PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلـوپ Lenovo Z500

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Capital
23-07-2013, 16:40
دوستان من منتظر جوابتون هستم اگه میشه زودتر جواب بدین.

taraneh1987
23-07-2013, 18:05
دیروز زنگ زدم سازگار و گفتش که سری جدید پک نداره و لپ تاپ خالی هستش :n02:قیمتشو چند گفت؟

lionf3
23-07-2013, 18:27
دوستان ایا این لپ تاپ قابلیت درج هارد SSD رو داخل Z500 داره.و یه سوال دیگه اونم اینکه ایا این هارد های SSD واقعا درسته که خیلی خیلی رو سرعت سیستم تاثیر داره.
مثل اینکه میشه به جای هارد اصلی SSD قرار داد و اینکه بله خیلی رو سرعت تاثیر میزاره خیلی اما خوب خیلی هم گرونه یه 500 گیگش حدود 1500 ​هستش.

Rezback
24-07-2013, 00:25
سلام دوستان
آقا من یه چیزی یخورده اعصابمو خورد میکنه اوونم اینه مه لپتاپو که صفحشو با میکنم و قسمت بالای دوربین رو فشار میدم یکم لق میزنه و انگار شلوله همجنین صدا هم میده. لولاش هم یکم صدا میده. برا بقیه ی دوستان هم این جوریه؟ راستی فارکرایه 3 با بهترین کیفیت بدونه کوچک ترین لگی اجرا شد.
یا حق

Capital
24-07-2013, 00:51
سلام دوستان
آقا من یه چیزی یخورده اعصابمو خورد میکنه اوونم اینه مه لپتاپو که صفحشو با میکنم و قسمت بالای دوربین رو فشار میدم یکم لق میزنه و انگار شلوله همجنین صدا هم میده. لولاش هم یکم صدا میده. برا بقیه ی دوستان هم این جوریه؟ راستی فارکرایه 3 با بهترین کیفیت بدونه کوچک ترین لگی اجرا شد.
یا حق
نه دوست عزیز.به نظر من اینجور مشکلات که به بدنه ربط داره را بدون هیچ درنگی به گارانتی مراجعه کنید البته باز هم مشکل را بررسی کنید و اگر میبینید واقعا لق هست و لولاهاتون صدا میدهند حتما مراجعه کنید.

stepheno_1919
24-07-2013, 18:59
دوستان من منتظر جوابتون هستم اگه میشه زودتر جواب بدین.

عزیزم شما به سایت یو تیوب مراجعه کن جوابت اونجاست. مقایسه HDD و SSD. بعضی از لپتاپا رو امنجا بررسی کرده سرعتشونو

amirrezanaij
25-07-2013, 14:54
سلام این مدل جدیدای z500 که گرافیک 740 دارن چه طورن؟

Capital
25-07-2013, 15:53
سلام این مدل جدیدای z500 که گرافیک 740 دارن چه طورن؟دوست عزیز گرافیکش نسبت به 635 قویتر شده و همچنین گرافیک 740M از لحاظ مصرف انرژی از 635 بهینه تر شده یعنی تو کاهش مصرف باتری بهبود یافته و کمتر از باتری استفاده میکند..در کل همین دو تا چیز بهبود یافته.

Amir_051
25-07-2013, 16:27
سلام به همه دوستان.
من قصد خرید لپ تاپ دارم.بین z500 و asus K46CB-B (با کانفیگ جدیدش که i7 هست و 4G گرافیک داره) موندم.خواهش میکنم راهنماییم کنید تا انتخاب درستی داشته باشم.
لپ تاپ را برای کار با نرم افزارهای مهندسی میخوام (رشته ام مکانیکه و با نرم افزارهای مکانیک سروکار خواهم داشت).کارهای گرافیکی حرفه ای انجام نمیدم اما به بازی هم علاقه دارم و بازی هم برام مهمه.
موندم کدوم لپ تاپ را بردارم.هردوشون i7 هستند.ایسوس رمش 6 هست اما z500 8 . از طرفی ایسوس گرافیکش 4 هست اما z500 2.
یک مزیت دیگه ای که ایسوس داره اینه که با این سخت افزار قدرتمند ، فقط 2kg وزن داره که برای من که دانشجو هستم ، از نظر حمل و نقل بسیار عالی هست.
باتری هردوشون 4 سلولی هست اما ایسوس چون جدید اومده این کانفیگش ، امتحانشو پس نداده.

دوستان از سه مورد ایسوس میترسم که مشکل داشته باشه.اگه این سه تا اکی باشند ، ایسوس را بر میدارم:
یکی اینکه چون خیلی خیلی باریک و کم وزنه ،از سیستم کولینگش میترسم که جواب این سخت افزار قوی را نده و خیلی داغ کنه.
دوم اینکه صفحه نمایشگرش 14 هست ، مشکل ساز نیست؟؟
سوم اینکه باتری 4سلولیش میترسم خوب جوابگو نباشه.

یک سوال دیگه هم دارم.من تا حالا تجربه خرید لپ تاپ را اصلا نداشتم.لپ تاپ های ایسوس و لنوو از نظر کیفی چجوری هستند و کدام بهتره؟؟راستی لپ تاپ های دل چجوری هستند (شرمنده سوالم به موضوع تاپیک مرتبط نیست ولی گفتم همه سوالامو یکجا بپرسم)
شرمنده زیاد مطلب نوشتم و سوال پرسیدم.ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.:n16:

lionf3
25-07-2013, 18:04
سلام به همه دوستان.
من قصد خرید لپ تاپ دارم.بین z500 و asus K46CB-B (با کانفیگ جدیدش که i7 هست و 4G گرافیک داره) موندم.خواهش میکنم راهنماییم کنید تا انتخاب درستی داشته باشم.
لپ تاپ را برای کار با نرم افزارهای مهندسی میخوام (رشته ام مکانیکه و با نرم افزارهای مکانیک سروکار خواهم داشت).کارهای گرافیکی حرفه ای انجام نمیدم اما به بازی هم علاقه دارم و بازی هم برام مهمه.
موندم کدوم لپ تاپ را بردارم.هردوشون i7 هستند.ایسوس رمش 6 هست اما z500 8 . از طرفی ایسوس گرافیکش 4 هست اما z500 2.
یک مزیت دیگه ای که ایسوس داره اینه که با این سخت افزار قدرتمند ، فقط 2kg وزن داره که برای من که دانشجو هستم ، از نظر حمل و نقل بسیار عالی هست.
باتری هردوشون 4 سلولی هست اما ایسوس چون جدید اومده این کانفیگش ، امتحانشو پس نداده.

دوستان از سه مورد ایسوس میترسم که مشکل داشته باشه.اگه این سه تا اکی باشند ، ایسوس را بر میدارم:
یکی اینکه چون خیلی خیلی باریک و کم وزنه ،از سیستم کولینگش میترسم که جواب این سخت افزار قوی را نده و خیلی داغ کنه.

یک سوال دیگه هم دارم.من تا حالا تجربه خرید لپ تاپ را اصلا نداشتم.لپ تاپ های ایسوس و لنوو از نظر کیفی چجوری هستند و کدام بهتره؟؟راستی لپ تاپ های دل چجوری هستند (شرمنده سوالم به موضوع تاپیک مرتبط نیست ولی گفتم همه سوالامو یکجا بپرسم)
شرمنده زیاد مطلب نوشتم و سوال پرسیدم.ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.:n16:
دشمنت شرمنده دادا
امیدوارم با توجه به راهنمایی های من و دوستان بهترین انتخاب رو داشته باشی:
باید بگم منم تعریف اسوس رو شنیدم مخصوصا این مدل اما یه چیزی هست که تا قبل از خرید Z500 در مورد سری K اسوس میشنیدم این بود که این سری مشکلاتی داره
اعم از سیستم کولینگ و....اما خوب این Z500 هم بدون اقرار یه مشکلاتی داره از جمله:صفحه نمایش متوسط(تصویر تست در صفحه اول تایپک)کولینگ متوسط که اونم برمیگرده
به مسئله دیزاین که کولینگ رو فدا زیبایی کردن.
K46 هم مشکل کولینگ به احتمال قوی داره به خاطر باریک بودن اما باز انتخاب با خودته
در مورد کیفیت هم باید بگم لنوو اسوس رو میخوره:n02:IBM هم پشت لنوو هستش که حاکی از با کیفیت بودن این برنده.
اما خوب گرافیک 4 هم آدم رو بد وسوسه میکنه اما شما مطمئنی گرافیکش 4 هستش؟؟؟؟
در مورد دل هم که باید بگم بهتره اصلا طرفش نری چون کم کیفیت ترین لپتاپ هایی که تو عمرا دیدم رو داره
اما باز سری Latuiede اگه اشتباه نکنم که سری مهندسیش هست خوبه
در مورد باتری هم باید بگم همش بستگی به اسنفاده داره و موقع کار با برنامه های مهندسی اصلا نباید به باتری دل ببندی و باید
به برق وصل کنی چون خیلی به باطری فشار میاد.

gameman360
25-07-2013, 18:29
اقا این ورقه روی پد موس تقریبا رفته الان خیلی زبر و بد شده میشه دوباره از جایی گرفت؟؟؟ اسم خاصی داره؟؟؟؟

Capital
25-07-2013, 19:43
سلام به همه دوستان.

شرمنده زیاد مطلب نوشتم و سوال پرسیدم.ممنون میشم به سوالاتم جواب بدید.:n16:دوست عزیز من در مورد لپ تاپ های مورد نظرتون قبلا تو یه تاپیک دیگه جوابتون رو دادم.اما باز هم میگم که انقدر وسواس نداشته باشین.دوست گرامی من قبلا هم گفتم که اگه واقعا ایسوس مدل k46cb همچین کانفیگی زده که خوبه و بدون شک انتخابش کن چون من قبلا گفتم که من شک دارم که گرافیک مدل گرافیک 740M دارای 2GIG باشد چون 740 کلا مقدارش 2 هست بعدش هم من هنوز موندم که ایسوس با این کانفیگ خوب چرا قیمتش انقدر خوبه و بازم میگم که شک دارم که DIGIKALA اشتباه نکرده باشه.اما در مورد باتریش نمیدونم.ولی در مورد Z500 من همه جوره تاییدش میکنم واقعا عالیه مخصوصا الان که قیمتش یه مقدار افت کرده و با گرافیک 740 اومده. دوست عزیز اگه برای کارهای مهندسی میخواین که شما گفتین رشتتون مکانیکه پس با برنامه هایی مثل اتوکد و... کار خواهین کرد که یقین داشته باشین لپ تاپ های ضعیف تر هم جواب گوی شما خواهد بود اما اگه واسه بازی هم میخواین که دیگه بحث جداست و یقین داشته باشین که تو این رنج قیمت لپ تاپی پیدا نخواهید کرد که خیلی خوب رو بازی ها جواب بده البته این لپ تاپ هایی که نام بردم جواب گو هستند اما در بعضی بازی های حرفه ای به طور حتم یه نواقصی پیدا خواهند کرد.ولی اگه لپ تاپی میخواین که برای بازی هم جوابگو باشه لنوو Y500 حرف نداره که البته قیمتش میره بالا.اما در کل بهتون بگم که اگه واقعا این کانفیگ ایسوس K46CB وجود داره یعنی با گرافیک 4گیگ 740 و CPU 3610QM حتما بخرین البته اینم بدونین که صفحش 14 اینچه و اگه نپسندیدین بعدش Z500.

lionf3
25-07-2013, 21:41
اقا این ورقه روی پد موس تقریبا رفته الان خیلی زبر و بد شده میشه دوباره از جایی گرفت؟؟؟ اسم خاصی داره؟؟؟؟

داداش شما منظورت چیه؟؟
منظورت اسمارت پد خود لپتاپ هستش یا یه چیز دیگه:n13:

Amir_051
25-07-2013, 22:48
ممنون از دوستانی که جواب پست منو دادند. :n16:
بعید میدونم دیجی کالا مشخصات این مدل ایسوس را اشتباه نوشته باشه.چون دو جا در مشخصاتش تاکید شده که دارای گرافیک قدرتمند 4G هست.در ضمن دوست عزیز alitaali ، قیمت این ایسوس جدیده آنچنان ارزان هم نیست ها.3149000 تومان کم پولی نیست و سخت افزارش هم از z500 آنچنان قویتر نیست که بگیم باید خیلی اختلاف قیمت داشته باشه.فقط یک گرافیک 4gش نسبت به z500 بالاتره.
والا امروز یکم انتخابم رفته به سمت ایسوس.درسته ، اگه کسی براش ظاهر زیبا خیلی اهمیت داشته باشه ، z500 بهترین انتخاب هست.اما یکم که سبک سنگین کردم ، دیدم برای من که ظاهر زیبا داشتن جزو اولیت های اصلیم نیست ، مدل های n56vz و n56vm و این کانیفیگ جدید k46 ایسوس خیلی بهتره.چون باتریشون مسلما از z500 بهتره و سخت افزارشون هم خیلی خیلی نزدیک به z500 هست.(البته قیمت دقیق از n56vz و n56vm نندارم.اگه از دوستان کسی قیمت جدید داره بگه ، ممنون میشم).

Meisam.apk
25-07-2013, 23:26
بعید میدونم دیجی کالا مشخصات این مدل ایسوس را اشتباه نوشته باشه.چون دو جا در مشخصاتش تاکید شده که دارای گرافیک قدرتمند 4G هست.در ضمن دوست عزیز alitaali ، قیمت این ایسوس جدیده آنچنان ارزان هم نیست ها.3149000 تومان کم پولی نیست و سخت افزارش هم از z500 آنچنان قویتر نیست که بگیم باید خیلی اختلاف قیمت داشته باشه.فقط یک گرافیک 4gش نسبت به z500 بالاتره.
والا امروز یکم انتخابم رفته به سمت ایسوس.درسته ، اگه کسی براش ظاهر زیبا خیلی اهمیت داشته باشه ، z500 بهترین انتخاب هست.اما یکم که سبک سنگین کردم ، دیدم برای من که ظاهر زیبا داشتن جزو اولیت های اصلیم نیست ، مدل های n56vz و n56vm و این کانیفیگ جدید k46 ایسوس خیلی بهتره.چون باتریشون مسلما از z500 بهتره و سخت افزارشون هم خیلی خیلی نزدیک به z500 هست.(البته قیمت دقیق از n56vz و n56vm نندارم.اگه از دوستان کسی قیمت جدید داره بگه ، ممنون میشم).
اصلا از لحاظ رنج قیمتی N56vz و Z500 قابل مقایسه نیستن.:n02:
z500 با گرافیک 740 رو می تونید دیجی کالا 2700 بخرید اما N56vz قیمتش حالا اومده 3900 تازه تاهمین ی ماه پیش 4100 هم بود.

lionf3
26-07-2013, 08:32
اون دوستمون راست میگه N56vz خیلی گرون هستش حدود 3800-3900
بازم میگم اگه واقعا گرافیکش 4 هستش 100% اون رو بگیر اما باز انتخاب با خودته
لنوو هم کم برندی نیستش و بعد از اپل کم ترین خرابی رو داره

lionf3
26-07-2013, 08:38
والا من دیجی کالا رفتم دیدم بعله
Nvidia GeForce GT 740M 4096 MB UpTo 6192 MB هستش اما 2 سایت دیگه رفتم
و اونجا زده بود 2048-4096 حالا نهایتش یه تماس هستش اما باز کانفیگ فوق العاده ای داره که یه همچین قیمتی یه مقدار عجیب هستش.

mohamadrafiei
26-07-2013, 10:48
سلام دوستان منم دیروز لپ تاپ Z500 را خریدم I7/6/1 امروز یه ویندوز 8 نصب کردم یه سری مشکل دارم کسی هست کمکم کنه؟ مشکلم با گرافیکشه وقتی میخوام درایور NVIDIA را نصب کنم میگه این سخت افزار وجود نداره ، فکر میکنم فعال نشده باشه، چطور باید فعالش کنم؟

lionf3
26-07-2013, 11:52
سلام دوستان منم دیروز لپ تاپ Z500 را خریدم I7/6/1 امروز یه ویندوز 8 نصب کردم یه سری مشکل دارم کسی هست کمکم کنه؟ مشکلم با گرافیکشه وقتی میخوام درایور NVIDIA را نصب کنم میگه این سخت افزار وجود نداره ، فکر میکنم فعال نشده باشه، چطور باید فعالش کنم؟
به به مبارکه
دادا شما اول درایور اینتل رو نصب کن و یه سر هم به صفحه اول تایپک بزن​

.: M A T R I X :.
26-07-2013, 12:01
سلام دوستان :منم دیروز یکیشو گرفتم...z500 1/6/i7/2 واقعا عالیه...:n04:پرقدرت...بی صدا...شیک...الانم با اون اومدم کلوپ...ولی یه مشکلی واسم پیش اومده که واقعا کلافم کردم: تاچ پدش خوب کار نمیکنه ، یعنی وقتی میخوام اشاره گر ماوس رو حرکت بدم ،درگ میکنه ...حتی کارکرد چند انگشتیشم (multi-finger)کار نمیکنه...توی تنظیماتش رفتم همه چیش روبراه بود...واسه اطمینان گزینه defultرو زدم ولی بازم درست نشد...:n27: درایورشو آپدیت کردم ، نشد >حذفش کردم و دوباره نصبش کردم ،دوباره نشد...بافروشنده تماس گرفتم : از شانس بد ما امروز جمعه ست و تعطیل...دوستان لطفا کمکم کنید واقعا کلافه شدم...:n03:

26-07-2013, 12:16
دوستان کسی نیست کمکم کنه؟؟؟

Amir_051
26-07-2013, 12:17
پس اگه اینجوریه باید بی خیالش شم و همون z500 را بچسبم. :n02:
یکبار دیجی کالا z500 را با ویندوز 8 اورجینال آورده بود.امکانش هست که تو بازار با ویندوز اورجینال هم گیر بیاد؟؟؟بعد من تجربه نصب ویندوز 8 را ندارم اصلا (اما ویندوز xp را کاملا یاد دارم) ، به نظرتون از پس نصب ویندوز خودم برمیام یا اینکه بدم همونجایی که ازش میخرم برام نصب کنه؟؟؟هزینه نصب ویندوز چقدر هست؟؟

stepheno_1919
26-07-2013, 13:30
یکبار دیجی کالا z500 را با ویندوز 8 اورجینال آورده بود.امکانش هست که تو بازار با ویندوز اورجینال هم گیر بیاد؟؟؟بعد من تجربه نصب ویندوز 8 را ندارم اصلا (اما ویندوز xp را کاملا یاد دارم) ، به نظرتون از پس نصب ویندوز خودم برمیام یا اینکه بدم همونجایی که ازش میخرم برام نصب کنه؟؟؟هزینه نصب ویندوز چقدر هست؟؟

اگه وین 7 تصب کرده باشی اینم شبیه اونه. در ضمن ویندوز اورجینال چه به دردت میخوره بنده خدا؟ جز اینکه 100-200 تومنی الکی از جیبت میره. بابت هزینشم هر کی هر چی بخواد تا میکنه. تو نرخای اتحادیه که نگاه کردم قبلا حدود 25 تومن آب میخوره. ولی حیف 25 تومن.:n02:
وایه نصبش یه امتحانی بکن ضرر نمیکنی.

lionf3
26-07-2013, 13:34
بابا نصب ویندوز کاری نداره منم خودم تجربی با 3 بار خرابکاری یاد گیرفتم خیلی از نصب Xp راحت تره
ویندوز اورجینال هم نگیر خدا وکیلی برا ما که تو ایران هستیم خداتومن آب میخوره و اصلا به درد نمیخوره نهایت با یه کرک میتونی ویندوزت رو اورجینال کنی

Capital
26-07-2013, 14:49
دوست عزیز این ربطی به درایور اینتل نداره البته شاید تا اینجا درستش کرده باشی.اما اگه درست نشده بهتون میگم.منم روز اول همین مشکل رو داشتم.برای اینکار برو به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و از قسمت select product دستگاه خود را که Z500 هست و همچنین ویندوزت رو انتخاب کن مثلا من ویندوزم 8 64بیتی بود که بعدش از قسمت Video درایور مورد نظرت رو دانلود و نصب کن که البته در اونجا برای ویندوز 8 64 بیتی دو تا درایور برای GeForce وجود داشت که برای من این درایور Nvidia Video Driver (N14P-GV2) for Windows 8 (32-bit, 64-bit) - Notebook نصب شد.

Capital
26-07-2013, 14:53
سلام دوستان :منم دیروز یکیشو گرفتم...z500 1/6/i7/2 واقعا عالیه...:n04:پرقدرت...بی صدا...شیک...الانم با اون اومدم کلوپ...ولی یه مشکلی واسم پیش اومده که واقعا کلافم کردم: تاچ پدش خوب کار نمیکنه ، یعنی وقتی میخوام اشاره گر ماوس رو حرکت بدم ،درگ میکنه ...حتی کارکرد چند انگشتیشم (multi-finger)کار نمیکنه...توی تنظیماتش رفتم همه چیش روبراه بود...واسه اطمینان گزینه defultرو زدم ولی بازم درست نشد...:n27: درایورشو آپدیت کردم ، نشد >حذفش کردم و دوباره نصبش کردم ،دوباره نشد...بافروشنده تماس گرفتم : از شانس بد ما امروز جمعه ست و تعطیل...دوستان لطفا کمکم کنید واقعا کلافه شدم...:n03:

دوست عزیز.اگه میتونی یه بار درایورشو دانلود و نصب کن.منظورم این نیست که اپدیتش کنی حتما یه بار درایورشو دانلود و نصب کن.

26-07-2013, 15:49
نصبش کردم بازم نشد...!!!به هر حال ممنون از راهنماییت دادا...:n01:
دوست عزیز.اگه میتونی یه بار درایورشو دانلود و نصب کن.منظورم این نیست که اپدیتش کنی حتما یه بار درایورشو دانلود و نصب کن.

aminaham
26-07-2013, 16:14
دوستان به نظرتون این قیمتایی که تو دیجیکالا برا z500 زده درسته ؟تو کمتر از دو هفته نزدیک 400 هزار تومن ارزونترش کرده میتونید تو نمودار تغییر قیمتش ببینید
الان زده2579 تومن

stepheno_1919
26-07-2013, 17:45
دوستان به نظرتون این قیمتایی که تو دیجیکالا برا z500 زده درسته ؟تو کمتر از دو هفته نزدیک 400 هزار تومن ارزونترش کرده میتونید تو نمودار تغییر قیمتش ببینید
الان زده2579 تومن

اگه ایشالا قرار به خریدن بود سراغ گارانتی مزخرف هماهنگ نرید.اون یه سال بیمه ایران کنارش واسه شکستگی های احتمالیه نه گارانتی قطعات تعویضی که معلوم نیست بیمه زیر بار بره یا نه مثل خود هماهنگ.گول نخوریدا!!!

P@rtex
26-07-2013, 18:21
سلام
آقا اینکه میگید این لپ تاپ بی صدا هستش یه خورده منو ناراحت کرده!
وقتی میگین بی صدا تا چه حد.من داداشم ایسوس k53 داره و از مال من کم صداتره
من وقتی تو یه اتاق که تنهام لپ تاپ رو روشن می کنم خیلی راحت صداشو می شنوم.
صدا هم از سمت چپ و پایین بدنه هستش!بنظرتون مشکل خاصی داره یا عادی هستش
به نظر خودم که صدای فن هستش و 2داهای عجیبی ازش در نمیاد.

fard2sat
26-07-2013, 18:22
سلام دوستان
من 2 دو روزیه که این لپ تاپو با کانفیگ i5/6/1t/gf 635 گرفتم اصلا با ویندوز 8 حال نمیکنم ویندوز 7 64 بیتی نصب کردم و درایورشم از خود سایت لنوو دانلود کردم (لازم به ذکره که دقیقا دایورهای دانلودی مربوط به همین لپ تاپه) حالا مشکلم تو نصب درایور گرافیک انویدیاست با این که اول درایور گرافیک اینتل 64 بیتیو نصب کردم و ریستارتم کردم اما موقع نصب درایور انویدیا اروری میده بااین مضمون
this graphics driver could not find compatible graphics hardware
که انگاری نمیتونه سخت افزار گرافیکو پیدا کنه.دیگه کلافم کرده ویندوزم چند بار عوض کردم اما بیفایده بود.ایا باید از بایوس این سخت افزار شناسونده بشه؟ظاهرا چند تا از دوستان هم این مشکلو داشتن.

lionf3
26-07-2013, 19:51
سلام
یعنی میگین این لپتاپ از Asus k53 پرصداتره؟؟؟؟
نمیدونم والا من که حتی کار سنگین ازش بکشم صداش در نمیاد بنده خدا:n02:
البته دیگه اقرار نباشه اگه خیلی بازی کنم صداش رو میشنوم اما نه به این صورت که مثلا تو اتاق تنها
نشستم صدا فنش بخواد اذیت کنه.

Capital
26-07-2013, 20:07
سلام
دوست عزیز یه چیزی که خیلیا در مورد این لنوو Z500 تایید میکنن این هست که این لپ تاپ واقعا بی صداست.حالا دیگه من نمیدونم که شما چجور صدایی رو میگین ولی اگه میبینین که صداش ازار دهندست حتما با گارانتی در تماس باشین.

Capital
26-07-2013, 20:12
سلام دوستان
من 2 دو روزیه که این لپ تاپو با کانفیگ i5/6/1t/gf 635 گرفتم اصلا با ویندوز 8 حال نمیکنم ویندوز 7 64 بیتی نصب کردم و درایورشم از خود سایت لنوو دانلود کردم (لازم به ذکره که دقیقا دایورهای دانلودی مربوط به همین لپ تاپه) حالا مشکلم تو نصب درایور گرافیک انویدیاست با این که اول درایور گرافیک اینتل 64 بیتیو نصب کردم و ریستارتم کردم اما موقع نصب درایور انویدیا اروری میده بااین مضمون
this graphics driver could not find compatible graphics hardware
که انگاری نمیتونه سخت افزار گرافیکو پیدا کنه.دیگه کلافم کرده ویندوزم چند بار عوض کردم اما بیفایده بود.ایا باید از بایوس این سخت افزار شناسونده بشه؟ظاهرا چند تا از دوستان هم این مشکلو داشتن.
دوست عزیز اگه میشه نوع ویندوز 7 رو به من بگین یعنی کدوم نسخه رو نصب کردین؟

P@rtex
26-07-2013, 20:39
متاسفانه صدای لپ تاپ چیزیه که نمیشه با عکس و اینا نشون داد
ولی خیلی نگرانم کرده.باید یه لپ تاپ لنوو دیگه ببینم تا مقایسه کنم
ولی من خودم که کار کردم به جرات می تونم بگم که asus k53 خیلی کم صداست
چه نسبت به z500 چه نسبت به بقیه لپ تاپ ها
اینم بگم که منظورم از اتاق تنهایی این بود که هیچ صدایی نباشه و اینا
موردی که گفتم تو اتاق تنهام حتی صدای تیک تاک ساعت آونگی توی پذیرایی رو هم میشه شنید
ولی اگه تو همون اتاق پنجره باز باشه و صدای بیرون بیاد تا سرمو نزدیک اون قسمت لپ تاپ نکنم صدایی نمیشنوم
یا امثلا اگه یه موسیقی باز کنم و صدای ویندوز مدیا پلیر رو بذارم روی صد و اگه صدای لپ تاپ رو روی 30 اصلا صدا قابل تشخیص نیست.حتی اگه سرمو بچسبونم به بدنه
ولی نمی دونم طبیعی هستش یا نه!اینو دیگه شما باید بگین؟

اینم بگین:
یعنی لپ تاپ شما واقعا بی صداست؟
یعنی اصلا هیچ صدایی نداره؟
سکوت مطلق؟

mohamadrafiei
26-07-2013, 21:11
سلام مجدد

آقا من همون اول اینتل را نصب کردم مشکلی نداشت
ولی nvidia نصب نمیشه :(

Capital
26-07-2013, 21:20
موردی که گفتم تو اتاق تنهام حتی صدای تیک تاک ساعت آونگی توی پذیرایی رو هم میشه شنید
ولی اگه تو همون اتاق پنجره باز باشه و صدای بیرون بیاد تا سرمو نزدیک اون قسمت لپ تاپ نکنم صدایی نمیشنوم

اینم بگین:
سکوت مطلق؟

دوست عزیز من تو همون جایی که گفتین یعنی جایی که هیچ صدایی نباشه بودم اما هیچ صدایی نشنیدم البته یه کوچولو صدای فن میاد اونم خیلی کم که دیگه حتی باید به اون خیلی توجه کرد که مثلا بشه گفت که داره اذیت میکنه.در اخر هم بگم که اگه اینطور که گفتم هست که مشکلی نیست یعنی در حد یه مقدار صدای فن ولی اگه میبینین که صدا بیش از حده یا مثلا فنتون در حالت عادی خیلی قوی کار میکنه و صدا میده البته توجه داشته باشین که گفتم تو حالت عادی یعنی اینکه بازی نکنین یا کارای خیلی سنگین نمیکنین.. بعد با یه انتی ویروس کامپیوترتون رو چک کنین در نظر داشته باشین که حتما اگه انتی ویروسی رو سیستم نصبه باز از یه انتی ویروس دیگه هم استفاده کنین تا ببینین که شاید سیستمتون ویروسیه.اخه اگه سیستمتون ویروسی بشه احتمال داره که این ویروس ها از کامپیوترتون زیاد کار بکشه و به همین خاطر فنتون به صدا در بیاد.دوست عزیز اصلا شاید زیاد حساس شدین ولی باز هم این کارهارو انجام بدین.

Capital
26-07-2013, 21:25
سلام مجدد

آقا من همون اول اینتل را نصب کردم مشکلی نداشت
ولی nvidia نصب نمیشه :(

دوست عزیز من که در پست قبل گفتم شما چیکار کنید.شما به احتمال زیاد الان درایور Nvidia رو از روی سی دی نصب کردین و اون اروری رو که گفتین داده.خوب برو همون کاری رو که گفتم انجام بده تا درست شه.

hellbrain666
26-07-2013, 22:12
یا امثلا اگه یه موسیقی باز کنم و صدای ویندوز مدیا پلیر رو بذارم روی صد و اگه صدای لپ تاپ رو روی 30 اصلا صدا قابل تشخیص نیست.حتی اگه سرمو بچسبونم به بدنه

اینم بگین:
سکوت مطلق؟
شما از کولپد استفاده نمی کنید؟
حرف شما درسته ملاکی برای تعریف مقدار صدای تولیدی نمیشه قرار داد ولی من هم در سکوت مطلق که فقط صدای ساعت اتاق منهای صدای فن کولپد شنیده میشه مقایسه می کنم :
در حالتی که در انرژی منیجمنت روی بالانس قرار داره و استفاده خیلی سبک ( وبگردی - موسیقی ) صدای خاصی شنیده نمیشه فقط گاهی اوقات که سمت چپ دستگاه داغ میشه فن ها صداشون شنیده میشن
در استفاده سنگین تر هم که فن ها کاملا صداشون مشهوده و دائم روشن هستند
ولی با این ها نمیشه مقایسه کرد بهتره با استفاده از برنامه hw monitor هم سرعت فن رو دید و هم دمای قطعات رو اینجوری مقایسه بهتری میشه انجام داد

27-07-2013, 00:37
سلامی دوباره به همه...دوستان لطفا اگه میدونید کمکم کنید ... کسی نیست؟؟؟:n03:

fard2sat
27-07-2013, 01:28
دوست عزیز اگه میشه نوع ویندوز 7 رو به من بگین یعنی کدوم نسخه رو نصب کردین؟

دوست عزيز ويندوز 7 ultimate نسخه 64 بيتي و سرويس پک 1
در ضمن همه درايورارم از خود سايت لنوو دانلود کردم و اصلانم با سي دي کاري نداشتم چون اون مال ويندوز هشته
ديدم که بعد من يک دوست ديگه اي هم اين ماجرارو داشته.لطفا هرکس راه کارشو ميدونه کمک کنه این چه مسخره بازیه ای اخه یعنی باید به گرافیک اینتل رضایت بدیم؟؟؟:n03:

mohamadrafiei
27-07-2013, 01:51
دوست عزیز این ربطی به درایور اینتل نداره البته شاید تا اینجا درستش کرده باشی.اما اگه درست نشده بهتون میگم.منم روز اول همین مشکل رو داشتم.برای اینکار برو به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و از قسمت select product دستگاه خود را که Z500 هست و همچنین ویندوزت رو انتخاب کن مثلا من ویندوزم 8 64بیتی بود که بعدش از قسمت Video درایور مورد نظرت رو دانلود و نصب کن که البته در اونجا برای ویندوز 8 64 بیتی دو تا درایور برای GeForce وجود داشت که برای من این درایور Nvidia Video Driver (N14P-GV2) for Windows 8 (32-bit, 64-bit) - Notebook نصب شد.

بچه ها تو رو خدا کمکم کنید خسته شدم..
آقا alitaali این کار را انجام دادم، دانلود کردم ولی حل نشد

همون ابتدای نصب این پیغام میاد:

this graphic driver could not find compatible graphics hardware

fard2sat
27-07-2013, 04:06
اقا من حتی ویندوز 8 هم نصب کردم و درایورهارو از رو سی دی خودش نصب کردم اما باز به درایور انویدیا بعد از نصب درایور اینتل رسیدم باز همین پیغام لعنتیه

رو داد.واقعا که مسخرست .این از هشت چه برسه به 7.هیچی دیگه انگار لپ تاپ با گرافیک اینتل خریدیم ولی به قیمت لپاپ گرافیک دار

P@rtex
27-07-2013, 11:45
شما از کولپد استفاده نمی کنید؟
حرف شما درسته ملاکی برای تعریف مقدار صدای تولیدی نمیشه قرار داد ولی من هم در سکوت مطلق که فقط صدای ساعت اتاق منهای صدای فن کولپد شنیده میشه مقایسه می کنم :
در حالتی که در انرژی منیجمنت روی بالانس قرار داره و استفاده خیلی سبک ( وبگردی - موسیقی ) صدای خاصی شنیده نمیشه فقط گاهی اوقات که سمت چپ دستگاه داغ میشه فن ها صداشون شنیده میشن
در استفاده سنگین تر هم که فن ها کاملا صداشون مشهوده و دائم روشن هستند
ولی با این ها نمیشه مقایسه کرد بهتره با استفاده از برنامه hw monitor هم سرعت فن رو دید و هم دمای قطعات رو اینجوری مقایسه بهتری میشه انجام داد

نخیر,من از کولپد استفاده نمی کنم
یه اسکرین شات از برنامه hw monitor گرفتن تا با مال شما مایسه کنم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم بگم که کانفیگ من core i7 با گرافیک 740 هستش.

msm_353
27-07-2013, 13:54
بچه ها تو رو خدا کمکم کنید خسته شدم..
آقا alitaali این کار را انجام دادم، دانلود کردم ولی حل نشد

همون ابتدای نصب این پیغام میاد:

دوست شما برو تو بایوس سیتمت شاید از اونجا گرافیک انویدیا دیزیبل شده چون امکان هست که فقط روی اینتل تعریفش کنی

ارسال شده از LG-P715 با استفاده از تپاتالک 2

Capital
27-07-2013, 15:42
اقا من حتی ویندوز 8 هم نصب کردم و درایورهارو از رو سی دی خودش نصب کردم اما باز به درایور انویدیا بعد از نصب درایور اینتل رسیدم باز همین پیغام لعنتیه

رو داد.واقعا که مسخرست .این از هشت چه برسه به 7.هیچی دیگه انگار لپ تاپ با گرافیک اینتل خریدیم ولی به قیمت لپاپ گرافیک دار
دوست عزیز خواهشا بدون اینکه علمی داشته باشین حرفی نزینین خواهشا.دوست عزیز cpu شما از نسل ivy bridge هست که این نسل دارای یک پردازنده گرافیکیIntel HD 4000 میباشد پس 100% شما یک گرافیک جیفورس هم دارین.من قبلا هم گفتم که یه جوری در مورد این لپ تاپ صحبت نکنین که هر کی اومد داخل این تاپیک فک کنه که این لپ تاپ اشغاله.اخه دوست عزیز پس چرا دوستان دیگه ما این مشکل رو ندارن و الان فقط شما و یکی دو تا دیگه از دوستان این مشکل رو دارن.شما هم یکبار کامل همه گرافیک ها رو پاک کنید سپس گرافیک اینتل رو نصب کنید و بعد برین تو سایت لنوو درایورشو دانلود کنید و بعد نصب کنید.اگه میشه حتما با ویندوز 8 64 بیت کار کنید.و من یقین دارم که شما مثلا یدونه از درایورها رو دانلود میکنید و وقتی میبینین که نصب نمیشه اون یکی درایور رو دانلود نمیکنین.منم دقیقا مثل خودتون بودم اصلا از روی سی دی نصب نمیشد.ولی رفتم تو سایت و اول درایور Nvidia Video Driver (N13P-GLR, N13P-GSR) for Windows 8 (32-bit, 64-bit) رو دانلود کردم اما نصب نمیشد و همین ارور شما رو میداد و بعد درایور Nvidia Video Driver (N14P-GV2) for Windows 8 (32-bit, 64-bit) رو دانلود کردم و خیلی راحت نصب شد.

rezasafa2011
27-07-2013, 16:11
معرفی برترین نام‌های تجاری لپ‌تاپ‌ها

رتبه
بررسی فنی
طراحی
کیبورد و تاچ
فناوری
صدا و تصویر
ارزش خرید
نوآوری
نرم‌افزار
مجموع

اپل
اول
۲۰
۱۴
۱۵
۱۳
۹
۵
۸
۵
۸۹

لنوو
دوم
۱۴
۱۳
۱۴
۱۰
۷
۹
۱۰
۴
۸۱

ایسوس
سوم
۱۱
۱۲
۱۱
۹
۸
۸
۱۰
۳
۷۲

اچ‌پی
چهارم
۱۳
۱۲
۱۳
۱۰
۷
۸
۴
۴
۷۱

سامسونگ
پنجم
۹
۱۳
۱۰
۱۳
۸
۷
۶
۳
۶۹

سونی
ششم
۱۰
۱۳
۹
۱۴
۶
۷
۴
۴
۶۷

دل
هفتم
۱۳
۱۱
۱۳
۵
۷
۷
۶
۳
۶۵

ایسر
هشتم
۹
۱۰
۱۱
۹
۷
۷
۶
۳
۶۲

توشیبا
نهم
۹
۸
۹
۸
۷
۸
۴
۳
۵۶

تبریک به دوستاران lenovo:n12:

P@rtex
27-07-2013, 18:09
سلام.من این لپ تاپ رو سه شنبه گرفتم و همون اول بایوس بیب (صدای بوق کوتاهی که موقع روشن کردن PC و لپ تاپ شنیده میشه رو بستم). توی دو روز اول هم متجوه هیچ صدایی نشدم تا ایتکه امروز که خواستم سیستم رو روشن کنم متوجه یه صدایی شدم که نمی دونم صدای بوق بایوس هستش یا چیز دیگه.رفتم بایوس رو نیگا کردم و دیدم که صدای بایوس همچنان بسته است.حالا نمی دونم صدای چیه ولی نگرانم کرده چون هیچ ج.ری نمیشه قطعش کرد! می خواستم بدونم لپ تاپ شما هم موقع روشن کردن این صدا رو میده؟یه صدای بوق کوچیک.یا اگه اطلاع راه حلی دارین ممنون میشم بگین.

sheytoon001
27-07-2013, 18:30
سلام دوستان
من قصد دارم برای یکی از اقوام این لپ تاپ رو بخرم که برای کار با 3dmax و autocad لازم داره
در مجموع از دوستانی که این مدل رو خریدن مشورت می خوام که از لپ تاپشون کاملا راضی هستن؟
و سوال دیگه اینکه دی جی کالا الان این لپ تاپ رو با گارانتی هماهنگ دارنه اما توی مشخصاتش نوشته بلوتوث نداره!!! این واقعیت داره؟
ماشالا این تاپیک هم داره رکورد میزنه ، یادمه 3 -4 سال پیش کلوب N5010 رو راه انداخته بودم که بالای 400 تا صفحه شد آخرش :n02: خدا وکیلی هم لپ تاپ خوبی بود هنوز که هنوزه من هرروز یاهاش mw3 بازی می کنم و آخ نگفته :n02:
یه جوون مرد پیدا شه جواب مارو بده :n16:

msm_353
27-07-2013, 18:45
سلام.من این لپ تاپ رو سه شنبه گرفتم و همون اول بایوس بیب (صدای بوق کوتاهی که موقع روشن کردن PC و لپ تاپ شنیده میشه رو بستم). توی دو روز اول هم متجوه هیچ صدایی نشدم تا ایتکه امروز که خواستم سیستم رو روشن کنم متوجه یه صدایی شدم که نمی دونم صدای بوق بایوس هستش یا چیز دیگه.رفتم بایوس رو نیگا کردم و دیدم که صدای بایوس همچنان بسته است.حالا نمی دونم صدای چیه ولی نگرانم کرده چون هیچ ج.ری نمیشه قطعش کرد! می خواستم بدونم لپ تاپ شما هم موقع روشن کردن این صدا رو میده؟یه صدای بوق کوچیک.یا اگه اطلاع راه حلی دارین ممنون میشم بگین.

دوست عزیز یک صدا دیگه هم از بایوس فعال میشه که مربوط به وصل کردن وخارج کردن شارژره شاید شما اونو فعال کردی بهتره بری یه چک بکنی.

msm_353
27-07-2013, 18:47
سلام دوستان
من قصد دارم برای یکی از اقوام این لپ تاپ رو بخرم که برای کار با 3dmax و autocad لازم داره
در مجموع از دوستانی که این مدل رو خریدن مشورت می خوام که از لپ تاپشون کاملا راضی هستن؟
و سوال دیگه اینکه دی جی کالا الان این لپ تاپ رو با گارانتی هماهنگ دارنه اما توی مشخصاتش نوشته بلوتوث نداره!!! این واقعیت داره؟
ماشالا این تاپیک هم داره رکورد میزنه ، یادمه 3 -4 سال پیش کلوب N5010 رو راه انداخته بودم که بالای 400 تا صفحه شد آخرش :n02: خدا وکیلی هم لپ تاپ خوبی بود هنوز که هنوزه من هرروز یاهاش mw3 بازی می کنم و آخ نگفته :n02:
یه جوون مرد پیدا شه جواب مارو بده :n16:

سلام دوست عزیز
من 3d رو تست نکردم اما اتوکد خیلی رون وراحت اجرا میشه.
و با کانفیگ i7 هم فکر نمیکنم مشکلی با 3d داشته باشه.

sheytoon001
27-07-2013, 20:17
سلام دوست عزیز
من 3d رو تست نکردم اما اتوکد خیلی رون وراحت اجرا میشه.
و با کانفیگ i7 هم فکر نمیکنم مشکلی با 3d داشته باشه.

ممنون دوست عزیز
اما سوال دومم رو جواب ندادی
بلوتوث نداره این مدل؟ چرا توی دی جی کالا زده فاقد بلوتوث؟

P@rtex
27-07-2013, 20:21
دوست عزیز یک صدا دیگه هم از بایوس فعال میشه که مربوط به وصل کردن وخارج کردن شارژره شاید شما اونو فعال کردی بهتره بری یه چک بکنی.

سلام.من اون گزینه که و توضیحاتش نوشته enable or disable beep alarm for external power supply changes فعال و غیرفعال می کنم.فکر کنم همونی باشه که شما میگی.پس صدایی که موقع روشن شدن لپ تاپ میاد مربوط به این نیست. اصلا لپ تاپ خود شما موقع روشن شدن یه صدای بوق آرومی میده یانه؟

fard2sat
27-07-2013, 20:42
دوست عزیز خواهشا بدون اینکه علمی داشته باشین حرفی نزینین خواهشا.دوست عزیز cpu شما از نسل ivy bridge هست که این نسل دارای یک پردازنده گرافیکیIntel HD 4000 میباشد پس 100% شما یک گرافیک جیفورس هم دارین.من قبلا هم گفتم که یه جوری در مورد این لپ تاپ صحبت نکنین که هر کی اومد داخل این تاپیک فک کنه که این لپ تاپ اشغاله.اخه دوست عزیز پس چرا دوستان دیگه ما این مشکل رو ندارن و الان فقط شما و یکی دو تا دیگه از دوستان این مشکل رو دارن.شما هم یکبار کامل همه گرافیک ها رو پاک کنید سپس گرافیک اینتل رو نصب کنید و بعد برین تو سایت لنوو درایورشو دانلود کنید و بعد نصب کنید.اگه میشه حتما با ویندوز 8 64 بیت کار کنید.و من یقین دارم که شما مثلا یدونه از درایورها رو دانلود میکنید و وقتی میبینین که نصب نمیشه اون یکی درایور رو دانلود نمیکنین.منم دقیقا مثل خودتون بودم اصلا از روی سی دی نصب نمیشد.ولی رفتم تو سایت و اول درایور Nvidia Video Driver (N13P-GLR, N13P-GSR) for Windows 8 (32-bit, 64-bit) رو دانلود کردم اما نصب نمیشد و همین ارور شما رو میداد و بعد درایور Nvidia Video Driver (N14P-GV2) for Windows 8 (32-bit, 64-bit) رو دانلود کردم و خیلی راحت نصب شد.
سلام دوست عزیز
اولا ممنون که جواب منو دادین و دوما من نگفتم این لپ تاپ اشغاله اما شما باشی 2روز یه لپتاپو گرفته باشی اونم با داس و موقع نصب درایور انقدر اذیتت کنه خوشجال میشی؟؟!!!همه این کاراییو که شما گفتین کردم اما بازم اون ارور لعنتی اومد یعنی هم ویندوز 8 64 بیتی ریختم و درایورارو از سی دی نصب کردم که نشد و جتی درایورارو از خود سایت لنوو هم دانلود کردم که باز نشد و هم ویندوز 7 64 بیتی رو نصب کردم که فقط یه درایور 64 و 32 داره واسه دانلود دیگه چند تا که نیست. که من اونم دانلود کردم و رو ویندوز 7 هم ارور داد که اینم مطرح کردم و شما پرسیدی که ویندوز 7 نصبیم چی بوده که جواب دادم 7 64 بیتی اولتیمات .نزدیک 10 بارم ویندوزم عوض کردم چه 7 و چه 8.بیشتر از 2-3 نفرم این مشکلو داشتن جالب اینجاست که انقدری داستان حاده که تو فروم خود سایت لنوو هم این مشکلو کسانی مطرح کردن و در اخر بی جواب مونده؟؟؟!!! با اینجال ممنون میشم که شما یا کسه دیگه اگر درمانشو میدونه کمک کنه.با تشکر

P@rtex
27-07-2013, 20:54
آقا من تعریف این لپ تاپ رو خیلی شنیدم و خریدمش ولی الان که یه مدته باهاش کار می کنم می فهمم اصلا ارزش خرید نداره! :n27:

mohammadx6
27-07-2013, 21:06
آقا من تعریف این لپ تاپ رو خیلی شنیدم و خریدمش ولی الان که یه مدته باهاش کار می کنم می فهمم اصلا ارزش خرید نداره! :n27:
میشه بفرمایین از چه جهت چون منم قصد خریدش رو دارم؟

P@rtex
27-07-2013, 21:11
میشه بفرمایین از چه جهت چون منم قصد خریدش رو دارم؟
لپ تاپی که سری جدید گرافیک رو عوض کنه ولی درایورش رو نذاره توش چه انتظاری میره؟ کیفیت صفحه کلید مزخرف.من 20 دقیق بازی کردم دکمه w لق می زنه.چند نفر هم دکمه هاشون کنده شده بود. باتری خوب نگه نمی داره تو بعضی لپ تاپ ها تو مال من گوش شیطون کر خوبه.صدای خوبی نداره.کیفیت صفحه نمایش مزخرف و کلی موارد دیگه. صدای فنش اذیت می کنه و در عین حال لپ تاپ موقه محاسبات سنکین فوق العاده داغ می کنه و کلی موارد دیگه . . .

msm_353
27-07-2013, 21:14
ممنون دوست عزیز
اما سوال دومم رو جواب ندادی
بلوتوث نداره این مدل؟ چرا توی دی جی کالا زده فاقد بلوتوث؟

فکنم اشتباه تایپی باشه همه مدلهاش بلوتوس داره.

sheytoon001
27-07-2013, 22:03
لپ تاپی که سری جدید گرافیک رو عوض کنه ولی درایورش رو نذاره توش چه انتظاری میره؟ کیفیت صفحه کلید مزخرف.من 20 دقیق بازی کردم دکمه w لق می زنه.چند نفر هم دکمه هاشون کنده شده بود. باتری خوب نگه نمی داره تو بعضی لپ تاپ ها تو مال من گوش شیطون کر خوبه.صدای خوبی نداره.کیفیت صفحه نمایش مزخرف و کلی موارد دیگه. صدای فنش اذیت می کنه و در عین حال لپ تاپ موقه محاسبات سنکین فوق العاده داغ می کنه و کلی موارد دیگه . . .
مارو پشیمون کردی برادر
:n02:
اینکه داغ کنه و فنش صدا بده که برا همه i7 ها بنظرم همین بوده ، من یه مدل سونی دیده بودم دقیقا مثل سشوار صدا و گرما میدادش
مگه میشه درایورش تو سایت نباشه؟ در نهایت خوب انویدیاست دیگه میشه از سایت انویدیا هم دانلود کرد!
بدجوری موندم چه لپ تاپی بگیرم
این درایور مال geforce gt 740m هست ( البته باید با فیل---شکن باز شه)(ویندوز 64 بیت)

lionf3
27-07-2013, 22:09
صدای خوبی نداره؟؟؟؟؟
صفحه اول تایپک رو مرور کنید.
کیفیت صفحه کلید خوبه انصافا فقط بد شانسی من بود از روز اول یکیش مشکل داشت.
کیفیت صفحه نمایش در حد متوسط هستش در بین همرده هاش نباید انتظار کیفیت Macbook Pro Retina رو داشت ازش
صدای فنش باز میگم من که اصلا حس نمیکنم الان خونه ما سوت و کوره و از دیوار صدا در میاد از لپتاپ نه بی اقرار هم دارم میگم.
داغ کردن هم تو همچین سایزی عادی هستش
شما یه لپتاپ با این سایز و این ضخامت به من معرفی کن که اصن داغ نکنه.
کارت گرافیک هم اگه میخواین لینکش رو بدم دان کنید؟؟
به هرحال ناراحت هستم از اینکه از خریدتون ناراضی هستید.

lionf3
27-07-2013, 22:10
مارو پشیمون کردی برادر
:n02:
اینکه داغ کنه و فنش صدا بده که برا همه i7 ها بنظرم همین بوده ، من یه مدل سونی دیده بودم دقیقا مثل سشوار صدا و گرما میدادش
مگه میشه درایورش تو سایت نباشه؟ در نهایت خوب انویدیاست دیگه میشه از سایت انویدیا هم دانلود کرد!
بدجوری موندم چه لپ تاپی بگیرم
این درایور مال geforce gt 740m هست ( البته باید با فیل---شکن باز شه)(ویندوز 64 بیت)
شما 2دل نباش برو پایتخت از نزدیک ببین این لپتاپ رو و K56cb رو که خیلی از دوستان تو همین تایپک دارن طرفداریش رو میکنن بعد بگیر
لپتاپ مد نظرت رو

sheytoon001
27-07-2013, 22:16
صدای خوبی نداره؟؟؟؟؟
صفحه اول تایپک رو مرور کنید.
کیفیت صفحه کلید خوبه انصافا فقط بد شانسی من بود از روز اول یکیش مشکل داشت.
کیفیت صفحه نمایش در حد متوسط هستش در بین همرده هاش نباید انتظار کیفیت Macbook Pro Retina رو داشت ازش
صدای فنش باز میگم من که اصلا حس نمیکنم الان خونه ما سوت و کوره و از دیوار صدا در میاد از لپتاپ نه بی اقرار هم دارم میگم.
داغ کردن هم تو همچین سایزی عادی هستش
شما یه لپتاپ با این سایز و این ضخامت به من معرفی کن که اصن داغ نکنه.
کارت گرافیک هم اگه میخواین لینکش رو بدم دان کنید؟؟
به هرحال ناراحت هستم از اینکه از خریدتون ناراضی هستید.
سلام دوست عزیز
آقا من این مدل رو انتخاب کردم اما الان بشدت نگران شدم
کیفیت صفحه کلیدش خوبه دیگه؟ مطمئن باشم؟بازی باهاش زیاد میشه ها:n02: آخه چطور ممکنه با 20 دقیقه لق یشه؟ حتا ان 5010 من هم بعد 3 سال بازی لق نشده :n02:
بیشترین نگرانی من باتریشه ، فرض کن یکی بخواد 3dmax یا autocad کار کنه بدون اتصال شارژر ، چقدر دووم میاره؟ حداقل چقدر؟
بلوتوثم که 100% داره مطمئن باشم؟ یعنی دی جی کالا اشتباه تایپی انجام داده؟

sheytoon001
27-07-2013, 22:20
شما 2دل نباش برو پایتخت از نزدیک ببین این لپتاپ رو و K56cb رو که خیلی از دوستان تو همین تایپک دارن طرفداریش رو میکنن بعد بگیر
لپتاپ مد نظرت رو
lمتاسفانه من شهرستان هستم:n14:
آقا پای آبرو در کاره ، باتریش و یکی بیاد تایید کنه :n02:

hellbrain666
27-07-2013, 22:36

این برای من که چند درجه داغ تر هم هستش
خب جالب شد !
شاید بهتر باشه سرعت فنش هم مقایسه بشه
پ ن : همین الان صدای تقریبا کمی از فن شنیده میشه که توی سکوت مطلق مشخصه کاملا ولی اونقدرام زیاد نیست

lionf3
27-07-2013, 22:39
سلام دوست عزیز
آقا من این مدل رو انتخاب کردم اما الان بشدت نگران شدم
کیفیت صفحه کلیدش خوبه دیگه؟ مطمئن باشم؟بازی باهاش زیاد میشه ها:n02: آخه چطور ممکنه با 20 دقیقه لق یشه؟ حتا ان 5010 من هم بعد 3 سال بازی لق نشده :n02:
بیشترین نگرانی من باتریشه ، فرض کن یکی بخواد 3dmax یا autocad کار کنه بدون اتصال شارژر ، چقدر دووم میاره؟ حداقل چقدر؟
بلوتوثم که 100% داره مطمئن باشم؟ یعنی دی جی کالا اشتباه تایپی انجام داده؟
داداشم نگران هیچی نباش موقع خرید(اگه ایشالا 100% خواستی بخری)بدون رودروایسی بگو من میخوام یه ربع تستش کنم تمام کلیدای کیبورد رو
با هاشون خوب ور برو اگه حتی حس کردی مشکل داره بگو نمیحوام با تعویض کنید گول زبون بازی هاشون رو هم نخور مثلا بگن فقط همین مونده و....ازین حرفا زدن گول نخور.
باطری هم 60 درصدش نزدیک 2:30 باطری نگه میداره در شرایط یکسان صفحه اول تایپک هم نوشتم میتونی بری و مسایل دیگه مربوط به این لپتاپ رو هم بخونی.
با 3dmax و Autocad هم حداقل اگه 100% شارژ کنی باید بالای 1:30-2 ساعت بهت شارژ بده اما موقع کار با این برنامه ها بهتره تو شارژ باشه چون هم رندر بالا تری میگیری هم به دستگاه کمتر فشار میاد.
باز سوالی بود در خدمتم.

lionf3
27-07-2013, 22:43

خب جالب شد !
پ ن : همین الان صدای تقریبا کمی از فن شنیده میشه که توی سکوت مطلق مشخصه کاملا ولی اونقدرام زیاد نیست
نمیدونم والا این دما ها که کاملا عادی هستش
اینم برا من:
چند درجه از مال شما دو دوست عزیز هم بالا تر هستش من هم یه مقدار صدای نامحسوس تو سکوت گنگ اتاق حس میکنم اما اصن در حدی نیست که قیافم بخواد ایجوری بشه:n04:

lionf3
27-07-2013, 22:46
دوستای گلم اگه کسی کیفیت صفحه و شارژدهی بالا میخواد باید یکی از اینا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با قیمت 9 میلیون تومن ناقابل تهیه کنه که ایاشالا یه همچین پولی دست هممون بیاد.
MacBook Pro with Retina display

P@rtex
27-07-2013, 23:16
آقا من بعضی مشکل هام حل شده هستش.از جمله: باتری خوب کار میده (واقعا عالی) , گرافیک خیلی توپه! (CoD MW3 رو گذاشتم تو حداکثر گرافیک به جای اینکه لپ تاپ کم بیاره بازی کم آورد!) صدا از بیشتر از جانب هارد هستش تا فن! , گرما رو میشه با کول پد حل کرد. فقط مونه دو تا مشکل اساسی: 1.شما هم وقتی لپ تاپ رو روشن می کنید یه صدای بوق کوچیکی می شنوید؟ 2.این دکمه w من بعد از کمی بازی با COD MW3 و MAX PAYNE 3 کمی صدا میده و احساس می کنم لق می زنه؟یعنی قراره مثل مال شما از جاش کنده بشه؟

lionf3
27-07-2013, 23:59
آقا من بعضی مشکل هام حل شده هستش.از جمله: باتری خوب کار میده (واقعا عالی) , گرافیک خیلی توپه! (CoD MW3 رو گذاشتم تو حداکثر گرافیک به جای اینکه لپ تاپ کم بیاره بازی کم آورد!) صدا از بیشتر از جانب هارد هستش تا فن! , گرما رو میشه با کول پد حل کرد. فقط مونه دو تا مشکل اساسی: 1.شما هم وقتی لپ تاپ رو روشن می کنید یه صدای بوق کوچیکی می شنوید؟ 2.این دکمه w من بعد از کمی بازی با COD MW3 و MAX PAYNE 3 کمی صدا میده و احساس می کنم لق می زنه؟یعنی قراره مثل مال شما از جاش کنده بشه؟
ایشالا که کنده نشه باز میگم اگه احساس میکنی 1% مشکل داره ببر گارانتیش ببین چی میگن فقط مواظب باش سرت کلاه نره خدایی نکرده.
صدای بوق هم نه من موقع روشن شدم سیستم نمیشنوم.

fard2sat
28-07-2013, 00:58

سلام دوست عزیز
اولا ممنون که جواب منو دادین و دوما من نگفتم این لپ تاپ اشغاله اما شما باشی 2روز یه لپتاپو گرفته باشی اونم با داس و موقع نصب درایور انقدر اذیتت کنه خوشجال میشی؟؟!!!همه این کاراییو که شما گفتین کردم اما بازم اون ارور لعنتی اومد یعنی هم ویندوز 8 64 بیتی ریختم و درایورارو از سی دی نصب کردم که نشد و جتی درایورارو از خود سایت لنوو هم دانلود کردم که باز نشد و هم ویندوز 7 64 بیتی رو نصب کردم که فقط یه درایور 64 و 32 داره واسه دانلود دیگه چند تا که نیست. که من اونم دانلود کردم و رو ویندوز 7 هم ارور داد که اینم مطرح کردم و شما پرسیدی که ویندوز 7 نصبیم چی بوده که جواب دادم 7 64 بیتی اولتیمات .نزدیک 10 بارم ویندوزم عوض کردم چه 7 و چه 8.بیشتر از 2-3 نفرم این مشکلو داشتن جالب اینجاست که انقدری داستان حاده که تو فروم خود سایت لنوو هم این مشکلو کسانی مطرح کردن و در اخر بی جواب مونده؟؟؟!!! با اینجال ممنون میشم که شما یا کسه دیگه اگر درمانشو میدونه کمک کنه.با تشکر

sheytoon001
28-07-2013, 01:22
اگه باتری خوب جواب بده که عالیه
اما mw3 فکر نکنم گزینه خوبی برا تست باشه چون حتی n5010 با cpu i3 و گرافیک ATI mobility 5470 هم میتونه رو بالاترین حالت جواب بده (البته من معمولا این کارو نمی کنم میترسم گرافیک بترکه :n02:) ، اگه هارد صدا میده یه مشکلی باید باشه چون هارد اونقد نباید صدا بده که گوشخراش شه( این مشکلم به لپ تاپ مربوط نمیشه چون برند هارد هرچیزی میتونه باشه! )
این صدا که میگی من چندتا صفحه عقبتر دیدم یکی همچین صدایی میداد لپ تاپش و می گفتن از داخل بایوس میشه قطعش کرد اما یه چیزیم در نظر داشته باش که این صدا ها میتونن معنی مشکل سخت افزاری رو برسونن (ببین حالت بوق چطوره و توی نت بگرد چنین بوقی چه معنی میده) معمولا خرابی سخت افزار چندتا بوق یا بوق ممتده! تک بوق توی کامپیوترای قدیمی که یعنی همه چی آرومه :n02:
من احتمال نمیدم چنین مشکلی برا دکمه پیش بیاد مطمعا سازنده ها فکر اینجاهارو میکنن ، قبلا هم گفتم 3 ساله دارم با لپ تاپ 900 تومنیم بازی میکنم اما دکمه هاش با اینکه جای دستام روش مونده اما نه لق میزنه نه صدا میده! ایشالا که مشکلی نیست اما بیشتر بازی کن اگه قراره خراب شه زودتر متوجه شی ببری گارانتی ! بیمه بدنه هم که داره :n02:

khanjanisaeed
28-07-2013, 02:59
سلام منم خریدم i5 6 750 2g تو دیوایس منیجرم یه ایکون هست 3d video controller چیکار کنم؟

sheytoon001
28-07-2013, 03:01

تو دیوایس منیجر گزینه ای علامت سوال یا تعجب نداره؟ یه عکس بزار
گرافیکت چی باید باشه؟ GT 740M?

fard2sat
28-07-2013, 04:04
دوستان بالا خره بعد 3 از روز کلنجار رفتن این مشکل نصب نشدن کارت گرافیک انویدیا رو حل کردم.دوستانی که z500/i5 دارن اگر درایور انویدیاتون نصب نمیشه بدونید که از این سری جدیداست و گرافیکش 740m هست نه 635m .یعنی جناب لنوو سری جدیده این لپ تاپارو گرافیکشو 740m کرده ولی سی دی درایور رو دستگاه و حتی سایت خودش واسه 635m هست و واسه همین هی این ارور لعنتیو میداده.واسه اطمینان دوستان برید تو دیوایس منیجرتون اونجا گزینه ای به نام 3d video controler علامت تعجب داره روش راست کلیک کنید و رو سربرگ details برید بعد تو اونجا کشوی گزینه roperty رو باز کنید و روی device instance path کلیک کنید اونجا ای دیه سخت افزار انویدیاتونو میده که بعد از به دست اوردن این ای دی و با سرچش تو گوگل متوجه میشین گرافیکتون دقیقا چیه من با این کار متوجه شدم که گرافیکم 740m هست نه 635m !!!!!! شمام اون ای دیو سرچ کنید تا بفهمید مدل گرافیکتون دقیقا چیه و بعد درایوره همونو دانلود کنید.البته من با روشی همون درایوری که ارور میداد رو هم فایل inf رو دستکاری کردم و همونم شناخت اما با خیال راحت اگه میخواین باشه همون روش بالا رو انجام بدید.
اینم لینک دانلود مستقیم اخرین ورزن گرافیک 740m واسه ویندور 7 و 8 64 بیتی

khanjanisaeed
28-07-2013, 04:30
سلام این لینک خرابه که اگه میشه از سایت لنوو بزار

P@rtex
28-07-2013, 10:30
اگه باتری خوب جواب بده که عالیه
اما mw3 فکر نکنم گزینه خوبی برا تست باشه چون حتی n5010 با cpu i3 و گرافیک ATI mobility 5470 هم میتونه رو بالاترین حالت جواب بده (البته من معمولا این کارو نمی کنم میترسم گرافیک بترکه :n02:) ، اگه هارد صدا میده یه مشکلی باید باشه چون هارد اونقد نباید صدا بده که گوشخراش شه( این مشکلم به لپ تاپ مربوط نمیشه چون برند هارد هرچیزی میتونه باشه! )
این صدا که میگی من چندتا صفحه عقبتر دیدم یکی همچین صدایی میداد لپ تاپش و می گفتن از داخل بایوس میشه قطعش کرد اما یه چیزیم در نظر داشته باش که این صدا ها میتونن معنی مشکل سخت افزاری رو برسونن (ببین حالت بوق چطوره و توی نت بگرد چنین بوقی چه معنی میده) معمولا خرابی سخت افزار چندتا بوق یا بوق ممتده! تک بوق توی کامپیوترای قدیمی که یعنی همه چی آرومه :n02:
من احتمال نمیدم چنین مشکلی برا دکمه پیش بیاد مطمعا سازنده ها فکر اینجاهارو میکنن ، قبلا هم گفتم 3 ساله دارم با لپ تاپ 900 تومنیم بازی میکنم اما دکمه هاش با اینکه جای دستام روش مونده اما نه لق میزنه نه صدا میده! ایشالا که مشکلی نیست اما بیشتر بازی کن اگه قراره خراب شه زودتر متوجه شی ببری گارانتی ! بیمه بدنه هم که داره :n02:

میگم که من دو روز روز اول این صدا رو نمی شندیدم و از دیروز شروع شد. من پریروز یه موس به لپ تاپ وصل کردم که خراب بود و حتی دکمه وسطش کار نمی کرد.احتمال میدم اون خرابش کرده باشه! نظر شما چیه ممکنه اون موس باعث شده باشه؟ راستی معنی صدای بوق هارو از کجا بفهمم؟ار کدوم سایت؟ بنظرتون بفرستم گارانتی؟

lionf3
28-07-2013, 11:11
میگم که من دو روز روز اول این صدا رو نمی شندیدم و از دیروز شروع شد. من پریروز یه موس به لپ تاپ وصل کردم که خراب بود و حتی دکمه وسطش کار نمی کرد.احتمال میدم اون خرابش کرده باشه! نظر شما چیه ممکنه اون موس باعث شده باشه؟ راستی معنی صدای بوق هارو از کجا بفهمم؟ار کدوم سایت؟ بنظرتون بفرستم گارانتی؟
احتمال زیاد مشکل نرم افزاری هستش.
نمیدونم اگه میتونین ویندوز رو عوض کنین شاید مشکل حل شد.

P@rtex
28-07-2013, 11:18
احتمال زیاد مشکل نرم افزاری هستش.
نمیدونم اگه میتونین ویندوز رو عوض کنین شاید مشکل حل شد.
آخه صدای بایوس هستش که میاد.یه خواهشی داشتم.با گوشی موبایل از تمام صفحات تنظیمات بایوس یه عکس بگیرین بذارین تا من مال خودم رو مثل مال شما بکنم.

shahabprince
28-07-2013, 11:51
سلام
مدل 6 گیگ این لپتاب کارت گرافیکش اینتل 4000 یا انویدیا 635m؟

lionf3
28-07-2013, 12:06
سلام
مدل 6 گیگ این لپتاب کارت گرافیکش اینتل 4000 یا انویدیا 635m؟
همشون انویدیا دارن مدل 6گیگ هم فک کنم Gt740m داره

lionf3
28-07-2013, 12:07
آخه صدای بایوس هستش که میاد.یه خواهشی داشتم.با گوشی موبایل از تمام صفحات تنظیمات بایوس یه عکس بگیرین بذارین تا من مال خودم رو مثل مال شما بکنم.
دوربین موبایلم کیفیتش خیلی ضایس:n02:
دوربینمون رو پیدا میکنم یه عکس میگیرم میزارم براتون

sheytoon001
28-07-2013, 12:18
نه به ماوس به هیچ وجه مربوط نمیشه ، اول مطمئن شو صدا از هارده بعد برند و مدل هاردت رو دربیار ببین شرکتش براش فریمور جدیدی بیرون نداده علاوه بر اون اگه بایوس جدیدی برا لپ تاپ اومده نصب کن ، همچین مشکلاتی معمولا در ورژن های جدیدتره بایوس رفع میشه مخصوصا صدای بالای فن و دمای cpu(اگه سخت افزاری نباشه که معمولا نیست)
راستش نمیدونم از کجا میشه فهمید اما شما اول داخل بایوس و درایور های لپ تاپ رو چک کن ببین جایی این بوق سلامت فعال نشده؟ اگه تک بوقه باید همون بوق سلامتش باشه
در نهایت باید به سایت سازنده مادربورد لپ تاپت که برند اون هم میتونی با یه سری نرم افزار میشه در آورد مراجعه کن ایشالا که پبداش میکنی
حالا منم احتمالا این لپ تاپ رو بزودی میگیرم ، نگران نباشید بزودی برا کمک به بچه های میام :n02:

P@rtex
28-07-2013, 12:29
نه به ماوس به هیچ وجه مربوط نمیشه ، اول مطمئن شو صدا از هارده بعد برند و مدل هاردت رو دربیار ببین شرکتش براش فریمور جدیدی بیرون نداده علاوه بر اون اگه بایوس جدیدی برا لپ تاپ اومده نصب کن ، همچین مشکلاتی معمولا در ورژن های جدیدتره بایوس رفع میشه مخصوصا صدای بالای فن و دمای cpu(اگه سخت افزاری نباشه که معمولا نیست)
راستش نمیدونم از کجا میشه فهمید اما شما اول داخل بایوس و درایور های لپ تاپ رو چک کن ببین جایی این بوق سلامت فعال نشده؟ اگه تک بوقه باید همون بوق سلامتش باشه
در نهایت باید به سایت سازنده مادربورد لپ تاپت که برند اون هم میتونی با یه سری نرم افزار میشه در آورد مراجعه کن ایشالا که پبداش میکنی
حالا منم احتمالا این لپ تاپ رو بزودی میگیرم ، نگران نباشید بزودی برا کمک به بچه های میام :n02:
من که نگفتم از هارده.من حدس می زنم مال مادربورد باشه.بایوس جدید هم فکر نکنم اومده باشه واسش.اگه هم بوق سلامت هستش چرا تو روزای اول خبری ازش نبود؟ تازشم چرا تو لپ تاپ بقیه خبری از این بوق نیست؟

sheytoon001
28-07-2013, 12:35
دوستانی که این لپ تاپ رو دارن این یک پیج راهنماست

sheytoon001
28-07-2013, 12:46
من که نگفتم از هارده.من حدس می زنم مال مادربورد باشه.بایوس جدید هم فکر نکنم اومده باشه واسش.اگه هم بوق سلامت هستش چرا تو روزای اول خبری ازش نبود؟ تازشم چرا تو لپ تاپ بقیه خبری از این بوق نیست؟
خوب مسلما یک تغییری یه جایی از لپ تاپ دادی :n13:
گفتم هارد چو بنظرم گفته بودید خیلی صدا میده
قطعاطی مثل هارد خیلی بیشتر از قطعات دیگه دچار خرابی میشن مخصوصا در اثر ضربه
شما از طریق نرم افزاری قطعاتت رو چک کن ببین رمت همون 6 گیگه ( ممکنه یکی از زم ها رو خوب جا نزده باشن صدا بده )

خوب چنتا سایت برات پیدا کردم که فکر کنم مشکلت رفع شه بفرما

دومی لیست صداها برای thinkpad هست

nima snr
28-07-2013, 13:05
سلام منم خریدم i5 6 750 2g تو دیوایس منیجرم یه ایکون هست 3d video controller چیکار کنم؟
آقا مطمعنی z500 تون 750 هست؟؟؟ متنظورتون هارده یا گرافیک؟؟؟ هارده تمام z500ها 1تراست و گرافیکشون 740 و 635!!!!!
دوستان از صحت اطلاعاتتون مطمعن شید..

nima snr
28-07-2013, 14:15

شما بار اولتونه که لپتاپ میخری؟ لپتاپ ظریفه و باریک معلومه که نباید رو کیلیداش فشار تحت استرس در بازی وارد شه!! باتری هم با 4سلولی بودن 2 ساعت و 45دیقه با وایفای روشن و باتری لیتیوم یون واقعا درست و تعریف شدست هرچند i7 ها مصرفشون کمی بیشتره.. در مورد صدا باهاتون موافقم، درسته نمیشه باهاش پارتی گرفت:n03: ،. صدا فن نصبت به گرمای تولید شده معنی داره و نصبت به سونی وایوی قبلیم واقعا کم صداتره..

sheytoon001
28-07-2013, 14:36
شما بار اولتونه که لپتاپ میخری؟ لپتاپ ظریفه و باریک معلومه که نباید رو کیلیداش فشار تحت استرس در بازی وارد شه!! باتری هم با 4سلولی بودن 2 ساعت و 45دیقه با وایفای روشن و باتری لیتیوم یون واقعا درست و تعریف شدست هرچند i7 ها مصرفشون کمی بیشتره.. در مورد صدا باهاتون موافقم، درسته نمیشه باهاش پارتی گرفت:n03: ،. صدا فن نصبت به گرمای تولید شده معنی داره و نصبت به سونی وایوی قبلیم واقعا کم صداتره..
در نظر داشته باشید معمولا لپ تاپ ها برای کیفیت صدای بهتر یه سری مشخصات صدا رو پایین می آرن
نرم افزار تنظسم صدا اگه داره این لپ تاپ حتما میشه همه مشخصات رو بالا برد و صدایی به مراتب بیشتر شنید ( توجه کنید تنظیمات ویندوز رو نمیگم چون کاملا جداست)
لپ تاپ n5010 با اینکار صداش تقریبا دو برابر میشه اما خوب کیفیت پایین میاد

shervin2013
28-07-2013, 14:43
با سلام و خسته نباشید.. من تازه عضو این فروم شدم و قصد دارم لپ تاپ Lenovo z500-G را تهیه کنم ..... یه چندتا سوال داشتم

صفحه نمایشش به درد بازی می خوره؟

باطریش تا چند ساعت جوابگو کارهایی مثل بازی و اینترنت را دارد ؟ با تشکر:n26:

shahabprince
28-07-2013, 15:25
من امروز مدل 6 گیگ رو خریدم
وقتی نرم افزار gpu z رو باز کردم دیدم 2 تا کارت گرافیک تو لیست لپتاب هست
یکی اینتل 4000 و یکی هم انویدیا 740m
دوستان من کاملا گیج شدم یعنی لپتاب دوتا کارت گرافیک داره؟
اگه میشه توضیح بدید

shervin2013
28-07-2013, 15:48
اره عزیز .. دو تا کارت گرافیک داره... اینتل 4000 انبورده لپ تاپه .... انویدیا 740m هم که واسه کارهای سنگینه..... مثلا وقتی داری بازی می کنی از اینتل 4000 سوییچ میشه به 740m :n01:

shahabprince
28-07-2013, 15:51
قدرت کارت گرافیک 740m در چه حده؟

shervin2013
28-07-2013, 15:54
قدرت خیلی بالایی داره...... از 635 بالاتره و مصرف کمتری داره....
از نظر من مشکل داغ کردن زیاد این لپ تاپ با این کارت گرافیک کمتردیده میشود

shervin2013
28-07-2013, 16:06
داداش لپ تاپو چند و از کجا خریدی؟

shahabprince
28-07-2013, 16:07
2600 نقدی خریدم
ساکن تهران نیستم

shervin2013
28-07-2013, 16:10
دادا اگه تونستی بعدا یه چندتا عکس ازش واسم بزار چون منم قراره تا هفته اینده بخرم...

راستی بعدا اگه خواستی می تونی بدی مغازه رمشو واست 8 کنن حدودا 70 تومن میشه:n20:

sheytoon001
28-07-2013, 16:14
با سلام و خسته نباشید.. من تازه عضو این فروم شدم و قصد دارم لپ تاپ Lenovo z500-G را تهیه کنم ..... یه چندتا سوال داشتم

صفحه نمایشش به درد بازی می خوره؟

باطریش تا چند ساعت جوابگو کارهایی مثل بازی و اینترنت را دارد ؟ با تشکر:n26:
من امروز این مدل رو سفارش دادم ، هنوز درباره ال سی دیش با اطمینان نمیتونم چیزی بگم
به نظر من با باتری بازی های گرافیک بالا رو انجام نده ، هنگام استفاده از باتری در حالت پیشفرض لپ تاپ ها طوری گرافیک رو تنظیم میکنن مصرف کمتری داشته باشه ( که البته با تغییر در قسمت advanced ، pover option قابل تغییره ) از طرفی باطری عموش با دفعات پر و خالی شدن کم میشه بهتره کارایی که باتری رو زود خالی میکنه رو با شارژر انجام بدید

shervin2013
28-07-2013, 16:28
مبارک باشه.... چند خریدی؟ با چه گارانتی؟

ولی خداییش خیلی ارزون شده:n02:

lionf3
28-07-2013, 18:48
به به لپتاپ داره روز به روز ارزون تر میشه جالبیش اینه کانفیگ بالاتر هم اومده نسبت به اونی که من دارم.
هر روز بخودم میگم ای خدا 3-4 ماه صبر میکردی 600-700 تومن الکی نمیدادی بره
کانفیگ قویترش رو هم میگرفتی.....
هــــــــــــــــــــــــ ـــــــــعــــی چیکار کنیم دیگه.
نمیشه خودم رو همش سرزنش کنم که.
:n28::n03:

Capital
28-07-2013, 19:36
به به لپتاپ داره روز به روز ارزون تر میشه جالبیش اینه کانفیگ بالاتر هم اومده نسبت به اونی که من دارم.

دوست گل من غصه نداره که.تازه ما با این که شاید روز به روز ضرر کنیم ولی اتفاقا باید خوشحال باشیم که همه چیز ارزون شه.داداشم خوب این بگو که اگه لپ تاپ من و شما ارزون شه خوب لپ تاپ های دیگه هم ارزون میشه پس ناراحتی نداره.البته شاید منم یه کم شعار دادم چون خودمم بعضی وقتها حسرت بعضی لپ تاپ های دیگرو میخورم.

shervin2013
28-07-2013, 19:41
داداش اصلا ناراحت نباش ... تازه باید کلاتم بندازی هوا چون تا اون جایی که من میدونم لنوو تو سری های جدید که
از CPU 3632qm استفاده نمیکنه و بیشترش 3612 هست.. مال شما که خیلی قویه.. تازه جدیداش هم فقط رم 6
داره .. .فقط تو گرفیک قویه.. خوشحال باش:n20:

shervin2013
28-07-2013, 19:47
قیمت امروز Lenovo z500-G که از پاساژ پایتخت گرفتم

Corei7 3612qm - Ram 6g - Nvidia 740M

2490 تومان - گارانتی سازگار ( سفید - شکلاتی ) با بکلایت

:n19: اگه خدا بخواد هرچه زود تر می خرم:n19:

lionf3
28-07-2013, 21:30
ممنون از دوستای عزیز که سعی داشتن مارو از این ناراحتی در بیارن.
منم دیگه بیخیال شدم بهتر که همه چی داره ارزون میشه
به سلامتی خودمون و دوستامون
:7:

msm_353
28-07-2013, 22:03
ممنون از دوستای عزیز که سعی داشتن مارو از این ناراحتی در بیارن.
منم دیگه بیخیال شدم بهتر که همه چی داره ارزون میشه
به سلامتی خودمون و دوستامون
:7:

منم نازاحت شدم چون قصد خرید صد درصد نداشتم و برام گرافیک مهم بود. و تحت یه شرایطی یه روز به کلم زد برم بخرم. حلا دیگه بیخیال شدم.
انشالا که ارزونی بشه بتونیم چیزهای بهتر بخریم.

mohammad_203
28-07-2013, 22:36
سلام دوستان
برای شما هم اثر کلید ها رو مانیتور می مونه؟! من از این محافظ ژله ای ها هم دارم.اوایل اینجوری نمی شد.یک هفته این محافظ رو برداشتم دیدم داره اثر صفحه کلید رو مانیتور می مونه.الان که دوباره محافظ رو گذاشتم باز یکم جا می ندازه.
یعنی به فکرشون نرسیده بود :|

P@rtex
28-07-2013, 22:38
آقا یه مسئله ای پیش اومده که خیلی مهم هستش و ممکنه واسه این مشکل لپ تاپ رو ببرم گارانتی. دوستان لطفا لپ تاپ رو خاموش کنن و ببرن یه جای ساکت و حالا روشنش کنن.حالا صدای بوق خفیفی از طرف مادربرد می شنوید یا نه!؟ سعی کنید سرتون رو نزدیک صفحه کلید کنید و بعد گوش کنید. یه بوق خیلی کوچیک! لطفا کمکم کنید.

mohammad_203
28-07-2013, 22:43

سلام
لپ تاپ من از اول هم بوق نمی زد.اصلا نمی دونستم بایوس بوق هم داره!!!
الان هم روشن می کنم بوق نمی زنه

msm_353
28-07-2013, 22:45
سلام دوستان
برای شما هم اثر کلید ها رو مانیتور می مونه؟! من از این محافظ ژله ای ها هم دارم.اوایل اینجوری نمی شد.یک هفته این محافظ رو برداشتم دیدم داره اثر صفحه کلید رو مانیتور می مونه.الان که دوباره محافظ رو گذاشتم باز یکم جا می ندازه.

اره برامنم با همون محافظ خودش اینطوری. اما زیاد مهم نیست. بیشتر از گردو خاک ناشی میشه.
سعی کنید هفته ای یک بار تمیزش کنید. بیشتر موقعی جاش میمونه که مانیتور کثیفه.
و در اخر من تو ایسر v3 هم این مشکل رو دیدم. زیاد نگران نباشید.

msm_353
28-07-2013, 22:50
آقا یه مسئله ای پیش اومده که خیلی مهم هستش و ممکنه واسه این مشکل لپ تاپ رو ببرم گارانتی. دوستان لطفا لپ تاپ رو خاموش کنن و ببرن یه جای ساکت و حالا روشنش کنن.حالا صدای بوق خفیفی از طرف مادربرد می شنوید یا نه!؟ سعی کنید سرتون رو نزدیک صفحه کلید کنید و بعد گوش کنید. یه بوق خیلی کوچیک! لطفا کمکم کنید.

دوست عزیز. و دوستان عزیز زیاد رو اینجور مشکل ها وسواس نشون ندید و خودتونو ناراحت نکنید. منم یه مدت وسواس گرفته بودم. معمولا اگر مشکلی باشه خودشو تو کارای لبتاب نشون میده. هر وقت حس کردید لبتابتون کارای سابقو نداره بعد برسی کنید ببینید مشکل از کجاست.
به امید اینکه لبتاب همه دوستان مثل ساعت کار کنه و ازش لذت ببرند.

hellbrain666
28-07-2013, 23:06
نه برای من هم مشکل جاموندن کلید روی مانیتور نیست و حتما به تمیز بودن مانیتور بر می گرده
در مورد صدا هم باید بگم درسته من هم تا به حال صدای بایوس رو نشنیدم ولی همیشه موقع روشن کردن یک صدای خیلی ضعیف از طرف کلید پاور میشنوم این صدای چیه؟

shervin2013
28-07-2013, 23:35
اساتید اعظم یه سوال فنی داشتم........

بطور کل اگر یک لپ تاپ بصورت مداوم به برق وصل باشد

مشکلی واسه باتری پیش می اید؟:n13:

amin5222106
29-07-2013, 00:28
اساتید اعظم یه سوال فنی داشتم........

بطور کل اگر یک لپ تاپ بصورت مداوم به برق وصل باشد

مشکلی واسه باتری پیش می اید؟:n13:

سلام اکثر لپتاپها اگه برنامه مدیریت انرژی داشته باشن میشه طوری تنظیمش کرد بعد از یه میزان شارژ دیگه از باطری استفاده نکنه.
وصدمه ای به باطری نرسه.

amin5222106
29-07-2013, 00:33
سلام دوستان

سلام
راستش من همون کاور که از شرکت لاش بود رو ننداختم دور و موقع خاموش کردن و بستن درب لبتاپ میزارم رو صفحه کلید و میبندم.هیچ اثری نمیزاره اما راستش زمانی که میخوام لپتاپ رو ببرم از خونه میزارم تو کیف فکر میکنم بهش فشار میاد یکمی رد میفته اخه کیفم کوچیکه

amin5222106
29-07-2013, 00:44

سلام خوبی من هر وقت میبینم قیمت اومده پایین ناراخت نمیشم البته با خودم میگم کاش دیرتر میخریدم اما بجاش داره همه چیز میاد پایین
700 - 600 رو به حساب خریدهای آیندت بگذار گوشی 1500000 هم شده 800000 یا تبلت 500-600 هزار تومان اومده پایین الان من میخوام تبلت بگیرم خدارو شکر داره میاد پایین
ایشالا همینجوری همه چیز بیاد پایین خونه ماشیین ...

sheytoon001
29-07-2013, 01:42
دوست عزیز لینکایی که بهت معرفی کردم رو خوندی؟ دوباره میزارم

مطمئنی صدای بوقه و صدای فن یا هارد نیست؟ زیاد وسواس نباشید و اگه واقعا مشکلی در کارکرد نداره دست تعمیرکارا ندید که لپ تاپت رو به فنا میدنا
.
.
آقاشانس مارو باش ، تا من از دی جی کالا خریدم قیمت رو 30 تومن پایین آورد :n02:
بچه هایی که میگن نخریم ارزون میشه در جریان باشن همیشه همینطور بوده که توی تابستون به دلیل افزایش خرید قیمت ها پایین میومده و دوباره یعد تابستون بالا میرفته
البته میگن تحریم برداشتن و این حرفا اما بنظرم تو تابستون بخرید که یدفعه ضدحال نخورید:n02: سال 2010 که بعد تابستون گرون شده بودن، فعلا تا آخر تابستون وقت دارید:n06:
دوستان من باتری لپ تاپ قدیمیم در حال مرخص شدنه بعد 3 سال البته طبق چیزی که cpuID داره میگه wear level به 54 درصد رسیده در این مدت هم طریقه استفاده از لپ تاپم به این صورت بوده که فقط هفته ای یک بار از باتری استفاده کردم و شارژ اون یه بار که به 10% رسید دوباره شارژش کردم و بقیه هفته با اتصال به شارژر ازش استفاده می کردم
من شنیدم تعداد شارژ ودشارژ و دما و صفر شدن باتزی و فول بودن باتری برای مدت طولانی تاثیر منفی روی عمرش میزاره
اینارو گفتم شاید بدردتون بخوره:n18:
راستی یه چیرزی هم به ذهنم رسید
توی نوشته بچه ها دیدم که برنامه مدیریت باتری شارژ روی 60 قطع میکنه و دیگه باتری رو از مدار خارج میکنه
طبق گفته یه سری از باتجربه ها برای نگه داشتن باتری خارج ار لپ تاپ باید تا 60 درصد شارژ شه و از لپ تاپ جدا شه البته این روش یه اشکالی داشت اینکه اگه بدون باتری لپ تاپ رو روشن میکردی و یدفعه یرق میرفت یا نوسانی بوجود میومت یشدت برای لپ تاپ خطرناک بود که توی انجمن ان 5010 یکی دو مورد تلفات هم داشت
همونطور که دیدید این دومورد خیلی شبیه همن البته مزیتی که این لپ تاپ داره اینه که باتری از مدار خارج و حتما با قطعی برق به مدار برمیگرده یعنی به نظرم با اینکار این برنامه عمر باتری خیلی بالاتر میره ، فرضا اگه همیشه توی خونه ازش استفاده میکنید شاید بتونید ماهی یه بار با این روش از باتری استفاده کنید ، حالا حساب کنید چقدر باتری درتر خراب میشه! البته اینا حدس و شنیده های من تو همین فرومه و مبنای علمی به هیچ وجه نداره!!!

amin5222106
29-07-2013, 09:34
یه سوال دارم من گاهی اوقات که لپ تاپ رو روشن میکنم دمای CPU بین 60-70 درجه هستش یه روز دیگه با همون شرایط دما بین50-60 هستش
یا داغ شدن بدنه در برخی روزها من بعد از 5 ساعت کارکردن بدنه خنکی داشتم گاهی اوقات با 1 ساعت کارکرد بدنه داغ داشتم
البته این رو هم بگم در یک شرایط یکسان (هم از لحاظ دما محیط هم از لحاظ کارکرد نرم افزاری)

khanjanisaeed
29-07-2013, 15:30
سلام تو enegy managment در قسمت dust removal استارت میزنی فن با سرعت بالا کار میکنه.
واسه چی هست؟واسه لپتاپ ضرر داره روزی 10 دقیقه؟

sheytoon001
29-07-2013, 16:01
سلام تو enegy managment در قسمت dust removal استارت میزنی فن با سرعت بالا کار میکنه.

dust removal به معنی زدودن گرد و خاکه پس کاملا طبیعیه :n06:

hellbrain666
29-07-2013, 16:02

نه اتفاقا خوبه در ماه یکی دوبار استفاده شه کلا از زمان استارت تا پایانش 3 دقیقه طول می کشه

lionf3
29-07-2013, 16:15
سلام دوستان
آره متاسفانه برا من هم یه خط میمونه رو صفحه نمایش

lionf3
29-07-2013, 16:18
یه سوال دارم من گاهی اوقات که لپ تاپ رو روشن میکنم دمای CPU بین 60-70 درجه هستش یه روز دیگه با همون شرایط دما بین50-60 هستش
یا داغ شدن بدنه در برخی روزها من بعد از 5 ساعت کارکردن بدنه خنکی داشتم گاهی اوقات با 1 ساعت کارکرد بدنه داغ داشتم
البته این رو هم بگم در یک شرایط یکسان (هم از لحاظ دما محیط هم از لحاظ کارکرد نرم افزاری)
نمیدونم والا برا منم همین شرایط پیش اومده اما من در روز پدر لپتاپ رو در میارم:n02:
کم کمش 6-7ساعت باهاش وبگردی و بازی میکنم دیگه فیلم دیدن و Photoshop هم بماند

sheytoon001
29-07-2013, 16:22
داغ شدن لپ تاپ و دمای cpu به عواملی بستگی داره از جمله ، حجم محاسبات cpu ، جریان نامناسب هوا بدلیل بسته بودن روزنه ها یا مشکل فن و..
مورد اول هم میتونه بخاطر برنامه هایی که خودمون باز کردیم باشه هم ممکنه پراسس هایی در پشت پرده در حال اجرا باشن که ما از اونها بی خبریم ، برای مشاهده اینکه این پراسس ها مربوط به برنامه های خودمون یا یک برنامه ناشناخته از جمله ویروسها هستند به سربرگ processes در task manager مراجعه کنید
مورد دوم ، حتما یادتون باشه موقعه کار با لپ تاپ (مخصوصا نوع i7 که گرمای زیادی تولید میکنه) از کول پد مناسب استفاده کنید ، گذاشتن لپ تاپ روی میز یا فرش کار کاملا اشتباهیه که باعث مسدود شدن موقت روزنه ها شده و دمای قطعات که مهمترینشون cpu و vga هستن رو بالا میبره
اما از این موارد بگذریم یه گزینه هم میتونه خرابی فن یا نفوذ بیش از حد گرد و خاک به داخل لپ تاپ بدلیل استفاده غیر استاندارد از اون ( بدون کول پد یا در جای پر گردوخاک) باشه که البته این برای لپ تاپ نو کاملا بعیده چرا که من بعد چند سال استفاده از لپ تاپ اون رو باز کردم مقدار کمی خاک داخلش بود (البته من همیشه از کول پد استفاده کردم و مدل i3 هم دارم) ، یه نمونه vaio دیده بودم که بخاطر همین مورد بعد از چند دقیقه خاموش میشد البته اون هم بعد چند سال استفاده بدن کول پد به این روز افتاده بود که با یک غبارروبی درست شد!

shervin2013
29-07-2013, 18:40
با سلام.....

می خواستم بدونم گرافیک gt 740 چه قدر از gt 635 قوی تره ؟
:n13:

khanjanisaeed
29-07-2013, 19:00
با سلام.....

سوال منم هست
من دیروز گرفتم 2.180.000 i5

shervin2013
29-07-2013, 19:19
سوال منم هست
من دیروز گرفتم 2.180.000 i5

مبارک باشه.. داداش قیمت i7 رو نداری؟

Capital
29-07-2013, 19:19
دوستان من یه مطلبی در وبم نوشتم که اگه بخونینش خیلی چیزهارو در مورد سی پی یو میفهمین.البته قسمت دومش مونده.من حالا این مطالب رو چند روز دیگه در انجمن هم قرار میدهم و سعی میکنم در مورد سخت افزارهای دیگه مثل کارت گرافیک و... باز هم مینویسم.لطفا فقط اگه این مطالب رو خوب میبینین با دکمه تشکر در زیر من را در نوشتن مطالب دیگه یاری فرمایید.ممنون

lionf3
29-07-2013, 19:30
دوستان من یه مطلبی در وبم نوشتم که اگه بخونینش خیلی چیزهارو در مورد سی پی یو میفهمین.البته قسمت دومش مونده.من حالا این مطالب رو چند روز دیگه در انجمن هم قرار میدهم و سعی میکنم در مورد سخت افزارهای دیگه مثل کارت گرافیک و... باز هم مینویسم.لطفا فقط اگه این مطالب رو خوب میبینین با دکمه تشکر در زیر من را در نوشتن مطالب دیگه یاری فرمایید.ممنون
داش علی خسته نباشی:n18:

lionf3
29-07-2013, 20:37
جالبه الان نزدیک 3 ساعته دارم Pes بازی میکنم دمای Cpu روی 52-54 درجه در حال نوسانه:n02:

mohammad_203
29-07-2013, 20:42
دوستان CPU در بازی خیلی تاثیر می ذاره؟ من i5/635 دارم.تو بازی Modern warfare 3 وقتی گرافیگ رو بالا می برم به شدت افت فریم دارم.البته درکل میشه بازی کرد.

HEZHA
29-07-2013, 21:48
سلام دوستان . من امروز یه دونه لنوو Z500-G گرفتم و الان که خونه آوردم و برای بار اول خواستم روشن کنم دیدم که مستقیم میره رو داس و تاریخ و ساعت ازم میخواد . میخواستم ببینم آیا اصلا ً این مدل ویندوز روش نصب نیست و باید خودم نصب کنم ؟ یا مشکلی چیزی داره ؟ ممنون/منتظر کمکتون هستم .:n17:

NOR-1
29-07-2013, 21:50
دوستان CPU در بازی خیلی تاثیر می ذاره؟ من i5/635 دارم.تو بازی Modern warfare 3 وقتی گرافیگ رو بالا می برم به شدت افت فریم دارم.البته درکل میشه بازی کرد.

حداقل سیستم مورد نیاز برای MW3 چقدره؟

mohammad_203
29-07-2013, 22:32

سلام
همین الان که سیستم رو روشن کردم یه صدای بوق خفیف از سمت راست صفحه کلید شنیدم.فکر نکنم مشکلی باشه.احتمال میدم قبلا هم صدا می داده ولی چون صداش کمه من توجه نمی کردم.

mohammad_203
29-07-2013, 22:43

البته اینم بگم من فقط مولتی آنلاین بازی میکنم.

Minimum System Requirements

Processor: Intel® Core 2 Duo E6600 or AMD Phenom X38750 processor or better
Memory: 16 GB free hard drive space / 2GB RAM
Video Card: Shader 3.0 or better 256 MB NVIDIA GeForce 8600GT or better
Sound Card: DirectX® 9.0C or later

lionf3
29-07-2013, 22:45
ذوستان تو این شب عزیز التماس دعا دارم.......
:n16:

sheytoon001
29-07-2013, 22:53
با سلام.....

مقدار قابل توجهی قویتری

مبارک باشه.. داداش قیمت i7 رو نداری؟

حدود 2.520 هزار

نه cpu ها اونقدر سرعت بالایی دارند که در رابطه با بازی ها کارت گرافیک نقش مهمتری بازی میکنه از نظر من i5 نباید تو هیچ بازی کم بیاره
بنظر من این عجیبه mw3 اصلا بازی سنگینی نیست که بخواد با این گرافیک ها افت فریم بده ، مطمئنی شارژر وصل بود؟ اگه آره تنظیمات گرافیک و پاور رو چک کن!!!

سلام دوستان . من امروز یه دونه لنوو Z500-G گرفتم و الان که خونه آوردم و برای بار اول خواستم روشن کنم دیدم که مستقیم میره رو داس و تاریخ و ساعت ازم میخواد . میخواستم ببینم آیا اصلا ً این مدل ویندوز روش نصب نیست و باید خودم نصب کنم ؟ یا مشکلی چیزی داره ؟ ممنون/منتظر کمکتون هستم .:n17:
مشکلی نیست دوست عزیز سیستم عامل پیشفرض داس هست و شما بسته به نیاز و علاقتون میتونید هر سیستم عاملی نصب کنید منتها باید درایوراش رو دانلود و نصب کنید (البته اگه داخل دی وی دی نیست)

در بالا جواب دادم اما برا اطلاع بگم من با cpu i3 و گرافیک ATI mobility 5470 به راحتی دارم mw3 بازی میکنم البته روی تنظیمات متوسط (فکر نمیکنم حتی در بالاترین تنظیمات هم مشکلی بده)

HEZHA
29-07-2013, 23:05
استاد بی نهایت ممنون از لطف و جواب سریع تون ...
فقط الان که میخوام ویندوز بزنم با 5تا درایو روبرو شدم ، یکی 30 گیگ یکی دیکه 30 گیگ ، یکی 2 گیگ ، یکی 87 گیگ و آخری هم حدود 800 گیگ .
باید رو کدوممشون ویندوز بزنم و آیا باید بقیه رو پاک یا فرمت ویا باهم ادغام کنم ؟
راستی ویندوز 8 پرو 64 بیتی خوبه برا این لپ تاپ ؟ ممنون

shervin2013
29-07-2013, 23:05
دوستانی که Lenovo z500 دارید.. بنده قصد خرید دارم ولی یه سوال..........

من با هیچ موضوعیش مشکل ندارم بجز اینکه میگن صفحه نمایشش کیفیت مطلوبی نداره ! :n29:

می خواستم بدونم شما هنگام بازی کردن از صفحه نمایش راضی هستید یا نه؟!:n24:

یعنی تو بازی افت کیفیت تصویر مشاهده میشود یا نه؟

shervin2013
29-07-2013, 23:08
فقط الان که میخوام ویندوز بزنم با 5تا درایو روبرو شدم ، یکی 30 گیگ یکی دیکه 30 گیگ ، یکی 2 گیگ ، یکی 87 گیگ و آخری هم حدود 800 گیگ .
باید رو کدوممشون ویندوز بزنم و آیا باید بقیه رو پاک یا فرمت ویا باهم ادغام کنم ؟

عزیزم شما هاردت رو پارتیشن بندی درست کن.. در واقع اونا رو پاک کن ..از نظر خودم 4 تا درایو 250 گیگی خوبه

کلا این لپ تاپ برای ویندوز 8 , 64 بیتی ساخته شده

shahram8810
29-07-2013, 23:50
سلام بچه ها ٣ هفته ميشه كه مطالب اين كلوب رو ميخونم ممنون از همه. منم ميخوام تا چند روزه ديگه z500 ci7 بخرم. ٣ هفته اس كه لپ تاپ ندارم :n03: نميدونيد چه حالي دارم ! لپ تاپ قبليم inspiron n5010 لعنتي خيلي اذيتم كرد هر چند ٣ سال كار كرد ولي خوشحالم كه قيمت اومده پايين. رنگ سفيدش خوبه ؟ چون عكساشو كه ديدم خوشم اومد. فقط براي بازي يا ويژوال استوديو gpu 730 خوبه يا 635 چون ٢ گيگ رم كمتر مهمه واسه share كردن. براي كانفيگ 730 كدوم كلاك سي پي يو خوبه ؟ قيمت ها رو هر روزچك ميكنم كدوم گارانتي خوبه ؟ ميخوام قسطي بخرم متاسفانه ولي لحظه شماري ميكنم كه دختر گلم رو ببينم

shervin2013
30-07-2013, 00:00
سلام بچه ها ٣ هفته ميشه كه مطالب اين كلوب رو ميخونم ممنون از همه. منم ميخوام تا چند روزه ديگه z500 ci7 بخرم. ٣ هفته اس كه لپ تاپ ندارم :n03: نميدونيد چه حالي دارم ! لپ تاپ قبليم inspiron n5010 لعنتي خيلي اذيتم كرد هر چند ٣ سال كار كرد ولي خوشحالم كه قيمت اومده پايين. رنگ سفيدش خوبه ؟ چون عكساشو كه ديدم خوشم اومد. فقط براي بازي يا ويژوال استوديو gpu 730 خوبه يا 635 چون ٢ گيگ رم كمتر مهمه واسه share كردن. براي كانفيگ 730 كدوم كلاك سي پي يو خوبه ؟ قيمت ها رو هر روزچك ميكنم كدوم گارانتي خوبه ؟ ميخوام قسطي بخرم متاسفانه ولي لحظه شماري ميكنم كه دختر گلم رو ببينم

رنگ سفیدش رو من دیدم عالیه - منظورتون 740 هست دیگه.. 740 خیلی عالیه و مصرفش کمتره
کلا برای 740 فقط یه نوع CPU زدن اونم 3612 هست ( تا اونجایی که من میدونم)
گارانتی سازگار بخر خیلی خوبه

داداش منم می خوام قسطی بخرم ... اما کسی رو پیدا نمیکنم که قسطی بده!! !:n29:

شما کسی رو سراغ داری؟!!

Rezback
30-07-2013, 00:14

من با هیچ موضوعیش مشکل ندارم بجز اینکه میگن صفحه نمایشش کیفیت مطلوبی نداره ! :n29:

سلام داداش والا بستگی داره سیستمه قبلیت چی بوده خوب مثلا در مقابل مک بوک مقایسه کنی مک بوک بهتره ولی انصافا کیفیت صفحه نمایش این هم عالی فقط در نظر داشته باش که صفحش براقه و مات نیست از این نظر زاویه دیدش یکمی کمه که برا من حل شدست چون جز از روبه رو با لپتاپ کاری ندارم.
بازی هم کم هرچی بگی با بهترین کیفیت ساپورت میکنه.
یاحق

ASUS ROG
30-07-2013, 00:30
سلام
همین الان که سیستم رو روشن کردم یه صدای بوق خفیف از سمت راست صفحه کلید شنیدم.فکر نکنم مشکلی باشه.احتمال میدم قبلا هم صدا می داده ولی چون صداش کمه من توجه نمی کردم.

مشکلی نیست تو asus n46vz هم همین جوریه!

shahram8810
30-07-2013, 00:53
رنگ سفیدش رو من دیدم عالیه - منظورتون 740 هست دیگه.. 740 خیلی عالیه و مصرفش کمتره کلا برای 740 فقط یه نوع CPU زدن اونم 3612 هست ( تا اونجایی که من میدونم) گارانتی سازگار بخر خیلی خوبه داداش منم می خوام قسطی بخرم ... اما کسی رو پیدا نمیکنم که قسطی بده!! !:n29: شما کسی رو سراغ داری؟!! ببخشيد آره منظورم ٧٤٠ بود ممنون از كمكت. من تهران نيستم ولي سايت هاي اينترنتي هم الان قسطي كار ميكنن چك شخصي هم قبول ميكنن چه برسه به مغازه شما هر جايي هستي يكم بگردي اقساط هم زياده

msm_353
30-07-2013, 01:04

دوست عزیز کیفت صفحه نمایش فقط تو نور روز میاد پایین ودر فضای بسته ونور اتاق مشکلی نداره.

sheytoon001
30-07-2013, 01:11
به نظر من اول باید پاتیشن بندی کنین و درایو ویندوز (اولین درایو) رو کمتر از 100 گیگ نذارید (ممکنه بعدا برا نصب برنامه ها به مشکل بر بخورید) بقیه درایوهام بر حسب علاقه و نیازتون دشته بندی کنید، والا من خودم هنوز لپ تاپ دستم نرسیده و تجربه کار با ویندوز 8 رو ندارم اما مطمئنن بهترین گزینه با توجه به اینکه سیستم عامله روزه همین ویندوز 8 هست

khanjanisaeed
30-07-2013, 01:22
خیلی ممنون نه دادا قیمت نگرفتم i7 رو
اسپیکر 5.1 چطوری وصل کنم؟

amin5222106
30-07-2013, 12:04
دوستان یه مشکلی واسم پیش اومده برنامه Action Center که اجرا هستش یه علامت ساعت کنارش میاد
Control Panel\All Control Panel Items\Action Center

اینم یه عکس از خود برنامه و تنظیماتش

lionf3
30-07-2013, 13:05
دوستان یه مشکلی واسم پیش اومده برنامه Action Center که اجرا هستش یه علامت ساعت کنارش میاد
Control Panel\All Control Panel Items\Action Center

اینم یه عکس از خود برنامه و تنظیماتش

این که مشکل نیست هر چند وقت یکبار بکاپ صورت میگیره این علامت هم مربوط به همون هستش

lionf3
30-07-2013, 13:07
**دوستان صفحه اول آپ شد**
پست دوم مربوط به انرژی منیجمنت

lionf3
30-07-2013, 14:25
دوستان یه اتفاق عجیب و نگران کننده 2 روزه داره میافته
فقطی که لپتاپ رو از برق جدا میکنم حدود 30% شارژ داشت که یهو لپتاپ خاموش شد
و وقتی زدم به شارژ و روشنش کردم میزان شارژ رو 3% بود:n04:
نه اخطار داد نه هیچی
کسی میتونه کمک کنه؟؟

mohammad_203
30-07-2013, 15:01
نه اخطار داد نه هیچی
کسی میتونه کمک کنه؟؟

من طولانی مدت از برق استفاده می کنم.روی مد Optimized می ذارم.
وقتی یه مدت می گذره همین جوری میشه.یعنی دقیق نشون نمی ده .یهو اخطار می ده .بعضی وقتا هم خاموش می شه.البته جالبه وقتی روشن میشه ، برنامه ها باز هستند.
وقتی اینجوری میشه یکبار که 100درصد شارژ می کنم درست میشه و میزان باتری رو دقیق تر نشون میده.درکل فکر نکم مشکل خاصی باشه.شاید هم باشه!

lionf3
30-07-2013, 15:16
من طولانی مدت از برق استفاده می کنم.روی مد Optimized می ذارم.
وقتی یه مدت می گذره همین جوری میشه.یعنی دقیق نشون نمی ده .یهو اخطار می ده .بعضی وقتا هم خاموش می شه.البته جالبه وقتی روشن میشه ، برنامه ها باز هستند.
وقتی اینجوری میشه یکبار که 100درصد شارژ می کنم درست میشه و میزان باتری رو دقیق تر نشون میده.درکل فکر نکم مشکل خاصی باشه.شاید هم باشه!
نمیدونم والا حالا گزاشتم تا 100 شارژ بشه ببینیم چی میشه.

Capital
30-07-2013, 15:18
دوستان من اون مطلبیو که تو وبلاگم بود رو تو انجمن هم قرار دادم اینم ادرسش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته اینم ادرس وبلاگیم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sheytoon001
30-07-2013, 16:14
نه اخطار داد نه هیچی
کسی میتونه کمک کنه؟؟
شما معمولا چطور از باتری لپتاپتون استفاده می کنیم؟

lionf3
30-07-2013, 18:12
شما معمولا چطور از باتری لپتاپتون استفاده می کنیم؟
خیلی عادی زیاد هم بهش فشار نمیارم بیار چند روز پیش این اتفاق افتاد یبار هم همین امروز اما مثل اینکه درست شده
نمیدونم والا هنوز که شارژ نکشیدم گزاشتم 100 بشه بعد ببینم چی میشه

Capital
30-07-2013, 18:49
نه اخطار داد نه هیچی
کسی میتونه کمک کنه؟؟
دوست عزیز من یه بار همچین اتفاقی برام افتاد و دو سه بار لپ تاپو تا 100 شارژ کردم وقتی که شارژ شد تا پای خاموش کردن رفتم و بعد اون درست شد.

aziz.m
30-07-2013, 22:51
با درود خدمت شما عزیزان
من تا چند روز اینده میخوام لبتاب تهیه کنم خیلی تو سایتها و دوستان سرچ کردم و انتخاب به این لبتاب رسیده
حالا یه سوال با تهیه این لبتاب برای اجرای اتوکد و 3دی مکس مشکل ندارم ؟ البته چون به پی سی دسترسی ندارم از لبتاب برای اجرای بازیها استفاده میکنم (( شما حداقلش رو gta v - pes 2014 - crisys حساب کن که نصب میکنم :n02:)) یعنی لبتاب رو برای اجرای بازیهای سنگین هم میخوام
در حال حاضر ابتدا به نظر شما از این سری لبتاب کدوم رو انتخاب کنم
1-IBM Lenovo IdeaPad Z500-G ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشخصات کلی :

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم
پردازنده:Intel 3612QM Core i7 2.10GHz UpTo 3.10 GHz - Cache 6 MB
حافظه:6 GB DDR3
هارد دیسک:1024 GB 5400rpm
کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT 740M DDR3 2048 MB UpTo 4096 MB
صفحه نمایش:15.6" - Bright LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - فاقد بلوتوث - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - DOS

2-IBM Lenovo ideapad Z500-E ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مشخصات کلی :
پردازنده:Intel 3632QM Core i7 2.2GHz UpTo 3.2 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:8 GB DDR3
هارد دیسک:1024 GB 5400RPM
کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT 635M DDR3 2048 MB UpTo 4096 MB
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - فاقد بلوتوث - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - Microsoft Windows 8

اگر بجز این لبتاب پیشنهادی دارین بگین

shervin2013
30-07-2013, 23:21
با درود خدمت شما عزیزان
من تا چند روز اینده میخوام لبتاب تهیه کنم خیلی تو سایتها و دوستان سرچ کردم و انتخاب به این لبتاب رسیده
حالا یه سوال با تهیه این لبتاب برای اجرای اتوکد و 3دی مکس مشکل ندارم ؟ البته چون به پی سی دسترسی ندارم از لبتاب برای اجرای بازیها استفاده میکنم (( شما حداقلش رو gta v - pes 2014 - crisys حساب کن که نصب میکنم :n02:)) یعنی لبتاب رو برای اجرای بازیهای سنگین هم میخوام
در حال حاضر ابتدا به نظر شما از این سری لبتاب کدوم رو انتخاب کنم
1-IBM Lenovo IdeaPad Z500-G ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشخصات کلی :

2-IBM Lenovo ideapad Z500-E ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مشخصات کلی :

اگر بجز این لبتاب پیشنهادی دارین بگین

با سلام .... از نظر بنده اولی بهتره... به 3 دلیل :

1- در این مدل کارت گرافیک 740 هست که مصرف کمتری داره و واقعا از 635 بهتره و برتری کامل داره

2- چون مصرف کمتری داره پس یکم از نظر داغ کردن زیاد لپ تاپ بهبود یافته.

3- البته این دلیل نمیشه... ولی شما که با اتوکد و 3d مکس کار داری سی پی یو قدرتمندی می خوای
که از این لحاظ 3612 زیاد فرقی با 3632 نمیکنه پس از این موضوع خیالت کاملا راحت باشه....
ولی اینو بدون ، تو کارت گرافیک برتری زیادی داره

یا حق

Capital
30-07-2013, 23:59
با سلام .... از نظر بنده اولی بهتره... به 3 دلیل :

1- در این مدل کارت گرافیک 740 هست که مصرف کمتری داره و واقعا از 635 بهتره و برتری کامل داره

2- چون مصرف کمتری داره پس یکم از نظر داغ کردن زیاد لپ تاپ بهبود یافته.

3- البته این دلیل نمیشه... ولی شما که با اتوکد و 3d مکس کار داری سی پی یو قدرتمندی می خوای
که از این لحاظ 3612 زیاد فرقی با 3632 نمیکنه پس از این موضوع خیالت کاملا راحت باشه....
ولی اینو بدون ، تو کارت گرافیک برتری زیادی داره

یا حق

کاملا تایید میشه چون سی پی یو 3612 با 3632 طبق تحقیقات خودم فرقی نمیکنه اما اگه گرافیک 740 بگیرین روی مصرفتون خیلی اثر میذاره و قوی تره و همچنین چیزهای دیگه هم تایید میشه که شما با توجه به اینکه نرم افزارهایی که نام بردین بیشتر به CPU قویتر احتیاج دارن چون رندر کردن تو این برنامه ها به پردازنده قوی احتیاج داره.پس انتخاب درستی در مورد لپ تاپ Z500 کردین.و همچنین با 60 الی 70 تومان میتونین همونجا بدین, براتون 2 گیگ رم بندازن پس رمش مهم نیست پس انتخاب اول بهتره.

sheytoon001
31-07-2013, 00:31
خیلی عادی زیاد هم بهش فشار نمیارم بیار چند روز پیش این اتفاق افتاد یبار هم همین امروز اما مثل اینکه درست شده
نمیدونم والا هنوز که شارژ نکشیدم گزاشتم 100 بشه بعد ببینم چی میشه
منظورم اینه چند وقت یه بار از باتری استفاده می کنید؟ چون معمولا همه ما توی خونه از شارژر استفاده می کنیم ممکنه حتا چندین هفته از باتری استفاده نشه!
بنا بر گفته های بچه ها هفته ای یک بار باید از باتری استفاده شه ، شاید دلیل این گفتشون همین مورد باشه!!!

stepheno_1919
31-07-2013, 01:10
سلام. دوستان یه مشکلی واسم پیش اومده. با ویندوز 64-8 که کار میکنم در حالت وبگردی با وای فای. وقتی دستگاه رو شات دان یا حالت sleep میذارم بعد از روشن کردن مجدد دستگاه خود به خود میبینم که وای فای رو قطع کرده . واسه روشن کردن وای فای باید حتما یکبار دستگاه رو Restart کنم بعد برنامه Intel WiDi رو باز کنم بعد یه پیغام میاد آیا وایرلس رو روشن کنم یا نه. اینجا تازه میشه روشنش کرد.(اگه دستگاه یکبار Restart نشه حتی با باز کردن برنامه Intel WiDi این پیغامه نمیاد). از اساتید کسی راهکاری نداره که ما اینو هی Restart نکنیم؟؟؟؟

Capital
31-07-2013, 01:47
سلام. دوستان یه مشکلی واسم پیش اومده. با ویندوز 64-8 که کار میکنم در حالت وبگردی با وای فای. وقتی دستگاه رو شات دان یا حالت sleep میذارم بعد از روشن کردن مجدد دستگاه خود به خود میبینم که وای فای رو قطع کرده . واسه روشن کردن وای فای باید حتما یکبار دستگاه رو Restart کنم بعد برنامه Intel WiDi رو باز کنم بعد یه پیغام میاد آیا وایرلس رو روشن کنم یا نه. اینجا تازه میشه روشنش کرد.(اگه دستگاه یکبار Restart نشه حتی با باز کردن برنامه Intel WiDi این پیغامه نمیاد). از اساتید کسی راهکاری نداره که ما اینو هی Restart نکنیم؟؟؟؟
یه بار برنامه intel widi رو پاک و دوباره نصب کن.

KAKHMAL
31-07-2013, 02:28
سلام دوستان
چند وقتیه تو فکر تعویض لپتاپم.
الان بین دو تا انتخاب موندم:
یکی
IBM Lenovo ideapad Z500-E: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اونیکیشم
IBM Lenovo IdeaPad Z500-G: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد کارم هم من کار سنگین خیلی ندارم حالا گاهی یه بار یه رندر 3DSMax و در اکثر موارد فقط در حد کد زدن و کارای معمولی
از اونجایی هم که دانشجو هستم و دانشجویی == بیکاری گاهی هم بازی می زنم ولی نه خیلی.
انتظارم از لپتاپ اینه که بازی های نسبتا خفن الان ر بتونه اجرا کنه!
اگه پیشنهاد دیگه ای هم غیر از این دو باشه خوشحال میشم بشنوم :)
راستی اگه حدود قیمت هم بدین ممنون میشم :))

i$@DrA
31-07-2013, 02:31
دوستان مایه z500 گرفتیم یه مساله ای باهاش دارم
وقتی هیچ نرم افزاری اجرا نمیکنم یه ساعت ونیم شارژ نگه میداره وقتی اتو کد رو باز میکنم سه ساعت!
چرا؟؟؟؟؟

negima
31-07-2013, 03:04
با سلام اکه میشه کمکم کنید.من z500 دارم یه مشکل دارم اینکه در حالت عادی 1 ساعت شارز نکه میداره اما وقتی اتوکد رو اجرا میکنم 4 ساعت نکه میداره و داغ نمیکنه زیاد.در صورتی که باید در حالت عادی هم 4 ساعت نکه داره.جرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ehsan102
31-07-2013, 03:28
عجب چیز عجیبی
مطمئنی درحالت عادی برنامه ای باز نیست ؟

Run>msconfig> untik startup items

ریبوت کن دوباره تست بگیر دادا

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

msm_353
31-07-2013, 03:31
با سلام اکه میشه کمکم کنید.من z500 دارم یه مشکل دارم اینکه در حالت عادی 1 ساعت شارز نکه میداره اما وقتی اتوکد رو اجرا میکنم 4 ساعت نکه میداره و داغ نمیکنه زیاد.در صورتی که باید در حالت عادی هم 4 ساعت نکه داره.جرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از تسک منیجرت یه عکس بزا در حالت نمایش تمام برنامه ها

lionf3
31-07-2013, 09:38
منظورم اینه چند وقت یه بار از باتری استفاده می کنید؟ چون معمولا همه ما توی خونه از شارژر استفاده می کنیم ممکنه حتا چندین هفته از باتری استفاده نشه!
بنا بر گفته های بچه ها هفته ای یک بار باید از باتری استفاده شه ، شاید دلیل این گفتشون همین مورد باشه!!!
آره شما درست میگی یه 2-3 هفته ای بود اصلا از شارژ نکشیده بودمش الان هم از شارژ کشیدم هنوز به 10-15 درصد نرسیده ببینم باز خاموش میکنه یا نه
به هر حال ممنون از پیگیریتون

HEZHA
31-07-2013, 10:04
سلام دوستان . من یه چند روزی هست که این لپ تاپ رو خریدم و با کمک همین انجمن پارتیشن بندی کردم و ویندوز زدم ، فقط یه مشکلی هست اونم اینکه کارت گرافیک دومش یعنی NVIDIAش اصلا ً نصب نمیشه حتی ب درایورای همراش بسنده نکردم و براش از خود سایت درایور دانلود کردم ولی همین مشکلو داره و نصب نمیشه نه رو ویندوز 7 نه 8 نه 32بیتی نه 64 بیتی . موقع نصب هم این ارور رو میده که ازش اسکرین شات گرفتم . ممنون میشم کمکم کنین .

amin5222106
31-07-2013, 11:05
نمیدونم والا حالا گزاشتم تا 100 شارژ بشه ببینیم چی میشه.

قاب توجه اونایی که هنوز دارن تحقیق میکنن تا بخرن

داداش واسه منم این مشکلات پیش میاد - البته واسه همه لپ تاپ ها این داستانها وجود داره اما چون z500 توی ایران زیاد شده و البته بچه های فروم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بیشترشون z500 دارن
این مشکلات بیشتر مطرح میشه
وگرنه فرومی نیست که من برم اونجا داد بزنم ال سی دی (dell 1520) بدون هیچ دلیلی خط افتاده و 400هزار تومان خرج داره - فن CPU سوخت و 80 تومان یه دسته دوم خریدم
اینجا همه بچه ها میان و از مشکلاتی همچون صداهایی که در سکوت فقط شنیده میشه یا نصب نشدن درایور یا نبودن درایور توی سی دی گلایه میکنن
من به اقتضای شغلیم خیلی لپ تاپ میبینم و مشکلات عجیب غریب که نمیشه مارک و مدل رو نام برد
چند روز پیش مشکل یه مدل و مارکی میدونین چیه بود این که DVD رام بعد از 10 -11 تا رایت ضعیف شه و دیگه CD هم باز نمی کرد

i$@DrA
31-07-2013, 11:23
داداش ما خودمون این کاره ایم،همه چیزو چک کردم و هر روش تخصصی ای رو هم بگی تست کردم
این یه مشکل نرم افزاریه که ووواقعا دلیلش رو نمیدونم:n30:

mohammad_203
31-07-2013, 14:47
سلام دوستان . من یه چند روزی هست که این لپ تاپ رو خریدم و با کمک همین انجمن پارتیشن بندی کردم و ویندوز زدم ، فقط یه مشکلی هست اونم اینکه کارت گرافیک دومش یعنی NVIDIAش اصلا ً نصب نمیشه حتی ب درایورای همراش بسنده نکردم و براش از خود سایت درایور دانلود کردم ولی همین مشکلو داره و نصب نمیشه نه رو ویندوز 7 نه 8 نه 32بیتی نه 64 بیتی . موقع نصب هم این ارور رو میده که ازش اسکرین شات گرفتم . ممنون میشم کمکم کنین .

سلام
کانفیگ جدید این لپ تاپ از کارت گرافیک 740 استفاده می کنه.شاید اشتباه درایور رو دانلود کردید.من خودم کارتم 635 هست و درایورشو از سایت انویدیا گرفتم .بدون هیچ مشکلی هم نصب شد.شما بهتره از سایت لنوو بگیری.دو تا درایور هست .جفتشو امتحان کن

mohammad_203
31-07-2013, 14:50
داداش ما خودمون این کاره ایم،همه چیزو چک کردم و هر روش تخصصی ای رو هم بگی تست کردم
این یه مشکل نرم افزاریه که ووواقعا دلیلش رو نمیدونم:n30:

تا حالا همچین چیزی نشنیدم.اصلا منطقی نیست وقتی از لپ تاپ کار معمولی می کشید شارژ کمتری نگه داره نسبت به موقعی که با اتوکد دارین کار می کنین!!!!
شاید با عوض کردن ویندوز مشکلتون حل شه.فقط اگه ویندوز عوض کردین هیچی روش نصب نکنید به غیر از درایور ها.بعد امتحان کنید

lionf3
31-07-2013, 15:19
خب مشکل منم حل شد یه بار گزاشتم 100 شارژ شد و تا 5% شارژش رسید بعد هم زدم به شارژ:n06:

khanjanisaeed
31-07-2013, 15:21

منم همین مشکلو داشتم Nvidia Video Driver (N14P-GV2) for Windows 8 (32-bit, 64-bit) - Notebook رو از سایت لنوو نصب کردم درست شد

aziz.m
31-07-2013, 15:30
منم همین مشکلو داشتم Nvidia Video Driver (N14P-GV2) for Windows 8 (32-bit, 64-bit) - Notebook رو از سایت لنوو نصب کردم درست شد

سلام
میشه ادرس لینکشو بدین

در ضمن من تازه این لبتاب رو خریدم (Lenovo z500 - G ) تا فردا میرسه دستم یعنی باید ابتدا روش ویندوز نصب کنم و پارتیشن بندی از این جور کارها ؟؟؟!
پارتیشن بندی بلد نیستم اموزشی تو این سایت هست که بتونم از روش یاد بگیرم ( یه ویندوز 8 دارم دان میکنم )

Capital
31-07-2013, 15:42
خب مشکل منم حل شد یه بار گزاشتم 100 شارژ شد و تا 5% شارژش رسید بعد هم زدم به شارژ:n06:

شما باید از همون اول به حرف من گوش میکردید چون برای خود منم همچین چیزی پیش اومده بود.

khanjanisaeed
31-07-2013, 15:57
سلام
میشه ادرس لینکشو بدین

در ضمن من تازه این لبتاب رو خریدم (Lenovo z500 - G ) تا فردا میرسه دستم یعنی باید ابتدا روش ویندوز نصب کنم و پارتیشن بندی از این جور کارها ؟؟؟!
پارتیشن بندی بلد نیستم اموزشی تو این سایت هست که بتونم از روش یاد بگیرم ( یه ویندوز 8 دارم دان میکنم )

سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببین میتونی دانلود کنی lenovo-support- drivers&software بعدشم مدل لپتاپ انتخاب کن
واسه منم مودلش پشتش زده 20202 i5 بک لابت هم داره؟

melody_201
31-07-2013, 16:36
دوستان فرق z500 با z580 تو چیه ؟؟

amin5222106
31-07-2013, 18:43
بچه هایی که با این نرم افزار کارکردن و ازش سر در میارن یه زحمت میکشین چک کنین ببینین آمار و ارقام سیستم من درسته

lionf3
31-07-2013, 20:30
بچه هایی که با این نرم افزار کارکردن و ازش سر در میارن یه زحمت میکشین چک کنین ببینین آمار و ارقام سیستم من درسته

حرارت Cpu و Mainboard که عادی هستش و مشکلی نداره

lionf3
31-07-2013, 20:31
Z500 نسل جدید Z580 هستش
مثل Y500 که نسل جدید Y580 هستش
و خوب از نظر سخت افزار و طراحی کاملا بروز شده

lionf3
31-07-2013, 21:21
دوستای گلم مژده
راه حل راست کلیک با دو انگشت توسط یکی از دوستان تو تایپک زیر کشف شد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shervin2013
31-07-2013, 22:51
ضمن عرض سلام و خسته نباشید.......

یه سوال فتی داشتم : ایا امکان داره که همزمان از یک هارد Ssd و Hdd اسفاده کرد ( در لپ تاپ):n13:

یعنی بطور فرض من یک هارد 64g ssd بخرم و در کنار 1t hdd استفاده کنم

البته بعضی جاها گفتن یه کیت هست که میشه این کارو کرد ولی اصلا اطلاعاتی در موردش ندارم پس اگه

میشه راهنماییم کنید. با تشکر:n12:

lionf3
31-07-2013, 23:06
ضمن عرض سلام و خسته نباشید.......

یه سوال فتی داشتم : ایا امکان داره که همزمان از یک هارد Ssd و Hdd اسفاده کرد ( در لپ تاپ):n13:

یعنی بطور فرض من یک هارد 64g ssd بخرم و در کنار 1t hdd استفاده کنم

البته بعضی جاها گفتن یه کیت هست که میشه این کارو کرد ولی اصلا اطلاعاتی در موردش ندارم پس اگه

میشه راهنماییم کنید. با تشکر:n12:
سلام عزیز بله در برخی مدل ها به صورت هیبریدی میشه این کار رو کرد که برای ما ایرانیها مخصوصا خیلی به صرفه هستش اما
Z500 فک نکنم این قابلیت رو داشته باشه

sheytoon001
01-08-2013, 00:59
خوب بالاخره لپ تاپ بدستم رسید ، تمام درایورها رو نصب کردم هیچ مشکلی نبود با اسکرینشم هیچ مشکلی ندارم خیلی خوبه
تنها مشکل این بود که برای سری جدید درایور گرافیک رو اشتباه توی dvd گزاشتن که با دانلود این درایور (البته با فیل..کن دانلود کنید) حل میشه
برای من یه سوالی پیش اومده که چرا توی power option قسمت advanced اسم گرافیک انویدیا آورده نشده؟ البته منظورم این نیست که خبری از انویدیا نیست چون داخل دیوایس منیجر نشونش میده منتاها میخواستم تنظیماتش رو در پاور ببینم که پیداش نکردم هنوز
راستس یه سری یچه ها که مسگفتن صدا میده والا این لپ تاپ از لپ تاپ من که i3ه کم صدا تره (البته تو کارای معمولی، هنوز باهاش بازی نکردم)
اما اگه داخلش dvd باشه بعضی وقتا دی وی دی رام بوق میزنه

Capital
01-08-2013, 02:02

دوست عزیز از لحاظ ظاهری باید بگم که z500 خیلی زیباتره.از لحاظ سخت افزار z500 از z580 باز قویتره اونم به خاطر اینکه در z500 گرافیک 740m به کار رفته که به مراتب خیلی قویتر از 630 میباشد.و همچنین اینکه مقدار هارد z500 بیشتر از z580 میباشد که 1tra نسبت به 750 میباشد و این رو هم بگم که باتری z580 شش سلولی هست اما z500 چهار سلولی که به نظر من فرقی نیست چون من قبلا هم یه لپ تاپ با باتری ۶ سلولی داشتم ولی به عقیده خودم هیچ تفاوتی بین باتری ۴ سلولی z500 با لپ تاپ قبلیم که ۶ سلولی بود نیست چون بالاخره برند یزرگی مثل لنوو که بعد اپل مقام دومی را بدست اورده فکر اینجا رو کرده که روی همچین کانفیگ خوبی یه باتری خوب هم بزاره پس جای نگرانی نیست چون باتریش برای من که خوب بوده و در اخر بگم که بروزرسانی های دیگه هم شده که دلیل به گفتنش نیست چون اونها تفاوت چشمگیری نیست.

Capital
01-08-2013, 02:21
دوستان گلم من قسمت دوم راهنمای انتخاب و خرید CPU برای لپ تاپ و کامپیوتر را نوشتم امیدوارم بهتون در انتخاب CPU لپ تاپ کمکتون کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aziz.m
01-08-2013, 09:53
سلام
دوستان اموزشی تو سایت هست که بتونم لبتاب رو راه بندازم ((لبتاب Z500 -g )) منظورم اینه که ویندوز رو دانلود کردم بعد اکسترک روی فلش ریختم !!! بقیه کار عم از پارتیشن بندی طریقه نصب از روی فلش و ... رو یاد ندارم لینک اموزشی تو سایت هست ؟؟
راستی را گزینه تشکر تو پستاتون وجود نداره !! (نمیبینمش )چه طوری باید تشکر کنم

mohammad_203
01-08-2013, 10:11
دوستان یه لفی می کنین بگین wear Level باتری شما چقدره؟

sajad0611
01-08-2013, 10:53
سلام دوستان بنده قصد خرید z500 دارم.میخواستم از کسایی که این لپ تاپ رو دارن درخواست کنم که تموم نقاط ضعفشو بگن.حتی کوچیکترین ضعف.

lionf3
01-08-2013, 10:55
محمد جان مال من 100 هستش:

sajad0611
01-08-2013, 11:19
سلام دوستان بنده قصد خرید z500 دارم.میخواستم از کسایی که این لپ تاپ رو دارن درخواست کنم که تموم نقاط ضعفشو بگن.حتی کوچیکترین ضعف.
کسی نیست جواب من رو بده؟:n28:

kisiya
01-08-2013, 11:28
سلام دوستان این z500 جدیدترین مدله .توی یک سایت دیدم z500 چرا قیمتهای متفاوتی داره مگه فرق دارن وکدومشون بهتره تورو خدا زودتر بگید میخوام بخرم ؟

shervin2013
01-08-2013, 11:42

عزیزم نقاط ضعفی که داره ایناست:

1- صفحه نمایشش در کل رضایت بخشه ولی در محیط بیرون صفحه بی صفحه !:n04:

2- داغ کردن بدنه که این مشکل با کول پد حل میشه:n09:

3-باید ببینید نسبت به نیاز شما باتری جواب گو هست یا نه ( در کارهای عادی 4.5 و در بازی 2 ساعت)

amin5222106
01-08-2013, 11:43

قضیه wear level چیه؟

اگه کسی اطلاعات داره یه توضیح در مورد این برنامه بده

mohammad_203
01-08-2013, 11:44
محمد جان مال من 100 هستش:

سلام دوست عزیز
فکر کنم داره اشتباه نشون میده.چون Designed capacity رو زده صفر.
حالا اگه 48240 ظرفیت کل باتری باشه،برای شما 38350 تا داره.که به عبارتی Wear Level شما میشه 20%
ممنون از اسکرین شات

mohammad_203
01-08-2013, 11:47
باید ببینیم چطوری از باتری استفاده کنیم تا این wear level خیلی بالا نره.دوستمون amin5222106 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میگه 3ماهه خریده ولی wear level رو صفر زده! من هم 3 ماهه خریدم :n30: و 9% شده :n28:

shervin2013
01-08-2013, 11:48
سلام دوستان این z500 جدیدترین مدله .توی یک سایت دیدم z500 چرا قیمتهای متفاوتی داره مگه فرق دارن وکدومشون بهتره تورو خدا زودتر بگید میخوام بخرم ؟

الان بهترین گزینه Lenovo Z500-G می باشد... به چند دلیل

1- کارت گرافیک قدرتمند Gt740 که نسبت به Gt635 برتری کاملی دارد

2- سی پی یو قدرتمند Corei7 3612qm که بنظظر خودم محشره

قیمت های متفاوتی موجود است در مدلهای Corei5 حدود 2200 . تا Corei7 که این مدل قیمتی حدود 2500 تومان دارد

قیمتهای دیگه Corei7 که بالاتر هست به دلیل این است که چون مدلهای قدیمی تر نسبت به G هست و رم 8 دارند که

در مدل G رم 6 می باشد البته با هزینه ای حدود 70 تومن میشه رم را 8 کرد از این بابت مشکلی نیست

و مدل سی پی یو 3632 می باشد که زیاد فرقی با 3612 نمی کند

amin5222106
01-08-2013, 11:56

ببین دوست من بستگی داره شما تا قبل از این لپ تاپ چه لپ تاپی داشته باشین بعضیا اپل داشتن اینو که خریدن نشسنتن زدن تو سرو کله خودشون (واسه این که با یه باطری 6سلولی 12 ساعت جواب میده و...)
بهصیبا هم مثل من اطرافشون مارکهایی مثل ...i5 i3.. (نام نمیبرم تا مارک رو خراب نکنم) بوده و حالا که با z500 که کار میکنم واسه خودم انقلابی در صنعت لپ تاپ میبینم
البته در رده قیمتی خورش بهترش هست3500000-4000000وبالاتر

amin5222106
01-08-2013, 11:59
باید ببینیم چطوری از باتری استفاده کنیم تا این wear level خیلی بالا نره.دوستمون amin5222106 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میگه 3ماهه خریده ولی wear level رو صفر زده! من هم 3 ماهه خریدم :n30: و 9% شده :n28:

نکنه برعکس باشه 0% یعنی خلاص

kisiya
01-08-2013, 12:01
الان بهترین گزینه Lenovo Z500-G می باشد... به چند دلیل

1- کارت گرافیک قدرتمند Gt740 که نسبت به Gt635 برتری کاملی دارد

2- سی پی یو قدرتمند Corei7 3612qm که بنظظر خودم محشره

قیمت های متفاوتی موجود است در مدلهای Corei5 حدود 2200 . تا Corei7 که این مدل قیمتی حدود 2500 تومان دارد

قیمتهای دیگه Corei7 که بالاتر هست به دلیل این است که چون مدلهای قدیمی تر نسبت به G هست و رم 8 دارند که

در مدل G رم 6 می باشد البته با هزینه ای حدود 70 تومن میشه رم را 8 کرد از این بابت مشکلی نیست

و مدل سی پی یو 3632 می باشد که زیاد فرقی با 3612 نمی کند شروین جان سلام میشه بگید این z500 کلا چند مدل داره ومشخصاتشو کامل بگید وجدیدترینش کدومه تو ایران وایا لمسیشم هست؟

kisiya
01-08-2013, 12:40
slim بودن یا نبودن چه فرقی داره در مدل z500?

lionf3
01-08-2013, 12:49
سلام دوست عزیز
فکر کنم داره اشتباه نشون میده.چون Designed capacity رو زده صفر.
حالا اگه 48240 ظرفیت کل باتری باشه،برای شما 38350 تا داره.که به عبارتی Wear Level شما میشه 20%
ممنون از اسکرین شات
نمیدونم به احتمال زیاد مشکل از برنامه هستش

sajad0611
01-08-2013, 13:37
عزیزم نقاط ضعفی که داره ایناست:

1- صفحه نمایشش در کل رضایت بخشه ولی در محیط بیرون صفحه بی صفحه !:n04:

2- داغ کردن بدنه که این مشکل با کول پد حل میشه:n09:

3-باید ببینید نسبت به نیاز شما باتری جواب گو هست یا نه ( در کارهای عادی 4.5 و در بازی 2 ساعت)
ممنونم.قیمت کول پد الان چنده؟

P@rtex
01-08-2013, 13:37

خب جالب شد !

باشه.سرعت فن رو با چه برنامه ای بسنجیم؟

sajad0611
01-08-2013, 13:40
ببین دوست من بستگی داره شما تا قبل از این لپ تاپ چه لپ تاپی داشته باشین بعضیا اپل داشتن اینو که خریدن نشسنتن زدن تو سرو کله خودشون (واسه این که با یه باطری 6سلولی 12 ساعت جواب میده و...)
بهصیبا هم مثل من اطرافشون مارکهایی مثل ...i5 i3.. (نام نمیبرم تا مارک رو خراب نکنم) بوده و حالا که با z500 که کار میکنم واسه خودم انقلابی در صنعت لپ تاپ میبینم
البته در رده قیمتی خورش بهترش هست3500000-4000000وبالاتر
من قبلش اصلا لپ تاپ نداشتم.نه دیگه حداکثر بودجم 2200000.آیا تو این قیمت چیز بهتری هست؟ یا همین z500 ی تجربه ی خوب میتونه واسم باشه؟

shervin2013
01-08-2013, 14:14
ممنونم.قیمت کول پد الان چنده؟

از 8 نومن به بالا موجود می باشد.. که من به شما Deep Cool N360 را پیشنهاد می کنم

قیمتش هم حدود 50 تومن هست

shervin2013
01-08-2013, 14:19
شروین جان سلام میشه بگید این z500 کلا چند مدل داره ومشخصاتشو کامل بگید وجدیدترینش کدومه تو ایران وایا لمسیشم هست؟

متاسفانه لمسیش فعلا در ایران موجود نمی باشد....

IBM Lenovo IdeaPad Z500-G ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( جدیدنرین مدل موجود)

امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port

IBM Lenovo IdeaPad Z500-H ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پردازنده:Intel 3230M Core i5 2.6GHz UpTo 3.2 GHz - Cache 3 MB
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port

IBM Lenovo ideapad Z500-F ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پردازنده:Intel 3230M Core i5 2.6GHz UpTo 3.2 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port

IBM Lenovo ideapad Z500-B ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پردازنده:Intel 3230M Core i5 2.6GHz UpTo 3.2 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz

IBM Lenovo ideapad Z500-E ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

IBM Lenovo ideapad Z500-A ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

IBM Lenovo ideapad Z500-D ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پردازنده:Intel 3120M Core i3 2.5 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
حافظه:4 GB DDR3
هارد دیسک:500 GB 5400RPM

IBM Lenovo ideapad Z500-C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پردازنده:Intel 3210M Core i5 2.5GHz UpTo 3.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
کارت گرافیک:Nvidia GeForce GT 645M DDR3 2048 MB UpTo 4096 MB

ehsan.b1362
01-08-2013, 15:00
سلام خدمت تمام عزیزان
عذر خواهی میکنم از اینکه مزاحم شدم
با مبلغ 3 الی 3.5 چه لب تابی بگیرم که خوب باشه
جهت انجام بازی خیلی عالی ، و کارهای گرافیکی
ازتون خیلی خیلی ممنونم
با تشکر:n16:

shervin2013
01-08-2013, 15:05
سلام خدمت تمام عزیزان
عذر خواهی میکنم از اینکه مزاحم شدم
با مبلغ 3 الی 3.5 چه لب تابی بگیرم که خوب باشه
جهت انجام بازی خیلی عالی ، و کارهای گرافیکی
ازتون خیلی خیلی ممنونم
با تشکر:n16:

Lenovo Y500 گزینه ی خوبی می باشد

amin5222106
01-08-2013, 16:19
من قبلش اصلا لپ تاپ نداشتم.نه دیگه حداکثر بودجم 2200000.آیا تو این قیمت چیز بهتری هست؟ یا همین z500 ی تجربه ی خوب میتونه واسم باشه؟

نمیتونم z500 رو به شما تحميل کنم اما من اگه دوباره با همین مبلغ بخوام خرید کنم دوباره z500

chiko08
01-08-2013, 17:58
دوستان سلام webcam چطوری فعال میشه؟
من نرم افزارشو از سایت لنوو گرفتم ولی خبری از فعال شدنش نیس!

sheytoon001
01-08-2013, 18:01
قضیه wear level چیه؟

اگه کسی اطلاعات داره یه توضیح در مورد این برنامه بده
شما چطور از باتری استفاده می کنید که weat lavel هنوز روی 0 هست؟ این درصد هرچه بالاتر باشه یعنی باتری به همون نسبت خراب شده (معمولا که اینطوره)

negima
01-08-2013, 18:15
با سلام جان مادرتون مشکل منو حل کنید لپ تاپ z500 من در حلت عادی یعنی بدون باز کردن نرم افزار 1:30 شارژ نگه میداره اما اتوکد که باز میکنم 3تا4 ساعت شارژ نگه میداره.خیلی عجیبه.همه چیز رو هم امتحان کردم اما نشد.اما ظاهرا مشکل نرم افزاریه.اگه کسی میتونه مشکلمو حل کنه ممنون میشم

Rezback
01-08-2013, 18:15
به تمامه دوستانی که با درایوره انویدیا توی سی دیه درایور ها مشکل دارن
مدل کارت گراقیکه شما 740 یعنی باید سری 700 درایور هارو استفاده کنید ولی متاسفانه تو سی دی درایوره مدل 600 موجوده.
این لینک بدونه فیلتر سری 700 که شامله 740 هم میشه که از خوده انودیا گرفتم و آپ کردم و وسه خودمم به خوبی جواب داد:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خدمته شما البته نوشته فقط رو ویندوز 8 منم رو 8 تست کردم.
یاحق

sheytoon001
01-08-2013, 18:28
با سلام جان مادرتون مشکل منو حل کنید لپ تاپ z500 من در حلت عادی یعنی بدون باز کردن نرم افزار 1:30 شارژ نگه میداره اما اتوکد که باز میکنم 3تا4 ساعت شارژ نگه میداره.خیلی عجیبه.همه چیز رو هم امتحان کردم اما نشد.اما ظاهرا مشکل نرم افزاریه.اگه کسی میتونه مشکلمو حل کنه ممنون میشم
power option رو روی power saver قرار بده و نور صفحه رو تنظیم کن ببین درست میشه؟ البته موقعی که می خوای بازدهی گرافیک بالا باشه مثل بازی کردین حتما روی high performance بزارش

shervin2013
01-08-2013, 18:31

تو Run کلمه Msconfig رو تایپ کنید.. ببیند برنامه ای در حالت عادی باز نیست؟!

negima
01-08-2013, 18:32
انجام دادم نشد حتی کالیبره هم کردم جواب نداد لپ تاپ توانایی نگه داری شارژداره اما ظاهرا نرم افزاریه

sheytoon001
01-08-2013, 18:33
من نظرم داره دربازه این فعال کردن گزینه batry life عوض میشه ، الان تو لپ تاپ قدیدیم دیدم این گزینه برا پایین آوردن مصرف انرژی و دوام بیشتر (از نظر شارژدهی) باتری استفاده میشه
فکر میکنم اینکه فکر کردیم برا سالم موندن باتری استفاده میشه اشتباه باشه چرا که wear level باتری بچه ها داره سری بالا میره باید در موردش نحقیق کنیم
آقا امین اگه جواب بده یه قدیم به فهمیدنش نزدیک میشیم:n02:

negima
01-08-2013, 18:34
نه باز نیست وقتی اتوکد رو باز میکنم 3 ساعت شارژ نگه میداره اما حالت عادی نه.حتی ویندوز عوض کردم جواب نداد.کمک کنید

sheytoon001
01-08-2013, 18:38
انجام دادم نشد حتی کالیبره هم کردم جواب نداد لپ تاپ توانایی نگه داری شارژداره اما ظاهرا نرم افزاریه
منظورت اینه گذاشتی باتریت صفر شه؟!!! کارت کاملا اشتباه بوده چون با این کار عمر باتری کم میشه برا همین سفارش میکنن سالی یه بار انجام شه
باید توی تنظیمات پاورت بگردی ببینی کجاش مورد داره!!! تنظیمات nvidia روی auto switch هست؟

negima
01-08-2013, 18:49
اره رو اتو هستش هر سه حالت رو امتحان کردم باز مشکل حل مشد حدس میزنم دراور گرافیک مشکل داره اخه چرا وقتی اتوکد رو باز میکنم 3 ساعت شارژ نگه میدتره اما میبندمش 1 ساعت

negima
01-08-2013, 18:56
یه متخض میتونه مشکلمو حل کنه.؟

sheytoon001
01-08-2013, 19:02
اره رو اتو هستش هر سه حالت رو امتحان کردم باز مشکل حل مشد حدس میزنم دراور گرافیک مشکل داره اخه چرا وقتی اتوکد رو باز میکنم 3 ساعت شارژ نگه میدتره اما میبندمش 1 ساعت
شاید بخاطر اینکه صفحه اوتوکد مشکیه اینقد شارژ نگه میداره :n02:
باید به یکی نشونش بدی اینجوری نمیشه متوجه شد اما یکی از برنامه هات مشکل ایجاد میکنه

hellbrain666
01-08-2013, 19:09
باشه.سرعت فن رو با چه برنامه ای بسنجیم؟

نمیدونم دقیق همین hw monitor و speed fan معمولا نشون میدن سرعت فن ها رو ولی روی z500 ساپورت نمیشه
اگر دوستان برنامه ای سراغ دارن در این زمینه لطفا معرفی کنند

hellbrain666
01-08-2013, 19:12
یه متخض میتونه مشکلمو حل کنه.؟

شما اون فریمور باتری رو از سایت لنوو گرفتی؟

negima
01-08-2013, 19:21
من هیچی از سایت لنوو نگرفتم درایورهاشم توی دی وی دی همراه با لپ تاپ نصب کردم.نه تنها اتوکد بلکه برنامه ها گرافیک دار

hellbrain666
01-08-2013, 19:25
من هیچی از سایت لنوو نگرفتم درایورهاشم توی دی وی دی همراه با لپ تاپ نصب کردم.نه تنها اتوکد بلکه برنامه ها گرافیک دار
به امتحانش میارزه از سایت بگیرید (به روز تره)
همچنین بایوس و فریمور باتری هم آپدیت کنید

negima
01-08-2013, 19:27
از سایت چی بگیرم ؟بیشتر راهنمایی کنید؟اطلاعتم کمه

Capital
01-08-2013, 19:28
به نظر من برو
درایورهارو از سایت لنوو بگیر که اپدیت باشی.مخصوصا درایور کارت گرافیکت.

negima
01-08-2013, 19:29
درایور کارت گرافیکو دانلود کنم؟

negima
01-08-2013, 19:30
تو گوگل سرچ کنم؟

hellbrain666
01-08-2013, 19:55
از این جا
نوع ویندوز رو مشخص کن و دانلود کن:

توصیه میشه 8- 64 بیتی نصب باشه چون درایور هاش کاملتره

amin5222106
02-08-2013, 10:14
من نظرم داره دربازه این فعال کردن گزینه batry life عوض میشه ، الان تو لپ تاپ قدیدیم دیدم این گزینه برا پایین آوردن مصرف انرژی و دوام بیشتر (از نظر شارژدهی) باتری استفاده میشه
فکر میکنم اینکه فکر کردیم برا سالم موندن باتری استفاده میشه اشتباه باشه چرا که wear level باتری بچه ها داره سری بالا میره باید در موردش نحقیق کنیم
آقا امین اگه جواب بده یه قدیم به فهمیدنش نزدیک میشیم:n02:

سلام شرمنده که دیر جواب دادم
راستش من تو این مدت 3-4 ماهی که خریدمش تا حالا زمانی که داشته شارژ میشده باهاش کار نکردم. بیشتر اوقات یا بهتره بگم همیشه از مد 60% استفاده میکنم و فقط هر 10-12 روز یه بار وقتی خاموشه میرازم 100% بشه بعد باهاش کار میکنم تا تموم شه حدود 150 دقیقه هم جواب میده

amin5222106
02-08-2013, 11:42
اینم از dell 1520
win7-64

حالا 2 تا سوال پیش میاد
z500 باید دمای CPU نزدیک 70 باشه ما دل 30
و wear level چیه ؟؟؟؟

من که میخوام برم به سمت ویندوز 7
ازبچه هایی که z500 win 7 دارن اگه لطف کنن یه عکس از این برنامه بگذارن ممنون میشم

ehsan102
02-08-2013, 11:47
شما این ویندوز فعلی رو نگه دار
ویندوز سون رو توو یه درایو دیگه نصب کن
بعد ببین کدوم خوبه که منم روو vz اونو نصب کنم :دی

amin5222106
02-08-2013, 12:13
شما این ویندوز فعلی رو نگه دار
ویندوز سون رو توو یه درایو دیگه نصب کن
بعد ببین کدوم خوبه که منم روو vz اونو نصب کنم :دی

حق با شما هستش
اخه احساس میکنم ویندوز 8 نوین پندار دستکاری شده و یکمی مشکل داره

ehsan.b1362
02-08-2013, 12:45
با سلام و تشکر
بی اندازه سپاسگذارم مثل اینکه قحطی اومده توی استان یزد اصلا گیر نمیاد ولی میگردم تا پیداش کنم

این مدل ایسوس چطوره به نظر شما
ASUS VivoBook S550CA
باز هم تشکر میکنم
:n12:

ehsan102
02-08-2013, 12:48
با سلام و تشکر
بی اندازه سپاسگذارم مثل اینکه قحطی اومده توی استان یزد اصلا گیر نمیاد ولی میگردم تا پیداش کنم

این مدل ایسوس چطوره به نظر شما
ASUS VivoBook S550CA
باز هم تشکر میکنم
:n12:

دوست عزیز ، جای دیگه نبود نظر خواهی کنی ؟
:confused:

aminaham
02-08-2013, 16:16
بچه ها فروممون 200ص شد تبریک عرض میکنم
:n20:

sheytoon001
02-08-2013, 16:56
سلام شرمنده که دیر جواب دادم
راستش من تو این مدت 3-4 ماهی که خریدمش تا حالا زمانی که داشته شارژ میشده باهاش کار نکردم. بیشتر اوقات یا بهتره بگم همیشه از مد 60% استفاده میکنم و فقط هر 10-12 روز یه بار وقتی خاموشه میرازم 100% بشه بعد باهاش کار میکنم تا تموم شه حدود 150 دقیقه هم جواب میده
خوب احتمالا بهترین روش استفاده همینه که wear lvl شما زیاد نشده
اما منظورتون از اینکه تموم شه اینه که به 10% برسه دیگه؟
راستی اینکه میگفتن این لپ تاپ خیلی داغ میکنه ، من که اصلا چنین تجربه ای باهاش نداشتم حتی در بازی بدنش چندان داغ نشد

stepheno_1919
02-08-2013, 18:26
حق با شما هستش
اخه احساس میکنم ویندوز 8 نوین پندار دستکاری شده و یکمی مشکل داره

هزار رحمت به ویندوز 7 لا اقل اذیت نمیکنه آدمو.فقط اینو بگم که اگه وین8 رو تو درایو C و وین7 رو تو D نصب کنی چند تا مشکل کوچیک پیدا میکنی. دکمه صدا و نور صفحه رو که کم و زیاد کنی دیگه رو صفحه مقدارشو نشون نمیده. بعدش اینکه دکمه وایرلس(هواپیما) دیگه کار نمیکنه. باید از طریق ویدوز قطع و وصلش کنی. در مورد انرژی منیجمنت هم دیگه نباید نصبش کنی چون انرژی منیجمنت دستگاه فقط با ویندوزی که تو درایو C نصب شده سازگاری داره. ***تمام این مشکلایی که گفتم در صورتی پیش میاد که ویندوز 7 تو درایوی غیر از C نصب بشه و گرنه بسیار عالی جواب میده. آها اینم بگم که تو ویندوز7 در هر حالت من نتونستم با راست کلیک دو انگشتی جواب بگیرم(البته به صورت لمسی). اگه با

stepheno_1919
02-08-2013, 18:27
اگه با دو انگشتت فشار بدی راست کلیک کار میکنه

hellbrain666
02-08-2013, 18:50
راستی اینکه میگفتن این لپ تاپ خیلی داغ میکنه ، من که اصلا چنین تجربه ای باهاش نداشتم حتی در بازی بدنش چندان داغ نشد

توی بازی که خیلی داغ میشه سمت خروجیش
حداکثر دما چنده در بازی ها؟

lionf3
02-08-2013, 18:53
بچه ها دمتون گرم تایپک رو 200 صفحه ای کردید
امیدوارم این 200 صفحه و زحمات من و دوستان بیهوده نبوده باشه
:n06:

amin5222106
02-08-2013, 20:19

منظورم زیر 10% و خودش خاموش بشه

لطفا در حالت عادی فقط مرور چند صفحه اینترنتی یه عکس از نرم افزار CPUID HWMonitorPro
بگذارید
شرایط عکسی که گذاشتم
بعد از نیم ساعت وبگردی و بدون کولپد

lionf3
02-08-2013, 20:25
دوستان جریان این Wear Level چیه؟؟
مثلا مال من 100% بود که شما گفتید اشتباه هستش!
ممکنه لینک این نرم افزاری که شما استفاده میکنید رو بزارید؟؟

lionf3
02-08-2013, 20:45
دوستان جریان این Wear Level چیه؟؟
مثلا مال من 100% بود که شما گفتید اشتباه هستش!
ممکنه لینک این نرم افزاری که شما استفاده میکنید رو بزارید؟؟
من با یه برنامه دیگه آمار به صورت زیر گرفتم:

hellbrain666
02-08-2013, 21:03
wear level در اصل میزان فرسودگی باتری رو نشون میده مثلا اگر به 8 درصد برسه ، اون باتری می تونه 92 % از ظرفیت واقعی خودش شارژ نگه داره
راه خاصی هم برای جلوگیری از زیاد شدن فرسودگی نداره (فقط کمتر مصرف کردن - مداوم مصرف نکردن و سایر نکاتی که در همین تاپیک هم گفته شده می تونه کمی تاثیر بزاره)
این برنامه battery care هم از hw monitor دقیق تره