PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستان عزیز لطفا همگی کمک کنید ! ( چطوری رقص و رقصیدن یاد بگیرم !!؟؟؟؟ )

alil1369
14-02-2013, 11:34
سلام
میدونم مسخره به نظر میرسه ولی اصلا رقصیدن بلد نیستم و تا حالا نشده تو جمع برقصم ( حتی خیلی ساده در حد اینکه بیام وسط و فقط وایسم !! )
الان خیلی سر این مسئله گیرم و لازم دارم هر جوری شده شروع به یاد گیری کنم
البته مقداری هم خجالتی هستم

به هر حال دوستان هر تجربه و کمکی از دستتون بر میاد دریق نکنید ! جبران میکنم
از کجا شروع کنم ؟ چطوری خجالتم رو بزارم کنار و .....

واقعا ممنون میشم لطف کنید و کمکم کنید

ملا نصرالدین
15-02-2013, 10:55
سی دی های رقص زیاده.فقط نیاز به پشتکار داره.شما اول توی اتقا خودت برای خودت بذار و با پشتکار ازش یاد بگیر.
وقتی یاد گرفتی جلوی دوست صمیمیت یا جلوی یه کسی که میدونی اصلا مسخره ات نمیکنه برقص.قبلش هم باهاش طی کن که مسخره ام نکن و ...
کم کم خجالتت میریزه

Atghia
15-02-2013, 11:12
یک راه خیلی خوب تمرین رقص با یکی از دوستاتون هست که میدونید وارده
سعی کنید اهنگ های شاد روز رو با ایشون تمرین کنید حرکاتش رو خوب نگاه کنید و تقلید! و روی هراهنگ بارها و بارها این روند رو طی کنید
رقصیدن جلوی آینه هم ایده ای هست که باعث میشه تسلط بیشتری روی حرکاتتون داشته باشید
سی دی های اموزشی هم در منزل این امکان رو بهتون میده اما بنظرم حضور کنار یک نفر دیگه موثرتره
و در مورد خجالت هم تنها راهش همینه که ملانصرالدین عزیز فرمودند:n01:

V E S T A
15-02-2013, 13:15
تو باشگاه های ورزشی هم معمولا کلاس های رقص وجود داره هم برای خانم ها و هم آقایون کافیه از یکی از باشگاههای

ورزشی نزدیک محل زندگیتون سوال بپرسین بعضی مربی ها هم به صورت خصوصی درس میدن حتی رقص دو نفره به صورت

خصوصی هم آموزش داده میشه فقط باید سرچ کنید

ziba12
15-02-2013, 13:29
خیلی هستش . میتونید مسابقه رقص tv persian one رو ضبط کنید و از اونا یاد بگیرین و مخصوصا نکاتی که میگن . خیلی خوبه :n19::n20::n20:

Undisclosed
17-02-2013, 17:13
دوست عزیز کافیه روزی چند ساعت از روی این اسمایلی تمرین کنی :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Amir Hossein
17-02-2013, 19:34
عاقا جان حرامه حرام :31: :31: :31:

ولی از جدی گذشته
اگه بخواین حرفه ای یاد بگیرید که احتیاج به آموزش دارید یا سیدی یا استاد کار بلد
ولی نه فقط میخوای برای عروسی یا جشن یاد بگیرید
همین که یه نفر بلد باشه با شما 1 ساعت کار بکنه بلد بلد میشین.رقص که دیگه کاری نداره

البته خودم حتی بلد نیستم دستامو تکون بدم :31:

A M ! N
19-02-2013, 14:22
من توصیات دوستان تا به اینجا رو خوندم خیلی خیلی موثر هستند... به نظر من برای رقصیدن خیلی فاکتورها باید درنظر گرفته بشه.
اولن که از لحاظ بدنی باید آماده باشید... یک شخص ورزشکار قطعن استعدادش از یک شخصی که حتی سالــــی یکبار هم خمی به
عضلاتش نمیده ، بیشتره.. اصولن اشخاصی که کمر باریک دارن توی رقص حرکاتشون جذابتر به نظر میرسه..

من چطور یه رقاص شدم ؟! :دی

خب اینکه سوال خوبیه و بسی به جا : دی

من هیچوقت یادم نمیاد کسی منو مجبور کرده باشه که برقصم ، اتفاقن همیشه خودم میپریدم وسط.. منتها وقتی بچه تر بودم توی
عروسی ها با دقت حرکات افراد رو زیر نظر میگرفتم و بررسی میکردم که کدوم حرکتها بیشتر باب میل مردم هست و ملت باهــاش
ذوق مرگ میشن :دی همون حرکات رو توی خونه با خودم کار میکردم و حتی یه سری چیزها هم خودم بهش اضافه میکردم.. من تا
حالا هرچی مسابقه ی رقص بوده توی تی وی پرشیا ضـبط کردم و با دقت حرکات رو زیرنظر گرفتم و تمرین میکنم. رشته ی ورزشی
خودم هم پارکور هستش و زیاد با رقص بی ارتباط نیســـت.. چنــدتا نکته خیلی مهمه توی رقصیدن که اگه رعایت نکنید رقصتن خراب
میشه..

- در هنگام رقصیدن اصن درباره ی چیزی به جز رقص و موزیک فکر نکنید... یعنی اینطور نباشــــــه که وسط مجلس دارین میرقصین و
همزمان به این فک کنید که امشب شام چی میدن!!! تموم تمرکزتون باید روی آهنگ باشه.. آهنگـهای ایرانی خیلی افت و خیز دارن
که باید حتمن حواستون جمع باشه که نسبت به آهنگ اقدام کنید.. یه جاهایی آهنگ قطع میشه.. یـه جاهایی آهنگ یه ریتم تکراری
داره که باید مدام باهاش یه حرکت ثابت رو انجام بدین منتها به صورت یکی چپ و یکی راست..

- تا میتونید آهنگهای ایرانی مخصـــــوص رقص رو گوش کنید و باهاشون تمرین کنید .. اون آهنگ رو کاملن از بر کنید و بشناسیدش..
یعنی دقیقن از پیش بدونید کجـــا ریتم آهنگ آهسته میشه کجا تند میشه ، کجا زیر داریم کجا بم داریم.. حالت چهره کجا باید خندون
باشه ، کجا باید عادی باشه.. طرف اومده وسط برای رقص.. حتا یه بار توی عمرش اون آهنگ رو نشنیده ، چطوری میخواد آخه با اون
آهنگ برقصه !!! به طور کلی باید موزیسین خوبی هم باشید قبل ازینکه رقاص باشید.

- اونهایی که در ابتدای کار هستن ، وقتی میرن عروسی موقعی برن وسط که وسط شلوغه و زیــاد تمرکز به روی شما نیست ولی
در عین حال شما میتونید خودتون رو محک بزنید و ترستون رو بریزید.

- اگه حرفه ای هستید موقعی برین که هیچکس وسط نیست و استعدادتون رو به رخ مردم بکشید واقعن لذت بخشه :دی

- یه سری افراد روشون نمیشه اصولن یه سری حرکات رو انجام بدن!! مثلن طــــرف روش نمـیشه که کمرش یا بخشهای نیم تنه ی
پایین رو تکون بده و دوران بده.. جالبه که بدونید توی رقصیدن تماشا چی ها بیشتـــر تمرکزشون به روی حرکات پاها و کمر شماست
تا حرکات دست شما.. الکی نرید فقط دستــــهاتون رو به چپ و راست حرکت بدید! خجالت نکشید کل نیم تنه ی پایین رو به رقص در
بیارید خیلی جذابه حرکات نیم تنه ی پایین !

رقص نیاز به تمرین داره و با تمرین خیلی حرکاتتون صیقل میخوره و تمرکزتون بیشتر میشه.. وسط مجلس که میرین اصن حول نشین
که سریع و تند تند حرکات عجیب وغریب انجام بدین.. آرامش داشته باشین و به آهنگ گوش کنید ، آهنگ باهاتون حرف میزنه....

در بین رقصهای داخل ایران به نظر من سخت ترین حرکات رو رقص آذری داره ، فوق العاده سخته... و کمتر کسی هم پیدا میشه که
حرکاتش رو صحیح انجام بده...

رقص بهترین ورزشه که در کنار این روحیتون رو هم خیلی شاد میکنه..

Xx Hossein xX
19-02-2013, 23:36
سلام.
بحث جالبیه، منم همیشه این مشکلو داشتم و دارم هنوز.:n27:
بنظرم قبل از اینکه تکنیک‌های رقص رو یاد بگیرید سعی کنید روی اعتماد به نفستون کار کنید.
یعنی طوری باشه که وقتی دارید می‌رقصید اصلا براتون مهم نباشه که دیگران دارن در مورد شما چی فکر میکنن.
اگه اعتماد به نفستون پایین باشه به محض اینکه احساس میکنید در کانون توجه جمعیتید دستوپاتون رو گم میکنید حالا دیگه مهم نیست چقد تکینیک رقص بلدید چون کلا هنگ میکنید.
کسایی رو دیدم که در حالت عادی خیلی خجالتین و کلا چیزی به نام رقص براشون تعریف نشده![حذف شد]
اون ماده سکر آور فقط بخش خجالت اون شخص رو از بین میبره و اعتماد به نفس کاذب میگیره وگرنه اون فرد همون آدم قبلیه با همون چیزایی که قبلا بلد بود.
برای شروع خوبه با یکی از دوستان صمیمی یا افراد خانواده رقص رو تمرین کنید تا کم کم اعتماد به نفس و تکنیکاتون در این ضمینه پیشرفت کنه به نظرم.

اینایی که این بالا گفتم مشکلات خود منم هست، فقط مشکلاتو میشناسم و میدونم از کجا سرچشمه میگیره، هنوز برای حل این مشکل خیلی جدی تصمیم نگرفتم :n26:

امیدوارم کمک کرده باشم :n16:

ترنم اعتمادی
23-02-2013, 17:41
من یکم بلد بودم یکم از کلیپهای رقص رو گرفتم دیدم و شروع به تمرین کردم الان خیلی خوب شده رقصم و پر طرفدارم شدم
فقط باید دقت کنی ببینی حرکت دستا و پاهاشون چه جوریه البته اگه پسری کلیپ رقص پسرونه انتخاب کن

senaps
24-02-2013, 14:13
چه رقصی میخوای یاد بگیری؟!
اگر میخوای کردی یاد بگیری بیا پیش خودم یه عزیز ویسی میذارم و نیم ساعته بهش اموزش ۵ رقص معروف کردی رو میدم :n02:

اگرم تانگو میخوای یا سالسا، یه رفیقی داریم باید یه خورده از اون چیزا بریزی تو حلش که فاز بگیره.... دو ساعته بهت یاد میده...!!!

این رقص تانگوی اروم! که یکی از خفن ترین نوع رقص هاست، دو حالت داره... یا میخوای با کسی که بلده برقصی، که خیلی نکات داره و باید سیدی بخری یاد بگیری....!!!
یا طرفت یه ادمیه که میخوای باهاش تانگو بزنی که شارژ بشه و.......بیبببببببببببببببببب بببببببببببببببببببببببب ببببببببببببببببب....

بغل کردن کامل، دست شما روی کمر خانوم(با اقا برقصی، نمیشه.... باید طرف جنس مخالف باشه!)، دست خانم روی شونه‌ی اقا و برای شروع، پنجه‌ی پا رو ثابت و پاشنه رو بچرخونین و یه حرکت دورانی خیلی اروم ایجاد کنین...!!! معمولا سر خانوم رو روی شونه میذارم که باز حرکت جالبی هستش!( باید مواظب بوی عرق و اینا هم باشیم البته!!)...
البته سرعت چرخش و یا میزانش نباید طوری باشه که دو طرف سرگیجه بگیرن! ولی گردش ارام، باعث ایجاد خستگی(همون به قول اونا:n09: ارامش میشه! من یکی که خسته میشم و خوابم میگیره!!!!)

حالت دیگه اینه که دست چپ رو از زیر بغل راست خانوم و روی کمرش قرار بدین، و دست راست در حالی که ارنج به پهلوی خودتون چسبیده، و خانوم دست چپش رو دراز کرده بگیرید و باز همون حرکت دورانی ثابته...!!!!

البته این دو تا رقصی که بنده عرض کردم، رقص شیک و مجلسی هستش!!!! و برای اهنگ های بسیار ارام و برای دادن ارامش!!! رقص تانگویی که همه ازش لذت ببرن نه فقط اقا و خانومی که تو اغوش هم هستن، اونم باز نیاز به اموزش داره وبسیار دردسر داره، ولی خوشبختانه ازاده و میشه هر حرکتی زد!!! البته با توجه ریتم اهنگ مربوطه...!!!

اون تانگوی اروم و دورانی رو میشه بدون اهنگ هم رقصید باش!:n10:

Amir Hossein
24-02-2013, 16:50
یه سوال
این رقصی که مایکل جکسون خدا بیامرز انجام میداد
اسمش چی بود
اصلا رقص ها سبک داره
خیلی جالب میشه آدم اینو یاد بگیره (البته نه در حد ایشون :31:)

ترنم اعتمادی
24-02-2013, 21:25
هر نوعش یه اسمی داره پاپ کلاسیک اسپانیش ایتالین فارسی که از همه ضایع تره و....

alil1369
25-02-2013, 21:30
من فقط میخوام در حدی یاد بگیرم که بتونم تو مهمونی و مراسما یکمکی برقصم و همین ! البته خیلی خیلی دوست دارم خیلی رون و خوب برقصم :دی