PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نقاشی کشیدن و نوشتن

qarikhan
14-03-2013, 02:15
سلام دوستان من نمی دونستم این تاپیک رو باید در بخش پزشکی می زدم یا همین جا جای مناسبیه شایدم اصلا این سایت برای ایجاد یک همچین تاپیکی مناسب نبود ولی چه کنیم من هر چی تو اینترنت گشتم جایی رو که بتونم مشکلم رو اونجا مطرح کنم پیدا نکردم

دوستان همونطور که می دونید بخش هنر بحثش بیشتر در رابطه با نقاشی و خطاطی من در هر دوی این هنر ها مشکل دارم

شاید دست و خط من بد خط ترین دست و خط دنیا باشه همچنین من نقاشی ام به قدری افتضاحه که از یه بچه دبستانی هم بدتر ام

در دوره دبیرستان به خاطر دست و خط بد یک بار اخراج شدم یعنی موضوع تا این حد جدیه تا حالا شنیدید یکی رو به خاطر دست و خط بد از مدرسه اخراج کنند؟؟:n03:

توی نقاشی که چه عرض کنم توی ذهنم طرح های خیلی قشنگی دارم که اصلا نمی تونم روی کاغذ پیاده شون کنم شاید اگه می تونستم طرح های توی ذهنم رو روی کاغذ بیارم آلان یه نقاش خیلی خوب بودم:n02:

و نمی دونم برای حل این مشکل چیکار کنم من به معماری خیلی علاقه دارم و جدیدا متوجه شدم یک معمار خوب باید یک نقاش خوب هم باشه تا بتونه طرح ها و نقشه هاش رو روی کاغذ بیاره

از شما دوستان می خوام منو راهنمایی کنید برای یادگیری هنر نقاشی چکاری باید انجام داد من باید از نقاشی قطع امید کنم یا نه امید وار باشم چون گاهی اوقات با خودم می گم نقاشی یه استعداد ذاتیه و هر کسی نمی تونه یه نقاش خوب باشه و شاید تو این استعداد ذاتی رو نداری و واسه یک کار دیگه ساخته شدی اما باز هم فکر معماری من رو می کشونه به این سمت که باید نقاشی رو یاد بگیرم حداقل اندازه یه بچه دبستانی باور کنید نقاشی های من از نقاشی های خواهر کوچیکم که چهارم دبستانه به مراتب بدتر و افتضاح تره

به نظر شما من برای بهبود نقاشی و دست خطم چیکار می تونم بکنم فکر می کنید بتونم طرح های توی ذهنم رو روی کاغذ بیارم؟؟

qarikhan
14-03-2013, 02:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jacob
14-03-2013, 11:06
یا سلام
دوست عزیز من هم 10 سال از عمرم معماری خوانده ام فوق لیسانس معماری دارم .
چند مورد در مورد خط من هم زیاد خوش خط نیستم ولی در مورد نقاشی اولا شما باید اسکیس ردن را یاد بگیرد . و بعضی ها خوب استعداد ذاتی دارند ولی خیلی ها باید اینقدر تمرین کنند تا ارتباط بین مغز و دست درست برقرار شود فقط و فقط تمرین اسکیس کیلو کیلو کاغذ و تمرین
پیروز باشید

Miss Artemis
14-03-2013, 11:43
دوست عزیز بخش هنر بحثش بیشتر در رابطه با نقاشی و خطاطی نیست !!:n02:

موضوع مورد بحث شما در رابطه با نقاشی و خطاطیه:n06:

این همه هنر هست : مجسمه سازی ، تئاتر ، موسیقی ، فرش ، صنایع دستی ، طراحی پارچه و لباس ، سینما ، عکاسی ، گرافیک ، .......................

در مورد خط ، تا حالا کلاس خوشنویسی با خودکار رو امتحان کردین ؟

استعداد ذاتی فقط کمک میکنه آدم زودتر به نتیجه برسه ، وگرنه با تمرین و آموزش حتما موفق میشین :n01:

eman619rv
14-03-2013, 17:36
دوست من

من هم رشته ام معماریه ، من خودم دست خط مناسبی ندارم ولی اسکیس و نقاشی هام خیلی خوبه و از بچگی علاقه داشتم ، شما واسه رشته معماری واقعا به دست قدرتمندی نیاز دارین... و اینو بهتون بگم که شاید یکم در دانشگاه به مشکل بر بخورید مخصوصا اگه توی دانشگاه شما به اسکیس اهمیت بدن

مشکلات شما از نظر من:

1.شما بین ذهنتون و دستتون نمی تونین ارتباط خوبی برقرار کنین،
2.تمرکز شما و حفظ ارامش خیلی مهمه که شما یکم ضعف دارین
3. تجربه بصری مناسب رو ندارین ، یعنی نمیدونین چجوری باید چیز در ذهنتون تبدیل به واقعیت بشه

پیشنهاد من برای شما :

کاغذ های 50*70 و 100*70 کاهی تهیه کنین به همراه گرافیت . سعی کنین یکم ذهنتون رو قبلش اروم کنین ومتمرکز روی کارتون بشین .حالا سعی کنین بدون اینکه دستتون رو از روی کاغد بردارین از اول تا اخر کاغد رو یک خط بدون قطعی بکشید . اینکار رو افقی و عمودی انجامبدین به طوری که کامل کاغذ به صورت شطرنجی وسیاه در بیاد ..... 5تا شیت با سرعت اروم 5تا شیت باسرعت بالا بکشید فقط هم بکشید فکر اینکه ای وای خراب شد رو نکنین،

در مورد خط هم اول شما باید حتما برید کلاس وحتما چشمتون به این باشه که استاد یا معلمتون چگونه با قلم مینویسد یعنی حتما موقع نوشتن به خطش نگاه کنین نه اینکه بذارین بنویسه بعد شما سعی کنین مثل اون بنویسین همزمان نوشتن به شیوه اش توجه کنین.

qarikhan
14-03-2013, 18:34
سلام دوستان خیلی ممنون بنده ببینم چیکار می تونم بکنم کتاب های خاصی در زمینه نقاشی نیست برای مبتدی ها؟؟؟؟

این همه هنر هست : مجسمه سازی ، تئاتر ، موسیقی ، فرش ، صنایع دستی ، طراحی پارچه و لباس ، سینما ، عکاسی ، گرافیک ، .......................
بله می دونم منظور من بحث های بخش هنر این سایت بود البته اینم بگم من حافظه سمعی قوی دارم و آهنگ های سنتی و سمفونی ها خیلی دقیق یادم میمونه :n02:

+++

مشکلات شما از نظر من:

1.شما بین ذهنتون و دستتون نمی تونین ارتباط خوبی برقرار کنین،
2.تمرکز شما و حفظ ارامش خیلی مهمه که شما یکم ضعف دارین
3. تجربه بصری مناسب رو ندارین ، یعنی نمیدونین چجوری باید چیز در ذهنتون تبدیل به واقعیت بشه
دقیقا همینطوره تمرینی رو که گفتید انجام می دم فکر کنم بهتره ایام عید رو بشینم تمرین نقاشی کنم آخه نقاشی هم خیلی سرگرم کننده و هم تفریحیه

+++

در مورد نقاشی اولا شما باید اسکیس ردن را یاد بگیرد
اسکیس یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟:n13:

پست های متوالی ادغام شدند.
مطالب خود را در پست ارسال کنید.

smmn

eman619rv
14-03-2013, 20:06
عزیز اسکیس با نقاشی فرق داره !!!!!
یک نقاشی شاید ماه ها در کشیدنش وقت صرف شه! اما اسکیس یکی از وِیژگی های مهمش سرعت و زمان انجام کار هست . هدف ها هم متفاوت هست... یکی از چند کاربرد مهم اسکیس برای بیان طرح و ایده شماست

بیان لحظه ها و تفکرات و آنچه یک هنرمند و یا معمار می اندیشد. اسکیس یعنی طراحی سریع. اما مفهوم اسکیس در واقعیت , نشان دهنده تفکرات، اطلاعات و هدف معمار است و به سه نوع تقسیم می شود:

1- اسکیس خاص (شخصی)
2- اسکیس مفهومی
3- اسکیس عام

اسکیس به معنای طراحی سریع ، ساده و گویا از هر منظری می باشد و به مثل چون صاعقه ای است که به لحظه ای کوتاه ، فضایی را در برابر دیدگان ناظر روشن و عریان می سازد . اسکیس ، پی رنگ و طرح اولیه هر تصویر است که پیش چشم داریم و نسبت مستقیم با عمق نگاه و اندیشه و قوت قلم طراح دارد و چگونگی نگریستن به پیرامون و پیرایه ،عاری از تکلف وبا قوت ،دیده ها - و حتی نا دیده ها - را بر صفحه منتقل کردن است .
اولین گام موفقیت در اسکیس این است که صادقانه و بدون در نظر گرفتن هر واسطه ای شروع به طراحی کرده ، و تمام حس خود را روی کاغذ پیاده می کنیم .
مطالعه روند طراحی اساتید دوره گذشته و معاصر ضروری است به نحوی که دانشجو با ویژگی طرح حالات و روحیات طراح آشنا شود ، آنها را حس کند و نیز از روی طرح ها تمرین نماید .
گامهای موفقیت برای اسکیس
تقلید
جمع آوری
اعتماد به نفس
خلق کردن
رهایی
تمرین
پایداری وتحمل
نقد کردن
پیشرفت
سهیم شدن
در بین معماران مدرن ، اسکیس های آلتو سریع و به روش های گوناگون ترسیم شده است و با مهارت خاصی موضوع را بررسی می کنند . در این حالت ،دست و چشم و ذهن کاملاً متمرکز هستند . اسکیس ها ، سطح پیشرفت ، تخصص و وضوح افکار آلتو را نشان می دهند .
بسیاری از معماران ، فنون اسکیس خود را تا حدی گسترش می دهند که بتوانند ساختار اصلی ، تیره - روشن و جزئیات یک اسکیس را سریع و با کمترین تلاش ارائه کنند . یکی از این فنون ، روش مؤلف است . روش های مقدماتی سریعی که او در نحوه ارائه نهایی طرح های خود استفاده می کند .

چند نمونه رو برات بعدا میذارم

Miss Artemis
15-03-2013, 11:49
بله می دونم منظور من بحث های بخش هنر این سایت بود

تو این سایت به رشته عکاسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بیشتر از هر هنری پرداخته میشه و تنها هنری هست که یه بخش جدا برای خودش داره .:n02:

من پیشنهادم اینه که حتما زیر نظر یه استاد ، کار کنید.

وقتی آدم خودش تمرین کنه ایرادهای کار خودش رو کمتر متوجه میشه.

qarikhan
15-03-2013, 18:30
سلام دوستان آیا تاپیک خاصی مرتبت با اسکیس هست که بشه اونجا راجعبه اش صحبت کرد و جواب گرفت امیدوارم باشه:n01:

تو این سایت به رشته عکاسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بیشتر از هر هنری پرداخته میشه
من خودم یه پا عکاسم عکس های زیاد ی دارم از مسابقات ماشین سواری از طبیعت از ستاره ها میشه عکس ها مون رو بگذاریم تا بقیه ببینند و نظر بدند؟؟

می دونی هزینه استاد و این چیزا هم خوب زیاده خصوصا واسه ماها که وضعیت مالی مون یه چیزی کمتر از متوسطه ولی مثل اینکه مجبورم نمی دونم تو شهر ما کلاس خوشنویسی با خودکار و اینجور چیزا هست یا نه؟ بعد عید برم بگردم ای کاش قبلش رفته بودم عیدو مینشستم تمرین می کردم

آلان بیشتر من علاقه مند شدم به یادگیزی اسکیس واقعا از اسکیس هایی که در اینترنت دیدم خوشم اومد به نظرم از نقاشی قشنگتر بودند:n02: چون هم ساده بودند هم به راحتی ایده معمار و کاری که باید انجام بشه رو منتقل می کرد با خودم گفتم به زورم شده باید یادش بگیرم برای یاد گیری این هنر باید چیکار کنم نزد استاد بریم:n26: یا نه کلاس خاصی نداره و باید به صورت خود آموز یادش بگیریم؟؟:n13:

Miss Artemis
16-03-2013, 10:13
بله میتونین اینجـــا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یک تاپیک ( گفتگوی ) جدید بزنید و اسم کاربری خودتون رو در اسم تاپیک بزنید مثلا بنویسید " تاپیک اختصاصی qarikhan "

در پست اول مدل دوربینتون رو بنویسید .

qarikhan
17-03-2013, 01:48
آیا تاپیک خاصی مرتبط با اسکیس هست که بشه اونجا راجعبه اش صحبت کرد و جواب گرفت امیدوارم باشه منظورم یه تاپیک فعاله؟؟؟؟

hamed29
06-02-2014, 13:28
سلام دوستان من نمی دونستم این تاپیک رو باید در بخش پزشکی می زدم یا همین جا جای مناسبیه شایدم اصلا این سایت برای ایجاد یک همچین تاپیکی مناسب نبود ولی چه کنیم من هر چی تو اینترنت گشتم جایی رو که بتونم مشکلم رو اونجا مطرح کنم پیدا نکردم

دوستان همونطور که می دونید بخش هنر بحثش بیشتر در رابطه با نقاشی و خطاطی من در هر دوی این هنر ها مشکل دارم

شاید دست و خط من بد خط ترین دست و خط دنیا باشه همچنین من نقاشی ام به قدری افتضاحه که از یه بچه دبستانی هم بدتر ام

در دوره دبیرستان به خاطر دست و خط بد یک بار اخراج شدم یعنی موضوع تا این حد جدیه تا حالا شنیدید یکی رو به خاطر دست و خط بد از مدرسه اخراج کنند؟؟:n03:

توی نقاشی که چه عرض کنم توی ذهنم طرح های خیلی قشنگی دارم که اصلا نمی تونم روی کاغذ پیاده شون کنم شاید اگه می تونستم طرح های توی ذهنم رو روی کاغذ بیارم آلان یه نقاش خیلی خوب بودم:n02:

و نمی دونم برای حل این مشکل چیکار کنم من به معماری خیلی علاقه دارم و جدیدا متوجه شدم یک معمار خوب باید یک نقاش خوب هم باشه تا بتونه طرح ها و نقشه هاش رو روی کاغذ بیاره

از شما دوستان می خوام منو راهنمایی کنید برای یادگیری هنر نقاشی چکاری باید انجام داد من باید از نقاشی قطع امید کنم یا نه امید وار باشم چون گاهی اوقات با خودم می گم نقاشی یه استعداد ذاتیه و هر کسی نمی تونه یه نقاش خوب باشه و شاید تو این استعداد ذاتی رو نداری و واسه یک کار دیگه ساخته شدی اما باز هم فکر معماری من رو می کشونه به این سمت که باید نقاشی رو یاد بگیرم حداقل اندازه یه بچه دبستانی باور کنید نقاشی های من از نقاشی های خواهر کوچیکم که چهارم دبستانه به مراتب بدتر و افتضاح تره

به نظر شما من برای بهبود نقاشی و دست خطم چیکار می تونم بکنم فکر می کنید بتونم طرح های توی ذهنم رو روی کاغذ بیارم؟؟

سلام؛ برای بهتر شدن دستخط آموزش زیر رو دریافت و تمرین کنید (با خودکار)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم ببینید ضرر نداره

V E S T A
06-02-2014, 14:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

دست خطتون زیاد هم بد نیست من دست خطای خیلی وحشتناک دیدم که این دست خط پیش اونا نمره 20 میگیره ..

اول به نطر من با مداد تمرین خطاطی کنید و بعد از اون با خودنویس و بعد خودکار و روان نویس.

با قاعده درست نوشتن حروف ( طرز درست نوشتن حروف رو میتونید از کتاب های اموزشی پیدا کنید) و با طرز درست دست گرفتن مداد و خودکار آشنا بشین .

از روی الگوی اموزشی سعی کنید با تمرین روزانه درست نوشتن حروف رو یاد بگیرین.

فاصله استاندارد بین کلمه ها رو رعایت کنید.

همونطور که دوستان گفتن باید زمان نوشتن متن در کنار ارامش، تمرکز هم داشته باشین.

برای نقاشی:

من از 3-4 سالگی نقاشی می کشیدم تو سن 12 - 13 سالگی نقاشی هام خیلی پیشرفت کرد تا 15-16 سالگی ..که بعدش کلا دیگه سراغ نقاشی نرفتم. الان نقاشی کشیدنم به دقت زمان های قبل نیست و باید برای کشیدن جزییاتی که قبلا با مهارت میتونستم بکشم وقت بذارم حالا دلیل این توضیح :

به نظر من فقط و فقط تمرین زیاد باعث میشه تو نقاشی پیشرفت کنید، وقتی تمرین رو رها میکنید دقتتون با گذشت زمان و فاصله افتادن بین تمرینا به تدریج کم میشه ..

باید تمرین تون رو خیلی زیاد کنید و از نقاشی های ساده شروع کنید مثل درست کشیدن یه دایره یا یه بیضی و به تدریج که مهارت پیدا کردین سراغ جزییات برین و مهارتتون رو تو جزییات بیشتر کنید .

موفقیت تو همه اینا فقط با تمرین زیاد و تمرکز روی کاری که دارین انجام میدین و پشتکار امکان پذیره.