PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد ساتا+نصب ويندوز

ifu
04-08-2006, 12:38
سلام هارد من ساتا است و براي نصب ويندوز احتياج به فلاپي دارم حالا براي نصب ويندوز ويستا درايورش را ندارم مي شود مرا راهنمايي كنيد

sa3er
04-08-2006, 12:44
سلام
اسم شركت سازنده و مدل دقيق مادربرد رو قرار بده عزيزم.

comet
04-08-2006, 13:19
من نوروز امسال ويستا رو به صورت آزمايشي نصب كردم. هنگام نصب به مشكلي شبيه شما برخوردم اما با يه تغييراتي تو تنظيمات بايوس مساله حل شد.
من تو تنظيمات بايوس گزينه رید(RAID) رو به ATA تغییر دادم. البته بسته به نوع مادربرد و بایوس، احتمالاَ گزينه هاي موجود در منوي تنظیمات هم فرق می کنه. فقط اين رو در نظر داشته باش كه گزینه های مربوط به رید بايد از حالت Enable به حالت Disable تغيير كنه، اين جوري به احتمال قوی مشکلتون حل مي شه.
من با همين شيوه مساله خودمو حل كردم.
راستی بگم که پارتیشنی رو که برای نصب انتخاب می کنی، ویستا فرمت و فت اون رو به NTFS تبدیل می کنه پس قبل از نصب اطلاعات پارتیشن مورد نظر رو به یه درایو دیگه منتقل کنید. حداقل فضای لازم برای نصب هم 5 گیگابایت هست. مدت نصب هم بسته به سرعت سیستم یه چیزی بین 40 تا 90 دقیقه هست...
:)

ifu
05-08-2006, 00:57
سلام مادربرد من msi است و sa3ter جان آيا براي مادربرد msi راه حلي است يا اصلا درايور ويستا آمده است يا نه ,comet جان فكر نكنم روي مادربرد msi چنين كاري بشه من چند بار امتحان كردم ولي نشد بازم ازتون ممنون

comet
05-08-2006, 02:23
من متوجه نشدم
فكر نكنم روي مادربرد msi چنين كاري بشه ... يعني چه؟ شما تو تنظيمات بايوس سيستم رو نگاه كردين و RAID رو به ATA تغيير دادين و نشد يا اصلاَ همچين گزينه اي نداره.
بايد RAID رو غيرفعال كنين.

sa3er
05-08-2006, 10:31
msi چه مدلی؟ گفتم مدلشو دقیق بگو عزیز
هزار تا مدل داره این ام اس آی.

هر چند تا اونجایی که من یادمه هنوز برای ویستا درایوری ارائه نکرده. فقط یه راه شما داری اینکه یه هادر IDE بخری کنار اون یکی هاردت و ویندوز رو اون نصب کنی. وقتی ویندوز بیاد بالا اون یکی هادر SATA رو اتوماتیک باید بشناسه.

ifu
06-08-2006, 16:01
سلام بر همه comet جان اصلا چنين گزينه اي ندارد من خيلي سعي كردم و sa3er جان مدل دقيق msi k8tne0 است راستي درايور xp64-bit آمده يا نه اگر آمد من به سايت msi بروم يا به سايت مايكروسافت براي دانلود . راستي هارد IDE كنار هاردم گذاشتم ولي پاور كامپيوترم سوخت و وقتي به گارانتي بردم گفتند كه اين دو هارد سريال نشده اند و به خاطر همين پاور سوخت همچنين مادربرد هم آسيب ديد و ما هم چشمون ترسيد كه ديگر از اين كارا نكنيم در ضمن بازم ازتون ممنون

Mezzo
09-08-2006, 06:50
درايور Raid براي ويستا فكر نكنم موجود باشه. خودم يكبار ويستا رو رو Raid
خواستم نصب كنم نتيجه اين شد كه دو تا پارتيشن اول Raid تمام اطلاعاتشون
از بين رفت. براي همين هم بقول comet بايد از Raid درش بياري.

hamed2004
11-02-2007, 18:07
سلام ...

منم هارد ساتا 200 دارم ، برای نصب ویندوز xp فلاپی می خواست

اما چند روز پیش ویندوز wista ultimate خریدم و راحت هم نصب شد اصلا فلاپی نخواست .

zonealarm
12-02-2007, 14:47
Raid رو اگه لازم ندارين تو بايوس غير فعال كنين

فلاپي ملاپي هم نمي خواد اگه Raid غير فعال باشه