PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست كمك:‌مشكل با system restore

siiina2
04-08-2006, 20:19
سلام.

مشكل از اينجا شروع شد كه چند هفته قبل متوجه شدم check point هاي قبلي در تقويم system restore وجود ندارن.امروز با جستجو در انجمن مقاله اي از دوست خوبم MRM پيدا كردم كه مربوط به مشكل من بود. در اون مقاله گفته شده بود كه با اجراي فايل زير مشكل برطرف خواهد شد. با اطمينان و علاقه اي كه به دوست خوبم MRM داشتم (و حالا هم دارم) اين كار رو كردم. شكل زير محتواي اين فايل رو نشون ميده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از اون با اومدن پيامي مبني بر اينكه اطلاعات فايل reg فوق با موفقيت وارد رجيستري شده است، سيستم رو restart كردم. با اجراي system restore براي بازگشت به check point هاي قبلي با پنجره زير مواجه شدم:

كليدهاي back و next هم كار نميكنن. مجددا با اجراي system restore يك check point جديد ايجاد كردم اما براي بازگشت به اين حالت، باز هم با پنجره فوق مواجه شدم. مشكل اينه كه اصلا تقويمي كه قبلا بود و روزها و ماهها توش مشخص بودند، نيست.
اصلا مطمئن نيستم كه با اجراي فايل reg اين مشكل ايجاد شده باشه، چون قبل از اجراي اون، system restore رو چك نكردم.
در ضمن ابزار system restore فعال هست. (و فكر نكنيد كه ممكنه غير فعال باشه.)
منتظر جوابتون هستم.

shahedi
05-08-2006, 19:20
سلام
شما ممكن است نقاط بازيابي را پاك كرده باشيد ببينيد آيا در ماههاي گذشته هم هيچ نقطه بازيابي وجود ندارد با كليك بر فلش ها در پيام هم نوشته شده بي درنگ روز ديگري را انتخاب كنيد البته احتمال اينكه سيستم ريستور به وسيله رجستري مسدود شده باشد هست

shahedi
05-08-2006, 19:21
اينم نصب مجدد

M.R.M
05-08-2006, 22:14
سلام دوست عزيز ،
از محبت شما ممنونم ...
ضمن تشكر از shahedi عزيز ، در مورد اين مشكل و كلا عدم نمايش صحيح تقويم نقاط بازگشت در ابزار System Restore ويندوز XP ، توضيحات كاملي در مقاله اي كه در وبلاگ ويندوز تهيه نمودم ذكر كرده ام. همان طور كه در مقاله توضيح داده ام علت بروز اين اتفاق عدم ثبت صحيح فايلهاي (Hypertext Markup Language (HTML) component (.htc در ويندوز ميباشد. براي رفع اين مشكل اسكريپتهايي تهيه شده اند كه برخي از آنها به شكل فايلهاي REG ميباشند كه نمونه اي از آن را شما در تصوير فوق نمايش داديد. اما در اصل اين خود كاربر است كه بايد رجيستري ويندوز را براي يافتن ريشه مشكل جستجو نمايد و مشكل را رفع نمايد. براي اين منظور موارد زير را بررسي نماييد :
ابتدا وارد ابزار Regedit شويد و مسير هاي زير را در آن بيابيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در هر يك از اين مسيرها بررسي نمايي كه آيا كليدها و مقاديري كه در بالا ذكر شد وجود دارند يا خير ، اگر هر كدام وجود نداشتند ، يك كليد از نوع String و با نام و مقداري كه در هر يك از مسيرها مشخص ميباشد ايجاد نماييد و سپس از رجيستري خارج شويد و سيستم خود را از نو راه اندازي نماييد ( سعي كنيد با دقت اين مراحل را بررسي نماييد ) .
به اين ترتيب و با شرط بررسي دقيق قطعا مشكل شما برطرف خواهد شد .
براي اين كار يك دستور رجيستري ديگر نيز وجود دارد كه شما ميتوانيد از آن نيز استفاده نماييد ( اما باز هم بررسي را فراموش نكنيد ).
براي اين منظور دستورات زير را كپي نموده و در ابزار Notepad پيست نماييد و سپس آن را با نامي دلخواه و با پسوند REG‌ ذخيره نماييد و سپس اجرا كنيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پس از آن يك بار سيستم خود را از نو راه اندازي نماييد و نتيجه را بررسي نماييد.
اين مشكل توسط فايل REG به وجود نمي آيد ، بلكه اين فايل دستوراتي است كه مستقيما در سايت Microsoft‌ به آنها اشاره شده است و براي رفع مشكل از آن استفاده ميشود ، بنابراين ميتوانيد به آنها اعتماد كنيد ;) ، قطعا مشكلي وجود داشته است كه سيستم شما با اين اشكال مواجه شده است و به اين ترتيب بروز كرده است.
توصيه ميكنم قبل از نصب مجدد ابزار اين مراحل را نيز حتما بررسي نماييد و سپس روش دوست عزيزمان و يا روشهاي احتمالي بعدي را بررسي نماييد.
شما اين موارد را بررسي نماييد و نتيجه را اعلام كنيد.
اميدوارم مشكلتان برطرف گردد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

siiina2
06-08-2006, 08:33
سلام. دوست من. از لطفت ممنونم.
همه كليدهاي گفته شده رو رفتم اما يكيش نامفهومه:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{3050f4f8-98b5-11cf-bb82-00aa00bdce0b}
Value name ="Microsoft Html Component"

نام و مقدار رو دوباره بگيد لطفا.