PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تصاویر کشته شدن یک پلنگ در تربت جام بالای دکل برق

XENON24
21-02-2013, 12:39
وبلاگ محمد درویش می نویسد :

تصاویری را که ملاحظه می‌فرمایید، خبرنگار روزنامه قدس برایم فرستاده است تا اگر باور نکردم، دوباره در عکس‌ها خیره شوم و از این که یک پلنگ زخمی برای فرار از دست حیوان دوپا و بسیار خطرناکی به نام انسان، خود را به ارتفاع ۲۴ متری دکل برق رسانده است، شگفت زده نشوم!
هرچند من هنوز شگفت زده‌ام … البته نه از واکنش آن پلنگ نگون بخت که عاقبت پس از تحمل خونریزی ناشی از اصابت ۴ گلوله از اسلحه کلاشینکف در همان بالای دکل جان داد، بلکه از وجدانی که این روزها ظاهراً در نزد ما آدم‌زمینی‌ها کیمیا شده است و از خردی که انگار از الماس کوه نور هم نایاب‌تر می‌نماید! و سبب می‌شود تا گروهی شکارکش نابخرد و آزمند به جان این گربه‌سانان تیزپا و زیبا و ارزشمند طبیعت ایران بیافتند.
یادمان باشد که پلنگ بزرگ‌ترین گربه سانی است که هنوز می‌توان آن را در ایران دید، گربه سانی که شمارش در بهترین حالت، هرگز به هزار قلاده هم نمی‌رسد و به همین دلیل در رده‌ی گونه‌های نادر از سوی IUCN طبقه‌بندی شده است. با این وجود، فقط در طول ۸ ماه گذشته سه قلاده پلنگ در تربت جام کشته شده است! چرا؟
یکبار دیگر هم گفتم:
پلنگ‌ها و یوزپلنگ‌ها که می‌روند؛ یعنی کسب و کار بیابان‌زایی و بیابان‌سازی در این بوم و بر سخت پررونق شده است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Saeed Dz
21-02-2013, 19:04
متاسفم واقعن که امروز اخلاق از بین رفته و این سنگین ترین خدشه ای هست که بر پیکره فرهنگ ما وارد شده و همچنان قربانی میگیره ... .

V E S T A
21-02-2013, 21:34
الهــــــــــــی:37::37::37::37: چقدر بی رحم ..:45::45::n14:

ایران انجمن حمایت از حقوق حیوانات نداره ؟

Saeed Dz
21-02-2013, 22:05
الهــــــــــــی:37::37::37::37: چقدر بی رحم ..:45::45::n14:

ایران انجمن حمایت از حقوق حیوانات نداره ؟
مثل دیگر عرصه ها فقط جهت افزایش تعداد پست ها وجود داره ... .

hamid_diablo
21-02-2013, 22:12
نه مسئولین و نه مردم هیچ توجهی به حیات وحش ندارن.اصلا مسئولیت پذیر نیستند در قبال طبیعت و جانورای درونش

در این زمینه هم اصلا اطلاع رسانی نمیشه.چند وقت پیش تو یکی از روستاهای شمال کشور 2 قلاده پلنگ به دست روستایی ها کشته شد....نمیدونستم باید گریه کنم یا اینکه خودمو با کش دار بزنم

پلنگی ک شاید خیلی ها فکر کنند تو ایران منقرض شده....

مسئولین باید روستاییان رو توجیه کنند که اگر هم این حیوانات وارد حوزه جغرافیایی محل زندگیشون شدن باید سریعا به محیط بانان یا مسئولین محیط زیست اطلاع بدن نه اینکه خودشون اسلحه بکشن و این حیوانات با ارزش حیات وحش ایران رو گور به گور کنند

V E S T A
21-02-2013, 22:19
فکر نمیکنم روستاییان کلاشینکف داشته باشن .. شکارچی بودن ولی شکارچی ها هم کلاشینکف ندارن چه کسی میتونه آزادانه اسلحه حمل کنه ؟!!

payam178
21-02-2013, 22:22
حیف نظر برای این بی مسولیتی
من که گریه کردم برای این پلنگ:37::37::37:

SNOW PATROL
21-02-2013, 22:23
فکر نمیکنم روستاییان کلاشینکف داشته باشن .. شکارچی بودن ولی شکارچی ها هم کلاشینکف ندارن چه کسی میتونه آزادانه اسلحه حمل کنه ؟!!

سلام در خیلی از روستاها و منازل روستایی سلاح کلاشینکف به عنوان یک سلاح دفاع شخصی استفاده میشود و چیز عجیبی نیست

mohammd1
21-02-2013, 22:25
چه کسی میتونه آزادانه اسلحه حمل کنه ؟!!
.....:n13:.....

Saeed Dz
21-02-2013, 22:30
نه مسئولین و نه مردم هیچ توجهی به حیات وحش ندارن.اصلا مسئولیت پذیر نیستند در قبال طبیعت و جانورای درونش

در این زمینه هم اصلا اطلاع رسانی نمیشه.چند وقت پیش تو یکی از روستاهای شمال کشور 2 قلاده پلنگ به دست روستایی ها کشته شد....نمیدونستم باید گریه کنم یا اینکه خودمو با کش دار بزنم

پلنگی ک شاید خیلی ها فکر کنند تو ایران منقرض شده....

مسئولین باید روستاییان رو توجیه کنند که اگر هم این حیوانات وارد حوزه جغرافیایی محل زندگیشون شدن باید سریعا به محیط بانان یا مسئولین محیط زیست اطلاع بدن نه اینکه خودشون اسلحه بکشن و این حیوانات با ارزش حیات وحش ایران رو گور به گور کنند
حمید جان نمیخوام از بحث اصلی خارج بشیم اما همه ی مشکل از فرهنگ ماست، فرهنگی که انسان و نجس میدونه سگ رو نجس میدونه و ... و همینطور به ما یاد میده حیوانات رو قربانی! کنیم اونم فقط برای خواسته هامون چه برسه به اینکه حس کنیم ممکنه آسیبی هم به ما بزنن.
و حالا خارجی کافر مرتد فرهنگش بهش یاد میده به همه چیز و همه کس احترام بذاره و برای زندگی (چه انسان و چه حیوان) ارزش قائل باشه چون این فرصتی هست که یکبار وجود داره و هیچوقت تکرار نمیشه. خودم ماه پیش خودنم یک خانوم اروپایی چندین سال از یک عقاب که نوکش شکسته بوده نگهداری کرده تا اینکه با فناورس چاپ سه بعدی براش یک نوک ساختن.

وقتش رسیده از خودمون شروع کنیم، ما حق نداریم گربه ای که از جلومون رد میشه رو بترسونیم حتی!

shabe.saket
22-02-2013, 00:05
کلاشینکف دست افراد عادی چه میکنه؟

SNOW PATROL
22-02-2013, 00:23
کلاشینکف دست افراد عادی چه میکنه؟

البته اگه از اون جهت بهش نگاه کنی من هم همون احتمال شما رو میدم
اما جدا از اون احتمال کلا کلاش اسلحه خیلی در دسترسی هست و چیزی نیست که نتونی گیرش بیاری

tapatalk