدلش هم داره) اما خب خوبیش اینه که میزان کالری و ضربان قلب و...نشون میده و میتونید با برنامه ریزی ازش استفاده کنید:n06:

به نظر من ورزش جدی در طبیعت شادابی بیشتری داره البته در کنار تمرین با وسایل ساده امثال کش و طناب و ... در منزل:n16:

شاهزاده خانوم
17-07-2013, 20:17
غذاهایی هستند که باعث بالا رفتن متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما می شوند، و همراه با ورزش می توانند وزنتان را کاهش دهند.
تا به حال شنیده اید که کسی بگوید: "سوخت و ساز بدن من کند است، و به خاطر همین است که اضافه وزن دارم." و یا دختر لاغری را دیده اید که خیلی غذا می خورد ولی یک ذره هم چاق نمی شود؟ حتماً می دانستید که سوخت و ساز بدنش خیلی بالا بوده است. بله، همه ی ما سرعت سوخت و ساز متفاوتی داریم. پس ببینید که چطور می توانید سرعت متابولیسم بدنتان را بالا ببرید.
هر روز مقدار زیادی سبزیجات و میوه جات تازه بخورید. از مرغ های بدون پوست و ماهی استفاده کنید، اما اینها را فقط در حالت کبابی، پخته شده، آب پز یا بخار پز شده بدون اضافه کردن سس یا کره صرف کنید. از انواع گیاهان به عنوان چاشنی غذا استفاده کنید. صبح ها از کربوهیدراتهای تمام غلات استفاده کنید، مثل نان، کلوچه، کیک برنج های تمام غلات. به جای برنج یا نان سفید، از برنج و نان قهوه ای استفاده کنید. هر روز مقدار زیادی آب بنوشید (حداقل 8 لیوان در روز). فقط سفیده ی تخم مرغ را بخورید و زرده ی آن را دور بریزید. روزانه فقط از یک یا دو نوع لبنیات استفاده کنید، آن هم با درصد چربی پایین. از آبمیوه های شیرین نشده و چای تلخ استفاده کنید. روزانه حداقل سه دفعه 30 دقیقه ای ورزش ملایم داشته باشید. این رژیم متابولیسم و سوخت و ساز بدنتان را بالا خواهد برد و باعث کاهش وزن می شود.
موارد ممنوعه:
از خوردن روغن و چربی پرهیز کنید. (برای پخت و پز هم فقط از میزان کمی روغن زیتون استفاده کنید)
وعده های غذایی را جا نیندازید. (با اینکار متابولیسم به جای اینکه افزایش یابد، کاهش پیدا می کند.)
بیش از یک فنجان قهوه در روز ننوشید.
از خوردن قند و شکر اکیداً خودداری کنید.
از نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.
از خوردن غذاهای سرخ کردنی و سس پرهیز کنید.
از نوشیدن سودا خودداری کنید (حتی انواع رژیمی آن)

کاربر شماره ی یک
17-07-2013, 22:43
با تشکر از دوست عزیز بابت پست خیلی مفید و جامعشون:n16: ، یه موردی هم به ذهنم رسید که بگم ، این که " بی خوابی باعث چاقی میشه "

توضیحات رو در این خبر بخونید :

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از خبرگزاری mena ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، تحقیقات جدید در آمریکا حاکی است: کم خوابی و اختلالات خواب به افزایش میزان چاقی منجر می شود.

در این تحقیقات آمده است: محرومیت از خواب چه بسا در طولانی مدت باعث چاقی می شود زیرا میزان کالری های مصرفی فرد در دوره بیداری را افزایش می دهد.
براساس این تحقیقات، کم خوابی و اختلالات خواب همچنین باعث بروز اختلالات هورمونی می شود که این امر میانگین اشتها را در برخی از افراد بالا می برد.
این تحقیقات نشان می دهد: کمبود خواب به طور قابل ملاحظه ای میانگین غذای مصرف انسان را افزایش می دهد و رابطه ای قوی بین غذا و میانگین خوب وجود دارد بویژه که هورمون سیری تنها در طول ساعات طولانی وکافی خواب به انسان می رسد.
این درحالی است که تحقیقات همچنین نشان داده است: بی خوابی با ایجاد مشکلات در روابط عاطفی، خستگی پذیری بالا، فقدان تمرکز فکری، افسردگی، ضعف ایمنی بدن و بیماری قلبی در ارتباط است.
براساس تحقیقات جدید در آمریکا، مبتلایان به بی خوابی در معرض دچار شدن به افزایش فشار خون قرار دارند.

کاربر شماره ی یک
12-11-2013, 21:04
من سه کیلو دیگه کم کردم ....

کاربر شماره ی یک
06-01-2014, 13:10
سه کیلو دیگه کم کردم اما احتمالا برگرده ...

کاربر شماره ی یک
24-01-2014, 22:21
دقیقا اتفاقی که پیش بینی میشد افتاد ، الان دوکیلو وزنم برگشته ...

bijandarbari
24-01-2014, 22:25
اگه رژیم صحیح باشه و فقط اب بافت ها از بین نرفته باشه ، به سرعت بر نمیگرده.

COD MW3
04-03-2014, 20:39
دوستان مواظب اعصاب و روانتون هم باشید...کم خونی باعث افسردگی میشه...حداقل کسایی که رژیم میگرند آمپول نوروبیون همون خانواده های گروه b که باعث میشه آرامش روان ایجاد بشه...رو بزنند..هفته 1 بار...ساخت آلمانه

کاربر شماره ی یک
16-04-2014, 23:24
سه کیلو دیگه هم کم کردم ...

bmi: 25

یک سال و یک ماه و به طور متوسط 2 کیلو در هر ماه کم کردم .

تا اینجا 22 کیلو کم کردم ...

هنوز هم کمی اضافه وزن دارم ....

دوستان مواظب اعصاب و روانتون هم باشید...کم خونی باعث افسردگی میشه...حداقل کسایی که رژیم میگرند آمپول نوروبیون همون خانواده های گروه b که باعث میشه آرامش روان ایجاد بشه...رو بزنند..هفته 1 بار...ساخت آلمانه

تذکر به جایی بود ،منم همیشه سعی میکنم ویتامین ها و پروتئین ها رو توی رژیم غذاییم داشته باشم و کمبودش رو هم از طریق دارو جبران میکنم ...

Reza31001
21-04-2014, 21:52
منم یه مدت پیش (5-6 ماه!) که این تاپیک رو دیدم گفتم باهاتون همراه بشم که مثل دفعات قبلی عملی نشد:n02: تا اینکه داستان دیگه خانوادگی و جدی شد و دیگه لازم شد بعد از حدود 10 سال اضافه وزن داشتن برم به سمت نرمال شدن

کتاب دکتر کرمانی رو خونده بودم و صرفا با در نظر گرفتن اصل کالری های خروجی باید بیشتر از ورودی ها باشه و تنها با حذف کردن کامل ته دیگ از برنامه غذایی طی 2-3 ماه 10-11 کیلو کم کردم
اینم در نظر بگیرید که عید بوده و آجیل و شیرینی و این حرفا دیگه :n02:
همین مقدار دیگه باید کم بشه تا به bmi زیر 25 برسم :n01:

راز کارمم میگم و اونم کم کردن برنج و نون تا حد ممکن و جایگزینی با سالاد بوده that's it :n02:
البته برنامه حذف برنج هم هست ولی بعید میدونم عملی بشه :n09:

بانو . ./
28-04-2014, 13:12
.

bmi من 21 هست میخوام برم روی 18 یعنی به عبارتی میشه 6 کیلو

دوستان فقط هفتگی یا دو هفته در میون بیاییم تو همین تاپیک نتایج رو بنویسیم

.

کاربر شماره ی یک
29-04-2014, 00:35
منم یه مدت پیش (5-6 ماه!) که این تاپیک رو دیدم گفتم باهاتون همراه بشم که مثل دفعات قبلی عملی نشد:n02: تا اینکه داستان دیگه خانوادگی و جدی شد و دیگه لازم شد بعد از حدود 10 سال اضافه وزن داشتن برم به سمت نرمال شدن

کتاب دکتر کرمانی رو خونده بودم و صرفا با در نظر گرفتن اصل کالری های خروجی باید بیشتر از ورودی ها باشه و تنها با حذف کردن کامل ته دیگ از برنامه غذایی طی 2-3 ماه 10-11 کیلو کم کردم
اینم در نظر بگیرید که عید بوده و آجیل و شیرینی و این حرفا دیگه :n02:
همین مقدار دیگه باید کم بشه تا به bmi زیر 25 برسم :n01:

راز کارمم میگم و اونم کم کردن برنج و نون تا حد ممکن و جایگزینی با سالاد بوده that's it :n02:
البته برنامه حذف برنج هم هست ولی بعید میدونم عملی بشه :n09:

دقیقا رژیم غذایی خیلی مهمه ...

کم کردن برنج خیلی خوبه ...

ورزش اصلا ؟

Atghia
29-04-2014, 11:20
بچه ها در حد 3 کیلو بخوام کم کنم بهترین روش در کوتاهترین زمان و بدون بازگشت چیه؟
خودم نظرم به کم کردن حجم وعده های غذایی هست
بنظرتون جواب میده؟

بانو . ./
29-04-2014, 11:38
بچه ها در حد 3 کیلو بخوام کم کنم بهترین روش در کوتاهترین زمان و بدون بازگشت چیه؟
خودم نظرم به کم کردن حجم وعده های غذایی هست
بنظرتون جواب میده؟

بهترین روش بدون بازگشت ورزش کردن هست + حذف کردن یک وعده غذایی ( شام )
ا من رزیم های بدون ورزش رو تست کردم تو همه اون ها بلا استثنا وزن بر گشته

.

Reza31001
29-04-2014, 11:49
دقیقا رژیم غذایی خیلی مهمه ...

کم کردن برنج خیلی خوبه ...

ورزش اصلا ؟
ورزش نه
ولی من اسمش رو میذارم فعالیت بدنی
لازم نیست که حتما ورزش باشه
فعالیت بدنی من تو این چند ماه خیلی بیشتر شده که مصادف با کم کردن کالری های دریافتی هم بوده و نتیجش رو هم دیدم

ولی اینکه بگیم مثلا روزی نیم ساعت دو یا دوچرخه سواری داشته بوده باشم(چه فعل جالبی:31:)، خیر این طوری نبوده

Atghia
29-04-2014, 12:00
بهترین روش بدون بازگشت ورزش کردن هست + حذف کردن یک وعده غذایی ( شام )
ا من رزیم های بدون ورزش رو تست کردم تو همه اون ها بلا استثنا وزن بر گشته

.

پیاده روی چطوره بانو جان؟مثلا روزی نیم ساعت
ولی من در مورد حذف یک وعده غذایی شنیدم میگن خوب نیست! یعنی همه وعده ها سرجاش باشه اما با حجم کمتر؟
((البته خب شما تجربش رو داشتید:n16:))

بانو . ./
29-04-2014, 14:32
پیاده روی چطوره بانو جان؟مثلا روزی نیم ساعت
ولی من در مورد حذف یک وعده غذایی شنیدم میگن خوب نیست! یعنی همه وعده ها سرجاش باشه اما با حجم کمتر؟
((البته خب شما تجربش رو داشتید:n16:))

فرمول من اینه یک ساعت پیاده روی تند یعنی طوری راه بری که نتونی با کسی صحبت کنی + کار با دستگاه ها حدوده 40 45 دقیقه ..
فقط یک چیزی یادت باشه اگه بعد از ورزش احساس گشنگی کردی یعنی قند سوزوندی و ورزشت درست نبوده وقتی چربی سوزی میکنیم دیگه بعد از ورزش احساس گرسنگی نمیکنیم

در مورد حذف وعده غذایی حق باشماست اگه بتونی از هر وعده بخوری اما کم بسیار عالی هست ولی من نمیتونم کم بخورم : دی + سالاد کاهو کلم هم برای رزیم عالیه هم احساس سیری بهت دست میده و هم بسیار کم کالری هست

.

کاربر شماره ی یک
29-04-2014, 17:26
فقط یک چیزی یادت باشه اگه بعد از ورزش احساس گشنگی کردی یعنی قند سوزوندی و ورزشت درست نبوده وقتی چربی سوزی میکنیم دیگه بعد از ورزش احساس گرسنگی نمیکنیم

.

چه جالب ، من این رو نشنیده بودم تا الان ، منبعی داری یا از شخص معتبره شنیدی یا ....؟

بانو . ./
29-04-2014, 19:31
چه جالب ، من این رو نشنیده بودم تا الان ، منبعی داری یا از شخص معتبره شنیدی یا ....؟

از یک پزشک شنیدم ولی روی خودم هم بررسی کردم دیدم درسته

سال ها پیش من چند جلسه ایروبیک رفتم بعد ورزش به شدت گرسنه میشدم به خاطر همین قیدش رو زدم
ولی خوب الان یک سال این ورزش و انجام میدم هیچ گونه ضعفی ندارم با توجه به اینکه حداقل یک ساعت و نیم ورزش میکنم

Atghia
29-04-2014, 20:10
البته قند اضافه بسوزه بنظر خوب میرسه چرا که قند اضافه به چربی تبدیل میشه...اما قضیه ما اینه فعلا چربی های موجود اضافه نشن:n09:

بانو . ./
06-05-2014, 20:06
. بچه ها شروع کردید ؟ من نمیدونم چرا واقعا نمیتونم رزیم بگیرم شاید از فردا مقدار کالری های دریافتیم و اینجا نوشتم .
کسی لاغر شده تو این مدت ؟

کاربر شماره ی یک
06-05-2014, 20:19
فعلا نه ، تغییری ایجاد نشده ...

bmi تا 25 پایین اومدنش راحته ، از اون جا به بعد ...:n23:

Atghia
06-05-2014, 20:44
من شاخص توده بدنیم 23.1 هست قدیما 22 بودم:n03:
من هرکاری میکنم نمیشه کمتر غذا بخورم:n09:
شانس بیارم چاق تر نشم:n14:

ملا نصرالدین
11-05-2014, 11:35
من از وقتی رفتم سر کار تنبلی باعث شد لاغر بشم

چون از 8 صبح تا 5 مشغول بودم دیگه وقتی می امدم خانه حال شام درست کردن نداشتم.یا حاضری میخوردیم یا هیچی
در عوض نهار رو خیلی زیاد میخوردم
اینجوری 1 سایز کم کردم

Reza31001
18-06-2014, 10:12
خوب منم یه آمار بدم که حدود 2-3 هفته هست که هیچ تغییری نداشتم:n02:
قبلش با کاهش 17-18 کیلوگرمی از شاخص 32-33 اومدم روی 26-27 که الان مدتیه تغییری نداشته
دوست دارم حدود 5-6 کیلو دیگه هم کم کنم و بعد ثابت بمونم (bmi=24)

به نظر میاد وقتشه باید به فکر یه برنامه ورزشی منظم باشم:n09:

askdin
21-06-2014, 11:17
سلام علیکم.

بطور اتفاقی این تاپیک رو دیدم. خیلی خوشحالم جایی رو پیدا کردم که گویا همه چاق و تپل هستن مثل بنده :n01: اگر امکان داره بنده را هم راهنمایی بفرمایید چطور باید این رژیم رو بگیریم؟
بنده قصد دارم شکم رو هم تا جایی که راه داره از به قول معروف آفساید بیرون بیارم :n02: راستی عزیزان کسی با دستگاه دراز و نشست تنتاک کار میکنه؟ تهیه کردن دستگاه تنتاک لازمه؟

حق یارتان

کاربر شماره ی یک
25-06-2014, 23:09
من از وقتی رفتم سر کار تنبلی باعث شد لاغر بشم

چون از 8 صبح تا 5 مشغول بودم دیگه وقتی می امدم خانه حال شام درست کردن نداشتم.یا حاضری میخوردیم یا هیچی
در عوض نهار رو خیلی زیاد میخوردم
اینجوری 1 سایز کم کردم

به نظر من خوب نیست ، سعی کن تغییر ایجاد کنی ، حاضری زیاد نخورید ، بدن ضعیف میشه .

کاربر شماره ی یک
25-06-2014, 23:13
خوب منم یه آمار بدم که حدود 2-3 هفته هست که هیچ تغییری نداشتم:n02:
قبلش با کاهش 17-18 کیلوگرمی از شاخص 32-33 اومدم روی 26-27 که الان مدتیه تغییری نداشته
دوست دارم حدود 5-6 کیلو دیگه هم کم کنم و بعد ثابت بمونم (bmi=24)

به نظر میاد وقتشه باید به فکر یه برنامه ورزشی منظم باشم:n09:

منم الان وضعیتم همینه ...

badboys_87
09-07-2014, 17:47
سلام ...

من هم پایه ام میخوام یک رژیم اصولی و معتدل داشته باشم هم باعث سلامتی بشه و هم تناسب اندام ولی نمیدونم باید چی کار کنم آیا نیازه حتما" به یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی مراجعه کنم تا واسم برنامه غذایی تنظیم کنه؟؟

Reza31001
27-07-2014, 22:19
خوب تو این ماه رمضونی سعی کردم با سالهای قبل تفاوت داشته باشم و خلاصه اعتدال داشته باشم که در نتیجه حدود 2 کیلو کم کردم
در حالی که سال های قبل در بهترین حالت وزنم تغییر نمیکرد

فعلا bmi=25.9 :31:

کاربر شماره ی یک
17-09-2014, 11:37
2 کیلو از دفعه ی قبل کمتر شدم .

بدنم به وزن متناسب رسید ...

H U
04-10-2014, 16:26
من اینطوری وزنم رو کم کردم

1. صبحونه رو مفصل و قشنگ میخورم البته از مربا اصلا استفاده نمی کنم
نیمرو، املت تند، پنیر و گردو، بعضی وقتام عسل و یه کمی خامه

2. ناهار هر روز ساعت 12:30 در حد 5-4 لقمه میخورم بعد دوباره ساعت 14:30 بازم 5-4 لقمه
اینطوری چون مدام معده پر میشه اصلا احساس گرسنگی بهم دست نمیده و در نتیجه جلوی پرخوری گرفته میشه
قبلا صبحانه میخوردم، دیگه چیزی نمیخوردم تا ناهار، وقت ناهار که میشد به اندازه 2نفر غذا میخوردم اما الان کل غذایی
که در ناهار و شام میخورم نهایتا به 1بشقاب میرسه

3. شیرینی جات رو کلا حذف کردم، حتی چایی بدون قند میخورم. چربی رو حذف نکردم ولی کمش کردم
قند و شیرینی خیلی سریعتر و بیشتر از چربی آدمو چاق میکنن

4. واسه میان وعده هم معمولا چندتا دونه بیسکوئیت ساقه طلایی یا پتی بور میخورم
چون الان بخاطر کم خوردن اشتهام کم شده مشکلی ندارم ولی اوایل عصر که میشد از گرسنگی رو به قبله میخوابیدم :n02:

5. هرروز از ساعت 6 تا 7 میرم باشگاه و فقط با دوچرخه ثابت تمرین می کنم و پدال میزنم
بطرز چشمگیری تو کاهش وزن و افزایش آمادگی بدنی بهم کمک کرده مثلا الان پله های خونه رو دوتادوتا میپرم میرم بالا
ولی قبلا عین حلزون بالا میرفتم :n02:

6. شامم همیشه بین ساعت 19:30 الی 20 میخورم، اونم در حد 6-5 لقمه + میوه مخصوصا سیب، گلابی، پرتقال که هضمشون طولانیه
و معده رو برای یکی دوساعت درگیر خودش میکنه، در نتیجه بازم گرسنه نمیشم

البته بعضی وقتا پیش میاد که آدم مهمونی میره، یا بدتر از همه به جشن تولد دعوت میشه و مجبور میشه کیک بخوره
که در اینصورت مجبور میشم فرداش یه کمی شدت تمرینات با دوچرخه ثابت رو زیاد کنم

کلا به این نتیجه رسیدم، حذف وعده غذایی اشتباه بزرگیه، مقدار غذا در هر وعده رو باید کم کرد ولی تعداد دفعات رو اگه زیاد کنیم
هیچوقت گرسنه نمیشیم و در نتیجه الکی غذا نمیخوریم

در کنار این ورزش های هوازی مثل پیاده روی سریع، دوچرخه زدن، طناب زدن باید باشن تا کمک کنن به کاهش وزن

ملا نصرالدین
04-10-2014, 16:43
دوستان یه راهکار بدین من بتونم همسرم رو از نوشابه جدا کنم.
به نسبت قد هیکلی که داره غذا نمیخوره.ولی امان از این نوشابه و دلستر.
خیلی خیلی چاق شده .ینی هر کسی ببینه فکر میکنه هر وعده 1 دیس غذا میخوره ولی واقعا 1 بشقاب معمولی بیشتر نمیخوره.تازه من کلی غر میزنم یه ذره خورده نوشابه رو کم کرده ولی چشم منو دور میبینه میخوره.از این نوشابه های بدون قند هم بدش میاد.کلا عاشق شیرینی و نوشابه و کیک هست.
دوغ و ابمیوه هم میخوره.ولی اصلا به شیرینی جات یه علاقه خاصی داره
کارش هم جوریه که دیگه وقتی برای ورزش براش نمیمونه
شما جایگزین نوشابه چیزی میشناسید؟نوشیدنی که هم شیرین باشه هم چاق کننده نباشه.

Atghia
04-10-2014, 17:44
خیلی خیلی چاق شده .ینی هر کسی ببینه فکر میکنه هر وعده 1 دیس غذا میخوره ولی واقعا 1 بشقاب معمولی بیشتر نمیخوره.تازه من کلی غر میزنم یه ذره خورده نوشابه رو کم کرده ولی چشم منو دور میبینه میخوره.از این نوشابه های بدون قند هم بدش میاد.کلا عاشق شیرینی و نوشابه و کیک هست.

آب معدنی گاز دار طعم دار :دی
این همون آب معدنی هست که با گاز کربنیک گازدار شده و تاثیر مضری در زمینه چاقی نداره (اگر هم باشه به مراتب کمتره)
به مراتب از ابمیوه و دلستر سالمتر هست اما مصرفش به افرادی که دچار مشکل معده و سوزش سر دل هستند به دلیل خاصیت اسیدی که داره توصیه نمیشه و کودکان زیر 5سال

ولی بهرحال بین بد و بدتر میشه بد رو تحمل کرد:n06:

H U
05-10-2014, 12:36
متاسفانه بخاطر کافئین بالای نوشابه ها (مخصوصا کوکا و پپسی) همسر شما به نوشابه وابسته شده
یعنی اگه نخوره حس بدی بهش دست میده یا اینکه در مواقعی از روز ناگهانی احساس نیاز میکنه به نوشابه
منم یه مدت همین وضعیت رو داشتم، در حین کار یهو به سرم میزد نوشابه تگری بخورم!
به هر قیمتی هم که شده میزدم بیرون و تا نوشابه رو نمی خوردم آروم نمیشدم ولی بعدا دیدم وضعیت گوارشی و بدنیم ریخته بهم
خودمو مجبور کردم بذارمش کنار
شما هم بنظرم با صحبت کردن و آوردن دلایل منطقی و استدلال محکم سعی کنید غریزه اراده همسرتونو تحریک کنید تا مصرف نوشابه
رو کم کنه ، اگه بخواید کلا بذاره کنار تلاشتون بی فایدس ولی سعی کنید کمش کنه

کاربر شماره ی یک
06-10-2014, 23:42
من جدیدا همین مشکل برام پیش اومده ، یکم بی اشتهایی داشتم ، نوشابه و دلستر میخوردم با ناهار و شام و حتی گاهی با صبحانه ، الان معتاد شدم رفت ...

Reza31001
21-11-2014, 10:47
خوب دیگه منم رسما بعد از حدود 9 ماه اصلاح رفتار غذایی (همون رژیم :31:) و کاهش 23 کیلویی به وزن مناسب ( bmi=24.9 :n02:) رسیدم
باشد که تمام افراد دارای اضافه وزن به وزن مناسب برسند:n01:

soroosh_cz
05-02-2015, 19:44
من نمیدونم چرا ولی حدس میزنم به خاطر گرمی بودن طبعم باشه...
سریع لاغر میشم و خیلی دیر وزن اضافه میکنم، یعنی توی ماه رمضون اگر خیلی زیاد بخورم، باز 2 کیلو کم میکنم.

تقریبا میشه گفت همیشه وزنم بین 64-66 هست :n37: پیش دانشگاهی به 72 هم رسیدم ولی دیگه اصلا نمی تونم به اون وزن برسم.

به نظر من اگر نوشابه رو بخاطر تر کردن دهان میخورن، بهتره از دوغ استفاده کنن دوستان.
من الان فقط با بعضی غذاهای خاص نوشابه میخورم و نه بیشتر از یک لیوان.
ولی دوغ محلی خیلی خیلی زیاد میخورم. :n02:

lieee
13-03-2015, 03:44
وای رزیم !
من از موقعی که بنا به شرایط مجبور شدم ورزش و بزارم کنار ی چیزی تو مایه های توپ گرد شدم
از امروز هر چی خوردم ومینویسم تا یک روز قبل عید
من رسما به فنا رفتم ..

lieee
15-03-2015, 00:06
امروز تا این لحظه 2 تا حبه قند + 4 تا دونه های بای

شنبه 23 اسفند ..

Captain_America
15-03-2015, 22:15
@lieee ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دوست گرامی شما دارید به بدنتون آسیب میزنید، طبق گفته خودتون امروز هیچ واحد پروتئینی دریافت نکردید بجای اون قند خوردید؟!!! این کار رو با خودتون نکنید شما رو به نتیجه مطلوبتون نمیرسونه که هیچ حتی اگه وزن کم کنید (که اون کاهش وزن هم از چربی نخواهد بود) براتون پوست اضافه و سلولیت باقی می مونه فقط.

ba maram
18-04-2015, 11:01
دوستان میان وعده قبل از ظهر و بعد از ظهر رو چی بخورم بهتره ؟
شیر کم چرب با ساقه طلایی
و
گاها میوه
می خورم خودم
ضمنا شنیدم این لوبیا ها ی خشک(اسم عامیانش رو نمی دونم) توی لاغری تاثیر داره
درسته این موضوع ؟

کاربر شماره ی یک
18-04-2015, 18:55
دوستان میان وعده قبل از ظهر و بعد از ظهر رو چی بخورم بهتره ؟
شیر کم چرب با ساقه طلایی
و
گاها میوه
می خورم خودم
ضمنا شنیدم این لوبیا ها ی خشک(اسم عامیانش رو نمی دونم) توی لاغری تاثیر داره
درسته این موضوع ؟

میان وعده هاتون خوبه ، البته میوه بیشتر استفاده کنید ...

نمیدونم لوبیای سویا چقدر توی رژیم غذایی تاثیر داره ولی در میان وعده ها میشه ازش استفاده کرد ...

کاربر شماره ی یک
18-04-2015, 18:59

(پ.ن : منبع تصاویر ، انجمن بدنسازی و ایران کوک میباشد.)

green-mind
14-06-2016, 05:31
خوب دیگه منم رسما بعد از حدود 9 ماه اصلاح رفتار غذایی (همون رژیم :31:) و کاهش 23 کیلویی به وزن مناسب ( bmi=24.9 :n02:) رسیدم
باشد که تمام افراد دارای اضافه وزن به وزن مناسب برسند:n01:

گرامی تو این بازه شما وزنتون تتثبیت موند یا مجددا چند کیلویی چاق شدید؟ چون معمولا میگن برمی گرده

Reza31001
14-06-2016, 09:52
گرامی تو این بازه شما وزنتون تتثبیت موند یا مجددا چند کیلویی چاق شدید؟ چون معمولا میگن برمی گرده
حدود یک سال ثابت موند
ولی 4-5 ماهِ اخیر به صورت ملو رفتم بالا:n02:
اینکه میگن بر میگرده رو قبول ندارم
تو این مدت 4-5 ماه حدود 7-8 کیلو اضافه کردم ولی خودم کاملا متوجه بودم که چرا دارم میرم بالا و روش جلوگیریش چیه
به دلایلی انگیزش نبود ولی چند هفته هست که انگیزش پیدا شده و 2 کیلویی برگردوندم!

خلاصه اینکه وقتی آدم راهشو پیدا کنه دیگه نگرانی نداره
من الان به شما میگم که زمستون مجددا وزنم ایده آله
این خط اونم نشون:n02: (البته الان هم با مثلا 3 سال پیش قابل مقایسه نیست و صرفا 5-6 کیلویی اضافه دارم اون موقع 24-23 کیلو اضافه بود!!)

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-06-2016, 06:36
سلام
اگر میخواین وزنتون با کمتربن ضرر و صدمه کاهش پبدا کنه اول دنبال علتِ چاقی بگردین
تغذیه بد , ژنتیگ, افسردگی , تنبلی و بخور و بخواب از مهمترین علتهاست
هرگز در کاهش وزن عجله نکنین . هدفتون سلامتی باشه نه کاهش وزن . اینطوری میتونین وزنتون رو آرام و ایمن کم کنین
بهترین و ایمن ترین راه , کاهش دریافتِ مواد چاق کننده و افزایش سوخت و ساز و مصرف هست
پرونده ی قند و شکر و نمک رو ببندین و بدون بوسیدن بندازین دور
نوشابه های گاز دار , زولبیا و بامیه , خامه , سرشیر , شیر و ماست و پنیر پر چرب و نان سفید (بدون سبوس) رو کلاً قطع کنین
روزی 30 دقیقه نرمش کنین به طوری احساس گرما کنین یا عرق کنین و نفستون کمی تند بشه
هرگز توقع گرفتنِ یک نتیجه ی بزرگ در یک مدت کوتاه نداشته باشین وگرنه یا ناامید میشین یا افراط میکنین در کارهای کاهش وزن و صدمه میزنین به خودتون
مبادا از داروهای ماهواره ای استفاده کنین
خوردن سبزی و خیار و گوجه فرنگی و کدو رو زیاد کنین و خوب بجوینشون تا سلولهاش خرد بشه و مواد مفیدش بتونه جذب بدن بشه
تا مغز تصمیم به لاغر شدن نگیره بدن لاغر نمیشه (اراده) پس تا از چاقی متنفر نشین لاغر نمیشین
هیچ چیز در این دنیا مجانی نیست . برای لاغر شدن هم باید تلاش کرد , زحمت کشید , روی دل و خواسته هاش پا گذاشت و از همه مهمتر ثابت قدم بود
رهرو آن نیست که گه تند و گه آهسته رَوَد , رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود

green-mind
17-06-2016, 10:53
.

برنامه کاهش وزن

خیلی مهم است که درست ترین روش کاهش وزن را برای متناسب کردن خودتان پیدا کنید و هیچوقت به سراغ قرص ها ومکمل های لاغری که این روزها تبلیغات آن را همه جا می بینید، نروید. اگر بتوانید یک رژیم غذایی سالم و درست را با یک برنامه تمرینی ترکیب کنید، آنوقت این می تواند برگ عبورتان برای سریع ترین راه برای کاهش وزن به طور طبیعی باشد. اولین و مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که به هیچ عنوان نباید وعده های غذایی را حذف کنید یا وعده های نامنظم داشته باشید. اگر فکر می کنید که نخوردن یک یا دو وعده غذایی و خوردن یک وعده سنگین در روز کمکتان می کند، اشتباه می کنید. همچنین باید حتماً هدف واقع بینانه برای کاهش وزنتان داشته باشید و سعی کنید به آن هدف برسید. همیشه به خاطر داشته باشید که تا حد مشخصی می توانید با ورزش سخت و یک برنامه غذایی متعادل و سالم به بدنتان فشار بیاورید.یکی از متداول ترین برنامه های غذایی افرادی که دوست دارند وزن کم کنند رژیم غذایی جنرال موتورز است که یکی از بهترین برنامه های غذایی است که می توانید از منابع مختلف پیدا کنید زیرا سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کم کردن وزن را بدون مصرف مکمل های غذایی یا قرص های لاغری به شما پیشنهاد می دهد. جنرال موتورز یکی از کمپانی های بزرگ تولیدکننده ماشین است که یک برنامه غذایی به نام رژیم غذایی جنرال موتورز یا رژیم غذایی GM ارائه کرده است که کمپانی های بسیار و موسسات آموزشی بسیاری آن را دنبال می کنند زیرا این برنامه غذایی به ارتقاء سلامت کسانیکه در شرکت ها، مدارس، دانشگاه ها و صنایع دیگر فعالیت دارند کمک می کند. این برنامه غذایی برای همه گروه های سنی مناسب شناخته شده و حتی گفته شده که خیلی افراد توانسته اند با این رژیم در یک هفته تا ۸ کیلو از وزن خود را پایین بیاورند.خیلی از شما شاید تا امروز به دنبال راه های مختلف بوده اید که بدون سختی کشیدن وزنتان را پایین بیاورید. شاید ورزش های مختلف از یوگا گرفته تا دویدن و بدنسازی را امتحان کرده باشیید اما نتوانسته اید از شر چربی های اضافه بدنتان خلاص شوید. اگر اضافه وزنتان یکی از اصلی ترین نگرانی های شماست، برنامه غذایی جنرال موتورز می تواند پاسخی برای این مشکل شما باشد.برنامه غذایی جنرال موتورز

اگر برای شروع کردن برنامه غذایی جنرال موتورز آماده اید، اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که ذهنتان را برای این برنامه آماده کنید. فقط زمانی می توانید در برنامه کاهش وزنتان موفق شوید و به سریعترین روش وزنتان را پایین بیاورید که ذهنی آرام و کنترل شده داشته باشید. این برنامه غذایی برای یک هفته است و در آن فقط می توانید از موادغذایی که تجویز شده استفاده کنید. گفته می شود که اگر این رژیم را دقیق اجرا کنید می توانید بین ۵ تا ۸ کیلو از وزنتان را پایین بیاورید.مهمترین چیزی که باید مدنظر قرار دهید این است که به هیچ عنوان نباید گرسنه بمانید. گرسنگی کشیدن دقیقاً نتیجه عکس می دهد و در آخر برنامه به جای اینکه وزنتان پایین آمده باشد، بالا هم خواهد رفت. این برنامه میزان و نوع دقیقی از مواد غذایی را به شما پیشنهاد می دهد تا مطمئن شوید که همیشه سیر هستید. خیلی از کسانیکه این رژیم را گرفته اند متعجب بوده اند که چطور برنامه غذایی که از آنها گرسنگی کشیدن نمی خواهد اینقدر موثر وزنشان را پایین می آورد. اما جای نگرانی نیست، فقط کافی است که به دستورات این برنامه غذایی گوش کرده و به دقت آنها را اجرا کنید.رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن 8 کیلویی

اولین روز رژیم لاغری : میوه های تازه

روز اول مهمترین روز این رژیم لاغری است چون تازه می خواهید در دنیایی قدم بگذارید که بفهمید چطور می توانید وزنتان را پایین بیاورید. این رژیم می گوید که روز اول برنامه شما باید مختص میوه ها باشد. می توانید تا هر اندازه ای که می توانید از هر میوه ای که دوست داشتید به جز موز بخورید. میوه هایی مثل هندوانه و طالبی بسیار عالی هستند. همچنین باید بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب مصرف کنید و واقعاً به هیج ماده غذایی دیگری دست هم نزنید، حتی سبزیجات خام یا پخته. اگر می خواهید این برنامه برایتان موثر باشد، فقط باید در طول روز اول از انواع میوه های مختلف تا جایی که دوست داشتید استفاده کنید. هر زمان که احساس گرسنگی کردید یک میوه بخورید و البته آب بنوشید.

دومین روز رژیم لاغری : سبزیجات

روز دوم این امکان را به شما می دهد که در طول روز تا جایی که دوست دارید سبزیجات مصرف کنید، چه به صورت خام و چه پخته. البته دقت کنید که برای پختن سبزیجات به هیچ عنوان نباید از روغن استفاده کنید. دقت کنید که سیب زمینی هم جز ء این سبزیجات به حساب می آید و بهتر است آن را به صورت آب پز یا بخارپز در ابتدای روز مصرف کنید که کربوهیدرات آن در طول روز بسوزد و مصرف شود. بعضی از بهترین سبزیجاتی که می توانید برای روز دوم برنامه غذایی تان استفاده کنید عبارتند از: لوبیا پخته، هویج خام یا پخته، بروکلی، خیار، کاهو، کلم پخته و خام و امثال آن. البته دستگاه گوارشتان در این روز کمی متفاوت تر از روزهای عادی عمل خواهد کرد و ممکن است دفعات بیشتری به دستشویی بروید. یادتان نرود که ۸ تا ۱۲ لیوان آب روزانه تان را روز دوم هم حتماً مصرف کنید.

سومین روز رژیم لاغری : با میوه ها و سبزیجات پوستی سالم داشته باشید

روز سوم برنامه غذایی جنرال موتورز به شما اجازه می دهد کل روز هم از سبزیجات و هم میوه ها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که سیب زمینی را از سبزیجات و موز را از میوه ها مصرف نکنید. می توانید صبح رژیم میوه و عصر رژیمسبزیجات را داشته باشید و یا برعکس. ترکیب اینها با هم به خود شما بستگی دارد. مصرف ۸ تا ۱۲ لیوان آب را فراموش نکنید.

چهارمین روز رژیم لاغری : موز و شیر

روز چهارم شاید برای خیلی ها جذاب باشد. در طول روز می توانید ۸ تا ۱۲ عدد موز و تا ۳ لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران شوید که شاید این برنامه باعث گرسنگی تان شود اما برعکس آخر روز کاملاً احساس سیری خواهید داشت. باید این سهم موز و شیرتان را طوری در طول روز تقسیم کنید که به هیچ عنوان در هیچ ساعتی احساس گرسنگی نکنید. مثلاً یک عددموز و یک لیوان شیرتان را صبح، یک لیوان شیر و چند عدد موز را در ظهر، ۳ عدد موز را عصر و یک لیوان شیر و باقیمانده موزها را شب مصرف کنید. اگر این برنامه را رعایت کنید به هیچ عنوان در طول روز احساس گرسنگی نخواهید کرد.

پنجمین روز رژیم لاغری : گوجه فرنگی

روز پنجم روزی است که می توانید کمی برای خودتان میهمانی بگیرید. در این روز می توانید یک فنجان برنج برای ناهار و شش تا هفت گوجه فرنگی در طول روز بخورید. از آنجا که احتمال دارد در بدنتان میزان بالایی اسید اوره تولید شود، بهتر استمصرف آب را به ۱۲ تا ۱۵ لیوان برسانید.ششمین روز رژیم لاغری : یک فنجان برنج

در این روز هم این امکان را دارید که برای ناهار یک فنجان برنج مصرف کنید و باقیمانده روز را مثل روز سبزیجات بگذرانید. دقت کنید که در این روز هم بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید. مطمئناً در این احساس سبکی بیشتری می کنید و جای شک نیست که دستگاه گوارشتان هم تقویت شده است.

هفتمین روز رژیم لاغری : آب میوه و سبزیجات

این آخرین روز برنامه غذایی جنرال موتورز است. در این روز اجازه دارید یک فنجان برنج و هر چقدر دوست دارید سبزیجات و آبمیوه موردعلاقه تان را بخورید. این بهترین روز کل هفته تان خواهد بود.مطمئناً متوجه کاهش وزن بسیار خوبی در بدنتان خواهید شد و کاری هم جز دنبال کردن یک برنامه میوه و سبزیجات و آب نکرده اید. این برنامه غذایی فواید دیگری هم برای شما خواهد داشت. خواهید دید که پوستتان بسیار شفاف تر از قبل شده و دستگاه گوارشتان هم بسیار بهتر از قبل عمل می کند. بهترین چیزی که نصیبتان می شود این است که بین ۵-۴ کیلو یا حتی بیشتر وزن کم کرده اید. برای همه آنهایی که برای کم کردن اضافه وزنشان به خودشان گرسنگی می دهند این سالم ترین و سریع ترین راه برای پایین آوردن وزن است.

کلا این تیپ رزیم ها توصیه نمیشه مگر فقط برای یک هفته و تا چندین ماه بعد نباید رزیم این چنینی گرفته بشه
و 7 یا 8 کیلو لاغر شدن هم به نظر من فرض محال هست
مرسی

Reza31001
19-06-2016, 10:37
کلا این تیپ رزیم ها توصیه نمیشه مگر فقط برای یک هفته و تا چندین ماه بعد نباید رزیم این چنینی گرفته بشه
و 7 یا 8 کیلو لاغر شدن هم به نظر من فرض محال هست
مرسی

رژیم عجبیه و فکر نمیکنم اصولی باشه
در مورد 7-8 کیلو شدنیه
مخصوصا -و فقط- در هفته اول میشه
حالا بازم نه 7-8 کیلو ولی 5 کیلو دبگه شدنیه
همیشه اول کار میزان وزن کم کردن زیاده به طوری که ممکنه تو دو روز اول 2-3 کیلو کم کرد! (متاسفانه این موضوع خودش محلی شده برای سوءاستفاده سودجویان. در حالی که موضوع کم شدن وزن در هفته اول عمومیه و معمولا در همه نوع رژیمی مقدار وزنی که در هفته اول کم میشه قابل توجهه)
ولی خوب اصل موضوع به نظر من از ماه دوم شروع میشه و اینکه به قول دکتر کرمانی چاق ها باید تا آخر عمر (نه فقط دوران رژیم) خودشون رو کنترل کنند وگرنه همیشه امکان برگشت وزن وجود داره

SNOW PATROL
23-06-2016, 21:27
رژیم عجبیه و فکر نمیکنم اصولی باشه
در مورد 7-8 کیلو شدنیه
مخصوصا -و فقط- در هفته اول میشه
حالا بازم نه 7-8 کیلو ولی 5 کیلو دبگه شدنیه
همیشه اول کار میزان وزن کم کردن زیاده به طوری که ممکنه تو دو روز اول 2-3 کیلو کم کرد! (متاسفانه این موضوع خودش محلی شده برای سوءاستفاده سودجویان. در حالی که موضوع کم شدن وزن در هفته اول عمومیه و معمولا در همه نوع رژیمی مقدار وزنی که در هفته اول کم میشه قابل توجهه)
ولی خوب اصل موضوع به نظر من از ماه دوم شروع میشه و اینکه به قول دکتر کرمانی چاق ها باید تا آخر عمر (نه فقط دوران رژیم) خودشون رو کنترل کنند وگرنه همیشه امکان برگشت وزن وجود داره

کلن این رژیم ها و برنامه هایی با اسم عجیب و غریب که تو نت زیاد میشنویم رو من ندیدم کسی نتیجه مطلوبی ازش بگیره

اکثر ماها میدونیم علت چاقی مون چیه و نه نیاز به دکتری هست و نه این رژیم های عجیب غریب .....

من امروز دقیقن میشه دو سال که رژِیمم رو استارت زدم و تونستم نزدیک به 55 کیلو کم کنم هنوز 4-5 کیلویی اضافه دارم که تا اخر تابستون از شرش خلاص میشم .. به زودی همینجا تجربیاتم رو میگم:n26: