PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق بین هارد اکسترنال و فلاش مموری؟

alirafaat
04-08-2006, 19:19
سلام
من می خوام اطلاعات با حجم زیاد رو بین کامپیوترهای مختلف جابجا کنم
ایا می شه از هارد های اکسترنال (usb)برای این کار استفاده کرد؟ (مثل فلاش مموری)
ایا ممکنه که کامپیوتری هارد اکسترنال رو نشناسه؟

با تشکر

Devil Lord
04-08-2006, 19:26
سلام
هارد EXT با فلش مموری کلا فرق میکنه فلش مموری ها در برابر ضربه و.. مقاوم ترند ولی مشکلی که هست حجم های زیاد ندارند معمولا ذخیره کننده های فلش بالای 2 گیگ من تو بازار ندیدم بالاتر از اون هم مبتنی بر هارد دیسک هستند

احتمال شناسایی نکردن هارد ایکسترنال هم فقط در ویندوز های قدیمی مانند 98 وجود داره که به طور استاندارد پورت USB رو نمیشناسن البته پورت های دیگه ای مثل Firewire هست که اونم فکر کنم جریانش مثل USB باشه تو شناخته شدن

اگر تو انتخاب بین فلش مموری و هارد دیسک EXT گیر کردین بگین که حداکثر حجم اطلاعاتی که میخواین انتقال بدین چقدره تا راحت تر راهنمایی کنم

Mehdi_Full
04-08-2006, 19:38
دوست عزيز اگه ميخواي حجم زيادي از اطلاعات رو رودوبدل كني بايد يه هارد اكسترنال بگيري با اين توضيح كه ديگه محدوديت ظرفيت نداري در عوض از نظر ابعاد خيلي بزرگتره
ولي اگه حجم اطلاعاتت از 5 گيگ بالاتر نيست يه فلش مموري بگير كه به نسبت خيلي كوچيكتره
ولي در كل از نظر اقتصادي بدون در نظر گرفتن موارد بالا هاردهاي اكسترنال خيلي به صرفه ترن

alirafaat
05-08-2006, 09:12
سلام
با تشکر از جوابتون
البته من در جریان تفاوتشون هستم
خودم یه فلاش 2 گیگی دارم اما از اونجایی که با تورنت سرو کار دارم میشه گاهی به فایلهای 5 گیگی بر می خورم
تو یه سایت دیدم یه فلاش 6 گیگی معرفی کرده 130 تومن ویه هارد اکسترنال 100 گیگی هم 130 تومن گفتم بهتره یه هارد اکسترنال بخرم تا از حجم زیادش بعنوان یه پشتیبان استفاده کنم هرچند که بزرگه

راستی نحوه اتصال هارد اکسترنال به کامبیوتر چه جوریه(می دونم usb می خوره )
یعنی از نظرفیزیکی مشکلی که ایجاد نمی کنه؟

Devil Lord
05-08-2006, 12:12
از نظر فیزیکی نه مشکلی نداره ولی برای کیفیت بالاتر و نرخ جا به جایی بالاتر اطلاعات از مارک های شناخته شده و مرغوب استفاده کنین مثل Western Digital که هارد های خیلی با کیفیتی داره و از نظر دینامیکی هم سعی کنین هاردی بگیرین که دارای ضربه گیر های لازم باشه

Mehdi_Full
07-08-2006, 00:29
يه چيز جالب در مورد هارد اكسترنال بگم كه هاردهاي معروف مكستور حداقل حجمي كه دارن اگه اشتباه نكنم 80 گيگ هست و اينكه در مورد برقش هم يه آدابتور جدا داره ولي هاردهاي جديد Segate حداقل حجمش 50 گيگ هست و جالبتر اينكه ديگه آدابتور هم نميخوره يعني اينكه خود USB برق مورد نيازش رو تامين ميكنه

Aminzikzak
13-08-2006, 23:50
حجم و سرعت انقال داده ...

iran2008
17-12-2007, 10:33
آقایون سلام.

من یه هارد ایکسترنال به کامپیوترم وصل کردم و کامپیوتر هم شناسائسش کرده ولی نمیدونم چطوری باید از این هارد استفاده کنم.

توی قسمت My Computer هم هیچ درایوی اضافه نشده.

منت میخوام این هارد رو پارتیشن بندی کنم .

چیکار کنم؟

کمک کنید... مرسی ....

glc_engineer
18-12-2007, 09:59
سلام
من می خوام اطلاعات با حجم زیاد رو بین کامپیوترهای مختلف جابجا کنم
ایا می شه از هارد های اکسترنال (usb)برای این کار استفاده کرد؟ (مثل فلاش مموری)
ایا ممکنه که کامپیوتری هارد اکسترنال رو نشناسه؟

با تشکر

هارد اکسترنال با فلش مموری دارای دو فناوری متفاوت هستن اولی مکاترونیکی و دومی الکترونیکی است
و هرکدوم به درد یک کار میخوره
پس مقایسه اونها از جهت درخواستی شما کار درستی نیست

amir101010
15-01-2008, 13:51
آیا میتوان این هاردها را به دستگاهی مانند ----- sr-x90pvrکه قابلیت ضبط فیلم را دارد وصل نمود ؟

davsep
15-01-2008, 14:10
خیــــــر.

amir101010
15-01-2008, 14:49
خیــــــر.
چرا نمیشه ؟
اصلا" من به خاطر ضبط فیلم میخوام این دستگاه را بخرم
اگه هارد دیگری میشه لطف کن بگو البته در مورد هارد اکسترنال می پرسم چون اینجا در مورد هارد اکستر نال سخن گفته میشه
با سپاس

davsep
16-01-2008, 09:25
این Pvr ها برای کار حرفه ای ضبط تصاویر ساخته نشدن یا حداقل تا الان ساخته نشدن و فقط در حد یه زمان چند دقیقه رو میتونی روی فلش مموری اونم با فرمت خودش ذخیره کنی. برای یه فیلم 3 ساعته! اونم با پسوندی که فقط خودش میتونه نمایش بده! مشکلات زیادی پیش میاد. البته رو هیچ جاش ننوشته که نمیشه فیلم ضبط کرد. ولی عملا برای کار فیلم سینمایی مناسب نیست.

davsep
16-01-2008, 09:28
اگه هارد دیگری میشه لطف کن بگو البته در مورد هارد اکسترنال می پرسم چون اینجا در مورد هارد اکستر نال سخن گفته میشه

به نظر من اساسی ترین چیز برای این منظور PC هست.

ali_si84
20-02-2008, 17:48
سلام بچه ها:
من يك فلاش مموري 4گيگ TRANSCENDدارم وقتي خواستم همه برنامه ها شو پاك كنم رفتم توي propertiesو زدم روي format همه برنامه هاش پاك شدن حالا بايد چه كار كنم؟ لطفا من را راهنمايي كنين.

darkshahab
28-02-2008, 16:23
این Pvr ها برای کار حرفه ای ضبط تصاویر ساخته نشدن یا حداقل تا الان ساخته نشدن و فقط در حد یه زمان چند دقیقه رو میتونی روی فلش مموری اونم با فرمت خودش ذخیره کنی. برای یه فیلم 3 ساعته! اونم با پسوندی که فقط خودش میتونه نمایش بده! مشکلات زیادی پیش میاد. البته رو هیچ جاش ننوشته که نمیشه فیلم ضبط کرد. ولی عملا برای کار فیلم سینمایی مناسب نیست.

تا هر حجمی که فلش جا داشته باشه میشه ذخیره کرد
پسوندش هم TS هست که یه استاندارد برای دی وی دی پلیرهای جدید هست
یه فیلم دو ساعته تقریبا دو گیگ میشه با کیفیت عالی

roman82
21-06-2008, 16:18
تا هر حجمی که فلش جا داشته باشه میشه ذخیره کرد
پسوندش هم TS هست که یه استاندارد برای دی وی دی پلیرهای جدید هست
یه فیلم دو ساعته تقریبا دو گیگ میشه با کیفیت عالی

سوالم اینه که مگه نمیشه فایلی که با پسوند ts ضبط میکنه رو با اینکودر به هر فورمتی که می خوای تبدیل کنی؟
وآیا وقتی ریسور رو فلش یا هارد داره ضبط میکنه به صورت تیکه تیکه ضبط میکنه که دوستمون میگن برای ضبط فیلم درست نشده؟