PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید تلویزیون LED تولید ایران

vahid_203
26-02-2013, 14:28
سلام
بچه ها قراره واسه اداره ای که تو اون کار میکنم 2 یا 3 تا تلویزیون LED سایز 42 الی 46 خریداری بشه ، کل پولی هم که اداره در نظر گرفته نهایتا 6 میلیون تومان
منتها دستور اکید به ادارات داده شده که حتما باید جنس ایرانی بخرین
یعنی ال جی و سامسونگ و سونی و فیلیپس و .... نمیشه خرید

جاهایی هم که قراره اینا کار کنن شبانه روزی و قرار کار کشیده بشه ازشون ، شاید تا چندین روز خاموش نشن

چه مارک و مدلی رو پیشنهاد میکنین ؟

فقط زود کمکم کنین چون فردا صبح حتما باید به کارپرداز ارائه بدیم

ممنونم

Soroush-S
26-02-2013, 14:53
سلام
بچه ها قراره واسه اداره ای که تو اون کار میکنم 2 یا 3 تا تلویزیون LED سایز 42 الی 46 خریداری بشه ، کل پولی هم که اداره در نظر گرفته نهایتا 6 میلیون تومان
منتها دستور اکید به ادارات داده شده که حتما باید جنس ایرانی بخرین
یعنی ال جی و سامسونگ و سونی و فیلیپس و .... نمیشه خرید

جاهایی هم که قراره اینا کار کنن شبانه روزی و قرار کار کشیده بشه ازشون ، شاید تا چندین روز خاموش نشن

چه مارک و مدلی رو پیشنهاد میکنین ؟

فقط زود کمکم کنین چون فردا صبح حتما باید به کارپرداز ارائه بدیم

ممنونم

تلویزیون LED 42 اینچ صنام بگیر . قیمت 1800 تومن.
اسنوا هم هست قیمتش حدود 2 تومن.
ولی احتمالا در بازار اسنوا گیربیارین چون من واسه اقوام دنبال صنام گشتیم و پیدا نکردیم.
در موردکار شبانه روزی این دستگاه ها بالاخره باید یه چندساعتی استراحت داده باشن وگرنه هربرندی بگیری ممکن مشکل پیش بیاد.
ضمنا خودم صنام دارم سوالی بود درخدمتم

amir_t6262
26-02-2013, 21:22
تلویزیون های سامسونگ و LG موجود در ایران هم اکثرا مونتاژ داخل هستند.
به شرطی که بتوانید این را به مسئولین خودتان بقبولانید!

Soroush-S
26-02-2013, 21:38
تلویزیون های سامسونگ و LG موجود در ایران هم اکثرا مونتاژ داخل هستند.
به شرطی که بتوانید این را به مسئولین خودتان بقبولانید!

نمیدونم سامسونگ و الجی چه جادویی روی ما ایرانیان انجام دادند که همه دوست دارند سامسونگ یا الجی داشته باشند یا به دیگران توصیه کنند. واقعا نمیدونم اگه این شرایط ادامه پیدا کنه تکلیف برندهای داخلی چی میشه. احتمالا اکثر این برندها مثل برند پارس نابود خواهند شد.:n27:

smhsh121
26-02-2013, 22:37
نمیدونم سامسونگ و الجی چه جادویی روی ما ایرانیان انجام دادند که همه دوست دارند سامسونگ یا الجی داشته باشند یا به دیگران توصیه کنند. واقعا نمیدونم اگه این شرایط ادامه پیدا کنه تکلیف برندهای داخلی چی میشه. احتمالا اکثر این برندها مثل برند پارس نابود خواهند شد.:n27:

پارس و ایکس ویژن و ... هم پنل و بوردشو از چین وارد می کنند. سامسونگ و ال جی از کره. در کل هیچ کدوم ساخت ایران نیست ولی همگی مونتاژ ایرانه.

Soroush-S
26-02-2013, 23:00
پارس و ایکس ویژن و ... هم پنل و بوردشو از چین وارد می کنند. سامسونگ و ال جی از کره. در کل هیچ کدوم ساخت ایران نیست ولی همگی مونتاژ ایرانه.

درسته - بحث من سر برند هست. شرکتهای داخلی باید یه امیدی داشته باشند تا بتونن حداقل mainboard دستگاه خودشون تولید کنن. ضمنا همون سامسونگ و الجی بیشتر بررسی کنی متوجه میشی که در بعضی از مدلها از پنلهای شرکتهای چینی مثل AUO و CMO و .. استفاده میکنه. حتی پردازنده بعضی مدلها ساخت شرکت MSTAR چین هست. از نظر کیفیت هم بارها گفتم بازهم تکرار میکنم هیچ تفاوتی بین برندهایی مثل LG و SAMSUNG با برندی مثل صنام و پارس ندیدم. نمیگم حتی صنام در تصاویر SD از مابقی برندها بهتره چون بعضی از دوستان ایراد میگیرن:n01:

amir_t6262
27-02-2013, 20:39
نمیدونم سامسونگ و الجی چه جادویی روی ما ایرانیان انجام دادند که همه دوست دارند سامسونگ یا الجی داشته باشند یا به دیگران توصیه کنند. واقعا نمیدونم اگه این شرایط ادامه پیدا کنه تکلیف برندهای داخلی چی میشه. احتمالا اکثر این برندها مثل برند پارس نابود خواهند شد.:n27:جادو نکردند! تبلیغات درست کردند. مدیریت بازاریابی درست دارند. برندهای ایرانی چی؟همین پارس که شما میگویید، ما هنوز تلویزیون 20 اینچ پارس گروندیک که 25 سال پیش خریدیم را داریم و سالم هم است و کار میکنه. ولی چرا الان هیچ نامی از این شرکت نمیبنیم، اشکال از مردم نبوده، اشکال از خود شرکت پارس و ... بوده.

Soroush-S
27-02-2013, 22:01
جادو نکردند! تبلیغات درست کردند. مدیریت بازاریابی درست دارند. برندهای ایرانی چی؟همین پارس که شما میگویید، ما هنوز تلویزیون 20 اینچ پارس گروندیک که 25 سال پیش خریدیم را داریم و سالم هم است و کار میکنه. ولی چرا الان هیچ نامی از این شرکت نمیبنیم، اشکال از مردم نبوده، اشکال از خود شرکت پارس و ... بوده.

حق با شماست تبلیغات شرکتهای ایرانی بسیار ناچیزه

AMIRHJ
01-03-2013, 14:22
جادو نکردند! تبلیغات درست کردند. مدیریت بازاریابی درست دارند. برندهای ایرانی چی؟همین پارس که شما میگویید، ما هنوز تلویزیون 20 اینچ پارس گروندیک که 25 سال پیش خریدیم را داریم و سالم هم است و کار میکنه. ولی چرا الان هیچ نامی از این شرکت نمیبنیم، اشکال از مردم نبوده، اشکال از خود شرکت پارس و ... بوده.

سلام علیکم

دقیقا درست میگن این دوست عزیزمون جادویی در کار نیست

صرفا هم مدیریت بازاریابی و تبلیغات نیست

مدیریت و استراتژی کلان در تمام سطوح و پایه های این شرکت ها از یکسو و شناسایی و احترام به نیاز مشتری ها و .. رو میشه از عوامل مهم دیگه نام برد

من اسبقا در یکی دیگه از تاپیک ها که به حمایت صرف از محصولات داخلی پرداخته بود ، مباحثی رو عرض کردم ، که متاسفانه حقیقتی است ولی به ذائقه بعضی ها بر میخوره

باید خدا رو شکر کنیم که همین چند تا شرکت هستند که در اوضاع نابسامان بازار امروز محصولاتشون رو وارد بازار میکنند ، آن هم با قیمت پایین تر از تولید داخل

والا تولید کننده حال ما مشتری رو مجبور میکرد هر چی که اون تولید میکنه و با هر شرایطی رو خریداری کنه

بله ما در تولید شرکت های مطرحی داشتیم

پارس ، ارج ، سینجر و .... که واقعا در بعضی زمینه ها هنوز بعد از شاید دو دهه محصولاتشون دارن کار میکنند

اما چرا حتی شاید اسمی هم به زور ازشون باقی مانده است در حالی که سبقه طولانی تری نسبت به شرکت های وارداتی دارند

حمایت بی حد و حصر و پشتوانه دولتی اکثر این شرکت ها سبب شد که اینها نتونند رشدی کنند ، به جای ریشه سازی به کپی سازی روی آوردند و نتیجه این میشود که میبنید

دقیقا شرایطی که در خودرو سازی هم شاهدش هستیم، مدیریت دولتی ، انحصار مطلق و ... تا اینکه امروز تولیدی که در هیچ جای دنیا حتی نظر هم بهش نمیکنند سه برابر میشه
شایان ذکره که شما میتونید برید ببینید که زمانی که ایران خودرو تولید پیکان داشته ، شرکت هایی مل هیوندای آرزوی داشتن تولید پیکان رو داشتند
اما امروزه روز ما در سمند و آنها جنسیس میزنند در حد آپشن های بنز سری S

حالا قدر محصولات وارداتی و ایجاد فضای رقابتی رو در لوازم خانگی بدانید

امری که چند وقت پیش مدیر عامل گروه اسنوا و یکسری از تولید کننده های داخل دنبال جلوگیر از واردات به مدت 6 سال و تامین کردن صرف از طریق تولیدات داخل بودند
که خوشبختانه سازمان صنعت معدن تجارت نپذیرفت

صنام
والا ما باید امروز تلویزیون ال ای دی صنامی رو میخریدم که قابش برگرفته از ال سی دی های سری 3 سامسونگه و بدون هیچ امکانت هوشمندی قیمتی بالاتر از محصول وارداتی داره

از تولیدات مطرح و بنام این شرکت بزرگ میز های ال سی دی ، ان هم با کیفیت بسیار پایینی و قیمت بالا که در کوچه های جمهوری کیلویی تولید میشود ، اما صنام برند خودش رو روشون زده

یخچالی رو بخریم که صرف سه ماه ، سه بار گاز خالی کنه و تازه گارانتی هم بگه همینه که هست ، با ساختار قدیمی ، ضعیف ، کمپرسور وارداتی و قالب های سفارشی وارداتی

آیا تولید کننده باید به فکر نیاز مشتری باشد یا مشتری به فکر فروش تولید کننده

برای شفاف شدن بحث ببینید ما در امر کولر آبی انحصار داریم ، بالغ بر 40 ساله ( من خاطم هست ) ما کولر آبی تولید میکنیم ، هنوز نتونستیم تحولی یا پیشرفتی داشته باشیم
همان سیستم ، همان ساختار فقط و فقط قیمتش بالا رفته و چند تا برچسب روش اضافه شده

بخاری های گازی به همین شکل

بحث در این حیطه زیاد اما.....

حمایت از تولید کننده داخلی به شرط داشتن محصول با کیفیت ، قیمت مناسب و قابل رقابت و خدمات پس از فروش معتبر

-----------------------------------------------------------------------

در مورد سوال جناب وحید هم نظر روی محصولات ایکس ویژن هست ، چون نسبت به سایر تولید کننده های داخلی در این زمینه سابقه بهتری داره

parham511
01-03-2013, 15:10

سروش جان جادو نیست، مردم خودشون قیمت و امکانات رو مقایسه میکنن، واقعا از نظر قیمت و امکانات توی ایران هیچ برند خارجی ای به پای sam و LG نمیرسه اونم چون ارز 2500 تومنی دولتی دارن و قیمتها براشون پایین در میاد... این مهمترین رمز موفقیتشونه.
برندهای داخلی هم در مدلهای اقتصادی شاید خوب باشن اما تکنولوژی از خودشون ندارن که بتونن رقابت کنن و از شرکتهای کره ای و چینی تغذیه میشن و در واقع مونتاژی هستن از قطعاتی که هیچوقت خودشون بیان نمیکنن از کجا تهیه شده، فقط ممکنه گاها پنل رو بگن اونم بصورت مبهم و نامفهموم....
شما وقتی 206 میخری بهت میگن موتورش 206 پژو هست، اما وقتی Xvision میخری میگن پنلی از شرکتهای کره ای داره، خب این پنل مال چه سالیه ، آیا تکنولوژی 6 سال پیش کره هست یا تکنولوژی 1 سال پیش، و اصلا مربوط به کدوم برنده؟
بقیه قطعات اعم از پردازشگرها، مدارها و سایر تکنولوژی ها آیا محصولات جدید شرکتهای چین هستن یا تکنولوژی 3-4 سال پیش که با قیمت بسیار پایین تهیه میشن و مصرف برق بالاتر و راندمان پایینتر دارن....
همه برند داخلیو دوس دارن چون اشتغالزایی واسه جوونای خودمون میکنه نه واسه جوونای کره و ژاپن و با همین اشتغالزایی از وقوع هزاران جرم و جنایت که بر اثر بیکاری تو جامعه ممکنه بوجود بیاد جلوگیری میشه؛ اما بشرطی که این شرکتها یا قیمت معقول داشته باشه یا تکنولوژی روز، اگه هیچکدومش نباشه من خریدار هم شرمنده میشم و مجبور میشم متاسفانه از محصول خارجی استفاده کنم.

vahid_203
02-03-2013, 10:35
از همه ممنونم .. تشکر
تو اداره دو تا ایکس ویژن داریم که 2 ماه یکبار میفرستیم مادیران تعمیر .. آشغال آشغالن
در واقع برای این دو تا جایگزین میخواستیم بخریم تا راحت بشیم
صنام و در صورت عدم پیدا کردن اسنوا نوشتم بخرن

بازم ممنونم از همتون

saeed afshar
10-03-2013, 15:02
از همه ممنونم .. تشکر
تو اداره دو تا ایکس ویژن داریم که 2 ماه یکبار میفرستیم مادیران تعمیر .. آشغال آشغالن
در واقع برای این دو تا جایگزین میخواستیم بخریم تا راحت بشیم
صنام و در صورت عدم پیدا کردن اسنوا نوشتم بخرن

بازم ممنونم از همتون

مثلا" چه مشکلی پیدا میکنن که میفرستین تعمیر ؟!!
مدل تلویزیونات چیه ؟
من پارسال ایکس ویژن گرفتم . تا الان به مشکلی بر نخوردم . والا توی برندهای ایرانی که ایکس ویژن اوله . هم از نظر امکانات جانبی - هم خدمات - هم کیفیت تصویر .
به نظر من الان ایکس ویژن و ال جی و سامسونگ توی یه رده هستن .