PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهریه ! به دور از نظر بزرگتر ها چقدر به نظرتون منطقی هست؟

amir.orc
04-03-2013, 00:28
سلام.
میخواستم ببینم به دور از هرگونه نظر بزرگتر ها خود شما جوون ها نظرتون چقدره؟

خواهشا وارد بحث های انحرافی نشید.می خوام ببینم منطق ما آیا با بزرگتر ها فرق داره یا نه.

مثلا 500 تا سکه که الان رایجه میشه تقریبا 750 میلیون الان.یه جوون درآمدش ماهی 1.5 اگر باشه میشه 500 ماه کار کردن یا 42 سال.یعنی اگر از 20 سالگی بره سر کار و تورم 0 باشه تو 62 سالگی میتونه ازدواج کنه(البته با خیال راحت چون میدونین که عندالمطالبه هست).

من خودم فقط با 14 تا موافقم.به نظر شما چندتا منطقی است؟

TATU_TATY
04-03-2013, 03:02
سلام داداش گلم ..

موافقت شما زیاد مهم نیست بهتره بگم اصلا مهم نیست ...

مادر و دختر رو دریاب

ملا نصرالدین
04-03-2013, 08:40
میزان مهریه به خیلی چیزها بستگی داره نظر بزرگ تر ها هم تابع اون چیزها هست
مثلا
رسم و رسوم خانوادگی
ترس های پدر و مادرها از تجربیات دیگران
میزان ثروت و سطح طبقاتی خانواده ها
میزان دارایی پسر
و...

مثلا وقتی توی خانواده ی یه دختر کل دخترهای فامیل مهریه شون 700 تا به بالا هست هیچ وقت پدر و مادر اون دختر نمیان مهریه دخترشون رو بذارن 14 تا
یا مثلا اگر توی فامیل موردی بوده باشه که به علت کم بودن مهریه برای دختر مشکل ایجاد شده باشه باز هم مثل بالا قبول نمیکنند.مثلا مهریه دختر کم بوده پسره رفته یه زن دیگه هم گرفته بعدا که کار به دعوا و... رسیده خیلی راحت پسره مهریه رو داده و دختر رو طلاق داده
یا مهریه دختر کم بوده پسر مشکل روانی داشته و به دختر نگفته بعدا که دختر معترض شده خیلی راحت طلاقش دادن

پس نظر بزرگ تر ها واقعا تاثیر میذاره.معمولا هیچ دختری هم بدون نظر پدر و مادرش کاری نمیکنه

از طرفی واقعا به خود پسر هم بستگی داره...هیچ دختری از همسرش که واقعا عاشقش هست نمیخواد طلاق بگیره.برای چی بیاد بگه مهریه ام رو میخوام.چون میدونه خواستن مهریه = طلاق

البته همیشه استثناهایی هم وجود دارند.

Reza31001
04-03-2013, 08:50
از طرفی واقعا به خود پسر هم بستگی داره...هیچ دختری از همسرش که واقعا عاشقش هست نمیخواد طلاق بگیره.برای چی بیاد بگه مهریه ام رو میخوام.چون میدونه خواستن مهریه = طلاق

واقعا موضوع مهریه های بالا به اندازه کافی خنده دار هست این یکی هم بالاش

از یه طرف میگن مهریه حق زنه و هر وقت بخواد میتونه بگیریه و این حرفا از اون طرف تو جامعه ما اگه زنی درخواست مهریش رو بکنه یعنی طلاق می خواد!
یعنی بحث طلاق مهم نیست بحث سر مهریه هست
اگه دختر طلب کنه یعنی طلاق!
اگه پسر بده یعنی طلاق!

از این مورد که اگه دختر و پسر توافق داشته باشن و با انتخاب درست زندیگیشون رو آغاز کنن اون وقت مقدار مهریه اهمیتی نداره که بگذریم اگه بخوام یه عدد برای جواب عنوان تاپیک بدم به عنوان یه پسر رو 5 تاسکه بیشتر حساب نمیکنم:n02:
حالا ممکنه تو تهران درآمدها بیشتر باشه تا 14 تا هم راه داشته باشه:n09: (شوخی)

مقدار مهریه کاملا مرتبط به شرایط خانوادگی دو طرف هست
نمیشه گفت چقدر مناسبه:n01:

mmf66
04-03-2013, 09:11
مهریه به نظر من اصلا معنی نداره همون چیزی که تو کشورهای غربی رایجه درسته
مثلا از همون زمانی که ازدواج میکنند هرچی بدست بیارند نصف نصف
این که تو ایران گرو کشی میکنند از ترس این که فردا پسره نزنه زیر دختره این نشون از ضعیف بودن دخترهای ایرانی داره که
اگه یکی نباشه نمیتونن خودشون رو اداره کنند و برای همین مهریه رو گذاشتن
دخترها و زنهای غربی به اون درجه از بلوغ(همه جوره) رسیدن که خودشون رو کاملا اداره کنن و پابه پای یک مرد کارکنند و زندگی کنند از پس خودشون بر بیاند
برای همین به ما میگن جهان سوم

Soroush-S
04-03-2013, 09:24
بهترین مهریه بنظرم 14 تا سکه باشه

Alireza SM
04-03-2013, 09:27
مهریه کاملا ضروری هست و در کشورهای دیگه هم باعناوین دیگه وجود داره.
شما اگه فردا زنت رو طلاق دادی و با توجه به اینکه دیگه باکره نیست و خیلی سخت بتونه ازدواج کنه؛ چطور انتظار داری که زن بتونه خرج و مخارج خودش رو دربیاره و زندگیش رو بگذرونه ؟
اما این مهریه های چند صد سکه یا بعضا چندهزار سکه در حال حاضر اکثرا عندالاستطاعه هستن نه عندالمطالبه. این موضوع مهریه دیگه به اندازه 10 سال پیش مشکل ساز نیست خانواده ها راحت تر از گذشته به توافق میرسن.
مهریه بیشتر از این که یه منبع اطمینان مالی برای دختر باشه؛ یه حسن نیست برای چشم تو هم چشمی خانواده ها ( مخصوصا در صحبت های زنونه ) هست.

Alireza SM
04-03-2013, 09:35
میزان مهریه به خیلی چیزها بستگی داره نظر بزرگ تر ها هم تابع اون چیزها هست
مثلا
رسم و رسوم خانوادگی
ترس های پدر و مادرها از تجربیات دیگران
میزان ثروت و سطح طبقاتی خانواده ها
میزان دارایی پسر
و...

مثلا وقتی توی خانواده ی یه دختر کل دخترهای فامیل مهریه شون 700 تا به بالا هست هیچ وقت پدر و مادر اون دختر نمیان مهریه دخترشون رو بذارن 14 تا
یا مثلا اگر توی فامیل موردی بوده باشه که به علت کم بودن مهریه برای دختر مشکل ایجاد شده باشه باز هم مثل بالا قبول نمیکنند.مثلا مهریه دختر کم بوده پسره رفته یه زن دیگه هم گرفته بعدا که کار به دعوا و... رسیده خیلی راحت پسره مهریه رو داده و دختر رو طلاق داده
یا مهریه دختر کم بوده پسر مشکل روانی داشته و به دختر نگفته بعدا که دختر معترض شده خیلی راحت طلاقش دادن

پس نظر بزرگ تر ها واقعا تاثیر میذاره.معمولا هیچ دختری هم بدون نظر پدر و مادرش کاری نمیکنه

البته همیشه استثناهایی هم وجود دارند.

تایید میشه همش به طور کامل :n01:
مخصوصا بحث خانواده ها :n01: الان اگه توی یه فامیلی همه دخترا بالای 400 تا مهریه داشته باشن و یه دختر خیلی خوشگل باشه و مدرک دکترا هم داشته باشه ولی با عشقش ازدواج کنه و مهریش 140 تا باشه همه بهش میگن که ارزشش از بقیه دخترا کمتر بوده حتما !

kases
04-03-2013, 10:17
اصلا چرا ازدواج؟؟ تا حالا از خودتون پرسیدید چرا می خواهید ازدواج کنید ؟ اصلا چرا می خوای خودتو 750 میلیون بدهکار کنی؟
در عوض 750 میلیون چه چیزی رو می خوای بدست بیاری؟ عاشقی ؟ اگه بگی اره که باید خدمتتون بگم شما اینجور فکر میکنید ممکنه طرفتون اصلا همچین تصوری از عشق و ازدواج نداشته باشه و بعد از مدتی شما رو با 750 میلیون تومممممممممن بدهی تنها بزاره شما میمیونی و اشتباهات گذشته ادم هر چی ضربه میخوره از این احساساتشه :)
من که کلا با این جور چیزا مخالفم چه معنی میده مهر اینقدر سنگین باشه که پسر بدبخت با این وضعیت جرات نکنه ازدواج کنه :)
بعد از اینکه پسر میگه اه عاشق شدم دارم میمیرم شبا خوابم نمیبره من باید برم خواستگاری این دختره خونواده دختره هم میگن اه یه خواستگار اومد بزار ببینم این پسره چیزی بارشه اصلن ببینیم از قبلی بهتره یا نه (مساله از اول میره سمت پول تا حدی حق دارن نه زیاد) فارغ از عشق و احساسات
ممکنه دخترو پسر همدیگرو دوست داشته باشن اما تا اسم مهر میاد وسط قضیه فرق میکنه :n10: اینجاست که خوانواده ها میزنن تو سر همدیگه از اون طرف دخترو پسر اینجوری میشن:n27::ohno::weird::sq_3:
البته دخترا که بدشون نمیاد مهر سنگین باشه :n02:
پسرا هم که احساساتی :n02:

نتیجه: ازدواج تعطیل
جهت دار حرف زدم؟؟؟؟؟؟:n13:

دوباره برگردید سطر اول پست!!

amir.orc
04-03-2013, 10:32
سلام داداش گلم ..

موافقت شما زیاد مهم نیست بهتره بگم اصلا مهم نیست ...

مادر و دختر رو دریاب

بله.فرمایش شما درست.ولی بالاخره من که نمی خوام مثلا لپ تاپ بخرم که فروشندش باید راضی باشه و قیمت بده خود اون دختر هم می خواد با من زندگی کنه و یه موجود زنده هست و اونم باید برای زندگی تلاش کنه و زحمت بکشه و از همه مهم تر اصلا بخواد با داماد ازدواج بکنه.

amir.orc
04-03-2013, 10:45
اصلا چرا ازدواج؟؟ تا حالا از خودتون پرسیدید چرا می خواهید ازدواج کنید ؟ اصلا چرا می خوای خودتو 750 میلیون بدهکار کنی؟
در عوض 750 میلیون چه چیزی رو می خوای بدست بیاری؟ عاشقی ؟ اگه بگی اره که باید خدمتتون بگم شما اینجور فکر میکنید ممکنه طرفتون اصلا همچین تصوری از عشق و ازدواج نداشته باشه و بعد از مدتی شما رو با 750 میلیون تومممممممممن بدهی تنها بزاره شما میمیونی و اشتباهات گذشته ادم هر چی ضربه میخوره از این احساساتشه :)
من که کلا با این جور چیزا مخالفم چه معنی میده مهر اینقدر سنگین باشه که پسر بدبخت با این وضعیت جرات نکنه ازدواج کنه :)
بعد از اینکه پسر میگه اه عاشق شدم دارم میمیرم شبا خوابم نمیبره من باید برم خواستگاری این دختره خونواده دختره هم میگن اه یه خواستگار اومد بزار ببینم این پسره چیزی بارشه اصلن ببینیم از قبلی بهتره یا نه (مساله از اول میره سمت پول تا حدی حق دارن نه زیاد) فارغ از عشق و احساسات
ممکنه دخترو پسر همدیگرو دوست داشته باشن اما تا اسم مهر میاد وسط قضیه فرق میکنه :n10: اینجاست که خوانواده ها میزنن تو سر همدیگه از اون طرف دخترو پسر اینجوری میشن:n27::ohno::weird::sq_3:
البته دخترا که بدشون نمیاد مهر سنگین باشه :n02:
پسرا هم که احساساتی :n02:

نتیجه: ازدواج تعطیل
جهت دار حرف زدم؟؟؟؟؟؟:n13:

دوباره برگردید سطر اول پست!!

کل حرف شما درسته و من هم به این نتیجه رسیدم که واقعا عین عین خریته و کلا بیخیال ازدواج شدم به کل.
ولی بالاخره هر آدمی دوست داره یه روزی تشکیل خانواده بده.مثلا همون دختری که من مد نظرم بوده از یک طبقه متوسط بود منم به دور از هرگونه مبالغه و چاپلوسی و تملق و.... نه معتادم.تحصیلات دارم.کار هم هست(حالا شاید چون اولاشه یه کم درآمد کم باشه به نسبت تورم.).سطح فرهنگی و طبقاتیمون مثل هم.تنها چیزی که باعث شد نشه همون بحث مهریه هست.من خودم به 14 تا بیشتر اصلا اعتقاد ندارم.حالا چه خانواده من یا اون موافق باشه چه نه چه تو اون خانواده همه دختر ها بالای 1000 تا سکه باشن چه نه چه خوشکل باشه چه نه مهم منم که باید امضا کنم دیگه زوری که نیست.
در ضمن تو این شرایط که جوون معتاد و بیکار و ...... زیاد هست من فکر میکنم که خانواده دختر و خود دختر بیشتر از همه ضرر کرده باشند.حالا کو تا یه خره دیگه ای بیاد عاشقش بشه و بره خواستگاری.

amir.orc
04-03-2013, 10:51
راستی کلا بحث انحرافی رو بزاریم کنار.فقط تعداد یا مقدار رو روش بحث کنیم بهتره.مهم در بحث این تاپیک این هست که بیایم کلا فرض کنیم هیچ بزرگتری وجود نداره همه تصمیمات با خودمون هست.

یعنی آقایون بگن مثلا ما این مقدار رو منطقی می دونیم.خانوم ها بگن این مقدار.

مهم ترین چیز هم منطق هست دیگه الان اینجا همه بالای 20 سال و زیر 35 سال سن دارند و درآمد همه هم بین 500 هزار تومان تا نهایتا 2.5 میلیون تومن دیگه فکر نکنم بیشتر باشه.(شاید کمتر باشه ولی بعید می دونم بیشتر باشه.)پس رویاهای پدر و مادر ها به کنار .شازده سوار بر فراری سفید هم نداریم فقط منطق.

آقایون و خانم ها خودتون فقط خودتون نظرتون رو چند تاست برای شروع یک زندگی.

V E S T A
04-03-2013, 13:24
مهریه به نظر من اصلا معنی نداره همون چیزی که تو کشورهای غربی رایجه درسته
مثلا از همون زمانی که ازدواج میکنند هرچی بدست بیارند نصف نصف
این که تو ایران گرو کشی میکنند از ترس این که فردا پسره نزنه زیر دختره این نشون از ضعیف بودن دخترهای ایرانی داره که
اگه یکی نباشه نمیتونن خودشون رو اداره کنند و برای همین مهریه رو گذاشتن
دخترها و زنهای غربی به اون درجه از بلوغ(همه جوره) رسیدن که خودشون رو کاملا اداره کنن و پابه پای یک مرد کارکنند و زندگی کنند از پس خودشون بر بیاند
برای همین به ما میگن جهان سوم

آقای محترم چیزی که تو کشور های غربی رایجه احترام به جنس مونث و حقوقش هست نه کار کردنش!

تو کشور ما خود مردی که با یه زن ازدواج میکنه حقوقش رو قبول نداره و بهش احترام نمیذاره بعد توقع دارین

مثل کشور های غربی از یه زن انتظار داشت ؟!

اینجا دخترها توانایی هایی دارن که مطمئن باش هیچ کدوم ازون دخترهای غربی که تو ذهن خیلی ها

رویا شدن... عرضه انجام دادنش رو ندارن! ولی یه مرد ایرانی اجازه شکوفایی این استعداد ها وتوانایی ها

رو به یک زن ایرانی نمیده!

هروقت تو کشوری زندگی کردین که تمام حقوق اجتماعی و فردی زنان مساوی انسان بود! و با مرد ها برابر شد

ازین انتظارات روشنفکرانه هم میشه صحبت کرد

اکثر مردای ایرانی به یکی قانع نمیشن چشمشون دنبال 100 نفره و متاسفانه اجازه ی این کار هم چه عرف چه قانون

(قانون چند همسری برای تصویب میره مجلس:n04:) چه ...بهشون داده شده ولی تو کشور های غربی چند همسری

غیر قانونی و بعضی جاها جرم محسوب میشه پس از چنین همسرایی باید به قول شما گرو کشی کرد تا متعهد

به زندگی بشن!(تفکر اکثر خانواده ها که باهاش مخالفم)

برای مملکت مردسالاری که یه زن هیچ پشتوانه ای توش نداره و اجازه کارو تلاش و فعالیت از اکثر خانم های ایرانی

گرفته شده تنها پشتوانه میمونه مهریه ..این به بلوغ فکردی نرسیدن اکثر مرداست که باعث شده از روی تعصب و تحجر

اکثر خانم ها رو خونه نشین کنن ! وگرنه یه خانم قدرتی برای مدیریت داره که 100 تا مرد از پسش بر نمیان نمونه هاش

واضح و موجوده خانمهایی که وارد حیطه مدیریتی کشور خودمون شدن رو زیر نظر بگیرین چطور از پس مدیریت یه پست مهم

بر اومدن تو یه مدرسه یا اداره دولتی یا شرکت و... تجربه توانایی های خانم ها رو ثابت کرده ...

من برای کسی که این طرز فکر رو داشته باشه 100,000 تا مهریه در نظر میگیریم که بره فکرشو عوض کنه همشم ازش میگیرم

ولی برای کسی که به حقوقم احترام بذاره 0 تا سکه میگیرم + شرایط ضمن عقد:n06:

لطفا بحث تاپیک درباره میزان مهریه باشه (بحث های انحرافی فقط باعث میشه تاپیک مثل تاپیک ازدواج قفل شه):n16:

ملا نصرالدین
04-03-2013, 13:28
کل حرف شما درسته و من هم به این نتیجه رسیدم که واقعا عین عین خریته و کلا بیخیال ازدواج شدم به کل.
ولی بالاخره هر آدمی دوست داره یه روزی تشکیل خانواده بده.مثلا همون دختری که من مد نظرم بوده از یک طبقه متوسط بود منم به دور از هرگونه مبالغه و چاپلوسی و تملق و.... نه معتادم.تحصیلات دارم.کار هم هست(حالا شاید چون اولاشه یه کم درآمد کم باشه به نسبت تورم.).سطح فرهنگی و طبقاتیمون مثل هم.تنها چیزی که باعث شد نشه همون بحث مهریه هست.من خودم به 14 تا بیشتر اصلا اعتقاد ندارم.حالا چه خانواده من یا اون موافق باشه چه نه چه تو اون خانواده همه دختر ها بالای 1000 تا سکه باشن چه نه چه خوشکل باشه چه نه مهم منم که باید امضا کنم دیگه زوری که نیست.
در ضمن تو این شرایط که جوون معتاد و بیکار و ...... زیاد هست من فکر میکنم که خانواده دختر و خود دختر بیشتر از همه ضرر کرده باشند.حالا کو تا یه خره دیگه ای بیاد عاشقش بشه و بره خواستگاری.

خب شما از نظر یک پسر پاسخ دادید.
بذارید منم از نظر یه دختر بگم.
یه خانمی 2 تا فرزند داره.یه دختر یه پسر.همیشه میگه مهریه دخترم 1000 تا.مهریه عروسم 14 تا!!!
مهریه خود من 300 و خرده ای سکه هست .اون موقع که ازدواج کردم مهریه من دقیقا اندازه ی کل پول همسرم بود.بعد از 3 سال مهریه من 4 برابر کل دارایی همسرم شده!!!
خانواده ی همسر من خیلی سخت با مهریه من موافقت کردند در حالی که مهریه دختر خودشون 500 تا سکه هست!
این جور مواقع ادم حرسش میگیره.من خودم اصلا به پولش فکر نمیکنم ولی گاهی میگم کاش مهریه من 700 تا بود حال بعضی از ادم ها رو که تیکه میندازند میگرفتم!!!(البته به این میگن چشم و هم چشمی)
متاسفانه مهریه فقط از جنبه ی پول خارج شده.الان مهریه شده ارزش طرف.یعنی طرف برای دختر خودش تازه 500 تا رو هم میگه کمه.ولی برای عروسش میگه 14 تا هم زیاده.مگه کیه؟دختر سلطان که نیست...

بابای منم میگفت مهریه زیر 300 تا نمیشه.حتما توی دلش میگفته این خر نشد یه خر دیگه!چیزی که فراوونه خر!!!

جنبه ی دیگه هم اینه که پسرها میگن 14 تا که اگه طرف اذیتشون کرد راحت خلاص بشن
دختر ها میگن 1000 تا که اگر طرف اذیتشون کرد تلافی کنند

Drug Man
04-03-2013, 13:32
مهریه هر چندتا میخواد باشه به نظرم باید در هنگام عقد نقد پرداخت بشه چون فقط در یک سال گذشته 20 هزار خانواده به خاطر گرونی سکه و مطالبه مهریه از هم پاشیدند
ببینین مهریه وقتی قرار باشه نقد پرداخت بشه طرف اگه تونست ازدواج میکنه اگه نتونست هم خودش یه عمر گوشه زندان نمیافته هم اون خانوم بیوه نمیشه
اما نمیدونم چرا تو ایران همه دوست دارن پرداخت مهریه به بعد بندازن به نظرم اگه قانون رو اصلاح کنن و پرداختش رو موقع عقد نقدی کنن دیگه این همه دعوای مهریه و زندان و طلاق و این چیزا پیش نمیاد
البته طبق قانون جدید و تصویب شده مهر یه حتی اگه 10000000 سکه هم باشه فقط 110 تاش رو میشه نقد کرد و بقیش جنبه حقوقی و کیفری نداره یعنی به زبان ساده مهریه هر خانومی که چه قبل و چه بعد از این قانون اگه اجرا گذاشته بشه فقط 110 تاش رو میتونه بگیره نه بیشتر حتی اگه مهریه اون خانوم صدها هزار سکه باشه اینم لینک معتبر این قانون جدید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir.orc
04-03-2013, 13:55
خب شما از نظر یک پسر پاسخ دادید.
بذارید منم از نظر یه دختر بگم.
یه خانمی 2 تا فرزند داره.یه دختر یه پسر.همیشه میگه مهریه دخترم 1000 تا.مهریه عروسم 14 تا!!!
مهریه خود من 300 و خرده ای سکه هست .اون موقع که ازدواج کردم مهریه من دقیقا اندازه ی کل پول همسرم بود.بعد از 3 سال مهریه من 4 برابر کل دارایی همسرم شده!!!
خانواده ی همسر من خیلی سخت با مهریه من موافقت کردند در حالی که مهریه دختر خودشون 500 تا سکه هست!
این جور مواقع ادم حرسش میگیره.من خودم اصلا به پولش فکر نمیکنم ولی گاهی میگم کاش مهریه من 700 تا بود حال بعضی از ادم ها رو که تیکه میندازند میگرفتم!!!(البته به این میگن چشم و هم چشمی)
متاسفانه مهریه فقط از جنبه ی پول خارج شده.الان مهریه شده ارزش طرف.یعنی طرف برای دختر خودش تازه 500 تا رو هم میگه کمه.ولی برای عروسش میگه 14 تا هم زیاده.مگه کیه؟دختر سلطان که نیست...

بابای منم میگفت مهریه زیر 300 تا نمیشه.حتما توی دلش میگفته این خر نشد یه خر دیگه!چیزی که فراوونه خر!!!

جنبه ی دیگه هم اینه که پسرها میگن 14 تا که اگه طرف اذیتشون کرد راحت خلاص بشن
دختر ها میگن 1000 تا که اگر طرف اذیتشون کرد تلافی کنند

من کلا میفهمم شما چی میگی.کلا بحث تاپیک اینه که به نظر بزرگتر ها اصلا کاری نداشته باشیم.فقط خودمون جوونا.
ولی با بعضی از موارد اصلا موافق نیستم.مثلا اون بحث " جنبه ی دیگه هم اینه که پسرها میگن 14 تا که اگه طرف اذیتشون کرد راحت خلاص بشن
دختر ها میگن 1000 تا که اگر طرف اذیتشون کرد تلافی کنند"
من نظرم 14 تا هست به خاطر این که به نظرم هم مقداری منطقی هست و هم زندگی با یه مقدار مقدس بنا میشه و طرفدار ساده زیستی هستم.اصلا حتی به این که اگر طرف اذیت کنه یا اگه کس دیگه رو بعد ها دوست داشتم اینو دک کنم و ....... این چرندیات اصلا موافق نیستم.اگه قرار طرفو اذیت کنم که خب روانی هستم و خود دختر اصلا نباید با 1000000 سکه هم با من ازدواج کنه.در ضمن دختر هر چقدر هم بتونه مهریه رو اهرم فشار کنه مرد اگه کس دیگه رو دوست داشته باشه بازم میره طرف اون و اصلا با این چیزها نمیشه محبت و عشق رو خرید.عشق نیاز به نگهداری دائمی داره.اصلا این بحث اذیت غیر منطقی هست به کل.
فرضا مثلا شما ترجیح میدید کسی که اصلا به شما علاقه ای نداره به خاطر مهریه تا ابد با شما بمونه؟به نظر من این یه زجر 2 طرفه هست.

amir.orc
04-03-2013, 13:57
لطفا این مورد رو که دوست عزیز V E S T A ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ذکر کردند مد نظر داشته باشید بحث ما فقط مقدار مهریه از نظر خودمون جووناست و بحث انحرافی ممنوع:
لطفا بحث تاپیک درباره میزان مهریه باشه (بحث های انحرافی فقط باعث میشه تاپیک مثل تاپیک ازدواج قفل شه) :n16:)

sasi918
04-03-2013, 14:05
14
تا کافیه

hamid_diablo
04-03-2013, 14:58
سلام

بحث مهریه این روزها به شدت داغه و چند وقت پیش نظرسنجی تو یکی از سایتهای خبری دیدم که ترس از مهریه عامل کاهش 45 درصدی ازدواج شده بود!!

به نظرم تو این جور مواقع که فرهنگ ما نمیتونه کنترلی تو افزایش یا کاهش مهریه داشته باشه باید قانون رو اصلاح کرد...باید قانونی وضع بشه که اگر طلاق اتفاق افتاد سازمان یا موسسه ای باشه ک بتونه از زنهای مطلقه حمایت کنه و بتونه ار نظر مالی ساپورتشون کنه و اینکه به اندازه درآمد و ثروت مرد بشه مهریه رو تعیین کرد...

شما فکر کن مهریه 14 سکه انداخته بشه...همین تعداد سکه باعث میشه شاید مرد تو برخی از مسائل به زنش زور بگه و از فعالیتهای اجتماعی و خانوادگی منعش کنه...اینجا تکلیف زن چی میتونه باشه
با مهریه بالا هم موافق نیستم...چون پدر مرد رو میسوزنه

فقط وفقط قانون درست و کارشناسی شده میتونه جلوی این معضل اجتماعی رو بگیره...خیلی بده تو جامعه اسلامی روز به روز چشم و هم چشمی و رقابتهای مالی اینچنینی دار بیشتر میشه

Eblis 2011
04-03-2013, 15:18
14 سکه تایید میشه .

کسی که دلش با تو باشه و تورو واقعا بخواد با 14 تا هم راضی میشه .
اگه میخواد کاسبی کنه بحثش فرق داره .

Ezel
04-03-2013, 16:47
مهریه هر چندتا میخواد باشه به نظرم باید در هنگام عقد نقد پرداخت بشه چون فقط در یک سال گذشته 20 هزار خانواده به خاطر گرونی سکه و مطالبه مهریه از هم پاشیدند
ببینین مهریه وقتی قرار باشه نقد پرداخت بشه طرف اگه تونست ازدواج میکنه اگه نتونست هم خودش یه عمر گوشه زندان نمیافته هم اون خانوم بیوه نمیشه
اما نمیدونم چرا تو ایران همه دوست دارن پرداخت مهریه به بعد بندازن به نظرم اگه قانون رو اصلاح کنن و پرداختش رو موقع عقد نقدی کنن دیگه این همه دعوای مهریه و زندان و طلاق و این چیزا پیش نمیاد
البته طبق قانون جدید و تصویب شده مهر یه حتی اگه 10000000 سکه هم باشه فقط 110 تاش رو میشه نقد کرد و بقیش جنبه حقوقی و کیفری نداره یعنی به زبان ساده مهریه هر خانومی که چه قبل و چه بعد از این قانون اگه اجرا گذاشته بشه فقط 110 تاش رو میتونه بگیره نه بیشتر حتی اگه مهریه اون خانوم صدها هزار سکه باشه اینم لینک معتبر این قانون جدید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برادر مگه میخواد ماشین معامله بشه که همه ی پولش نقد در محضر پرداخت بشه ؟ این تفکر درستیه واقعا ؟

mmf66
04-03-2013, 16:49
بعضی از دوستان میگویند باید مهریه باشه تا پسره از ترس مهریه با همسرش زندگی کنه یا پشتوانه ای برای زن باشه

اولا اگه کسی بخواد اون جوری زندگی کنه که زندگی نکنه بهتره
دوما اکثر زنهای جدید امروزی اگر طلاق بگیرند مشکلی برای ادامه زندگی ندارند
میتونن با پدر و مادر یا خواهر برادرشون زنگی کنند ماشاا... هر کدومشونم حداقل یه 5 یا 10 میلونی طلا دارند
یه 20 میلیونی هم جهزیه دارند و 14 تا سکه هم که بگیرند میشه حدود 20 میلیون و بعدشم میتون برن سر کار و زندگیشون تامین میشه

پس این که اینا رو بهانه میکنند برای مهریه همش کشکه

مرد باید دختر رو به خاطر خودش بخواد دوست داشته باشه باهاش زندگی کنه نه این که از ترس مهریه جرات حرف زدن نداشته باشه

ملا نصرالدین
04-03-2013, 17:14
راستی کلا بحث انحرافی رو بزاریم کنار.فقط تعداد یا مقدار رو روش بحث کنیم بهتره.مهم در بحث این تاپیک این هست که بیایم کلا فرض کنیم هیچ بزرگتری وجود نداره همه تصمیمات با خودمون هست.

یعنی آقایون بگن مثلا ما این مقدار رو منطقی می دونیم.خانوم ها بگن این مقدار.

مهم ترین چیز هم منطق هست دیگه الان اینجا همه بالای 20 سال و زیر 35 سال سن دارند و درآمد همه هم بین 500 هزار تومان تا نهایتا 2.5 میلیون تومن دیگه فکر نکنم بیشتر باشه.(شاید کمتر باشه ولی بعید می دونم بیشتر باشه.)پس رویاهای پدر و مادر ها به کنار .شازده سوار بر فراری سفید هم نداریم فقط منطق.

آقایون و خانم ها خودتون فقط خودتون نظرتون رو چند تاست برای شروع یک زندگی.

کاش یه نظر سنجی میذاشتی.
یه نظر سنجی که هم تعداد سکه رو تعیین کنه هم جنسیت رای دهنده رو
مثلا اینجوری باشه
14 سکه - من دختر هستم
14 سکه -من پسر هستم
110 سکه -.............
بالای 200 سکه........
بالای 300 سکه........

roteal2007
04-03-2013, 17:15
به حق پنج تن پنج عدد سکه بهار آزادی:n19:

clau
04-03-2013, 17:29
همون 14 تا سکه خوبه:n01:

amir.orc
04-03-2013, 18:12
با توجه به نظر ملا نصرالدین و پیشنهاد خوبشان و اینکه اکثر دوستان با همون 14 تا موافق بودن به زودی یک نظرسنجی بر این مبنا تو تاپیک می ذارم.
:n16::n16::n16:

jomong666
04-03-2013, 18:12
14 .

منطقیه .

اگه کسی گفت 1371 و از این رقما . همون جا جلسه را ترک کنید .

M e i s a m
04-03-2013, 18:25
حالا چهار تا پسر بگن 14 تا تاثیری نمیذاره که
مهریه رو خانواده دختر تعیین میکنن و اونها هستن که بخاطر موضوعات مختلف این عدد رو کم نمیکنن

بیخودی هم نیست که طبق امار حدودا نصف شده تعداد ازدواج ها

البته کسی هم نمیتونه تاثیر و اهمیت وجود مهریه رو نقض کنه ولی فعلا که بخاطر خارج شدن از حدود نرمال مهریه باعث مشکل شده بیشتر...

Soroush-S
04-03-2013, 20:56
یادمه یه دختره مهریش به یگانگی خدا 1 سکه بود:n01:

V E S T A
04-03-2013, 20:57
دوستان لطفا درباره میزان مهریه نظر بدین من سه بار تذکر دادم و پست های نامرتبط رو پاک کردم ... فقط درباره موضوع تاپیک پست بدین چون پیش کشیدن

بحث های دیگه باعث به حاشیه رفتن بحث اصلی میشه بحث درباره مهریه ! به دور از نظر بزرگتر ها چقدر به نظرتون منطقی هست؟ هست

ممنون:n16:

amir.orc
04-03-2013, 21:06
یادمه یه دختره مهریش به یگانگی خدا 1 سکه بود:n01:

این خیلی قشنگ بود به نظر من.