PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی و آموزش تنظیم سیستم های صوتی اتومبیل

m.aa
10-02-2013, 15:21
با سلام خدمت همه دوستان، اساتید و کار آموزان!

با توجه به اینکه اکثر سؤالات مربوط به بحث تنظیم سیستم صوتی اتومبیل در تاپیک مربوط به مشاوره خرید سیستم های صوتی مطرح میشود
و بدلیل ترافیک بالای پست های این تاپیک، گاهی برخی از پست ها دیده نمی شود و همچنین بمنظور حفظ یکپارچه گی مطالب، تصمیم گرفتم
این تاپیک را ایجاد کنم تا خودم و سایر دوستان از نظرات اساتید درباره نحوه تنظیم مناسب پخش و آمپ و ... بهره مند شویم.

ضمنا عزیزانی که مطالب مفید در اختیار دارند میتوانند پس از ترجمه و با ذکر منبع در این تاپیک قید کنند.

پیشاپیش از همکاری دوستان سپاسگذارم. :n12:

m.aa
10-02-2013, 16:45
بعنوان اولین مطلب، یکی از مقالاتی که اخیرا خوندم رو براتون ترجمه میکنم. امیدوارم مثل من بتونید ازش استفاده کنین:

هشدار: در صورت عدم رعایت دقیق نکات این مطلب و استفاده از تن صداهای نامناسب، ممکن است به قطعات سیستم صوتی و از همه مهمتر گوش خود آسیب برسانید!

همونطور که میدونید برای لذت بردن هر چه بیشتر از موسیقی بصورت فول رنج - یعنی تمام نت ها رو به وضوح بشنوید، چه با صدای بلند و چه آرام - می بایست گین (یا Input Level) آمپلی فایر خودتون رو به بهترین نحو تنظیم کنید.
تنظیم صحیح گین، افزایش جزئیات صدا و کاهش نویز و دیستورت را بهمراه دارد.

قبل از شروع لازم میدونم منظور از تن صدای ثابت (Test Tone در متن اصلی) رو بیان کنم: Test Tone یک نت منفرد است که در یک فرکانس ثابت - مثلا 100 هرتز - نواخته میشود. تعدای از این تون ها قابل دانلود هستند، اما تهیه سی دی
Autosound 2000 Disc Four Amplifier Optimizer Test CD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بدلیل کیفیت بالا و استاندارد آن نتایج بهتری بهمراه دارد.

هر تون (صدا) یک موج سینوسی سطح مرجع (0 dB) ایجاد میکندکه میتوان در دستگاه اسیلوسکوپ (Oscilloscope) مشاهده کرد. بهترین راه تشخیص صدای صاف از صدای دیستورت شده، مشاهده شکل موج آن تن صداست که در زیر مشاهده می کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تصویر سمت چپ یک شکل موج تمیز و صاف و تصویر سمت راست یک نمونه دیستورت شده (دگرگون شده) را نشان میدهد.

اما از آنجا که اکثر ما دستگاه اسیلوشکوپ در اختیار نداریم، از روش شنیداری برای تنظیم گین براساس تون های ثابت بشرح زیر استفاده میکنیم:

تن صداهای ثابت همگی یک صدای ممتد Hmmm میدهند، در صورتیکه صدای دیستورت شده به وضوح بصورت Bzzzz شنیده میشود. [تشخیص اختلاف این دو صدا کاملا تجربی است و ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد]

مرحله 0: قبل از هرچیز تنظیمات اکولایزر و کراس اوور پخش و آمپ خودتون رو روی حالتی که همیشه گوش میدهید یا قبلا تنظیم کرده اید قرار دهید. همچنین در کل مراحل بهتر است تنها از تن صداهای 40، 100، 400 و 1000 هرتز استفاده کنید تا مطمئن باشید به گوش خود و افراد نزدیک خودرو
آسیبی نمی رسانید. تن صداهای بالاتر استفاده چندانی نداشته و تنها باعث شنیدن مکرر آنها طی چند روز آینده خواهند شد!

مرحله 1: گین آمپ را حداقل کرده و تن صدای مورد نظر (100 هرتز تا 400 هرتز) را از روی سی دی پخش کنید و بتدریج ولوم را بالا ببرید تا اینکه صدا را بصورت Bzzz بشنوید. ولوم را آهسته کم کنید تا صدای Hmmm مجددا برگردد.

مرحله 2: مرحله قبل را برای فرکانس های مختلف تکرار کنید و میزان ولوم بدست آمده برای هر فرکانس را در جدولی مشایه زیر یادداشت کنید:

Maximum Clean Volume = 52
40 Hz

Maximum Clean Volume = 51
100 Hz

Maximum Clean Volume = 57
400 Hz

Maximum Clean Volume = 59
1K Hz

مرحله 3: کمترین مقدار ولوم بدست آمده بهمراه فرکانس را انتخاب کرده و مجددا پخش کنید.

مرحله 4: گین آمپ را تا حدی بالا ببرید تا صدای Bzzz را بشنوید. آنرا بتدریج کم کنید تا صدای Bzzz از بین برود. تمام!

توجه داشته باشید در تمام مراحل بالا که نیاز به تشخیص دیستورت صدا دارید، با چشم بسته صدا را دقیق تر تشخیص میدهید و نتایج بهتری بدست می آورید.

خوب این هم از افتتاحیه این تاپیک. فقط این نکته رو اضافه کنم که این روش خیلی شبیه به روشی هست که دوستان زحمت کشیدن در تاپیک های دیگه بصورت کامل توضیح دادن.
تنها فرقش اینه که بقول نویسنده مطلب، با تن ثابت بسیار دقیق تر از موزیک میتونید تنظیمات رو انجام بدید، تا جاییکه حتی ادعا میکنه نتایجی که خودش گرفته تقریبا برابر نتایج حاصل از تنظیم با اسیلوسکوپ بوده.

امیدوارم مورد استفاده واقع بشه و دوستان دیگه هم دانش و تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار بدهدند.:n16:

hamidR15
10-02-2013, 23:06
بعنوان اولین مطلب، یکی از مقالاتی که اخیرا خوندم رو براتون ترجمه میکنم. امیدوارم مثل من بتونید ازش استفاده کنین:

هشدار: در صورت عدم رعایت دقیق نکات این مطلب و استفاده از تن صداهای نامناسب، ممکن است به قطعات سیستم صوتی و از همه مهمتر گوش خود آسیب برسانید!

همونطور که میدونید برای لذت بردن هر چه بیشتر از موسیقی بصورت فول رنج - یعنی تمام نت ها رو به وضوح بشنوید، چه با صدای بلند و چه آرام - می بایست گین (یا Input Level) آمپلی فایر خودتون رو به بهترین نحو تنظیم کنید.
تنظیم صحیح گین، افزایش جزئیات صدا و کاهش نویز و دیستورت را بهمراه دارد.

قبل از شروع لازم میدونم منظور از تن صدای ثابت (Test Tone در متن اصلی) رو بیان کنم: Test Tone یک نت منفرد است که در یک فرکانس ثابت - مثلا 100 هرتز - نواخته میشود. تعدای از این تون ها قابل دانلود هستند، اما تهیه سی دی
Autosound 2000 Disc Four Amplifier Optimizer Test CD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بدلیل کیفیت بالا و استاندارد آن نتایج بهتری بهمراه دارد.

هر تون (صدا) یک موج سینوسی سطح مرجع (0 dB) ایجاد میکندکه میتوان در دستگاه اسیلوسکوپ (Oscilloscope) مشاهده کرد. بهترین راه تشخیص صدای صاف از صدای دیستورت شده، مشاهده شکل موج آن تن صداست که در زیر مشاهده می کنید:

تصویر سمت چپ یک شکل موج تمیز و صاف و تصویر سمت راست یک نمونه دیستورت شده (دگرگون شده) را نشان میدهد.

اما از آنجا که اکثر ما دستگاه اسیلوشکوپ در اختیار نداریم، از روش شنیداری برای تنظیم گین براساس تون های ثابت بشرح زیر استفاده میکنیم:

تن صداهای ثابت همگی یک صدای ممتد Hmmm میدهند، در صورتیکه صدای دیستورت شده به وضوح بصورت Bzzzz شنیده میشود. [تشخیص اختلاف این دو صدا کاملا تجربی است و ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد]

مرحله 0: قبل از هرچیز تنظیمات اکولایزر و کراس اوور پخش و آمپ خودتون رو روی حالتی که همیشه گوش میدهید یا قبلا تنظیم کرده اید قرار دهید. همچنین در کل مراحل بهتر است تنها از تن صداهای 40، 100، 400 و 1000 هرتز استفاده کنید تا مطمئن باشید به گوش خود و افراد نزدیک خودرو
آسیبی نمی رسانید. تن صداهای بالاتر استفاده چندانی نداشته و تنها باعث شنیدن مکرر آنها طی چند روز آینده خواهند شد!

مرحله 1: گین آمپ را حداقل کرده و تن صدای مورد نظر (100 هرتز تا 400 هرتز) را از روی سی دی پخش کنید و بتدریج ولوم را بالا ببرید تا اینکه صدا را بصورت Bzzz بشنوید. ولوم را آهسته کم کنید تا صدای Hmmm مجددا برگردد.

مرحله 2: مرحله قبل را برای فرکانس های مختلف تکرار کنید و میزان ولوم بدست آمده برای هر فرکانس را در جدولی مشایه زیر یادداشت کنید:

Maximum Clean Volume = 52
40 Hz

Maximum Clean Volume = 51
100 Hz

Maximum Clean Volume = 57
400 Hz

Maximum Clean Volume = 59
1K Hz

مرحله 3: کمترین مقدار ولوم بدست آمده بهمراه فرکانس را انتخاب کرده و مجددا پخش کنید.

مرحله 4: گین آمپ را تا حدی بالا ببرید تا صدای Bzzz را بشنوید. آنرا بتدریج کم کنید تا صدای Bzzz از بین برود. تمام!

توجه داشته باشید در تمام مراحل بالا که نیاز به تشخیص دیستورت صدا دارید، با چشم بسته صدا را دقیق تر تشخیص میدهید و نتایج بهتری بدست می آورید.

خوب این هم از افتتاحیه این تاپیک. فقط این نکته رو اضافه کنم که این روش خیلی شبیه به روشی هست که دوستان زحمت کشیدن در تاپیک های دیگه بصورت کامل توضیح دادن.
تنها فرقش اینه که بقول نویسنده مطلب، با تن ثابت بسیار دقیق تر از موزیک میتونید تنظیمات رو انجام بدید، تا جاییکه حتی ادعا میکنه نتایجی که خودش گرفته تقریبا برابر نتایج حاصل از تنظیم با اسیلوسکوپ بوده.

امیدوارم مورد استفاده واقع بشه و دوستان دیگه هم دانش و تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار بدهدند.:n16:

سلام مهدی جان.ممنون.ولی بهتره رفرنس مطالب رو هم ارائه دهید.متشکرم.
در مورد تنظیم گین با روش فوق برای اسپیکرهای فول رنج به خاط اینکه ما تو موزیکها فقط یک تون صدا یا فرکانس خاص نداریم بلکه فرکانسها متغییر هستند لذا با اسکوپ هم نمیشه دقیق ولتاز گین رو پیدا کرد.این تست برای تنظیم گین آمپلیفایر ساب ووفر میتونه کارامد باشه.
برای اسپیکرها اعم ار فول رنج،کامپوننت و کواکسیالها بهترین راه سعی و خطا از طریق گوشهای مبارک هستش.
باز هم ممنون از شما.

m.aa
10-02-2013, 23:24
سلام مهدی جان.ممنون.ولی بهتره رفرنس مطالب رو هم ارائه دهید.متشکرم.
در مورد تنظیم گین با روش فوق برای اسپیکرهای فول رنج به خاط اینکه ما تو موزیکها فقط یک تون صدا یا فرکانس خاص نداریم بلکه فرکانسها متغییر هستند لذا با اسکوپ هم نمیشه دقیق ولتاز گین رو پیدا کرد.این تست برای تنظیم گین آمپلیفایر ساب ووفر میتونه کارامد باشه.
برای اسپیکرها اعم ار فول رنج،کامپوننت و کواکسیالها بهترین راه سعی و خطا از طریق گوشهای مبارک هستش.
باز هم ممنون از شما.

ممنون حمید جان
بازم مثل همیشه مارو از نظرات و تجربیات با ارزشتون بهره مند کردین

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چند نمونه تن قابل دانلود:

البته در مطلب اصلی اشاره ای نشده بود که فقط برای ساب هست یا برای اسپیکرهای فول رنج، به همین خاطر گفته از فرکانس های پایین مثل 40 هرتز شروع کنید و تا 8k هرتز هم میتونید برید.
اینطوری با در نظر گرفتن مقدار کمینه ولوم به ازای فرکانس و تنظیم گین براساس اون میتونیم جلوی کلیپ و دیستورت صدا رو تا جاین ممکن و از طریق گوشهای مبارک :n06: بگیریم.

ممنون

راستی توی ترجمه هم نوشتم که چون اکثرا دستگاه اسیلوسکوپ ندارن از روش شنیداری استفاده میکنیم.

spz2007
04-03-2013, 21:14
یه سری سوال داشتم در مورد تنظیمات پلیر (1550) که بعد اون گین رو تنظیم کنم! یه جفت 718ex با آمپ 3500 دارم! ساب هم ندارم.

پس تا حدی که به باند ها فشار بیش از حد نیاد بیس هم باشه بد نیس ! چون ساب نیست نمیشه کامل بیس باندا قطع شه اینم از سوالام!
1-تو یکی دیگه از تاپیک ها hpf و دوستان گفتن روی 80 !که رو چه عددی بگذارم؟ بیش فرض میاد روی -6
2- کلید lpf آمپ خاموش باشه یا روشن کنم؟
3- loudness بعد تنظیم گین هم off باشه؟ چون صدا رو لذت بخش تر می کنه (و البته کمی غیر طبیعی) نصاب گذاشته بود رو high من گذاشتم رو mid! اول به گوش ، دوم به باند فشار بیش از حد وارد نمی شه؟
4-اکولایزر و نصاب اینطوری تنظیم کرده شما نظرتونو بگین که اگه خوب نیست چه جوری تنظیم کنم
250 +2
80 -1
8 +5
2.5 +4
800 +2
-----------------

sla -2
bass boost 0
s artv +2
ممنونم پیشاپیش :n12:

m.aa
05-03-2013, 10:38
یه سری سوال داشتم در مورد تنظیمات پلیر (1550) که بعد اون گین رو تنظیم کنم! یه جفت 718ex با آمپ 3500 دارم! ساب هم ندارم.

پس تا حدی که به باند ها فشار بیش از حد نیاد بیس هم باشه بد نیس ! چون ساب نیست نمیشه کامل بیس باندا قطع شه اینم از سوالام!
1-تو یکی دیگه از تاپیک ها hpf و دوستان گفتن روی 80 !که رو چه عددی بگذارم؟ بیش فرض میاد روی -6
2- کلید lpf آمپ خاموش باشه یا روشن کنم؟
3- loudness بعد تنظیم گین هم off باشه؟ چون صدا رو لذت بخش تر می کنه (و البته کمی غیر طبیعی) نصاب گذاشته بود رو high من گذاشتم رو mid! اول به گوش ، دوم به باند فشار بیش از حد وارد نمی شه؟
4-اکولایزر و نصاب اینطوری تنظیم کرده شما نظرتونو بگین که اگه خوب نیست چه جوری تنظیم کنم
250 +2
80 -1
8 +5
2.5 +4
800 +2

-----------------

sla -2
bass boost 0
s artv +2
ممنونم پیشاپیش
:n12:

به عنوان یه قانون نمیشه گفت که حتما باید روی چه عددی تنظیم بشه. بسته به نوع پخش، آمپ، باندها و ساب و درنهایت سلیقه شنونده باید با سعی و خطا پیدا کرد.

کلید LPF چون ساب ندارید اگر روشن کنید کلا صداتون میره به سمت بیس بالا و صرفنظر از خراب شدن کیفیت صدا، ممکنه در بلند مدت به گوش و باندها آسیب برسه.
اگر هم روی HPF بذارید برعکس میره به سمت صداهای ریز و بیس رو از دست میدید. کلا وقتی ساب نیست باید روی FLAT باشه یا همون خاموش.

حالا که از سمت آمپ تنظیماتی درباره فرکانس ندارید، تا میتونید باید با تنظیمات پخش بازی کنید. فقط قبل از روشن کردن قابلیتهایی مثل Loudness و BassBoost و امثال آن
سعی کنید با تغییرات اکولایزر به صدای مطلوب برسید. چون اصولا قابلیتهای بالا شکل موج رو خراب میکنن و صدا غیر طبیعی میشه.

درمورد اکولایزر باز هم قانونی وجود نداره، باید به گوشتون اتکا کنید و اعداد رو بالا پایین کنید. اعداد کمتر (سمت چپ اکولایزر) مربوط به فرکانس های پایین (بیس) هست و هرچه میره
بالاتر صداها ریزتر میشه.
من چون بیشتر موزیک های Instrument (بدون خواننده) گوش میدم معمولا اینجوری تنظیم میکنم: ¯¯¯¯/_____\¯¯¯ که البته بازم بستگی به قطعات شما و سلیقه داره.

موفق باشید

spz2007
05-03-2013, 13:14
به عنوان یه قانون نمیشه گفت که حتما باید روی چه عددی تنظیم بشه. بسته به نوع پخش، آمپ، باندها و ساب و درنهایت سلیقه شنونده باید با سعی و خطا پیدا کرد.

کلید LPF چون ساب ندارید اگر روشن کنید کلا صداتون میره به سمت بیس بالا و صرفنظر از خراب شدن کیفیت صدا، ممکنه در بلند مدت به گوش و باندها آسیب برسه.
اگر هم روی HPF بذارید برعکس میره به سمت صداهای ریز و بیس رو از دست میدید. کلا وقتی ساب نیست باید روی FLAT باشه یا همون خاموش.

حالا که از سمت آمپ تنظیماتی درباره فرکانس ندارید، تا میتونید باید با تنظیمات پخش بازی کنید. فقط قبل از روشن کردن قابلیتهایی مثل Loudness و BassBoost و امثال آن
سعی کنید با تغییرات اکولایزر به صدای مطلوب برسید. چون اصولا قابلیتهای بالا شکل موج رو خراب میکنن و صدا غیر طبیعی میشه.

درمورد اکولایزر باز هم قانونی وجود نداره، باید به گوشتون اتکا کنید و اعداد رو بالا پایین کنید. اعداد کمتر (سمت چپ اکولایزر) مربوط به فرکانس های پایین (بیس) هست و هرچه میره
بالاتر صداها ریزتر میشه.
من چون بیشتر موزیک های Instrumkent (بدون خواننده) گوش میدم معمولا اینجوری تنظیم میکنم: ¯¯¯¯/_____\¯¯¯ که البته بازم بستگی به قطعات شم و سلیق داره.

موفق باشید
ممنونم از جواب سریع و کاملتون! :n16: حق با شماس منم احساس کردم لود صدارا مصنوعی می کنه! یه مطلب دیگه! loudness از اسمش معلموه bass و treble و می بره بالا ! bassboost هم باز از اسم معلمومه چیه! اما خیلی برام جالبه بدونم sla و s rtrv چیه و چیکار میکنه؟

hamidR15
05-03-2013, 22:36
ممنونم از جواب سریع و کاملتون! :n16: حق با شماس منم احساس کردم لود صدارا مصنوعی می کنه! یه مطلب دیگه! loudness از اسمش معلموه bass و treble و می بره بالا ! bassboost هم باز از اسم معلمومه چیه! اما خیلی برام جالبه بدونم sla و s rtrv چیه و چیکار میکنه؟
سلام
SLA تقریبا مستر ولوم رو کاهش یا افزایش میده.تو فرومهای خارجی نوشتن که رو 4- قرار بدید تا در ولومهای بالا سیستم کمتر دچار Distortion بشه.
اون یکی رو ندیدم،نمیدونم چیه!!:n13:

m.aa
05-03-2013, 23:32

sla رو که حمید آقا زحمت کشیدن ولی s rtrv رو تازه یادم اومد، این همون Sound Retriever هست که معنی تحت الفظیش میشه بازیافت صدا.
توی پخش قبلی که داشتم (pioneer 6050 فکر کنم) همیشه خاموش بود، چون صداهای میدرنج رو بیش از حد تقویت می کرد.
فقط بدرد مواقعی میخورد که میخواستم حجم صدا رو افزایش بدم و زورکی بگم سیستم خیلی خوف هست :n02:

spz2007
06-03-2013, 11:59
sla رو که حمید آقا زحمت کشیدن ولی s rtrv رو تازه یادم اومد، این همون Sound Retriever هست که معنی تحت الفظیش میشه بازیافت صدا.
توی پخش قبلی که داشتم (pioneer 6050 فکر کنم) همیشه خاموش بود، چون صداهای میدرنج رو بیش از حد تقویت می کرد.
فقط بدرد مواقعی میخورد که میخواستم حجم صدا رو افزایش بدم و زورکی بگم سیستم خیلی خوف هست :n02:

پس هعمینه صدای میدرنج گوشم و داره داغون می کنه می رم خاموش می کنمش :))))

m.e_shahangi
20-03-2013, 00:28
سلام من یه 3550 گرفتمو باندایه ماشینمم 6972 میخواستم ببینم چطوری پخشمو تنظیم کنم که بهترین صدا رو از باندام بگیرم (تنظیمه پخشو بلد نیستم . صداشو خراب کردم)

javanmardi2012
29-03-2013, 18:26
سلام خدمت شما دوستان عزیز من خودم ضبط6050دارم برای تنظیماتش کمک میخوام

daryush_zd3
08-10-2013, 15:27
یک اسیلوسکوپ پرتابل ( قابل حمل) دارم برای فروش . کسی اگه خواست با 09399824484 تماس بگیره. تو سایت istgah آگهی کردمش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%88%D9%BE+%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%8A+SUMMIT+DMM+74 0+portable&limit=25&limitstart=0&siteid=1195399

اسیلوسکوپ مناسبیه برای تنظیم دقیق گین آمپ . قیمتش هم خیلی پایینه

salazar.basiliska
31-07-2014, 18:46
سلام من یه ضبط پایونیر deh-x1650ub و دوتا باند ts-a6975s دارم همین!
تنظیمات مخصوص این باندهارو برای این ضبط کسی بلده ؟
میخوام تو آهنگایی که بیس زیاد دارن صدای خواننده نلرزه . کلا کیفیت صدا همراه بیس خوب ...
ممنون

A Alireza A
16-12-2014, 10:57
سلام به همه ی اساتید 3سال پیش سیستم بستمو سابم پایونر TS-W309D4 بود که دو روز پیش سوخت :133: با کلی غصه رفتم کنوود KFC_PS3015W گرفتم.دیروز که تو سایتا میچرخیدم فهمیدم تنظیماته روی آمپلی فایر خیلی مهمه و عالمی داره ولی وقتی نصاب میبستش همینجوری 5دقیقه ای بستو با تنظیماته درایوم ور رفتو گفت تمومه در حالیکه این چیزایی که از تو سایتا خوندم فهمیدم که نه این نصاب و نه نصابای قبلی اصلا همچین کارایی نمیکردن.از دیروز هم که سـاب ووفر جدیدرو بستم احساسه بدی بهش دارمو اصلانم نه کیفیتش ونه قدرتش حالی نمیده و یه جایه کارش میلنگه.صحبتای اساتیدو خوندمو کلی حال کردم :31: واسم مهمه که نظرتونو :8: بدونم در مورد تنظیماتش: مشخصات آمپلی فایر:Tornado - RLA8900.4 ------>max:3600w / RMS 2 ohm:220Wx4 / RMS 4 ohm:150Wx4 باند:pioneer - TS-A2013I سـاب ووفر: kenwood KFC-PS3015W---------->max2000w/RMS:400W/sensitivity:85db/impedance:4 ohm/frequency response:34Hz - 300Hz درایو:pioneer - DEH-6350SD خازن:Maxeeder 4.0 farad این عکسه تنظیماته رویه آمپه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... mp-t-1.jpg [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... mp-t-2.jpg اینم تنظیماته رویه درایومه: SLR:+1 PRESET EQ:coustume1 که خودش تنظیمیده Grapic EQ:8KHz +1 LOUDNESS: HIGH SW setting 1 : normal SW setting 2 : 100 Hz +3 HPF setting : 100 Hz Bass bosster : +1 از دوستانه عزیز خواهش دارم نظرشون که واسم مهمه :22: رو جوری که من بفهمم :111: بگید . منتظره نظرتون هستم :19:

hamidR15
17-12-2014, 12:10
سلام به همه ی اساتید 3سال پیش سیستم بستمو سابم پایونر TS-W309D4 بود که دو روز پیش سوخت :133: با کلی غصه رفتم کنوود KFC_PS3015W گرفتم.دیروز که تو سایتا میچرخیدم فهمیدم تنظیماته روی آمپلی فایر خیلی مهمه و عالمی داره ولی وقتی نصاب میبستش همینجوری 5دقیقه ای بستو با تنظیماته درایوم ور رفتو گفت تمومه در حالیکه این چیزایی که از تو سایتا خوندم فهمیدم که نه این نصاب و نه نصابای قبلی اصلا همچین کارایی نمیکردن.از دیروز هم که سـاب ووفر جدیدرو بستم احساسه بدی بهش دارمو اصلانم نه کیفیتش ونه قدرتش حالی نمیده و یه جایه کارش میلنگه.صحبتای اساتیدو خوندمو کلی حال کردم :31: واسم مهمه که نظرتونو :8: بدونم در مورد تنظیماتش: مشخصات آمپلی فایر:Tornado - RLA8900.4 ------>max:3600w / RMS 2 ohm:220Wx4 / RMS 4 ohm:150Wx4 باند:pioneer - TS-A2013I سـاب ووفر: kenwood KFC-PS3015W---------->max2000w/RMS:400W/sensitivity:85db/impedance:4 ohm/frequency response:34Hz - 300Hz درایو:pioneer - DEH-6350SD خازن:Maxeeder 4.0 farad این عکسه تنظیماته رویه آمپه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... mp-t-1.jpg [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... mp-t-2.jpg اینم تنظیماته رویه درایومه: SLR:+1 PRESET EQ:coustume1 که خودش تنظیمیده Grapic EQ:8KHz +1 LOUDNESS: HIGH SW setting 1 : normal SW setting 2 : 100 Hz +3 HPF setting : 100 Hz Bass bosster : +1 از دوستانه عزیز خواهش دارم نظرشون که واسم مهمه :22: رو جوری که من بفهمم :111: بگید . منتظره نظرتون هستم :19:

سلام دوست عزیز.ورودتون رو به جمع P30world خیر مقدم عرض میکنم.
متاسفانه آمپلیفایر شما یه آمپلیفایر استاندارد نیست. احتمال سوخت ساب قبلیتون هم به احتمال زیاد مربوط به املیفایرتون هست.
من پیشنهاد میکنم تو اولین فرصت نسبت به تعویض امپلیفایرتون اقدام بفرمائید.
برای تنظیم گین هم بنده تو این تاپیک توضیح دادم خدمت عزیزان. لطفا مطالعه بفرمائید:
چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

میثم خ
04-01-2015, 12:22
سلام به حمید اقای گل:n16::n16:
استاد میخوام پخشمو خودم تنظیم کنم
عکس بفرستم برات؟
مدل پخشم5850
امپ سونی 4 کانال
باند 6965v2
ساب jbl لوله ای
یک جفت سوپر تیوتر شرکت وایب
یک جفت 1044 گرد که توی داشبرد هست
یک جفتم تیوتر کوچک پریمیر

که البته این امپ به ساب و سوپر تیوتر و 6965 ها وصله
از امپیلی تنظیم شده حالا میخوام از روی پخش یه صدای خوب بگیرم
لطفا راهنمایی کن استاد حمید گل:n12:

hamidR15
05-01-2015, 11:10
سلام به حمید اقای گل:n16::n16:
استاد میخوام پخشمو خودم تنظیم کنم
عکس بفرستم برات؟
مدل پخشم5850
امپ سونی 4 کانال
باند 6965v2
ساب jbl لوله ای
یک جفت سوپر تیوتر شرکت وایب
یک جفت 1044 گرد که توی داشبرد هست
یک جفتم تیوتر کوچک پریمیر

که البته این امپ به ساب و سوپر تیوتر و 6965 ها وصله
از امپیلی تنظیم شده حالا میخوام از روی پخش یه صدای خوب بگیرم
لطفا راهنمایی کن استاد حمید گل:n12:
سلام
استاد خودتون هستید.شرمنده نفرمائید.:n40:
بیس روی 0
تریبل روی 0
SLA روی 2-
لود خاموش یا روی مید
اکولایزرها کلا روی حالت فلت.

میثم خ
06-01-2015, 10:34
تشکر همه رو صفر کردم
اما صدام خیلی کم شد

aron110
08-01-2015, 22:44
سلام
من پخش 2359 کنوود و باند 718 معمولی دارم
یه آمپ 526 بستم ولی صدا خیلی بد شد
اگه ممکنه یه راهنمایی کنید که چیکارکنم؟
ضمنا گین رو روی 0/5 گذاشتم
چیکار کنم که صدا خوب بشه؟

hamidR15
09-01-2015, 14:43
تشکر همه رو صفر کردم
اما صدام خیلی کم شد
سلام
اگر گین تنظیم باشه بله رو ولومهای حدود 24-25 صدا کم میشه ولی ولوم رو تا انتها باز میکنید باید صدا کاملا بدون دیستروت باشه.

سلام
من پخش 2359 کنوود و باند 718 معمولی دارم
یه آمپ 526 بستم ولی صدا خیلی بد شد
اگه ممکنه یه راهنمایی کنید که چیکارکنم؟
ضمنا گین رو روی 0/5 گذاشتم
چیکار کنم که صدا خوب بشه؟
پخشتون چن ولته؟خروجیش رو منظورمه.
گین رو زیاد باز کردی. اگر 2 ولته باید روی 2 ولت تنظیم کنید.

aron110
09-01-2015, 17:04
از کجا بفهمم چن ولته پخش؟
از این جدیدای کنووده

aron110
09-01-2015, 17:17
2/5 ولته
رو چند بزارم گینو؟

hamidR15
10-01-2015, 15:42
2/5 ولته
رو چند بزارم گینو؟
سلام
گین رو باید روی 2.5 ست نمائید.اگر همچین عددی نداره روی نزدیکترین عدد قرار بدید بعد باگوش باید دقیقا تنظیم کنید.
لینک اول امضاء بنده رو مطالعه نمائید.تنظیم گین رو توضیح دادم.

aron110
10-01-2015, 16:11
سلام
گین رو باید روی 2.5 ست نمائید.اگر همچین عددی نداره روی نزدیکترین عدد قرار بدید بعد باگوش باید دقیقا تنظیم کنید.
لینک اول امضاء بنده رو مطالعه نمائید.تنظیم گین رو توضیح دادم.
ممنون به روش شما عمل کردم
خیلی بهتر شد
2/5 نداره ولی بین 2 و 1 گذاشتم
اگه ممکنه یه راهنمایی دیگه هم کنید
718 کلا یه مقدار صداش تیزه به نظرتون اگه عوض کنم و 6965v2 ببندم بهتر میشه؟

hamidR15
10-01-2015, 23:00
ممنون به روش شما عمل کردم
خیلی بهتر شد
2/5 نداره ولی بین 2 و 1 گذاشتم
اگه ممکنه یه راهنمایی دیگه هم کنید
718 کلا یه مقدار صداش تیزه به نظرتون اگه عوض کنم و 6965v2 ببندم بهتر میشه؟

خب خدا رو شکر.
بله V2 کمی بهتره.البته آمپ قوی نیاز داره تا کامل درایو بشه. 100-120 وات باید بهش ورودی بدید.

alex_boobo
17-01-2015, 14:22
سلام خسته نباشيد

ضبطم پايونير 1550 هست كه يه جفت خروجي 2ولت داره،باندم كدنس zrs710 هست با آمپ sony 502 بستم.ميخواستم تنظيمات رو چطوري ست كنم كه صداي عالي ازش داشته باشم.
ممنون ميشم سريع جواب بدين فوريههههههه
بازم تشكر:n20::n20:

alex_boobo
18-01-2015, 09:47
كسي نيست جوااب بدهههه

:n13:

:n13:

hamidR15
18-01-2015, 09:54
سلام خسته نباشيد

ضبطم پايونير 1550 هست كه يه جفت خروجي 2ولت داره،باندم كدنس zrs710 هست با آمپ sony 502 بستم.ميخواستم تنظيمات رو چطوري ست كنم كه صداي عالي ازش داشته باشم.
ممنون ميشم سريع جواب بدين فوريههههههه
بازم تشكر:n20::n20:
سلام
بهترین تنظیم تنظیمات فلت هست.
گین رو هم برو داخل لینک اول تو امضام توضیح دادم.گین رو هم دقیق تنظیم کن.
آمپتون اگر HPF داره بزارید روی 80Hz اگر نداره فول رنج کن.از روی پخش این کار رو انجام بده.

shahriar9
14-02-2015, 00:02
با سلام
من یگ ضبط BT-9650
باند 6975 - V2
آمپلی 9604
سـاب ووفر D4 311
همگی مارک پایونر با یک خازن 4.7 فراد خریدم
با پک سیم گیج 4
خودم نصبش کردم با چه وسواسی تمام سیم ها توی لوله خورتومی
پشت ضبط 6 تا خروجی داشت با توجه به دفترجه راهنمای ضبط و آمپر بایر و سـاب ووفر
2 فبش بالایی ضبط دادم به کانال یک آمپلی و دو تای پایینی رو دادم به کانال B آمپلی
6975 ها رو به کانال یک بستم
و پایه های مثبت های رو به هم ومنفی های سـاب ووفر هم همچنین باهم یکی کردم وبا توجه به نقشه آمپلی مثبت به کانال 1B و منفی به 2B وصل کردم
گین را برای هر دو کانال روی حالت H که با توجه به دفترچه آمپل فایر برای خروجی ضبط 4 ولت است قرار دادم
کانال B را هم فیلـــتر LPF قرار دادم و فرکانسش رو با توجه به راهنمای سـاب ووفر که توی فرکانس 20 تا 125 کار می کرد روی 125 قرار دادم
یک مشکل داریم
وقتی بیس آمپرفایر رو به وسیله اون ولوم کوچک که به وسیله سیم به آمپر فایر وصل است روی MAX قرار میدم
وقتی صدای ضبط از حدود های 57 بالا میره صدای ضبط به طور کل خراب می شه و اگر باز زیادش کنم آمپرفایر سویچ می کنه و خاموش میشه و تا ولوم صدا رو پایین نیارم دو باره روشن نمیشه
ولی وقتی پتانسیومتر بیس آمپلی وست و 3/4 باشه مشکلی ندارم
و صدای فوق العاده زیبایی داره
دلیل این مشکل من چیست؟
گین کانال سـاب ووفر یکمی کمک کردم کیفیت به هم خود ولی باز عد از ولوم 55 این مشکل داشتم
حالا من چه کار باید بکنم؟

من ولتاژ برق تست کردم
در حالتی که ماشین 206 در جا روشن بود
سیم کشی هم فابریکه روی بسته باطری آرم ستروئن هست
ولتاز روی دو سر باطری 14.39 بود
و ولتاژ دوسر ورودی آمپر فایر 14.34 بود
ولی وقتی مقدار بیس آمپلی روی max قرار میدم
وصدا رو تا 62 بالا میبرم بعد از 58 آمپر فایر خاموش میشه و ولتاژ دوسر آمپرفایر زیر 12 حدود 11.5 میره
مشکل از کجاست جکار کنم؟
یک خازن 4.7 فاراد هم بستم ولی فقط مدت کوتاه جواب میده
اگر امکان دارد در مورد بهترین تنظیم برای این سیستم را هنمایی کنید خیلی ممنون
با تشکر

hamidR15
14-02-2015, 15:51
با سلام
من یگ ضبط BT-9650
باند 6975 - V2
آمپلی 9604
سـاب ووفر D4 311
همگی مارک پایونر با یک خازن 4.7 فراد خریدم
با پک سیم گیج 4
خودم نصبش کردم با چه وسواسی تمام سیم ها توی لوله خورتومی
پشت ضبط 6 تا خروجی داشت با توجه به دفترجه راهنمای ضبط و آمپر بایر و سـاب ووفر
2 فبش بالایی ضبط دادم به کانال یک آمپلی و دو تای پایینی رو دادم به کانال B آمپلی
6975 ها رو به کانال یک بستم
و پایه های مثبت های رو به هم ومنفی های سـاب ووفر هم همچنین باهم یکی کردم وبا توجه به نقشه آمپلی مثبت به کانال 1B و منفی به 2B وصل کردم
گین را برای هر دو کانال روی حالت H که با توجه به دفترچه آمپل فایر برای خروجی ضبط 4 ولت است قرار دادم
کانال B را هم فیلـــتر LPF قرار دادم و فرکانسش رو با توجه به راهنمای سـاب ووفر که توی فرکانس 20 تا 125 کار می کرد روی 125 قرار دادم
یک مشکل داریم
وقتی بیس آمپرفایر رو به وسیله اون ولوم کوچک که به وسیله سیم به آمپر فایر وصل است روی MAX قرار میدم
وقتی صدای ضبط از حدود های 57 بالا میره صدای ضبط به طور کل خراب می شه و اگر باز زیادش کنم آمپرفایر سویچ می کنه و خاموش میشه و تا ولوم صدا رو پایین نیارم دو باره روشن نمیشه
ولی وقتی پتانسیومتر بیس آمپلی وست و 3/4 باشه مشکلی ندارم
و صدای فوق العاده زیبایی داره
دلیل این مشکل من چیست؟
گین کانال سـاب ووفر یکمی کمک کردم کیفیت به هم خود ولی باز عد از ولوم 55 این مشکل داشتم
حالا من چه کار باید بکنم؟

من ولتاژ برق تست کردم
در حالتی که ماشین 206 در جا روشن بود
سیم کشی هم فابریکه روی بسته باطری آرم ستروئن هست
ولتاز روی دو سر باطری 14.39 بود
و ولتاژ دوسر ورودی آمپر فایر 14.34 بود
ولی وقتی مقدار بیس آمپلی روی max قرار میدم
وصدا رو تا 62 بالا میبرم بعد از 58 آمپر فایر خاموش میشه و ولتاژ دوسر آمپرفایر زیر 12 حدود 11.5 میره
مشکل از کجاست جکار کنم؟
یک خازن 4.7 فاراد هم بستم ولی فقط مدت کوتاه جواب میده
اگر امکان دارد در مورد بهترین تنظیم برای این سیستم را هنمایی کنید خیلی ممنون
با تشکر
سلام دوست عزیز. به فروم خودتون خوش آمدین:n16:
ابتدا باید عرض کنم تلفظ صحیح آمپلیفایر هست.جسارت بنده رو ببخشید.:n40:
دوست عزیز شما چند ایراد در کار دارید.
1-اون باس بوست رو کلا قطع کنید. یا همیشه کلید پتانسیومترش رو حالت صفر قرار بدید.
2-خازن رو از مدار خارج کنید.این خازنها استاندارد نیست و خودش به نوعی مصرف کننده برق هست که باعث افت ولتاز میشه.
3-کابل برق چند گیج هست؟باید حد اقل 4 گیج استنادارد تهیهیکنید نه برندهای فیک مثل تورنادو و..
4-گین آمپ باید بر اساس ولتاژ Pre Apm پخشتون تنظیم بشه. اگر پخش 4 ولته باید گین روی اون ولتاژ ست بشه. ولتاژ امپلیفایرستون در حالت MIN و MAX چند ولته؟

shahriar9
14-02-2015, 18:38
سلام دوست عزیز. به فروم خودتون خوش آمدین:n16:
ابتدا باید عرض کنم تلفظ صحیح آمپلیفایر هست.جسارت بنده رو ببخشید.:n40:
دوست عزیز شما چند ایراد در کار دارید.
1-اون باس بوست رو کلا قطع کنید. یا همیشه کلید پتانسیومترش رو حالت صفر قرار بدید.
2-خازن رو از مدار خارج کنید.این خازنها استاندارد نیست و خودش به نوعی مصرف کننده برق هست که باعث افت ولتاز میشه.
3-کابل برق چند گیج هست؟باید حد اقل 4 گیج استنادارد تهیهیکنید نه برندهای فیک مثل تورنادو و..
4-گین آمپ باید بر اساس ولتاژ Pre Apm پخشتون تنظیم بشه. اگر پخش 4 ولته باید گین روی اون ولتاژ ست بشه. ولتاژ امپلیفایرستون در حالت MIN و MAX چند ولته؟

با سلام
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
1- اون پتانسیومتر تا مقدار 3/4 مقدار MAX مشکلی نداره همه چی درسته مثل سا عت کار می کنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2-ولتاژ دوسر باطری 14.38 و دوسیر سیم ورودی آمپلیفایر 14.34 با خازن این مقدار در صدای حدود 40 این مقدار است ولی بدون خازن مقدار ولتاژ دوسر آمپلیفایر با مقدار بیس تغیییر می کنه حدود 1.3 ولت کمتر میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3- سیم گیچ 4 با سرسیم برق فشار قوی مسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4- گین آمپ روی H قرار دادم هر دو کانال رو
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

5- ساب و باند رو این طور بستم

کانال A (کانال باند 6975)را روی فیلتر HPF حدود فرکانس 60 قرار دادم
باتشکر

hamidR15
15-02-2015, 08:19
سلام
کالای MB آکوستیک کیفیت خیلی بالائی نداره.هنوز هم معتقدم خازن شما خودش یه نوع مصرف کننده هست.
باس بوست رو بنداز دور.اصلا ازش استفاده نکن.باعث آسیب رسوندن به ساب خواهد شد.باطری رو تعویض کن.74a مناسب هست.

shahriar9
15-02-2015, 08:31
خیلی ممنون
یکمی سرسیم ها رو با سنباده زدم رنگ مسیش دیده می شود
مشکل به طور کل حل شد توی صدای 62 ولتاژ دو سر
آمپلیفایر از 12.5 فقط چند لحظه میره بعد همیشه بالای 13.40 ولت است
حالا بهترین تنظیمات صدا برای بهترین کیفیت صدا چی است؟
هر کدام از این تنظیمات روی چه مقدار قرار بدم ؟
با تشکر

hamidR15
15-02-2015, 18:45
خیلی ممنون
یکمی سرسیم ها رو با سنباده زدم رنگ مسیش دیده می شود
مشکل به طور کل حل شد توی صدای 62 ولتاژ دو سر
آمپلیفایر از 12.5 فقط چند لحظه میره بعد همیشه بالای 13.40 ولت است
حالا بهترین تنظیمات صدا برای بهترین کیفیت صدا چی است؟
هر کدام از این تنظیمات روی چه مقدار قرار بدم ؟
با تشکر

سلام
بسیار خوب.
تنظیمات رو فلت بزار.SLA رو هم 2-

shahriar9
15-02-2015, 20:41
سلام
بسیار خوب.
تنظیمات رو فلت بزار.SLA رو هم 2-

خیلی ممنون
لطف کردین
فقط یک سوال ؟
من فیوزی که توی پک دسته سیم بود رو زیر صندلی عقب قرار دادم با عایق کاری کامل این که مشکلی ایجاد نمی کنه؟
جاش رو با نزدیکی باطری عوض کنم یا بزارم بمونه همون جا
تمام مسیر کابل هم داخل روپوش سیم برق می باشد
با تشکر

chaharnazm
28-02-2015, 16:46
درود
پخش پایونیر 8650BT و گوشی نوکیا N95-8G
نمی تونم آهنگهای توی گوشی رو از پخش پایونیر پخش کنم.
از دوستان آشنا به این کار درخواست راهنمایی دارم.
(نصاب با گوشی خودش که سیستم عامل جاوا داشت تونست اما با گوشی من نتونست وصل شه به پخش)

fery joon
04-03-2015, 00:00
سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید

دستگاه پخش من Pioneer DEH-X2650UI هستش.باند هم Pioneer TS-6975V2 بستم روش.آمپلی هم Pioneer GM-A4604 بستم

خواهشا راهنمایی کنید بهترین تنظیمی که میتونم بکنم چجوریه

ممنون

hamidR15
05-03-2015, 21:58
خیلی ممنون
لطف کردین
فقط یک سوال ؟
من فیوزی که توی پک دسته سیم بود رو زیر صندلی عقب قرار دادم با عایق کاری کامل این که مشکلی ایجاد نمی کنه؟
جاش رو با نزدیکی باطری عوض کنم یا بزارم بمونه همون جا
تمام مسیر کابل هم داخل روپوش سیم برق می باشد
با تشکر
سلام
خیر فیوز باید حد اکثر در 30cm یه باطری نصب بشه.

سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید
دستگاه پخش من Pioneer DEH-X2650UI هستش.باند هم Pioneer TS-6975V2 بستم روش.آمپلی هم Pioneer GM-A4604 بستم
خواهشا راهنمایی کنید بهترین تنظیمی که میتونم بکنم چجوریه
ممنون
سلام
sla رو روی 2- یا حد اکثر صفر قرار دهید.
کراس اوور روی HPF و فرکانس کات آف روی 80Hz
روش تنظیم دقیق گین رو هم از لینک زیر مطالعه و اجرا نمائید
چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamed malekpour
02-06-2015, 10:25
یه سوال تو قسمت ساب وفر2 گزینه را رو چند تنظیم کنم بهتره 80هرتز یا 125 هرتز .

hamidR15
05-06-2015, 19:11
یه سوال تو قسمت ساب وفر2 گزینه را رو چند تنظیم کنم بهتره 80هرتز یا 125 هرتز .

سلام
80Hz نرم تر هست هر چقدر بالاتر بری کوبش قویتر میشه.

shiraz522
03-07-2015, 22:14
سلام
بنده ی پایونر ۲۵۵۰ دارم و دو تا باند Ts-a6982s
بهترین تنظیمات مربوط رو لطف کنید و بگید.
پ.ن: وقتی Fader رو تنظیم میکنم روی ۰۰ بیس باند ها کم میشه ولی وقتی میدم سمت یکی از باند ها بیس زیاد میشه.مشکل چیه ؟؟

hamidR15
09-07-2015, 04:49
سلام
بنده ی پایونر ۲۵۵۰ دارم و دو تا باند Ts-a6982s
بهترین تنظیمات مربوط رو لطف کنید و بگید.
پ.ن: وقتی Fader رو تنظیم میکنم روی ۰۰ بیس باند ها کم میشه ولی وقتی میدم سمت یکی از باند ها بیس زیاد میشه.مشکل چیه ؟؟

سلام
احتمالا مثبت و منفی اسپیکرها اشتباه هست.
ترمینالهای اسپیکرها رو حتما چک نمائید.
تنظیمات برای هرکسی متفاوت هست و بستگی به سلیقه شخصی هر فرد داره.
در هر صورت این کارها رو انجام بدین:
HPF 80Hz
SLA -2
Bass Boosy 0
load Mid
اکولایزرها فلت

mohsensjh
23-07-2015, 11:18
سلام من پایونییر 3750 با یه جفت باند 6975s گرفتم. میشه برای تنظیمات پخش راهنماییم کنید.

hype69
24-08-2015, 13:52
با عرض سلام خدمت اساتید
من یک جفت 718 و یک جفت 7100 دارم با پخش 3750 پایونیر و یک جفت s10 و ساب 1000 pioneer

میشه یه تنظیم خوب برای این سیستم بدید
ممنون میشم:n16:

hamidR15
26-08-2015, 15:15
سلام
دوستا تنظیم کردن پخش ها کاملا سلیقه ای هست. مثلا من خودم پخشهام 13 باند اگولایزر داشتن کلی امکانات صدائی داشتند ولی همیشه فلت گوش دادم.Load خاموش یا نهایت روی Low بوده.و....
پس باید خودتون با امکانات دستگاهتون اینقدر بازی کنید تا به تنظیم دلخواه برسید.
بهترین تنظیم فلت گوش کردن و دستاکری نکردن اکولایزرها هست.
ضمنا SLA رو هم روی 2- یا نهایت 0 قرار بدید.
موفق باشید.

hrvm
15-10-2015, 23:43
سلام خخسته نباشین
من یه ضبط کنوود 463 دارم با یه جفت باند هلیکس e69x بعلاوه آمپ 527 کنوود
بهترین تنظیمات برا این سیستم چیه لطفا

hamidR15
16-10-2015, 21:17
سلام خخسته نباشین
من یه ضبط کنوود 463 دارم با یه جفت باند هلیکس e69x بعلاوه آمپ 527 کنوود
بهترین تنظیمات برا این سیستم چیه لطفا
سلام
به جمع p30world خوش آمدید.:n16:
بهترین تنظیم برای شما انتخاب گزینه فلت روی پخش هست. ضمنا از روی آمپ هم X Over رو فول رنج کنید.

Mohsen.bahamiri
22-01-2016, 00:47
سلام ی تنظیم واسه یه سیستم ( پخش پایونر7750دوتا باند6975ودوتا کنوودex718 و یک امپ پایونر 760 وات

naim697
11-02-2016, 01:06
وقتی اکلایزر فلت هست - لود لانس هم خاموش - گین امیپلی هم روی کمترین -

حالا میخوایم تنظیم را شرع کنیم ابتدا صدا را تا 80% میبریم بالا بعد فقط hpf را از روی پخش روی چند بذاریم بعد تنظیم کنیم ؟ 125 100 80 چند ؟ یا اصلا روی حالت خاموش گین امپیلی را تنظیم کنیم ؟

چون ساب هم ندارم امیپلی روی فول کراس اور هست .

hamidR15
11-02-2016, 13:40
وقتی اکلایزر فلت هست - لود لانس هم خاموش - گین امیپلی هم روی کمترین -

حالا میخوایم تنظیم را شرع کنیم ابتدا صدا را تا 80% میبریم بالا بعد فقط hpf را از روی پخش روی چند بذاریم بعد تنظیم کنیم ؟ 125 100 80 چند ؟ یا اصلا روی حالت خاموش گین امپیلی را تنظیم کنیم ؟

چون ساب هم ندارم امیپلی روی فول کراس اور هست .
سلام
لطفا پست شماره 17 رو مطالعه نمائید:

naim697
18-02-2016, 23:56
روی باند اینفیتی کاپا 11 گزینه 3db روی تویتر برای چی هستش ؟

سوال بعدی

یه سوال آمپی من روی گین عدد نداره میخواستم بدونم کمترینش که اینه که فلش قرمز زدم از این کمتر نمیشه الان روی چند هست ؟ 2ولت ؟

و سوال بعدی اگه اینجا بذاریم که فلش آبی رنگ که زدم میشه 4 ولت ؟ از کجا بدونم دقیق روی چند ولت هست ؟

green_ice_hz
01-03-2016, 12:45
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه، بنده یک ضبط kenwood KDC-1010U و باند Helix blue B69X تهیه کردم ، میخواستم در مورد تنظیمات ضبط راهنماییم کنین لطفا و اینکه ضبط چرا فایل های صوتیی که داخل فولدر نیسن توی فلش رو نمیخونه؟
حتما باید داخل فولدر باشه آهنگ ها؟

hamidR15
01-03-2016, 14:45
سلام امیدوارم حالتون خوب باشه، بنده یک ضبط kenwood KDC-1010U و باند Helix blue B69X تهیه کردم ، میخواستم در مورد تنظیمات ضبط راهنماییم کنین لطفا و اینکه ضبط چرا فایل های صوتیی که داخل فولدر نیسن توی فلش رو نمیخونه؟
حتما باید داخل فولدر باشه آهنگ ها؟
سلام
پخش u10 یه سری مشکلات داره در این مورد و من اطلاعی ندارم ولی کلا کسانی که دارن راضی نیستن.

روی باند اینفیتی کاپا 11 گزینه 3db روی تویتر برای چی هستش ؟

سوال بعدی

یه سوال آمپی من روی گین عدد نداره میخواستم بدونم کمترینش که اینه که فلش قرمز زدم از این کمتر نمیشه الان روی چند هست ؟ 2ولت ؟

و سوال بعدی اگه اینجا بذاریم که فلش آبی رنگ که زدم میشه 4 ولت ؟ از کجا بدونم دقیق روی چند ولت هست ؟

سلام
اون کلید باعث میشه صدای توتیر به 3 db افزایش پیدا کنه.
در مورد سوال دومتون
زمانی که گین کاملا بسته باشه یعنی روی MIN یعنی بالاتری عدد ولتاژ مثلا 5 ولت.و زمانی که روی حد اکثر باشه یا MAX یعنی کمترین ولتاژ مثلا 0.2 ولت.اینجوری روی عکس و حدثی نمیشه گفت که روی چند ولت هست چون پتانسیومتر گین خیلی حسحاس هست و با کمترین جابجائی ولتاژ تغییر میکنه.

hamed malekpour
07-03-2016, 22:19
با سلام یه سوال داشتم که این فیوز که از سر باطری به سیم وصل می شه اجبارییه که نصب بشه یا نه؟

hamidR15
08-03-2016, 14:31
با سلام یه سوال داشتم که این فیوز که از سر باطری به سیم وصل می شه اجبارییه که نصب بشه یا نه؟

سلام
بله باید نصب بشه برای جلوگیری از خطرات احتمالی و آسیب دیدن آمپ .

naim697
12-03-2016, 02:57
یه جفت تیوتر دارم میشه روی امپیلی دو کانال موازی ببندم بهمراه باندم ؟

باند 2 اهم هست .

آسیبی به باندم نمیزنه موازی ببندم ؟

hamidR15
12-03-2016, 11:23
یه جفت تیوتر دارم میشه روی امپیلی دو کانال موازی ببندم بهمراه باندم ؟

باند 2 اهم هست .

آسیبی به باندم نمیزنه موازی ببندم ؟
سلام
خیر نمیتونید به دو دلیل:
1-پاسخ فرکانسی تویتر با اسپیکر فول رنج متفاوت هست.
2-تویترها اکثرا 4 اهم هستند،اگر شما 4 و با 2 اهم موازی کنید امپدانس کل میشه 1.33 که باعث فشار به هر دو میشه(تازه اگر آمپ روی 1 اهم هم استیبل باشه) و اصلا توصیه نمیشه.

naim697
12-03-2016, 23:53
سلام
خیر نمیتونید به دو دلیل:
1-پاسخ فرکانسی تویتر با اسپیکر فول رنج متفاوت هست.
2-تویترها اکثرا 4 اهم هستند،اگر شما 4 و با 2 اهم موازی کنید امپدانس کل میشه 1.33 که باعث فشار به هر دو میشه(تازه اگر آمپ روی 1 اهم هم استیبل باشه) و اصلا توصیه نمیشه.

پس 206 خودش تویتر داره میتونم فابریکشو قطع کنم سیم هاشو به اون وصل کنم ؟ حتما کراس اورش هم باید نصب بشه ؟

hamidR15
13-03-2016, 22:50
پس 206 خودش تویتر داره میتونم فابریکشو قطع کنم سیم هاشو به اون وصل کنم ؟ حتما کراس اورش هم باید نصب بشه ؟

بله دیگه اگر کراس نباشه که نمیتونه فرکانسهای مضر رو حذف کنه.

nz.shahin
21-04-2016, 15:22
سلام دوستان
من امروز باند 6975v2 و پخش 2850 پایونیر نصب کردم
خود نصاب هم برام تنظیمش کرد
اما الان که داشتم سیخ میزدم پخشو دیدم تو تنظیماتش قسمت Bass Boost و رو 0 گذاشته!
الان وسوسه شدم این گزینه رو مقدارشو بیشتر کنم!
میخواستم بدونم برای باندام مشکلی پیش نمیاد؟!
تا چه حد زیاد بکنم خوبه؟!

hamidR15
22-04-2016, 22:21
سلام دوستان
من امروز باند 6975v2 و پخش 2850 پایونیر نصب کردم
خود نصاب هم برام تنظیمش کرد
اما الان که داشتم سیخ میزدم پخشو دیدم تو تنظیماتش قسمت Bass Boost و رو 0 گذاشته!
الان وسوسه شدم این گزینه رو مقدارشو بیشتر کنم!
میخواستم بدونم برای باندام مشکلی پیش نمیاد؟!
تا چه حد زیاد بکنم خوبه؟!
سلام
بله باید 0 باشه چون به اسپیکر فشار میاد. اگر یه موقع باس بوست رو روشن کردی حواست باشه ولوم بالا ندی که پدر اسپیکر رو در میاره

hamed malekpour
24-04-2016, 16:54
سلام چه جوری می شه خودمون سیستم را تنظیم کنیم آمپلی و رادیو پخش خودرو مثلا رادیو پخش امکانتن زیادی داره ولی تنظیم بلد نیستیم می شه به صورت ساده وروان آموزش بدهید که مثلا slaچیست یا بیش بوست ویا hfp یا ...... رادیو پخش من هم 9550 پایونره.؟؟

EMP3R0R
26-04-2016, 12:52
سلام آقا حمید عزیز چند تا سوال دارم از شما که با محصولات گلیدن آشنا هستید.

1. روی آمپ ml95.4 سویچ AS کارش چیه؟ high و low داره.
2. آیا این آمپ نیاز به سیم ریموت به پخش داره یا با RC خودش روشن میشه؟
3. روی کراس کامپ RS 165 اون دو سوییچ به چه صورتی باید تنظیم شه؟ ( سوییچ اول 0 3 6 db داره و سویچ دوم 12 6 0 db )
4.همراه با قطعات بالا پخشم 7056 هست.میدونم که تنظیمات پخش سلیقه ایه ولی میخوام نسخه ی شما رو واسه تنظیم بدونم.
5.یه تنظیماتی هم پخش داره مثل supream و sound relizer اگه اشتباه نکنم.اینا رو هم دقیقا نمیدونم کارشون چیه.ممنون میشم توضیح بدی.

تشکر. :n40:

Mohammad11134
02-05-2016, 21:18
دوستان
اصلا خودتون زحمت ندید برای تنظیم.
تنظیم استاندارد برای یک جفت باند یا دو جفت باند.که با امپلی 2 کانال یا چهارکانال وصل شدن.
این هست.
گین و تریپ و بیس بیارید بچرخانید تا بیاد پایین پایین .
حالا از اول.
ضبط در تنظیماتش برید.
تویتر دو تا مانده به اخر
بیس هم در تنظیمات ضبط دو مانده به اخر بذارید.
مثلا اگه تویت وبیس ضبطتون 8 تا میخوره بذارید روی شیش.خلاصه تویتر و بیس تنظیمات ضبط دو تا مانده به اخر بذارید.
حالا برید سراغ امپلی.
گین قد ربع ساعت بیارید بالا.یعنی از کم کم قد ربع ساعت بچرخانید نه بیشتر.
حالا بیس تا اخر زیاد کنید نترسید.تا اخر زیاد کنید.
حالا تویتر امپلی قدر نیم ساعت بچرخانید و افزاید دهید.
حالا از ضبط خود لذت کمال ببرید.
هر کی جواب نگرفت بیاد اینجا بنده را فحش بده.
این تنظیم بیس قد ساب میزنه و تا تویتر باندهاتونم بهترین کیفیت و شفافیت صدارو بهتون میده.
این تنظیم فقط برای باند ها هست نه ساب.
چه 4 تا باند باشه چه 2 باند به امپلی وصل کنید این تنظیم شاهکار تنظیم انپلی در کل دنیا هست..
پس چی شد.
تنظیم ضبط برید اول بیس و تویتر بذارید روی دو تا مانده به اخر این خیلی مهمه.
بعد سراغ امپلی برید گین قد ربع ساعت بچرخانید یا به قول معروف قد ربع ساعت زیاد کنید.
حالا بیس تا اخر بچرخانید تا افزایش یابد.حتما اینکارو بکنید.
حالا تویتر امپلی یا همون صدای ریز قد نیم ساعت بچرخانید با قد نیم ساعت افزایش دهید.
و امپلی که دکمه بیس و تویتر دارن.
این دکمه روش نوشته 6...9..12 دکمه بذارید روی 9
تویتر هم همینجور بذارید روی 9.
حالا بزید انجام بدهید همین الان بعد بیایید اینجا دمت گرم.
برای همه.ضبط ها جواب میده.
دبگه بقیه تنظیم ها ببخشید ببخشید چرت هسن ولمتر و بیز و امممم و این حرفها جرت هست.
برای تنظیم چهاربادن یا دو باند.
فقط همین تنظیم برای کل جهان یکی هست.
البته این رو حرفه ایی ها میدونن و رو نمیکنن.
امیدوارم مثل من لذت ببرید.
بعد برید با باندتون اهنگ گوش بدید میفهمید تا حالا اصلا اهنگ گوش نمیدادید حالا باندتون اهنگ واقعی میزنه.

Mohammad11134
02-05-2016, 21:25
اگه این دکمه ها پیدا نکرید بگید تا برم از امپلیم عکس بگیرم بگم کدوم کدومها باید بچرخانید ولی ساده گفتم امپلی تور بندازید بخونید نوشته همش.کنارش راحت میتونید این کاری گه گفتم بکنید تنظیم ضبطم که بیس و تویترش خیلی ساده هست دو تا مونده به اخر مال جفتش

Mohammad11134
02-05-2016, 21:46
اینم عکس.
طبق رنگ میگم.
بنفش ..قد ربع ساعت بچرخانید قد ربع ساعت افزایش دهید.
مشکی... این دکمه وسط روی 9 قرار بگیرد حتما.
ابی... برای تنظیم بیس باندتون هست بذاریر اخر.همون lpf در امپلیتون میشه تا اخر بچرخانید زیاد کنید.
.
قرمز ....این دکمه روی وسط یعنی flat باشد.
سبز...این برای صدای های ریز هست .ه قول معروف تویتر باندتون قد نیم ساعت بچرخانید افزایش دهید.
این که نوشتم بچرخانید اول بذارید روی کم کم بعد طبق دستور بچرخانید و زیاد کنید.
عکس با دقت نگاه و این هارو روی امپلی خود پیدا کنید و دقیقا مثل دستور انجام دهید.وگرنه نمیشه.
خیلیم ساده هست کاری که گفتم.
تنظیم ضبطم که میری تو تنظیمات ضبط خود ک بیس و تیریپ میذارید دو تا مانده به اخر.
خلاص

Mohammad11134
02-05-2016, 21:48
ببخشید مشکی روی وسط بذارید فکر کنم 6 هست نه 9 خلاصه این دو کمه که در تصویر میبینید بذارید وسط دکمه رو.
اولیش 0 هست بعد فکر کنم 6 یا 9 همون وسط بعدش 12 میشه.
وسط روی 6 یا 9 هست بذارید همه امپلی ها یک شکل هست این دکمه.
بذاربد روی وسط نه 12 نه 0 وسط یعنی 6.

atq
07-07-2016, 08:40
ببخشید مشکی روی وسط بذارید فکر کنم 6 هست نه 9 خلاصه این دو کمه که در تصویر میبینید بذارید وسط دکمه رو.
اولیش 0 هست بعد فکر کنم 6 یا 9 همون وسط بعدش 12 میشه.
وسط روی 6 یا 9 هست بذارید همه امپلی ها یک شکل هست این دکمه.
بذاربد روی وسط نه 12 نه 0 وسط یعنی 6.

با سلام برای من که ساب هم دارم نحوه تنظیم همینه؟
با تشکر

breny
10-07-2016, 15:50
با درود:

استادان عزیز من هدیونیت 9650 دارم + باند جی بی ال + باند b4 هلیکس ولی آمپ ندارم

بهترین تنظیم قسمتهای مختلف جهت پخش فوق چه می باشد

با تشکر

funnaz
25-07-2016, 22:36
سلام دوستان
من یک امپ دارم بعد از اینکه سر باتری ماشینو باز کردم قطع شد میخواستم بدونم از روی پخش چجوری میتونم دوباره فعالش کنم
پخش منم مدلش pionner 1550 هست

Mohammad11134
26-07-2016, 14:10
سلام دوستان
من یک امپ دارم بعد از اینکه سر باتری ماشینو باز کردم قطع شد میخواستم بدونم از روی پخش چجوری میتونم دوباره فعالش کنم
پخش منم مدلش pionner 1550 هست

تنظیم ضبط را خودش روش هست.فقط باید سیم امپلس دوباره وصل کنی به باطری

Mustang2010
31-07-2016, 22:13
سلام.
من روی ماشینم (206) باندهای E6x.2 و E5x.2 با آمپلی 6604 و ساب پایونیر 311 وصل بود. از نظر نویز سیستمم هیچ مشکلی نداشت. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما باندهای جلو (E6x.2) با E62C جابجا و آمپ 527 کنوود را اضافه کردم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از وقتی این تغییرو تو سیستمم دادم وقتی ماشین روشنه و گاز میدم از باندها صدای سوت میاد و بالارفتن دور موتور صدای نویز هم بیشتر می شود. ( وقتی ضبط و یا خود ماشین خاموشه صدای نویز نیست ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیش نصاب رفتم جفت آمپهارو از مدار خارج کرد ولی باز صدای نویز بود گفت از پنلته O.o ( پنلم 875avbt ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا سوالم اینه من چی کار کنم تا این نویز از روی سیستم من خارج شه؟

با تشکرفراوان دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamidR15
01-08-2016, 06:59
سلام.
من روی ماشینم (206) باندهای E6x.2 و E5x.2 با آمپلی 6604 و ساب پایونیر 311 وصل بود. از نظر نویز سیستمم هیچ مشکلی نداشت. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما باندهای جلو (E6x.2) با E62C جابجا و آمپ 527 کنوود را اضافه کردم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از وقتی این تغییرو تو سیستمم دادم وقتی ماشین روشنه و گاز میدم از باندها صدای سوت میاد و بالارفتن دور موتور صدای نویز هم بیشتر می شود. ( وقتی ضبط و یا خود ماشین خاموشه صدای نویز نیست ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیش نصاب رفتم جفت آمپهارو از مدار خارج کرد ولی باز صدای نویز بود گفت از پنلته O.o ( پنلم 875avbt ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا سوالم اینه من چی کار کنم تا این نویز از روی سیستم من خارج شه؟

با تشکرفراوان دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
نویز اکثر در اثر بیرون کشیدن فیشهای کابل rca از پخش یا امپ بوجود میاد. باید همیشه پخش خاموش باش و بعدا اقدام به در آوردن یا جا زدن فیشها نمائید.برخی هم به خاطر کشیدن سیم rca در کنار کابل برق از یک رکاب بوجود میاد.
بررسی کنید اگر مورد دوم نیست خروجی پخشتون اسیب دیده.
درمان موقت این هست که از بدنه کابل rca یه تکه سیم به بدنه پخش اتصال بدین درمان قطعی این هست که پخش بره تعمیرگاه و عیب اون برطرف بشه.

Mustang2010
02-08-2016, 19:55
خب یه سوال دیگه

وقتی سوییچو می چرخونم حتی یه دور ، ضبط روشن میشه خود به خود حتی وقتی پنل سر جاش نیست ( جوری که آمپلی ها روشن میشن ولی پنل رو ضبط نیست ) انگار که وقتی سوییچو می چرخونم برق میاد تو ضبط و خود به خود روشن میشه بدون اینکه من دکمه ای بزنم .
حالا من چه کار کنم که پنلم خود به خود روشن نشه؟:n03:

amin5030
10-08-2016, 17:38
به عرض سلام یک امپ 5602 تهیه کردم می خوام روی mx12 بریج ببندم
1-بیس بوست رو روی صفر بذارم خوب هست؟
2-با توجه به اینکه سابم 300 w هست و امپ 450 بریج روی 4 اهم می ده و cea 2006 هم داره گین رو روی چند بذارم که به ساب فشار نیاد؟
3-فرکانس روی چند باشه؟
هر راهنمایی دیگری هم در مورد نصبش داربن بگین ممنون می شم

hamidR15
12-08-2016, 19:28
خب یه سوال دیگه

وقتی سوییچو می چرخونم حتی یه دور ، ضبط روشن میشه خود به خود حتی وقتی پنل سر جاش نیست ( جوری که آمپلی ها روشن میشن ولی پنل رو ضبط نیست ) انگار که وقتی سوییچو می چرخونم برق میاد تو ضبط و خود به خود روشن میشه بدون اینکه من دکمه ای بزنم .
حالا من چه کار کنم که پنلم خود به خود روشن نشه؟:n03:
سلام.
هرچی هست پخش مستقیم بسته شده.به یه نصاب نشون بدین و بگید از حالت مستقیم براتون خارج و با سوکت فابریک نصب کنند.

به عرض سلام یک امپ 5602 تهیه کردم می خوام روی mx12 بریج ببندم
1-بیس بوست رو روی صفر بذارم خوب هست؟
2-با توجه به اینکه سابم 300 w هست و امپ 450 بریج روی 4 اهم می ده و cea 2006 هم داره گین رو روی چند بذارم که به ساب فشار نیاد؟
3-فرکانس روی چند باشه؟
هر راهنمایی دیگری هم در مورد نصبش داربن بگین ممنون می شم
سلام
1-بله همیشه باید بسته یا روی صفر باشه.
2-باید گین رو طبق دستور العمل تنظیم گین دقیقا تنظیم نمائید.تو تاپیک زیر صفحه 2 یا 3 کاملا توضح دادم.
چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])3-فرکانس روی 80hz
گین رو باید طوری تنظیم کنید که ولوم رو تا انتها هم باز کردین به ساب فشار نیاد و دیستورت ازش شنیده نشه.
ابتدا باید کامپوننتها یا کواکسیاهایی که دارین رو تنظیم کنید بعد ساب رو.به صورت جدا جدا برای هر امپلیفایر.

amin5030
17-08-2016, 22:39
سلام
بهم ریختگی صدا در سـاب ووفر به چه شکل هست؟برای باند صدا بی کیفیت می شه سـاب ووفر که بوم بوم می کنه بهم ریختگیش چجوریه؟

ariana18
23-10-2016, 08:26
سلام خدمت اساتید عزیز
خیلی مخلصم بنده یه سیستم دست دوم گیرم اومدهکه به اجبار خریدم اما مثل این که سیستم خوبیه یه جفت باند 6975v2 اصلی فوم قرمز اما یکیش تعمیر رفته ولی الان مشکلی نداره به گفته صاحب قبلیش خرخر میکرده که یه تعمیر جزئی شده خلاصه الان صداش خوبه یه آمپ 4 کانال مکسیدر mx-604 که ظاهرا خوب جواب میده یک عدد سابjbl 1000 اونم تمیزه و خوب بیس میزنه یه پک کامل سیم و یک عدد پخش 2750ui پایونر حدودا 15 روزه رو ماشینه و تنظیم شده توسط رفیقم باحاله ولی میخوام خودم تنظیمش کنم اگه ممکنه چون تنظیمات یا سخنان شما در این تاپیک کمی مغایر بود
لطفا اگه میشه بهترین تنظیم برای آمپ و پخش این سیستم رو بهم معرفی کنید تا اقدام کنم و این که باتری ماشینم حس میکنم کمی ضعیفه اما تا الان مشکلی ایجاد نکرده نیازی به خازن هست یا نه? یا باتری بهتر? اگه لازمه چه ماریکی بگیرم خازنو و چقد هزینه داره با تشکر

hamidR15
23-10-2016, 22:12
سلام
بهم ریختگی صدا در سـاب ووفر به چه شکل هست؟برای باند صدا بی کیفیت می شه سـاب ووفر که بوم بوم می کنه بهم ریختگیش چجوریه؟

سلام
دیستورش ساب ووفر زمانی که اتفاق می افته ووفر صدای پاخ پاخ میکنه.Xmax بیش از حد مجاز میشه و احتمال شکست یا خمودگی لبه ووفر هست.در کل صدای بیس بی کیفیت هستش.

ariana18
25-10-2016, 00:07
سلام کسی جواب مارو نمیده?!

psp2004
22-11-2016, 18:07
با نام خدا و سلام

دوستان امکانش هست روش تنظیم آمپ با ولت متر رو بگذارید؟؟؟

mohamad701031
27-11-2016, 11:54
سلام تست تون رو نمیتونم دانلود کنم

Ahmad_28
16-12-2016, 15:17
با سلام خدمت اساتید عزیز و کاربران
من رو سمند این قطعات رو بستم و دنبال صدای کیفیتی بودم
پخش bt600 کنوود
آمپلی ساند استریم 4.500
برای استیج جلو کامپوننت هلیکس e42c
برای استیج عقب هم جی بی ال 939
قصد استفاده از سـاب ووفر رو هم نداشتم. نصاب گین آمپلی رو تنظیم کرده ولی هدیونیت تنظیم نیس.
از اساتید و دوستان خواهش دارم کمکم کنید. صدایی که الان دارم کیفیتیش خوبه ولی یکم تیز و تیس تیس میکنه توی ولوم بالا گوش رو خیلی اذیت میکنه و بیس خوبی ندارم بیس خشکه و توی ولوم زیر 20 تقریبا بیس نیست.
دنبال صدای گرم تر و بیس نرم و قوی تر هستم
تنظیمات پخشم هم اینه:
باندهای اکولایزر به ترتیب از 1 تا 13:
2
1
0
-1
-1
1
2
1
-1
-1
0
0
0
اچ پی اف برای استیج جلو 100 و برای استیج عقب روی 60
لودنس روی 1
باس بوست روی 4

خواهش میکنم بهترین تنظیمات برای این پخش و قطعات رو لطف کنید و تغییراتی که باید توی تنظیمات پخش انجام بدم
با تشکر از مدیریت سایت

hamidR15
16-12-2016, 15:47
با سلام خدمت اساتید عزیز و کاربران
من رو سمند این قطعات رو بستم و دنبال صدای کیفیتی بودم
پخش bt600 کنوود
آمپلی ساند استریم 4.500
برای استیج جلو کامپوننت هلیکس e42c
برای استیج عقب هم جی بی ال 939
قصد استفاده از سـاب ووفر رو هم نداشتم. نصاب گین آمپلی رو تنظیم کرده ولی هدیونیت تنظیم نیس.
از اساتید و دوستان خواهش دارم کمکم کنید. صدایی که الان دارم کیفیتیش خوبه ولی یکم تیز و تیس تیس میکنه توی ولوم بالا گوش رو خیلی اذیت میکنه و بیس خوبی ندارم بیس خشکه و توی ولوم زیر 20 تقریبا بیس نیست.
دنبال صدای گرم تر و بیس نرم و قوی تر هستم
تنظیمات پخشم هم اینه:
باندهای اکولایزر به ترتیب از 1 تا 13:
2
1
0
-1
-1
1
2
1
-1
-1
0
0
0
اچ پی اف برای استیج جلو 100 و برای استیج عقب روی 60
لودنس روی 1
باس بوست روی 4

خواهش میکنم بهترین تنظیمات برای این پخش و قطعات رو لطف کنید و تغییراتی که باید توی تنظیمات پخش انجام بدم
با تشکر از مدیریت سایت
سلام دوست عزیز ورودتون رو به جمع p30world خیر مقدم عرض میکنم.:n16:
بهترین تنظیم حالت فلت قرار دادن همه امکانات پخش هست.اگر در این حالت صدای خوبی نگرید مربوط به قطعات میشه. مثلا کلا دیتیل هلیکس خیلی بالا هست و اون تیزی مربوط به تویتر هست. بیس نرفی که دنبالش هستند رو ووفر 939 بهتون نخواهد داد.کلا جی بی ال بیسش خشکه.بهتر بود به جای استفاده از کواکسال در استیج عقب از ساب ووفر خوب استفاده میکردید. به هیچ عنوان یه کواک نمیتونه جای یه ساب تو باکس مناسب رو بگیره.
از همه اینها گذشته ساند استریم هم آمپلیفایری نیست که بتونه صدای باکیفیت و نزدیک به سورسی رو اجرا کنه.
به نظر من همه آپشنها رو صفر کن غیر از اچ پی اف اسپیکرها.

Ahmad_28
16-12-2016, 18:57
سلام دوست عزیز ورودتون رو به جمع p30world خیر مقدم عرض میکنم.:n16:
بهترین تنظیم حالت فلت قرار دادن همه امکانات پخش هست.اگر در این حالت صدای خوبی نگرید مربوط به قطعات میشه. مثلا کلا دیتیل هلیکس خیلی بالا هست و اون تیزی مربوط به تویتر هست. بیس نرفی که دنبالش هستند رو ووفر 939 بهتون نخواهد داد.کلا جی بی ال بیسش خشکه.بهتر بود به جای استفاده از کواکسال در استیج عقب از ساب ووفر خوب استفاده میکردید. به هیچ عنوان یه کواک نمیتونه جای یه ساب تو باکس مناسب رو بگیره.
از همه اینها گذشته ساند استریم هم آمپلیفایری نیست که بتونه صدای باکیفیت و نزدیک به سورسی رو اجرا کنه.
به نظر من همه آپشنها رو صفر کن غیر از اچ پی اف اسپیکرها.

با تشکر از شما دوست عزیز و ممنون بخاطر پاسخ سریعتون
الان base EQ روی آمپلی فایرم صفره. همینجوری بذارم بمونه؟ اعداد 0 6 و 12 رو داره
و اینکه ایا با همین ترکیبی که دارم استفاده از ساب زیر صندلی بدون نیاز به آمپلی بهتره یا استفاده از یه ساب روی طاقچه ی عقب و بدون استفاده از ساب باکس؟
و اینکه برای فلت کردن تنظیمات بهتره ریست کنم پخش رو یا دستی یکی یکی صفرشون کنم؟ اچ پی اف 100 و 60 برای جلو و عقب خوب بود؟؟؟
بازم عذر میخوام بابت تعدد سوالات

hamidR15
19-12-2016, 21:00
با تشکر از شما دوست عزیز و ممنون بخاطر پاسخ سریعتون
الان base EQ روی آمپلی فایرم صفره. همینجوری بذارم بمونه؟ اعداد 0 6 و 12 رو داره
و اینکه ایا با همین ترکیبی که دارم استفاده از ساب زیر صندلی بدون نیاز به آمپلی بهتره یا استفاده از یه ساب روی طاقچه ی عقب و بدون استفاده از ساب باکس؟
و اینکه برای فلت کردن تنظیمات بهتره ریست کنم پخش رو یا دستی یکی یکی صفرشون کنم؟ اچ پی اف 100 و 60 برای جلو و عقب خوب بود؟؟؟
بازم عذر میخوام بابت تعدد سوالات
سلام لطف دارید.
بله صفر باشه.
به نظر من اگر بخواهید ساب زیر صندلی بگیرید بهتره دوتا باشه یدونه جواب نمیده.رو طاقچه هم پیشنهاد نمیکنم.
نه تنظیمات رو دستی به حالت صفر برگردونید.
بله hpf خوبه اما میتونید هر دو را روی 80قرار بدین.
در کل با سعی و خطا به بهترین نتیجه و سلیقه شنیداریتون باید برسید.

1234Nima kazemi
02-01-2017, 19:24
سلام بنده یک جفت باند6975v2دارم و داخل درهای ماشینم باند پایونیر دارم..میخاستم بدونم بهترین تنظیماتش چیه میخام بیس خوب همراه با کیفیت داشته باشم..ضبطم پایونیر هست و امپلیم هم4کانال..با تشکر

hamidR15
11-01-2017, 22:12
سلام بنده یک جفت باند6975v2دارم و داخل درهای ماشینم باند پایونیر دارم..میخاستم بدونم بهترین تنظیماتش چیه میخام بیس خوب همراه با کیفیت داشته باشم..ضبطم پایونیر هست و امپلیم هم4کانال..با تشکر
سلام دوست عزیز.
به جمع ما خوش آمدید.:n16:
لطفا به دستور العمل تنظیم گین که در لینک زیر توضیحش رو دادم توجه بفرمائیدو دقیقد اعمال نمائید:

masoudmakari
10-02-2017, 12:03
باسلام امپلي فاير پريمير١١٠٠٠ داشتم دوجفت باند وسل كردم بهش هرجفت به يك كانال ضبط ماشين هم پايونر٩٤٥٠ موقع روشن كردن يكي از دوجفت باندم صداش زيادتره تا جفت بعدي ميخواستم دليلشوبدونم؟

mohamad skystar
10-02-2017, 12:41
باسلام امپلي فاير پريمير١١٠٠٠ داشتم دوجفت باند وسل كردم بهش هرجفت به يك كانال ضبط ماشين هم پايونر٩٤٥٠ موقع روشن كردن يكي از دوجفت باندم صداش زيادتره تا جفت بعدي ميخواستم دليلشوبدونم؟

از اتصالات و کابلوهای آمپ و باندها اطمینان حاصل کنید
از برق مثبت و منفی آمپ اطمینان حاصل کنید خصوصا سرباتری و منفی بدنه
از سالم بودن کابل های RCA مطمئن بشید با ولت متر میتونید تست کنید
از تنظیمات قسمت FADER/REAR پخش مطمئن بشید رو حالت استاندارد باشه
باندهای فابریک خودرو اگر وصل هستن حتما قطعش کنید

نتیجه رو اعلام کنید

hamidR15
10-02-2017, 19:21

سلام و ممنونم از پاسخهای محمد عزیز.
هرجفت اسپیکر رو موازی کردین دیگه؟یا سری بستین؟باید موازی ببندید.
درضمن بهداین نکته هم توجه داشته باشید که آمپلیفایرتون ریمارک هست و کار اشتباهی هست بهش فشار آوردن ممکنه باعث سوزاندن اسپیکرهاتون بشود.مراقب باشید.

mohsen_z222
16-02-2017, 09:05
سلام
به کمک فوری شما احتیاج دارم
من جدیدا یه آمپ 4 کانال پایونییر 6704 گرفتم و ضبط ماشین هم پایونیر 3650 هستش
دو کانال رو به باند های جلو و 2 کانال رو به باند های عقب وصل کردم
ولی خروجی باند های عقب فقط بصورت ساب هستش و صدای بم از ضبط بیرون میاد
ولی خروجی باند های جلو کاملن سالم هست
پشت ضبط روی یکی از خروجی های آمپ نوشنه r/sw و روی دومی نوشته f
از خروجی r/sw فقط صدای ساب بیرون میاد و وقتی که داخل تنظیمات ضبط هم میرم و ساب رو off میکنم دیگه هیچ صدایی از باند های عقب ندارم
حالا چه شکلی باید این مشکل رو حل کنم
ممنون

hamidR15
17-02-2017, 11:47
سلام
از داخل پخش ببينيد گزينه اي داره كه بشه Front/Rear?
احتمالا الان رو حالت Front/Subwoofer هست

mohamad skystar
24-02-2017, 00:42
آموزش تنظیم گین آمپلی فایر

مقدمه:

باید همواره به عنوان یک اصل توجه داشت که بالا بردن گین به هیچ عنوان به معنی بالا بردن ولوم خروجی نیست! بلکه این فرآیند به منظور جلوگیری از اعوجاج سیگنال صورت میگیرد تا سیگنالی یکدست و تمیز به هر گونه درایور (باند, کامپ, میدرنج, میدبیس, میدووفر, توییتر, ساب و ...) برسد. از این رو تنظیم گین تنها برای یکی کردن ولتاژ خروجی پخش با ولتاژ ورودی آمپ مورد استفاده قرار میگیرد.
ولتاژ ورودی پخش ها نیز همواره متفاوت هستند اما در عین حال برای مدل های موجود بازه های 2v / 2.5v / 3.2v / 4v / 5v / 6v دارند. همچین ولتاژ ورودی آمپ ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. برخی از آمپ ها ولتاژ ورودی بیشتری دارند و برخی کمتر....
شرح:

گام اول برای تنظیم گین آگاهی از ولتاژ خروجی پخش است. در یک استاندارد کلی میتوان اینطور بیان کرد که چنانچه در یک سیستم ایده آل, ولتاژ خروجی پخش با ولتاژ درجه بندی شده آمپ یکی باشد گین تنظیم است و تا آخرین ولوم پخش شاهد پدیده clipping یا درهم ریزی صدا نیستیم و میتوانیم صدایی ایده آل را بدست آوریم.
اما نکته مورد توجه آنجاست که در عمل همواره از ایده آل ها دور هستیم و این موضوع از 3 عامل نشعت میگیرد:

برق سیستم و افت ولتاژ
نبود معیار ثابت برای درجه بندی در آمپ ها
حقیقی نبودن توان های ارایه شده توسط شرکت ها

بررسی 1) تقریبا بیش از 90% توان اعلامی شرکت ها در ولتاژ 14.4 ولت لحاظ شده است. از این رو زمانی که برق سیستم به هر دلیلی ضعیف تر است توان ارایه آمپ هم کمتر خواهد شد. بنابراین برای آمپی که به عنوان مثال 60rms توان در خروجی ارایه میدهد و حتی توان باند هم 60rms است, نمیتوان در برق 13 ولت توقع گرفتن توانم 60rms داشت!! در نتیجه بنا به فاکتورهای مختلف این امر همواره اجتناب ناپذیر است.
بررسی 2) بسیاری از آمپ ها در تنظیمات Gain Sens یا همان Level درجه بندی ولتاژ را درج نکرده اند و تنها به مقادیر min و max(حداقل و حداکثر) و normal و high (متوسط و بالا) بسنده کرده اند. بنابراین جز خواندن کاتالوگ زبان اصلی محصول نمیتوان به یقین گفت که منظور از high برای ولتاژ 4 / 5 / 6 ولتی است و یا بالعکس! این نکته نیز دقیقا بدان معنیست که تضمینی در این حالت برای دقت در تنظیمات وجود ندارد.

بررسی 3) این روزها مشخصات درج شده محصول برای بسیاری از شرکت ها به یک تبلیغ تجاری بدل شده است (حال فرقی هم نمیکند که این تبلیغ برای دنیای سیستم های صوتی باشد یا خرید یک پیراهن ساده به اصطلاح نانو یا تلفن همراه و خودرو) که این ضرورت انتخاب آگاهانه تر را طلب میکند! از این رو آمپ های فراوانی هستند که به اندازه توان ذکر شده قدرت راه اندازی ندارند و در مقابل معدود آمپ هایی هم وجود دارند که بیشتر از انتظار توان راه اندازی را از خود نشان میدهند. این مسیله همچنین در مورد درایورها و حتی هدیونیت ها نیز صادق است که البته با یک اندازه گیری vp-p سیگنال توسط اسکوپ میتوان به سادگی متوجه شد که pre ampذکر شده برای یک هدیونیت 4 ولتی در عمل 3.2 ولت را نیز به زور ارایه میدهد!!!
روش های تنظیم گین آمپلی فایر:

روش اول: تنظیم گین توسط مولتی متر
در این روش با استفاده از ولت متر خروجی آمپ اندازه گیری میشود. با توجه به رابطه:
{Prms = V2 rms / Rrms} که در آن Prms توان موثر** Vrms ولتاژ موثر به توان دو** Rrms مقاومت موثر میباشد, گین به میزان عدد بدست آمده اندازه گیری میشود.
به عنوان مثال برای یک باند با توان 100rms که مقاومتی 4 اهمی دارد با توجه به رابطه, ولتاژ دو سر باند با اندازه گیری ولت متر نباید از 20v تجاوز کند و با تست تجربی از مجذور این عدد نیز pre amp هدیونیت میباید از رادیکال عدد 20 یعنی 4.5v تشکیل شده باشد. بنابراین با هدیونیتی که 4.5v در pre خود ارایه میدهد و باند با مشخصات توان 100rms و امپدانس 4 اهم است, روی ولتاژ 20v صدایی عاری از دیستورت در اختیار خواهیم داشت.
نکته 1: در این تنظیم اکولایزرها در حالت flat باید قرار داشته باشند.
نکته 2: در این روش لازم است که کویل های باند یا ساب به آمپ وصل باشد و سپس ولتاژ دو سر باند اندازه گیری گردد چرا که زمانی که درایور به آمپ متصل نیست علناً افت توان اهمی - سلفی (که با کاهش مقاومت همراه است) لحاظ نخواهد شد. در نتیجه ولتاژ خروجی بالاتر از مقدار حقیقی که وجود دارد نشان داده خواهد شد.
نکته 3: برای اندازه گیری موارد فوق ولت متر در حالت AC و رنج 0 تا 100v قرار داده شود.
نکته 4: دقت مولتی متر و کالیبره بودن آن بسیار حایز اهمیت است بنابراین به هر مولتی متری اعتماد نکنید.
روش دوم: تنظیم گین توسط اسیلوسکوپ
در این روش که دقیق ترین فرآیند برای تنظیم گین محسوب میشود میتوان به سیگنالی کاملا خطی و به دور از اعوجاج دست یافت. دقت این روش نیز کاملا حاصل نمایش شکل موج آمپلی فایر توسط اسکوپ خواهد بود که باعث میشود سیگنال اعوجاج شده در همان ابتدا روی اسکوپ نشان داده شود. در عین حال از آنجایی که برای رسیدن به این مهم, وجود دستگاه گران قیمتی چون اسیلوسکوپ نیاز خواهد بود و جدا از آن کاربر میباید نحوه کارکرد (چون V/div ** T/div ** offset و ...) دستگاه را بداند, بهره گیری از فانکشن اندکی دشوار خواهد بود ولی در مجموع به دلیل دقت بالای این روش و اهمیت آن در تنظیم گین (به خصوص در سیستم های hi-end) از این روش نیز استفاده خواهد شد و خروجی آمپ توسط پراب به روشنی مشاهده میگردد.
نکته 1: از یک فایل رکورد شده با بازه فرکانسی 50hz برای اجرای صوت استفاده گردد.
نکته 2: به مانند روش قبل تمامی تنظیمات در حالت flat یا صفر قرار داده شوند.
نکته 3: شکل موجی که دامنه آن (Vp-p) به شکل کله قند یکدست و عاری از شیب یا اصطلاحا بریدگی سیگنال باشد, clipping وجود ندارد.
نکته 4: طبق تجربه صورت گرفته اگرچه ممکن است برای یک هدیونیت پایونیر که ولوم 62 تایی دارد, در ولوم 50 به بعد شکل موجclipp شده را ببینیم اما تا فهم درهم ریزی صدا و دیستورشن همچنان فاصله داریم.
روش سوم: تنظیم گین شنیداری
روش شنیداری تنظیم گین که پیشتر به کرات از آن در بخش های مختلف سایت یاد شده, مرسوم ترین روش تنظیم گین آمپلی فایر به شمار میرود. صرف حداقل زمان, بدون هزینه و با کمترین امکانات دلیل بر آن شده که حتی شرکت های سازنده نیز از این روش برای تظابق Level آمپ و هدیونیت در کاتالوگ ها استفاده نمایند. اصولا در تنظیم گین به صورت شنیداری دقت گوش میتواند کمک زیادی به تنظیم هرچه بهتر گین بکند. اما در عین حال حتی با دقت پایین تر گوش در فهم شروع درهم ریزی, باز میتوان کاملا از نتیجه بدست آمده خرسند بود. جدا از مطلب عنوان شده, سلیقه شنیداری دامنه صدا و موزیکی که عموما با ولوم های بالا, میانی یا پایین تر گوش میدهید نیز میتواند از عوامل تایین کننده برای رسیدن به حداکثر راندمان قلمداد شود.
اما برای تنظیم گام به گام گین به روش شنیداری مراحل ذیل را دنبال کنید:
گام اول: برای تنظیم خاص هر درایور بهتر است تنها و تنها همان درایور صداگیری گردد. به عنوان مثال وقتی که شما یک جفت باند و یک ساب در اختیار دارید بهتر است در همان ابتدا (زمانی که هدیونیت خاموش است) به سراغ صندوق رفته و rca ساب را از روی آمپ باز کنید تا برای تمرکز هرچه بیشتر روی صدا, فقط همان باند روشن باشد تا درگیر تاثیر صدای ساب روی باند نشوید! (این موضوع برای سایر باندهای موجود یا استیج جلو نیز صادق است)
گام دوم: در این مرحله تمامی تنظیمات آمپ را در حالت صفر قرار دهید.
گام سوم: به سراغ هدیونیت رفته و این مراحل را برای پخش نیز تکرار کنید در نتیجه تمامی تنظیمات پخش (از اکولایزر دستی گرفته تاhpf و lpf و bass boost و loudness و fader و position و s.retreview و (… روی صفر قرار خواهند گرفت. هر چند که با resetکردن هدیونیت این فرآیند تسریع خواهد شد.
گام چهارم: اکنون خودرو را به یک فضای آرام و بی صدا برده تا نویز اطراف دقت تمرکزتان را نکاهد.
گام پنجم: یک آهنگ با کیفیت که اولاً همه فرکانسها را شامل باشد, ثانیاً آن را بیشتر شنیده باشید و گوشتان با آن آشنایی داشته باشد را انتخاب نمایید. (ترجیحا CD و با فرمت audio به صورت Track و در صورت عدم موجودی از mp3 با کیفیت 320) بهره مند شوید.
گام ششم: حال با اجرای آهنگ ولوم را تا 90% بالا برده و مثلا برای هدیونیت های پایونیری (از 62 ولوم حداکثری) روی ولوم 55 و برای هدیونیت های کنوودی (از 35 ولوم حداکثری) روی ولوم 30 مزیک را اجرا کنید.
گام هفتم: به سراغ صندوق رفته و میزان گین یا همان Level آمپ را آرام آرام بالا ببرید و این کار را تا جایی ادامه دهید که علی الرقم بیشتر شدن صدا در هم ریزی آن به گوش نرسد! به طوری که اگر مجددا ذره ای مقدار گین را بالا ببرید, صدا خراب شود و مجبور باشید ولوم گین را به همان اندازه به عقب باز گردانید.
گام هشتم: پس از تنظیم گین بنا بر نوع سلیقه میتوانید سایر مقادیر آمپ را جهت هر چه بهتر شدن صدا تغییر دهید و به ازای هر تغییر خروجی صدا را با حالت flat مقایسه نمایید تا بهترین تغییرات اعمال گردد. به عنوان مثال اگر تنظیمات آمپ را برای یک باند بیضی انجام میدهید میتوانید hpf آمپ را روی 80hz تا 120hz قرار دهید تا برای دقت بیشتر ووفر فرکانس های زیر 80hz حذف گردند. همچنین به عنوان مثال اگر تنظیم آمپ را برای ساب انجام میدهید میتوانید lpf آمپ را روی 100hz تا 60hz قرار داده تا برای گرفتن فرکانس های Low ساب تمرکز بهتری در اجرای فرکانس های پایین داشته باشد.
گام نهم: آمپ شما هم اکنون تنظیم است, اگر صدای خام و flat بدست آمده برایتان راضی کننده است نیازی به تغییرات اضافه تر در هدیونیت ندارید. در غیر اینصورت و برای تنظیمات تکمیلی تر میتوانید در محیطی ساکت و با صرف وقت هر اکولایزر را به ترتیب بررسی کرده و مطابق سلیقه تنظیم نمایید. (بهترین تنظیمات برای یک صدای طبیعی و کیفیتی بدون اغراق ترین اکولایزر است و برعکس برای یک صدای قدرتی و پر حجم دادن اکولایزر میتواند با رنگ شدگی صدا خروجی را هیجانی تر جلوه دهد.)
گام دهم: با خاموش کردن مجدد هدیونیت و اتصال دوباره rca باز شده به روی آمپ, آخرین مرحله تنظیم گین به پایان رسیده است.

منبع : بهرام شاپ

sahelsadaf
15-04-2017, 03:34
با سلام
دوستان من سیستم بستم ولی تئ تنظیمات گین مشکل دارم پیش هر نصاب هم میبرم بلند نیستن درست تنظیم کنن
اینم از مشخصات سیستمم
هدیونیت: Pioneer DEH-X6850B
باند: Kenwood KFC-HQR 710EX
آمپلی: Kenwood KAC HQR1004
ساب: Pioneer TS-W311D4
دوستان حالا خودم میخوام از طرق مولتی متر گین تنظیم کنم
فقط نمیدونم خروجی ساب و باند رو چند ولت تنظیم کنم
لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟

rahim1538
15-04-2017, 09:18
آموزش تنظیم اکولایزر 16 باند prs هم بذارید

vahidnajafi
20-04-2017, 08:58
سلام
اول مشخصات سیستم میگم تا انشالله یکی از دوستان بتونه منو راهنمایی کنه
پخش پایونر2950
یک جفت باند پایونر 6996s (اهم 4 ار ام اس 100 وات) یک جفت باند اینفینیتی 9633 (اهم 2 ار ام اس 100 وات ) و یک جفت hertz ECX100.5 برای قسمت جلو خودرو ( 4اهم با ار ام اس 40 وات) با یدونه امپلی چهار کاناله mb متوسط بدون ساب یعنی اصلا از ساب استفاده نمیکنم
از روز اول که نصاب نصب کرده به اینصورت که همه باندهارو به دوتا کانال نصب کرده و کانال بعدی رو برای ساب گذاشته بود که بعدا باندهای هرتز رو به جاش وصل کردیم

من نمیتونم سیتممو تنظیم کنم قبلا داده بودم نصاب تنظیم کرده بود اما اونی که میخاستم نبود و خودم خیلی امپلی رو بالا پایین کردم صدا خوبه اما نه اون چیزی که باید باشه
من همه تنظیمات پخش رو رو حالت دیفالت یا همون خاموش یا صفر قرار دادم بعد از طریق سی دی یدونه اهنگ خوب و با کیفیت پخش کردم و ولوم را بنا به گفته دوستان از 62 ولومی داشت گذاشتم روی 55 و گین امپلی رو تنظیم کردم (البته یه چیزی هم مثل گین بود که من نمیدونم کارش چیه کم و زیاد میکردم صدا بم تر و بیس بالاتر میرفت اونم خیلی ناچیز بردم بالا تا یکم بیس داشته باشه بعد گین رو تنظیم کردم ) تا به صدای خوب برسم تقریبا هم موفق شدم دوتا مشکل که من دارم اینه که صدای پخش از طریق سی دی پایینتره ولی از روی فلش مموری زیاده که وقتی از سی دی پخش میکنم در ولوم اخر صدا خیلی ناچیز بهم ریزی داره اما وقتی همون اهنگو از روی فلش پخش میکنم صدا خیلی زودتر خراب میشه حتی در ولوم 50 ...
مشکل بعدی اینه که چطور سری یا موازی ببندم که تفاوت 2 اهمی و 4 اهمی بودن باندهام مشکل ساز نشه و صدای خوبی دریافت کنم و اینکه ایا به این صورت که نصاب نصب کرده درسته یا باندهای جلو رو حذف کنم و هرکدوم از باندهارو به صورت جداگانه به یکی از کانال های امپلی وصل کنم ؟؟؟؟ به هر کانال فقط یک عدد باند که اینجوری هرچهار کانال امپلی استفاده میشه
من خیلی تلاش کردم صدای خوبی بگیرم اما اینقدر گوش کردم که فکر کنم گوشام تو اون لحظه قدرت تشخیصش از دست رفت چون اون روز که تنظیم میکردم فکر کردم صدا خوبه اما صبح روز بعد که گوش کردم دیدم اشتباه میکردم
اینم اضافه کنم که نصاب دوتا خروجیه پخش رو با فیش یک به دو وصل کرده قبلا دوتا خروجی مستقیم به دوتا کانال بالایی امپلی وصل بود بعد با فیش یک به دو سریدونه فیش رو دوتا کرد به کانال بالا و سر دیگه فیش رو به کانال پایین
امیدوارم با کمک دوستان بتونم مشکلمو حل کنم ببخشید میدونم سوالاتم خیلی زیاده و خیلی مبتدیانست

limooyellow
25-04-2017, 11:28
سلام و عرض ادب

ببخشید که این سوال رو می کنم از این بابت که شاید پاسخش تو صفحات باشه ولی من نتونستم دقیق متوجه بشم. من ماشینی خریدم که سیستم روشش بود ولی باتریش خراب شد و عوض کردم الان صدا خیلی بده
ظبط روش پایونییر 6975 روش نوشته و تقویتکننده صدا هم پایونییر هست و بلندگوها هم کنوود زیرش نوشته و یک باند بزرگ که ساب فکر کنم هست هم داره و اون هم پایونییره
من خانم هستم و یکجا بردم و بعد از کلی ور رفتن گفتند که درست شد ولی اصلا صداش دلچسب نیست
میشه تنظیمات را به من بگین انجام بدم؟ ممنونتون میشم
پشت تقویتکننده صدا هم کلیدهایی داره مثلا gain نوشته
و تنظیمات پخش هم از منو ش به من بگین لطفا والا بازش میکنم همشو
مرسی دوستان:n16:

Shahin.shah
20-07-2017, 12:04
سلام و خسته نباشید .بهترین ساب وباکس وآمپ برای پخش 7150ubو2959ul چه چیزی هست . ممنون میشم راهنمایی کنید

mohamad skystar
21-07-2017, 13:29
سلام و خسته نباشید .بهترین ساب وباکس وآمپ برای پخش 7150ubو2959ul چه چیزی هست . ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
دوست عزیز در این بخش مطرح کنید

sepehr123
21-08-2017, 13:46
سلام دوستان عزیز.ممنون از اطلاعات مفیدتون.
یه راهنمایی میخوام.
بنده یه پخش ماشین سونی 1152u دارم که خروجی هاش 55 وات هست و امپدانسش هم اینطور که توی دفترچش نوشته شده 4 اهم هست. یه جفت باند JBL 963e دارم که امپدانسش 2 اهم هست.میخوام این دوتا باند رو بدون آمپلی فایر به پخش ماشینم وصل کنم.بجز باندهای JBL که در بالا عرض کردم فقط دوتا باند فابریکی توی درهای جلوی ماشین دارم. بعضیا میگن چون امپدانس باندها 2 اهم و امپدانس پخش 4 اهم هست ممکنه به پخش فشار بیاره یا حتی پخش رو بسوزونه!!!!. میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که آیا بدون آمپ مشکلی داره نصب کنم یا نه؟ اگه موردی نیاز هست بفرمایید انجام بدم.ممنون.

esadj
22-08-2017, 12:38
با سلام خدمت دوستان بنده تازه یه پخش پایونیر مدل p710 گرفتم.ولی نمیدونم بهترین راه برای فلش خور کردنش چیه از یه طرف ub100هم قیمت نجومی داره.اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.

sepehr123
23-08-2017, 15:47
یه راهنمایی میخوام.
بنده یه پخش ماشین سونی 1152u دارم که خروجی هاش 55 وات هست و امپدانسش هم اینطور که توی دفترچش نوشته شده 4 اهم هست. یه جفت باند JBL 963e دارم که امپدانسش 2 اهم هست.میخوام این دوتا باند رو بدون آمپلی فایر به پخش ماشینم وصل کنم.بجز باندهای JBL که در بالا عرض کردم فقط دوتا باند فابریکی توی درهای جلوی ماشین دارم. بعضیا میگن چون امپدانس باندها 2 اهم و امپدانس پخش 4 اهم هست ممکنه به پخش فشار بیاره یا حتی پخش رو بسوزونه!!!!. میخواستم از شما راهنمایی بگیرم که آیا بدون آمپ مشکلی داره نصب کنم یا نه؟ اگه موردی نیاز هست بفرمایید انجام بدم.ممنون.

در صورتی که کسی نیست پاسخ بده لطفاً مدیران محترم پست رو حذف کنن.ممنون

New Ray
23-08-2017, 18:52
یه راهنمایی میخوام.

اگه من جای شما بودم و مجبور بودم بدون هزینه همین باندها رو وصل کنم، یا دوتا باند رو سری میکردم و به یکی از کانالها وصل میکردم ( که البته قدرت خروجی افت میکنه و باندهای عقب دیگه استریو نخواهد بود)
و یا راه بهتر سری کردن یک مقاومت آجری حدود 1.5 اهم با وات بالا ( حدود 20 وات ) با هر باند هست که مشکل امپدانس رو حل میکنه و هر باند به خروجی خودش وصل میشه. این راه هزینه کمی داره حدود 1000 یا 2000 تومان ولی یک مقدار افت قدرت خواهیم داشت :n39:

sepehr123
30-08-2017, 11:57
اگه من جای شما بودم و مجبور بودم بدون هزینه همین باندها رو وصل کنم، یا دوتا باند رو سری میکردم و به یکی از کانالها وصل میکردم ( که البته قدرت خروجی افت میکنه و باندهای عقب دیگه استریو نخواهد بود)
و یا راه بهتر سری کردن یک مقاومت آجری حدود 1.5 اهم با وات بالا ( حدود 20 وات ) با هر باند هست که مشکل امپدانس رو حل میکنه و هر باند به خروجی خودش وصل میشه. این راه هزینه کمی داره حدود 1000 یا 2000 تومان ولی یک مقدار افت قدرت خواهیم داشت :n39:

سلام.ممنون از راهنماییتون.
بنده باندها رو مستقیم وصل کردم به پخش.مشکل خاصی پیش نیومد.حداکثر ولوم پخش ماشین تا 50 هست.فقط وقتی ولوم از 44 بره بالاتر یه کم به هم ریختگی صدا بوجود میاد که فکر کنم اونم به دلیل نداشتن آمپ هست.ولی تا ولوم 44 صدا خوبه.

saeedjanfada123
13-09-2017, 12:21
سلام پخش ماشین من پایونیر 1952 هست وقتی بست باتری ماشین رو بر میدارم تنظیماتش پاک میشه

برای همین امپ و باند های عقب قطع میشه...کسی میدونه تنظمیاتش چه جوری میشه انجام دادم ؟

Raminnj
20-09-2017, 23:51
سلام به همه دوستان یه سوال داشتم .

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم زود جواب بدین.یه امپلی مونوبوستر9911دارم.یه ساب بوستر3000وات1500ارام اس امپلی روی چهاراهم1000.روی دواهم2000روی یک اهم 4000وات سابمم دوکویل دو اهمی داره روش نوشته حالا چطورنصب کنم به هیچ کدومشون اسیب نزنه راستی موازی یاسری بودنشم بگین.مرسی

ali131065
24-09-2017, 16:44
با سلام خدمت همه اساتید
ضبطم (Pioneer DEH-1600UB) قدیمیه و باندم پایونیر و آمپلی و ساب هم دارم
هروقت باتری خراب میشه تنظیماتم پاک میشه، طوری که از باند عقب هیچ صدایی نمیاد(پیش نصاب میبرم خودش از روی سیستم تنظیم میکنه)
کسی میتونه کمکم کنه که خودم اینکارو بکنم؟؟؟

esadj
06-11-2017, 16:26
سلام دوستان کسی بلده چه طوری میشه aux رو برای بار اول س از نصب روی پخش پایونیر
DEH-P710 فعال کرد.خواهشا راهنمایی کنید.

H.Operator
07-11-2017, 20:31
سلام دوستان کسی بلده چه طوری میشه aux رو برای بار اول س از نصب روی پخش پایونیر
DEH-P710 فعال کرد.خواهشا راهنمایی کنید.
درود
زمانی که پخش خاموشه کلید funection رو از روی کنترل چند ثانیه بگیر ببین تنظیمات میاد بالا.

samned
08-11-2017, 07:49
سلام
سیستم من پخش آلپاین ۱۴۵ آمپ کنوود ۸۴۰۰ وکنوود ۳۵۰۲ و مونو پایونیر ۸۴۰۰ ساب 309d4 و استیج عقب میدرنج گرند پاور استیج جلو میدرنج ۴ اینج گرند پاور و یک جفت تیوتر T40کنوود هستش لطفا راهنمایی کنید تنظیمات پخش و گین آمپها رو ممنونم از لطفتون

esadj
09-11-2017, 19:45
سلام و احترام دوست عزیز از اینکه جواب بنده رو دادین سپاسگزارم.طبق روش شما تو حالت پخش خاموش دکمهfunectio رو فشار دادم (همه مدل امتحان کردم)پخش هیچ عکسالعملی نداشت اصلا روشن هم نشد.امکان داره بخاطر این باشه که کنترل فابریک پخش نیست باشه چون تو حالت روشن هم این دکمه کار نمیکنه خود دکمه سالمه چک کردم.امکانش هست از روی خود پخش این راه رو با دکمه خاصی بتونم انجام بدم؟.چون پخش usb نداره سی دی هم مکافات خاص خودش رو داره.بنده هم ازظاهر این پخش خوشم میاد و 250 بابت اش پول دادم.خیلی هم تو نت سرج کردم چیز بدرد بخور پیدا نکردم.اگه بدونم با کنتر فابریک خودش کارم راه میفته میگردم پیداش میکنم.

esadj
09-11-2017, 19:52
سلام و احترام دوست عزیز از اینکه جواب بنده رو دادین سپاسگزارم.طبق روش شما تو حالت پخش خاموش دکمهfunectio رو فشار دادم (همه مدل امتحان کردم)پخش هیچ عکسالعملی نداشت اصلا روشن هم نشد.امکان داره بخاطر این باشه که کنترل فابریک پخش نیست باشه چون تو حالت روشن هم این دکمه کار نمیکنه خود دکمه سالمه چک کردم.امکانش هست از روی خود پخش این راه رو با دکمه خاصی بتونم انجام بدم؟.چون پخش usb نداره سی دی هم مکافات خاص خودش رو داره.بنده هم ازظاهر این پخش خوشم میاد و 250 بابت اش پول دادم.خیلی هم تو نت سرج کردم چیز بدرد بخور پیدا نکردم.اگه بدونم با کنتر فابریک خودش کارم راه میفته میگردم پیداش میکنم.

H.Operator
14-11-2017, 16:28
درود
همین کلید ولوم که توی تصویر مشخصه فشار بده تو و چند ثانیه نگه دار وقتی پخش خاموشه ببین تنظیماتش میاد بالا ؟
کلیدها رو امتحان کن چه زمان خاموش و چه روشن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Q-JpG1FQrBJg11ed0Yi

baghbansajad
16-11-2017, 15:58
سلام به همگی
من تازه سیستم بستم
میخواستم راهنماییم کنین که پخشمو رو چه چیزایی تنظیم کنم

ضبط pioneer DEH-x3950BT
آمپ MBacoustics MBA-4650ZX2
صاب jlb 1000 باکس ذوزنقه ای
باند ها کنوود هستن...باز اگه خواستین مدل باند ها هم ذکر میکنم
ممنون

esadj
16-11-2017, 19:36
سلام و درود دوست عزیز راهنمایی شما کار ساز بود و با کلید ولوم تونستم auxرو فعال کتم .

H.Operator
20-11-2017, 14:04
سلام به همگی
من تازه سیستم بستم
میخواستم راهنماییم کنین که پخشمو رو چه چیزایی تنظیم کنم

ضبط pioneer DEH-x3950BT
آمپ بزMBacoustics MBA-4650ZX2
صاب jlb 1000 باکس ذوزنقه ای
باند ها کنوود هستن...باز اگه خواستین مدل باند ها هم ذکر میکنم
ممنون
درود مبارک باشه دوست عزیز
تنظیمات پخشت رو فلت کن بعد از روی آمپ برای باندات xover رو بزار روی hpf و تنظیمش کن روی ۸۰ و برای سابت هم xover رو بزار روی lpf وتنظیمش کن روی ۸۰ و صدا رو زیاد کن حدود ۸۰ یا ۹۰ درصد و گین رو برای باندا و سابت جوری تنظیم کن که صداشون خراب نشه.سعی کن تنظیمات پخشت مثل loadness - sound retvier - bass boost - hpf -همگی غیر فعال باشن موقع تنظیم که صدا بدون افکت باشه در ضمن اکولایزر رو هم فلت بزار بعد که تنظیم کردی بشین طبق سلیقت تنظیم کن پخشو.
موفق باشی:n39:

سلام و درود دوست عزیز راهنمایی شما کار ساز بود و با کلید ولوم تونستم auxرو فعال کتم .
درود سپاس موفق باشید:n40:

Mooohseen
07-12-2017, 23:30
سلام من یه پخش 4950 پایونیر گرفتم و یه آمپلی ۸۰۰وات کنوود که اینا رو با دوتا باند ۶۹۷۵سیصد وات و دوتا باند ۶۹۷۶ بستم ساب هم ندارم نصاب واسم تنظیمش کرد خیلی صدای خوبی داشت حالا که تنظیمات پخش ریست شده کسی هست کمکم کنه کامل سیستم رو تنظیم کنم

Mooohseen
07-12-2017, 23:34
لطفا تنظیمات روی پخش ۴۹۵۰پایونیر رو کامل و مرحله به مرحله برام توضیح بدین مرسی دوستان

پمپلو
02-01-2018, 15:00
سلام دوستان اگه لطف کنید مجددا تون های 40- 100-400 هرتز و بالاتر رو برای دانلود بزارید که بتونم آمپ رو تنظیم کنم ممنون میشم چون آدرسهایی که گذاشتید ظاهرا الان دیگه موجود نیست و دان نمیشه ممنون از لطفتون

Piterscott
04-01-2018, 18:27
سلام یک جفت باند اوریون گرفتم امپم mb چهار کاناله چرا باندام باهم ست نیستن یکیش زیر میخونه یکیش بم

aghil400
10-02-2018, 10:40
سلام
من 2تا میدرنج و 2تا توییترم روی آمپ راکفورد 4کانال هست و ساب ووفرم روی آمپ 2 کانال راکفورد هست.
حالا چجوری این تنظیم رو بزنم درحالی که 2 تا آمپ دارم؟

Mohammad.97
09-06-2018, 16:18
سلام خسته نباشید من یک پخش پایونر ۱۰۵۲ گرفتم و باند ۷۱۸ معمولی میخواستم تنظیم اکولایزر رو بدونم ممنون میشم راهنمایی م کنید

amir@sh
10-12-2019, 19:47
سلام وستان میشه راهنمایی کنید . پژو پارس دارم پخش ماشین فلش میخونه ولی sd کارت رو نمیخونه . فرمت کردم بازم درست نشد. کسی میدونه دلیلش چیه؟

majid_n
29-12-2019, 23:42
سلام

به تازگی 5200 کنوود بی تی گرفتم اما مشکل من در تنظیم صدا با باندهای فابریک 206 هست و چون قصد خرید هیچگونه مورد دیگه مثل ساب و .... ندارم خواستم ببینم

اگه بشه راهنمایی کنید بهترین صدا رو از این پخش بگیرم.:)
ممنون

saeed akbari007
12-06-2022, 08:58
سلام دوستان
مشخصات سیستم
پخش 9650
دو جفت بلندگو 6900 پرو
امپ استریو 8704 پایونیر
ساب 312 دی فور
امپ منو لعدعو
گیج 4 گلیدن تمام مس
وقتی امپ از حالت آف یا فول به سمت hpf می برم هر دوکانال A وB رو صدا کیفتشو از دست می په و خر خر می کنه ولی وقتی Fader رو تنظیم میکنم روی ۰۰ بیس باند ها کم میشه ولی وقتی میدم سمت یکی از باند ها بیس زیاد میشه.مشکل چیه ؟؟
حتی وقتی روی فول می زارم و ولوم رو تا 50 می برم بالا بعد یک الی دو دقیقه صدات بلندگو ها قطع می شه ، به محض کم کردن ولوم مجدد صدا می یاد
خواهشا راهنماییم کنید

mehdixox668
28-05-2023, 15:35
سلام خسته نباشین من دیشب داشتم با ماشینم سمند موتور ملی ک یک ساب دو هزار و باتری لیتویومی وچهار مید در کل سه امپ دو تاش ب نوبت برای چهار مید و یکی دیگ دو هورن دو سوپر وصل و سومی ساب وصله بهش ... برقم رو ۱۵ هستش و کوچیکترین نوسانی نداره دینام ۲۰۰ و سرتون درد نیارم پخش هم ۹۴۵۰ دیشب در ولوم ۵ اینا بود صدای انفجار ازش در اومد انگار ی بمبی ترکیده قبلش اصلا بهش فشار نیاوردع بودم از قضا توقف کردم هیچ مشکلی پیش نیومده بود همه اتصالات رو برسی کردم هیچ مشکلی ندیدم و از سر رفتم صدا زیاد کردم تا اخرین ولم و بیش از چن دقیقه گرفتمش هیچ مشکلی نبود... چیکار کنم بنظرتون مطمنم صدا برا سیستم بود برای مشکل دیگ نبوده