PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مانیتور lcd فراسو؟

masoudboy
12-04-2005, 16:28
در مورد کیفیت و کارایی مانیتور های ال سی دی فراسو میخواستم بدونم؟

HamidFULL
12-04-2005, 23:03
فعلاً اصلاً طرفش نرو! :wink:

masoudboy
13-04-2005, 16:39
چرا؟ آخه تو یک شرکت این مانیتور و سامسونگ lcd و ال جی در کنار هم بودند . به نظر من کیفیتش بالا بود و قیمت خوبی هم داره . دوستم میگفت مال شرکت cmv هست ؟ درسته ؟

Sina
14-04-2005, 11:29
سراغ ال جي هم نرو ( مخصوصا نقره فام !!!‌)
چون اگه بخري پشيمان ميشي :!:
اين فراسو رو نميدونم ولي سامسونگ فكر كنم بهترين انتخاب باشه :)

Lucky Luck
15-04-2005, 13:19
با سلام خدمت تمامي دوستان
من با نظر سينا موافق نيستم ( البته در مورد ال سي دي نقره فام حق با ايشونه ) ولي سري سيه فام فوق العاده هست ( البته 17 ش خوبه 15 ش به درد نمي خوره )
من يه ال سي دي ديگري رو هم به شما پيشنهاد ميكنم و اونم اين ال سي دي هست كه جديدا تلويزيون تبليغ ميكنه يعني پرويد ... خيلي جالبه
با تشكر :arrow:

HamidFULL
15-04-2005, 22:41
masoudboy جان من فراسو چندين بار ديدم مشکل شفافيت تصوير پيدا ميکنه بعد از 3 4 ماه
سينا جان هم درست ميگن ال جی هم زياد خوب نيست مارک خوب فعلاً فقط Samsung
البته جان سيه فام هم به Sumsung نميرسه در کيفيت

saghy
16-04-2005, 03:14
سلام
حميد جان با اين پست آخريت مهر تو به دلم افتاد حسابي :wink: :D
اما يه حرفي نظر شما چيه ؟
ال سي دي خريدن به نظر من فقط به درد ميزاي اداري يا تشريفاتي ميخوره . هيچي CRT نميشه ...

Rooz
16-04-2005, 03:36
اگه دنبال ال سی دی خوب میگردید و مایه دار هم هستید برید سراغ سری سونی که یه قدم از بقیه سازنده ها جلوتره :arrow:

HamidFULL
16-04-2005, 23:13
سلام بابا ساقی جان شرمنده ميکنی شما که مهرت به دل ما بود :oops:
اه اه دست رو دلم گذشتی ساقی! به نظر من LCD فقط برای تشريفات يا طراح ها خوبه! Flat هم همش مشکل موج داره فقط CRT مثل T710PU و ... حال داده و ميده منم کاملاً
باهات موافقم :idea:

Lucky Luck
17-04-2005, 15:09
سلام دوستان ....
خوب درسته كه سيه فام به پاي سامسونگ نميرسه ولي خوب شما قيمتش رو نگاه كن بعد...
ولي برتري LCD ها در مقابل CRT در دو چيزه
1- مصرف برق فوقالعاده كمتري دارند
2-امواج مضر ندارن
ولي يه مشكلي كه LCD ها نسبت به CRT ها دارند اينه كه كيفيت تصوير به مراتب پايين تري رو دارند
ببخشيد كه بين بحث هاي اساتيد افتادم
با تشكر :arrow:

HamidFULL
17-04-2005, 23:05
عزيز کسی که داره 310.000 پول ميده LG 1710S ميگيره
40.000 ميزاره روش Sumsung ميگيره!
در ضمن کيفيت تصوير LCD که خيلي بالاتر از CRT هست يا من اشتباه ميکنم!!!!!!!

saghy
18-04-2005, 03:28
سلام
خب بحث در مورد مانيتور بسيار گسترده تر از اين حرفاس ولي ما به اندازه وسع علمي خودمون بايد اين رو داشته باشيم .... چرا كه يكي از فاكتور هاي اساسي سيستم مانيتوره و به دليل اينكه دايم جلوي چشم كاربر هست ...
اما مساله LCD ها و كيفيت انها را حميد جان فكر كنم بايد برگرديم به زاويه ديد و تنها مساله اساسي كه ميتونيم بهش ايراد بگيريم همين مشكل هست كه البته در سري هاي جديد اين زاويه را تا 160 درجه افزايش داده اند ولي خوب در مانيتورهاي لامپي يا همون CRT اين زاويه ديد تقريبا نزديك به 180 درجه ميشه . و در بعضي از مانيتور هاي LCD ما مشكل به هم ريختگي رنگ رو ديديم در سيستم عامل هاي مختلف و البته پايين . كه بعضا با نصب صحيح تا حدي رفع شده اند . مزيت مصرف برق پاييني كه دوستمون اشاره كردن فكر نميكنم براي كاربراي خانگي آنقدر حايز اهميت باشه كه بخوان روي اون تاكيد داشته باشن .
و امواج مضر هم تا حد زيادي در مانيتورهاي جديد پايين آمده با رعايت استانداردهاي TCO .
اما يك عيبي كه LCD ها دارن و كمتر به اون پرداخته ميشه امكان ايجاد پيكسل سوخته هست و در حالات مختلف بوجود مياد كه يا سياه يا قرمز يا خاموش يا روشن هست و شركتهاي گارانتي هم كمتر زير بار ميرن چون كل صفحه بايد عوض بشه . البته استاندارد جهاني تعويض جهت پيكسل سوخته 3 پيكسل ميباشد (تاجايي كه من خبر داشتم ) و مزيت خوب آنها جاي كم ميگيرن و شكيل هستن .
به ديليل اينكه صفحات ال سي دي از تكنولوژي هاي كريستال مايع استفاده ميكنن عمر آنها به مراتب كمتر از CRT هست و اين رو به وضوح ميبينيد .... بعضي وقتا مانيتورهايي ميبينيد كه 10 سال از عمر آنها گذشته و هنوز سر پا هستن و ايرادات آنها هم به راحتي قابل تعمير هست .

Sina
18-04-2005, 11:22
saghy, جان در طول زمان پيكسل سوخته به وجود مياد ؟
چون يادم مياد تو راهنماي مانيتور سامسونگ يكي از دوستان خوندم كه پيكسل سوخته جديد ايجاد نميشه و ...
يعني پيكسل سوخته زياد نميشه و ... ؟
اين درسته ؟

معمولا چند درصد مونيتور هاي ال سي دي پيكسل سوخته دارن ؟

saghy
18-04-2005, 16:18
سلام
سينا جان اين مشكل رو من ديدم كه به مرور به وجود اومده البته اونقدر وسيع نيست و لي بايد ببينيم شانس كي ميشه ؟
اونم مثل بد سكتور هارد نيست كه زياد بشه ولي خب اين يه ضعفي هست كه براي اين نوع مانيتورها تعريف شده .

HamidFULL
18-04-2005, 22:58
ساقی جان توضيحاتت واقعاً کامل و عالی بود در مورد مشکل رنگ و زاويه دقيقاً باهات موافقم البته بگم پيکسل سوخته بالای 4 تا رو سامسونگ عوض ميکنه

Lucky Luck
19-04-2005, 17:14
عزيز کسی که داره 310.000 پول ميده LG 1710S ميگيره
40.000 ميزاره روش Sumsung ميگيره!
در ضمن کيفيت تصوير LCD که خيلي بالاتر از CRT هست يا من اشتباه ميکنم!!!!!!!

سلام دوستان...
اولا كه LG 1710S قيمتش 290.000 تومن هست نه 310.000 تومن
دوما که هيچ LCD سامسونگ 17 قيمتش 350.000 تومن نيست!!! فكر كنم در جريان باشيد!!!
سوما كه شما در اشتباه هستيد .... اگه مقايسه كنيد متوجه خواهيد شد كه كيفيت تصوير يه LCD به پاي يه CRT نخواهد رسيد!!!!
آقاي ساقي جان ....
در مورد مصرف برق شما يه حساب سرانگشتي بكنيد متوجه خواهيد شده كه يه كاربر اگه از يه LCD روزانه به طور متوسط 5-6-7 ساعت استفاده كنه در پايان يك سال تا 15 ماه ميتونه يه مونيتور CRT بخره :arrow: :shock: ... ميتونيد حساب كنيد!!!
در مورد امواج مضر درسته كه با استاندارد TCO امواج مضر پايين اومده ولي بازم به نوبه خودش امواج مضر داره و اين استاندارد يه تاريخ انقضايي دارند. يعني بعد از چند سال (بسته به درجه TCO) بازم امواج مضرش زياد ميشه.در حالي كه LCD ها به هيچ وجه امواج مضر ندارند!!! در ضمن شما بايد به تاثير اين امواج مضر بروي چشم و اعصاب بينايي توجه داشته باشيد و با این توضیحات برای کسی که داره روزی 5-6-7 ساعت با کامپیتر کار میکنه هم از لحاظ پولی و هم از لحاظ سلامتی یه مونیتور LCD لازمه .... و فکر نکنم که مونیتور های LCD فقط به درد میز رییس و رواسا بخوره .
در ضمن تولید مونیتور های CRT در اکثر کشور ها تا چند سال دیگه متوقف خواهد شد .
هر چند مونیتور های LCD هم در حال گذر هست و دارند به سمت مونیتور های پلاسما میرند.
آقاي sina احتمال اينكه يه مونيتور LCD توش حداقل 1 تا 2 تا پيكسل سوخته باشه خيلي كم نيست .... خودشون ( شركت ها ) ميگن كه تا 3 تا پيكسل سوخته طبيعي است :arrow: :shock:
و البته پيكسل هاي سوخته زیاد نمیشند به شرط اینکه به صفحه LCD فشار وارد نکنید.
در ضمن پیکسل سوخته یا همیشه روشنه ( سفید ) یا همیشه خاموش ( سیاه ) و رنگی نیست مثلا نمیشه پیکسل سوخته قرمز یا آبی باشه ( قابل توجه آقای ساقی )
ببخشید وارد بحث اساتید شدم
با تشکر :arrow:

saghy
20-04-2005, 02:19
سلام
ظاهرا ما در جمع دوستان انجمن كاربري رو داريم كه خود ايشون صاحب نظر هستن . خوشحال ميشيم ازشون كمك علمي بگيريم . جناب لوكي عزيز شما اگر وارد بر بازار كامپيوتر هستيد پس بايستي نوسانات قيمتها و هزاران مورد مشابه و دليل قيمتهاي متفاوت را بدونيد . پس به اين جور موارد زياد خرده نگيريد . ال سي دي سامسونگ 17را هم كه ما بعضي وقتا از نماينده ميگيريم از حدود قيمت 290 هزار داره تا 690 هزار تومان .
اما در مورد مصرف برق ساليانه بزار ببينيم ميتونيم باهاش يه مانيتور بخريم ؟‌:
مصرف مانيتور 17 CRT = در حدود 300 وات
مصرف مانيتور 17 LCD = در حدود 30 وات
تعرفه هر كيلو وات برق به اضافه عوارض = حدود 8.5 تومان
مصرف ا ساعت CRT = 300 تقسيم بر 1000 = 3. كيلو وات در ساعت
يعني ساعتي 2.55 تومان و 10 ساعت !!! در روز ميكنه به عبارتي !!! 25 تومن و 5 زار !!!
در 360 روز ميكنه به عبارتي 360 * 25.5 = 9180 تومان !!! چون شمايي سر راست 10000 تومن.
حالا همين مبلغ رو تقسيم بر 10 كن مصرف LCD حدودا به دست مياد ...
بعد شما بگو ببينم با اين مبلغ به دست آمده كدوم مانيتور رو ميتوني بخري ؟
در ضمن مانيتور هاي جديد سامسونگ علاوه بر استاندارد TCO2003 جديدا داراي كيت MAGIC GREEN شده اند كه اين خود باعث كاهش امواج و ... ميشه .
در ضمن شما داري نصف قيمت پول ميدي !
همچنين شفافيت تصوير در CRT ها به تاييد تست كنندگان معتبر دنيا نه من !!! بيشتر هست .
در ضمن پيكسل سوخته ميتونه قرمز روشن يا قرمز خاموش يا سياه روشن يا سياه خاموش يا سفيد روشن يا سفيد خاموش باشه .... براي اطلاعات بيشتر و درست تر ! بهتره شما به سايت مادايران يا سامسونگ يا تامز هارد وير مراجعه و بپرسي .

Ali_k
20-04-2005, 02:53
آقاي ساقي جان ....
درست میگه؟ :D ما از موقعی که تا حالا شنیدیم saghi اسم دختر بوده!!!!!!!!!! :( :roll: :arrow:

Navid
20-04-2005, 04:14
چه بحث جالبي ! آدم لذت مي بره !
برا من يه سوال پيش اومده . مي خواستم ببينم اين تكنولوژي جديد سامسونگ چيه ؟ ( magic Green ) تو تبليغش گفته برا سلامتي مفيده !!! :shock:
راستي بهترين LCD ها رو به نظر من Sony مي زنه !

saghy
20-04-2005, 14:22
سلام
علي جان اشتباه به عرضتون رسوندن ! :wink:
نويد جان تكنولوژي مجيك گرين يا همان جادوي سبز براي اولين بار در ايران و خاور ميانه بر روي مانيتورهاي سامسونگ عرضه ميشود .
اين تكنولوژي كه با رويكرد حفظ بيشتر سلامتي كاربر ارايه ميشود بر روي مانيتورهاي لامپي توليد سام عرضه شده است .
اين سري لامپهاي تصوير داراي دو ويژگي PURE COATING , V-CERAMIC هستند
V-CERAMIC پوششي هست كه جهت ساطع كردن آنيون ها و خروج باز منفي و اشعه مادون قرمز به كار ميرود و در نتيجه آنيون هاي ساطع شده از اين پوشش باعث خنثي سازي غبار يا ذرات آلوده كه يونيزه شده و داراي بار منفي هستند ميشود . و اين امر به تميز تر شدن هوا كمك ميكند . همچنين با فعال كردن ماده اي در مغز باعث ايجاد حس شادابي و نشاط ميگردد.
همچنين باعث جلوگيري از عملكرد اكسيژن فعال در هوا و اكسيد شدن مايعات بدن و ايجاد حس تعادل در اعصاب ناخودآگاه بدن ميگردد .
PURE COATING نيز محتوي كاتاليزورهاي نوري و تكنولوژي پيشرفته سيلور نانو ميباشد كه باعث دفع باكتري ها و ميكروب هاي موجود در هوا يا محيط اطراف ميشود .

اين مانيتورها داراي برچسبي به نوشته سبز رنگ MAGIC GREEN بر روي كارتن مانيتور بوده و بر روي باكس خود مانيتور در جلو يك عدد آرم سبز رنگ ميباشد .

Navid
20-04-2005, 14:31
خيلي ممنون ساقي جان . خيلي خوب و كامل بود ! راستي اگه قيمت 17 و 19 اينچشم داشتي بگو !

Meisam
20-04-2005, 16:18
سلام دوستان
نظرتون راجب LCD زيراكس مدل xl775 چيه؟ ( 17 اينچ )
ظاهرا 3 ماه گارانتي تعويض بدون هيچ گونه سوال داره :D
واقعيت داره؟ يعني اگه هر چند تا باز كرديم ديديم كه پيكسل سوخته داره برامون تعويض ميكنن ... در ضمن شما با اين مدل كار كرديد و از نظر كيفيت چه طوره؟ جنس خوبي هست؟ و ارزش خريد داره؟ در ضمن ساقي جان من اينو براي خودم نميخوام يكي از دوستان از من پرسيد منم گفتم بيام اينجا از شما بپرسم...
ساقي جان حالا يه سوال شخصي اين مونيتور CRT كه شما به من گفتيد بگيرم رو من گرفتم همون syncMaster MB 1795 ....(سامسونگ)
اين روي بدنه و روي جعبش چيزي از MAGIC GREEN ننوشته بود... اين مدلي كه من گرفتم مگه جديد نيست؟ چرا اين تكنولوزي رو نداره؟ :shock:
ممنونم

Navid
20-04-2005, 17:14
اين روي بدنه و روي جعبش چيزي از MAGIC GREEN ننوشته بود... اين مدلي كه من گرفتم مگه جديد نيست؟ چرا اين تكنولوزي رو نداره؟

ميثم جان اين تكنولوژي خيلي جديده . من خودم تا حالا از نزديك نديدم
فكر كنم حدود يه هفته و شايدم كمتر باشه كه اومده باشه !
در مورد اون مارك هم من اطلاعي ندارم !

HamidFULL
20-04-2005, 22:14
ساقی جان خيلی عالی بود مرسی :)
navid_kashani جان اين MAGIC GREEN حدود 1 2 ماهی هست که امده

saghy
21-04-2005, 02:43
سلام
ميثم جان مانيتور هاي زيراكس رو ديدم بد نيست ولي درجه يك هم نيست .
البته يه چيزي رو من روي مانيتور هاي 15 زيراكس ديدم كه خيلي به دلم نشست !
يك شيشه كاملا صاف ظريف بدون موج و ... روي صفحه ال سي دي كه اجازه نميده جاي انگشت و .... به صفحه اصلي مانيتور برسه و در كل خوبن .
سري ماينتورهاي غير مجيك گرين ديگه توليد نميشن و هر چي غير مجيك گرين هست ته و توي انبارهاست . البته سامسونگ حدود 2 الي 5 هزار تومان مانيتورهاشو ارزون كرده از اونطرف به خاطر مجيك گرين حدود 3 - 4 تومن گذاشته روي قيمت مانيتور !!!

Navid
21-04-2005, 03:36
navid_kashani جان اين MAGIC GREEN حدود 1 2 ماهی هست که امده

جالبه ! نمي دونم چرا من نديده بودم !! راستي كسي نگفت قيمت اينا چنده ؟!

Meisam
25-04-2005, 08:59
سلام دوستان
بحث جالبي شد
بهتره برگردم به بحث ال سي دي ها
نظرتون در مورد سامسونگ 172x چيه ؟
كسي از دوستان اينو از نزديك ديده ؟ چون تو يه سايت يكينوشته بود كه بخش بالاي تصوير تاريك تر از پايينش هست ؟؟!
اين درسته ؟؟ :shock:
ممنون

Amir_P30
25-04-2005, 09:29
آقا كسي ميخواد مانيتور بگيره بايد فكر خدمات پس از فروشش هم باشه

سامسونگ رو بعضي از مدل هاشو ميپسندم و ميدونم كه كيفيتش از ال جي بيشتره

اما....
خدمات پس از فروشش نسبت له ال جي خيلي كمتره

ال جي غوغا كرده (طرفا ما اين جوريه)
من توي مقالات هم كه مي خوندم ال جي رو به عنوان سلطان بازار لوزام الكترونيك ايران دونسته بود

HamidFULL
26-04-2005, 12:56
Meisam جان 172x من 2 تا کار کردم جنس خوبی هست و شفاف و اين بحث تصوير تاريک روشن رو من که نديدم
البته بگم که روی اين مونيتر هنوز Revison نيومده و ممکنه اشکالاتی داشته باشه به هر حال بايد يه کم صبر کرد
راستی امير جان حرف شما کاملاً درسته ولی در بعضی خدمات سامسونگ بهتر هست مثلاً پيکسل سوخته LG عوض نميکنه ولی سامسونگ ميکنه

m654
26-05-2007, 09:07
مانیتورهای فراسو سری آستارا از پانل بنکبو استفاده میکنن و کیفیت و مشخصات خوبی دارن مدل 19اینچشون 270 هست؛ البته ساموسونگ 940w بخاطر وجود HDCP واالبته با حدود 20 تومن افزایش قیمت ارجحتر هست.

bineshan
26-05-2007, 20:06
این تاپیک که ماله 2 سال پیش بود