PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازی مسابقات سرعت بوشهر

parvizamd
05-03-2013, 23:19
سلام دوستان بلاخره یک بازی جدید استارت زدم هر مرلحه بازی یک سبکه هستش

شات ها:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نسخه جدید شامل پنچ مرحله:

پچ بازی جهت فعال سازی Save/Load:

از نظرات سازنده تون محروم نکنید.:n12::n12::n12:

vernal125
08-03-2013, 23:17
ایول پرویز جون خیلی خوب شده ولی باید بیشتر روش کار کنی یه سری جزییات هم بزار بازیت جالب میشه ولی در کل خوبه منتظر نسخه کاملش هستم . :n01:

AMIR REZAs
09-03-2013, 21:03
خیلی خوب بود هوش مصنوعی هم عالی بود

فقط اون آبیه یه دفعه ازم جلو زد حالمو گرفت :n02:

parvizamd
10-03-2013, 14:50
ممنون هنوز که هنوز برخورد ماشین با ماشین ام مشکل داره نمی دونم چیکارش کنم.
بزودی مرحله دومش هم می زارم.

Hotsun
13-03-2013, 21:28
یه روز هم بذار روی ارتقای کیفیت بازی :n09:

احمد دات
13-03-2013, 22:59
بازی خیلی خوبی میشه

رو گرافیکش بیشتر کار کن

یک مقدار منو بندی هم اضافه کنی خوبه

خیلی سخت بود من با کلی مشکلات دوم شدم

پرویز جان برای بازیت باید یک پیست درست کنی

موفق باشی

parvizamd
14-03-2013, 07:41
یه روز هم بذار روی ارتقای کیفیت بازی :n09:

پیام باز خوبه قبلا ولی نقد می کردی نکته می گفتی ...
حداقل واضع بگو ...

مسخره نکن ...مگرنه یه چیزی خدا وکیلی بهت می گم...
من می بنیید دیگه بازی نمی سازم به خاطر اینکه من از 8.5 الی 2ظهر و 5.5ظهر الی 10.15شب سرکارم ... مطممن باشید تو موقع خستگی دارم کار می کنم... سرکارم با c# و sql server هست و هیچ ربطی به یونتی بلندر نداره....
جالبه بدونید برای واسه این بازی اصلا از نرم افزار کرک شده استفاده نشده روی لپ تاپ ام Home Preumim هست که یونتی رایگان و gimp و بلندر روش نصبه...

احمد دات
14-03-2013, 23:35
پیام باز خوبه قبلا ولی نقد می کردی نکته می گفتی ...
حداقل واضع بگو ...

مسخره نکن ...مگرنه یه چیزی خدا وکیلی بهت می گم...
من می بنیید دیگه بازی نمی سازم به خاطر اینکه من از 8.5 الی 2ظهر و 5.5ظهر الی 10.15شب سرکارم ... مطممن باشید تو موقع خستگی دارم کار می کنم... سرکارم با c# و sql server هست و هیچ ربطی به یونتی بلندر نداره....
جالبه بدونید برای واسه این بازی اصلا از نرم افزار کرک شده استفاده نشده روی لپ تاپ ام Home Preumim هست که یونتی رایگان و gimp و بلندر روش نصبه...

خوب پرویز جان برنامه نویسی یکم سخته می دونم چی میگی ذهن باز و زمان آزاد میخواد

به نظر من برنامه نویسیش تا اینجا خوبه فقط شما باید برنامه نویسیه منو ها رو انجام بدی

یکم هم سرعت ماشین اصلی رو زیاد کن ماشین های دیگه خیلی قوی هستن به تونی نیتروژن هم بزاری خیلی جالب میشه

جاده هم مشکل داره سعی کن از روی یک جاده مسابقه واقعی بسازی معمولا تو جاده های واقعه ای اول از پیچ 35 درجه بعد 45 و بعد 90 درجه استفاده میکنن

خیلی از رانندهای حرفه ای سر پیچ ها از حریف هاشون جلو میزنن و این امر تو بازی های مجازی هم وجود داره

موفق باشی

Hotsun
15-03-2013, 00:43
خودت خواستی :n02:
1. کوه ها افتضاح کار شدن,یکم نرم ترشون کن توی سیستم Unity Terrain اصلاً فرق خاصی نمیکنه که بخوای نگران پلیگان باشی.
2.ارتفاعات کوه ها تکسچرشون رو تغییر بده تا از تنوع تکسچر بهتری برخوردار باشه,اصلاً فکر حجم بازی هم نباش چون ارتفاعات بالا اصلاً به خوبی دیده نمیشن و میتونی با تکسچرهای سایز پایین ردیفش کنی.
3.یکم از درخت استفاده کن,مثلاً یه تیکه رو کاملاً صاف کن بجای کوه ولی در عوض پر کن درخت و یک Box Collider سرتاسرش بکش که کلاً نشه ازش در شد.
4.رفلکت بدی به ماشین ها خیلی خوب میشه,حتی میتونی به ماشین اصلی که ما سوارش هستیم Real Time Reflection بدی,کدش راحته با 100 خط میتونی کلی امکانات بهش بدی و کلی بهینه کنی,مثلاً اینکه چه Layer هایی رو رندر کنه,تا چه فاصله ای رو رندر کنه و غیره. :n13:.
5.Image effect ها میتونن خیلی تاثیر بذارن,یکم Chromatic و Light Ray و Anamorphic و غیره استفاده کن, فقط Light ray آماده روی خود یونیتی در حد قابل قبول هست بقیه رو بدو دنبالش,در ضمن اصلاً برای من اهمیت نداره یونیتی Free داری,مهم اینه که کیفیت کارت داره حالم رو به هم میزنه :n21: و فقط چون میشناسمت و خیرت رو میخوام دارم بهت اینا رو توضیح میدم.
6. در ادامه نبود سایه هم که بدترش کرده,نور پردازی و Ambient کلاً در حد افتضاح,انگار نه انگار روزه روشنه,یه طرف کوه کلاً سیاه شده,روی زمین از نرمال مپ استفاده بکنی هم کارت بهتر جلوه میکنه,در نهایت از Global Illumination و Indirect shadow آفلاین تحت Lightmap استفاده کن یکم کارت اتمسفر و حس بگیره.
7.یه اسکای باکس آشغالی هم انداختی که روی Unity هست دیگه داره حالم ازش بهم میخوره هر کی هر چی با یونیتی میسازه اینم استفاده میکنه.
یکمی مدل هم بریز توش به شدت محیط خلوت و بی در و پیکری داره متاسفانه.
همینایی که گفتم رو تفکیک کن 15-20 تا مورد میشه چند تا یکی کردم بهت بر نخوره مثل قدیم :n07:
اینا رو برطرف کن بهونه هم نیار,تا بعد یه 10-15 تا ایراد خوشگل دیگه بگیرم,همه رو یجا بگم نابود میشی دوباره تصمیم میگیری بازیسازی رو بذاری کنار.
در ضمن این همه کار میکنی یوقت النگوهات نشکنه :n08::n02:من رو ببینی موهام 3 متر بلند شده وقت ندارم برم کوتاه کنم,24 ساعت دارم کار میکنم دلخوشیم 20 دقیقه ای هست که توی هفته میرم توی انجمنا :n13: چند وقت دیگه میای میبینی شدم عین گوجه فرنگی که از طبقه 3 افتاده :24:

حالا تو حساب کن وقتی یه انجین میسازن اسمش میشه CryEngine 3 یه چیزی حدود 20 نفر عین من 24 ساعت کار میکنن,در کنارشون هم 40-50 نفری دارن همینجوری کار میکنن با بهترین تکنولوژی ها و امکانات,بعد از 1 سال کرای انجین 3 میاد تازه همینجوری مدام دارن آپدیتش میکنن(اینجوری با انجین 20 تا اختراع ثبت میکنن) :n27:
امید داشته باشید بچه ها:n26:

parvizamd
15-03-2013, 10:00
خودت خواستی :n02:
1. کوه ها افتضاح کار شدن,یکم نرم ترشون کن توی سیستم Unity Terrain اصلاً فرق خاصی نمیکنه که بخوای نگران پلیگان باشی.
2.ارتفاعات کوه ها تکسچرشون رو تغییر بده تا از تنوع تکسچر بهتری برخوردار باشه,اصلاً فکر حجم بازی هم نباش چون ارتفاعات بالا اصلاً به خوبی دیده نمیشن و میتونی با تکسچرهای سایز پایین ردیفش کنی.
3.یکم از درخت استفاده کن,مثلاً یه تیکه رو کاملاً صاف کن بجای کوه ولی در عوض پر کن درخت و یک Box Collider سرتاسرش بکش که کلاً نشه ازش در شد.
4.رفلکت بدی به ماشین ها خیلی خوب میشه,حتی میتونی به ماشین اصلی که ما سوارش هستیم Real Time Reflection بدی,کدش راحته با 100 خط میتونی کلی امکانات بهش بدی و کلی بهینه کنی,مثلاً اینکه چه Layer هایی رو رندر کنه,تا چه فاصله ای رو رندر کنه و غیره. :n13:.
5.Image effect ها میتونن خیلی تاثیر بذارن,یکم Chromatic و Light Ray و Anamorphic و غیره استفاده کن, فقط Light ray آماده روی خود یونیتی در حد قابل قبول هست بقیه رو بدو دنبالش,در ضمن اصلاً برای من اهمیت نداره یونیتی Free داری,مهم اینه که کیفیت کارت داره حالم رو به هم میزنه :n21: و فقط چون میشناسمت و خیرت رو میخوام دارم بهت اینا رو توضیح میدم.
6. در ادامه نبود سایه هم که بدترش کرده,نور پردازی و Ambient کلاً در حد افتضاح,انگار نه انگار روزه روشنه,یه طرف کوه کلاً سیاه شده,روی زمین از نرمال مپ استفاده بکنی هم کارت بهتر جلوه میکنه,در نهایت از Global Illumination و Indirect shadow آفلاین تحت Lightmap استفاده کن یکم کارت اتمسفر و حس بگیره.
7.یه اسکای باکس آشغالی هم انداختی که روی Unity هست دیگه داره حالم ازش بهم میخوره هر کی هر چی با یونیتی میسازه اینم استفاده میکنه.
یکمی مدل هم بریز توش به شدت محیط خلوت و بی در و پیکری داره متاسفانه.
همینایی که گفتم رو تفکیک کن 15-20 تا مورد میشه چند تا یکی کردم بهت بر نخوره مثل قدیم :n07:
اینا رو برطرف کن بهونه هم نیار,تا بعد یه 10-15 تا ایراد خوشگل دیگه بگیرم,همه رو یجا بگم نابود میشی دوباره تصمیم میگیری بازیسازی رو بذاری کنار.
در ضمن این همه کار میکنی یوقت النگوهات نشکنه :n08::n02:من رو ببینی موهام 3 متر بلند شده وقت ندارم برم کوتاه کنم,24 ساعت دارم کار میکنم دلخوشیم 20 دقیقه ای هست که توی هفته میرم توی انجمنا :n13: چند وقت دیگه میای میبینی شدم عین گوجه فرنگی که از طبقه 3 افتاده :24:

حالا تو حساب کن وقتی یه انجین میسازن اسمش میشه CryEngine 3 یه چیزی حدود 20 نفر عین من 24 ساعت کار میکنن,در کنارشون هم 40-50 نفری دارن همینجوری کار میکنن با بهترین تکنولوژی ها و امکانات,بعد از 1 سال کرای انجین 3 میاد تازه همینجوری مدام دارن آپدیتش میکنن(اینجوری با انجین 20 تا اختراع ثبت میکنن) :n27:
امید داشته باشید بچه ها:n26:

من دیگه چیز کرک شده استفاده نمی کنم از نکات هم ممنون فکر نکن وضع من بهتر از خودته .

باشه .

3Dmajid
15-03-2013, 13:27
پیام جان شما اینم در نظر بگیر کسی که بازی میسازه چی کارس !

مثلا پرویز بیشتر تمرکزش روی بخش فنی و برنامه نویسیه.

این که ازش توی کارای گیم دیزاین یا لول دیزاین یا مسائل مربوط به آرت ایراد بگیریم زیاد جالب نیست.

بلاخره یه نفر که نمیتونه توی یه پروژه همه ی کارهارو به دوشش بندازه.

مطمئنن اگه همین آقا پرویز توی یه گروه باشه که گیم دیزاین و آرتیست داشته باشه و خودشم کار برنامه نویسی رو کنه خروجی کار خیلی خیلی عالی تر از این خواهد بود. :n16:

3Dmajid
15-03-2013, 13:34
به نظرم سرعت ماشین رو زیاد تر کن ....

:n16:

parvizamd
15-03-2013, 16:32
ممنون مجید جان
خوب اگرچه نقد پیام خیلی خوبه ولی بیانش در حد ...

من کیفیت بازی خیلی بهتر کردم دانلودش کنید شامل یک مرحله موتوری و اول شخص هم هست به پست اول رجوع کنید

parvizamd
15-03-2013, 16:42
ممنون مجید جان

من کیفیت بازی خیلی بهتر کردم دانلودش کنید شامل یک مرحله موتوری و اول شخص هم هست به پست اول رجوع کنید

Hotsun
15-03-2013, 17:14
پیام جان شما اینم در نظر بگیر کسی که بازی میسازه چی کارس !

مثلا پرویز بیشتر تمرکزش روی بخش فنی و برنامه نویسیه.

این که ازش توی کارای گیم دیزاین یا لول دیزاین یا مسائل مربوط به آرت ایراد بگیریم زیاد جالب نیست.

بلاخره یه نفر که نمیتونه توی یه پروژه همه ی کارهارو به دوشش بندازه.

ما که هزار بار گفتیم تیمی کار کنه,در ضمن من رسماً چندین بار قبلاً اعلام کردم آرت 2بعدیم ضعیفه برای همینم موقعی که داشتم روی طمع کار میکردم و همینطور بعدش که رفتم روی پرونده سیاه کار کردم از کسای دیگه تو زمینه 2بعدی کمک گرفتم.

ممنون مجید جان

لطف داری :n02:
ولی این رو در نظر بگیر که توی آخرین بررسی هایی که دانشمندان محترم اونور آب انجام دادم متوجه شدن به قصد له و لورده کردن طرف نقد کنی خیلی تاثیر بیشتری میذاره :n13:
راستی من با بازی های Indie در حد خودت مقایسه کردم وگرنه اگه میخوای الان دارم کراسیس 3 رو روی بالاترین تنظیمات و رزولوشن 1080 اجرا میکنم,هر موقع احساس کردی نیاز به نابود شدن داری بگو با اون مقایسه کنم :n30:

راستی دود اگزوزت کجاست ؟؟؟
اگه خواستی یه آموزش چگونگی خوشگل کردن Terrain به صورت عکس و نوشته میذارم هم شما استفاده کنی هم بقیه (البته اگر قابل بدونید) :n11:

parvizamd
15-03-2013, 17:22
باشه ممنون حالا به نگاه بنداز فکر کنم بهتر شده باشه. این بازی پروژه پایانی امه.

راستی دوستان نسخه های بعدی رو Update می زارم که نیاز دانلود مجدد نباشه.

3Dmajid
15-03-2013, 20:28
ولی این رو در نظر بگیر که توی آخرین بررسی هایی که دانشمندان محترم اونور آب انجام دادم متوجه شدن به قصد له و لورده کردن طرف نقد کنی خیلی تاثیر بیشتری میذاره

اتفاقا دقیقا بر عکس !
من تا حالا چند تا کتاب روانشناسی خوندم دقیقا این حرفتو نقض کردن.
انتقاد کردن باید جوری باشه که به طرف بر نخوره نه اینکه هر چی دوس داری به اون بدبخت بگی :n02:
البته من خودم ناراحت نمیشم ولی بقیه ممکنه اینجوری نباشن :n26:

Hotsun
18-03-2013, 17:28
اتفاقا دقیقا بر عکس !
من تا حالا چند تا کتاب روانشناسی خوندم دقیقا این حرفتو نقض کردن.
انتقاد کردن باید جوری باشه که به طرف بر نخوره نه اینکه هر چی دوس داری به اون بدبخت بگی :n02:
البته من خودم ناراحت نمیشم ولی بقیه ممکنه اینجوری نباشن :n26:

حالا دیگه پرویز شد بدبخت :n24:
کتاب که چاپ میشه یعنی از کلی ترجمه و فیلترینگ اینور آب و اونور آب و غیره گذشته تا به دست شما رسیده,اما وقتی میگم آخرین بررسی های دانشمندان,یعنی خیلی جدیدتر از کتابای موجوده...

باشه ممنون حالا به نگاه بنداز فکر کنم بهتر شده باشه. این بازی پروژه پایانی امه.

راستی دوستان نسخه های بعدی رو Update می زارم که نیاز دانلود مجدد نباشه.
از Assets Bundle استفاده میکنی؟؟؟
فکر خوبیه,بالاخره یه نفر رو دیدم با این قابلیت یونیتی بتونی کار کنه :n06:

راستی مبارکه,کی تموم میشه درس؟؟؟

parvizamd
18-03-2013, 17:49
Asset bunde سرور می خواد و نسخه پرو من این نسخه ندارم و این پول ندارم.تازه زیاد هم بدرد آپدیت سنگین نمی خوره.

نه از AB استفاده نمی کنم دنگ و فنگشون خیلی زیاده راه بهتری رو سراغ دارم.

احمد دات
18-03-2013, 19:31
سلام

اول یک نکته ای رو بگم

رکنهای اصلی یک بازی موفق این سه مورد هست

1. ایده و موضوع

2. برنامه نویسی

3.گرافیک

خوب حالا درباره بازی

1.حرکت لرزش ماشین خوب نیست بهتره ماشین تو جاده وقتی داره حرکت میکنه لرزش نداشته باشه

2. کمی پارتیکل بد نیست مثل دود ...

3.اگه وقت کردی یک راداری یا نقشه کوچیکی هم بزاری بد نیست

موفق باشی

M0hsen3D
19-03-2013, 22:18
سلام ,
پرویز جان فیزیک ماشین خوب بود فقط تو بعضی حرکت هایی که زدم خراب شد فیزیکش و ماشین پرید.

ehsan_wwe
20-03-2013, 20:26
سلام پرویز جااااان
چطوری خیلی عالی بوووود دمت گرم
دوستان مشکلارو گفتآ
سال نو راستی به همه بچه ها مبارک

parvizamd
28-03-2013, 19:46
نسخه جدید آپ کردم شدیدا نیاز به نظرتون دارم خیلی ممنون به پست اول برید.

احمد دات
29-03-2013, 01:03
خیلی خوبه ولی دمت گرم چه جوری میتونی هم زمان چند نوع گیم پلی رو در کنار هم برنامه نویسی کنید :n16:

راستش برای من اجرا نشد یعنی دکمه شروع رومیزدم بازی حرف میومد و میگفت فلان کلید رو رو کیبورد بزن :n13:

البته منو بندی رو دیدم سعی کن از دکمه های سه بعدی استفاده نکنی دکمه های دوبعدی بهتر عمل میکنن و شیکتر هم هستن

موفق باشی

parvizamd
29-03-2013, 07:35
دکمه Enter بزن

هان اون مرحله اول بازیه 100 حرف باید بزنی تا مرحله بعد بیاد.

احمد دات
29-03-2013, 17:03
دکمه Enter بزن

هان اون مرحله اول بازیه 100 حرف باید بزنی تا مرحله بعد بیاد.

ایول مرحله اولش بود خوب آخه ازش عکس نگذاشتی تو سایت گفتم شاید رفتم تو خاکی :n06:

AMIR REZAs
29-03-2013, 18:10
ایدهها ی خیلی باحالی داشت ولی بازم تو گرافیک مشکل داشت فک کنم گرافیک حل شه عالی تر از اینی که فک میکنیم بشه

parvizamd
30-03-2013, 06:35
ممنونم دوستان گرافیک مشکلیه که من از وقتی بازی می ساختم با من بوده:n02:

احمد دات
30-03-2013, 10:47
مهندس 100 تا حرف برای مرحله اول خیلی زیاده 30 تا برای تست خوبه ولی نهایی شد 60 تاش کن :n01:

بعد یک مشکل کوچیک البته زیاد مهم نیست اونم اینه که بعضی وقتها حروف رو هم میوفتن :n01:

parvizamd
30-03-2013, 13:31
تازه من که کم گرفتم من روی کیبورد لپ تاپم معیار گرفتم اگر کیبورد کیس خونه ام بودم سریعتر می کردم:n02:

راحت با یکم تمرین میشه به صدتا رسید.

Sponge-BoB
01-04-2013, 00:59
جالبه.:n01:

parvizamd
08-04-2013, 14:10
دوستان دوست دارم پروژه به صورت سورس باز ارایه بدم اما به نظر چطور می تونم عمل کنم و نظر شما چیست؟

احمد دات
09-04-2013, 18:22
دوستان دوست دارم پروژه به صورت سورس باز ارایه بدم اما به نظر چطور می تونم عمل کنم و نظر شما چیست؟

دقیق متوجه نشدم یعنی می خوای سورس رو در اختیار بچه های که دوست دارن مثل این بازی بسازن بدی

اگه اینطور هست باید شما سعی کنی برنامه نویسیت در حد خیلی زیاد تفتیک شده و کاملا خوانا باشه و گرافیک رو هم در حد زیاد پایین و از کاراکترهای کم حجم استفاده کنی تا سورس سبک باشه :n16:

parvizamd
10-04-2013, 12:48
سورس باز و رایگان برای اهداف غیر تجاری مثل یادگیری .
فکر کنم باید پروژه به صورت GNU منشتر کنم.

lord arthas
11-04-2013, 10:37
حتما تحت لایسنس منتشرش کن که بعدن پشیمون نشی :n06: