PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : مشکلی که هیچگاه حل نشد ...

Search7597
21-02-2013, 10:35
با سلام
آقا این اینترنت ما هم داستانی شده واسه خودش
عکس زیر رو ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ما هر کاری کردیم به هر دری زدیم مودم رو سر خط بردیم تلفن رو از رو خط برداشتیم اسپلیتر استفاده کردیم میکروفیلتر استفاده کردیم
باز هم خط ما درست نشد که نشد!
تو زمان های تصادفی چراغ لینکم خاموش میشه و بعد چند دقیقه روشن میشه
به مخابرات که زنگ میزنم میگن وقتی قطع میشه به ما زنگ بزن!چند بار هم اومدن خط رو چک کردن مودمشون رو سر خط وصل کردن و گفتن ببین چراغش روشنه! هرچقدر گفتیم اینو خودمم میدونستم که!مشکل اینه این قطع میشه حالیشون نشد!

کسی ایده ای داره؟مرکز ما کاشانیه،خونه ما هم پیامبره!
سرویس هم 1م.ب مخابراته!آقا به خدا دیوانه شدیم دیگه!چیکار باید کرد؟

دوستان عزیز خوشبختانه با قرار دادن Modulation روی G.DMT مشکل فعلا حل شده،10 واحد نویز کم شده!باز خبرتون میکنم،از همتون ممنونم :n19:
دو نقطه خوشحال!

از اینجا:
Advanced Setup -> ADSL -> ADSL Mode -> G.DMT قبلش روی اتوماتیک بود

AliMirzaie
21-02-2013, 10:41
خب اگه فاصلت از مرکز مخابراتی زیاده،کاریش نمیشه کرد. دیگه باید به فکر WiMax یا gprs و edge باشی.
البته حتما با یه مودم دیگه امتحان کن ببین این مشکل رو داره یا نه؟

KING iMAN
21-02-2013, 11:33
سرویس پایینتر بگیری نویز خطت کمتر میشه.
بگو آپ استریمت رو روی 256 ببندن و دان استریمت رو روی 512 (سرویس 512/256) بگیر.

Search7597
21-02-2013, 12:31
128 هم داشتم وضع همین بود! وایمکس هم آنتن نداره خونمون :)) !
جالب اینهکه بقیه همسایه ها که از همون مرکزن مشکلی ندارن!
واقعا نمیدونم مشکل از کجاس؟

arashsard
21-02-2013, 13:04
اوه اوه... snr خوبه ولی attenuation واسه downstream خطتت خیلی بالاست...تازه بنده خدا خطش 837 کیلو بیشتر نتونسته بگیره.... من یه پیشنهاد دارم... ولی شاید بازم جواب نده... ولی باز بهتر از اینکه خرج ایران ول و این چیزاس...یه خط جدید بگیر واست بکشن... هزینش جدیدن فکر کنم شده 10 15 تمن... این خطتت دیگه هیچ کاریش نمشه کرد... یه جای بین مسیر یه نویز خفن میوفته روو خطتت... یه جوری به نظر میرسه که یه نبکه از خطتت سیم ها به هم برخورد میکنن... تلفنت وقتی صحبت میکنی خش خش نمیکنه... احیانا وقتی مودم روشن وقتی صحبت میکنی صدای رادیو این چیزا از توو تلفن نمیاد ؟؟؟

mahmoodsoft
21-02-2013, 13:15
فکر کنم این نویز هم به خاطر سیم کشی سیم تلفن کنار سیم برق هست

ahriman323
21-02-2013, 14:07
یه خط جدید بگیر خودتو راحت کن البته تاکید کن برای adsl میخوام

Search7597
21-02-2013, 19:57
اوه اوه... snr خوبه ولی attenuation واسه downstream خطتت خیلی بالاست...تازه بنده خدا خطش 837 کیلو بیشتر نتونسته بگیره.... من یه پیشنهاد دارم... ولی شاید بازم جواب نده... ولی باز بهتر از اینکه خرج ایران ول و این چیزاس...یه خط جدید بگیر واست بکشن... هزینش جدیدن فکر کنم شده 10 15 تمن... این خطتت دیگه هیچ کاریش نمشه کرد... یه جای بین مسیر یه نویز خفن میوفته روو خطتت... یه جوری به نظر میرسه که یه نبکه از خطتت سیم ها به هم برخورد میکنن... تلفنت وقتی صحبت میکنی خش خش نمیکنه... احیانا وقتی مودم روشن وقتی صحبت میکنی صدای رادیو این چیزا از توو تلفن نمیاد ؟؟؟

چرا!یه صدای خش خش یه سره و دائم که خیلی ریزه و باید دقت کنی تا بفهمی هست!یه خط دیگه هم کشیدم همین بساط شد چی!؟

Search7597
21-02-2013, 19:57
فکر کنم این نویز هم به خاطر سیم کشی سیم تلفن کنار سیم برق هست

سر خط هم همین وضعه آخه!:n27:

Search7597
21-02-2013, 20:00
خب اگه فاصلت از مرکز مخابراتی زیاده،کاریش نمیشه کرد. دیگه باید به فکر WiMax یا gprs و edge باشی.
البته حتما با یه مودم دیگه امتحان کن ببین این مشکل رو داره یا نه؟

آقا هر کاری شما بگی ما انجام دادیم! مودم آوردیم،وایمکس آوردیم!از شانس بد من کارم جوریه که نیاز شدید به اینترنت با سرعت بالا دارم!الان مجبورم 10-11 از سر کار برگردم به خاطر قطع و وصل شدن این!:n29:

Search7597
21-02-2013, 20:13

این تست هم الان گرفتم!البته ناگفته نمونه که بعدش نامردی نکرد و سریع قطع شد!

arashsard
21-02-2013, 21:05
چرا!یه صدای خش خش یه سره و دائم که خیلی ریزه و باید دقت کنی تا بفهمی هست!یه خط دیگه هم کشیدم همین بساط شد چی!؟

گفتی همسایه ها مشکل ندارن پس به خاطر فاصله نیست... یه تیکه از این خطتت نویز میوفته... خط جدید بگیر انشالله که درست میشه...

arashsard
21-02-2013, 21:07

این تست هم الان گرفتم!البته ناگفته نمونه که بعدش نامردی نکرد و سریع قطع شد!

نویز چیزی هست که خیلی سخت بشه حلش کرد... کلا 90% نمیشه حلش کرد.. زیر ساختای ایران کلا فاجعه به تمام معنا... خط جدید بگیر خودتو خلاص کن... 2 3 روزه نصبش میکنن بعد adsl اتو انتقال بده روو خط جدید...

Search7597
21-02-2013, 22:01
نویز چیزی هست که خیلی سخت بشه حلش کرد... کلا 90% نمیشه حلش کرد.. زیر ساختای ایران کلا فاجعه به تمام معنا... خط جدید بگیر خودتو خلاص کن... 2 3 روزه نصبش میکنن بعد adsl اتو انتقال بده روو خط جدید...

ینی هیچ رقمه نمیشه مخابرات رو حالی کرد که مشکل چیه؟وقتی خط و سرویس رو از خودشون گرفتیم موظف نیستن که درستش کنن؟

Drug Man
21-02-2013, 22:13
ینی هیچ رقمه نمیشه مخابرات رو حالی کرد که مشکل چیه؟وقتی خط و سرویس رو از خودشون گرفتیم موظف نیستن که درستش کنن؟ چرا نمیشه اگه حال و حوصله پیگیری داشته باشی میتونی شکایت کنی به هر حال موظف هستن درستش کنن

Search7597
21-02-2013, 22:31
چرا نمیشه اگه حال و حوصله پیگیری داشته باشی میتونی شکایت کنی به هر حال موظف هستن درستش کنن

چی باید گفت بهشون دقیقا :n13: ؟ هرچی ما گفتیم نویز داره و قطع و وصل میشه اینا میگن نه!نویز؟بام؟شیب؟ سیمکشی تون مشکل داره! میگم بردیم سر خط! میگن خب باشه کارشناس میاد میبینه! ساعت 9 و 10 اینا دو نفر اومدن عینه پت و مت یه مودم هم دستشون! حالا رفتیم سر خط مودمشون رو وصل کردن میگن بیا!اینکه سالمه ببین چراغت روشنه! بعد من گفتم آقا ببین اینجا رو ! Line Attenuation ، SNR ! گف وااات؟؟؟ خلاصه اینکه موندم چجوری اینارو حالی کنم؟زنگ میزنی 2828 میگه الان روشنه میگم بله میگه الان چی میگم بله ! میگه برادر من گرفتی مارو؟ میگم به پیر به پیغمبر این هروقت حال کنه قطع میشه! شما عددهای مودم رو ببین؟ دیگه دید خیلی اصرار میکنم گف که هروقت قطع شد شما زنگ بزن :n08:
گفتم حاجی تا من زنگ بزنم این وصل شده!خلاصه اعصاب همشون هم ضعیف!دانش هم در حد خدا!
موندم به خدا!کسی راه حلی،آشنایی ...

h!tman
21-02-2013, 22:35
مال ما هم توی معرض باد و بارونه
وقتی بارون میزنه خر خر میکنه چراغ دی اس ال خاموش میشه
من حس کنم از سیم کشی داخلی باشه ، یا اگر نه ، از اون پنل تلفن سر هر کوچه

alirezaa_naderii
21-02-2013, 22:42
با سلام
آقا این اینترنت ما هم داستانی شده واسه خودش
عکس زیر رو ببینید:
ما هر کاری کردیم به هر دری زدیم مودم رو سر خط بردیم تلفن رو از رو خط برداشتیم اسپلیتر استفاده کردیم میکروفیلتر استفاده کردیم
باز هم خط ما درست نشد که نشد!
تو زمان های تصادفی چراغ لینکم خاموش میشه و بعد چند دقیقه روشن میشه
به مخابرات که زنگ میزنم میگن وقتی قطع میشه به ما زنگ بزن!چند بار هم اومدن خط رو چک کردن مودمشون رو سر خط وصل کردن و گفتن ببین چراغش روشنه! هرچقدر گفتیم اینو خودمم میدونستم که!مشکل اینه این قطع میشه حالیشون نشد!

کسی ایده ای داره؟مرکز ما کاشانیه،خونه ما هم پیامبره!
سرویس هم 1م.ب مخابراته!آقا به خدا دیوانه شدیم دیگه!چیکار باید کرد؟

دوست عزیز متاسفانه بنده نیز همین مشکل رو دارم
مشکل من اینه که سیم کشی خونمون مشکل داره و نویز بسیار شدیدی میندازه سرعت اینترنت 300 کیلوبایت رو به 40 کیلوبایت میکشونه و مدام باعث قطع شدن و وصل شدن بعد از 2 دقیقه و ریست مودم میشه ! مشکل اینطوری حل میشه که
1-سیم کشی خونه
2-سیم کشی مخابرات

1-اگر سیم کشی خونه مشکل داشته باشه میبایستی درستش کنید که بهترین راه کشیدن خط مستقیم بدون دو سره کردن و .... از محلی که سیم اصلی خط تون رو داخل ساختمون انداختن تا منزل !
2-باید درخواست تعمیرات بدین
بنده مودم رو توی پارکینگ توی جعبه تقسیم سیم ها امتحان کردم مشکلی نداشت فردا صبح هم با یکی از مهندسان برق قراره بریم تا یک سیم یک سره از پارکینگ تا طبقمون از راه پله به طول چندین متر بکشیم ! شما هم همین کار رو باید بکنید البته به احتمال 90% ممکنه این مشکل رو داشته باشین برای اینکه مطمین بشین زنگ بزنین تا نویز رو روی خونه و دم در خونه چک کنند

Search7597
21-02-2013, 22:58
دوست عزیز متاسفانه بنده نیز همین مشکل رو دارم
مشکل من اینه که سیم کشی خونمون مشکل داره و نویز بسیار شدیدی میندازه سرعت اینترنت 300 کیلوبایت رو به 40 کیلوبایت میکشونه و مدام باعث قطع شدن و وصل شدن بعد از 2 دقیقه و ریست مودم میشه ! مشکل اینطوری حل میشه که
1-سیم کشی خونه
2-سیم کشی مخابرات

1-اگر سیم کشی خونه مشکل داشته باشه میبایستی درستش کنید که بهترین راه کشیدن خط مستقیم بدون دو سره کردن و .... از محلی که سیم اصلی خط تون رو داخل ساختمون انداختن تا منزل !
2-باید درخواست تعمیرات بدین
بنده مودم رو توی پارکینگ توی جعبه تقسیم سیم ها امتحان کردم مشکلی نداشت فردا صبح هم با یکی از مهندسان برق قراره بریم تا یک سیم یک سره از پارکینگ تا طبقمون از راه پله به طول چندین متر بکشیم ! شما هم همین کار رو باید بکنید البته به احتمال 90% ممکنه این مشکل رو داشته باشین برای اینکه مطمین بشین زنگ بزنین تا نویز رو روی خونه و دم در خونه چک کنند

انشاالله که مشکل شما رفع بشه،من مودم رو بردم سر خط اونجا هم اعداد و ارقام دقیقا همینه پس سیمکشی داخلی ایرادی نباید داشته باشه،حالا مشکل اینجاست که این دوستای عزیزمون توی مخابرات متوجه مشکل نمیشن هرچی هم میگی میگن داخل خونه و نویز تلفن بیسیم و اینا!
اینم لاگ مودمه که الان گرفتم:
2/21/2013 22:53:32> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8063f270
2/21/2013 22:53:33> Last errorlog repeat 2 Times
2/21/2013 22:53:33> Call Failed
2/21/2013 22:54:3> Call Failed
2/21/2013 22:54:3> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8063f270
2/21/2013 22:54:5> Last errorlog repeat 1 Times
2/21/2013 22:54:21> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8063f270
2/21/2013 22:54:29> Last errorlog repeat 2 Times
2/21/2013 22:54:33> Call Failed
2/21/2013 22:54:33> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8063f270
2/21/2013 22:54:40> Last errorlog repeat 2 Times
2/21/2013 22:54:58> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8063f270
2/21/2013 22:55:3> Last errorlog repeat 2 Times
2/21/2013 22:55:3> Call Failed

Drug Man
22-02-2013, 11:01
چی باید گفت بهشون دقیقا :n13: ؟ هرچی ما گفتیم نویز داره و قطع و وصل میشه اینا میگن نه!نویز؟بام؟شیب؟ سیمکشی تون مشکل داره! میگم بردیم سر خط! میگن خب باشه کارشناس میاد میبینه! ساعت 9 و 10 اینا دو نفر اومدن عینه پت و مت یه مودم هم دستشون! حالا رفتیم سر خط مودمشون رو وصل کردن میگن بیا!اینکه سالمه ببین چراغت روشنه! بعد من گفتم آقا ببین اینجا رو ! Line Attenuation ، SNR ! گف وااات؟؟؟ خلاصه اینکه موندم چجوری اینارو حالی کنم؟زنگ میزنی 2828 میگه الان روشنه میگم بله میگه الان چی میگم بله ! میگه برادر من گرفتی مارو؟ میگم به پیر به پیغمبر این هروقت حال کنه قطع میشه! شما عددهای مودم رو ببین؟ دیگه دید خیلی اصرار میکنم گف که هروقت قطع شد شما زنگ بزن :n08: گفتم حاجی تا من زنگ بزنم این وصل شده!خلاصه اعصاب همشون هم ضعیف!دانش هم در حد خدا! موندم به خدا!کسی راه حلی،آشنایی ... به نظرم ازشون شکایت کن به بازرسی یا حراست بگو مشکل منو حل نمیکنن در ضمن میتونی به دادگاه هم شکایت کنی

arashsard
22-02-2013, 13:09
چرا نمیشه اگه حال و حوصله پیگیری داشته باشی میتونی شکایت کنی به هر حال موظف هستن درستش کنن

مخابرات اکثر مواقع میگه اگه بوق داشته باشی پس مشکلی نیست و دیگه پیگیری نمیکنن... مگه اینکه پارتی چیزی داشته باشی یا به قول دوستومن شکایت ... خب به دردسرش نمیرزه... خط جدید از همش راحتتره...

arashsard
22-02-2013, 14:36
چی باید گفت بهشون دقیقا :n13: ؟ هرچی ما گفتیم نویز داره و قطع و وصل میشه اینا میگن نه!نویز؟بام؟شیب؟ سیمکشی تون مشکل داره! میگم بردیم سر خط! میگن خب باشه کارشناس میاد میبینه! ساعت 9 و 10 اینا دو نفر اومدن عینه پت و مت یه مودم هم دستشون! حالا رفتیم سر خط مودمشون رو وصل کردن میگن بیا!اینکه سالمه ببین چراغت روشنه! بعد من گفتم آقا ببین اینجا رو ! Line Attenuation ، SNR ! گف وااات؟؟؟ خلاصه اینکه موندم چجوری اینارو حالی کنم؟زنگ میزنی 2828 میگه الان روشنه میگم بله میگه الان چی میگم بله ! میگه برادر من گرفتی مارو؟ میگم به پیر به پیغمبر این هروقت حال کنه قطع میشه! شما عددهای مودم رو ببین؟ دیگه دید خیلی اصرار میکنم گف که هروقت قطع شد شما زنگ بزن :n08:
گفتم حاجی تا من زنگ بزنم این وصل شده!خلاصه اعصاب همشون هم ضعیف!دانش هم در حد خدا!
موندم به خدا!کسی راه حلی،آشنایی ...

شدیدا موافقم باهاتون... مشتی آدم گاگول میفرستن... عجب آدم هالویی بوده... خب معلومه که لینک میگیره خب معلوم نیست 5 دیقه دیگه بپره... 2 ساعت دیگه بپره... حاجی خودتو خسته نکن پای اینا... این واسه رفع تکلیفی یه مودم میگیرن دستشون میان...

Search7597
23-02-2013, 17:45
شدیدا موافقم باهاتون... مشتی آدم گاگول میفرستن... عجب آدم هالویی بوده... خب معلومه که لینک میگیره خب معلوم نیست 5 دیقه دیگه بپره... 2 ساعت دیگه بپره... حاجی خودتو خسته نکن پای اینا... این واسه رفع تکلیفی یه مودم میگیرن دستشون میان...

ازین میترسم که خط بعدی هم همین بشه!آقا یه چیز جالب!این گاهی وقتا اینجوری میشه و دیگه قطعی ندارم! مث الان!کسی ایده ای داره؟؟

Search7597
23-02-2013, 17:46
مخابرات اکثر مواقع میگه اگه بوق داشته باشی پس مشکلی نیست و دیگه پیگیری نمیکنن... مگه اینکه پارتی چیزی داشته باشی یا به قول دوستومن شکایت ... خب به دردسرش نمیرزه... خط جدید از همش راحتتره...

به زبون خودشون مشکل من رو چجوری میشه بیان کرد که بفهمن؟

alirezaa_naderii
23-02-2013, 21:04
دوست عزیز اگر یادت باشه من هم مشکلی مثل شما داشتم
باید بهت بگم که همدریم !
و منم مثل اینکه خطم مشکل داره
میگم میشه بگم خطم رو فیبرنوری کنن ؟ و اگر فیبر نوری بشه مشکل حل میشه ؟ و اگر فیبر نوری بشه سرویس پارس انلاینم میمونه روش یا نه ؟
SNR من روی 8 تا نهیات 10.5 هست و نویز هم 42 حدودا این باعث میشه حدود 200 کیلوبایت رو نتونم بگیرم !
تو رو خدا راهنمایی کنید دیوانه شدم !:n13:

arashsard
23-02-2013, 21:06
به زبون خودشون مشکل من رو چجوری میشه بیان کرد که بفهمن؟

مخابرات که اصلا زبون آدم نمیفهمن... مگه اینکه خود شرکت به مخابرات استعلام کنه خطتت مشکل داره... اونم بعید میدونم زیاد شرکت سفت و سخت پیگیری کنه... کلا به نظرم دردسر خط جدید از همش کمتره... واسه محکم کاری به اونی که میاد خطتت رو راه بندازه بگو از جعبه تقسم کوچه یه سیم جدا واسم بکش تا توو حیاط...

arashsard
23-02-2013, 21:07
دوست عزیز اگر یادت باشه من هم مشکلی مثل شما داشتم
باید بهت بگم که همدریم !
و منم مثل اینکه خطم مشکل داره
میگم میشه بگم خطم رو فیبرنوری کنن ؟ و اگر فیبر نوری بشه مشکل حل میشه ؟ و اگر فیبر نوری بشه سرویس پارس انلاینم میمونه روش یا نه ؟
SNR من روی 8 تا نهیات 10.5 هست و نویز هم 42 حدودا این باعث میشه حدود 200 کیلوبایت رو نتونم بگیرم !
تو رو خدا راهنمایی کنید دیوانه شدم !:n13:

اگه پرش لینک نداری 200 کیلوبایت واسه سرویس محدود خوبه... انگلش نکن :n02:

arashsard
23-02-2013, 21:07
ازین میترسم که خط بعدی هم همین بشه!آقا یه چیز جالب!این گاهی وقتا اینجوری میشه و دیگه قطعی ندارم! مث الان!کسی ایده ای داره؟؟

خاصیت نویز همینه... یهو بهتر میشه.. ممکنه چند روز خوب باشه... اما یه روز 10 12 بار زیاد بشه و پررش لینک داشته باشی...

alirezaa_naderii
23-02-2013, 21:23
اگه پرش لینک نداری 200 کیلوبایت واسه سرویس محدود خوبه... انگلش نکن :n02:
نه متوجه نشدید همین سرویسی که من دارم تو یه خونه دیگه داره سرعت 360 کیلوبایت رو میده و خونه ما 80 تا خاب به نظر شما زور نداره خونه نو ساخت و ... ما همچین اینترنتی داشته باشه؟
شما در اون مورد هایی که نوشتم اطلاعی نداری ؟

omidtb
23-02-2013, 21:53

از تو قسمت تنظیمات حالت ای دی اس ال پلاس رو بزار رو حالت G.DMT الان چون رو حالت اتوماتیک هست رفته رو G.DMT اگر دقت کنی

Search7597
23-02-2013, 22:08
از تو قسمت تنظیمات حالت ای دی اس ال پلاس رو بزار رو حالت G.DMT الان چون رو حالت اتوماتیک هست رفته رو G.DMT اگر دقت کنی

ایی!آره! چیه فرقشون؟رو کدوم باید باشه؟

Search7597
23-02-2013, 22:12
الان چون G.DMT شده نویزم رفته رو 60؟

omidtb
23-02-2013, 22:30
ایی!آره! چیه فرقشون؟رو کدوم باید باشه؟

کلا حالت G.DMT بهتره واسه کسایی که نویز دارن

Ghaioom
23-02-2013, 22:36
این مشکل دوستمون برا ما هم هس.
لینک زیر رو ببینید اونجا گفتم:
و

arashsard
23-02-2013, 22:37
نه متوجه نشدید همین سرویسی که من دارم تو یه خونه دیگه داره سرعت 360 کیلوبایت رو میده و خونه ما 80 تا خاب به نظر شما زور نداره خونه نو ساخت و ... ما همچین اینترنتی داشته باشه؟
شما در اون مورد هایی که نوشتم اطلاعی نداری ؟

در مورد فیبر نوری که فقط مخابرات میتونه پوشش بده... مطمئنا نویز از درون ساختمون شما نیست...نویز بیشتر از زیر ساخت خود مخابرات... وای یه بار در یکی از گلوگا هایی که سیمای تلفن از توش رد میشد باز بود.. نمیدونی چه اوضاعی توش بود... پر از آب... اصلا رسیدگی نمیکنن که نو سازی کنن...

Search7597
23-02-2013, 22:54
کلا حالت G.DMT بهتره واسه کسایی که نویز دارن

دوست عزیز میتونم بپرسم فرقشون چیه؟

Search7597
23-02-2013, 23:09
در مورد فیبر نوری که فقط مخابرات میتونه پوشش بده... مطمئنا نویز از درون ساختمون شما نیست...نویز بیشتر از زیر ساخت خود مخابرات... وای یه بار در یکی از گلوگا هایی که سیمای تلفن از توش رد میشد باز بود.. نمیدونی چه اوضاعی توش بود... پر از آب... اصلا رسیدگی نمیکنن که نو سازی کنن...

ای کاش اینجوری نبود!ایکاش صاحاب داشت،ایکاش دلسوز داشت ...
شما یه سر به سایتشون بزن!مثلا crmtct.tct.ir هزار و یکی سیستم نوشتن واسشون!یکی از یکی داغون تر!حیف اون پولا!