PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Adobe Photoshop Lightroom ادیتوری بی‌نظیر در خدمت هنر عکاسی!

Fox
25-03-2013, 14:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام؛ شاید خیلی از شما پیش از اینها با این ویرایشگر آشنا شده بودید٬ اما برای آن دسته از عکاسانی که تاکنون تنها اسم این برنامه را شنیده‌اند و سابقه کار با آن را نداشته‌اند باید بگویم خود من هم تنها یک روز است که شروع به کار با آن نموده‌ام و هرگز گمان نمیکردم که پس از ۷ سال کار با نرم افزار photoshop و آن همه تعصبی که روی آن داشتم به سراغ برنامه دیگری بروم٬ به زبان دیگر چیزی را راحتتر یا کاملتر از فتوشاپ نمیدیدم٬ اما کنجکاوی مرا به سوی این برنامه کشاند و زیبایی و سادگی بی‌حد آن من را به نگارش این پست وادار کرد!

اینها نمونه اولین تجربه‌های کاری من با این نرم افزار هستند که با شما دوستان به اشتراک میگذارم:

عکس اول: عکس اصلی و بدون ادیت

عکس دوم: عکس با ادیت مقدماتی و ساده در فتوشاپ

عکس سوم: ادیت شده با Lightroom !

عکس چهارم: ادیتی دیگر با استفاده از Lightroom !

جهت دانلود این برنامه میتوانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_l ink

جهت آشنایی مقدماتی با این برنامه pdf زیر را دانلود بفرمایید:

جهت دانلود و آشنایی با Presetها در Adobe Lightroom لینک زیر را مشاهده بفرمایید:

و جهت آشنایی کامل با این نرم‌افزار منحصر به فرد فایل فشرده زیر را دانلود بفرمایید:

امیدوارم شما هم مثل من از کار با این نرم افزار لذت ببرید! :n11:

Amateِur
25-03-2013, 16:21
رامين جون دمت گرم
من هم دقيقا عين شما فكر ميكردم و ميكنم. (فقط PS) و كنج كاوم كه با لايت روم كار كنم اما خوب ترافيك ما حجميه و سخته 800 مگ رو دانلود كنيم. خوب با اين حجمي كه داره من نظرم همونه :دی (فقط PS)

Fox
25-03-2013, 18:13
رامين جون دمت گرم
من هم دقيقا عين شما فكر ميكردم و ميكنم. (فقط PS) و كنج كاوم كه با لايت روم كار كنم اما خوب ترافيك ما حجميه و سخته 800 مگ رو دانلود كنيم. خوب با اين حجمي كه داره من نظرم همونه :دی (فقط PS)

من هم اتفاقا به همین دلیل٬ از داخل یکی از مجموعه‌های نرم افزاری قدیمی که داشتم٬ ورژن ۲ این نرم افزار رو استفاده میکنم٬ و گمان نکنم تفاوت زیادی بین ورژنها باشه! :n01:

a.g g.a
28-03-2013, 00:38
سلام آره واقعا نرم افزار عالیی هست,ولی به نظر من هر کدوم از این نرم افزارها قابلیت هایی دارن که مکمل همن و نمیشه یکی رو به جای اون یکی استفاده کرد! من که همیشه از هر دو شون با هم استفاده می کنم.

batlagh
16-06-2013, 19:24
لایت روم خیلی برنامه خوبی برای ویرایش عکس هاست.
اما خب بستگی دارد! مثلا به نظر من به نسبت فتوشاپ ادیت ها زمان گیر تر می شود و اگر قرار باشد عکاسی خبری را با لایت روم ادیت زد زمان زیادی صرف می شود (که البته نتیجه بهتری نیز به دست می آید ولی برای این ژانر عکاسی چنان اهمیتی ندارد! و ترجیح بنده این است که با فتوشاپ کار بکنم.)

برای فایل های raw هم acr خوبه و هم لایت روم.

لایت روم با عث میشه با دقت بیشتری ادیت کنید و نتیجه بهتر می شود و همین طور امکانات فتوشاپ که برای عکاسی لازم هست بهینه شده است.
ولی اینگونه نیست که نتیجه ای که با لایت روم می شود گرفت با فتوشاپ نشود! (یه مقدار ابهام داشت! نه؟ منظورم این هست که درسته نتیجه لایت روم در حالت عادی بهتر می شود و حرفه ای تر ولی اگر بخواهید به نتیجه مشابه در فتوشاپ برسید بر عکس چیزی که در ابتدا عرض کردم ، مقداری طول می کشد! این موضوع بر می گردد به حد ویرایش و نوع ویرایش!)

مثلا در عکاسی خبری بیشتر صرف کراپ و تنظیم کادر ، مقداری تنظیم نور و ریسایز کردن و نهایتا یه فیلتر شارپنس هست.
اما در ژانر های دیگر عکاسی خیلی موارد با وسواس زیادی ادیت می شوند ، مثلا تنظیم دقیق وایت بالانس ، شارپ سازی ، تنظیمات نور و....