PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیاز به کمک مبرم و حیاتی برای سوالهای ریاضی مهندسی

sara.radan
10-02-2013, 14:35
دوستان، من امتحان معرفی به استاد برای درس ریاضی مهندسی دارم که 4 تا از سوالها رو استاد بهم گفته ولی نه تو جزوش هست و نه در کتابی که معرفی کرده. هرکی به من جواب این سوالها رو به صورت تشریحی بگه کمک خیلی بزرگی کرده. و چنانچه بخواد حاضرم مبلغی به عنوان حق الزحمه بپردازم. فقط نکته مهم اینه که جواب درست به دست بیاد.
اینهم عکسی که از سوالها گرفتم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kvhsade
11-02-2013, 02:51
سلام من به چند راهنمايي اكتفا ميكنم خود شما هم سعي كنيد مسائل را حل نماييد در سوال اول براي بخش هاي حقيقي و موهومي z را برحسب x+yi بنويسيد و از بسط سينوس استفاده كنيد براي صفرهاي تابع از تعريف سينوس برحسب e استفاده كنيد معادله را مساوي صفر قرارداده و جواب را بدست بياريد در سوال دو ميتوانيد ابتدا منحني را پارامتري كنيد و بعد اتگرال را بر حسب پارامتر tنوشته انتگرال بگيريد سوال سه هم كه خود مسئله منحني پارامتري را معلوم كرده است البته براي اين دو سوال ميتوان از اينكه توابع داده شده در ناحيه داده شده داراي مشتق پيوسته بوده و در نتيجه مستقل از مسير هستند نيز استفاده كرد و كوتاه تر به جواب رسيد در سوال چهار هم شايد اگر تابع داده شده را به عنوان يك ميدان دو بعدي در نظر گرفته و از قضيع گرين استفاده كنيد به جواب برسيد در انتها بايد گلايه اي دوستانه از بچه هاي فني مهندسي داشته باشم كه چرا اينقدر نسبت به درس رياضي كم لطفي ميكنند و اصلا سعي در ياد گيري اين درس ندارند و همه تلاش خود را در گرفتن مدرك مهندسي ( بدون يادگيري رياضي ) صرف ميكنندموفق باشيد

sara.radan
11-02-2013, 10:28
ممنون دوست عزیز. راستش من ترجیح میدم به مسائل کاربردی تر بپردازم تا یادگیری اعداد توهمی (موهومی) و من هنوز تو کاربرد اینها تو زندگی واقعی موندم. به هرحال لطف کردید که راهنمایی کردید.
دوستان دیگه اگه کسی هست که راهنمایی دیگه کنه ممنون میشم چون خیلی واسم حیاتیه.

30vil
11-02-2013, 10:56
ُسوال 1 را فعلا حل کردم

sinx+iy=i sinh y-ix
sinh y-ix=C+iD
C=sinhx*cosy
D=coshx * siny

sara.radan
11-02-2013, 11:07
نه دوست عزیز متاسفانه جواب به صورتی که شما نوشتید نیست. از طریق تعریف e جواب به دست میاید.

30vil
11-02-2013, 11:18
نه دوست عزیز متاسفانه جواب به صورتی که شما نوشتید نیست. از طریق تعریف e جواب به دست میاید.

خوب sinh , cosh را میشه به صورت e نوشت دیگه!