PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه شکایت از یک شرکت کلاه بردار

SADEGH 7
25-02-2013, 19:51
سلام
من چند روز پیش با یک آگهی به یک شرکت مراجعه کردم، اونجا بهم گفتن کارشناس فروش می خوان و بازاریاب هاشون کار رو پیدا می کنن و کارشناس فروش می ره تعیین می کنه که چه اجناسی واسه اون محیط بهتره و غیره.
بعد گفتن اگه می خواین تو بخش فنی هم آموزش ببینین و کار فنی رو انجام بدین مبلغ320 تومن (4 تا 80 تومن) به ما بدین و بعد ما کلاس تشکیل می دیم و بعد از 2 هفته می رین سر کار.
خلاصه همه این اتفاقات تو 3 روز افتاد و اصلا وقت نشد فکر کنم که این همه خوبی واسه چی.امروز پای سیستم یه سرچی زدم دیدم این شرکت کارش همینه و چند ساله همین کارو انجام می ده.و فقط پول کلاس رو می گیره و بعدش هم به هر دلیلی با شخص خدافظی می کنه.
حالا من 80 تومن دادم.اگه بخوام دنبال شکایت و اینا بیفتم، باید بیشتر از اینا خرج کنم؟ یعنی این 80 تومن رو بیخیال شم بهتره یا برم شکایت کنم بخاطر 80 تومن؟
این پول تو این دوره زمونه واقعا مبلغی نیست. ولی اینکه می بینم روزانه حداقل 50 نفر میان ثبت نام می کنن و می رن سر کلاس اون هم با هزار امید و آرزو مخصوصا جوونای 18-19 ساله، دوس دارم یه جور پیگیری کنم.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید آیا واقعا ارزش داره پیگیری کنم؟ به نتیجه ای می رسم؟ ارزش وقت و هزینه گذاشتن داره؟
خواهشا فقط دوستانی که تجربه مشابه دارن راهنمایی کنن. مسلمه که کار شکایت و اینا دردسر داره ولی می خوام بدونم نتیجه ای داره یا خیر.
ممنون از دوستان

Alireza SM
26-02-2013, 14:59
اگه چندساله که دارن این کار رو میکنن نه نتیجه ای نداشته حتما تا الان ولی به هر حال بهتره یه شکایتی به دادسرا بکنین. اگه آگهی اینترنتی بوده به پلیس فتا هم میتونین مراجعه کنین
شما سندی دارین که ثابت کنه بعد از اتمام کلاس ها بدون قید و شرط باید میرفتین سر کار ؟

amin_947
26-02-2013, 17:57
کاش اسم شرکت رو میگفتی تا حداقل ما تو دامش نیوفتیم

Mr_100_dolari
26-02-2013, 21:44
دوست عزیز شما بهتر بود از اول بیشتر دقت میکردی این قضیه مربوط به الان نمیشه و اینم تنها شرکتی نیستش که اینکار رو کرده خیلی از شرکت ها هستند که توی ضمینه های مختلف میگن آموزش میدن و بعد برات کار پیدا میکنن و در حین آموزش کاری میکنند که هنر جو یا خودش بی خیال کل ماجرا بشه و بره و یا تهش دو تا امتحان سخت میگرن و ردت میکنن و میگن برای امتحان بعدی باید انقدر مجدد پول بدی و باز کاری میکنن که خیلی قانونی خودت ول کنی بری حالا شما برو خدا رو شکر کن 80 هزار تومن دادی اگر دوست داری برو دنبال شکایت ولی ممکنه هزینه بیشتری روی دستت بزاره ولی خوب برات میشه یه تجربه به این کلاه برادی ها میگن کلاه برداری کاملا قانونی !!

نگران کسای دیگه هم نباش اونا هم باید قبلش تحقیق کنن شما مسئول ندونم کاری دیگران نیستی فقط اگر میشناسیشون بهشون اطلاع بده همین .

اینم بگم چند وقت پیش فامیل ما که خودش کارش موبایل بود یه جا برای کار پیدا کرده بود که بهش گفته بودن باید 3 میلیون بدی تا آموزشت بدیم زیر دست یه تعمیر کار حرفه ای بعد اینجا کار میکنی ماهی 1 تومن یا بیشتر در میاری و ... من چشم بسته گفتم کلاه برداریه و خودشم بعد از یه مدت رفت و امد فهمیدش و نرفتش و اون شرکت هنوزم داره آگهی میکنه و تا حالا چند نفر از این طریق ضرر کردن خدا میدونه و ...