PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 回回回回回 دهمین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : آسمان ]

Mehran
08-03-2013, 23:22
سلام خدمت کاربران گرامی ؛

دهـمیـن مسابقه ی عکاسی و آخـرین مسـابقه ی سـال نود و یک رو بـا موضوع آســمان آغاز می کنیم ..

طبق روابط مسابقه، هر کاربر حداقل 2 و حداکثر 4 عکس جهت شرکت در مسابقه ارسال خواهد کرد. پس از اتمام مهلت ارسال آثار، عکس ها توسط تیم داوری تایید و از هر شرکت کننده حداکثر چهار عکس انتخاب خواهد شد و در تاپیک نظرسنجی به نمایش در می آید.
در پایان مسابقه دو نتیجه اعلام خواهد شد سه عکس به عنوان " پر طرفدارترین ها " که بر اساس نظرات و رای های کاربران عزیز و سه عکس به عنوان " برترین ها " بر اساس نظرات تیم داوری و بر پایه ی اصول عکاسی انتخاب خواهند شد .

✘ سوالات خود در خصوص نحوه ی برگزاری مسابقه ، شرایط شرکت ، آموزش و ... را در این تاپیک مطرح کنید.

نظر دوستان رو به چند نکتـه مهـم جلـب می کنم :

1 / هر کاربر می تواند حداقل 2 و حداکثر 4 عکس ارسال کند.

2 / عکس ها باید دارای اگزیف ( exif ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باشند و عکس های بدون اگزیف در مسابقه شرکت داده نمی شوند.

3 / سایز : ضلع بزرگ 1000 پیکسل / حجم : مطرح نیست ( سعی کنید با کیفیت بالا ارسال کنید )

4 / عکس ها فاقد هرگونه اسم یا لوگو باشند.

5 / جهت شرکت در مسابقه عکس ها را از طریق پیغام خصوصی ✉ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارسال نمایید.

6 / جهت اطلاع از تاریخ و تغییرات احتمالی در روند مسابقه به اعــلان مربوط به مسابقات عکاسی در بالای انجمن رجوع کنید.

با تشکر - تیم مدیریت انجمن عکاسی

rafaelmehraban
09-03-2013, 15:05
سلام .من کلا برای این مسابقه عضو شدم که عکس هامو بفرستم ولی میگه تا 20 پست جدید ندید نمی تونید پ خ ارسال کنید؟
یعنی زوری باید 20 تا پست بزارم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Mehran
09-03-2013, 15:10
سلام

rafaelmehraban عزیز، به جمع ما خوش اومدین :n11:

یه سری امکانات از جمله امکان ارسال پیغام خصوصی بعد از مدتی فعالیت برای شما فعال میشه.

شما در بخش گودال ماسه بازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، تاپیک ایجاد کنید و عکس هاتون رو اونجا قرار بدید. عکس هاتون به دست ما میرسه.

:n16:

با تشکر مهران...

Amateِur
09-03-2013, 15:47
عه پس چرا من الان اينو ديدم. ايول خوبه

rafaelmehraban
09-03-2013, 16:11
سلام

rafaelmehraban عزیز، به جمع ما خوش اومدین :n11:

یه سری امکانات از جمله امکان ارسال پیغام خصوصی بعد از مدتی فعالیت برای شما فعال میشه.

شما در بخش گودال ماسه بازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، تاپیک ایجاد کنید و عکس هاتون رو اونجا قرار بدید. عکس هاتون به دست ما میرسه.

:n16:

با تشکر مهران...

آقا مهران تشکر بابت این همه محبت و خوش آمد گویی.
یه چند تا سوال قبل ایجاد تاپیک:
1)من معمولا از چندین دوربین استفاده می کنم با توجه به این که فرمودید حداکثر 4 عکس این مشکلی ایجاد نمی کنه که مثلا هر عکس با یه دوربین متفاوت باشه چون در بسیاری از مسابقات باید فقط یه دوربین استفاده بشه برای تمام عکس ها.
2)بسیاری از عکس های من به صورت پانورما یا بعضی هاشون به صورت چند عکسی است که با هم ترکیب شده تا یه نمای بیشتری از آسمان در تصویر باشه آیا آن ها هم برای شرکت در مسابقه حساب میشن و مشکلی ایجاد نمی کنه.(با توجه به محدودیت طولی 1000 پیکسل)
3)آیا اجازه تصحیح نویز عکس و تصحیح رنگ با نرم افزار وجود داره؟یا میشه مثلا از تکنیک HDR هم استفاده کنیم معمولا آسمان با این تکنیک پرستیدنی تر از همیشه میشه.
یه خواهش بیاید اون محدودیت 1000 پیکسلی رو بزاریم کنار برای عکاسی از آسمان چون هم معمولا با تغییر سایز exif از بین میره و هم خیلی از عکسای آسمان به صورتی است که باید بدون محدودیت باشه مثل خود آسمان که همیشه نامحدود بوده و هست.

ارادتمند شما: رافائل مهربان

Amateِur
09-03-2013, 16:29
آقا مهران تشکر بابت این همه محبت و خوش آمد گویی.
یه چند تا سوال قبل ایجاد تاپیک:
1)من معمولا از چندین دوربین استفاده می کنم با توجه به این که فرمودید حداکثر 4 عکس این مشکلی ایجاد نمی کنه که مثلا هر عکس با یه دوربین متفاوت باشه چون در بسیاری از مسابقات باید فقط یه دوربین استفاده بشه برای تمام عکس ها.
2)بسیاری از عکس های من به صورت پانورما یا بعضی هاشون به صورت چند عکسی است که با هم ترکیب شده تا یه نمای بیشتری از آسمان در تصویر باشه آیا آن ها هم برای شرکت در مسابقه حساب میشن و مشکلی ایجاد نمی کنه.(با توجه به محدودیت طولی 1000 پیکسل)
3)آیا اجازه تصحیح نویز عکس و تصحیح رنگ با نرم افزار وجود داره؟یا میشه مثلا از تکنیک HDR هم استفاده کنیم معمولا آسمان با این تکنیک پرستیدنی تر از همیشه میشه.
یه خواهش بیاید اون محدودیت 1000 پیکسلی رو بزاریم کنار برای عکاسی از آسمان چون هم معمولا با تغییر سایز exif از بین میره و هم خیلی از عکسای آسمان به صورتی است که باید بدون محدودیت باشه مثل خود آسمان که همیشه نامحدود بوده و هست.

ارادتمند شما: رافائل مهربان

رافائل جان بسيار خوش اومدي به فروم. اميدوارم در كنار ساير عكاساي عزيز فروم فعاليت مفيدي داشته باشيد در كنار ما :20:

خير هيچ محدوديتي در مورد استفاده از يك دوربين نيست.

دوست من عكس پانوراما بخاطر ادغام چند عكس ميشه گفت از حالت عادي خارج ميشه و نميشه روش نظر داد. البته اين مورد رو مديران عزيز بايد بگند اما اون چيزي كه من تا حالا ديدم در ساير فروم ها و مسابقات رسمي اينه كه عكس پانوراما در موضوع خودش فقط ميتونه شركت كنه چون چند عكس ادغام شده و اينجا نظر بر يك عكسه.
شما با هر سايزي بفرستيد يحتمل مديران سايزش رو اكي ميكنند وايد عكس هم 1000 پيكس باشه بنظرم كاملا كافيه. فروم عكاسي محدوديتش 750 پيكسل هست. خيالتون راحت وايد عكس 1000 بشه افت شديد كيفيت پيدا نميكنه مگر اينكه پانوراما باشه.
در مورد اديت عكس هم محدوديتي وجود نداره چون پروسه اديت جزئي از عكاسيه و انجامش اجتناب ناپذير.
اگزيف عكس هم معمولا پاك نميشه با فتوشاپ و پيكچر منيجر ويندوز مگر در شرايط خاص.(توجه داشته باشيد كه آپلود سنتر عكستون رو ريسايز نكنه كه در اين صورت اگزيف پاك خواهد شد.

قربان شما_مهدی

ELSIN
10-03-2013, 03:49
سلام رافائل عزیز ، خوش اومدی به انجمن های p30world :n11:، اکثر موارد رو مهدی عزیز گفت میمونه یه سری موارد دیگه ، هیچ علاقه ای به محدود شدن مسابقه ندارم ، موضوع آسمان هست و عکسی مورد تاییده که سوژه اصلیش آسمان باشه و از یه حداقل هایی هم برخوردار باشه روش و مد عکاسی خیلی مهم نیست ، سوژه و کیفیت کار مهمه :n06:، در مورد دوربین اونم مشکلی نیست اما شما باید اماده باشید که بنده عکس های خام شما رو بخام ، موفق و پیروز باشید :n12:

rafaelmehraban
10-03-2013, 14:29
رافائل جان بسيار خوش اومدي به فروم. اميدوارم در كنار ساير عكاساي عزيز فروم فعاليت مفيدي داشته باشيد در كنار ما :20:

خير هيچ محدوديتي در مورد استفاده از يك دوربين نيست.

دوست من عكس پانوراما بخاطر ادغام چند عكس ميشه گفت از حالت عادي خارج ميشه و نميشه روش نظر داد. البته اين مورد رو مديران عزيز بايد بگند اما اون چيزي كه من تا حالا ديدم در ساير فروم ها و مسابقات رسمي اينه كه عكس پانوراما در موضوع خودش فقط ميتونه شركت كنه چون چند عكس ادغام شده و اينجا نظر بر يك عكسه.
شما با هر سايزي بفرستيد يحتمل مديران سايزش رو اكي ميكنند وايد عكس هم 1000 پيكس باشه بنظرم كاملا كافيه. فروم عكاسي محدوديتش 750 پيكسل هست. خيالتون راحت وايد عكس 1000 بشه افت شديد كيفيت پيدا نميكنه مگر اينكه پانوراما باشه.
در مورد اديت عكس هم محدوديتي وجود نداره چون پروسه اديت جزئي از عكاسيه و انجامش اجتناب ناپذير.
اگزيف عكس هم معمولا پاك نميشه با فتوشاپ و پيكچر منيجر ويندوز مگر در شرايط خاص.(توجه داشته باشيد كه آپلود سنتر عكستون رو ريسايز نكنه كه در اين صورت اگزيف پاك خواهد شد.

قربان شما_مهدی

واقعا از همه بچه ها ممنون که اینقدر به من محبت داشتن. واقعا یه سری دسته گل اینجا جمع شدن و باعث افتخار منه که اینجا رو پیدا کردم.:n16:
سپاس و درود من به برای آقا مهدی عزیز و مهران عزیز و elsin گل.

supermax15
10-03-2013, 23:05
اگه اسمون ابر نداشته باشه اشکال داره؟

Amateِur
10-03-2013, 23:14
اگه اسمون ابر نداشته باشه اشکال داره؟

نه چه اشكالي داره

SA3EDLORD
10-03-2013, 23:22
جایزش چیه؟:n02:

ELSIN
11-03-2013, 00:49
جایزش چیه؟:n02:

بلیت ال کلاسیکو بعدی در سانتیاگو :n06:

Hatek
11-03-2013, 08:44
سلام
گفتین که سوژه آسمانه یعنی توی چهارچوب عکس هرچیز دیگه ای به جز آسمان باشه عکس قبول نمیشه؟
حتی کوچکترین چیز؟:n02:

Amateِur
11-03-2013, 12:28
سلام
گفتین که سوژه آسمانه یعنی توی چهارچوب عکس هرچیز دیگه ای به جز آسمان باشه عکس قبول نمیشه؟

مشكلي نداره:n06:

Ghaioom
11-03-2013, 13:28
بلیت ال کلاسیکو بعدی در سانتیاگو :n06:
ها ؟ یعنی چی این؟ ! :n02: خارجیه ! دی

*hamedkhatar*
11-03-2013, 14:35
سلام

مشكلي نداره:n06:

منم همین سوالم هست فقط یه طور دیگه بپرسم
مثلا اگه پایین ساحل باشه بالا آسمون مشکلی نداره؟
مثلا غروب آفتاب
ممنون

Amateِur
11-03-2013, 15:18
منم همین سوالم هست فقط یه طور دیگه بپرسم
مثلا اگه پایین ساحل باشه بالا آسمون مشکلی نداره؟
مثلا غروب آفتاب
ممنون

مهم اينه كه آسمون داشته باشه دوست عزيز. عكس مذكور مشكلي نداره. البته حرف آخر با احسان جان

saeediranzad
11-03-2013, 15:19
سلام
من فکر میکنم عکسهای طلوع و غروب افق را نشون میده؛ نه آسمان. یعنی هم محل رسیدن آسمان و زمین.
ولی پرسش اساسی اینه که آسمان شب یا روز؟
چون این دوتا از نظر شیوه عکاسی خیلی باهم فرق میکنه.
کاش یکی دو نمونه میگذاشتید تا معلوم بشه چه جور عکسی موردنظر هست.

masoudtr
11-03-2013, 16:11
پست های این تاپیک را آدم میبینه یاد بنی اسرائیل و اشکال هایی که میگرفتن می افته:n24:
چه اصراری دارید کار را سخت تر و محدود تر کنید
شاید من دوست داشته باشم از اسمان حرم عکس بگیرم
کسی از اسمان شب
کسی از طلوع و غروب خورشید
مهم اینه که تو عکس تداعی اسمان بشه
حالا به هر مدلی
مثلا من از حوض خونمون با ماهی قرمز هاش تو شب عکس میگیرم طوری که ماه هم انعکاسش تو عکس بیفته

mr_khodaei2008
11-03-2013, 16:57
عکسها را باید به کی بیدم و کجا بزاریم

Amateِur
11-03-2013, 19:23
عکسها را باید به کی بیدم و کجا بزاریم

عكس ها رو به ELSIN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پ.خ كنيد

majid322
11-03-2013, 20:05
خیلی عالیه...من همیشه قسمت نمیشد شرکت کنم..ولی ایندفعه عکسامو فرستادم :n02:

Ghaioom
13-03-2013, 06:25
من یه دوربین خوب یا یه گوشی خوب دسترس ندارم وگرنه حتما میکشیدم. :n02:
یه گوشی دوربین دار که داریم ولی کیفیت فوق ماورایی نداره !! :n02::n09:
کاش 3 یا 5 مگ داشت میرفتم عکس میگرفتم دی
ولی بازم عکسهای زیادی با خودش گرفتم که کیفیت خوبی از خودش نشون داده! :n12::n13::n10::n02:

من یه چندتا عکس قبلنا گرفتم با همین گوشیم. یکیش قشنگه ولی رو سیستم نیست همه رو تو یه انجمن آپ کردم اونم روش کپی رایت گزاشته بعد اگزیفش هم حذف شده وگرنه اینجا میزاشتمش :n02:

Fox
18-03-2013, 01:25
این نگاره برای شرکت در مسابقه نیست٬ تنها یک نمونه زیبا و مرتبط با عنوان٬ یعنی همان آسمان بود٬ که زیبایی و لذت تماشاش رو با شما قسمت میکنم! :n16:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammadirani
18-03-2013, 23:29
خب منم عکس ها رو دادم
خوشحالم که سهیمم تو این مسابقه

ELSIN
23-03-2013, 11:18
lılılıılıllıı نظر سنجی 10ـهمین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : آسمان ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

somii20
26-07-2013, 14:00
:n12::n12::n12: