PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : < کاراته >

mir@
03-01-2007, 15:14
بازتاب:
در پی حمله دو برادر کاراته کا به یک کاراته کا و مصدومیت این ورزشکار، یکی از کارشناسان این رشته در تماس با «بازتاب ورزشی»، از بی تفاوتی فدراسیون کاراته به اقدامات این دو برادر انتقاد کرده و افزود: عدم وجود اخلاق ورزشی در بین گروهی از ورزشکاران دردی است که متاسفانه گریبان‌گیر ورزش کشور شده و هر روز نیز حادتر از گذشته می شود. این مسئله در بین ورزشکاران ملی‌پوش بیشتر است و موجب آزردگی خاطر جامعه و بدبین شدن خانواده ها به این رشته و قهرمانان ملی شده است.

به گزارش خبرنگار «بازتاب ورزشی»، این داور کاراته می افزاید: در روز جمعه 8/10/85 در مسابقات کاراته شمال غرب تهران که در رده سنی نونهالان تا بزرگسالان برگزار شد، اینجانب نیز به عنوان داور به این مسابقات دعوت شده بودم. این مسابقات معمولا به جهت اینکه کلاسهائی که هنرآموز مبتدی پرورش می‌دهند، خود را محکی بزنند برگزار شده و در پایان نیز به کلاسهايی که بیشترین مدال را آورده باشند، یک کاپ و حکم تشویقی داده می شود. اما مربی تیم دانشگاه آزاد به جهت اینکه راندمان کاری کلاس کاراته خود را بالاتر ببرد، از افراد ملی پوش که در مسابقات سوپرلیگ کشور مسابقه می دهند استفاده کرد تا با گرفتن چند مدال طلا، کلاس کاراته خود را به عنوان یک کلاس قهرمان‌پرور جلوه دهد.

وی افزود: برادران جعفر‌قلی‌زاده که یکی عضو تیم ملی امید و دیگری عضو تیم ملی بزرگسالان هستند، با تیم دانشگاه آزاد در این مسابقات شرکت کردند. متاسفانه این دو برادر در هنگام مسابقه چنان با حریفان آماتور خود برخورد و تکنیک‌های خشن را اجرا می‌کردند که به نظر می‌رسید، قصد دارند حریف خود را از پای در آورند. متاسفانه به این نوع مبارزه غیر تکنیکی و نمایشی هم افتخار می‌کردند و این در حالی است که برادر بزرگتر (مهدی جعفر‌قلی‌زاده)40 روز پیش در مسابقات جهانی فنلاند برابر یک حریف آمریکائی که از کشورهای ضعیف این رشته است با نتیجه تاسف بر انگیز 8-0 (ضربه فنی) باخته بود.

این داور کاراته افزود: یکی از اصول اساسی کاراته داشتن روح جوانمردی و ادب و احترام میباشد، ولی در هنگام برگزاری مسابقه برادر کوچکتر، به رغم اینکه ورود دیگران در محوطه مسابقه ممنوع است، اما برادر بزرگتر به استناد اینکه عضو تیم ملی است به راهنمائی برادر کوچکتر پرداخته بود.

متاسفانه این بی تفاوتی با اجرای یک تکنیک خشن از سوی برادر کوچکتر کامل شد به حدی که داور، مسابقه را قطع کرد. اما به دلیل شلوغی سالن حریف متوجه داور نشد و ضربه ای آرام به صورت ایشان وارد کرد، در حالی که هنوز داوران رای نداده بودند ناگهان دو برادر با یورش به این حریف و فحاشی وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند. متاسفانه افرادی هم که می خواستند به این درگیری پایان بدهند با تهدید این دو برادر روبرو می شدند.

وی در ادامه افزود: این حرکت موجب اعتراض همه شرکت کنندگان، داوران و حتی تماشاچیان در این مسابقه ها شد. اما جالب است وقتی روز شنبه با فدراسیون کاراته تماس گرفتم تا موضوع را با مسئول کمیته انضباطی در میان بگذارم، پس از چند بار تلاش نتوانستم کسي را در جریان این ماجرا قرار دهم!

همچنین «نبی‌الله توسلی» کاراته‌کایی که از سوی جعفرقلی‌زاده و برادر بزرگش مورد ضرب و شتم قرار گرفت، در گفتگو با خبرنگار «بازتاب ورزشی» گفت: متاسفانه وقتی مسابقه می‌دادیم حالت خشنی داشت و انگار دعوا می کرد. داور دستور توقف داد، ولی او یک ضربه به سمت من پرتاب کرد و وقتی دیدم داور چیزی نمی گوید، من هم حالت مبارزه را حفظ کردم و ضربه آرامي به او زدم، ناگهان برادرش که در کنار زمين بود، به وسط میدان دوید و هر دو به من حمله کردند که چرا متوجه داور نشدم!

توسلی افزود: متاسفانه فحاشی و حرکات ناهنجار آنها باعث شد که 5 دقیقه سالن به هم بریزد و کار به جر و بحث میان داوران و این دو نفر کشیده شود. متاسفانه دچار آسیب دیدگی شدم و به خاطر اینکه در مسابقه بودم شکایتی هم نکردم ولی هنوز موضوع در کمیته انضباطی فدراسیون بررسی نشده است.

sinath
04-11-2009, 22:07
فردا: سفارت ایتالیا در اقداماتی عجیب از حضور تیم کیوکوشین کاراته شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جلوگیری کرد.
طی ارسال دعوت نامه‌ای از کشور ایتالیا، قرار بود تیم کیوکوشین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز در مسابقاتی که از 21 آذر در شهر لچه ایتالیا آغاز می‌شود، شرکت کند که با اقدامات عجیب سفارت ایتالیا حضور این تیم در این مسابقات منتفی شد.

بنابراین گزارش مسئولان تمام مدارک و پاسپورت نفرات شرکت کننده را برای سفارت ایتالیا ارسال کرده بودند که مسئولان سفارت این کشور طی یک بهانه تراشی عجیب، خواستار صدور نامه‌ای مهرداد از کمیته ملی المپیک شدند.

همچنین پس از ارسال این نامه بار دیگر ویزای این افراد صادر نشد و اکنون تکلیف حضور تیم ملی مناطق نفت‌خیز در مسابقات کیوکوشین شهر لچه در هاله‌ای از ابهام است.

محسن عاشوری مسئول سبک کیوکوشین کاراته کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس ورزشی «فردا» خاطرنشان کرد: سازمان را از دست دادیم و با شرایطی که سفارت ایتالیا برای ما مقرر کرده بود نمی‌توانستیم در زمان مقرر کارها را انجام دهیم و امور اداری را پیش ببریم.

عاشوری در خصوص علت عدم حضور تیم نفت در این مسابقات گفت: تیم نفت در این قضیه مقصر نبوده و عدم آگاهی ما و مسئولین برگزار کننده سبب شد این تیم از حضور در مسابقات بازبماند.

goldenm
07-01-2010, 16:11
شبکه ایران نوشت:

این خانواده که متشکل از پدر، مادر و دو فرزند دخترشان بوده‌اند به این بهانه که تنها می‌خواهند همراه فرزندشان باشند و مسابقه‌هایش را از نزدیک ببینند، هزینه‌هایشان را پرداخت کردند و آبانماه همراه تیم کاراته سبک شیتوریو شوکوکای یونیون عازم آلمان، محل برگزاری مسابقات شدند.

حال نزدیک به دو ماه از این مسابقات می‌گذرد و هنوز خبری از بازگشت آنها نیست. اگرچه از سوی مسئولان فدراسیون گفته می‌شود آنها هنوز پناهنده نشده‌اند اما مساله اینجاست که تا وقتی این مساله علنی نشده‌ بود آب از آب تکان نخورده بود و کسی هم پیگیر این موضوع نبود.

مدیر روابط عمومی فدراسیون کاراته در این باره می‌گوید: بلافاصله بعد از بازگشت سبک شیتوریو شوکوکای یونیون از این مسئله با خبر شده و پیگیری‌های لازم را انجام داده ایم.

مجید اشجعی تاکید می‌کند: مدارک در دست بررسی است و منتظریم تا استعلام های رسمی را از سفارت آلمان دریافت کنیم تا به اقدامات بعدی بپردازیم.البته حراست سازمان تربیت بدنی کاملاً در جریان ماجرا هست و طبق قانون با این مسئله برخورد می کند.

مدیر امور عمومی فدراسیون کاراته گفت: منتظر دریافت استعلام پناهنده‌شدن از سفارت آلمان هستیم تا مدارک کتبی در اختیار داشته باشیم.

goldenm
14-07-2010, 17:43
فشار عصبی، مصرف دو برابر دارو، اوردوز شدن و رسیدن به مرحله‏ای که مغز توان مقاومت ندارد. به همین سادگی یک قهرمان رفت. وقتی بازگشت نه چشمی برای دیدن داشت و تنی برای کشیدن بار این دنیای کثیف که همه تاریخ مصرف دارند، حتی آنهایی که بارها خنده‏‏هایمان را با اشک‏های شوق و شعف پیونده داده‏اند. داشت بهبود می‏یافت اما هیچ کس دلش ادامه زندگی علی شاطرزاده را با ذلت نمی‏خواست و ماندنش با دو چشم بی سو را برابر با ذلتی بود که به زعم برخی اندک و به زعم برخی بیش از سقف تصورات بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک حکایت مرگ با عزت و زندگی با ذلت بود که پرافتخارترین قهرمان کاراته ایران در آسیا همراه اجل شد و روحش به لقاء الله پیوست تا برخی قهرمانان دوستش که از جان بیشتر می‏خواستنش به خود این اجازه را بدهند، بگویند خوب شد که رفت، خدا دوستش داشت و عاقبتش ختم به خیر شد؛ دعایی که برای هر بنده‏ای مستجاب نمی‏شود اما برای او شد و پیش از آنکه محتاج این و آن شود و کارش به عصای سفید و روزهای سیاه تر بکشد، با اوج نشینی رفت.

جالب اما پس از رفتنش بود که رسانه‏ها، برایش بیش از سران ورزش ارزش قائل شدند. تنها پیام تسلیت از جانب رئیس فدراسیون کاراته بود که عصر دیروز منتشر شد و روئسای سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک که بر سر حوزه ورزش اختلافاتی با هم داشته و دارند، حاضر نشدند در پیامی جداگانه، حق مطلب را ادا کرده و حداقل تسلیت بگویند؛ انگار آب از آب تکان نخورده و هیچ اتفاقی نیافتاده است. انگار هیچ خانواده ای داغدار نشده و همه چیز آرام بوده است، همانگونه که در هفته‏های اخیر آرام بود و هیچ یک از این دوستان در پی تامین هزینه‏های درمان و خانواده این قهرمان پرافتخار برنیامد.

آقایان علی آبادی و سعیدلو به خود زحمت ندادند، برنامه هایشان را کنسل کنند و راهی اصفهان شوند و در مراسم تشییع جنازه این عزیز که روزگاری برای ایران جان کند و افتخار آفرید شرکت کنند. آخر دیگر به چه کار می آید؟! نه می‏توان از او در برنامه‏ها بهره برد و نه زمانی برای مدال آوری اش باقی مانده است و اصلاً امور ورزش و پیش بردن این امور به مراتب واجب تر از رفتن به زیر تابوت جوانی است که تا دیروز افتخار بود و امروز همراه خاک. اینجاست که فاصله مدیران مشخص می‏شود و وقتی مصطفی هاشمی طبا که این ایام در ورزش مسئولیتی ندارد بالای سر گور این جوان مشاهده می‏شود، می‏توان بهتر درک کرد چه عوامل ناپیدایی یک مدیر را موفق‏ترین در تاریخ ورزش می‏سازد.

بنابراین حتی لزومی به تسلیت گفتن نیست و شاید به همین دلیل بود که روئسای سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک حتی به خود زحمت ندادند، کسری از زمانی که جهت نوشتن پیام برای قهرمانی یک تیم ملی وقت می‏گذارند و پس از آن نیز بر روی این موفقیت مصاحبه‏های رنگارنگ می‏کنند، وقت بگذارند و به یکی از کارمندانشان بگویند که به نام ایشان پیامی بنویسد و این واقعه را تسلیت بگوید. یک شبانه روز گشذت و کسی تسلیت نگفت؛ کاش ورزشکار نبودم و امروز مجبور نبودم چنین اتفاق تلخی که از دست دادن علی تلخ‏تر بود، به جامعه تسلیت می‏گفتم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

nar nia
19-09-2010, 20:10
خبر آنلاين - سالن شهید افراسیابی یکی از عجیب ترین مسابقات ورزشی تاریخ خود را میزبانی می کند.

مسابقاتی کاراته ای که نمایندگانی از سه کشور به نام بازی های غرب آسیا با هم مصاف دارند. اما فدراسیون کشور میزبان یعنی ایران به دلیل اختلاف با رئیس ایرانی تشکیلات کاراته غرب آسیا شرکت در بازی هایش را تحریم کرده است.

صبح یکشنبه بود که فدراسیون کاراته ایران دلایل خود برای انصراف از بازی ها را اعلام کرد آنها به حضور کشوری مثل افغانستان در بازی ها اعتراض داشتند.کشوری از کشورهای جنوب آسیا که در بازی های غرب آسیا شرکت داده شده . البته فدراسیون ایران سطح بازی هایی تنها با حضور سه کشور را خیلی پایین می دانست.

این قدر پایین که حتی تیم سوم کشورمان هم در بازی ها حاضر نشود . اما این پایان ماجرا نبود و روابط عمومی فدراسیون پرده از تخلفی بزرگ در بازی ها برداشت. آنها شخصی به نام خداداد مبارز را به رسانه ها معرفی کردند که نماینده رسمی فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی افغانستان در ایران بود و ادعا می کرد تیم معرفی شده به نام تیم ملی افغانستان ، قلابی است.

مبارز در این باره به خبرآنلاین گفت:« من سال هاست که به عنوان نماینده فدراسیون افغانستان در ایران فعالیت می کنم و می دانم این ورزشکاران تیم ملی ما نیستند. داشتم دیروز اخبار شما را می دیدم که خبر حضور تیم ملی مان را شنیدم و تعجب کردم برای همین با کابل تماس گرفتم و دیدم تیم ما دارد برای شرکت در مسابقات گوانگ ژو تمرین می کند.»

ادعایی بزرگ که شباهتی بزرگ داشت به خبر ازی دوستانه هفته قبل بحرینی ها با تیم ملی توگو که مشخص شد سر فدراسیون این کشور عربی کلاه رفته و عده ای سیاه پوست خود را به نام تیم ملی توگو به آنها معرفی کردند و پولی به جیب زد اند. البته فدراسیون غرب آسیا و رئیس ایرانی آن که روزگاری خود رئیس تشکیلات کاراته ایران بوده چنین ادعایی را رد می کند. او هم نماینده ای از افغانستان را در سالن افراسیابی دارد که شهادت می دهد ، تقلبی در کار نیست. حسینی کابلی نماینده افغان هایی است که به خبرآنلاین می گوید:« من از سفارت افغانستان مجوز دارم و نامه ام را کمیته ملی المپیک کشورم تائید کرده. این بچه ها از طرف فدراسیون کشور ما به ایران آمده اند.»

ادعایی که به شدت از سوی مبارز تکذیب می شود:« این بنده های خدا در شهر قم در باشگاهی کاراته بازی می کنند .حضور و شکست های شان تنها سبب بدنامی تیم ملی کشور من می شود برای همین آمده ام تا با شکایت رسمی خواهان حذف نام تیم ملی افغانستان از بازی ها شوم.»

کابلی اما در پاسخ به این ادعا می گوید:« این آقا احتمالا مدرکش را از چهاراه مولوی خریده . شما می خواهید دعواهای داخلی تان را به کشور افغانستان ربط بدهید و این کار درستی نیست. از بچه های ما دو نفر از افغانستان آمدند و بقیه هم در ایران ورزش می کنند اما همه عضو تیم ملی هستند و حکم فدراسیون را دارند حالا شاید حالا عضو تیم اصلی نباشند اما تیم ما را فدراسیون افغانستان تائید کرده و من هم نماینده آنها هستم.

نامه هایم هم که وجود دارد. می گویند کشور ما غرب آسیا نیست حتی نمی کنند نقشه جغرافیا را ببینند ما از ایران هستیم تا تبت . کشور درازی هستیم که هم در غرب می توانیم باشیم و هم جنوب. حالا هم که عضو فدراسیون غرب آسیا هستیم پس مشکلی وجود ندارد.»

Naser2959
15-10-2010, 12:32
ایولا چه خر تو خری ول کنید بزارید پولشون بگیرن بندگان خدا :27:

nar nia
17-01-2011, 17:05
سایت آتی نیوز نوشت:

پیام مرادی که همراه تیم صدرای زیرآب به کشور فرانسه سفر کرده تا در مسابقات آزاد پاریس شرکت کند در مراسم وزن کشی مسابقات حاضر نشده و مسئولان تیم اعلام کرده‌اند که این ورزشکار در روز مسابقه مفقود الاثر شده بوده و تلاش آنها برای پیدا کردن پیام مرادی نتیجه نداده اما او شب به هتل محل اقامت تیم بازگشته است.

شنیده‌ ها حاکی از آن است که این کاراته کای ایرانی می‌خواهد به فرانسه پناهنده شود و مانند یکی دیگر از کاراته کا‌ها به نام خندان که در گذشته در آلمان پناهنده شد این ورزشکار هم قصد دارد در فرانسه ماندگار شود. البته مسئولان هنوز این خبر را تایید نکرده‌اند .

در این سفر مسئولان عالی رتبه فدراسیون کاراته همچون نایب رئیس فدراسیون هم همراه تیم باشگاه حضور دارند.

منبع:

nar nia
06-04-2011, 18:52
مسابقات كاراته بين سبكي در جمهوري آذربايجان در حالي به پايان رسيد كه تيم‌هايي از ايران پس از پايان رقابت‌ها به اين كشور رسيدند!

به گزارش ايسنا، اين رقابت‌ها در شهر باكو، مركز آذربايجان برگزار شد كه30 نماينده ايران پس از پايان رقابت‌ها به اين كشور رسيدند.

منوچهر محمديان، رييس هيات كاراته استان تهران مدعي است كه مجوز شوراي برون مرزي سازمان تربيت بدني براي اين اعزام به نام عليرضا سمندر صادر شده بود. اين اعزام در حالي صورت گرفت كه سمندر، رييس سبك شيتوريو ايتوسوكاي غير از سبك خود سبك‌هاي وادوريو، گوجوريو و كاراته كاراني از خوزستان و مازندران را هم به باكو برد!

عطيه السادات جمالي مطلق يكي از كاراته‌كاران سبك وادوريو كه در اين اعزام حضور داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري ايسنا، اظهار كرد: ابتدا قرار بود ساعت 5 بامداد ازطريق هوايي به باكو برويم كه سرپرست تيم گفت تعدادي از گذرنامه‌ها گمشده بنابراين ساعت 12 شب پرواز خواهيم كرد. ساعت يك بامداد عطايي سرپرست تيم گفت به دليل آماده نشدن گذرنامه‌ها بايد با اتوبوس به آذربايجان برويم.

او افزود: قرار شد ساعت 8 صبح حركت كنيم، اما با دو ساعت و 30 دقيقه تاخير راه افتاديم. مسافرت با اتوبوس به قدري سخت بود كه حتي براي آب و غذا هم بايد التماس مي‌كرديم!

كاراته كاي سبك وادوريو با تاكيد بر اين كه اين مشكلات مقابل مشكلات مان در باكو چيزي نبود، گفت: در حالي خسته و گرسنه به باكو رسيديم كه مسئولان برگزاري مسابقات گفتند، رقابت‌ها برگزار شده است و شما دير رسيده‌ايد! پس از اعتراض اعضاي تيم و اين كه براي آمدن به مسابقات پول داده‌اند، سرپرست تيم نزد مسئولان برگزاري مسابقات رفت و دست يكي از آنها را بوسيد كه آنها اجازه دادند مسابقات بخش كاتا بين تيم‌هاي ايراني برگزار شود!

او ادامه داد: اين رقابت‌ها به صورت مختلط بين كاراته‌كاران 11 تا 18 ساله برگزار شد كه يكي از دوستان من كه 11 سال داشت، مجبور شد با يك كاراته كار 17 ساله مبارزه كند كه از ترس گريه مي‌كرد، اما كسي به حرف او گوش نمي‌داد. مسئولان برگزاري مسابقات حكمي به تيم ما ندادند و گفتند كه سرپرست بعدا حكم‌ها را اعطا مي‌كند!

جمالي مطلق يادآور شد: پس از بازگشت از باكو ديدم كه گذرنامه‌ام مهر معاف از بار خورده در حالي كه من هيچ چيزي نخريدم و گويا مسئولان تيم ما براي خود وسايلي با گذرنامه ورزشكاران به ايران آورده‌اند.

بی باک بی بال
06-04-2011, 19:44
عجب فیلم هندی بود

Gilopa
02-11-2012, 14:07
واقعا نمیدونم تا کی قراره تو این انجمن ازین دست تاپیکها بزاریم ..
متاسفم .. حالا ما ورزشکاراش رو داریم هایلایت میکنیم .. وگرنه انقدر دانشمندو نخبه با همین وضع دارند زندگی میکنند که دیگه نایی نمونده بخوایم ازشون صحبت کنیم ..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ساعت حدود دو بعداز ظهر بود که مردجوانی با کوله‌ای بر پشت وارد دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)ی کرمانشاه شد و گفت که قهرمان قهرمانان رزمی‌کار جهان است و می‌خواهد از داستان زندگی‌اش برای مردم بگوید.

او قبل از هر چیز، حکم قهرمانی جهانی‌اش در سومین دوره فستیوال هنرهای رزمی و حکمی که در آن از او به عنوان بهترین بهترین رزمی کاران جهان در سال ۲۰۱۲ یاد شده بود را به ما نشان داد.

و خلاصه کلی مستندات به ما نشان داد که من «سیدفرشاد درکه»، برترین رزمی کار جهان در سال ۲۰۱۲ هستم.

... او داستان زندگی‌اش را از زمانی برای ما بازگو کرد که پدرش او را به دلیل این‌که فقط و فقط ورزش می‌کند و به فکر کار و زندگی نیست از خانه بیرون کرده!!!

فرشاد، پس از این اقدام پدر، کوله‌اش را به پشتش می‌اندازد و راهی تهران می‌شود تا شاید آنجا کسی باشد که قدرش را بداند، اما ...

فرشاد، شب‌های سرد را با گرمای تنها یک کارتن در پارک‌های تهران سر می‌کند. او در ادامه کاری در یک آب انار فروشی می‌یابد و هر روز تا ساعت دو بعداز نصف شب مشغول ظرف شستن و پوست انار گرفتن می‌شود و بازهم به سراغ کارتن می‌رود و خواب؟؟؟ !!!

این فرشاد، همان فرشادی است که ۱۱ مدال قهرمانی استانی دارد، همان فرشادی است که ۱۰ مدال قهرمانی کشوری دارد و همان فرشادی است که سال ۲۰۱۰ قهرمان کاپ آسیا شد، آری این فرشاد همان فرشاد است.

بی‌توجهی‌ها، بی‌کسی‌ها، بی‌پولی‌ها، بی‌سرپناهی‌ها و تنهایی‌ها، فرشاد را بارها به فکر خودکشی می‌اندازد تا این‌که یک‌بار دل را به دریا می‌زند و طنابی را به دار ... و خود را رها می‌کند ... برای رهایی از بی‌توجهی‌ها، بی‌کسی‌ها، بی‌پولی‌ها، بی‌سرپناهی‌ها، تنهایی‌ها و ... شماره‌های نفسش رو به اتمام است و چشمانش رو به سیاهی مطلق که دوستانش سر می‌رسند و او را از طناب داری که خود آویخته بود، پایین می‌کشند ... هنوز هم اثر طناب دار بر گردن فرشاد خودنمایی می‌کند.

... به او خبر می‌دهند که سومین دوره فستیوال جهانی هنرهای رزمی به زودی در ایران (جزیره کیش) برگزار می‌شود و او که دو سال است عضو تیم ملی کیک بوکسینگ ایران است برای شرکت در آن دعوت می‌شود.

گویی جان تازه‌ای در فرشاد دمیده می‌شود و عزم می‌کند که قهرمان جهان شود.

فرشاد را کسی یاری نمی‌دهد و تنها از سوی هیئت ورزش‌های رزمی کرمانشاه قول می‌دهند که برای شرکت در این مسابقات ۵۰ هزار تومان به او بدهند!!! اما فرشاد ناامید نیست.

او اراده می‌کند...

فرشاد ۱۵ روز قبل از برگزاری مسابقات فقط یک نوع غذا و آن‌هم ساده‌ترین نوع ساندویج را می‌خورد!!! اما دست از تمرین بر نمی‌دارد، هرجا که باشد و هر شرایطی که داشته باشد، خودش با خودش تمرین می‌کند.

فرشاد مبلغی را از دوستانش قرض می‌گیرد و عازم پیکار جهانی در کیش می‌شود.

او شب قبل از مسابقه را هم در پارک خوابید!!!

روز مسابقه فرا می‌رسد ... فرشاد را هیچ کس رقیب نیست، همه را با اختلاف شکست می‌دهد و در فینال با تکنیکی خارق‌العاده حریف اسپانیایی‌اش را هم شکست می‌دهد و قهرمان سومین دوره فستیوال جهانی هنرهای رزمی می‌شود.

کمیته داوران به دلیل ارائه مسابقاتی خارق‌العاده، فرشاد را به عنوان بهترین بهترین رزمی‌کاران سال ۲۰۱۲ برمی‌گزیند.

و این داستان زندگی برترین رزمی‌کاران جهان بود.

اما فرشاد درد و دل‌های دیگری هم دارد، او می‌گوید، الان که قهرمان جهان شده‌ام، نمی خواهم کسی از من سوءاستفاده کند و آنها که مرا از یاد برده بودند، مرا یاد کنند. نمی‌خواهم مسوولان ورزشی استان و کشور از نشان قهرمانی من به عنوان عملکرد مثبت خود یاد کنند و این عنوان را در لیست کسب افتخارات فدراسیون و هیئت خود قرار دهند.

وی همچنین می‌گوید: در ایران همه چیز در فوتبال و کشتی خلاصه می‌شود، و هیچ اهمیتی به قهرمانان دیگر رشته‌ها به ویژه رشته‌های رزمی نمی‌دهند.

فرشاد می‌گوید من گله‌ای از هیچ کس ندارم فقط می‌خواهم بگویم که اگر قهرمان جهان شده‌ام تنها خدا بوده که مرا یاری کرده است.

... و او که اکنون داستان کوتاه اما پر از درد و رنج و غم‌اش را برای ما بازگو کرده، بازهم کوله‌اش را بر پشت می‌اندازد و می‌رود که بازهم در مغازه آب انار فروشی کار کند و شب‌ها را در پارک‌ها به صبح برساند.

منبع : ایسنا

Йeda
02-11-2012, 14:07
سلام
من احساس کردم بین تاپیک های دوستان خوب رزمی ، جای یک تاپیک برای کاراته خیلی خالیه...
و به چند دلیل این تایپیکو ایجاد کردم:

1.بعضی از دوستان وقتی میگیم رزمی نمیدونند که رشته های رزمی چه فرقی با هم دارند.
2.دوستان رزمی اگر راجع به این رشته سوال دارند میتونن بپرسن.
3.کاراته کاهای عزیز میتونن راجع به رمزهای موفقیتشون،اینکه چقدر سابقه دارندو یا اینکه چرا اصلا این رشته رو انتخاب کردند اینجا پست بذارند.
4.و در آخر اگه کسی خواست میتونه عکس یا فیلم آموزشی بذاره.

من به همه رشته های رزمی علاقه دارم ،پس انتقاد از این رشته آزاده ؛به شرطی که بی طرفانه و مفید باشه

:n16:

Йeda
16-02-2013, 20:41
ورزش‌های رزمی تا حدّی به تمرینات جسمی نیاز دارند،
اما وحدت جسم و ذهن بیش از تمرینات بدنی اهمیت دارند.
یكی از جنبه‌های مهم هنرهای رزمی شرقی، تأكیدبر تمرینات ذهنی و
تقویت روح است كه متأسفانه بعضی از جوانان امروزی به آن توجهی نداشته
و بیش‌تر اصرار دارند كه به آنان فقط فنون رزمی آموخته شود. آنها جنبه‌های ذهنی و روحی را
جزو مسائل نامفهوم می‌دانند ، چرا كه هیچ‌گاه به این تمرینات نپرداخته و اثر آن را بر خود تجربه نكرده‌اند و
انسان تا زمانی كه چیزی را با حواس خود حس نكند، بر حقیقت آن واقف نخواهد شد. ذهن وپرورش آن بر استعداد جسمی
ارجحیت دارد و تمركز بر نقاط انرژی بدن، روش اصلی پرورش ذهن است.

Йeda
16-02-2013, 21:27

کاراته‌ یک نوع ورزش رزمی است. به معنای روش مبارزه و دفاع با دست خالی و شامل ضربه‌های سریع دست و پا. (مبارزه و دفاع با دست خالی یعنی بدون سلاح و نه به این معنا که از ضربات پا استفاده نمی شود) گفته می‌‌شود کاراته دارای قدمتی پنج هزار ساله است و یکی از استادان اولیه و مبتکران این فن بودیدهاراما است که حدود 525 سال قبل از میلاد مسیح می زیسته است. وی که از پیشوایان مذهبی بودایی بود، به تنهایی از هند به راه افتاد و پس از راهپیمایی چند هزار کیلومتری خود و با پشت سر گذاشتن موانع طبیعی بسیار مشکل موجود در آن زمان به چین رسید و در ایالت هون نان و معبد شائولین اقامت گزید. تعالیم بودیدهاراما شامل تمرینات شدید انضباطی و رعایت پرهیزکاری بود. وی 9 سال رنج و ریاضت همراه با تفکر و برای این که شاگردانش نیز بتوانند در مقابل ساعت‌های طولانی تفکر و اندیشه تاب مقاومت بیاورند و نیز با زورگویانی که تعالیم مذهبی و مردان دین را سد راه خود می‌‌دیدند به مبارزه و مقابله برخیزند 18 حرکت تمرینی را ابداع نمود که در حقیقت زیر بنای حرکات کاراته امروزی است.

کاراته امروزی شکل تکامل یافته ای از کمپوی چینی (بوکس چینی) می باشد که در ابتدا اوکیناواته نامیده میشد. از هنگامی که حکومت‌های استبدادی در چین سلسله کینک 1644-1911 و سلسله ساتسوما در اوکیناوا به منظور جلو گیری از ورزیده شدن مخالفان و نیز تحت کنترل در آوردن مردم قانون منع استفاده از شمشیر را به مورد اجرا گذاشتند و به جمع آوری سلاح‌های رزمی اقدام نمودند مردم به سوی آموزش هنر مبارزه با دست خالی روی آوردند که همین امر باعث شکوفایی هرچه بیشتر کاراته شد.

در سال 1921 یکی از بزرگ‌ترین استادان کاراته جزیره اوکیناوا گیچین فونا کوشی 1868-1957 توانست با قدرت و ظرافت تمام کاراته را به ژاپن معرفی نماید و برخی دیگر از هنر جویان که تحت تعلیم بزرگ‌ترین استادان اوکیناوا قرار گرفته بودند، تکنیک‌های سنتی را با یکدیگر ترکیب نموده و سبک‌های متعددی از کاراته را به وجود آوردند.

در حال حاضر، سبکهای مختلف کاراته، بالغ بر صدها سبک می‌شود که در واقع، بازگشت همه آنها به چهار سبک اصلی و مادر از سبک‌های اصلی و کنترلی و یک سبک نیمه کنترلی می‌‌باشد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nw_nk
16-02-2013, 22:13
قوانین و توصیه‌های انجمن ورزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

201- منبع مطالب و اخبار را حتما ذکر کنید و ترجیحا لینک صفحه حاوی اون‌ها رو بصورت غیرفعال قرار دهید.

Йeda
18-02-2013, 22:46
سبک‌های کاراته

سبک‌های کنترلی

شوتوکان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بنیان گذار: گیچین فونا کوشی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7_%DA%A9%D9%88%D8%B4%DB%8C). در این متد توجه خاصی به نیرو و سرعت ورود آن و مرکز ثقل نیرو می‌شود.
شیتوریو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، (بنیان گذار: کنوا مابونی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%86%DB%8C)) شیتوریو متشکل از دو سیستم ناهاته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 87&action=edit&redlink=1&preload=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8%A C%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%E2%80%8 C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C&editintro=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8 %AC%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D9%88%D8%A A%DB%8C%D8%B3&summary=%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%DB%8C%DA%A 9+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D9%86%D9%88+%D8% A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82+%D8%A7%DB%8C%D8% AC%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1&nosummary=&prefix=&minor=&create=%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA+%DA%A9%D8%B1%D8%AF %D9%86+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D8%AC%D8%AF %DB%8C%D8%AF) و شوری ته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %87&action=edit&redlink=1&preload=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8%A C%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%E2%80%8 C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C&editintro=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8 %AC%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D9%88%D8%A A%DB%8C%D8%B3&summary=%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%DB%8C%DA%A 9+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D9%86%D9%88+%D8% A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82+%D8%A7%DB%8C%D8% AC%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1&nosummary=&prefix=&minor=&create=%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA+%DA%A9%D8%B1%D8%AF %D9%86+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D8%AC%D8%AF %DB%8C%D8%AF) در کاراته می‌باشد.

گوجوریو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، (بنیان گذار: میاگی چوجون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D9%86)) گوجوریو روش سفت و نرم، که در اوکیناوا شکل گرفت و و متعلق به سیستم ناهاته در کاراته می‌باشد.

وادوریو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، (بنیان گذار: اوتسوکا هیرونوری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A9%D8%A7_%D9%87%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%88%D8%B 1%DB%8C&action=edit&redlink=1&preload=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8%A C%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%E2%80%8 C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C&editintro=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8 %AC%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D9%88%D8%A A%DB%8C%D8%B3&summary=%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%DB%8C%DA%A 9+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D9%86%D9%88+%D8% A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82+%D8%A7%DB%8C%D8% AC%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1&nosummary=&prefix=&minor=&create=%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA+%DA%A9%D8%B1%D8%AF %D9%86+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D8%AC%D8%AF %DB%8C%D8%AF)) وادوریو یعنی: راه صلح، روش صلح، روش صلح جویانه.

سبک‌های غیر کنترلی

کیوکوشین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (بنیان گذار: ماسوتاتسو اویاما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%88_%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%85%D8%A7)) کیوکوشین کای، از عناصر مختلفی که نشات گرفته از تجریبات اویاما وسبک‌های دیگر است، به وجود آمد.

بطور کلی سبک‌های کارته به سه دسته تقسیم می‌شود:
سبک‌های کنترلی

سبک‌های غیر کنترلی

سبک‌های رینگی

Йeda
18-02-2013, 22:53
کلا همیشه کاراته بین رشته های رزمی دیگه مظلوم واقع میشه:n15:
مثلا الان بعد از چند سال با حجاب بانوان موافقت کردن ولی رشته های دیگه...

Йeda
19-02-2013, 19:22
دوستانـــــــــــــ
هیچ کس درباره کاراته سوال نداره احیانا؟:n13:
یعنی توی این انجمن یه نفر علاقه مند به کاراته وجود نداره؟:n16:

Йeda
24-02-2013, 23:09
سلام
کاراته رشته هایِ مختلفی داره:
کاتایِ انفرادی ( حرکات نمایشی )
کاتایِ تیمی ( حرکات نمایشی به صورت گروهی سه نفره )
کُمیته انفرادی ( مبارزه )
کُمیته تیمی
بونکای ( هدفِ حرکات نمایشی را مشخص می کند و توسط گروهی که کاتای تیمی انجام می دهند نمایش داده می شود )
حالا من عکس هایی از هر رشته اینجا میذارم تا بیشتر آشنا بشید..
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Iloveu-ALL
24-02-2013, 23:12
سلام
کاراته رشته هایِ مختلفی داره:
کاتایِ انفرادی ( حرکات نمایشی )
کاتایِ تیمی ( حرکات نمایشی به صورت گروهی سه نفره )
کُمیته انفرادی ( مبارزه )
کُمیته تیمی
بونکای ( هدفِ حرکات نمایشی را مشخص می کند و توسط گروهی که کاتای تیمی انجام می دهند نمایش داده می شود )
حالا من عکس هایی از هر رشته اینجا میذارم تا بیشتر آشنا بشید..

منظور شما از رشته ها ، شاخه های کاراته هستند؟ مثلا شما اینجا کیوکوشین رو نگفتین!

Йeda
24-02-2013, 23:20
کاتای انفرادی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Йeda
24-02-2013, 23:26
منظور شما از رشته ها ، شاخه های کاراته هستند؟ مثلا شما اینجا کیوکوشین رو نگفتین!

نه دوست عزیز
این که شما میگین از سبک های کاراته هست
سبک های کنترلی : شیتوریو ،شوتوکان ،گوجوریو و وادریو
و اینکه شما گفتید از سبک های آزاد کاراته هست..

Йeda
25-02-2013, 10:44
کاتای تیمی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Йeda
25-02-2013, 10:53
کـــــــــمیته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Йeda
25-02-2013, 12:03
بونکای ( دفاع شخصی )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Iloveu-ALL
25-02-2013, 12:07
نه دوست عزیز
این که شما میگین از سبک های کاراته هست
سبک های کنترلی : شیتوریو ،شوتوکان ،گوجوریو و وادریو
و اینکه شما گفتید از سبک های آزاد کاراته هست..

سبک با شاخه(یا رشته) فرق می کنه؟
سبک های کنترلی و آزاد چه فرقی با هم می کنند؟
این تاپیک برای کدوم سبک کاراته است؟

Йeda
25-02-2013, 14:16
سبک با شاخه(یا رشته) فرق می کنه؟
سبک های کنترلی و آزاد چه فرقی با هم می کنند؟
این تاپیک برای کدوم سبک کاراته است؟
بله
متفاوتند...سـبک های آزاد یعنی ســــبکهایی که غیر کنترلی هسـتند مثل کیوکوشیـــن..یعنی در این سبکــــ ها ضربات کنترل نشده هستــند .
پستــــــهای توی تایپیکـــــــ بیشتر درباره سبکــ های کنترلی هست (مثل : شوتوکان و شیتوریو )
( چون سبکــــ های اصلی خودم هستند و میتونم اطلاعات درستــ بدم ولی درباره غیرکنترلی ها تخصص ندارم )

sara_program
02-03-2013, 21:29
کاتای تیمی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته من هم این موضوع رو اضافه کنم این عکسی که گذاشتید مربوط به تکواندو هستش نه کاراته. از سمت راست اولین عکس مربوط به حرکت "بوم سوگی" یا "نشست ببری هستش.
بوم= ببر و سوگی= نشستن
این حرکت برای بالا بردن تمرکز و تعادل انسان فوق العاده مفیده. البته اگر درست این حرکت انجام بشه. باید 90 درصد وزن بدن روی پای عقب و 10 درصد وزن روی پای جلو باشه و در عین حال کمر باید صاف باشه و اصلا نباید پای عقب لرزش داشته باشه. و هر دوپا روی یک راستا باید قرار داشته باشند. درسته که تمرین زیادی لازم داره ولی به نظرم خیلی برای آرامش اعصاب خوبه.
امیدوارم تونسته باشم به نوبه خودم کمکی کرده باشم.

Йeda
03-03-2013, 19:12
سلام
sara program جون ضمن تشکر باید بگم در کاراته هم این تکنیکو داریم:
تکنیک پا :نکو آشی داچی (داچی پا گربه ای) :n06:

sara_program
03-03-2013, 23:23
سلام عزیزم.:n12: خیلییییییییییییی جالبه ما میگیم نشست ببری. شما میگین پا گربه ای. از تایپیکت خوشم اومده. جای ورزش رزمی واقعا کم بود :n16:
شما درجه کمربندت چیه؟

Йeda
04-03-2013, 19:44
سلام
مرسی عزیز
من توی دو تا سبک (شیتوریو و شوتو کان ) کمربند مشکی دان 3 دارم:n01:

Йeda
09-03-2013, 16:41
ســـلام

من میخوام چند تا از تکنیک هاو اصولی رو که توی کاراته باید دونست رو بگم ...

Йeda
09-03-2013, 16:49
در ابتدا بستن کمربند که خیلی از کاراته کاهای با تجربه هم در اینـــ مورد اشتــــباهـ می کنند...

Йeda
09-03-2013, 17:01
اجرای کاتای انان در مسابقات جهانی فرانسه توسط فریدحقیقی مقابل حریف روسیه ای که حقیقی پنج بر صفر حریف خودرا شکست داد.

Йeda
09-03-2013, 17:05
"فرید حقیقی"
و تیم آذربایجان غربی نمایندگان کاتای ایران در اندونزی شدند...

مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته بزرگسالان ایران در بخش کاتا امروز (شنبه) برگزار شد که در پایان "فرید حقیقی" در بخش انفرادی و
همچنین تیم آذربایجان غربی جواز حضور در بازی های کشورهای اسلامی را کسب کردند.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته؛ در بخش انفرادی نفرات حاضر 3 کاتا اجرا کردند که در پایان "فرید حقیقی" با امتیاز 66 به عنوان نخست دست یافت و
کاتاروی اعزامی ایران به بازی های کشورهای اسلامی لقب گرفت.
"مرتضی حسن زاده" با امتیاز 65 به مقام دوم رسید و سیروس خالقی و داوود شاهچراغی با امتیاز 9/64 به صورت مشترک سوم شدند.
در بخش تیمی نیز، آذربایجان غربی با ترکیب "احد شاهین"، "آرمین روشنی" و "فرزاد محمدخانلو" پس از اجرای 3 کاتا با 5/66 امتیاز و بالاتر از دیگر تیم ها ایستاد
تا نماینده ایران در بازی های کشورهای اسلامی لقب بگیرد.
این تیم اوایل سال جاری در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی ازبکستان به مدال طلا دست یافت.
تیم تهران با امتیاز 65 به عنوان دوم رسید و تیمهای کرمان الف و اصفهان الف با 9/64 امتیاز به صورت مشترک سوم شدند.:n25:

Amir M.ohAma.D
03-05-2013, 11:13
14 اردیبهشت زمان ثبت‌نام از نامزدهای احراز پست ریاست فدراسیون کاراته

به گزارش خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، مجمع عمومی فدراسیون کاراته به منظور انتخاب رئیس این فدراسیون برگزار خواهد شد، به همین دلیل کلیه علاقه مندان احراز پست ریاست فدراسیون می‌توانند جهت دریافت فرم ثبت نام و ارائه مدارک لازم از تاریخ 14 اردیبهشت‌ماه به مدت 10 روز کاری به دبیرخانه مجمع واقع در فدراسیون کاراته مراجعه نمایند.

علاقه مندان به احراز پست ریاست فدراسیون کاراته باید دارای حداقل 30 سال سن باشند.
شرایط و مدارک لازم:
فتوکپی کارت ملی
فتوکپی شناسنامه از تمامی صفحات
فتوکپی کارت پایان خدمت
فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی(حداقل لیسانس)
2قطعه عکس جدید
بنابر اعلام دبیرخانه مجمع ارائه تمامی مدارک به هنگام ثبت نام الزامی است.
همچنین ثبت نام افراد بازنشسته صورت نمی پذیرد.

Йeda
22-08-2013, 14:38
تیم منتخب شوتوکان WSKF ایران در قالب تیم دانشگاه آزاد، برای حضور در یازدهمین دوره مسابقات جهانی سبک فوق، دوشنبه شب راهی ژاپن شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته، تیم ایران ساعت 22:30 تهران را به مقصد دبی، قطر و در نهایت فرودگاه ناریتان شهر توکیو ترک کرد.

تیم منتخب شوتوکان کشورمان با 25 ورزشکار در رده های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان و سرمربیگری احمد صافی در این رقابت شرکت می کند.
در میان نفرات اعزامی، کاراته کاهایی چون سعید احمدی، سعید حسنی پور، مهدی سلطانی و محمدرضا بخشی لو حضور دارند.

در تیم کاتا نیز نفراتی چون روزبه روشنی، سهیل ساجدی فر، امیربهادر تدین و حسین ناصری حضور دارند.

از امروز سه شنبه سمینار و دوره آموزشی آغاز می شود و رقابت ها نیز طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده انجام خواهد شد.

تیم کشورمان در دوره قبلی این مسابقات پس از ژاپن به عنوان نایب قهرمانی دست یافت و ونزوئلا نیز سوم شد.

در این رقابتها نمایندگان کشورهای انگلیس، ایرلند، بلژیک، هلند، دانمارک، سوییس، ایتالیا، رومانی، ترکیه، گرجستان، بلغارستان، ارمنستان، قزاقستان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان، روسیه، اوکراین، قرقیزستان، هند، سریلانکا، آفریقای جنوبی، استرالیا، نیوزلند، آمریکا، مکزیک، ونزوئلا، ژاپن، لبنان، امارات، کره جنوبی، جزایر موریس و ایران حضور دارند.

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Йeda
16-12-2013, 16:45

نخستین مرحله از رقابت های کاراته وان (لیگ جهانی) در سال 2014 به میزبانی فرانسه برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت فدراسیون کاراته؛ این رقابت طی روزهای 10 الی 12 ژانویه 2014 (20 تا 22 دی ماه) به میزبانی فرانسه و

در شهر پاریس برگزار خواهد شد.

در این رقابت به نفرات برتر کومیته و کاتای انفرادی به ترتیب 500، 300 و 100 دلار جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت.

فرانسه که با سرمایه گذاری عظیم در سال های اخیر به یکی از قدرت های کاراته اروپا و جهان تبدیل شده است،

هرساله تورنمنت های گوناگونی را میزبانی می کند و حتی در سال 2012 نیز مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان را برگزار کرد.

آخرین مرحله از رقابت های کاراته وان در سال 2013 نیز چندی پیش به میزبانی اتریش و در شهر سالزبورگ برگزار شد که تیم ملی

کرواسی در غیاب اکثر کشورها و نفرات مطرح، به عنوان قهرمانی دست یافت.

منبع: فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران

hamed29
02-02-2014, 20:09
با سلام؛ مطالب زیر به نظرم مفید اومد گفتم بذارم هم تاپیک بیاد بالا هم شاید چند نفر به کاراته علاقه مند شدن :n26:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فرهنگ کوچک کاراته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] علائم و اشارات داور
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قوانین داوری در مسابقات کاراته نسخه 8 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] موارد تمرین و آزمون در انجمن شیتوریو کاراته کانادا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دانلود کاتاهای کاراته (مناسب جهت استفاده در گوشی‌های تلفن همراه) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:n18:

منبع:

hamed29
13-02-2014, 14:40
سلام؛ من هفته ی بعد امتحان کمربند مشکی دارم. ولی یه مشکلی پیش اومده...
وقتی (6 سال پیش) کمربند قهوه ای گرفتم حکمی بهم ندادن. حالا که میخوام مشکی بگیرم استادمون گفته که چون حکم قهوه ای رو نداری باید علاوه بر 75 تومن مبلغ آزمون ، 50 تومن هم (واسه حکم قهوه ای) بدی

الان چیکار باید بکنم؟
امکان داره حکم قهوه ای رو 6 سال پیش صادر کرده باشن ولی بهم ندادن؟
این حکم رو واسه چی میخوان؟

Йeda
14-02-2014, 19:22
سلام

خب وقتی شما 6سال پیش میخواستین آزمون قهوه ای بدین پول حکم دادین؟
اگه اینطور باشه ممکنه مربی ـتون پول رو به فدراسیون داده باشه و هیئت براتون حکم صادر کرده باشه.

در هر صورت به نظرم بهتره که با مربی 6 سال پیشتون تماس بگیرید و از ایشون جویا بشید که "آیا درخواست صدور حکم دادند یا نه؟"

که اگر در خواست صدور داده باشند شما حضورا تشریف ببرید هیئت کاراته ( خیابون سئول ) و بگید که من، آقای فلانی هستم
و 6 سال پیش تو درجه ی قهوه ای برام حکم صادر کردن به اسم مربی فلانی.
چون برای خودم پیش اومده تو درجه دان دو و تاخیر در صدور پیش اومد که حضورا رفتیم و حکم صادر شده بود منتها بین بقیه اسناد جا مونده بود.

ولی اگه مربی ـتون اصلا اهل حکم و این حرفا نباشن ( چون برای اخذ کمربند قهوه ای شما باید حکم بنفش داشته باشید که این طور که معلومه
مثل اینکه ندارید ) که باید اون پول رو بپردازید و حکم بگیرید.

و علت حکم گرفتن هم این هست که شما توی ایران هرجا که برید نیتونید که شفاها بگید که مثلا دان 3 دارم، وقتی حکم براتون صادر میشه
در واقع در فدراسیون کاراته ثبت میشه که یه آقایی به اسم ... دارای درجه کمربند قهوه ای هستند و حتی برای بعضی مسابقات درجات بالاتر
مثل بین المللی و یا حتی المپیادی شما به این حکم ها نیاز پیدا میکنید.

موفق باشید:»:»

.AraMesh.
15-02-2014, 00:16
سلام" شوتوکان هم هرچی میری بالاتر ، ب مراتب خشونت در تکنیک ب چشم میخوره. خشونت ک میگم یعنی ب باد رفتن دست و پا و پایین اومدن موتور و... من این رو موقعی ک جوونتر بودم در کمربند سبز ک میخواستیم برا آبی امتحان بدیم دیدم.
یه سوال : چرا حتی موقع تمرین حرکات یا کمیته تمرینی هم باز مراعات نمیکنن و همدیگه رو سیاهو کبود میکنن؟ آخه یه فرقی بین تمرین و مسابقه باید باشه؟!
یادمه سر همین محکم زدنا ، با داداش خودم ک کار میکردیم دعوام میشد و همونجا ترتیبشو میدادم ک دفعه بعد، کنترلی بزنه :n02:

Йeda
15-02-2014, 00:25
سلام" شوتوکان هم هرچی میری بالاتر ، ب مراتب خشونت در تکنیک ب چشم میخوره. خشونت ک میگم یعنی ب باد رفتن دست و پا و پایین اومدن موتور و... من این رو موقعی ک جوونتر بودم در کمربند سبز ک میخواستیم برا آبی امتحان بدیم دیدم.
یه سوال : چرا حتی موقع تمرین حرکات یا کمیته تمرینی هم باز مراعات نمیکنن و همدیگه رو سیاهو کبود میکنن؟ آخه یه فرقی بین تمرین و مسابقه باید باشه؟!

دوست عزیز سبک شوتو کان هم از سبک های کنترلی هست.
و ضربه ای که باعث احساس درد و یا توقف تنفس و یا آسیب و حتی کوچک ترین کبودی ها بشه اخطار داره
و همونطور در قانون جدیدی که گذاشتن حتی تو سبک های کنترلی هم باید از هوگو استفاده بشه و حتی در تمرینات در صورت لزوم.
اگر در تمرینی انقدر سنگین و خطرناک کمیته کار میکنند مشکل از مربی هست و نباید اجازه چنین تمریناتی رو بدن.

.AraMesh.
15-02-2014, 00:40
جهت اطلاع دوستان: به نقل از وبلاگ کاراته2میاندواب
نام کاتاهای کاراته:
۱-هیان شودان ۲-هیان نیدان ۳-هیان ساندان ۴-هیان یوندان ۵-هیان گودان ۶-تكی شودان ۷-تكی نیدان ۸-تكی ساندان ۹-باسای دای
۱۰-باسای شو ۱۱-كانكودای ۱۲-كانكوشو ۱۳-امپی ۱۴-جیون ۱۵-جی‌این ۱۶-جیته ۱۷-چینته ۱۸-نیجوشیهو ۱۹-سوچین ۲۰-اونسو
۲۱-گوجوشیهودای ۲۲-گوجوشیهوشو ۲۳-هانگتسو ۲۴-گانكاكو ۲۵-وان‌كان ۲۶-می‌كیو

ضربات :
نام ضربات در كاراته :
۱- چودان زوکی = ضربه مشت به قسمت وسط بدن

۲ - جودان زوکی = ضربه مشت به قسمت بالائی بدن

۳ - مای هیجی اوچی = ضربه با آرنج به جلو و وسط بدن

۴ - جودان هیجی اوچی = ضربه با آرنج به بالا

۵- یوکوهیجی اوچی = ضربه با آرنج به پهلو

۶ - اوشیرو هیجی اوچي = ضربه با آرنج به عقب

۷- اتوشی هیجی اوچی = ضربه با آرنج به پائین

۸ - یون هون نوکیته = ضربه با چهار نوک انگشت

۹- نی هون نوکیته = ضربه با دو نوک انگشت

۱۰- ایپون نوکیته = ضربه با یک نوک انگشت

۱۱- کن تسوئی اوچی = ضربه با پشت مشت(انتهای مچ)

۱۲- اوراکن یوکواوچی = ضربه با پشت مشت به گیجگاه

۱۳ - های تواوچی = ضربه با تیغه داخلی دست باز

۱۴ - شوتواوچی = ضربه با تیغه خارجی دست باز

۱۵ - یوکوشوتواوچی = ضربه با تیغه خارجی دست باز به پهلو

۱۶- یامازوکی = ضربه با دو مشت تواما به چودان وجودان

۱۷- اوراکن شومن اوچی = ضربه با پشت مشت به روبرو به حالت فرود

۱۸ - شوتی زوکی ضربه = با کف دست(تیشو زوکی)

۱۹- تاته زوکی = ضربه با مشت به صورت افقی

۲۰- اورا زوکی = ضربه با مشت به صورت عمودی

۲۱- ماواشی زوکی = ضربه با مشت به صورت دورانی

۲۲- موروتو شوتی زوکی = ضربه با کف دو دست

۲۳ - هیراکن زوکی = ضربه با بند دوم انگشتان

۲۴- هیتوساشایوبی ایپون کن = ضربه با بند دوم انگشت اشاره

۲۵- ناکاداکا ایپون کن = ضربه با بند دوم انگشت وسطی

26- هی کو موروتو زوکی = ضربه دو مشت موازی

۲۷ - هیرا باسامی = ضربه با قسمت داخلی دست (دهان ببر)

۲۸ - یوبی باسامی = ضربه با انگشت اشاره وشصت به گلو

۲۹ - اوراکن اوچی تاته ماواشی = ضربه دورانی به صورت فرودی

hamed29
15-02-2014, 13:34
سلام

خب وقتی شما 6سال پیش میخواستین آزمون قهوه ای بدین پول حکم دادین؟
اگه اینطور باشه ممکنه مربی ـتون پول رو به فدراسیون داده باشه و هیئت براتون حکم صادر کرده باشه.

در هر صورت به نظرم بهتره که با مربی 6 سال پیشتون تماس بگیرید و از ایشون جویا بشید که "آیا درخواست صدور حکم دادند یا نه؟"

که اگر در خواست صدور داده باشند شما حضورا تشریف ببرید هیئت کاراته ( خیابون سئول ) و بگید که من، آقای فلانی هستم
و 6 سال پیش تو درجه ی قهوه ای برام حکم صادر کردن به اسم مربی فلانی.
چون برای خودم پیش اومده تو درجه دان دو و تاخیر در صدور پیش اومد که حضورا رفتیم و حکم صادر شده بود منتها بین بقیه اسناد جا مونده بود.

ولی اگه مربی ـتون اصلا اهل حکم و این حرفا نباشن ( چون برای اخذ کمربند قهوه ای شما باید حکم بنفش داشته باشید که این طور که معلومه
مثل اینکه ندارید ) که باید اون پول رو بپردازید و حکم بگیرید.

و علت حکم گرفتن هم این هست که شما توی ایران هرجا که برید نیتونید که شفاها بگید که مثلا دان 3 دارم، وقتی حکم براتون صادر میشه
در واقع در فدراسیون کاراته ثبت میشه که یه آقایی به اسم ... دارای درجه کمربند قهوه ای هستند و حتی برای بعضی مسابقات درجات بالاتر
مثل بین المللی و یا حتی المپیادی شما به این حکم ها نیاز پیدا میکنید.

موفق باشید:»:»

ما هر دفعه که آزمون کمربند میدادیم، یه مبلغی میگرفتن؛ حالا نمیدونم حکم واسمون صادر میکردن یا نه!!! به هر حال حرفی از حکم نبود.

کلاً من اصلاً هیچ حکمی ندارم، یعنی باید پول حکم تمام کمربند هایی که قبلا گرفتم رو الان بدم؟ یا فقط قهوه ای رو ؟

راستی برای آزمون بیمه ورزشی هم باید باشیم؟ یعنی کارت بیمه رو چک میکنن؟ اگه بیمه نباشیم بعدا مشکی واسه حکم پیش میاد؟
آخه من بیمه نیستم:n26:

Йeda
15-02-2014, 18:15
ما هر دفعه که آزمون کمربند میدادیم، یه مبلغی میگرفتن؛ حالا نمیدونم حکم واسمون صادر میکردن یا نه!!! به هر حال حرفی از حکم نبود.

کلاً من اصلاً هیچ حکمی ندارم، یعنی باید پول حکم تمام کمربند هایی که قبلا گرفتم رو الان بدم؟ یا فقط قهوه ای رو ؟

راستی برای آزمون بیمه ورزشی هم باید باشیم؟ یعنی کارت بیمه رو چک میکنن؟ اگه بیمه نباشیم بعدا مشکی واسه حکم پیش میاد؟
آخه من بیمه نیستم:n26:

ممکن هست که مربی ـتون فقط پولی برای حق زحمه ی آزمون ازتون میگرفته.
که کاملا قانونی هم هست.

ولی حکم کمربندهای قبل از قهوه ای لازم نیست. اگه شما بتونید قضیه ی حکم قهوه ای تون رو حل کنید
دیگه بعد از قهوه ای و مشکلی هیچ نیازی به حکم کمربند های قبلی نیست.

و بیمه هم اصولا برای مسابقات اجباری هست. تا جایی که من میدونم بیشتر به مربی بستگی داره.

ولی راحت میتونید بیمه بشید ولی اگه نظر من رو میپرسید اول قضیه ی حکم قهوه ای رو حل کنید که احتمالا مجبور میشین پول رو
تمام و کمال پرداخت کنید و از همین مربی ـتون بخواید که براتون حکم قهوه ای صادر کنه ( از طریق فدراسیون و .. ) و احتمالا تا حکم حاضر بشه آزمون ـتون به بعد از عید موکول میشه که در اون صورت با شروع سال جدید میتونیدبرای گرفتن کارت بیمه هم اقدام کنید.

rahmaniyat
01-05-2014, 06:36
سلام من تقریبا 20 سال پیش کاراته سبک کیوکوشین کار میکردم گمونم الان زیرشاخه اش ماتسوشیما باشه! اما کامل ادامه ندادم میخوام دوباره شروع کنم اما مربی خانم مجرب که تو منطقه غرب باشه ضمنا کلاس صبح داشته باشه نمی شناسم لطفا راهنمایی کنید برام پیام بذارید حتی شده مربی خصوصی باشه سپاس

rahmaniyat
06-05-2014, 16:11
کاربر محترم moxa پیامتون رسید ولی میخواستم پاسخ بدم انجمن میگه حداقل باید 10 تا مطلب بذارم تا بتونم پاسخگویی کنم . بله من هنوز مربی کیوکوشین میخوام غرب تهران و طرف آزادی هستم اگه میشه شماره تماس یا آدرس مربی رو برام در پیام بعدی بذارید سپاس