PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد گلد فیش

MOHAMMAD2010
12-03-2013, 12:54
سلام
من یه آکواریوم کوچک داریم ( 35 لیتر )
تا چند وقت پیش اسکار داشتم ولی مردن الان فقط یه دونه ماکرو زرد دارم
دم عیدی بیرون میرم بعضی از این گلد فیش هایی که این مغازه ها دارن خیلی خوشگلن ( دلم رو بردن )
میخواستم ببینم 4-5 تا از این کوچولو ها برای آکواریوم من چطوره ؟
آب رو زود تر از ماهیی های دیگه کثیف میکنن ؟
با آنجل یا ماکرو میشه نگهشون دارم ؟
ممنون

Mobham69
12-03-2013, 20:07
سلام
من یه آکواریوم کوچک داریم ( 35 لیتر )
تا چند وقت پیش اسکار داشتم ولی مردن الان فقط یه دونه ماکرو زرد دارم
دم عیدی بیرون میرم بعضی از این گلد فیش هایی که این مغازه ها دارن خیلی خوشگلن ( دلم رو بردن )
میخواستم ببینم 4-5 تا از این کوچولو ها برای آکواریوم من چطوره ؟
آب رو زود تر از ماهیی های دیگه کثیف میکنن ؟
با آنجل یا ماکرو میشه نگهشون دارم ؟
ممنون

دوست عزیز ما گونه های گلد فیش زیادی داریم ...
بعضی ها تو آب گرم دوام نمیارن و یا خیلی اذیت میشن ببین اون نوعی که میخوای اگه واسه آب گرم هست ایرادی نداره
آب رو بیشتر از کدوم ماهی ها کثیف میکنن؟ اغلب ماهی ها بسته به سایزی که دارن کثیف کاری دارن . در کل زیاد کثیف کاری ندارن
البته پیشنهاد میکنم اگه از این نوع که نزدیک عید میارن میخوای بگیری بصورت تنها نگه دار چون احتمال انتقال بیماری بالایی دارن و این دم عیدیا همه مخصوص آب سرد هست بین 10 تا19 درجه بهترین حالته .
موفق باشی :n16:

MOHAMMAD2010
12-03-2013, 21:04
دوست عزیز ما گونه های گلد فیش زیادی داریم ...
بعضی ها تو آب گرم دوام نمیارن و یا خیلی اذیت میشن ببین اون نوعی که میخوای اگه واسه آب گرم هست ایرادی نداره
آب رو بیشتر از کدوم ماهی ها کثیف میکنن؟ اغلب ماهی ها بسته به سایزی که دارن کثیف کاری دارن . در کل زیاد کثیف کاری ندارن
البته پیشنهاد میکنم اگه از این نوع که نزدیک عید میارن میخوای بگیری بصورت تنها نگه دار چون احتمال انتقال بیماری بالایی دارن و این دم عیدیا همه مخصوص آب سرد هست بین 10 تا19 درجه بهترین حالته .
موفق باشی :n16:

ممنون
از همینایی که دم هاشون خیلی خوشگله نمیدونم اسم این نوع گلد فیش چیه
حالا مثلا دمای آب 20-25 باشه مشکلیه ؟ فکر نکنم اینا زیاد به دما حساس باشن ( شنیدم خیلی سخت جونن اتفاقن )

Mobham69
13-03-2013, 00:15
ممنون
از همینایی که دم هاشون خیلی خوشگله نمیدونم اسم این نوع گلد فیش چیه
حالا مثلا دمای آب 20-25 باشه مشکلیه ؟ فکر نکنم اینا زیاد به دما حساس باشن ( شنیدم خیلی سخت جونن اتفاقن )

آها باید این مدلا باشن درسته ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینا رو من تو 26 درجه الان 3 تا دارم خودم 7-8 ماهی میشه زنده اند !
بعضی گلد فیش ها تا 30 درجه هم زندگی میکنن مثلا کله شیری یا چشم حبابی

MOHAMMAD2010
13-03-2013, 13:07
پس خوبه
من بیشتر از این مدلا میخوام :

راستی اینم که گفتم آبو کثیف میکنن منظورم در مقابل بقیه ماهی ها مثل اسکار - آنجل - ماکرو و کلا بقیه ماهی ها تو این مورد بود چون من شنیده بودم این گلد فیش ها زودتر آبو به نسبت اونا کدر میکنن ! درسته این حرف یا نه ؟
ممنون ازت

Mobham69
13-03-2013, 13:59
راستی اینم که گفتم آبو کثیف میکنن منظورم در مقابل بقیه ماهی ها مثل اسکار - آنجل - ماکرو و کلا بقیه ماهی ها تو این مورد بود چون من شنیده بودم این گلد فیش ها زودتر آبو به نسبت اونا کدر میکنن ! درسته این حرف یا نه ؟
ممنون ازت

این عکس اولت همون نوع هست دومی هم شرایطش کاملا عالیی (تو آب گرم تا 30 درجه زنده میمونن ) سومی رو فکر کنم فقط آکواریوم فروشی ها دارن ... تو مشهد که من ندیدم غیر اکواریوم فروشی ها ! ارزشش از اون دو مدل بالا بیشتره بهش میگن کله شیری ! تانکت چند لیتری ؟ اگه کوچیک هست ماهییت رو هم نسبتا ریز بردار ( چون گفته بودی 4 تا میخوای )

زودتر آبو به نسبت اونا کدر میکنن
ببین کلا ماهی های سرد آبی آب رو بیشتر کدر میکنن ولی اگه بخوایم از لحاظ سایز مدفوع و اینطور کثیف کاری بگیم با ماهی های گوشتخوار مثل اسکار و پنکوسی یکیه.
قربانت :n16:

MOHAMMAD2010
13-03-2013, 15:27
ممنون
تانکم تقریبا 35 لیتره
آره خودم میخوام 4-5 تا از این کوچولو هاش بخرم

shabe.saket
16-03-2013, 23:55
اینا چقدر شبیه ماهی قرمز تحویل اند.....

Mobham69
17-03-2013, 12:25
اینا چقدر شبیه ماهی قرمز تحویل اند.....

اون 2 گونه ای که عکس گذاشتم دقیقا ماهی قرمزن دیگه :دی

در ضمن یه چیزی در رابطه با گلد فیش های نوروزی (ماهی قرمز ) بگم که با دستکش بگیرینشون یا با تور اگه با تور هم میگیرین حتما تور رو توی محلول نمک و متیل بلو به دت 20 دقیقه ضد عفونی کنین .

آره خودم میخوام 4-5 تا از این کوچولو هاش بخرم
در رابطه با غذا هم سعی کنید از این مدل پولکی هایی که میفروشن ندین زیاد چون ارزش بالایی نداره . یه فروشگاه ماهی های زینتی برین و بگین غذای مخصوص ماهی های حوضچه ای میخواین (اگه بگین واسه گلد فیش معمولا پولکی میارن مگر اینکه حرفه ای باشه طرف )
من این مارک و این نوع رو دارم مصرف میکنم واسه گلد فیش هام واقعا عالی هست غذای کاملی هست و آب رو هم کدر نمیکنه (اینش خیلی مهمه )
در رابطه با نحوه غذا دادن هم روزی دو بار به اندازه ای که در کمتر از 3 دقیقه اثری از غذا نمونه (حتی یک دونه )
یه بار بهتره صبح باشه یه بار هم عصر .
البته اگه خیلی ماهی ریز هست نوع کوچکترش که مخصوص ماهیان ریز حوضچه ای هست رو استفاده کنید .

MOHAMMAD2010
17-03-2013, 12:55
در ضمن یه چیزی در رابطه با گلد فیش های نوروزی (ماهی قرمز ) بگم که با دستکش بگیرینشون یا با تور اگه با تور هم میگیرین حتما تور رو توی محلول نمک و متیل بلو به دت 20 دقیقه ضد عفونی کنین .
یعنی اینقدر وضعشون خرابه ؟ داری منصرفم میکنی از خریدشون !

Mobham69
17-03-2013, 14:52
یعنی اینقدر وضعشون خرابه ؟ داری منصرفم میکنی از خریدشون !

نه نه ... شاید بد بیان کردم :n13:
کلا تمام ماهیان آکواریومی ممکن هست عامل انتقال بیماری باشن (چه بین حیوان با حیوان.... یا با انسان )
این کار هم باعث میشه ماهیاتون از طریق تور که راه انتقال هست دچار بیماری نشن و هم واسه خودتون هست ...
در کل چون این ماهی ها توی حوضچه پرورش داده میشه و زیاد بهشون نمیرسن (قابل مقایسه با مکان های حرفه ای(شرکت های پرورش دهنده ) ماهیان آکواریومی نیستن )
البته اینطور نیست که ماهی ای که میگیرن دیگه بیمار هست و ...
اگه ماهی توی تانکتون هست واسه اطمینان اول ماهی گلد فیش ها رو توی یه تانک کوچک میتونین قرنطینه کنید و با محلول متیل بلو و یک قاشق غذا خوری در هر لیتر آب به مدت 24 ساعت از اینکه ماهی شما عامل انتقال بیماری نیست اطمینان حاصل فرمایید.