PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل آداپتور و سوختن برد لپتاپ

hosseinskandari
17-03-2013, 15:54
سلام دوستان.

بنده خودم لپتاپ hp g6 1050 ee دارم ... رو آداپتورش نوشته خروجی 19 ولت و 4.74 آمپر .

اما مشکل از این قراره که دامادمون لپتاپ hp نواش رو آورد خونمون (از 2 هسته ای های جدید hp که 1400 شده الان با گرافیک آنبورد) که روش نرم افزار نصب کنم.(لپتاپ یکی 2 بار بیشتر با شارژر خودش شارژ نشده در حد آک فرض کنید).من هم وسط کار دیدم باتری داره کم میاره و شارژر خودمو زدم بهش چندتا نرم افزار نصب کردم و یهو بعد 10 دقیقه از وصل کردن شارژر لپتاپ خاموش شد...منم گفتم لابد مال نرم افزاری چیزی بوده که خاموش کرده و جدی نگرفتم... بعد 2-3 دقیقه از خاموش شدن یهو دیدم داره از وسط کلیدای لپتاپ دامادمون دود سفید میاد و یه فس فس یا ویز ویز میکنه مثله صدای سوختن...بعدش دیگه هر کار کردیم بالا نیومد طبیعتا...بردیمش گارانتی بازش کردن و بردش سوراخ شده بوده از سوختن...یعنی کاملا از محل اتصال سر شارژر تا وسطای برد سوخته بوده...

مشخصات آداپتور لپتاپ دامادمون اینه برا خروجی 18.5 ولت و 3.5 آمپر

حالا میخوام ببینم چرا سوخته؟....چیزی که خودم میدونم اینه که آمپر نمیتونه عامل سوختن باشه چون شارژر به اندازه ی استفاده لپتاپ جریان میده...فقط میمونه اون 0.5 ولت اضافه ولتاژ...ضمنا این 2 تا لپتاپ hp از لحاظ مشخصات باتری 100% شبیه هم هستن و فقط آداپتور اونا 0.5 ولت تفاوت داره...از طرفی به آشغال بودن جنسای جدیدم ایمان دارم....حالا دوستان کارشناس بفرماین مشکل از چیه...

پیش 6-7 نفر هم بردیم یه عده گفتن بله از آداپتوره یه عده هم گفتن که نه...نباید اینجوری میسوخته به خاطر 0.5 ولت یا گفتن 0.5 ولت باعث سوختن نمیشه..در ضمن همونطور که گفتم یه 10 دقیقه ای کار کرد با شارژر من و بعد دود کرد...

ممنون از راهنماییتون دوستان