PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نگاهي بر قصعات كامپيوتر من ....!!!!

pedramonline
12-04-2005, 14:48
سلام
من ميخوام يه كامپيوتر بخرم .

ميخوام بدونم بعد از خريد كامپيوتر آيا در سايت هاي سازنده اونها ميشه فهميد قطعات تقلبي هست يا نه ؟
مثلا شنيدم در سايت kingston جايي هست كه ميشه سريال ram خريداري شده رو وارد كرد .
و فهميد قلابي هست يا توسط اين شركت و يا نمايندگي هاي ديگرش ساخته شده .
اما نميدونم واقعا هست يا نه ؟
يا ميدونم با برنامه اي كه از سايت intel گرفتم ( معرفيش در همين سايت هست ) ميشه فهميد cpu قلابي هست يا اصل .
حال من قطعاتو مينويسم شما بگيد آيا براي ديگر قطعات هم جايي هست كه فهميد قلابي هستن يا خير ؟

سي پي يو : 3000 full cash intel

مادر بورد : 8ip1000 pro Gigabyte

هارد : 120 sata

رم : 512 با باس 400 از شركت kingstone

سي دي درايو : sony

رايتر : sony

گرافيك : 256mg 5500 Xfx

لطفا قطعاتي كه با رنگ قرمز مشخص شده اند رو به من بگيد بايد از كجا بفهمم قلابي هستن ؟
(در صورت معرفي سايت براي وارد كردن سريال link معرفي كنيد )

2) آيا مادر بورد خوبي هست ؟

3) آيا كارت گرافيك با مادر بورد و ديگر قطعات در اصطلاح match هستن ؟

4) آيا رايتر و سي درايو خوبي انتخاب شده ؟

Mehdi_Best
13-04-2005, 10:46
پدرام جان در مورد مادربوردت من شنيدم خيلي خوبه و كارش حرف نداره.
در مورد رايتر هم كه يه تاپيك باز شده بود و دوستان نظرات خودشون رو داده بودن. اما من فكر مي كنم ياماها و TDK و TEAC بهترند. هر چند اكثرا چيني هستند و خيلي فرقي ندارند.

Mohammad
13-04-2005, 12:37
مادربورد من giga 8ipe1000 pro-g كارش خوبه.
در مورد گرافيك بايد بگم مشكلي نخوهي داشت.
برايه اصل بودنم قطعاتم من نرم افزار خاصي نديدم.بهتر به يه نفر كه در اين زمينه وارد نشونشون بدي :wink:

A.A
13-04-2005, 12:58
برای رمت به سایت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برو همان سایتی است که مد نظرت است ضمنا مدل مادربوردت را بده رم های مچ شده با ان را به شما میدهد
به نظر من اگر مادربوردت دویل کانال را ساپورت میکند حتما دویل کانال بخر

pedramonline
13-04-2005, 14:03
برای رمت به سایت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برو همان سایتی است که مد نظرت است ضمنا مدل مادربوردت را بده رم های مچ شده با ان را به شما میدهد
به نظر من اگر مادربوردت دویل کانال را ساپورت میکند حتما دویل کانال بخر

ممكنه لينك دقيق رو بديد . دقيقا همون لينكي كه بايد سريال رم رو وارد كرد :wink:

pasha
17-04-2005, 22:17
رم رو عوض كن تقلبيش زياده از روي هولوگرام باعكس عقاب تشخيس بده :shock:

Mohammad
18-04-2005, 08:11
حالا اگه گارانتي باشه و نشه كيس رو باز كرد چي؟

Omidl
18-04-2005, 08:52
سلام
من ميخوام يه كامپيوتر بخرم .

ميخوام بدونم بعد از خريد كامپيوتر آيا در سايت هاي سازنده اونها ميشه فهميد قطعات تقلبي هست يا نه ؟
مثلا شنيدم در سايت kingston جايي هست كه ميشه سريال ram خريداري شده رو وارد كرد .
و فهميد قلابي هست يا توسط اين شركت و يا نمايندگي هاي ديگرش ساخته شده .
اما نميدونم واقعا هست يا نه ؟
يا ميدونم با برنامه اي كه از سايت intel گرفتم ( معرفيش در همين سايت هست ) ميشه فهميد cpu قلابي هست يا اصل .
حال من قطعاتو مينويسم شما بگيد آيا براي ديگر قطعات هم جايي هست كه فهميد قلابي هستن يا خير ؟

سي پي يو : 3000 full cash intel

مادر بورد : 8ip1000 pro Gigabyte

هارد : 120 sata

رم : 512 با باس 400 از شركت kingstone

سي دي درايو : sony

رايتر : sony

گرافيك : 256mg 5500 Xfx

لطفا قطعاتي كه با رنگ قرمز مشخص شده اند رو به من بگيد بايد از كجا بفهمم قلابي هستن ؟
(در صورت معرفي سايت براي وارد كردن سريال link معرفي كنيد )

2) آيا مادر بورد خوبي هست ؟

3) آيا كارت گرافيك با مادر بورد و ديگر قطعات در اصطلاح match هستن ؟

4) آيا رايتر و سي درايو خوبي انتخاب شده ؟
آقا پدرام جان شديدا بهت توصيه ميكنم فعلا از تعويض كلي سيستم دست نگهدار تا 6 يا 7 ماه ديگه...يا تا 2006
اگه در حال حاضر اين سيستمي رو كه نوشتي بخري اشتباه بزرگي كردي.
من اينو گفتم حالا خود داني.
در ضمن اينقدر هم گول اين دو كلمه ::full cache :: رو نخور كه فقط جنبه تجاري داره.

تو فقط مشخصات سيستمي رو كه در حال حاضر داري رو بنويس تا بهت بگم احتياج به تعويض كلي سيستم رو داري يا نه.
تعويض يا ارتقا بعضي از قطعات در حال حاضر هيچ ايرادي نداره ولي تعويض كل سيستم اشتباهه مخصوصا اون CPU كه نوشتي و پولتو حروم نكن.

Mohammad
18-04-2005, 08:56
بحث داره به انجمن سخت افزار كشيده ميشه :!:

Meisam
18-04-2005, 13:45
سلام
بله بحث داره ميره به سمت سخت افزار...من اينو منتقل ميكنم به انجمن سخت افزار.
از انجمن كامپيوتر و موضوعات مرتبط به آن به انجمن سخت افزار :arrow:

HamidFULL
18-04-2005, 21:43
خوب مثل اينکه اين بحث قبل از امدن به بخش سخفتزار کلی پاسخ داشته ولی به نظر من شما بايد از Ram Geil 2x256 512MB Dual Channel value DDR400 استفاده کنی نه Kingstone چون همش قلابی هست و تو همين بازار رضا توليد ميشه! :wink:
و سريال و اين ها هم که شما ميگی بحث اش هست که تو سايت Kingstone سريال وارد ميکنی و Register ميکنی و
اين سريال ها هم علکی هست! از اين چيزا پايتخت پره! Kingstone اصل تو بازار عمومی نيست!!!! مگه سفارشی!

Motherboard ات هم تا اونجا ايی که من کار کردم مادر برد خيلی خيلی خوبی هست ولی 10 مدل قلابی داره از 82.000 تا 92.000 مگر اينکه از آشنا بگيری حتی کارت گارانتی و ... هم تو قلابيش هست و راه فهميدن يکی داره که بماند!

سي-دي رام و رايتر هم که بسته به نياز چی باشن تو تاپيک های ديگه تو همين انجمن مفصل بحث شده و گارانتيش هم گفته شده که گارانتی کجا باشه تا اصل باشه

CPU هم اينو بگير اونی که شما ميگی خيلی کلی هست ولی اين بهترين و مناسبترين برای Motherboard شما هست
Pentium 4 3EGHz 1MB Cache 90nm HT FSB800Mhz socket 478 Prescott
برای اصل بودن CPU هم بايد به سريال اش نگاه کنی و با سايت اينتل چک کنی يا اگه خريدی از نرمفزار مربوطه که تو سايت اينتل هست استفاده کن

کارت گرافيک ات خيلی بد هست من چند تا بستم اصلاً به درد نميخوره يا Leadtek A340TD fx5200 128bit 128Mb يا leadtek A360 Fx5700 128MB بگير البته اين بستگی به پولت داره گرافيک کارت ها با گارانتی آواژنگ اصل هستن