PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرخ دنده با ابعاد دقیق

shahramkarimi
03-08-2006, 18:19
سلام
من یه دکوراتور هستم .
می خوام لطفا به من بگید چطوری میشه تووی مایا یه خط یا یه مستطیل رو با وارد کردن اعداد بسازم ؟
یا مثلا یک چرخ دنده با ابعاد دقیق.
مرسی

Scout_Mov
04-08-2006, 00:19
سلام
من یه دکوراتور هستم .
می خوام لطفا به من بگید چطوری میشه تووی مایا یه خط یا یه مستطیل رو با وارد کردن اعداد بسازم ؟
یا مثلا یک چرخ دنده با ابعاد دقیق.
مرسی

خط منظورت كرو هست ؟
با اعداد خوب ... نمی دونم چی میگی ....
بیشتر بگو

shahramkarimi
07-08-2006, 11:02
سلام
ممنونم که جواب دادید .
من 5 ماهه با مایا آشنا شده ام وکارم دکوراسیون وطراحی فضاهای داخلیه مثل نمایشگاه ها و فروشگاه ها .
در حین کار گاهی خودم باید یه سری المان طراحی کنم وبسازم .بیشتر برای نمایش کاشی وسرامیک و ... .
با ترکیباتی مثل چوب ام دی اف وفلز . هزینه ساخت نمونه های اولیه زیاده بعلاوه ما باید مثلا 7 نمونه بساریم .
قیمت تمام شده برای 7 المان حدود 4 میلیون تومان میشه تازه این اول راهه .
یا مثلا یه غرفه 100 متر مربع رو در نمایشگاه کاشی شبیه سازی کنم و به کارفرما نشون بدم و اصلاح ودر صورت تائید
اجرا کنم .اینه که برای طراحی و ساخت به مدل سازی دقیق نیاز دارم ( مثل اتوکد ) . اما کد خیلی خشکه نه میشه نور پردازی کرد
نه انیمیتینگ .
مثلا میخوام یه پروفیل آهنی بسازم به ابعاد 3 در 8 در 200 سانتي متر و ضخامت 2 ميلي متر يعني يه قوطي
چطوري بايد با اين كار رو انجام بدم و بعد بتونم اصلاحش كنم مثلا ارتفاعش رو 196 سانتي متر و ضخامتشرو 3 ميلي متر كنم ؟
كار با ابعاد دقيق چطوري بايد انجام بشه و در كجاي مايا ؟
متشكرم
اميدوارم بتونم جبران كنم .

Scout_Mov
07-08-2006, 14:48
تو همون diako تو مجیدآنلاین درسته ؟
من هم اونجا cs_mohsen
خواهش رفیق
معلومه میشه اینطور که میگی
خوب اینی که تو میگی میشه یه میله مانند یعنی یه سیلندر
خوب تو تنظیماتش برای کریت کردن یه سیلندر اینا رو می تونی هزارم به هزارم تنظیم کنی و خیلی چیزای دیگه
آموزش ساخت اسلحه ام فر M4 که تاپیکش در صفحه 2 فکر کنم ببین

shahramkarimi
08-08-2006, 11:26
سلام
آره كاملا درسته دياكو هستم
مرسي
حتما ميرم مي بينم .
اگه چيزي به نظرتون اومد ممنون ميشم يه خبري هم به من بدين .
متشكرم

ALI Kheradmand
08-08-2006, 11:47
تو مايا :
هر چي مي خواي بسازي مي ري رو مربع كوچيك كناريش كليك مي كني بعد از اونجا مي توني اندازه هاي دقيق بدي .
e.g : Creat/Polygon primitives بعد رو مربع كوچيك كناري Cylinder كليك مي كني و ابعاد دقيق مي دي .
بعد اگه بخواي تنظيمات رو عوض كني تو پالت سمت راست يه منو هست به اسم Object كه مي ري رو اون و اسم مثلا Cylinder1 رو انتخاب مي كني بعد تموم تنظيمات مياد و مي توني با عدد تغييرشون بدي .

اگه هم بخواي با يه Unit خاص مثل سانتيمتر كار كني بايد بري تنظيمش كني. تو مايا يادم نيست اما اگه تو تري دي مكس بخواي در خدمتم .

ممنون

shahramkarimi
08-08-2006, 16:26
سلام آقای خردمند
امیدوارم با راهنمایی شما جوابمو پیدا کنم
به هر حال از راهنمایی تون ممنونم

Scout_Mov
08-08-2006, 21:39
سلام آقای خردمند
امیدوارم با راهنمایی شما جوابمو پیدا کنم
به هر حال از راهنمایی تون ممنونم

من هم موندم
گفتي ... گفتم اگه بگم مربع ...

ALI Kheradmand
09-08-2006, 00:17
خواهش مي كنم . اميدوارم درست گفته باشم چون درست يادم نيست .