PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تلوزیون پلاسما یا led کدومو بخرم؟

بهنازی
23-02-2013, 18:26
با سلام میخام تلوزیون بخرم حالا به نظرتون پلاسما بهتره یا led ?
پلاسما هم مثل led باریکه ؟قیمتش چقدر فرق میکنه ؟
ایا فول اچ دی هستش پلاسما؟
چه مارکی و دلی رو پیشنهاد میدین 40 اینچ؟

با تشکر

parham511
23-02-2013, 19:54
بودجه، نوع کاربری، میزان نور محیط استفاده و امکانات مد نظرتونو باید ذکر کنید تا بشه گزینه خوبی پیشنهاد داد.
پلاسما مثل LCD هست ضخامتش و زیاد باریک نیست، پلاسماهای فول اچ دی هم داریم،
قیمتشونم بستگی به برند فرق داره.

بهنازی
23-02-2013, 21:51
ممنونم حالا بهتره پلاسما بخرم نمیخام زیاد هزینه کنم ؟کدوم مدل و سری خوبن ؟ اصلا پلاسما دموده شده ؟ اگه بخرم از نطر امکانات و کیفیت نسبت به led چه چیزهایی رو از دست میدم؟

parham511
23-02-2013, 22:02
ممنونم حالا بهتره پلاسما بخرم نمیخام زیاد هزینه کنم ؟کدوم مدل و سری خوبن ؟ اصلا پلاسما دموده شده ؟ اگه بخرم از نطر امکانات و کیفیت نسبت به led چه چیزهایی رو از دست میدم؟

اگه ملاکتون مده والا نمیدونم، سونی بخرین، سری HX اون مده الان یا وایسین تلویزیون Apple بیاد سریع مد میشه.
واسه تلویزیون به امکاناتو نیاز نگاه میکنن، مثل لباس خانوما نیست که رنگش دموده بشه.
پلاسما مال جاهای کم نوره، و تو نور کم کنتراست بسیار بالا داره، تو جای پرنور نسبت به LED های هم قیمتش خوب عمل نمیکنه. و مصرفشم بیشتره، در عوض تو تصاویر سریع بهتر عمل میکنه و کمتر دچار مات شدن میشه.
الان پلاسما سری 8 سامسونگ گزینه خوبیه براتون اگه پلاسما بخواید.

بهنازی
23-02-2013, 22:05
در ضمن ممنون میشم در مورد اعداد و حروف مدلها یکم توضیح بدین که چجوری میشه با این اعدا پی به قابلیتهای دستگاه برد مثلا 42LS57000 یعنی چی؟

بهنازی
23-02-2013, 22:30
ممنون میشم از نظر قیمت هم بفرمایید که چقدر و چند درصد از led پایینتره و ارزششو داره یا نه؟

بهنازی
23-02-2013, 22:40
خواهشا جواب بدین منو از این منجلاب راحت کنید؟ 42PA45000 ال جی یا Samsung 43E4550 چطورن ؟

Actros
23-02-2013, 23:09
شما سقف بودجتو معلوم کن . تا دوستان بهترین گزینه رو معرفی کنن
به نظر من پلاسما به درد شما نمیخوره . به نظرم بیشتر به درد افراد فبلم باز میخوره
ولی واسه اینکه آخر شب یه سریال ببینی و ......... LED پیشنهاد میشه
در ضمن مصرف برقLED بسیار پایینتر هست
شما تا چه قدر میتونی هزینه کنی ؟

بهنازی
23-02-2013, 23:18
میخام زیر 1.5 باشه .
برای اخبار و مستند به درد نمیخوره ؟
مصرف برق مهم نیست

Actros
23-02-2013, 23:20
با این حدود قیمت سایز بالای 40 بخواین فقط همون 2 مدل پلاسما که گفتین موجوده

بهنازی
23-02-2013, 23:21
Samsung 43E4550 چطوره؟

بهنازی
23-02-2013, 23:27
ممنونم میشم در مورد این مدل یکم توضیح بدین معایتبش چیه و چی کم دارن و پیشنهاد شما چیه؟

بهنازی
23-02-2013, 23:36
ممنونم میشم در مورد این مدل یکم توضیح بدین معایتبش چیه و چی کم دارن و پیشنهاد شما چیه؟

parham511
24-02-2013, 00:07
شما باید بگین محیط کار و کاربردتون چیه، نمیشه که هرکس میخواد TV بخره اینجا کلاس آموزشی بزاریمو پلاسما و LCD و LED و معایب و امکانات و ویژگیهای همه رو دوباره تعریف کنیم برای هر کاربر،شما یه سرچ ساده گوگلی اگ بزنید همه این اطلاعات توی نت هست، وقت خودتونو میگیرید با پرسیدن این سوالا، وقتی جواب کاملش توی نت هست،
اینجا مشاوره هست، بین 2 یا چند مدل و یا انتخاب مدل با توجه به نیازهای کاربر، کلاس آموزش مفاهیم که نیست، واسه همین کسی وقت نمیکنه همچین سوالاییو جواب بده،
موفق باشید

Actros
24-02-2013, 00:20
ببین با این بودجه همین 2تا الجی خوبه به نظرم
یکی از اینا رو انتخاب کن و خلاص 1
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MJ-RAIDEN
24-02-2013, 10:45
سلام .
در مودر ظاهر که پلاسما ها به خوبی led ها نیستن . البته اگر led ارزون قیمت هم بخواید بگیرید باز اون lcd هم نباید زیاد باریک یا قاب باریکی داشته باشه اصولا .
در مورد برند هم که شما 3 انتخاب دارید . الجی ، سامسونگ و پاناسونیک . الجی که اصلا حرفی واسه گفتن نداره تو پلاسما و حتی بهترین پلاسما هاش هم نقد های زیاد خوبی از سایت ها نگرفتن . پاناسونیک هم که مدل های جدیدش خیلی وقته وارد بازار نشدن و همون هایی هم که هستن قیمت بسیار بالایی دارن . پس میمونه پلاسمای سامسونگ .

در مورد کیفیت تصویر که اصولا پلاسما ها در سطح بالاتری از led ها قرار دارند . از لحاظ قیمت هم وضعیت بهتری دارن نسبت به led ها . البته چون اکثرشون توی سایز های بالا هستن از این جهت ممکنه زیاد قیمتشون کم به نظر نرسه ولی اگر بخواید توی همین سایز یک LED حتی ضعیف تر بگیرید احتمالا قیمت اون LED بیشتر بشه .

اگر شما بخوید مثلا پلاسمای سری 8 بگیرید انتخاب خیلی خوبیه ولی چون بودجتون کمه طبیعتا باید یک انتخاب ارزون تر داشته باشید که فکر می کنم اون پلاسمای سری 4 که نام بردید زیاد انتخاب خوبی نباشه . من چند وقت پیش که یکی از پلاسما هاش رو دیدم احساس کردم پیگسل های خیلی از فاصله ی نزدیک معلومن ( نمیدونم سری چندش بود ) دلیلش هم فکر می کنم اینه که یک سری از پلاسما ها مثل سری 4 FULL HD نیستن که باعث میشه پیگسل ها کم و واضح باشن ( با توجه به این که سایز تلویزیون هم بزرگه ) . واسه همین اگر هم خواستید پلاسما بگیرید با توجه به این که سایزشون عموما بزرگه سعی کنید FULL HD باشه حتما . البته تا جایی که من میدونم LED های ارزون قیمت تر سامسونگ مثل سری EH هم نسبت به قیمتشون کیفیت خوبی دارن .

بهنازی
24-02-2013, 22:17
ممنونم ولی تو مشخصات Samsung 43E4550 دو تا ورودی hdmi داره ؟ آیا LG 42PA45000 و Samsung 43E4950 فول اچ دی هستش؟ روی خود دستگاه این فول بودنشو نمینویسن ؟منظورم نوشتههای که به گوشه تی وی میچسبونن؟

hapalii
25-02-2013, 02:21
سلام

قبلا هم گفتم 4550 انتخاب خوبی نیست بین دو مدل بعدی که نام بردید هیچ کدام Full HD نیستند اصلا پلاسمای 43 یا 42 اینچ Full HD تو بازار موجود نیست مگر این که پاناسونیک باشه و کمترین مدل اون که 42 اینچ U30 اگر پیدا بشه الان حداقل 2.400 قیمتش خواهد بود . با توجه به بوجه شما 3 تا انتخاب تقریبا خوب هست نظر خود من 42PA45000 ال جی دلیل قیمت مناسب و ورودی خروجی های کامل تره بعد اون هم همین مدل 4950 انتخاب خوبی که قیمتش کمی بالاتره حدود 150 هزار تومان در عوض 3 بعدی هم هست اما ورودی خروجی کمتری داره مثلا مدل ال جی دو تا ورودی AV داره اما سامسونگ 1 ال جی ورودی PC داره اما سامسونگ نه البته سامسونگ هم پورت لن داره برای شبکه کردن که فکر نمی کنم به اندازه یه ورودی AV اضافه تر برای شما کاربرد داشته باشه .
اگر تهران هستید می تونید بیشتر این مدل ها رو مثلا تو فروشگاهی مثل هایپراستار یا این جور فروشگاه ها در کنار هم ببینید و مقایسه کنید .

nersias
25-02-2013, 03:58
به نظر من برید سراغ بدون گارانتی ها- ارزونتر در میاد، خیلی

nersias
25-02-2013, 04:00
to samsung do adade aval neshane andaze hast, harfe badi neshoneye sale tolid, raghame badi seri hastesh va se raghame bad modele ke albate modelaye sakhte iran ba chizaye aslie samsung motefavet hastand

hamid_IT63
25-02-2013, 16:05
بودجت برای خرید 40 اینچ led کمه . اگه بتونی 200 تا 300 تومن روش بذاری میتونی بری سراغ ledهای ال جی و ایکس ویژن .
به نظرم یکم صبر کن تا بودجت افزایش پیدا کنه و بتونی led بخری .