PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پردازنده های موبایل

تاتانی
05-03-2013, 13:50
سلام به همه
خیلی خلاصه میخوام بپرسم
آقا من تو این انواع پردازنده های موبایل گیج گیج شدم :n13:
میخوام یه منبع اطلاعاتی کامل درموردش بهم معرفی کنید ( انواع چیپ ها و ... )
حالا انگلیسی یا فارسیش واسم مهم نیست
حالا هر چی ( کتاب ، سایت و ... ) :n29:
ممنون :n12:

J U N I P E R
05-04-2013, 00:44
سلام، خب من هم همینطور :)
خب میدونید که تنها ملاک توی پردازنده ها (از جمله پردازنده های موبایل) فقط تعداد هسته و فرکانس اون ها نیست.
مثلا پردازنده 2 هسته ای ااکسپریا T، تقریبا قدرتی شبیه به پردازنده 4 هسته ای گلکسی اس 4 داره. چون معماری اون ها متفاوته. حتما اسم معماری هایی مثل Krait یا Scorpion یا اسم هایی مثل Cortex-A9 و Snapdragon S4 و شبیه این ها رو شنیدی. خب این ها همه مشخصه های مربوط به معماری و مدل پردازنده ها هستند که تعیین می کنند پردازنده ها از کدوم کلاس هستند و تعداد هسته و فرکانس اون ها چقدر ارزشمنده.
شرکت هایی هستند که معماری پردازنده ها رو طراحی می کنند. بعد معمولا شرکت های دیگه میان این معماری ها رو به عنوان استانداردهایی در ساخت پردازشگرها به کار می برند. ممکنه مثلا 10 نوع معماری و مدل متفاوت از پردازنده ها طراحی و ارایه بشه اما 3تاش مثلا تا 5 سال اصلا روی هیچ گوشی تولید و استفاده نشه.
لینک زیر به ویژه جدول رو نگاه کن. در این جدول در یک نگاه می تونی ببینی تا به الان چند نوع Snapdragon متفاوت و هر کدوم در چه سال هایی تولید شده. هرکدوم چه فرکانس و هسته هایی پشتیبانی میکنه و تا به الان روی چه گوشی هایی استفاده شده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](system_on_chip)

چند بنچمارک از پردازنده های مختلف:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این جا رو هم ببین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](CPU)

تاتانی
25-05-2013, 17:29
جالب بودن
ولی فکر کنم 80درصد ملاک رو قیمت مشخص میکنه
بازم مرسی