PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Dungeons & Dragons Neverwinter

Arrowtic
13-03-2013, 17:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Neverwinter یک بازی در سبک Action MMORPG هست که بر اساس بازی های معروف و محبوب Dungeons & Dragons ساخته شده.در این بازی شما از سرزمین های Neverwinter در مقابل موجوداتی که میخوان نابودش کنن محافظت میکنید و در Dungeon ها میجنگید,به دنبال گنج Dwarf ها میگردید و یا در قلعه های مرموز به گشت و گذار میپردازید.
از بین 6 Race و چندین Class شما کاراکتر خودتونو میسازید.سیستم Combat این بازی به صورت Action هست به این معنی که شما برای آسیب زدن و اسپل زدن به حریف باید اون ها رو نشونه بگیرید و بزنید.
یکی از جالب ترین قسمت های بازی سیستم Foundry در بازی هست که به بازیکن ها اجازه میده دانجن ها,NPC ها و کوئست های خودشونو بسازند و با بقیه به اشتراک بگذارند.هر کسی هم میتونه به شهرها و دانجن های ساخت دیگران امتیاز بده و اگه خیلی ازشون خوشش اومد علامت گذاری کنه تا در آینده باز هم بازی کنه.

Race ها

Human

انسان ها موجوداتی انعطاف پذیر و متفاوت هستند.در هر شرایطی زنده میمانند.بیشتر آنها Rogue و یا جنگجو میشوند اما عده ای راه جادو را در پیش میگیرند.

Half-Elf

نوادگان انسان ها و Elf ها هستند و ویژگی های هر دو نژاد را دارا می باشند.آن ها به طور ذاتی نمیتوانند در یک جا بند شوند و به همین دلیل است که عده ی زیادی از آنها به Neverwinter آمده اند تا فصل جدیدی را در زندگی خود رقم بزنند.

Elf

نژادی که علاقه مند به زندگی در طبیعت و سبزه زار ها هستند.عده ای از آنها به Neverwinter آمده اند چرا که به نظرشان بدون داشتن عصاره انسانیت نمیتوان طبیعت را به خوبی محافظت کرد.

Drow

نژادی که به Dark Elf هم مشهور هستند.عده ای که شخصیتی شبیه به اجداد Elf خود دارند اما به واسطه پوست تیره شان به راحتی قابل تشخیص هستند.بیشتر آن ها مشغول کار های شیطانی در زیر زمین هستند اما عده ای به Neverwinter فرار کرده اند و میخواهند به دیگران نشان دهند که شخصیت همه شان تاریک نیست.

Dwarf

نژادی کوتاه که در کوه ها زندگی میکنند.آن ها به اجداد,خدایان و دوستان خود بسیار احترام میگذارند و موجوداتی قوی و محکم هستند.آنها جنگجو و Cleric های بسیار خوبی هستند و بزرگترین افتخار برای آنها جنگیدن برای محافظت از سرزمین و دوستانشان است.

Tiefling

موجوداتی که به واسطه گذشته تاریکشان ظاهری تاریک و متفاوت با دیگر نژاد ها دارند و به همین دلیل نتوانسته اند اعتماد همسایه هایشان را کسب کنند.آن ها به دلیل این که همیشه در تاریکی بوده اند Rogue های قابلی هستند.
عده ای از آنها Neverwinter را خانه خود می نامند و حاضرند برای آن و برای کسب اعتماد دیگر نژاد ها هر کاری بکنند.

بازی در حال حاضر در مرحله Closed Beta هست و گفته شده در آینده نزدیک برای همه قابل بازی میشه.
تایید شده که به صورت Free To Play هم خواهد بود.

منبع مقدمه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سایت رسمی بازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ترجمه و آماده شده توسط خودم : دی

Arrowtic
13-03-2013, 21:45
New User's FAQ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
The Game's FAQ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکات مهم:

بازی در اوایل 2013 منتشر میشه,دلیل این که بازی به جای 2011 در این موقع منتشر میشه اینه که از Co-Op به MMO تغییر پیدا کرده سبک بازی و همچنین به جای این که PvP مدتی بعد از انتشار بازی بهش اضافه بشه,از ابتدا در بازی وجود خواهد داشت.

بازی F2P هست و P2W نخواهد بود و هر کسی میتونه بدون پرداخت کمترین میزان پول دشمنانشو شکست بده و با پول میشه چیزهای ظاهری و مونت رو خرید و هیچ گونه قدرتی فروشی نیست و با تلاش پلیر باید به دست بیاد.

همچنین در سایت رسمی گفته شده که آخرین بتا 22 مارچ هست و بعدش بازی برای همه آزاد میشه پس حداکثر تا آخر ماه میلادی جاری باید صبر کرد برای انجام بازی.

یکی از سازندگان هم گفتند که نمیشه به بازی یه MMO خالص گفت چرا که مناطق دارای چندصد پلیر توش دیده نمیشه و پلیر ها صرفا در یه گروه چند نفره داستان رو دنبال میکنند و بازی دارای داستان قوی و Campaign طولانی و زیبا هست و Oblivion و Dragon Age رو الهام بخش خودش قرار داده.

پ.ن:در مورد شرکت سازنده هم میشه گفت که شرکت خوبیه و ساخت بازی های Star Trek Online و Champions Online رو بر عهده داشته و به نوآوری هاش معروفه.توی این بازیم که Foundry رو وارد کار کرده که بزرگترین نقطه قوت بازی هست از نظرم.این که هر کسی دانجن و داستان مخصوص خودشو بسازه و به اشتراک بذاره اونم در دنیای بزرگ D&D بسیار بسیار حرکت مثبتیه.

Arrowtic
18-03-2013, 20:55
سایت MMOBOMB هم طبق عادت ویدئویی به نام Neverwinter First Look Video منتشر کرده.این سایت برای بازی های جدید چنین ویدئو هایی منتشر میکنه که برای اشنایی با بازی هستند.
منم امروز ویدئو رو با کیفیت HD دانلود کردم و دیدم(750مگ) و خیلیم خوشحال شدم که دیدم Spunkify عزیز اون رو نقد و بررسی کرده.ایشون بیشتر ویدئو های معرفی در MMOBOMB رو گزارش میکنه و علاوه بر این که خیلی عالی بازی رو معرفی میکنه خیلیم خنده دار هستند ویدئو هاش.

توی این ویدئو نکاتی که زیاد ذکر شد و دیدم این ها هستند که:

گرافیک بازی در سطح بسیار بالایی قرار داره.
به نظر میاد در مقایسه با دیگر MMO ها اسپل های زیادی وجود نداره.
سیستم Mana نیست البته گفته شده در لانچ نهایی به Class ها مکانیک هایی اضافه میشه ولی تا اینجا برای مثال Class هیلر Devoted Cleric که Spunkify بازی میکرد مانا نداشت و تنها چیز تعیین کننده Cooldown اسپل ها بودند.
چیزی به نام Action Point وجود داره به طوری که با استفاده بیشتر از Basic Attack هاتون پر میشه و وقتی پر میشه میتونید یه سری اسپل مخصوص بزنید.برای Devoted Cleric اولین اسپل و در اصل تنها اسپلی که آنلاک شده دارید در اول بازی این بود که یه فرشته از بالا روی سر دشمن فرود میومد و علاوه بر دمیج دادن روزی زمین هم می انداختش.
فیزیک بازی در مقایسه با بقیه MMO ها فوق العاده عالی هست.(به طوری که Spunkify یه چند دقیقه رفته بود توی Bar و صندلی ها رو می انداخت پایین یا توی دانجن(در اصل مینی دانجن) یه بشکه رو گرفته بود هل میداد میخندید برای خودش : دی )
سیستم Trap در بازی هست که خیلی سخت و جذابش کرده.دانجن ها پر از تله هستند و باید حواستون باشه بهتون نخورن.از تیرکمان گرفته تا سیخ و اره : دی).در جایی دیدیم که Spunkify توسط دو تا عنکبوت بزرگ مورد حمله قرار گرفته بود و به اصطلاح Kite شون میکرد روی تله ها و هی توسط اره ها دمیج بسیار زیاد میخوردن.(منظور از بسیار اینه بار اول که پلیر رفت روشون نصف جونش کم شد)
میتونید UI رو اختصاصی سازی کنید یعنی جای عناصر اصلی اصلی رو عوض کنید برای مثال عکس و توضیحات پلیر رو بیارید وسط صفحه و ... .

یه تریلر دیگه هم منتشر شده که از اولین دانجن واقعی هست که پلیر تجربه میکنه:
Neverwinter First Look Video ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Neverwinter Cloak Tower Dungeon – Gameplay Action HD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکته:اگه میخواید با کیفیت عالیش رو دان کنید باید توی گوگل اسم تریلرو سرچ کنید تا لینک یوتــــیوب بازی بیاد و در اونجا با استفاده از IDM میتونید با زدن Download Video کیفیت مورد علاقتونم انتخاب کنید که از 70 مگ اینا شروع میشه تا فکر کنم 1گیگ.(من 720p HD رو دان کردم ولی 1080p HD هم داره)

پ.ن:میتونید از توی سایت اصلی بازی رو دان کنید ولی خوب تا وقتی که Open Beta نرفته نمیتونید بازی کنید مگر Beta Key داشته باشید.
حجمشم 3 گیگ هست حدودا.

Arrowtic
20-03-2013, 08:51

امروز یک Class جدید که در بتا اضافه شده معرفی شد(بتا این شنبه و یک شنبست و در روز های آینده بازی برای همه آزاد میشه)
تا الآن Class ها اینا بودن:

Devoted Cleric
The Great Weapon Fighter
The Guardian
Trickster Rogue

اولی هیلر و DPS هست.دومی Off-Tank و DPS هست.سومی تانک و DPS هست و آخری DPS هستش.

این Class از سلاح های Two-Handed استفاده میکنه برای نبرد و میتونه چندین دشمن رو همزمان بزنه(AoE) و میتونه با قربانی کردن خودش(احتمالا منظور تانک شدنه) به بقای گروه کمک کنه.

اولین در نبرد,آخرین در عقب نشینی

اون ها اعتقاد دارند که سپر ها طاقت فرسا هستند و از چابکی توی نبرد کم میکنند.با قدرت ذاتی تون میتونید شمشیرتون توی قلب دشمنا فرو کنید.تا وقتی که تانک شما زندست شما نقش دمیج دادن به دشمن رو دارید ولی اگر تانکتون کشته بشه این شما هستید که از اعضای گروه مراقبت میکنید.

مهارت و بقا

این Class در همه وضعیت ها میتونه مفید باشه.با قدرت هایی نظیر Avalanche of Steel میتونه به چندین دشمن به صورت همزمان و به اصطلاح AoE دمیج بده و از گروهش در موقعی که مورد حمله تعداد زیادی دشمن هستند دفاع کنه.میتونه دشمن رو بکوبه و سرعت اون رو کم کنه.اگ گروه توسط تعداد زیادی دشمن محاصره شده میتونه با یک فریاد دشمنان رو به عقب پرت کنه.

در شرایط سخت هم میتونه دشمن رو به سمت خودش بکشه.هر چه دشمن قوی تر باشه اون قدرت دفاع بیشتری میگیره و به این ترتیب میتونه به گروهش فرصت بازیابی قدرتشونو بده.نهایتا با قدرت Sprint هم میتونه به سرعت به سمت دشمن بره و اجازه فرار رو به اون نده و کارش رو تموم کنه.

عضو حیاتی Dungeon

مهارت و بقا کلید های یک The Great Weapon Fighter هستند.با قدرت دمیج بالا و دفاع بسیار خوب این Class یکی از Class های حیاتی Dungeon ها میتونه باشه.

منبع سایت رسمی بازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در لینک منبع یک ویدئو هم از Class هست.

Arrowtic
21-03-2013, 17:21

سایت MMOBOMB داره Beta Key میده.آخرین مرحله Closed Beta از 22 مارچ(فردا) تا 24 مارچ هست.
Neverwinter Beta Key Giveaway ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-132336)

این سایت هم Key میده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به نقل از فروم بازی در این بتا:

ماکسیمم لول به 50 افزایش یافته.
میشه با Class جدید یعنی Great Weapon Fighter هم بازی کرد.
چندین Zone جدید رو میشه تجربه کرد.
سیستم PvP هم وجود داره.
Foundry هم بهش چیزای جدید اضافه شده.

منبع
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!)

Arrowtic
23-03-2013, 11:57
خوب من بتای بازیو یه کم تجربه کردم(لول 4) از همه نظر عالیه ولی یه مشکل بزرگ داره : لگ!نسبتا لگ هستش برای ما ایرانی ها :(

ویرایش : حرفمو پس میگیرم!الآن که تست کردم اصلا لگ نبود و از همه نظر عالی بود.انگار وضع نت من خراب بوده دیروز.گرافیک بازی خیلی خوبه.البته انیمیشن ها میتونستن بهتر باشن.گیم پلی هم خیلی عالی.سیستم مانا که نداره خیلی عالیه.من Rogue ساختم که آخره فانه.تا الآن 3 اسپل آزاد کردم جدا از دو تا اتک اصلیم.یکیشون یه کپی از خودم میسازه دوروبریا اونو اتک میدن جای من.یکیش یه لحظه غیب میشم از بالا میپرم رو سر یارو Slow میشه.سومی که Special هست اینه که میزنم همینطوری از یه دشمن به اون یکی میره اتک میده با دمیج بسیار بالا.(باس ها با این حرکت نصف HP شون میره).با این که همه جا از PvE متنفر بودم اینجا خیلی قشنگه.از اونجایی که بتا هست و روز اول بتا هست امروز همه مردم توش جوگیر شدن!یارو مثلا داره سعی میکنه از یه میله بالا بره.یکی دیگه وسط شهر همینطوری اسپل میزنه.

در کل بسیار بسیار عالی هست بازی!تنها مشکل بزرگش در الآن اینه که وسط بازی گاهی اوقات آپدیت میکنه که باعث میشه لگ بشه آدم.البته اکثر مواقع حجم آپدیت کمه ولی یه بار که زیاد بود مجبور شدم بیام بیرون و بذارم خوب آپدیت شه بعد دوباره برم تو بازی.(توی بازی سرعت دانلود خیلی خیلی کمتره یعنی من که سرعت دانلودم 120 هستش با سرعت 20 دانلود میکنه)

ویرایش 2:در مورد مشکل آپدیت هم توی فروم پرسیدم یکی از مدیرا راهنماییم کردند و گفتند که توی Option بازی میشه این کار رو غیر فعال کرد.

ویرایش 3:Race های بازی از اونای پست اول بیشترن ولی نمیدونم چرا توی سایت اصلی لیست کاملو ننوشته.مثلا Half-Orc هم داریم.

Arrowtic
24-03-2013, 14:35
خوب امروز آخرین روز بتا هستش.منم افسرده شدم کلی جون کندم لول 11 شدم تازه چیزای باحال آنلاک شدن!Stealth و PvP و یه سیستم باحال که شما هر یه ساعت آن میشی یه اسپلی رو میزنی بهت EXP و یه سری آیتم و یه امتیاز میده.با این امتیازه میتونیم چیز میز بخریم از Shop.درضمن Diamond هم میده که میشه تبدیلش کرد به Zen که واحد پول خریدنی بازیه.(P2W نیست بازی خوشبختانه)
اینم عکسه Rogue خوشگلم که البته عمرا دوباره بعد ریلیز یه Rogue آپ کنم.چون هم تکراری میشه لول آپ هم اینکه توی PvP اصلا قوی نیست به نظرم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mobham69
25-03-2013, 13:50
خودت به بازی چه نمره ای میدی ؟؟ :n05:

Arrowtic
25-03-2013, 14:13
خودت به بازی چه نمره ای میدی ؟؟ :n05:

فعلا که ریلیز نشده.منم 3 روز بازی کردم کلا(بتا 3 روزه بود)
تا اینجاش : داستان با توجه به MMO بودن 9
گرافیک 8
گیم پلی 10
موزیک 9

البته میگم من تا لول 11 بازی کردم.
بازی اصلی از لول 10 شروع میشه.تلنت ها آزاد میشن,پوینت هایی که به stat ها میشه داد آزاد میشن,PvP شروع میشه اسپل بسیار مهم Class تون رو میگیرید.(Rogue مثلا Stealth میگیره)

Mobham69
25-03-2013, 14:28
فعلا که ریلیز نشده.منم 3 روز بازی کردم کلا(بتا 3 روزه بود)
تا اینجاش : داستان با توجه به MMO بودن 9
گرافیک 8
گیم پلی 10
موزیک 9

البته میگم من تا لول 11 بازی کردم.
بازی اصلی از لول 10 شروع میشه.تلنت ها آزاد میشن,پوینت هایی که به stat ها میشه داد آزاد میشن,PvP شروع میشه اسپل بسیار مهم Class تون رو میگیرید.(Rogue مثلا Stealth میگیره)

اره میدونم نیومده ولی منظورم بود تا همین جایی که پلی کردی
پس میانگین بهش 9 میدی ؟ خوب پس باید بازی خیلی جالبی باشه وضعیت سرور و لتنسی چطوری هست ؟
کی ریلیز میشه ؟

Arrowtic
25-03-2013, 14:44
اره میدونم نیومده ولی منظورم بود تا همین جایی که پلی کردی
پس میانگین بهش 9 میدی ؟ خوب پس باید بازی خیلی جالبی باشه وضعیت سرور و لتنسی چطوری هست ؟
کی ریلیز میشه ؟

روز اول مشکل لگ شدید داشتم ولی بعدش نه دیگه و بدون مشکل بازی میکردم.(اگرچه که من Solo میرم بیشتر وقتا و تکی بازی میکنم بدون گروه)
PvP هم رفتم(5v5) لگ نداشتم.
ریلیز اعلام نشده ولی فکر نکنم زیاد طول بکشه همین ماه (یا شایدم همین هفته ها) ریلیز بشه به نظرم.

Mobham69
25-03-2013, 14:49
امیدوارم بشه بازی کرد با این نت ما :n27:

hadi_gamer
31-03-2013, 12:13
بازی اومد یه اطلاع بدید من هم شروع کنم ببینم چجوریاست.

Arrowtic
31-03-2013, 12:31
بازی اومد یه اطلاع بدید من هم شروع کنم ببینم چجوریاست.

قشنگ هستش فقط دو مورد الآن هست:
1.تاریخ ریلیز معلوم نیست و بعضی میگن ممکنه تا 3 ماه دیگه باشه.
2.عده ای میگن p2w هست بازی چرا که با وجود اینکه میشه واحد پول خریدنی بازیو توی خود بازی هم به دست اورد ولی میگن در High Lvl هزینه ها زیادن و با روش فری خیلی طول میکشه که بشه پول مورد نیاز برای یه سری آیتم های ضروری و مهم رو جمع کرد.من خودم لول 50 نشدم در نتیجه نمیدونم راسته یا دروغ.

hadi_gamer
31-03-2013, 12:31
dungeons and dragons online با این فرق داره؟ یا همینه؟

Arrowtic
31-03-2013, 12:35
dungeons and dragons online با این فرق داره؟ یا همینه؟

نه فرق دارند.اون که گفته میشه P2W خالص هست.
من تا لول 11 بازی کردم بتای Neverwinter رو حرف نداشت حالا در آینده نمیدونم P2W میشه یا نه ولی تا جایی که من دیدم تنها ایرادش این بود که بعضی جنبه های گرافیکیش در حد متوسط هستن(بازم ضعیف نه)

Arrowtic
01-04-2013, 16:29
مدتیه که در سایت رسمی بازی یه پرسش و پاسخ درباره Combat با دو نفر از Combat Designer های بازی گذاشته شده.
پرسش ها قرمز و بولد و پاسخ ها مشکی هستند.

من برای مدتی در طول بتا PvP بازی رو تست کردم و واقعا خوب بود ولی به نظر میاد که بعضی Class ها OP بودن.چه جوری میخواید بالانس در PvP رو حفظ کنید؟آیا اسپل هایی میذارید که در PvE و PvP قدرتشون فرق کنه؟
ما خودمون بین سازنده ها تعداد بسیار زیادی گیم PvP انجام دادیم و مطمئنا تغییراتی هم خواهیم داد ولی به صورت کلی الآن از وضعیت PvP کاملا راضی هستیم چرا که هر Class وظایف خودشو داره.برای مثال عده ای میگن که Control Wizard ها OP هستند و CC و استان های بسیار زیادی دارن.در اینجاست که Rogue و Great Weapon Fighter باید وارد عمل بشن و جلوی Cast کردن اسپل ها رو بگیرند و یا اون ها رو متوقف کنند.

تا اینجا من فکر میکنم Neverwinter بهترین یستم نبرد رو داره بین بیشتر بازی های MMO دیگه و در عین حال که جذاب هست استراتژی داشتن کاملا توش حیاتیه.تارگت کردن در نبردهای شلوغ سخت هست.به خصوص در PvP که برای مثال شما میخواید هیلر رو بکشید ولی دشمنانتون به هم چسبیده هستند در نتیجه پیدا کردن هیلر سخت و تارگت کردنش سخت تر میشه.
خیلی خوشحالم که از سیستم Combat لذت بردید.
ما در حال کار بر روی جلوگیری از بیش از حد شلوغ و درهم شدن نبرد ها هستیم ولی در PvP در بازی های Action-Oriented مخفی شدن پشت DPS های دیگه همیشه یه استراتژی بوده.
درضمن با نگه داشتن Cntrl شما نشونتون روی دشمنی که روش هست ثابت میمونه.

دلیل اینکه Cleric ها قابلیت زنده کرد دیگران رو ندارن چیه؟این که در آخر بازی دانجن ها به قدری راحتن که نیازی بهش نیست یا این که همه پلیر ها خودشون از Cash Shop اسکرول های زنده کردن بخرن؟
ما دانجن های بسیار زیادی رو انجام دادیم و توی هیچ کدوم نیازمند به استفاده از هیچ کدوم آیتم های Cash Shop نشدیم.(اگر چه که از توی بازی میتونید این آیتم ها رو بدون خرج کردن پول واقعی به دست بیارید)

من میخوام بپرسم که در Late Game سیستم PvP چطور هست؟چرا که برای من PvP خیلی مهم هست.آیا برنامه ای برای PvP دارید؟چون که خیلی خوب میشه اگه بتونید PvE و PvP رو بالانس نگه دارید.
شما میتونید در End-Game با PvP آرمور های مخصوصی به دست بیارید که فقط برای PvP ساخته شدن.من خودمم یه PvP باز واقعی هستم و برام خیلی مهمه که این بخش رو خوب نگه داریم.

آیا با سیستم Aggro بازی موافق هستید؟و آیا Cleric ها قابلیت هیل کردن خودشون به صورت عمده رو خواهند داشت؟یعنی اسپلی که فقط رو خودشون کار کنه و هیل قوی باشه چرا که در دانجن ها همیشه HP خودشون از بقیه کمتر هست.
هنوز در حال کار بر روی سیستم Aggro هستیم.در هفته های قبل مشکل این بود که Cleric ها اصلا Aggro نمیگرفتن در نتیجه بازی بازی برای اون ها و تانک ها خیلی راحت تر میشد.در هفته سوم بتا هم مشکل برعکس شد و این بار بیش از حد Aggro جذب میکردند و کارو بسیار سخت میکرد.
در مورد هیل کردن خود همین سیستم فعلی بهتر هست چرا که اگه اون قابلیت اضافه بشه بر خلاف دیگر Class ها نیازی نیست هیلر ها Potion استفاده کنند در نتیجه از نظر مالی همیشه از بقیه بهتر خواهند بود و نیازی به خرید Potion های گرون نخواهند داشت که این به بالانس بازی لطمه میزنه.
به این صورت هیلر هم بیشتر به نبرد باید توجه کنه و حواسش باشه که به خوبی از حملات جاخالی بده.

و سوال مورد علاقه خودم:
شما چه جوری انقدر خوشتیپ شدید؟
با تلاش در سالیان دراز

ترجمه شده توسط Arrowtic : دی

Arrowtic
04-04-2013, 18:47

تاریخ Open Beta بازی هم به صورت رسمی اعلام شد.30 آپریل یعنی 26 روز دیگه بازی Open Beta میشه و برای همه قابل بازی به صورت رایگان.
در تاریخ 12 الی 14 آپریل هم آخرین یعنی چهارمین Closed Beta بازی هست و توش موارد زیر هست:
- سیستم شغل ها
- چهار نوع شغل : Leadership و Mailsmithing و Platesmithing و Leatherworking .
- ماکسیمم لول 50 هست و بازی تغییر هایی هم داشته و نظرات مردم در مورد سومین Beta اعمال شده روش.
- اگه هفته سوم بازی کرده بودید,کاراکتراتون سر جاشون میمونن و میتونید ادامشو بازی کنید(یعنی من با Rogue م میتونم از لول 11 ادامه بدم)

منبع سایت رسمی بازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Arrowtic
05-04-2013, 09:48

یکی از زیبا و جالب ترین امکانات بازی سیستم فیلم گرفتن نسبتا پیشرفته اونه.برای فیلم گرفتن از بازی,توی قسمت چت تایپ کنید
demo_record abc/
به جای abc اسمی که میخواید ویدئوتون داشته باشه رو بنویسید.هر وقت کارتون تموم شد هم تایپ کنید :
demo_record_stop/
حالا از بازی بیرون برید و لانچر رو اجرا کنید و در قسمت Options در بالا سمت راست در بخش Advance command line خط زیر رو تایپ کنید(abc اسم فایلی هست که برای ویدئو انتخاب کردید):
demo_play abc.demo-
OK رو بزنید و بازی رو شروع کنید و وارد همون سروری بشید که کاراکترتون توش بوده و فیلم رو توش ضبط کردید.حالا میبینید وارد یه صفحه اختصاصی برای ویدئو شدید و میتونید تغییراتی توی ویدئو بدید :
- F2 رو اگه بزنید دوربین از کاراکترتون جدا میشه و با WASDQZ میتونید جا به جاش کنید.اگه دوباره F2 رو بزنید میره روی کاراکترتون دوباره.
- با زدن ` صفحه Console باز میشه براتون.
- با نوشتن renderscale x میتونید resolution بازی رو تغییر بدید.اگه جای x عدد 1 رو بذارید عادی و اگه 2 بزنید کیفیتش عالی میشه(حجم هم بالا میره).
- با نوشتن visscale x که x عدد مورد نظرتون هست میتونید Draw distance رو تغییر بدید.
- با نوشتن fov x میدان دید رو تغییر بدید(x عدد مورد نظرتون هست که به صورت پیش فرض 55 هست)
- با تایپ کردن screenshot هم میتونید ازش اسکرین شات بگیرید که توی پوشه screenshots ذخیره میشه.
- دکمه ` رو دوباره بزنید تا صفحه کنسول بسته بشه.

البته این فیلم رو فقط میشه با کلاینت بازی اجرا کرد و دید و درعوض حجمش کمتر هست از فیلم هایی که خودتون میگیرید.
برای فیلم گرفتن عادی از نرم افزار Fraps میتونید استفاده کنید.

منبع فروم رسمی بازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ترجمه از خودم

Arrowtic
19-04-2013, 13:25

در Neverwinter آرمور و سلاح شما بسیار مهم هستند.برای گرفتن آرمور,سلاح و دیگر آیتم ها راه های زیادی وجود دارن تو بازی من جمله Drop شدن از از موجودات , جوایز Dungeon ها,خرید از AH و یک مورد جالب دیگه : شغل ها !
شغل ها در بازی جز بهترین راه ها برای ساخت آیتم ها هستند.در Open Beta که میشه 30 آپریل شما به 5 شغل دسترسی دارید : Leadership,Mailsmithing,Platesmithing,Leatherworki ng و Tailoring که توسط این ها میتونید در نبرد ها بسیار قوی تر باشید و یا برای مثال بتونید آیتم هاتونو با قیمت بالاتری بفروشید.Leadership به شما این قابلیت رو میده که نسبت به بقیه پلیر ها پول,آیتم و EXP بیشتری به دست بیارید در حالی که توسط بقیه شغل ها میتونید آرمور و سلاح بسازید.

یادگرفتن شغل در بازی راحت هست ولی برای رسیدن به تمامی منفعت های اون شغل راه درازی در پیشه.شما از لول 10 میتونید با استخدام یک سری NPC شروع به یادگیری شغل ها بکنید.به این صورت که برای Leadership از مزدورها,برای Platesmithing از Miner ها,برای Leatherworking از Skinner ها,برای Mailsmithing از Prospector ها و برای Tailoring هم از Weaver ها استفاده کنید.بعد از اون هم شما میتونید افراد زیر دستتون رو بفرستید که براتون کار کنن مثلا Miner ها برای شما Mine کنند و ... .
با تمام کردن این کوئست های مربوط به شغل ها و بهتر شدن در شغلتون شما EXP مخصوص شغل(و اگه Leadership بلد باشید EXP برای کاراکتر خودتون) و همچنین حوایز متفاوت مانند Potion ها و آرمورها به دست میارید.

اگه خیلی Inventory تون پره,اصلا نگران نباشید چرا که در اون برای آیتم های مخصوص شغل ها جای مخصوصی هست و اون آیتم ها از بقیه جدا هستند.
نکته دیگه اینه که در حالی که شما دارید بازی میکنید همراها و دستیار هاتون به صورت خودکار مشغول جمع کردن مواد مورد نیاز برای شما هستند و نیاز نیست تمام وقت دنبال این مواد اولیه باشید.
آیا میخواید سریع تر شغل هاتونو پیشرفت بدید ؟ایرادی نداره ! میتونید با Astral Diamond برای خودتون مواد اولیه,دستیارهای عالی و دیگر موارد بخرید.همچنین میتونید از Zen Market هم پکیج های خیلی عالی بخرید.(با پول واقعی که البته توسط همون AD ها میشه به دستش اورد)
درضمن به این هم توجه داشته باشید که برای ساخت بسیاری از آرمورها نیازمند کامل کردن یک سری دانجن هستید پس نقش اصلیتون در بازی رو فراموش نکنید !

Arrowtic
20-04-2013, 18:12

خوب دیگه فقط 10 روز مونده به ریلیز بازی و همه مشتاق و منتظر !
امروز هم آپدیت های مربوط به Open Beta اومدن و دیگه همه میتونن شروع به دانلود(یا آپدیت) کنند تا 30 آپریل مشکلی نداشته باشند و راحت شروع به بازی کنند.
Wiki بازی هم راه افتاد پس اگه هر گونه اطلاعاتی درمورد بازی میخواید از اونجا میتونید بخونیدش : (لیست کامل Race ها در اونجا هست مثلا)
Neverwinter Wiki ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پ.ن : منم شروع میکنم توی این یه مدت یه سری ویژگی و نکات و امکانات حیاتی بازی رو معرفی میکنم.(امکاناتی که خودم تو بتا تست کردم و میدونم چی کار میکنند البته)

ezio7
21-04-2013, 19:37
یه سوال داشتم سیستم بازی target هست یا non-target؟

Arrowtic
21-04-2013, 19:59
یه سوال داشتم سیستم بازی target هست یا non-target؟

به این صورت هست که خودتون نشونه میگیرید یعنی Action-Oriented هست بازی.مثل بازی های Dragon Nest و C9 .

Arrowtic
25-04-2013, 19:28
توی این پست سیستم Invocation رو معرفی میکنم :

این سیستم به این صورت هست که شما هر 1 ساعت که داخل خود بازی باشید , یه آیکون کنار Mini Map هست که اکتیو میشه و با کلیک بر روی اون وقتی کنار Campfire هستید در اصل کاراکترتون نیایش میکنه و به شما یکی از موارد زیر نشون داده میشه :

Unnoticed : "با وجود نیایشتون خدایان متوجه شما نشدند.بیشتر تلاش کنید."
در این حالت شما کمی XP میگیرید .
Recognized : "نیایش انجام شد,خدایان شگفت زده شده اند."
در این حالت شما یه مقدار کم XP و یه Buff که به یکی از Stat هاتون اضافه میکنه دریافت میکنید .
Acknowledged : "خدایان تلاش شما را دیده اند و به شما کمک خواهند کرد"
مانند مورد قبل هست فقط یه آیتم(معمولا Potion) هم بهتون داده میشه .
Honored : "شجاعت و پرهیزگاری شما خدایان را که به شما هدایایی میدهند را متعجب کرده است "
مانند مورد قبلی هست فقط یه آیتم بهتر و با ارزش هم به شما میده.

به علاوه با انجام این کار شما یک Ardent Coin و Celestial Coin هم میگیرید که در منوی مخصوصشون میتونید با اونها آیتم هایی رو بخرید . Celestial Coin با ارزش تر هست و باهاش آیتم های بهتری رو میتونید بخرید ولی اگه یه روز Invocation رو انجام ندید Celestial Coin هاتون ریست میشن.

در ضمن تا جایی که یادمه با انجام این کار شما Astral Diamond هم دریافت میکنید که باهاش میتونید آیتم های خیلی خوبی بخرید و یا به Zen که پولی هست که با پول واقعی خریده میشه تبدیلش کنید .

Arrowtic
30-04-2013, 18:39
کمتر از یه ساعت تا شروع Open Beta مونده !
توی سایت رسمی یه سری آیتم و Mount و Companion که میشه با Zen که واحدی هست که آدم با پول واقعی میخره(بازم میگم که میشه توی بازی به دستش اورد : دی) خرید گذاشته شدن :

در مورد دو عکس آخر اینو بگم که توی بازی دو نوع آرمور هست Fashion و آرمور برای جنگ . شما میتونید وقتی نمیجنگید و توی شهرید یا کلا دارید میگردید لباسای Fashion رو بپوشید ( که هیچ Stat ی نمیدن ولی خوشگلن ! )
کلا مردم تا وقتی وارد Combat نشدن لباسای جنگشونو نمیپوشن . (برای عوض کردن از جنگ به Fashion و برعکس در صفحه کاراکتر یه دکمه هست میزنید سریع عوض میکنه)

Arrowtic
30-04-2013, 19:44

و سرانجام Open Beta شروع شد ! هوراااا !
ماکسیمم لول 60 هست و همه امکانات آزاد هستند به غیر از Race محبوب Drow که الآن مخصوص کسایی هست که پول واقعی خرج بازی کردن . البته گفته شده 2 ماه بعد اون Race هم برای همه آزاد میشه .

حمله !

پ .ن : منم برم اون Pirate Hat که تو بتا از Event بردم رو تحویل بگیرم !

Arrowtic
01-05-2013, 14:41
امروز وقت کردم برم تو بازی دیدم سه تا سرور داره هر کدوم 7000 نفر صف : دی
البته امشب یه آپدیت میدن گفتن صف هم کم میشه .
دوستان من سرور Mindflayer بازی میکنم خواستید با هم باشید بیاید اونجا . Wizard ساختم به نام Arrowtic .

masoud93
01-05-2013, 15:25
سلام.
سرور اروپا داره ؟
پینگش خوبه ؟
بازی رو از کجا دانلود و تو چه سایتی ثبت نام کنم ؟

راستی ، من C9 رو بازی کردم ، ولی زیاد ازش خوشم نیومد ، اینم مثل اونه ؟
به نظرم بازیش یه جوری بود ، مثلاً آزاد نبودی همه جا بری (مثل wow)
یه دانجن هم که تنهایی میرفتی بعدش برت میگردوند به کمپ اصلی (انگار یه بازی خطی آفلاین داشتی بازی میکردی)
و ...
TERA rising هنوز بازی نکردم ، اونم باید بازی کنم ببینم چجوریه ...

Arrowtic
01-05-2013, 15:43
پینگ نمینویسه ولی من مشکل لگ خاصی نداشتم تو بتا .
بله فعلا فقط اروپا داره ولی برای آمریکا و بقیه هم گفتن میارن .
پست اول لینک سایتش هست .
مثل WoW نیست از اون نظر و Open World نیست(یعنی هست ولی خیلی بزرگ نیست) ولی مثل C9 هم بسته نیست اصلا . شما اولش وقتی کوئست اولو تموم کنید وارد شهر اصلی بازی میشید ولی خوب اون شهر خودش یه پورتال داره به چندین شهر دیگه که میتونید برید توی اونا و کوئست انجام بدید و بگردید .(اینطور نیست که کوئستتون توش تموم شه برگردید شهر اولیه)
در کل از این نظر یه چیزی بین C9 و WoW .
Tera هم اروپاش هست هم آمریکا(مثل Aion) ولی هر دوشون اروپاشون افتضاحه و p2w واقعی ولی در عوض آمریکاشون فوق العاده عالی و جدا F2P و خفن ولی خوب مشکل لگ هست .

پ.ن : همین الآن صف تموم شد وارد بازی میشم الآن : دی

Arrowtic
01-05-2013, 16:44
خوب وارد بازی شدم و کاراکترم رو هم لول 4 کردم سریع تا بعدا بیش تر بازی کنم . (Pirate Hat رو هم گرفتم : دی)
اینم تصاویری از کاراکتر بنده درش هر اصلی بازی که جدا بزرگه : دی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جیگریه نه ؟ : دی
از ویژگی های خوب بازی هم سیستم Customize ش هست که امکانات بسیار زیادی داره نسبت به خیلی بازی های دیگه . الآن من میگم ای کاش گونه هاشو لاغرتر میساختم . (درضمن یه زخم هم روی چشم چپش داره کاراکترم که از اونجایی که نزدیک نبردم دوربینو دیده نمیشه ! سیاهی دور چشمشم خودم گذاشتم باشه برای یک Wizard خیلی باحاله ! )

Arrowtic
01-05-2013, 21:04
پرسیده بودند که سرورا کجاست , من الآن جستجو کردم اشتباه گفته بودم .
سرورای همه در آمریکا هستن ولی گفتند که به به مگا سرورهای دیگه در سرتاسر جهان وصلن در نتیجه در کل جهان بدون لگ میشه بازی کرد چون به نزدیک ترین مگاسرور بازی وصل میشه.

masoud93
01-05-2013, 21:14
سلام.

داداش یه سوال:
من بازی رو دانلود و هیرو بسازم و لول آپ کنم ...
بعداً که نسخه اصلی ریلیز بشه ، خودش بقیه بازی رو دانلود میکنه یا باید از اول بازی رو دانلود کنم (تجربه تو بازی های آنلاین چی رو نشون داده؟)
و هیرو که لول آپ کردم چی میشه ؟

Arrowtic
01-05-2013, 21:31
سلام.

داداش یه سوال:
من بازی رو دانلود و هیرو بسازم و لول آپ کنم ...
بعداً که نسخه اصلی ریلیز بشه ، خودش بقیه بازی رو دانلود میکنه یا باید از اول بازی رو دانلود کنم (تجربه تو بازی های آنلاین چی رو نشون داده؟)
و هیرو که لول آپ کردم چی میشه ؟

بقیه چی رو دانلود کنه ؟
الآن نسخه اصلی یه جورایی ریلیز شده درسته اوپن بتا هست ولی خیلی فرقی با نسخه اصلی نخواهد داشت و الآن فقط هر چندروز آپدیت میکنه(مثلا امروز 120 مگ آپدیت داشتیم) بعدا یه روز اعلام میکنن که اوپن بتا تموم و الآن ریلیز شده بازی,شما کلا هر وقت پچ جدیدی باشه دانلود میکنش لانچر و نمیخواد هی از اول دانلود کنید .
هیچی دیگه آپ میکنی , با دوستات میری با بقیه میجنگی میرید باس میزنید اونت شرکت میکنید آرمور های شاخ میگیرید اچیومنت ها رو میرید میگیرید و اینجور موارد . اساس بازی های MMORPG اینه که تموم نمیشن هیچ وقت !

Arrowtic
04-05-2013, 18:25
خوب بعد از مدتی بازی کردن یه چیزو بگم :
بازی خیلی قشنگه ولی من دیگه بازی نمیکنم : دی
توی لول آپ میشه با لگی که داریم بازی کرد ولی توی PvP اصلا نمیشه به خصوص که بازی خودتون باید نشونه بگیرید توش . (البته آپدیت نگهش میدارم به امید روزی که یا سرعت ماها بهتر بشه یا سرورای اونا خیلی عالی بشن)

هــــــی زندگی ...

ezio7
04-05-2013, 19:07
کلن با این بازیا که باید خودمون نشونه بگیریم حال نمیکنم ادم زود ازش خسته میشه مثلا dragon nest دو سه روز بیشتر نتونستم بازی کنم tera هم دو هفته بازی کردم اول خیلی خوشم اومد ولی زود تکراری شد. همون سبک wow خیلی بهتره به نظر من

Arrowtic
04-05-2013, 19:22
کلن با این بازیا که باید خودمون نشونه بگیریم حال نمیکنم ادم زود ازش خسته میشه مثلا dragon nest دو سه روز بیشتر نتونستم بازی کنم tera هم دو هفته بازی کردم اول خیلی خوشم اومد ولی زود تکراری شد. همون سبک wow خیلی بهتره به نظر من

نه این بازی فرق داره , اونا به خاطر نوع نشونه گیری و تارگتینگشون نیست که خسته کنندن(مثلا Allods هم مثل WoW ئه ولی خسته کنندست)
دلیلش اینه که :
1. WoW خوب WoW ئه و شاهکار .
2. اینا اکثرشون صرفا یه جمع آوری چیزای بقیه بازی ها هستن .

تو این بازی اصلا آدم خسته نمیشد از بس که امکانات و موارد عالی توی داستان هست ولی خوب حیف که لگه : (

بردیا
23-06-2013, 20:54
نسخه اصلی 3روز پیش ریلیز شدش
من دانلود کردم کلاینتشو و بعد هم 40مگ آپدیت کردم و خوشحال شدم که دیدم کمه حجمش
اکانت ساختم و وقتی خواستم وارد بازی بشم دیدم تازه 5گیگ پچ میخواد بکنه
خیلی ریلکس کنسلش کردم و اومدم بیرون:دی

Arrowtic
23-06-2013, 21:24
:n02:
شما On-Demand Patching رو هم فکر کنم تیکشو برنداشتید نه ؟
اونم بردارید یه 5 گیگ دیگه میاد روش : دی(در حالت بازی اطلاعات مناطق رو تو خود بازی دانلود میکنه و برای ما ایرانیا باعث لگ میشه با برداشتن اون تیک کل اطلاعات رو قبل از بازی دانلود میکنیم تا توی بازی نخواد آپدیت کنیم هر چندلحظه یه بار)
بازی کم حجم قشنگ میخواید :
Duel of Champions ----> کارتیه با حجم حدودا 200 - 300 مگ .
osu! -----------> بازی موزیکال خیلی قشنگ(جنبه چندنفرش کم تره البته) که خودش 20 مگه هر آهنگش میانگین 10 مگ .
Teeworlds و Minecraft هم هستن که البته باید براشون برید تو سرورایی که خود مردم میزنن(ایرانی هر دوشون سرور دارن در این لحظه)
همه این بازیا تاپیک هم دارند .

بردیا
23-06-2013, 22:07
:n02:
شما On-Demand Patching رو هم فکر کنم تیکشو برنداشتید نه ؟
اونم بردارید یه 5 گیگ دیگه میاد روش : دی(در حالت بازی اطلاعات مناطق رو تو خود بازی دانلود میکنه و برای ما ایرانیا باعث لگ میشه با برداشتن اون تیک کل اطلاعات رو قبل از بازی دانلود میکنیم تا توی بازی نخواد آپدیت کنیم هر چندلحظه یه بار)
بازی کم حجم قشنگ میخواید :
Duel of Champions ----> کارتیه با حجم حدودا 200 - 300 مگ .
osu! -----------> بازی موزیکال خیلی قشنگ(جنبه چندنفرش کم تره البته) که خودش 20 مگه هر آهنگش میانگین 10 مگ .
Teeworlds و Minecraft هم هستن که البته باید براشون برید تو سرورایی که خود مردم میزنن(ایرانی هر دوشون سرور دارن در این لحظه)
همه این بازیا تاپیک هم دارند .

آپدیتش میتونستم بکنم ولی حجممو نگه داشتم واسه آپدیت lord of the rings online
بازیش تا چندروز دیگه به دستم میرسه و یه آپدیت حسابی باید بشه بابت پلتفرمش
اگه اونو قرار نبود بازی کنم همینو میگرفتم چون مشکلی از نظر سرعت واسه بازی نیست ولی خب مدیریت باید کرد مصرف اینترنت رو:دی

Arrowtic
23-06-2013, 22:39
محدوده نتتون ؟
اگه مشکلی با حجم ندارید , هر دوشونو ول کنید Tera : Rising رو دانلود کنید که 20 گیگه : دی
البته پینگ باید خوب باشه تو اون وگرنه اصلا حال نمیده .

بردیا
23-06-2013, 23:23
محدوده نتتون ؟
اگه مشکلی با حجم ندارید , هر دوشونو ول کنید Tera : Rising رو دانلود کنید که 20 گیگه : دی
البته پینگ باید خوب باشه تو اون وگرنه اصلا حال نمیده .
20 گیگ؟یا خدا:دی

اسما محدود نیستش ولی رسما محدوده
آرت 4 شاتل دارم ولی الان داون استریمم روی 4مگ بسته شده ولی خب بیشتر از 30-35 گیگ در ماه مصرف بکنم سرعتمو میبرن روی 512

abolfazl sodmand
03-05-2014, 18:31
سلام دوستان کسی تو بازی هست الان اسمش رو بگه
آقا یکی لطف کنه آموزش فارسی یا انگلیسی بازی رو قرار بده :n01:

abolfazl sodmand
13-05-2014, 03:21
دوستان یعنی کسی این بازی رو بازی نمیکنه :n03: